Openbare Uitvoering f BALANS-UITVERKOOP Se s t e r C o n r a n t Sienws- en Advertentieblad. P. v. d. BURG voor Soest en Omgeving Verschijnt eiken Zaterdag. L.A PORTE C° BANK- en EFFECTENZAKEN Fotografie Atelier t h Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk F. BRIURE BRANDSTOFFEN 1ste KWALITEIT Bijkantoor SOEST Behandelen alle NAKLANKEN VAN DEN GROOTEN OORLOG. Verbetering Wegen-net in Nederland. „MODERN" s W. P. J. VENEMA 5 LAATSTE WEEK DER P. C. W. F0EKEN - MANUFACTUREN De Uitverkoop eindigt Zaterdag 14 Febr. a.s. VsmHBsnaHmii Ingezonden Als U Boodschappen 'doet KUNSTTANDEN - GEBITTEN No. 6 Dertiende Jaargang Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur- SOESTE Zaterdag 7 Febr. 1925 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Qroote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. ALLE SOORTEN ALLEEN KERKPAD 19 N.Z. BIJ HALTF SOESTDIJK, TELEFOON 133 VEENHUIZERSTRAAT 9 TELEFOON 77 België's neutraliteit. Cr komen soms eigenaardige dingen aan liet licht, dingen, die men nooit verwacht had. Wij denken hier bijvoor beeld aan het veel besproken leit van de schending van België's neutraliteit in het oorlogsjaar 1914. Toen de Duitsche troepen het kleine land binnenrukten, zijn neutraliteit schonden, waren velen verontwaardigd, en terecht. Doch als wij den Franschen generaal Percin mogen gelooven, dan was dit maar toeval en had het maar een haar gescheeld, of België's neutraliteit waren geschonden doorFrankrijk. Laat ons op den voorgrond zeggen, dat wij geen onvrien delijkheid beoogen te zeggen aan het adres van eenigebuitenlandsche mogend heid. Wij memoreeren alleen. Even voor Engeland aan den oorlog in 1914 deelnam moet de Britsche regeering zoowel in Berlijn als in Parijs geïnformeerd hebben, of men de neutraliteit van België zou vespecteeren. Dit moet geen bloote -formaliteit geweest zijn. Want de vo.or noemde generaal verklaart positief, dat de schending van de Belgische neutra liteit geruimen tijd een integreerend deel heeft uitgemaakt van de oorlogs plannen van den Franschen generalen staf en zelfs van de Fransche regeering. Deze verklaringen, gepubliceerd in de Ere Nouvelle", zijn van groote beteekenis Want indien inderdaad zou blijken, dat zij op waarheid berusten, dan is het rechtvaardig, dat daarmede de beschul diging tegen Duitschland, de bekende aanklacht van het „vodje papier", voor een belangrijk deel komt te vervallen. Hoewel niemand Generaal Percin's eer of bekwaamdheid in twijfel trekt, is hij toch een man met een verbitterd gemoed. Hij heeft bijna altijd oneenigheid gehad met de leden van den Franschen gene ralen staf. Zijn ontheffing van het militaire commando van Ryssel in de eerste weken van den oorlog werd dan ook nooit duidelijk verklaard, zoodat men die eerder moet beschouwen als een soort wraakoefening. Zijn eer was echter niet aangetast, want later werd hij be giftigd met het „Grand Cordon" van het legioen van eer. In den winter van 19101911 nam hij deel aan een groote campagne, die door den Hoogen Raad van Oorlog was georganiseerd. Deze campagne duurde een week en toonde aan, dat een Duitsche aanval op het Elzas-Lotharingen-front geen kans op succes op kon leveren, en dat Duitschland dus genoodzaakt zou zijn, België's neu traliteit te schenden. De vraag of Fran krijk het Duitsche voorbeeld van een schending zou volgen, dan wel of zoo noodig, Frankrijk het eerst de neutraliteit van België zou negeeren, of dat de vijand aan deze zijde van de Belgische grens zon worden afgewacht, werd niet besproken. Dat was een regeeringskwes- tie. Maar ieder bevelhebber, die tijd van oorlog verneemt, dat de vijand van plan is een punt te bezetten, welks bezit hem een tactisch voordeel geeft, is verplicht te trachten dat punt zelf het eerst te bezetten en wel zoo spoedig hij maar kan. Indien een van ons, zegt Percin, had geargumenteerd, dat hij, krachtens het verdrag van 1839 op eigen initiatief aan deze zijde van de Belgische grens zou zijn gebleven, aldus de oorlog op Fransch gebied brengend, zou hij door zijn collega's en den minister van oorlog zelf, zijn berispt. Alle leden van den generalen staf waren aanhangers van het tactische offensief. En dat hield in, de schending van het Belgische grondgebied, want de Fran schen kenden het Duitsche voornemen. Op 31 Augustus 1911, teekenden de chefs van den Franschen en den Rus- sischen generalen staf een overeenkomst, dat de woorden defensieve oorlog niet letterlijk moesten worden opgevat en zij bevestigden dc absolute noodzakelijk heid voor de Russische en Fransche legers om een krachtig offensief te voeren, zooveel mogelijk tegelijkertijd. En volgens generaal Percin beteekende dat Frankrijk's schending van de Belgi sche neutraliteit, omdat Frankrijk nooit zijn 1.300.000 mannen aan het smalle front van Elzas Lotharingen kon ont plooien. Volgens den Franschen genera len staf moest de oorlog in België plaats hebben. En zes maanden na de teekening van boven vermelde overeen komst, maakte een Fransche militaire missie een tocht door België, om het terrein te bestudeeren. Er gebeuren soms vreemde dingen achter de schermen van de hooge politiek. Dr. F. C. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten on misbaar. Zij werken vlug en radicaal en ver oorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. KAMERKRONIEK „Het groote werk" - Weel debelasting - Vaarwel, zo mertijd 1 - De eenheid in de R.K. Staatspartij hersteld - Het program. „Het groote werk moet nog gedaan worden", sprak minister Colijn onlangs, daarbij doelende op de bezuiniging, met het oog op de staatsfinanciën. En het heeft er allen schijn van, dat ■j.. -Exc. juut „hot grnota wöi-E" ie bo gonnen. Want thans is het bekend geworden, dat er een wetsontwerp in vergevorderden staat van voorbereiding is, welk ontwerp beoogt, de heffing van een weeldebelasting. Daaronder verstaat men belastingen te heffen van verteringen in café's, restaurants, enz. Het is goed, dat wij Hollanders voor het meerendeel een huiselijk volk zijn. Want in Parijs bijvoorbeeld, waar men eigenlijk leeft in de café's zou de gedachte alleen al aan een dergelijke belasting een oproer kunnen ontketenen. Wij gelooven niet, dat de heeren caféhouders enz. erg vriendelijk ten opzichte van het ontwerp gestemd zullen zijn, al wordt de pil verguld door de mededeeling, dat de opbrengst van deze belasting (geraamd op f 25.000.000) zal worden aangewend om de verdedigingsbelasting 11 te hal- veeren en de rijksinkomsten belastingen voor gehuwden en groote gezinnen te verlagen. Deze zomer zou de belasting reeds ingevoerd moeten worden. De indiening van het ontwerp zal dus wel spoedig te verwachten zijn. Al wordt hiermede geen directe bezuiniging be reikt, men verplaatst hiermede de be lastingdruk naar een deel van de bevolking, dat het beter missen kan, omdat zij verteringen maken, die niet strikt noodzakelijk zijn. Zoo zal de gedachtengang wel geweest zijn. Maar of die verteringen nu altijd wel uit weelde" geschieden En de zomertijd, die doorn in het oog van vele plattelanders, zal verdwijnen Ten minste, als het ontwerp dat eerstdaags wordt ingediend, wordt aangenomen. Een belangrijk ding is, dat de regeering zelf voornemens zou zijn, een wetsont werp in te dienen, tot afschaffing van den zomertijd en tot terugkeer tot den toestand geregeld bij de wet van 1909 betreffende de Amsterdamschen tijd. Adieu, lichte zomeravonden, vaarwel avondwandelingen bij daglicht en zon neschijn I Maar de plattelanders juichen. Geen gehaspel meer met oude en nieuwe tijd, geen vergissingen en moeilijkheden met de spoortijden meer. En dat is ook wat waard. Wat het zwaarste weegt? Dat kan ik U niet zeggen. We zijn het er zeven jaar lang niet eens over kunnen worden. Het zal dus altijd wel een strijdvraag blijven. De Tweede Kamer belooft het druk te krijgen. Tal van wetsontwerpen zijn nog in voorbereiding. En er staan er ook al heel wat op het programma. Zoo zal de Kamer zich de volgende week eerst bezig houden met het wets ontwerp wijziging van de wet op de Dividend- en tantième-belasting 1917 en herziening van de regelen voor de heffing van opcenten ten behoeve van de gemeenten op de dividend en tan tième-belasting. Dan is daar nog de wijziging en aanvulling van de Hooger Onderwijswet, verder zijn er de psyclio- patenwet en de aanvulling van de wet op de beginselen van het gevangenis wezen. En eindelijk, het voorstel van Mej. van Dorp tot nadere regeling van de verkiezing van leden van de Tweede Kamer door dgdaartoe bevoegde kiezers en de toepasïÉlg op die verkiezing van het stelsel van evenredige vertegenwoor diging. Dit laatste voorstel zal heel wat strijd ontketenen wanneer wij de hnid'ge samenstelling van de Kamer in aanmer- loeh hij greep deze gelegenheid aan king nernen. ym te zeggen, dat feitelijke wegver I betering niet op den weg ligt van den St. Michaël exil. Wij schreven helft^-W-B. oi van deze vergadering, doch reeds den vorigen keer, dat het einde r 'J meende, dat het gestelde doel van St. Michaël niet verre kon zijn. 'lezer bijeenkomst, t.w. het verkrijgen Thans is het verdwijnen van dezen *an een eenstemmige uitspraak van b,j bond in den bond een feit geworden.*e J.efubeIi^ebbende, bereikt was Want in de jaarvergadering van denWij hebben dus nu af te wachten wat Algemeenen Bond van Rijkskieskrings- 'Ie„beidlr, m0'ies 'e bevoegder plaatse organisaties werd het voorstel van den i v'1en, ul'worken. Moet men nu middeler- bemiddelaar Prof. Aengenent, inzake dcW handen in de schoot leggen en vorming van een centraal lichaam, aan-1 |e ..ln deze afwachtende houding vaard door beide partijen. En het verbond j-:0°dzw.jgen r D.t lijkt ons geenszins en bestuur van St. Michaël werden ont- e aangewezen weg. Men houdedaareir bonden. Als veiligheidsklep werd danl ':een dtr belangstelling voor het wegen- nog toegestaan, dat er wel plaatselijke «agstuk gaande en bewerke - waar studieclubs mogen blijven bestaan en opgericht. Doch nu de „backbone", het verbond en bestuur, zijn weggenomen, zal er van de plaatselijke clubs wel niet veel terecht komen. Zoo is dus de eenheid in de R.K. Staatspartij hersteld, want met algemeene stemmen werd besloten, dat op de candidatenlijsten der R.K. Staatspartij geen personen zullen worden geplaatst, die benevens lid van de R.K. Staatspartij, tevens lid zijn van een andere landelijke politieke organisatie. Het gevaar is dus bezworen en naar buiten is de partij hechter dan ooit aaneengesloten. Tevens ziet men in deze kringen zeer goed in, dat sa menwerking met andere politieke partijen noodzakelijk is. Daarom worden alle uitersten in het R.K. verkiezingsprogram vermeden. Veel ingrijpends houdt het dan ook niet in. En het eenige wat nog iets bijzonders kan opleveren, is het bevorderen van de arbeidswetgeving, waarbij wettelijk regeling van de collec tieve arbeidsovereenkomsten wordt be sproken. Overigens is het program gericht op „handhaving" en „voortzetting" van verschillende zaken. Daarmede is dan de bedoeling ook bereikt, n.l..geenl'la"wenf de" ouden weg blijven volgen. Voordeelen van dezen nieuwen it mogelijk is personen, die bevoegd ijii tót het uitoefenen van daadwerkelijke ndersteuning der plannen. Zoo wil ik ook hier nogmaals wijzen ,"P' de veranderingen, die m.i. mogelijk 'ijn ter verbetering van den grooten ver keersweg Amsterdam—Amersfoort, voor :oover die door onze gemeente voert. Het. verbeteren en vooral het verbree i'én van een bestaanden weg is altijd ,*en moeilijk en kostbaar iets en dit zou us ook zeer zeker het geval zijn, zoo ij hier de Burgem. Grotheslr., de Van /'eedestraat, Steenhofstraat, Middelwijk- Araat, Torenstraat en Kerkstraat allen wilden verbreeden. Gelukkig echter staat ons hier een :-ndere weg open en wel door het ver deer 'vanaf de Vredehofstraat te leiden ver den Eng naar de Birkstraat. Hier nog-geen verkeersweg aanwezig (be- jalve de Julianastraat) en men is dus gelukkig nog vrij om richting en breedte mr behoefte vast te stellen. Een klein «'zwaar aan dezen weg verbonden •at hij tot eenige stijging noodzaakt, t iaar'voor onze auto's is dit geen be waar en zware vracht-auto's kunnen uitersten. POLITICUS. Tnnn*el-Verfifin ^ERMSTEMJ op Zondag 8 en Maandag 9 Febr. in Hotel „De Gouden Ploeg" Soest Zie verder de groote advertentie in dit blad (Vervolg) De moties in de vergadering te 'sGra- venhage door der Heer Edo Bergsma voorgesteld, luidden verkort als volgt le. De vergadering, van oordeel dat het net van openbare wegen in ons land voor het grootste deel niet meer beantwoordt, zelfs aan matige eischen van het tegenwoor dig verkeer en dat een ontwrichting van dit verkeer dreigt, waardoor alle takken van volksbestaan zou den worden getroffen,geeft uiting aan haar meening, dat spoe dig en met kracht moet worden ingegrepenenz. 2e. De vergadering, overwegende dat reeds nu voor het gebruik van onze wegen een groot bedrag aan belasting wordt betaald, dat een nieuwe belasting in overweging is voor het gebruik van het NederI, Wegennet spreekt als haar meening uit, dat de opbrengst van belastin gen, geheven voor het gebruik van openb. wegen, uitsluitend ten goede behoort te komen aan dit wegennet. De Voorzitter acht toelichting der eerste motie na het vooraf gesprokene (zie opstel vorige week) overbodig. Wat de tweede motie betreft wenscht hij hier geen debat over de techniek van den wegenbouw of over den vorm en de mogelijke uitbreiding van de wegen belasting, daar hierover zóóveel gezegd zou kunnen worden, dat daarmee het doel dezer bijeenkomst werd voorbij gegaan. Waar echter allen het wel over eens zullen zijn, dat is, dat de gelden, die de weg in welken vorm dan ook opbrengt, uitsluitend voor de wegen mogen worden gebruikt. Verschillende sprekers betuigden hierna hun instemming met de beide moties, zoodat deze ten slotte onder luid applaus zonder stemming werden aangenomen. Zij zullen ter kennis worden gebracht van de regeering, van de beide Kamers der Staten Generaal en van de besturen der provincies. De Voorzitter van den Ned. Journalistenkring zeide dat de pers eensgezind deze zaak zal steunen. De Heer Bergsma zeide nog, dat hem van zekere zijde gevraagd was het initiatief te nemen tot het stichten van een Vereeniging voor wegverbetering, weg yen zijn een flinke breedte en een i-d rijvlak, verder een kleine bekorling afstand daar de nieuwe weg J^Tioeg fn éen Tectitè lijn gaai mngs Julianastraat, Soester Engweg, Molenweg en dan van af de splitsing Veldweg- Kolonieweg naar de Bunt en ten slotte althans voorloopig, zoolang niet de geheele Eng bebouwd is een prachtig uitzicht. Trouwens wanneer die Eng wèl be bouwd is, zal zoo de verwachtingen door ons gemeente-bestuur gekoesterd, bewaarheid worden ook de bebouwing langs dezen weg zeer gunstig afsteken bij die, welke zich gaandeweg ontwikkelt langs Steenhoïstraat enz., waar slechts kleine burgerhuisjes verrijzen, die ook reeds Henri Polak, den strijder voor Heemschut, aanleiding gaven tot een ver zuchting over het bederven van wegen in Gooi- en Eemland. Zeiden wij hiervoor, dat het verbree den van den bestaanden Rijksstraatweg (Burg. Grothestraat enz. enz.) zeer kost baar zou zijn, wij ontveinzen ons niet, dat ook deze weg over den Eng, vooral wanneer deze met groote breedte wordt aangelegd, zeer veel geld zal eischen, zoodat deze aanleg voor de Gemeente kas aleen te kostbaar zou worden. Het groote algemeene belang, hetwelk echter door dezen weg gediend zou worden, zal zeker het Rijk aanleiding geven op ruime schaal in den aanleg er van deel te nemen. Toch wil ik er nog even op wijzen dat ook de gemeente voor zijn plaatselijk verkeer veel belang heeft bij een dus- danigen weg, die Molenstraat, Heete Akkerweg en een mogelijk verlengde Talmalaan betere aansluiting aan het ge heele wegennet zal geven. Mocht dan ook het Rijk voorloopig nog niet willen meewerken tot omlegging van dit deel van den verkeersweg Amsterdam Amersfoort, dan zou ik toch onzen vroeden vaderen in overweging willen geven tot aanleg van een verharding over den Eng over te gaan, waarbij dan in zooverre overleg met het Rijk noodig blijft, dat die verharding deel kan uit maken van den later toch noodig wor denden grooten verkeersweg. D. v. d. E. KERKDWARSSTRAAT15 «DAGELIJKS GEOPEND HM VERGROOTINGEN BRUIDSPORTRETTEN - Publicatiën HE13RKN- EN DAMES- - KLEERMAKERIJ j Z EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN J J TBLBP. JÖ9 Ruime voorraad Winterstoffen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 3 Februari 1925, bij hen is inge komen een verzoekschrift van H. B. Stipdonk, van beroep Smid, wonende te Soesterberg, om verlof tot verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank, in de navolgende lokali teit Het Hoekgedeelte van het perceel, kad. bekend Gemeente Soest, Sectie E, No. 1113 en 1114, plaatselijk gemerkt 2, en gelegen aan den Amersfoortschen Straatweg aldaar. VAN WEEDESTRAAT 34 TELEFOON 23 Totale UITVERKOOP van alle Lappen en Restanten, Wollen en Katoenen Manufacturen, Dekens, Matrassen, Ledikanten enz. Restanten tegen spotprijzen. Alle andere goederen met groote korting LAPPENTAFEL met ENORME KOOPJES Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 3 Februari 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Socretaris, J. A. G. BATENBURG. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen fer openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van K. Brons te Soest, om vergunning tot het oprichten en in werking hebben eener smederij in het te stichten gebouw aan den Ossendamweg, kadastraal bekend in Sectie D, No. 1713. Op Vrijdag 13 Februari a.s., des voor middags tien uur, zal ten Gemeentehuize van Soest gelegenheid bestaan om be zwaren tegen., de inwilligjngy/a_n,dit verzoek in tc bréngen' ën deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengenoemde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Soest, 30 Januari 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Burgerlijke Stand GEBORENAntonius Casper, z. v. A. R. Schoonderbeek en P. A. v. Dijk Christina Johanna, d. v. H. Lammerse en G. Schaap Hen- drikus Cornelis, z. v. H. Beijer en C. J. Wijntjes Goris Cornelis Gerard, z. v. C. Betlem en B. H, F. Meffert Cornelis, z. v. G. Meijer en M. G. Bos. ONDERTROUWDH. Wolfsen met T. van Woudenberg J. C. v. Dol- deren met A. Cosijnse F. v. d. Valk met W. A. M. v. d. Lugt. GETROUWD: Geene. OVERLEDENG. J. Vleeming, oud 59 jaren, echtgenoot van G. Tak C. H. M. Willemars, oud 5 maanden, d. v. G. J. Willemars en B. Schouten M. P. van Santen, oud 65 jaar, Weduwnaar van J. H. A. Blumer. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 29 JAN. 5 FEBR. 1925. M. J. Jukes, Soesterb.str. 35, van den Haag M. Stuurman, Bosstr. 18, van Hilversum J. A. v. Vogelspoel, van Weedestr. 43, van Utrecht E. Wilde man, Amersf.str. 29, van de Bilt V. Komen, Vredehofslr. 2, van Rotterdam J. H. Bosboom, Vredehofstr. 2, van Rotterdam J. L. Legel, L. Bergstr. 15, van den Haag E. Reede, Vliegkamp, van Hellevoetsluis P. C. Boll, L. Bergstr. 28, van den Haag M. W. v. d. Velden, L. Brinkweg 5, van Vught. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 29 JAN. 5 FEBR. 1925. J. C. E. Albek, naar Velsen, Prov. Ziekenhuis G. v. d. Essenburg, n. Hilversum, Hooglaarderweg 265 G. v. d. Hengel, n. Leusden, Hamersveld, p./a. E. v. d. Hengel H. M. F. v. Leent, n. Rotterdam, Franciscus Gasthuis, Schiekade J. J. Brouwer, n. Haarlem, Strafgevangenis R. J. Janka, n. Aals meer J. de Ruiter, n. Mijdrecht, Dorpsstraat 181 J. v. Splunter met gezin, n. Zeist, Dolderscheweg 87 B. Flessing, n. Alkmaar, Kennemersingel 10 J. J. Haks, n. Maartensdijk, Hol!. Rading H. Leeuwe, n. Utrecht, Kerk straat 77 - - J. Leeuwe, n. Naarden, Tierensweg l. Leeuwe-Hallie met gezin, n. N. O. I., Batavia. vergeet dan, vooral niet dat PU ROL evenmin thuis mag ontbreken alleen Smdef -artikel van dagelijksch gebruik. Geachte Redactie! Als antwoord op liet ingezonden stuk van den Heer Roggeveen in het „Soester Nieuwsblad" van de vorige week ver zoeken wij U beleefd voor het volgende een plaatsje in Uw geëerd blad te willen inruimen, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Eerstens spreken wij onze afkeuring uit; daar uit het betoog van den Heer R. blijkt dat hij reageert op den persoon lijken meening van onzen voorzitter, den Heer Lieshout, terwijl deze aan het geïncrimineerde artikel persoonlijk part noch deel heeft, doch een uitspraak was van het bestuur van de Pluimvee- Vereeniging „Soest en Omstreken". Dat den lieer R. den indruk geeft dat hij tegen genoemde vereeniging (waarvan hij n.b. zelf lid is) een actie op touw zette door zijn juist nu in het oog loopende reclame voor zijn eiercentrale zoowel per advertentie's als per circulaire, valt niet te ontkennen; uücir nu -t/csiCte» kuU*ï»c nu iciuipli" j 100 leden tellende Pluimvee-Vereeniging maakte zich over deze verhoogde reclame actie van den Heer R. niet het minst ongerust en deelde daarom niet de meening van sommige leden, als zou den Heer R. onze Vereeniging eenige schade kunnen doen, omdat zij overtuigd is, en hierop leggen wij nogmaals de nadrukdat den Heer R. onmogelijk de eieren van onze leden, noch die van particulieren, zelfs niet van zijn eigen Hoenderpark ter veiling kan brengen buiten onze Vereeniging om. Immers op de eierveiling te Utrecht zullen alleen eieren ter veiling worden toegelaten, aangeboden door de bij de veiling aangesloten plaatselijke Pluimvee- Vereenigingen, en zoo de Heer R. hieraan nog twijfelt, dan zullen wij hem daartoe de schriftelijke bewijzen gaarne overleg gen 1 Dat de Heer R., zijnde inwoner van Soest, zou kunnen optreden als afge vaardigde of eiergaarder van een te Baarn gevestigde Pluimvee-Vereeniging en zoodoende zijne en andere uit Soest afkomstige eieren ter veiling zou brengen, zijn wij zoo vrij, in twijfel te trekken. Eerstens omdat bij het verschijnen van den Heer R.'s artikel volgens door ons ingewonnen informaties nog niet eens een pluimvee-vereeniging te Baarn bestond. Ten tweede, omdat wij overtuigd zijn, dat mocht er in Baarn een soort gelijke vereeniging worden opgericht, deze zustervereeniging zich nooit zou leenen tot een dergelijke onvriendelijke daad, en ten derde, omdat het Veiling- bestuur te Utrecht een dergelijke onor ganisatorische daad nooit zou tbelaten. De door den Heer R. gebruikte groote woorden kunnen hem dan ook geen ernst zijn, en vatten wij die veeleer op als een voor hem goedkoope reclame. De eiercentrale van den Heer R. hoe goed die ook moge werken is en blijft een handelszaak en daarom een persoonlijk belang voor den exploitant, terwijl de eiercentrale van den Pluimvee- Vereeniging ten doel heeft, de eieren coöperatief samen te brengen teneinde een zoo hoog mogelijke prijs te bedingen. Waar de I leer R. aan het adres van den Heer Lieshout schrijft: „Dat niet ik U, doch U mij tracht te benadeelen (ook op ander gebied) enz.",blijkt het duidelijk dat hij hier een persoonlijke zaak wil uitspelen waar onze vereeniging buiten staat, en wij verzoeken den Heer R. dan ook, in 't vervolg niet te willen vervallen in persoonlijkheden. Wij vragen den Heer R. in gemoede af. „Waarom werd U dan lid van onze Pluimvee-Vereeniging Namens het Bestuur: C. J. VERSCHUUR. Secretaris Pluimvee-Vereeniging „Soest en Omstreken" MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT Dagelijks spreekuur 9'/,—12— 14 uur Zaterdags volgens afspraak VULLINGEN - PIJNLOOS TREKKEN Reparatiën spoedig en billijk Inlichtingen kosteloos

Soester Courant | 1925 | | pagina 5