L KIPPENHOK HSMFIF GARAG) Dr. VAN DONGEN Dr. VAN LEEUWEN BRILLEN BETER EN BILLIJKER m MIDDELWIJKSTRAAT 38 :-: TELEF. 65 V@rhur*@n van LuxeAuto's tegen ïear billijk tarief Reparatie-Inrichting .-. Benzine en Olie I D. F. VOIGT OPTICIEN Plaatselijk Nieuws. si©6! en FJ® Tandarts ROZENDAAL Keukenmeisje en een Tweede-Meisje, Dagmeisje Kostgangers(sters) 200 Gulden 2 Damesrijwielen NAAST HOTEL „DE GOUDEN PLOEG4' BELEEFD AANBEVELEND Soest, Januari 1925. IN DUISTERNIS - VERBODEN WEGEN. Geachte Redactie. Als inwoner van de Gemeente Soest, is het mij tot dusver onbegrijpelijk, dat er in sommige deelen van een gemeente zulke onverantwoordelijke toestanden kunnen bestendigt blijven, dat onder vinden de bewoners van de buitenplaats g.n. Hees, wanneer toch iemand 's avonds van zijn bezigheden huiswaarts keert, bij het niet schijnen der Maan, dan moet men over een der z.g.n. hoofd wegen n.1. Bosstraat, een afstand loopen van ruim 1200 M., zonder een enkel lichtpunt te ontmoeten, ja in stede daar van is de weg (straat) langs eene zijde dicht begroeit met bosch. Komt men aan het kruispunt Koudhoornweg-Bosstraat, dan moet men een paar honderd Meter tusschen aan weerskanten beplanten bosschen zijn weg vinden, wat haast bij het niet schijnen van de Maan een onmogelijkheid blijkt, zonder met grep pel of prikkeldraad in aanraking te komen, in letterlijke zin kan men daar geen hand voor oogen zien, en loopt men tastend te voelen naar het kruispunt, om naar schoolstraat en verder zijn huis te bereiken. Is dat nu een begaanbaren weg, waar toch een bebouwden kom is van een 200 tl 300 inwoners en belastingbetalers voor Soest woonachtig zijn Voorheen toen er de woonwagens nog hun bivak opsloegen (al was dit ook lang niet aangenaam) kon men zich ter hoogte daarvan zich nog eenigsinds oriënteeren, maar dit lichtpunt is ook verdwenen. Gaat het om de bezuiniging? Goed, laat dan bij maneschijn de straat- of wegverlichting na, dan is het geen nood zaak, en kan men zonder ongerief zijn huis wel vinden. Maar bij volslagen duisternis geen enkel lichtpunt, is on verantwoordelijk en vraagt om directe verandering. Ook terwille van de goede zeden. Verboden wegen. Wanneer men door een gemeente komt en ziet een straat, weg of laan, met een naambord aangegeven (officieel door de gemeente) dan is men al gauw de meening toegedaan, dat is een vrije straat, weg of laan, dit is echter niet het geval in de Gemeente Soest, af- deeling Hees. Ik heb het oog op het le Heeserlaantje, 'r een op den Wijkslooterweg en een aan den Bosstraat. Onlangs sprak ik een fouragehande- laar, hij zij wat is dat hier een beroerde boel, nu moet ik een paar klanten op die laan (le Heeserlaantje) bedienen en moet ik ruim een kwartier omrijden met mijn paard en vracht, het was mijn iederen maal wel een kwartje waard, wanneer ik er door mocht. Nog erger. Eenige dagen geleden, moest de politie er bij te pas komen, aangezien de bewoners van een en de zelfde laan (le Heeserlaantje) elkander de doorgang belette, wat met de hoogste woordeiiwisselling gepaard ging. Ook met het oog op het Vreemdelingen- bezoek die Zomers Soest bezoeken, is het een onaangename gewaarwording, wanneer zij een officieële aangegeven laan ingaan en dati naar keuzen met ja of neen worden toegelaten. Voor vestiging in de Gemeente Soest, houden toestanden als bovengenoemd, velen terug. Het doel van dit schrijven is, om de bevoegde Autoriteiten op bovenstaande wantoestanden te wijzen, met de wensch van velen, dat bovenstaande wantoestan den spoedig tot het verleden zullen behooren. U Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing. B. MUNHARDT's Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten UIT AMERIKA. Van onzen trouwen lezer, den heer Th. van Esveld, uit Hamersveld, woon achtig te Kimberley in den Noord-Ame- rikaanschen staat Wisconsin, ontvingen wij het hierna volgend schrijven, waar in hij eenige zijner ervaringen, niet van belang ontbloot voor hen uit onze land- bouwkringen die over,, landverhuizing" denken mededeelt. Daar ik uit den aard mijner werk zaamheden meestal met farmers in aan raking kom die of ongelukkig zijn geweest of bedrogen waren door verschillende personen of maatshappijen, dus menschen, die blij zijn dat ze op een fabriek of bij een aannemer werk vinden, en ik die menschen uit verschillende Staten van U. S. en Canada en ook wel uit de provincie van Manitoba ontmoet heb, besloot ik eens te gaan zien hoe Jan Hilhorst uit Soest het maakte in Hol- land-Manitoba. Hij schreef mij, dat het hem zeer aangenaam was, als ik hem eens kwam bezoeken; toen dacht ik dadelijk: Jan heeft het in die laatste 4 jaren waarin zooveel farmers doodarm zijn geworden niet slecht gemaakt. Ik zou over verlaten farms, ja, over een geheel verlaten dorp in Montana en over andere Staten in U. S. en Ca nada kunnen schijven waarvan iarmers niet straatarm kwamen en het toch on mogelijk langer uit konden houden. Neen, ik wil degenen, die Jan Hilhorst van Soest kennen, liever vertellen, dat hij nu zonder buitengewone gelukjes ge had te hebben, na enkele jaren een prachtige farm heeft, ik schrijf, na enkele jaren, want al het geld, dat hij kan be sparen, heeft hij noodig om meer land klaar te maken en meer schuren bij te laten bouwen. Hij is niet een man, die zooals velen in dat koude Canada doen, zijn vee dag en nacht buiten laat loopen. Hij schaft niet meer vee aan als hij in den nacht binnen kan stallen. Zijn kippenhok zoo goed als zijn paarden- en koestal heeft hij met behulp van fa milie en buren uitsluitend van boomen, door die een beetje vierkant te hakken, gebouwd. Doch ik kan u verzekeren, dat het daarin juist zoo warm is als in de veestallen van mijnheer Knottenbelt van Vinkenhoef of in de stallen van Floris Vos in Oud-Bussum. Zijn woonhuis is netter gebouwd en zeker binnen en buiten mooier ingericht als het huis waarin hij in Soest woonde. Hij heeft zeven kinderen, maar al had hij er twintig dan zou hij er nog zat voor te eten en te werken hebben. Nu zal ik even schrijven hoe Jan Hilhorst mij verteld heeft hoe hij hier is begonnen. Toen hij kwam ging hij terstond een maand bij een farmer werken. Daarna verhuurde hij zich aan een farmbuurman voor een geheel jaar (al is dit een uur ver, men zegt een buur) om al het werk te leeren en tevens kennis van den boerderij-toestand en grond te krijgen, daarna ging hij drie jaar in de omgeving werken waar het meeste geld was te verdienen. Toen bezat hij kennis en geld genoeg om land te koopen. Hij ging Oost van Winnipeg 3 dagen naar Home Stade land zoeken, maar vond niets dan stee- nen. Naar goed vrij land zoeken in Canada of U. S. kan men thans nog wel doen maar vinden dat is iets anders. In de trein ontmoette ik Van der Steen uit Soest, die het er best maakt Hij woont er misschien al langer dan twintig jaar en het beste land gaat natuurlijk eerst weg. Nu kan v. d. Steen wel gelukkig zijn geweest in zijn keuze, maar dat hij het best maakt heb ik ook later wel gehoord in Holland Manitoba. Jan Hilhorst ging zich na deze mis lukte reis een-vierde van een sectie, 160 acres, land koopen inJHolland^?nLiL"1 HferVanïrrstonu ëèh stuk"Van' a.s. in Hotel „Eemland", en uitgeschj door de Intern. Anti-Militairisten-Vy niging, afd. Soest. Als Spreker zal optreden Ds. AR. de Jong te Bussum. MIDDENSTANDS-VEREENIG1N>\ „SOEST" J Naar wij vernemen houdt de MitFn- stands-Vereeniging „Soest" op Maabg 2 Februari a.s. des avonds ten hij§ in de zaal van het Hotel „De Go-fc Iet ter Ploeg", haar elfde Jaarvergadering, bijwonen dezer bijeenkomst is voor lid boetplichtig. Gezien de ook ditlaal zeer belangrijke agenda, verwacht^ Bestuur al de leden der Vereeniïg op deze vergadering. Er zullen des avcjs voor den Middenstand zeer belangrje besluiten worden genomen. LIJST VAN ONBESTELBARE STUKf4f terugontvangen te Soest in de eeije helft der maand Januari 1925. JL Amslercin. Zeepfabr. de Lelie, W. J. Thiene <!x Co., Mr. Langley Taylor, Mej. Beecman, en. I len.J Zutfen Londen, Haag. LEZING Dr. A. H. DE HARTOii Op a.s. Vrijdag 6 Februari zal Juor de Vereeniging van Vrijz. Godsdiensten Dr. A. H. de Hartog van Amsteriin behandelen het onderwerpKunspn Godsdienst. L Daar personen van allerlei ricfjng gewoon zijn, onder het gehoor van ctze bekenden spreker te komen, is hieioe de Ned. Herv. Kerk aangevraagd* die welwillend voor dit doel door het Kerk bestuur is afgestaan. Het dameskoor der Vereenigingvzal zijne medewerking verleenen. Men zie de advertentie. GEVONDEN VOORWERPENj Op werkdagen, des voorm. tussifien 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van dei na volgende voorwerpen Een kleine schroevendraaier, handmof in de Autobus, een duimstok, een pet, een belastingplaatje 1925. J Te Soesterberg gevonden een 'kin derbontje. Aangeloopen een Idein zwart hondje. er, jee boomen en struiken verwijderen, ging reeds na een paar maanden aan het ploegen en het volgende jaar zaaien en bleef nog op eenigen afstand van zijn land wonen. Hij ging nu de noodige gebouwen timmeren die hij nog elk jaar uitbreidt en meer land klaar maken zoo dat het nu reeds eene mooie farm is waarop men alle noodige machineriën aantreft, vijf flinke paarden op stal staan en eenige koeien en varkens. Veel koeien heeft men daar niet, daar tarweverbou- wing daar hoofdzaak is. En op dit niet lang geleden klaargemaakte land kan de oogst wat opleveren, zoo tot 60 bushel de acre. Voor mais zijn daar de zomers te kort. Dit voordeel brengt nieuw land aan dat bij eene buitengewone groote oogst in het geheel geen onkruid tusschen tarwe of aardappels voor komt. Toen Jan mij in zijne tarweschuur liet zien was ik verwonderd over de grootte der korrels. Ja zei hij, die is nu al bijna allemaal besproken door farmers die oud land hebben voor zaaizaad. Op afstand van een paar uren van Jan Hilhorst z'n farm staat een lief R.K. kerkje met een pastoor uit Holland, eene goede man, dat zegt iedereen daar ir den omtrek. Ook scholen zijn er vol doende. Dus komt de rechte man op rechte plaats in Canada dan is er nog gelegenheid genoeg. Hoewel men niet voor een gemakkelijk lui leventje naar Canada of U. S. om daar te-gaan farmen hehoeft te emigreeren. TH. VAN ESVELD, Kimberly Win, U. S. A. 5 Januari 1924. Box 17. BURGEM. GROTHESTR, 28 - SOESTDIJK „ERNST EN LUIM" Blijkens advertentie in dU blad zal bovengenoemde Tooneel-Vereeniging op Zondag 8 en Maandag 9 Februari a.s. wederom een openbare Llitvoering geven in Hotel „De Gouden Ploeg" alhier. Waar we van deze Vereeniging mooie uitvoeringen gewoon zijn, zullen ook deze avonden weer vele tooneelliefheb- bers zich naar „De Gouden Ploeg" begeven. De entrée-prijs is slechts fO.75 plus bel. Men leze de advertentie in dit blad. OggNBARE VERGADERING Wij verwijzen jiaar een advertentie dit blad, SqA^nde de openbare Op Döïïüt Vergadering op aerdag 5 Februari DE GEREF. KERK van Soest heeft sinds eenigen tijd het werk der Evangelisatie ter hand genolnen en zocht reeds lang naar een centraal punt daarvoor. Thans is een lokaal in aanbouw, dat zoodanig wordt gebouwd, dat het zoo noodig binnen afzienbaren tijd tot een kerkgebouw kan worden vergroot aangezien de gemeente steeds groeiende is, en de Geref. Kerk aan de Julianastraat voor de leden, ovei* de geheele uitgestrektheid van Soest wonen de, op den duur te klein zal 1,'lpen. Dinsdag j.1. was het een blijöf dag voor de gemeente, omdat op plecljtige wijze de eerste steen werd gelegd en de oorkonde werd ingemetseld den pastor loei, Ds. J. Hoek, oorkonde is van den volgenden Op heden 27 Januari van hef j; aldaar gevestigde Vophia-Vereeniging. Zeer zeker, ik wil gaarne toegeven dat er gevalled zijn, waar de oogkleppen van groote waarde en jammer genoeg niet te missen zijn, maar het zijn uil zonderingen. Daarom richt ik ook tot alle eigenaars van rij- en voertuigen het verzoek om het afschaffen van oogkleppen bij paar den eens te probeeren. In de meeste gevallen zijn het de gewoonte en de sleur die deze verlichting voor de paar den in den weg staan. Van de vele voorbeelden van een onvoldoende aan spanning wil ik hier slechts met een enkel woord spreken over „het groote kwaad", n.1. het zeer gebrekkig sluiten van het gareel, zeel, enz. Het gareel is de eivormige ring welke over het hoofd van het paard op de hals tot aan de schouderbladen gescho ven wordt en waaraan de strengen worden vastgemaakt. Hetzelfde doel heeft het zeel, een breede leeren riem die om de borst wordt gelegd. Daar vorm en omvang van de hals, breedte van de borst, bij alle paarden verschillend zijn, moet ook natuurlijk afzonderlijk tuig voor het betreffende paard passend zijn. Maar dikwijls wordt datzelfde tuig lieden op het eene en morgen op het andere paard geworpen en daar het verstellen nog al betrekkelijk eenige tijd kost, blijft dit dikwijls achterwege. Elke leek kan de gevolgen hiervan nagaan; nu eens is het gareel of zeel te groot, dan weder klemt het, 't hangt te laag of te hoog, zoodat in het laatste geval de keel wordt toegedrukt. Door dit gebrekkig zitten ontstaan de vele wonden aan het lichaam van het arme dier. Aanhoudend ondervindt het dier hevige pijnen, die grooter worden naar gelang de te trekken vracht grooter wordt. Wie scherp toekijkt kan dikwijls op verschillende plaatsen onder het tuig dergelijke wonden opmerken. In hooge mate beklagenswaardig ziet zoo'n paard er uit, wanneer het „bloot" komt te leggen, zonder tuig wordt voortge bracht. Ten slotte wil ik aan alle koetsiers een goed gemeende raad geven. In de eerste plaats heb ik de eer van deze zeker geachte stand op het oog: slechts door een eerbaar gedrag is deze te bewaren. Verder zijn goede middelen „voortdurend vermeerdering van kennis en ondervinding, opmerkzaamheid bij het rijden, oplettendheid ook voor voet gangers, groote zorg bij het passen van het tuig ten slotte, maar niet het minste een goede verzorging van ons trouw paard". Weekbl. v. Dierenvr. volgt weer een algemeene aanval van Esvac, waarbij de «*ijl|J)innen een gelegenheid om te krijgt die hij dan ook dankbaar aanvaarde en den bal via de centervoor, die inmiddels tot in het doel terug geloopen was, in het net schoot. Weer had Esvac de leiding. Direct werd het spel eenigsinds forscher en viel het ook te betreuren, dat de scheidsrechter zijn aanwezigheid niet liet gelden, gezien de linksbinnen van Esvac in die periode tweemaal werd „genomen" om en nabij het beruchten gebied. Als na een aanval van Soest een der back's van Esvac op een eenigsinds ongeoorloofden manier een speler afhoudt wijst de scheidsrechter naar de strafschop stip. De linksbinnen van Soest neemt hem en den bal verdwijnt onder de handen van de keeper in het doel 2 2. Hard wordt er gewerkt voor de winnende goal en als nog enkele sec. gespeeld moet worden, weet Soest een corner te forceeren, doch zoodra den bal, na aftrap van den grond is fluit de scheidsrechter tijd, doch ondanks dat door een Soest-speler ingekopt. Tegen het niet toekennen van dat doelpunt werd na afloop door Soest protest aangeteekend. De scheidsrechter leidde deze moeilijke wedstrijd verdienstelijk. A.s. Zondag wordt gespeeld Esvac II Tabor III, 2 uur (competitie) Esvac I (gecombineerd), tegen I. V. O. uit Amersfoort van 122 uur. Esvac (adspiranten) tegen S. V. S. van 45 uur. Doe allen Uw best Woensdag 4 Februari 'savonds 7 uur Ds. de Lind van Wijngaarden, van De Bildt. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voormiddags half 11 ds. H. C. Briët van Utrecht. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voorm. half 11 ds. J. A. van Leeu wen, van Bloemendaal. Hoesttabietten en Keelpijntabletten of een flacon Borstsiroop met den naam Mijnhardt op de Verpakking Hiermede heeft men altijd iets dat goed is en spoedig helpt. Prijs 6o cent SPDRÏ onzes Heeren 1925 is door Ds. Jacob Hoek, predikant der Ger. Kerk alhier, deze oorkonde ingemetseld in tegen woordigheid van den Kerkeraad, het Kerkbouwfonds en vele belangstellen den. (volgen de handteekeningen van den predikant, de leden van 'den Kerkeraad en die van het bouwfonds). De plechtigheid werd geopend met het zingen van ps. 75:1, waarna de Voorzitter van het Kerkbouwfonds, de heer J. van der Flier, memoreerde de toestand op maatschappelijk en geestelijk gebied in 1860, zooals die door den alhier welbekenden Jacob de Ruig was opgeteekend. Spr. geheugen dateert van 1875. De leden der toenmalige Chr. Ger. Kerk woonden in bij de kerken van Amersfoort en Baarn. Later werd de Ruig verzocht in Soest te komen oefenen, hetgeen eerst geschiedde ten huize van eene de Kruijff, en daarna van Hessel de Zoete, toen in 1886 de tegenwoordige kerk aan de Julianastraat verrees. Toen het werk voor de Ruig te zwaar werd, werd omgezien naar een predikant. Ds. Horjus was de eerste, die evenals zijn opvolger Ds. van Arkei hier met veel zegen mocht arbeiden. Onder den dienst van den laatste (Ds. van Ai kei) werd de behoefte een uit breiding reeds gevoeld, en het tegen woordige kerkbouwfonds in het leven geroepen, en nu onder de krachtige leiding van den legenwoordigen predikant Ds. J. Hoek, mogen we hier reeds staan bij den aanvang van een tweede toe komstig kerkgebouw. Ds. Hoek, daarna het oorkonde inge metseld hebbende, wenscht eerst het kerkbouwfonds geluk met hetgeen het bereiken mocht en hoopt dat het werk goeden voortgang moge hebben tot welzijn der gemeente. Spr. bespreekt daarna het doel van het gebouw, n.1. het vervullen van de roeping om het evangelie te brengen in de onmiddelijke omgeving, welke roeping in 1923 op de Generale Synode is uitgesproken. Spr. wijst ook op het werk der evan gelisatiecommissie alhier, dat bescheiden in zijn pogen is, maar vast op het doel afgaat, en niet onvruchtbaar arbeidt. Spr. denkt in dit plechtige oogenblik aan de twee pilaren in Salomo's tempel de eene genaamd Boaz, beteekenend „in Hem is kracht", de tweede Jachin „Hij zal 't bevestigen". Als deze woorden hier steeds voor oogen mogen staan, en daaruit kracht .wordt geput, kan 't werk met vertrouwen worden voortgezet. De plechtigheid werd daarop besloten met het zingen van Ps. 68 14 en dank zegging van Ds. Hoek. OVER HET RIJDEN. Ja, daarover zou men wel een dik boek kunnen schrijven over de vele ge vallen waarin hiertegen gezondigd wordt. Daar zijn o.m. de zoo dikwijls bestre den oogkleppen. Wat een verzet heeft het afschaffen hiertegen bij de verschillende stalhou ders en voerlieden ondervonden. En toch het gaat nog al voortreffelijk, althans in Amsterdam, dank zij het aan houdend optreden door het bestuur der VOETBAL CLUBNIEUWS V. V. „SOEST" De wedstrijd Soest I Esvac I gespeeld op 25 Januari eindigde in een gelijk spel. A.s. Zondag moet Soest 1 naar ScherpenzeeL Dat wordt flink aan pakken jongelui. Vertrek per autobus om 12.30 vanaf café Middelman. Veel succes. Om 12 uur speelt Soest III tegen Excelsior, terrein Soest. E.S.V.A.C. I SOEST I 2—2. De plaatselijke ontmoeting, die, zooals in het algemeen als een soort „daerby" door sommige menschen genoemd wordt en waarbij het geheelen voetbal-anthu- siastisch publiek van Soest in het bizonder vertegenwoordigd was, is gestreden. Het publiek, waarvan een zeker deel de sportieven evenmenten tracht te ontdekken en te beoordeelen, een ander gedeelte weer op censatie belust, hun aanwezigheid doet gelden. Het aantal bezoekende bedroeg onge veer een 240 tal en voorwaar een zeker bewijs, dat langzamerhand het sportieven element zich meer en meer omhoog gaat werken Wat de wedstrijd betreft, die stond in een zeer actief en spannend teeken en het elkander niets toegeven, gepaard met een beurtelings in aanval overgaande reeks van spel evenmenten, was het kenmerk van den geheelen strijd. Als Esvac om ongeveer twee uur aftrapt, ontwikkeld zich direct een snel en levendig spel, waarbij bijderzijdsche aanvallen meestal op de achterhoeden stuiten, zoodat het spel meestal over het midden terrein zich verdeeld en de verdere doelkansen onverbiddelijk door de keepers afgewezen worden. Als on geveer 20 minuten verloopen zijn, krijgt door het toespelen de centervoor van Esvac de gelegenheid en een ieder zegt reeds in gedachten „een doelpunt", doch hij schiet twee meter voor het doel over de lat. In deze periode domineert Esvac iets meer als Soest. Dan wordt met blanken stand gedraaid. Als weer begonnen is krijgen wij meer doorbraken te zien en wordt er hard gewerkt om de leiding te nemen. Dat oogenblik komt als een goed opgebrachten bal door de linksbuiten van Esvac overgezet wordt, en de centervoor de beide back's passeeid en geen fout maakt 10. Soest beschouwd dit als een teeken voor actie, waarbij de toeschouwers ook meer los komen, zoodat na eenige aanvallen een doelworsteling ontstaat en de linksbinnen van Soest via eenige beenen gelijk maakt en als belooning even op den grond moet gaan liggen, daar hij met zijn hoofd, met een dito lichaamsdeel van de rechtshalf van Esvac in botsing is geweest. Hierna We hebben al eens meermalen opge merkt, dat wij gaarne bereid zijn voor opname van de verslagen van wedstrijden doch deze moeten kort zijn, en althans niet zoo groot als nu weer het geval is met het bovenstaande van Esvac. De post mocht bij ons deze keer weer een aardig vrachtje lossen, maar het was ons minder aangenaam te ver nemen dat er 10 cent strafport voor betaald moest worden, wat we maar zoolang voorschoten, totdat we weer op het voetbalterrein komen, dan ontvangen wc de gemaakte onkosten weer terug. Red. KORFBAL. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 15 Grondarbeiders. 29 Losse arbeiders 11 Opperlieden 12 Metselaars 6 Timmerlieden 2 Incasseerders 2 Kantoorbedienden 4 Land en tuinbouwarbeiders 6 Schilders 1 Machin. houtbewerker 1 Fabrieksarbeider. Monteurs. Stucadoors Werksters Behanger Slager Electricien. Bakker Zondag 1 Februari is aanwezig Zondag 1 Februari is aanwezig Adverteritïën. CLUBNIEUWS H. E. II - Gelijk spel 1 HELPT ELKANDER". R. C. U. 2—2. Hadden we kunnen winnen? Misschien wel want, ons twee de was veel meer in den aanval dan R. C. U., maar het ontbrak onze fana tieke twee—lingen aan de noodige tak- tische bekwaamheden om hun overwicht in doelpunten om te zetten. Doch dat zal in lengte van dagen en wedstrijden _wel komen. En als ze behalve hun armen II ueCucii, nai'i Atj. gebruiken bij 't spel kunnen we plezier lb beleven aan dit stoere troepje. Nu stonden de supporters uit het eerste 12 tal aan het lijntje te gillen van angst, om de gewaagde ondernemingen van enkele der Helden en Heldinnen. Er zat wel een goed gangetje in ook. Zondag hopen we eindelijk eens het eerste 12 tal tegen het tweede te zien spelen, als voort zetting van ons 4e jaarfeest. Allen komen. K@r*kberictiten. Zondag 1 Februari 1925. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Rembrandtzaal 's Avonds 6 uur Ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Geen dienst. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. J. Hoek. Christel. Oeref. Kerk. Zondag 10 uur Ds. Salomons (H. Avondmaal) 's avonds 6 uur Nabe trachting. Woensdag 3 Februari 's avonds half 8 Ds. Salomons van Amersfoort. Vrijz. Godsdie nstigen. Gymn. zaal O.L.S. Kerkebuurt Geen dienst. SOESTERBERG Ned. H er v. Kerk. Geen opgave. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur ds. Adriana. 'sAvonds 6 uur ds. I. Kievit. Woensdag 4 Februari 'savonds 7 uur Adriana. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en 's avonds uur Ds. Mijnen. Christel ij ke Oeref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur en 's Avonds 6 uur ds. Molenaar. Neder I. Protestantenbond. half 11 Prof. Dr. B. D. van Leiden. jezinde Gemeente Nutsgebouw Penstraat. Voormiddags 101/-» uur Ds. H. Britzei van Wormerveer. Ned. Lutersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending Afdeeling Baarn. Geen dienst. LAGE VUURSCHE Neder LH fe r V. Kerk Voormidi^jjr half 10 en namid. 6 uur Ds. Gii^iing. DE SPREEKUREN VAN Soesterb.straat 10c - Soest zijn TIJDELIJK als volgt: Maandag en Dinsdag 6V2—7'/2 uur'savonds Donderdag en Vrijdag 9—3 uur. Zaterdag 9—10 uur. Overige uren volgens afspraak. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht d.d. 27 Januari 1925 werd in staat van faillissement verklaard JAN BROERTJES TE SOEST, Molenstraat 93 O.Z. met benoeming van den E. A. Heer Mr. E. Havelaar tot Rechter commissaris en van ondergeteekende tot Curator. De Curator, MR. F. C. TERLINQEN Advocaat en Procureur Van Weedestraat 44, Soest, Telef. 204. FAILLISSEMENT W. WOLFSEN TE SOEST. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Utrecht d.d. heden is het fail- rbmëht varr Wjl^topm gewoond hebbende Molenstraat No. 30, thans wonende De Beaufortlaan No. 24 te Soest, wegens gebrek aan baten opgeheven. Baarn, 28 Januari 1925. De Curator, Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. FAILLISSEMENT VAN J. VAN DEN BRINK EN W. H. VAN KAMPEN. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijsten is het faillissement van J. VAN DEN BRINK, timmerman, wonende te Utrecht, Surinamestraat No. 55, en W. H. VAN KAMPEN, timmerman, gewoond heb bende te Soest, Wykslooterweg No. 19c, thans wonende te De Bildt, Nieuwstraat No.60 geëindigd. Baarn, 28 Januari 1925. De Curator, Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van ons innig geliefd Dochtertje CORNELIA CATHARINA, betuigen wij onzen oprechten dank. C. H. VAN BRUMMELEN C. VAN BRUMMELEN- Westeneng En Kinderen. Soest, Januari 1925. ds, Voorm. Eerdmans, Doopsf Wegens huwelijk der tegenwoordige Meisjes vraagt Mevr. W. B. Blydenstein, Huis te Maarn, (Maarn bij Doorn) tegen 1 Mei een bekwaam P. G., geheel zelfstandig kunnende werken, salaris f 35.— en f 30.per maand, wasch vrij. Zich schriftelijk aan te melden. Gevraagd net van 8V2—4 uur. Zondags vrij. Adres te be vragen bureau van „De Soester". Twee beslist nette gevraagd. Adres Soesterbergschestraat 11. Gevraagd door nel persoon, goederen als borg. Brieven onder no. 20 bureau van „De Soester". TE KOOP zoo goed als nieuw, voor de prijs van 50 en 45 Old. per stuk. Adres te bevragen bureau van „De Soester". Te koop modern uitneembaar nieuwgebouwd met 18 aan de leg zijnde jonge KIPPEN. Adres Parklaan 12b.

Soester Courant | 1925 | | pagina 6