lil Middenstends-CrediettiaRk S6EST S (i'c s t c r C o ii r ii ii 1 voor faws- en Advertentieblad. BUREAU voor ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN z* W Uitgever G. v. d. BGVENKAMP Soestdijk LIPSLADEN en KASTJES Incasseeringert, Deposito's ONS DURE BROOD. W. P. J. VENEMA I Mr. J. H. VAN DOONNE R. L. VAN DEN BERG JuSianaplein 5 Soest P. C. W. FOEKEN VAN WEEDESTRAAT 34 ALLOVEÜNETS mm VITRAGES BETEREN BILLIJKER D. F. V01GT OPTICIEN SOESTER BELANGEN. No, 7 CJl co PO Dertiende «laargang Zsferdag 17 Febr. 1^5 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden Ingewacht tot Vrijdags vooriniddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker GELEGENHEID TOT HET MUREN VAN BM IN ONZE SAFE-INRIOIITING WIW Gevolgen van misrekening en misoogst - Een onre gelmatig prijsverloop ver wacht. De kwestie van de Amsterdamsche mcelvoordracht (de door den raad ge voteerde credieten voor meelaankoop werden door gedeputeerde Staten ge weigerd) heeft in ons land nog eens speciaal de aandacht gevestigd op het brood vraagstuk. Wij maken momenteel een tijdperk door van stijgende tarwe- prijzen, met als gevolg: duurder brood. Voor een land als het onze, waar het broodverbruik zeergroot is in alle kringen, heeft een hooge tarweprijs al een heel bijzondere beteekenis. Wanneer wij de verschillende factoren nagaan, die hierbij een rol spelen, dan blijkt, dat de hooge broodprijs niet, zooals wel beweerd wordt, veroorzaakt is door manipulaties der meelfabrikanten, doch een logisch gevolg van den tarweprijs op de inter nationale graanmarkt. En dan springr dadelijk in het oog, dat daarop door de overheid van een enkel land geen invloed kan worden uitgeoefend. Zeker men kan, zooals juist in Frankrijk het voornemen is, een aangifte van de aan wezige koren voorraden eischen, de staat kan den inlandsehen broodkorenvoorraad aankoopen en eventueel een opslag vormen van buitenlandsch graan, ten einde ongemotiveerde opdrijving van den prijs te voorkomen. Maar een lagen broodprijs handhaven, terwijl op de internationale markt de prijzen stijgen, kun slechts geschieden, ten koste van geldelijke offers van den staat of de overheid, die zulks ter hand neemt. De stijging van den tarweprijs is een gevolg van Hef n-kod van <jen wereld- oogst van^J.92f - im is .bet ..iiea] 'Tiioemjk "uit te ntakv*, of 'de stijging," zooals die heeft plaats gevonden, door de statische positie van de tarwe ge rechtvaardigd wordt of niet. De laatste cijfers betreffende de wereldtarweproduc- tie luiden als volgt (in millioenen cen tenaren) gegrond de motieven ook zijn mogen, dat neemt toch niet weg, dat een dergelijke actie op verkeerden grondslag rust. En nu de kwestie van de uitvoering van den stemplicht. Door een soortgelijke actie is de regeering eenvoudig genood zaakt geworden, de strafbepalingen uit de wet te schrappen. Met desbetreffende wetsvoorstel is dezer dagen aangekon digd. En daaruit blijkt, dat het aantal kiezers te Amsterdam alleen, dat in 1922 zijn stemplicht bij de kamerverkiezingen niet nakwam, 57810 bedroeg en bij de verkiezingen voor de provinciale staten in 1923 76677. Dit enorm groote aantal overtredingen van de kieswet maakte een strafvervolging onmogelijk. En, zoo heet het in de memorie van toelichting, „ter wille van den eerbied voor de wette- HEEKEN- EN DAMES- 2 S KLEËRMAKSRIJ EMMALAAN 10 b/h. JUUANAPLEIN TELEF. JG9 Ruime voorraad Winterstoffen g Europa N. Amerika Azië N. Afrika Argentinië Australië Gemiddeld 1909-1919 809.3 532.4 230.2 56.4 38.2 54.2 1.770.7 Gemiddeld 1919-1922 1923 631.- 750 9 690- 223.5 50.3 162.9 60.6 763. 247.7 64.2 148.2 75.- 1924 640.8 686.5 241.5 49.2 114.9 97.2 1.768.5 2.049.- 1.8302 Zooals men ziet, is Rusland in boven staande opgave niet opgenomen. Maar men moet wel bedenken, dat vóór den oorlog door Rusland groote hoeveelheden graan naar andere landen geexporteerd konden worden. De beschikbare voorraad graan was in de jaren vóór den oorlog uit dien hoofde dan ook nog met 90 millioen centenaren hooger te stellen. En dat, terwijl Rusland momenteel groote hoeveelheden graan moet koopen. Bo vendien Is de broodetende bevolking in vele landen toegenomen. In de laatste 15 jaren is dat bijvoorbeeld vooral in Noord-Amerika het geval geweest. De cijfers van het loopende graanjaar toonen dan ook aan, dat de oogst 1924 zelfs ver beueden het cijfer blijft, dat noodig zou zijn, oin in de behoefte, berekend op voor-oorlogs-basis, te voorzien. Wel liet de ruime oogst 1923 een overschot na, doch dat is niet voldoende, om in liet tekort te voorzien. Het tekort op oogst 1924 ontstond door het feit, dat de boeren, in verband met het overschot van oogst 1923 de bezaaide oppervlakte inkrompen. Bovendien werd oogst 1924 nog ongunstig beïnvloed door slecht weder. Zoo ontstond dus de huidige toestand. In hoeverre nu de stijging van den tarweprijs te rechtvaardigen is, dat blijft, wij schreven het reeds, moeilijk uit te maken. Ook spreekt de speculatie in Chicago een hartig woordje mee. Wat de vooruitzichten aangaat, dient vermeld, dat thans de bezaaide oppervlakte in Canada en de Ver. Staten weergrooter is dan in het vorige jaar, terwijl de stand van het gewas bevredigend is. Wij voorzien echter een periode van sterk schommelende tarvveprijzen, Dr. F. C. KAMERKROWiËK Andere tijden, andere zeden- De verdwijnende stemplicht. - Het Fransch op de lagere school terug - Regeering en Olympiade - De platte landspost - De motie De Boer aangehouden. Dat buitengewone omstandigheden buitengewone middelen schijnen te recht vaardigen is den laalsten tijd gebleken door een tweetal voorvallen. Daar is in de eerste plaats de actie der Amsterdam sche winkeliers, die na achten open bleven, en zich aan geen boeten stoorden, om te bereiken, dat de verplichte winkel sluiting voor de eetwaren- en levens- middelonwinkpH word* ingetrokken. Hoe lijke voorschriften, zal dan ook de straf bepaling uit de kieswet behooren te vervallen". Zoo zien wij dus gebeuren, dat door een ondisciplinair optreden van een groot deel van de kiezers, de uitvoering van een strafrechterlijke sanctie kalmpjes onmogelijk wordt gemaakt. Inderdaad een buitengewoon middel om zijn doel te bereiken. Maar tevens is daardoor bewezen, dat zeer velen van een dergelijken stemdvvang niet gediend zijn. -Om de eer te redden, wordt in de memorie nog gezegd, dat schrapping van deze voorschriften nog niet hoeft te leiden tot het vervallen der bepalingen, 'vvciv.c eren kicZci vcipi'fCiuen zien naar het stembureau te begeven. Het is een zedelijke verplichting. Dit laatste moet natuurlijk ieder voor zich uitmaken. Maar een merkwaardig verschijnsel is het. Aan de hervorming van de sociale verzekering wordt al jaren met meer of minder succes gewerkt. Thans is het ontwerp Ziekte- en Ongevallenwet 1925 ingediend. In hoofdzaak komt dat hierop neer, dat de bestaande ziektewet op den grondslag der verplichte verzekering, wordt uitgebreid in dien zin, dat daar onder thans allen vallen, die in loondienst arbeid verrichten. Alleen wordt het dag loon, waarnaar de geldelijke schadeloos stelling wordt toegekend, gebonden aan een maximum van acht gulden. Een ander wetsontwerp dat van vrij ingrijpende beteekenis mag worden ge acht, is dat, hetwelk op het departement van Onderwijs wordt voorbereid. Dat is n.1. een wijziging van delageronderwijs- wet, strekkende tot opname van het onderwijs in een der moderne talen in het leerplan der lagere scholen. Zouden we warempel het Fransch weer op de lagere scholen terug krijgen Feit is, dat gebleken is, dat er op de Hooge Burger scholen groote moeilijkheden ontstaan bij het onderwijs in de Fransche taal (de moeilijkste der moderne talen), indien de leerlingen zonder eenige voorberei ding op de lagere school, hier de grond beginselen dier taal moet worden bij gebracht. Wat echter de praclische beteekenis betreft, zou wellicht aan het Engelsch, de internationale handelstaal, den voorkeur gegeven moeten worden, waartegenover weer staat, dat het Engelsch veel gemakkelijker wordt geleerd, in verband met de eenvoudiger grammatica. Wij zien het desbetreffende ontwerp dan ook met belangstelling tegemoet. En onderwijskringen zeker niet minder. Het zal bij velen wel eenige verbazing wekken, dat de regeering zoo plotseling tot in hart en nieren overtuigd is van de enorme belangen van de bevordering der lichamelijke opvoeding van ons volk, tot uitdrukking komend in de indiening van een wetsontweip betreffende een Rijksbijdrage in de helft van de kosten van de Olympiade van 1928, dus een Rijkssubsidie van f 1.000.000. Want ieder zal zich nog herinneren, hoeveel moeite het heeft gekost, om den vorigen zomer de Nederlandsche sportmenschen naar Parijs af te vaardigen, hoe particulieren de handen in een hebben moeten slaan, om het doel te bereiken. En nu zoo in eens dat heldere inzicht. Het is werkelijk verbijsterd. Minister de Visser heeft n.1. verklaard, dat de voorbereiding der Olympiade een zaak van groote natio nale beteekenis is en dat daarom met de verleening van regeeringssteun een groot belang gemoeid is. En dan, de reclame die in de buitenlandsche bladen voor de Olympiade gemaakt zal worden, zal de aandacht vestigen op onze scheep vaart, onzen handel en onze industrie. Het vreemdelingenverkeer zal worden bevorderd, zeer zeker zijn dit voordeelen te noemen, waarbij men nog niet moet zooals dat onder U nog wel eens het geval is. Het zijn onze dure belasting centjes, die wij in de Olympiade-voor- versnoepen, woekert er dus mee. Deze week kwam de Tweede Kamer van haar kerstvacantie terug. Nu, vecv belangrijks werd er nog niet afgedaan.; De wetsontwerpen tot wijziging van dei dividend- en tantieme-belasting (wijzi-l gingen van ondergeschikt belang), als-) mede wijziging van de liooger Onder wijswet, zoo ook de verhooging van d< waterstaats-begrooting 1924 werden zonb der commentaar en zonder hoofdelijk/' stemming aangenomen. Alleen de motiit, de Boer (PI. P.) inzake de opheffing var,/ hulppostkantoren lokte debat uit. Dezq kwestie is dan ook voor de provincie1 van tamelijk groot belang. De motie hield in, dat de minister uitgenoodigq' werd, de voorgenomen opheffing vairi hulppostkantoren ten plattelande niet ui I te voeren. De voorsteller zette uiteen.!1 dat inderdaad de belangen van hcO platteland worden geschaad, o.a. door'! vertraging in den dienst. Verschillende verleggen van onzen nieuwen weg in de richting van het Juliana-plein ware te voorkomen. Nu komt hier nog iets anders bij. De nieuw uitgezette weg ware zoo men op mijn bescheiden wenk wilde ingaan in het verlengde te brengen van de reeds bestaande Sophialaan, wat het verkeer zou vergemakkelijken. Nu toch zal inen, om die Sophia-laau in te rijden, onmiddelijk na elkaar twee rechthoekige wendingen te maken hebben, dezelfde fout, die men reeds gemaakt neeft bij de kruising van de Anna Paulow- nalaan met de Prins Hendriklaan. Misschien zal de Directeur van Ge meente-werken, die indertijd de onberijd bare bocht van de Sophialaan verdedigde door te schrijven, dat men met opzet die bocht zoo d.w.z. onberijdbaar had gelegd om voertuigen te nood zaken langzamer te rijden duster 'bevordering van de veiligheid van het verkeer, ook nu beweren, dat die twee opelkaar-volgende wendingen de veilig heid van het verkeer vergrooten. Ik dan echter vergeten, de met het bui: ontwerp dan te mogen vo m'mco.fr/W'oö van de banden gelooven dit :es in de kamer aaT~Éj^sport- niof rrkiKlvTd, sprekers steunden de motie, doch ook,'; voor mij kan het daarmee werd er op aangedrongen haar te be-j>j niet eens zijn en noem het een fout. handelen, tegelijkertijd met de interpel-H Voor zoover betreft den nieuwen weg latie-Oud. De heer Bongaerls (r.k.) achtte jbovenbedoeld is die fout nu nog de bezwaren echter overdreven en korf te verhelpen. Voor de Anna Paulowna- met de motie niet meegaan. Ook dU laan is dit misschien moeilijker, vooral minister achtte overdrijving aanwezig;! door de aanwezigheid van twee zink- Wanneer inderdaad het platteland zoe f putten der rioleering in de binnenbochten. zou worden gedupeerd als soinmigd ïjoch zou ik ook hier willen vragen sprekers voorstellen, dan zou zeker d^j hieraan alsnog tegemoet te komen, bezuiniging van 6 ton duur gekocht zijp L> Ik vraag dit met temeer vertrouwen, Maar de bezwaren zijn overdreven, Ii,*.! daar Gemeente-werken zijn foulen drie jaren zijn 193 hulppostkantoreiv|-zij 'net ook wat laat toch wel wil omgezet in stations en geen enkele klachlJ erkennen, hetgeen daaruit blijkt, dat men heeft den minister," daarover bereikt. Dei'de bocht van de Sophialaan reeds een heer de Boer hield echter zijn vporstevj weinig verlegd heeft. Wel is die ver staande, doch was bereid de woordetTlegging „half werk" geweest, maar liet „niet uit te voeren" in zijn motie, ti^is locli een begin, wijzigen in „te beperken. Het resultaa* De eenige troost is, dat er vermoe- van de langdurige besprekingen was<j delijk per dag niet meer dan twee voer- dat op voorstel van den Voorzitter be -Jj tuigen, melkboer en groentenwagen, langs sloten werd, de motie-de Boer in stem- (j dezen weg komen. Ware het verkeer drukker, en vooral zoo dit ook des avonds plaats had, zoo zou er zeker ook reeds lang een botsing hebben plaats gehad niet den boom, die men in het ,j rij'vtak laat staan, daar waar de Sophia-" I laan in de Emmalaan uitkomt. 1 Ook aan het benedeneind van de ijriKnna Paulownalaan staat zoo'n „hinder- A paaj" in den vorm van een telefoon- en gj'Aöfliclitingspaal. Kan ook deze niet eens JSfcJfJ Xliih&tPJ t nu dit .straatgedeelte ui rwcüs bewoners trekt De hier door mij 'gemaakte opmer kingen vallen wel buiten het vraagstuk van het groote verkeer, maar zij be oogen toch alle bevordering van de verkeerszekerheid" en staan dus min of meer in ve.rband met het hoofdonderwerp, redenen waarom ik er hier de aandacht voor meende te mogen vragen. D. v. d. E. ming te brengen na de behandeling van de interpellatie-Oud. Wat in het vat is verzuurt niet. POLITIGLI; TELEFOON TELEFOON 163 en Omstreken en omvat Baarn, Soest, De Vuursche, Eemnes enz. Uw Vereeniging heet Soest en Om streken en zullen inwoners van de Vuursche (Gemeente Baarn) toch ook wel toegelaten worden U hebt immers thans al leden van de Vuursche (Gem. Baarn). indien U dus consequent wilt zijn, dan moet U deze menschen zeggen dat zij maar lid moeten worden van de Baarn- sche Vereeniging, daar U anders een onvriendelijke daad tegenover de Baarn- sche Vereeniging begaat. Dit is dus ook alweer een heel eigen aardig standpunt, hetwelk zal blijken in de praktijk niet doorvoerbaar te zijn. De „Omstreken" zijn hier te uitgestrekt voor. Men kan inwoner van Baarn zijn doch veel dichter bij de Soester Ver eeniging wonen en omgekeerd. Ook Manufacturen Bedden - - Dekens NIEUWE ZENDINGEN andere factoren kunnen medewerken dat men de voorkeur geeft aan een Vereen, die in een naburige plaats gevestigd is. BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK Ik heb ditmaal het opschrift van mijn opstel gewijzigd, omdat ik hoewel in hoofdzaak doorgaande over het wegennet thans uitsluitend plaatselijke aange legenheden wil bespreken. In den oproep tot de vergadering van 26 fan., werd gesproken over het nemen van halve maatregelen tot wegverbete- ring, hetgeen in het algemeen werd afgekeurd. Als een halve maatregel is ook te beschouwen het plan, in het Soester Nieuwsblad onlangs door een kaart ver duidelijkt, inzake het sloopen' van de Tramremise en het bouwen van een 3-tal winkelhuizen. Die wijziging is in beginsel zeer toe te juichen. De foeileclijke Tram remise zal verdwijnen, het uitzicht langs den weg wordt verbeterd en dat alles hoeft niets te kosten door de exploitatie der te bouwen huizen, fn zoover is dus hier deze „halve maatregel" geheel ver antwoord en ik plaats deze beide woorden slechts tusschen aanhalingsteekens voor zoover men deze verandering bekijkt van uit het gezichtspunt van de „groote wegverbetering". Toch zou ik op dit plan nog een kleine aanmerking willen maken. Daar men hier o.a. uitzicht-verbetering beoogt, kan deze nog aanmerkelijk winnen, wanneer men de rechtsche woning iels meer achteruit brengt. De symstrie in het huizenblok gaat dan wel verloren, maar dit behoeft geen bezwaar te zijn voor de schoonheid. Een andere zaak is deze Men heeft thans op den Eng met roode paaljes een nieuwen weg uitgezet, waar door het bouwterrein tusschen Juliana- plein en Anna Paulownalaan in tweeën wordt gedeeld. Hierbij is mij opgevallen, dat de nieuw gevormde bouwvakken zeer verschillend van diepte zijn, n.1. het terrein liggende tegen de erven van liet Julianaplein ruim twee maal zoo diep als de daartegenover komende terreinen. Voor de eenheid of gelijkwaardigheid der te stichten woningen in deze nieuwe straat lijkt mij dit niet juist gezien. Deze zou m. i. meer verzekerd zijn, zoo die terreinen ongeveer even diep waren. En ten slotte heeft toch niemand gaarne woningen tegenover zich van minder aanzien dan zijn eigen huis. Het is mogelijk daar ik geen ver kavelingsplan dezer terreinen zag dat de bedoelingen eenigszins anders zijn en dat ook de tuinen aan de pleinzijde der nieuwe straat niet dieper worden dan die van de overzij en dat bovendien met het front naar Julianalaan en Prins Hendriklaan wellicht een tweetal wonin gen wordt gezet, welker tuinen elkaar aan de achterzijde iaken. Mocht dit het plan zijn, dan moet ik opmerken, dat de erven van alle woningen langS de nieuwe straat buitengewoon ondiep wor den fhnnrsierts 25 Mhetgeen door Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van het inge^ zonden stuk van den heer Verschuur (namens het bestuur der Pluimvee-Ver. „Soest en Omstreken") U nogmaals, doch thans voor het laatst, opname ver zoeken van onderstaande regelen lk moet tot mijn spijt wel nogmaals op deze zaak terugkomen, daar ook het ingezonden stuk van den heer V. een opstapeling van onjuistheden isl Eerstens wordt afkeuring uitgesproken, omdat ik reageer op de persoonlijke meening van den heer Lieshout, terwijl deze volgens den heer V. aan het bewuste artikel persoonlijk part noch deel heeft. Wel nu nog mooier I De heer Lieshout viel in ij aan op de vergadering. (Wegens afwezigheid kon ik mij dóór toen niet verdedigen). De heer Lieshout en nie mand anders maakte hiervan een stukje op voor de couranten. Wilde dit als verslag van de vergadering geplaatst zien. Bij informatie bleek mij, dat de heer Redacteur van het Soester Nieuws blad dit echter niet als verslag wilde opnemen, daar het stukje in hoofdzaak tegen één persoon ging en kon het alleen onder „Ingezonden" worden opgenomen. Ik beweer dus dat het pertinent ge logen is, dat de heer Lieshout persoonlijk part noch deel aan het stukje zou hebben. Het is wel gemakkelijk zich achter „Het Bestuur" te verschuilen en dan later een ander de kastanjes uit het vuur te laten halen, doch dit mag toch zeker geen „fair play" genoemd worden. Voorts wordt beweerd, dat mijn juist nu in het oog loopende reclame voor mijn eier-centrale den indruk vestigt, een actie tegen de vereeniging te zijn. Maar, geachte heeren, maakt een limonade- fabriek veel reclame in den winter of een schaatsenfabriek in den zomer Verwacht U dan van mij dat ik reclame ga maken als er weinig eieren zijn en het dus niet loont ze te verzamelen Juist nü, terwijl er dagelijks meer eieren komen, is het voor mij den juisten tijd om opnieuw reclame te maken voor mijn Eier-centrale. Ik had de heeren dan ook een beetje meer zakenkennis op dit punt toegedacht I Vervolgens wordt thans „in twijfel ge trokken" dat ik op de veiling zou kunnen optreden als afgevaardigde van de Pluimvee-Vereeniging „Baarn en Om streken" omdat ik inwoner ben van Soest. Wij gaan dus vooruit, eerst was hei uitgesloten dat ik op de veiling te Utre kon komen, thans wordt het reeds twijfeld. Wees gerust, als de belan; van mijn clientèle zulks meebrengen, k ik er toch, dat verzeker ik UI Immers dm VerennHng heef Ra. en dringend noodig achten, dat de Gemeenteraad eene verordening uitvaar digde, dat de straten verdeeld werden, de eene zijde voor de wielrijders en de andere voor de voetgangers, waar ze dan niet voortdurend op hun qui vive behoeven te zijn om door een onhan- digen wielrijder omvergeworpen te wor den, en zouden zij den Gemeenteraad zeer dankbaar zijn. X. Publicaliën dat ik over de Pluimveevereeniging Baarn en Omstreken schreef, terwijl deze nog niet bestond. Dit is alweer onjuist. De Pluimveevereeniging Baarn en Omstreken was in beginsel reeds opgericht. Was U dit niet voldoende Maar kijk eens naar U zelf, geachte heeren, U spreekt en schrijft over de Eier-centrale van de Pluimveevereeniging Soest en Omstreken, terwijl die werkelijk nog moet worden opgericht, ja, er moet zelfs nog een eiergaarder benoemd worden 1 U spreekt en schrijft en belooft gouden bergen van een Utrechtsche veiling, die nog niet eens bestaat 1 Aan wien moet nu voorbarigheid ver weten worden Waar deed U de kennis op om te be weren, dat op die nog op te richten veiling zeker 1 2 cent meer per ei zal betaald worden De heer Lieshout maakte in de oprichtingsvergadering een verge lijking met Roermond. Maar vergeet niet dat bij de oprichting van de Roermond sche Eiermijn daar in den omtrek geen goede markten waren zooals hier in Amersfoort met zijn groote exporteurs en de eieren daar meestal clandestien voor een paar cent verkocht werden. Daar had dus een veiling reden van bestaan. Ook in het Noorden is dit het geval. Maar gelooft U nu werkelijk dat, zoodra de veiling in Utrecht begint en in Amers foort op de mark b.v. 8 cent betaald wordt, U op de veiling in Utrecht ter zelfder tijd 10 cent krijgt? Zou er een groothandelaar (exporteur) te vinden zijn, die 10 cent betaalt op de veiling als hij een uur verder voor 8 cent koopen kan En er moeten ioch eerst koopers komen, anders kunt U de eieren wel weer mede nemen. Neen, nu ben ik zoo vrij Uw bewering in twijfel te treffen. Er zijn hier in den omtrek meerdere malen veilingen opge richt, doch geen enkele had levensvat baarheid. Het systeem is te kostbaar. Er moet te veel af. Tenslotte wordt mij gevraagd Waarom werd U lid van onze Pluimvee-vereeni- ging? Ja, waarom, ik houd toch heelemaal geen kippen, dus wat heb ik er feitelijk mee te maken 11 Het behoeft verder geen betoog, dat ik op insinuaties als „groote woorden" en „goedkoope reclame" niet inga, U, mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, teeken ik Hoogachtend, C. W. ROGGEVEEN Hoenderpark „Labor". MIJNHARD! s Staal-Tabletton .90* Maag-Tabletten 75 Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabletten «60" Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten BAKKERSNAGHTARBEID. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt een aanvraag van J. H. A. van Vuure, om vergunning tot het ver richten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormid dags in het perceel Nieuweweg 19. Óp Dinsdag 10 Maart a.s. des voorm. 10 uur, zal in het Raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burge meester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schrifte lijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór het bovengemelde tijd stip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Soest, 10 Februari 1925. De Burgemeester voornoemd, - P r\ op BEAUFORT. ijnheer de Redacteur, .1 U zoo vriendelijk willen zijn taande regel^» Uw blad op te Bij voo'i'^fcaujnen dank. tie inwoners v^Soest verstoken n trottoirs zoi>dan z^Vi?^ .hilh'jk HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Naam- Iooze Vennootschap „Photax" te Soest, om vergunning tot uitbreiding en wijzi ging der bestaande inrichting in hare fabriek door verplaatsing van een electro- motor van 6 P.K. en bijplaatsing van een electro-motor van 15 P.K., twee electromotoren van 2 P.K, een electro- motor van 1 P.K. en een electro-motor van V2 P-K- aandrijving van verschil lende machines in het perceel aan de De Beaufortlaan No. 22, kad. bekend in Sectie D, No. 1576. Op Vrijdag 20 Februari a.s. des voor middags 10 uur zal ten Gemeenlehuize te Soest gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrift uren. Soest, 6 Februari 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis.dat op 7 Februari 1925, bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Willem van den Akker, van beroep Koffiehuishouder, wonende te Soest, om verlof tot verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank, in de navolgende lokaliteitHet voorlokaal van het perceel, kad. bekend gemeente Soest, plaatselijk gemerkt 95, en gelegen aan de Molen straat O.Z. aldaar. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 7 Februari 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat bij onherroe pelijk vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort, d. d. 7 Januari 1925, Teunis Schimmel, wonende Pijnenburgerlaan No. 5 alhier, is veroordeeld tot f 40. boete of 10 dagen hechtenis, wegens het te Soest verkoopen van melk die ondeugdelijk is van samenstelling, (water toevoeging). Soest, 10 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATFNBURG.

Soester Courant | 1925 | | pagina 1