*aTT¥]w fTËl li Porie lli. 1 Telefoon Nr* 212. Abdijsiroop JAAP NOODER'S JCLemtiUii 1 Uurwerken, Goud, Ziluer en Optiek REPARATIE-INRICHTING Dr. P. G. de Vos Dr.v. Leeuwen. Ti neep seyraaod ""lüFiiiisji™ Pü Uesie aardappelen hoest DE SOESTER J.EDERHANDEL G. KROON Co. AANGESLOTEN ONDER L. VERVAT, Kleermaker, Te huur ||Hs:ssssaiïss!i35ais-:a-:K3:aiisisSï^is^aiaiiiKïp.KKKissgaïas^si^i m A» SIEBERG-MA ASSEN - HILVERSUM WIJNHANDEL „DE DRIE ANKERS" KSSKH38HKSS3S3SHHK38SSK3& SS SE SS SE H SS SE SS SS ss ncr 3E3SSSSS! SSSS3S3S3SSSIS3SSSSSSSS8SS OEmEEHTEBEGROOTinG 1925. Biedt Zich aan Aardappelen SVSeisje ELECTROLUX. BeKwaam Dagmeisje TE KOOP 3-: s-: 3: Mandenwerken - Meubelen Kinderwagens. Havenstraat 12b-12c-5-35-75a Telefoon 435 33 33 ■is ■rï lïS3li3lililiiSi!i3i3iïiil!ii{ï333iiS3ï3iii{i3 uogei-iuinkooiijes - - TE HUUR f2250.- Hypotheek R. K. Dagmeisje TE KOOP Gevraagd TE HUUR. DEI MEISJE Te huur DIENSTBODE Te koop Zandvoortwey 65, Telefoon 62 HILVERSUM - HAVENSTRAAT 34 - TELEF. 751 Overhemden en Boorden J. VERH0EFF, ttoiffeur, BIJKANTOOR &0EST ALLE BANK- EN EFFECTENZAKEN GEOPEND a. van lom. Kleermakerij L. VEiVAi Heuvelweg 1 - Telefoon 212 - Soesfdijl Geldersche Rookworst heeft burgerrecht verkregen Sio@st@rbergs Telefoon 2 HILVERSUM: Groest 3c. Woon 271 HILVERSUM: LaarderwegW. LAREN: Naarderstraat 705.Telefoon 42! SOESTVeenhuizerstraat 9c, telefoon 19 TE KOOp K. VISSER Middelwijkstraat 16, Soest Tel. 453 - Laanstraat 18a - Baarn S Hei aangewezen adres voor ss III Onze vorige artikelen hadden geen andere bedoeling, dan eenig inzicht te geven in den! gewonen dienst der Gemeente, zooals dje in de begrooting voor het jaar 1925 tot uitdrukking komt. Wij meeaten dit zoo objectief mogelijk te heb- Iben gedajan, een enklel 'slippiertje mftsschten doorgelaten. Uit den aard der zaak hebben wij ons daarbij van cojnrnfeintaren onthouden, ten deele om dat vóór de openbare behandeling, oe3cheiaen- heid paste, maar ook omdat, naar ons inzicht, het zwaartepunt van het beheer dezer gemeente slecht ten deele uit de begrooting is aan het licht te brengen. Althans wat de gewone dienst betreft. Als wij ons nu zetten, om een korte beschou wing te geven omtrent de economische po sitie onzer gemeente en de mogelijke ontwikke ling daarvan, dan willen wij dat toch trachten^ te doen aan de hand van eenige hoofdstukken^ dezer begrooting, van de daarin verwerkte cij fers. Reeds eerder noemden wij het bedrag van rente en aflossing ad ruim honderdduizend, gulden over 1925 uit den gewonen dienst te betalen. De uitgave-post vertegenwoordigt in de ge wone dienst de geconsolideerde schuld der Ge meente, d.w.z. de schuld, die gedekt is door leeningen. Het totaal dezer leeningen bedraagt op 1 Ja nuari 1925 afgerond f900.000.welk be drag te oordeelen naar de post rente kasgeld- leeningen gerust is te stellen op rond één mil- lioan, waarin dan niet zijn begrepen de geld- leeningen, waarvoor de gemeente rente aflossing, bij wijze van annuïteit, heeft gegaran deerd of aangegaan. Hiermede is dan bedoeld de door Rijk en Ge meemte gesubsidieerde woningbouw. Deze leeningen laten wij buiten beschouwing, omdat het risico hieraan verbonden, slechts voor een deel door de Gemeente wordt gedragen en een juist perspectief in de afwikkeling dézer zaken ten eenenmale ontbreekt. Vast staat ech ter, dat deze aangelegenheid in de toekomst zal moeten worden opgelost- Stellen wij dus de totale schuld der Gemeente op rond een milüoen, dan mag worden ge vraagd welke bezittingen daartegenover zijn te stellen. Bij ontstentenis van een balans geeft de be grooting op deze vraag slechts voor een klein' gedeelte antwoord. Alleen de rentegeyende eigendommen der^ev- rentegevend goed ontgaat aan de aandacht. Slaan wij nu de begrooting op, om te zien Wélke de baten zijn, voortvloeiende uit de rente- gevende eigendommen, dan geeft hoofdstuk VII ons het antwoord met een netto ontvangst van ruim 22 duizend gulden. Hierin zijn begrepen de opbrengsten van accijnzen en erfpachten en de gekweekte rente van belegde kapitalen. Deze laatsten tot ®en bêdrag van (afgerond) een half millioen gulden nominaal, belegd in aandeelen en obligaties van publieke leeningen. We zeggen nominaal, wijl de werkleijke waar de, die waarvoor zij te verkoopen zijn, aanmer kelijk lager is te stellen. Hierover in beschouwing te treden heeft geen zin, wijl te dezer zake het Gemeentebestuur ge bonden is aan de beslissing van Gedeputeerde Staten. Wij meenen derhalve veilig ?e gaan, zoo wij de werkelijke waarde der belegde kapitalen minstens honderdduizend gulden lager stellen en ten hoog ste op 375 k 400 duizend gulden bepalen. De rest van het gemeente-bezit blijft buiten de begrooting van ontvangsten en uitgaven, be halve de bate die het grondbedrijf oplevert aan den gewonen dienst. Als wij spreken over gemeente-eigendommen, die geen directe baten voor den dienst der ge meente afwerpen zijn deze te onderscheiden ia tweeërlei soort- Eensdeels heeft de gemeente een belangrijk bezit aan gebouwen en materiaal, zoo als raadshuis, dienstgebouwen, als brandweer cen trale, werkplaatsen en bovendien dienstwoningen, van politie en ander personeel. Daarenboven be- hooren de openbare scholen mede tot het eigen dom der gemeente. Wij laten deze bezittingen echter buiten ge ding, wijl zij geen productieve beteekenis heb ben voor de inkomsten der gemeente en slechts zijdelings daarmede te maken hebben. De waarde der scholen is bovendien geheel van zedelijk-cultureeie beteekërïis, zoodat deze vanzelf buiten alle becijfering vallen. De vraag blijft derhalve over; welke zijn dan de eigendommen, waarin de mogelijkheid be sloten ligt, ze zoo productief te maken, dat zij geldelijke baten afwerpen ten dienste der Ge meente. Die bezittingen zijn er en van niet ge ringe beteekenis, namelijk de uitgestrekte gron den in bezwaard, meerendeels in onbezwaard eigendom der gemeente. Voor onze beschouwing maakt het echter niet uit of zij al dan niet bezwaard zijn, wijl in het totaal bedrag der schulden de aankoopsommen vaai deze terreinen reeds werden opgenomen- De volle waarde van het gemeentelijk grond bezit moge© wij dus daartegenover stielen. De juiste waarde aan te geven is natuurlijk! ondoenlijk en wagen wij slechts een globale cn dan nog matige schatting. .Wij stellen het geheele grondbezit op onge veer 650 H.A. of zes en een half millioen vier kante meters. Wij zijndan waarschijnlijk nog aan den lagen kant. De prijzen die sterk uiteen- loopen, varieeren laten wij zeggen van fo.50 tot f 5 per vierk. meter en nemen wij 'n gemiddelde dat met f 1.50 per vierkante meter zeker niet. te hoog is gesteld. Wij hebben dan een grondbezit ter waarde van rond tien millioen gulden. Tegenover een netto-schuld van zes ton staat dus een werkelijk 'bezit van tien millioen zóo goed als geheel inproductief. Vindt iemand deze schat ting te hoog, dan is er geen bezwaar haar lager te stellen; een millioen meer of minder maakt in onze beschouwing niet het minste uit maakt het echter voor het kleinste beetje eco nomisch inzicht wel duidelijk, in welke rich ting het gemeente-beleid is te voeren. Zuinigheid is vooral in dezen tijd gebiedend noodzakelijk, de zuinigste financier is echter riiet bij machte beteekenenden invloed ujt te oefenen ten gunste van de financieele posittie onzer ge meente, zoo hij niet wordt gesteund door de krachtige medewerking van de economische dien sten. Daardoor komt in de eerste plaats het grondbedrijf in aanmerking en daarnaast het wegenfonds, zonder nog te spreken van andere factoren, welke wij even laten rusten. De werking van beide lichamen breed uit een te zetten, laat het bestek van dit artikel niet toe. Reeds vroeger hebben wij daaraan uitge breide beschouwingen gewijd. Een enkele opmerking moge volstaan. In het totaal der leeningen ad negen ton is begrepen, als wij goed onthouden hebben, ee.11 som van ongeveer vierhonderdduizend gulden voor aanleg van wegen, verlichting, waterleiding, riooleering enz. Rente en aflossing daarvan wor den uit de gewone middelen, d.w.z. uit d,e be lastingopbrengst betaald. .Een jaarlijksche uit gave ongeveer van 40 k 45 duizend gulden. Indien zulke bedragen niet uit de. gewone middelen behoefden te worden voldaan, |dan be grijpt ieder dat dit een belastingverlaging van Deze tegenstelling tusschen schuld en bezit, beteekenis zou zijn geweest- Beide bovengenoemde diensten maken dit voor de toekomst mogelijk, onder beding dat hun functionneering niet wordt tegengewerkt maar verstandig geleid. Het is niet voor tegenspraak vatbaar, dat de gewone dienst der gerpeente uit gaven als boven genoemd niet lang meer had verdragen en dies de invoering van een modern, meer economisch gemeente-beheer niet af te wijzen viel. Als allereerste eisch aan ons gemeentebestuur moet derhalve worden gesteld, de meest krach tige exploitatie van de gemeente-gronden. Niet alleen omdat daardoor de rentegevende eigendommen vermeerderen, maar tevens wijl als gevolg de schulden op de aangekochte gronden kan worden afgelost en de rentelast verminderd. Dat het laaste jaar deze lijn bewust is losge laten, is niet anders dan tot groote schade van de gemeente geschied en de politieke machi naties die aan het vorig bestuur een einde hebben gemaakt, welke fouten dat bestuur ook mag hebben begaan, hebben het aan zichzelf te wij ten, als de gang van zaken thans weinig ver trouwen wekt. Gelukkig dat althans ten deele de oogen zijn opengegaan en van onverwachte zijde het econo misch inzicht, hetwelk wij reeds vroeger verde digden, als juist wordt erkend. Hebben wij aizoo in het kort aangegeven het doel waarnaar moet woTden gestreefd, dan uv.len "$ei vui'lng daarvan kunnen bevorderen- Op gevaar af door enkele geleerde heeren te worden uitgelachen, houden wij de stelling vol dat naast vermindering van uitgaven, ver meerdering van inkomsten nog noodzakelijker, is. Met name de opbrengst uer directe belastin gen moet worden verhoogd. Niet individueel, door verhooging van ieders aanslag, maar door vergrooting 'van het totaal belastbaar inkomen. Dit totaal inkomen zakt door de malaise-in vloed en wordt hooger door de vestiging van nieuwe bë las tingbetalers De conclusie ligt dus voor de hand, de ves tiging moet worden bevorderd en de mogelijk heid is er te over. We noemden reeds de exploitatie van de ge meente-gronden. Van evenveel, ja van nog groo- ter belang is het steunen van het particulier initiatief. In de economie is steeds wisselwer king. Een krachtig gesteund particulier-onder nemen geeft voordeel aan twee kanten. Het brengt nieuwe belastingbetalers en het houdt de werkloosheid buiten de deur. Beide factoren ver- hoogen het belastbaar inkomen en doen de ge meente eigendommen deelen in de algemeene waardestijging. De laatste jaren in de ontwikke ling onzer Gemeente gelden daarvoor als bewijs. nog een vijftal ^ren zou kunnen doorgaan, de financieele moeilijkheden overwonnen zouden zijn. Momenteel zijn ze accuut en dies van voorbij- gaanden aard. Noodig is echter een blijvende vermeerdering van inkomsten met als gevolg een dalend belasting cijfer. Financiën en ecnonomie zijn tweelingzusters! die niet gescheiden kunnen vyorden- TUINBOUW. BLADVERLIEZENDE AZALEA'S. De plantensoort hierboven genoemd behoort tot familie det Ericaceae en willen het liefst groeien een humusrijken en vochtigen grond. Veengrond is wel het beste voor henzandgrond is minder ge schikt en kleigrond is te zwaar. Wil men ze op zand- of kleigrond planten, dan is wel een afdoend middel de grond uitgraven en aanvullen met veen grond, hetgeen weliswaar kostbaar is, maar de meeste voldoening geeft. Men kan echter ook, als zijnde minder kostbaar, de grond goed diep omwerken en een flinke laag turfstrooisel met verteerde koemest of compost aanbrengen, luchtig daarna omspitten en dan planten. Vooral geen versche stalmest geven dit is iets waar Azalea's beslist afkeerig van zijn. Bij het planten heeft men er op te letten, dat de kluiten eenige c.M, onder den beganen grond komen en de planten ook niet te ruim staan. Dat de kluit eenige c.M. onder de aarde komt te staan is noodig, omdat een Azalea haar nieuwe wortels het liefst maakt in den vorm' van een jonge wortel- hals boven de ouden, in horizontale richting zet die zich in den grond voort. De kluit zelve wortelt ge woonlijk zooveel niet meer aan. Een beetje dicht planten is gewenscht omdat het goed is, dat vooral in minder geschikted grond, des zomers dezpn van den grond gehouden kan worden. Wanneer de planten gunstig groeien, zal het zich kunnen voordoen, dat de plant meer bloemknoppen vormt, dan ze goed volgroeide bloemen kan voeden, voornamelijk bij pas geplante Azalea's is dit be zwaarlijk, omdat ze door afsteken van de wortels nu niet beschikken over dezelfde voedseltoevoer, die haar de knoppen deed vormen/ Van rijk geknopte exemplaren breken we dus eenige knoppen uit, al mochten we het aanvankelijk jammer vindenbij de bloei zal men bemerken, dat een minder groot aantal bloemen, maar beter tot ontwikkeling gekomen, ten slotte de plant toch nog mooier maakt, want uit een nietig knopje kan een flinke tuil bloemen groeien. Men wachte echter met het dunnen der knoppen tot het voorjaar, wanneer men de zekerheid heeft dat er geen beschadiging door vorst of anderszins is ontstaan. Gedurende den zomer dient opgelet dat het de planten niet aan vocht ontbreekt, na de bloei welke in de Meimaand valt, komt de tijd, dat de planten weer nieuwe knoppen voor het volgende jaar moeten vormen, dit kan ze echter alleen wanneer alles in goede conditie is. Na de bloei mag men niet verzuimen, de uitgebloeide bloemen uit te breken, ze ontsieren de plant en wanneer we ze laten zitten zouden ze zich tot zaad zetten en de plant onnoodig uitputten. In een volgend nummer hoop ik eenige soorten Azalea's nader te omschrijven. Deze waardestijging waarvan ook particuliere grondeigenaren hebben geprofiteerd, is voor een deel verkregen door den aanleg van wegen uit de gewone middelen. Het is een eisch van bil lijkheid, dat een deel dezer uitgaven, in den vorm van een belasting op deze waardevermeer dering of door een wegenbelasting in de ge meentekas terugvloeit. De wet op de verruiming van het gemeente lijk belastinggebied geeft daartoe gelegenheid: Reeds werd meermalen hierop gewezen en wij achten het een te kort schieten in beleid, nu ver meerdering van inkomsten moet worden gezocht en aan deze zaak geen aandacht wordt ge schonken. Zal echter deze mogelijkheid voldoen de effect kunnen sorteeren, dan zal daarnaast moeten worden gezorgd voor een goede ver binding van Soest naar Baarn en naar Amers foort. Wij geven, het een der geachte raadsleden gaarne toe, dat de Locaalspoor een prachtig, zeer te waardeeren vervoermiddel is. Vooral als men van de Nieuwe weg naar het raadhuis moet en voldoenden tijd heeft- Voor de veroinding naai" de hoofdlijnen het echter onvoldoende en de ontstentenis van eenj aansluitend vervoermiddel doet zich reeds gevoelen in de mindere vestiging. Dat het dé- bacle met de auto-diensten ons niets heeft ge kost, is niet alleen zeer betrekkelijk, maar eigen lijk niets anders dan een vijgeblaadje. Zooals wij eenige weken geleden uiteen hebben gezet achten wij een goede gemeen te-dienst de aangewezen oplossing, onder beding dat hij niet onder de leiding van een onbevoegde wordt ge steld, maar dat een goed zakenman als de di recteur van publieke werken, met een Commissie van Toezicht uit den raad de verantwoordelijk heid op zich nemen. Wij meenen ons hier mede duidelijk te hebben uitgesproken- Een voordeel zou hieraan kunnen verbonden, zijn, dat Publ. Werken dan onder een hoofd ambtenaar zou kunnen worden gesteld, wijl de intensieve leiding van een afdoende autodienst zeker de volle kracht van den directeur zou eischen. Er zouden zeker nog meerdere zaken zijn op te noemen en zijn tevens overtuigd dat hei genoemde voor verbetering vatbaar is, alleen dat staat voor ons vast, dat indien de vestiging Advertentiësn. MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG MOrtGEN (ZONDAG) AANWEZIG Met dank aan den Heere geven wij kennis, dat onze geliefde ouders Carel Frederik Willem Rietveld en Martha Johanna Goenee D.V. op 28 December 1924 den dag hunner 25 jarige Echtvereeniging hopen te herdenken. Bezoeken zullen gaarne worden ontvangen op Woensdag 24 Dec. a.s van 35 en van 7—9 uur nam. Hunne dankb. kinderen, CAREL. IO. RIEK. COR. Soestdijk, 14 Dec. 1924. Talmalaan 28. net meisje, als meisje alleen. Diploma huishoudschool. Brieven onder No. 432 bur. dit blad. (roode Star) te koop a f 5.- Laanstraat 14. per H.L. gevraagd, niet voor 's nachts. Adres te vernemen aan het Bureau van dit blad. PLAATSELIJK MIEUWS. R.K. ZANGVEREENIGING. Te Soesterberg is een gemengde R.K. ^Zangver- eeniging opgericht. Wij wenschen haar veel sucses. WAARSCHUWING. De Burgemeester vnn Soest geeft de ingezetenen in overweging alvorens gelden af te geven aan per sonen. die collecteeren, zich eerst te overtuigen of op de lijst wel het stempel van de Gemeente of de politie en geldige datum voorkomt, aangezien er somtijds alhier gecollecteerd wordt zonder de vereischte vergunning van den Burgemeester. AANGEHOLPEN. Door de politie is te Maarsbergen aangehouden de 20 jarige G. van S. in verband met gelddiefstal- len ten nadeele van P. van E. alhier. Van S. die volledig bekende, is ter beschikking van de Justitie gesteld. WINTERLEZING. De lezing van Dr. Steginga op 16 December a.s. GAAT NIET DOOR. Zij is nu bepaald op 12 Janu ari 1925. RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente is in openbare vergade ring bijeen geroepen tegen Dinsdag 16 December 's middags te half 2, ter afdoening van onderstaan de agenda 1. Vaststelling der notulen van de vorige ver gadering. 2. Behandeling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1925. 3. In verband met punt 2 behandeling van de volgende verzoekschriften a. adressen van besturen en comité s alhier, waarin medewerking wordt verzocht voor de oprichting van bewaarscholen. b. adres van het Bestuur der afdeeling Baarn der Ned. vereen, tot bescherming van dieren, verzoe kende subsidie. c. adressen van de correspondentschappen Soest en Soesterberg der openbare leeszaal te Amersfoort verzoekende subsidie. d. adres van bewoners van den Kortem Brinkweg, verzoekende verbetering van dien weg. e. adres van bewoners der Laanstraat verzoekende beplanting van die straat. f. adres van het Bestuur der vereeniging Volks onderwijs, afdeeling Soesterberg, verzoekende ver hooging van de aan de assistente aan de O. L. school toegekende vergoeding, of subsidie groot f 600.—, teneinde haar in staat te stellen de assistente een hoogere Vergoeding te geven. g. aanbieding van een adres der afdeeling het Gooi der St. Lebuinusvereeniging van R. K. onderwijzers e. a. te Baarn en 's Graveland betrekking hebben de op de aanstelling van de assistente aan de O. L. School te Soesterberg. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen om trent de volgende gevonden voorwerpenGeld stuk, Damesparaplui, ijzeren kolenschop en twee rijwielplaatjes. UITVOERING. Donnderdag 8 Januari 1925 geven „De Berg- zangers" te Soesterberg in vereeniging met de „In tieme Kring" een uitvoering in Hotel „Huis ten Halve". AUTO-ONGELUK. Vrijdagavond werd te Amersfoort ten gevolge van verkeerd uitwijken, Mej. L. uit Soesterberg door een auto overreden. Buiten ernstige verwondingen bekwam zij een arm- en een beenbreuk. Haar toestand is zorg wekkend. JONGEDOCHTERS-VEREENIGING. Donderdag 18 December 's avonds half acht hoopt de jongedochters-vereeniging „Bid en Werk" haar 20ste jaarvergadering te houden in de U.L.O. school, Spoorstraat. Dankbaar aan den Heere, die haar tot hiertoe geholpen heeft, noodigt zij alle contribuanten en belangstellenden uit om den avond gezellig door te brengen. ONBESTELBARE STUKKEN. Terugontvangen te Soest in de 2de helft der maand November 1924: J. P. Warringa, Amsterdam. Wie wenscht de Electrolux Stof zuiger te huren a fl.50 per dag? Brieven onder No. 434 bureau van dit blad. voor direct gevraagd, 's Avonds zich aan te melden Talmalaan 23, Soest dijk. gem. zit- (en slaapkamer). Degelijk pension. Billijke prijs. Ferdinand Huyklaan 4c. een wijksche kachel en een Eiken houten schrijftafel. Kerkstraat 38, Soest. gebruikte mangel, in goeden staat. Brieven onder No. 436 Bureau van dit blad. SIS QlQ SP ïlï H! ïlï. SP ïlï ïlï ma ïiï ïlï ïlï sis ïlï ïlï sis ïlï SIS ïlï BlBblBaiaeuuRiiEtiiBBiHiB te koopvervaardigd van doornen hout. Adres Molenstraat 17. Ongem. Kamers met keuken voor klein gezin of gem. Kamers met of zonder pension. Te bevragen bur. van dit blad. gevraagd. Brieven onder No. 438 bureau van dit blad. gevraagd, pl.m. i8 jaar, van 8.51 /2 uur. W. A. Littooij-Munts, Bosstraat 20 (Engendaal). gevraagd. Burg. Grothestr. 45. Duitsche Dog (teef), ruim 2 jaar, stamboom, lief beest, bij A. Hardeman Amersf.str. 44, Soesterberg. net Meisje, liefst voor dag en nacht, met huiselijk verkeer. Aanmelden: Mej. E. de Lange, Heuvelweg 3. Per 1 Januari groote schuur te huur, staande aan den Korten Brinkweg, achter Hotel Eemland. Ook daar te bevragen. gevraagd voor dag of dag en nacht, boven de 18 jaar. Zapeij, Steenhofstraat 56. een arbeiderswoning. Adres J. de Beer, Lange Brinkweg 15. Mevr. REBEL, Soestdijk, Sophia- laan 7, vraagt een nette zonder zieken of afval 7 ct. p. K.G. p. mud f 4.25. Fijne Kleiwortelen 55 ct., Rapen 55 ct., glasharde Uien fl,— a f 1.25, prima zure en zoete appelen en roodstovende peren f 1.25. Alles per 10 K.G. Blanke zuurkool 15 ct. per K.G. Alles franco huis. Beetzlaan 73. Azor von Linschoten, Duitsche Her derhond. reu, zwart met geel, hoog 68 c.M., met stamboek en S. Z. kaar' Zeer waaksch en vertrouwd bij 1 deren. Té bevragen Veeqha' 79, Soest. ,zerstr Van klant; l Uw verkoudheid ontaardt 1 ernstige en moeilijk te ■iMtMi borstaandoening. Neem de kleine oorzaken wegen voorkom al dus de groote gevolgen met de ver- en genezende Akker's ANIËRONGEN S Brand Zoekt als 9t ware haar eigen Ze munt uit in kwalteit En is in prijs één billijkheid. Wanneer II thans nog niet tot onze cliëntele behoort, is dat niet onze schuld. Hestelt die fout 1 En bestelt bij ons* ZIET HIER ONZE PRIJZEN: Een Heer houdt niet alleen van. mooie,dassen, maar ook van die mooi gestreken zijn erfgoed passen. Dit ontvangt U van me Nieuwe Amerikaansche Strij inrichting „DUBBEL BU SIK" Gaslaan 3 b.d. Eemness :fweg, Baarn Primo Gene ver pet Ouderwetsche Moutwijn Oude Genever Dubbel gestookte Citroen Genever Supra Brandewijn Inleg Brandewijn L. f3.15 - 3.50 - 3,50 - 3,50 - 3,25 - 3,25 - 2,95- Suys Port Douro Port Eiland Sanios Madeirawijn >1 Origineele-Sp. wijn Vernouth di Torino per fl. f 0,90 en f 1.2 - 1,7 -0.9 -1,3 p. fl. f 1-4 P. L. f 1,6 geteekende Scheren der electriche gens acht tot geheelen dag Bij dezen maakt 011 bekend, dat. er voor Haarsnijden met of zo Haarmachine van 's mc 's avonds acht, dus den gelegenheid bestaat. VLUGGE en NETT Z bediening. Beleefd aanbeve end. LAANSTR. HOEK NBEUWSTR. BEHANDELEN SPECIAAL ADRES VOOR Heeren zelfrepsrateurs, GRATIS stikwerk die bij mij leder rjnz, kooperi. PRIMA KWALITEIT. Minzaam aanbevelen j VEENHUIZERSTR.AAT 17 Siroop de Punch bereid van oude Jamaice Rump. fl. f2,20 en f3,21 Bestellingen worden ook aangenomen door onzen vertegenwoordiger de Heer F. DE CAES, Soesterweg 7, t.o. het oude station, Amersfoor Beleefd aanbevelend. Men spreekt daarover als over Van Houtens Cacau, Jaarsma's Haarden en Karei 1 Sigaren jg- Briefkaarten worden in mindering gebrach Afdoend geneesmiddel voor wonden, excema, ren huidaandoei£li tgen Nieuwe Wollen pa. .hendekens f6 Nieuwe bruin-ledrj„, ..M.Y.T.V.A.L." Soestohergschestc! Soest Java rijst Kuiken rijst Bastein rijst (grot) Appelen Tutti frutti Sucade Pruimen Abrikozen Rozijntjes Krenten 12, 20, 25, 30 11 13, 15 55 35, 55 28 25, 35, 55 60. 75, 90 32. 40 50 25, 35 Kerstpudding A. J. P. of fancy 20 Zelfrijzend bakmeel 25, 30 Flensjesmeel (met eieren) 25 Blikjes speculaas 3 pond 1.25 allerhande 3 1-75 bitterkoekjes 3 2.25 kerstkransjes 3 1-75 Kruidnootjes (met spel) p. p. 60 Fondant borstplaat, per ons 16 Chocolade beestjes 16 Borstbonbons 20 Bussen ananas 50, 100 Bloem 12, 15 Meel 12. 18 Groene erwten 16, 20 Spliterwten 25 Bruine boonen 15, 20, 25 Witte boonen 15, 20, 25 Capucijners 25, 30 Grauwe erwten 35 Busgroenten (Molen) per A/j blik 70, '1/o blik 40 VOOR DE KIPPEN. 100 pond ochtendvoer met voederbak 10.50 10.— 9.50 Zonder voederbak No. II 10 Gemengd voer (best en reuzengoedkoop) 8.— Gemengd voetdl Bisschopwijn Punch Punch, Vs flesch Frambozen likeur Kersen likeur Medoc Samos Muscaat Witte port Roode port Boerenjongens Advokaat koopt bij ons nog oude prijzen. 70. 1 110. 1 1 100. 1 100, 1 100, 1 150, 2 thee vo Geldersche rookworst Gekookte lunchworst l< Stokjes vanilie Foelie en saffraan pakjes 5, 20 soorten Maggi Soep Gekruide Blokjes voor 2 personen. Cacao 1 vanaf per K.G. Pracht vijgen 25, - Selterser tafelwatc per L. 18, ]/2 fl. 1 Lekkere Leidsche kaas Volvette Goudsche S Edammer f Koopt eens een keer een ons bote balie» (Wed. Doesburg)

Soester Courant | 1924 | | pagina 2