Qpenbafe Verkooping Fotografie Atelier F10.-BELOONING Dr. DE VOS Dr. Van Leeuwen Een Villa met Erf, Schuur en Tuin, Verkooping VILLA Th. MAJOOlt Spro@ïeft| „ntÖDERN" De Postduiven-Vereeniging „DE ZWALUW" J. s. De dood van een onzér grootste Sportsmenschea. KerkberichSen. Dagmeisje. Typwerk aan huis. flinke Werkster, net Meisje, Te koop Pitriet Kinderwagen Duitsche Herder, Emaille Fornuis, Barnevelder Haan en een Kunstmoeder 1 Gazelle Damesfiets, Kinderwagen en prima Wieg, R. K. Dienstbode. Naaiwerk aan huis. Dinsdag 17 Februari 1925, 8e Soest. DINSDAG 3 MAART 1925 Aanleg van Fruit- en Villatuinen. Bij zuigelingen en kinüciïn geneest men de ontstoken- roode en smettende declen spoedig iltftyjB^i~ïan PUROL Burgerlijke Stand GEBORENHendrika Cornelia, d. v. C. Uijland en C. Grift - Hendrik Johannes, z. v. A. J. S. Kuijpers en B. W. v. d. Wal Gijsbertus, z. v. A. v. d. Steen hoven en G. A. v. d. Bogaard Clara Hendrica, d. v. H. v. Dijk en A. Majoor Johannes Wilhelmus, z. v. B. Hilhorst en G. Bieshaar Bernardus Petrus, z. v. H. de Jager en J. M. de Goede ONDERTROUWD. J. H. van Heiningen met M. Hijwegen T. Schaap met H. Lemstra. GETROUWDJ. C. van Dolderen met A. Cosijnse. OVERLEDEN: J. M. Gerrits, oud 68 jaren, z. v. R. Gerrits en van A. Burgers D. J. van Utrecht, 3 maanden, z. v. J. v. Utrecht en E. Offerman. KERKDWARSSTRAAT 15 m DAGELIJKS GEOPENDm FAMILIEGROEPEN EN VERGROO T INGE N Plaatselijk Nieuws. BRAND. Maandagnacht omstreeks 12 uur ont stond brand in een perceel aan de Beaufortlaan, bewoond door de fam. Wolfsen en v. Spiunteren. Op het hooren loeien der sirene waren onze dappere en onverschrokken mannen der vrijwillige brandweer, niettegenstaan de het noodsweer in ongeveer 10 mi nuten tijds op de plaats des onheils. Aldaar aangekomen heeft men met 2 slangen op de waterleiding het vuur gebluscht. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in duister. STORM. Tijdens de hevige stormwinden ge paard gaande met heftige regenbnien die ook in den nacht van Maandag op Dinsdag boven onze gemeente woedde, werden van zeer vele, ja wij mogen gerust zeggen van bijna alle perceelen die met pannen bedekt waren, eenigen eraf gewaaid. Van andere perceelen werden ruiten ingedrukt en andere scha de toegebracht. Ook zag men hier en daar eenige boomen ontworteld. Wij vernamen van verschillende ingezetenen, dat hunne perceelen door de hevige stormvlagen op hunne fundamenten schudden. Wel een bewijs, dat de storm ook boven onze gemeente danig heeft huisgehouden. KOOKDEMONS TRATIE. Blijkens advertentie in dit nummer zal door enkele dames-vegetariërs alhier een üftCSjSfrïïSli" Naar wij vernemen, zal het zwaarte punt dezer demonstratie liggen in de bereiding van verschillende soorten jus en soep. Hier is dus een mooie gelegen heid voor huisvrouwen die willen worden ingelicht over de bereiding van jus en soep zonder gebruik van vleesch. Om het gedemostreerde thuis ook te kunnen bereiden, kunnen de recepten worden meegenomen, terwijl verder alle inlichtingen op 't gebied der vegetarische leefwijze kunnen worden verkregen. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Blijkens advertentie in dit blad, zal vanwege de Theosofische Vereeniging, Ned. Afd. Centrum Soestdijk, een Open bare Voordracht gegeven worden op Donderdag 19 Februari a.s., 's avonds 8 uur in Oranjehof. KUNSTZIJDE-FABRIEK TE EDE. Blijkens advertentie in dit blad worden door de Ned. Kunstzijde-fabriek te Ede, ook uit deze gemeente Meisjes gevraagd voor de fabriek aldaar. De Directie dezer fabriek maakt het de werkneemster al heel gemakkelijk. Men wordt namelijk per autobus 'smor- gens gehaald en na afloop der werktijd wederom thuis gebracht. Naar wij vernemen worden reeds een tweetal autobussen voor dat doel des 's nachts gestald in Garage Huffels alhier. De fabriek, die steeds wordt uitge breid, zal binnenkort plaats bieden voor 5000 personen. Voor aanmelding als werkneemster raadplege men de advertentie in dit blad. GEVONDEN VOORWERPEN: Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een Rijwielplaatje 1925, Blokschaaf, Huis sleutel, Handmof (zwarte), Rijwielplaatje 1925, Knipmes, wollen Heerenhand schoen. ONBESTELBARE STUKKEN. Onbestelbare Stukken, terugontvangen te Soest in de 2de helft der maand Januari 1925: 1. Huishoudster van K. H. Boerland, L. Veltman, de Goeye, [1 larmelen. Nijmegen. Amsterdam SOESTER KORFBAL-VER. „S. K. V." Op 7 Februari 1925 is alhier opge richt een Korfbal-Vereeniging genaamd „S. K. V." Oprichters van bovenge noemde Vereeniging zijn dc Dames Heinhuis. Het voorloopig Bestuur is als volgt samengesteld uit de heeren P. Dekking, C. v. d. Wounen en Mej. A. Heinhuis. Degenen die lid of Donateur van deze Vereeniging wenschen te worden, kun nen zich schriftelijk opgeven aan het Secretariaat Birkstraat 12b. „ERNST EN LUIM" Tot veler genoegen vergastte boven genoemde Tooneelvereeniging ons, nog in dit seisoen, op een tweede uitvoering. Maandag 9 Febr. j.l. voerde zij, in de tooneelzaal van Hotel „De Gouden Ploeg" twee stukken op, eerst „De Woudknaap", drama in één bedrijf, daarna „Jonas de Recruut" Blijspel in drie bedrijven. Beide slukken werden zeer verdien stelijk gespeeld. In het eerste stuk had de regie blijkbaar te kampen met te weinig requisiten en gebrek aan tooneel- decor zoodat het eenigzins stijf aan deed en in aanmerking nemend, dat een drama steeds zeer moeilijk is weer te geven, voldeed het zeer goed. Het blijspel werd door allen uitstekend gespeeld. Zoowel de hoofd- als de kleinere rollen werden zeer mooi weer gegeven. Allen waren er in. De twee nieuwe leden zullen een aanwinst voor de Vereeniging blijken te zijn. Het decor, de regie, en het losse spel waren in het blijspel ook veel beter, dan in het drama. De lach salvo's waren niet van de lucht en het daverend applaus was welverdiend. Op de grime en het kapwerk van den Heer J. A. Wiersma was geen enkele aanmerking te maken en Mej. Kamerbeek met den jeugden violist Stalenhoef, die ons met zeer verdienste lijk muziek de pauzes opvroolijkten, oogsten telkens een kletterend handge klap. Een zeer gezellig bal onder leiding van den bekenden balletmeester Hopman besloot deze goed geslaagde uitvoering. Daarna storm. Gelukkig niet in de feestzaal, maar in de natuur daarbuiten. J. S. INTERNAT. ANTI-MIL1TAIRISTEN VEREENIGING. In eene openbare vergadering van bovengenoemde Vereeniging in de groote zaal van Hotel „Eemland" hield Ds. A. R. de Jong, uil Bussum, Donderdag 5 Febr. j.l. eene rede over „Ontwapening" Dit woord „Ontwapening" is volgens Spreker slechts eene leuze zonder zin, zoolang een betrekkelijk klein aantal kapitalisten de gansche wereld regeert, zoolang de Staten met roode lijnen op de wereldatlas zijn afgebakend en zoolang de eene Staat rijkdommen en schatten bezit, die door de andere Staat begeerd worden. Vanuit den Volkenbond, volgens Spre ker een bond van "onderdrukkende Mogendheden kan nooit de ontwapening, de vrede komen. Slechts van onder af aan, door opstandige geestdrift kan een nieuw leven ontstaan. Gelijk de eerste Christenen, toen nog een klein troepje weigerden in de legers van den Ro- meinschen Keizer te vechten en zooals de Doopsgezinden in de 16e eeuw weigerden het zwaard te trekken omdat hun Opperheer hun bevolen had: „Gij zult niet dooden", zoo moeten ook de Anti-Militairisten, elk individueel, aan vankelijk met kleine troepjes, op het critieke moment „neen" zeggen, wanneer men hen dwingt de wapenen tegen hunne broedenj pp tejrelfen, geestdriftig. -gèliöüSfeh. mtesnffr, ^rtiïjr looft bovengenoemd bedrag uit aan dengene, die ons de wettige bewijzen leveren kan, wie er hier ter plaatse op POSTDUIVEN schiet. Gelieve zich te vervoegen bij de plaat selijke Politie of het Bestuur der Vereen. van Utrecht H. Steensma, Amersf.str. 10, van den Haag M. v. Kasberg<ïïr, L. Brinkweg 53b, van Hilversum - A. H. Brinkman, Verl. Postweg 61, vah N. O. Indië. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 5—12 FEBRUARI 1925. I. Leeuwe-Hallie met gezin, naan'JM. O. Indië, (Batavia) A. de Haan,)n. Bussum, Heerenstr. 22 J. v. d. Wcttf met gezin, n. Heilo (N.-H.), Tuindorp 223 H. A. Luitwieler, n. Bergen bp Zoom, Potterstr. 30 A. M. Veltkaijip, n. Amersfoort, 5e Reg. Inf. Wed.'jP. Westra, n. Achtkerspelen, Siirhuislervtjn, n. Achttienhoven (Utr.) A. M. H. Diekmann, n. Eist, R. C. Gesticht Eldën L 55 J. Oostermeyer met gezin,Si. 's Gravenmoer, Rijksstr.vv. 73 E. A. J. Prillwitz, n. Zeist, Bosch en Diijn, Baarnscheweg 12 W. Verwey, In. Den Helder, Hoofdgracht 50 |r. Grootveld, n. Luik (België) E. fj. Kroes, n. Zeist, Steniaweg 2 J. KIe|n, n. Groesbeek G. Meyer, n. Almke'k, p./a. J. Teuling. rr^TC arTiTen, Til naam der Liefde en Menschelijkheid „neen". Van de gelegenheid om te debatteeren of vragen te stellen maakte Mevr. Berg gebruik, om hare meening te zeggen over de groote invloed, die de vrouwen zouden kunnen hebben, om het bespro ken doel te bereiken. Spreekster wenscht een wit leger van vrouwelijke Anti- militairisten. Ook de heer J. Rink sprak over de groote invloed die de vrouwen in deze kunnen uitoefenen. De Heer de Jong was het met beiden volkomen eens. j. s. LEZING VAN Dr. A. H. DE HARTOG Vrijdag 6 Febr. j.l. hield Dr. A. H. de Hartog, uit Amsterdam, op uitnoodi- ging van de Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen in de Ned. Herv. Kerk, alhier eene lezing over „Kunst en Godsdienst". Talentvol en met geestdrift, in fraaie zinnen en groote woordkeus begon Spreker de verschillende kunsten te be handelen. De Bouwkifnst, die uit de ruwe materie iets schoons wrocht, dat opvoerd, omhoog heft. De Beeldhouwkunst, die ook uit stug materiaal iets fraais en meer innerlijk moois schept. De Schilderkunst, die de natuur zoo fraai en fijn kan weergeven. De Muziek, waarbij men het oog sluit en alle aandacht naar binnen wordt gekeerd, waarin men de liefelijke zang van den nachtegaal en het opjubelend lied van den leeuwerik hoort, en ten slotte de Woordkunst, het uitgesproken woord, waarin de liefde en de kracht klinken. Het treurspel, dat het lijden weergeeft, en de humor, die geen flauwe grap is, maar een traan in het oog en een lach om de lippen. Kunst is de eerste wereld van vrijheid, de openbaring der goddelijke menschenziel. Het begin der Godsdienst isde vreeze des Heeren. Het woord God is bevrijding, kracht en orde. Zooals de bouwmeester uit grondwerk en modder zijn gebouw optrekt, schiep God uit de chaos het heelal. God is de Alkuns- tenaar, de goddelijke Genialiteit, onze Opperzangmeester, de Dichter van ons treurspel in donkeren tijd. De lezing werd opgeluisterd door het Dameszangkoor der Vereeniging. Sport en Wetenschap. J' Op sportgebied hebben wij tal yan uitmunters gehad. Evenwel mocht men van slechts enkele lieden de sportieve prestaties phenomenaal noemen. J. K. Ooms was de beste roeier van zijn fljd (twee maanden geleden op 58 jarigen leeftijd overleden). Jaap Eden, die .ds vorige week op 51-jarigen leeftijd is overleden, mocht men den besten wiel renner en schaatsenrijder uit de negen tiger jaren noemen. De jeugd, die tegen woordig op eenzijdige wijze de voettal sport aanbidt, weet dit niet meer, hepft dit waarschijnlijk nimmer geweten. Sport geschiedenis is slechts het bezit tfpn den enkeling. En toch is het een ijeit dat, hoe. brillant de prestaties ook waren van de Poepjes, De Koning en later van een Boot, Roelfsema en Kos, de^ze alle geringere krachten waren vergeleken bij de capaciteiten, welke Eden het einde der vorige eeuw ten spreidde. Jaap Eden's naam was jaren 1893-1896 de meest gj zoowel op wielren- als op gebied. Wat dat laatste betn -fnVfiteü -van Tj/uen Sinds jaren wordt er door de pers de aandacht op gevestigd op een meer degelijke, een meer conscientieuse sport beoefening, waarbij de medicus een haitig woordje heeft mede te spreken. Er valt in dit opzicht vooruitgang te bespeuren - dat zeker 1 Deze lichtsti alen betreffen echter slechts zekere kringen en absoluut niet de sportbeoefening van het grootste deel van ons volk. In dit opzicht maken wij nog het chaotisch en lichtzinnig gedoe mee, dat al sinds jaren zoo verderfelijk is geweest. Een einde zal hieraan voorloopig wel niet komen. Het is zeer juist wat Dr. Hubert van Blijenburgh onlangs in een rede ,zeidde„Zij, die de lichamelijke op voeding propageeren zijn veelal niet voldoende op de hoogte der weten schappelijke grondslagen, .waarop de belangrijkheid van deze, in aard ver schillende vormen van lichaamsoefenin gen voor onze tegenwoordige maatschap pij berust". Verder zegt hij„Gebrek aan behoorlijke leiding maakt de sport tot een gelegenheid voor tuchteloosheid, oneerlijkheid en wanorde". En gezien dit alles, is dan de klacht van dezen propagandist par excellence overdreven, n.i. dat, „bij ons hooger onderwijs aan dc eigenlijke lichamelijke opvoeding in het geheel geen aandacht geschonken wordt van overheidswege", en dat wij hierin nog verre ten achter staan bij landen als Engeland, Denemar ken, Noorwegen en Amerika? SPORTSMAN. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST". SoestScherpezeel 2—1. Ten aanschouwe van 130 toeschou wers had bovengenoemde wedstrijd plaats op 8 Febr. Onder zeer slechte weersomstandigheden is deze wedstrijd gespeeld. Soest heeft echter door te winnen twee kostbarep untjes veroverd, en is de kans op 't kampioenschap weer iets gestegen. Volhouden jongelui alles is nog niet verloren. 15 Febr. naar Blaricum. Vertrek der beide Autobussen om 12.30 uur vanaf Middelman. Op Soest terrein om 2 uur heeft 15 Febr. plaats de wedstrijd Soest II T.A.B.O.R. III. Toon jullie nu dat je de meerdere bent en neem revanche van de zware nederlaag van julli in Baarn (Die julli nog wel 't kampioenschap koste.) Soest III 'speelt in Baarn tegen Eem land II om 12 uur. Maak dat jullie allen present zijn. En dan veel succes. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 5—12 FEBRUARI 1925. J. v. Dijk, Belvedereweg 2, van Bussum J. J. G. de Raadt, Amersf.str. 65, van Harmeien G. H. Kersten, Kerkdw.str. 6, van Vleuten M. E. Sterk, Kampstraat 42, van Amsterdam W. v. Heusden, idem A. Werkhoven, L. Brinkweg 55, van 's-Gravenhage J. Wesseling, Vliegkamp, van Ede F. Schone met gezin, Heuvelweg 40, van Schoterlaqgl M. Stoltenborgh, Kerkpad Z.Z. JÊÊ^an Doetinchem H. v. RiezenJmgézhï,TVfeuweweg 64, In de jaren 1894, 1895 en 1896mo>*hf Amsterdam dezen prachtigen athleet ip glorierijke wijze binnenhalen, waar Edpn toen het wereldkampioenschap op de Schaats behaalde, in 1894, amateur- kampioen op de fiets over 10 K.M. te Antwerpen en over 1 K.M. in 1895 te Keulen. Eden werd in 1893 en 1894 kampioen van het vaste land te Arnhem over één mijl en in 1894 tevens over 10 K.M. in 1893 en 1894 werd Eden kampioen van Nederland op den weg en op de baan, in 1893, 1894 en 1895 Hij reed op 24 Febr. 1894 te Hamar een schaatsrecord 5000 M. in 8 min. 37 3/5 sec.; 14 Mei 1896 te Bordeaux een wereldrecord over 1 K.M. in 1 min. 16 3/5 sec. Het schaatsenrijdersrecord bleef 20 jaren op zijn naam staan en het rijwielrecord 16V2 jaar. In 1896 ging Jaap Eden tot het professionalisme over en klopte alle renners van internationale klasse. Ondanks zijn geweldige constitutie in zijn jeugd is Jaap Eden niet oud geworden. Het is „Jaap" de laatste jaren van zijn leven niet voor den wind gegaan. Sport-Nederland vergat hem echter niet in de dagen van tegenspoed een Jaap Eden-fonds" was het resultaat. Jaap Eden achten wij een der voor beelden uit de vele andere, die als het ware de waarheid demonstreeren van het gezegde, dat nog niet elke sport- kampioen zoo physiek sterk behoeft te zijn, dat htm een zeer lang leven immers de uiting van lichamelijke kracht is beschoren. Onze sport-historie kent meer voor beelden men denke b.v. aan den roeier Ooms van lieden met kolos salen lichaamsbouw en dito spierkracht, die desondanks vroeg ten grave daalden. Het is hier niet de plaats om over deze verschijnselen een wetenschappelijk be toog te houden. Als wij evenwel op dit punt generaliseeren, dan willen wij wèl zeggen, dat onze sportbeoefening nog niet een dusdanige is, dat zij ons leven bepaald verlangen. Integendeel 1 Wij meenen, dat nog in legio gevallen deze sportbeoefening juist op zulk een losse basis los vooral van deskundig toe zicht (wij denken b.v. aan een roeiver- eeniging, waarvan de samenstelling van een „acht" veel te laat geschiedde en om toch een behoorlijk figuur bij de wedstrijden te slaan, de roeiers dooi den Duitschen trainer gewoonweg afge jakkerd werden, zoodat zelfs een der roeiers vanwege overtraining, van zijn dokter een maand absolute rust moest houden) geschiedt, dat deze inspan ning van het menschelijk corpus, in het bijzonder tijdens de wedstrijden eer nadeelig dan verkwikkend voor ons wezen moet zijn. In tal van gevallen immers gaat men maar voetballen, hardloopen, roeien zonder dat men behoorlijk een medicus heeft geraadpleegd en stelt de hoogste eischen aan het lichaam, zonder te weten of dit lichaam deze inspanning wel kan doorstaan. Ons sportleven is over het algemeen een buitensporigheid en zeer zeker niet lichamelijk opvoedend. E. S. V. A. C. Jammer, dat de laatste competitie- "itrijf^^n het eerste elftal moest Tbiüfen worden" met een "veriuTen wedstrijd n.1. met 4—3 van Barneveld. Een wedstrijd waar de variatie niet ontbrak, zooals een schier onmogelijken voetbaldag, gezien de slechte weersge steldheid, benevens twee invallers tellen de, tevens een enorm dosis peg met betrekking op het spel. Barneveld speelde het eerst met wind in den rug, desondanks, maakte binnen enkele minuten E. het eerste doelpunt. Kort daarop maakt Barneveld gelijk en een kwartier later een tweede doelpunt, waarop binnen weinig oogenblikken E. ook een doelpunt fabriceerde door een mooi schot van den midvoor. Na de rust krijgt E. den wind in den rug en is niet meer van B. helft weg te krijgen en B. weet door hard nekkig te verdedigen, geholpen door een kwantum geluk het doel schoon te houden, totdat E. na 20 minuten gelijk maakt 33. Als nog enkelen minuten te spelen zijn forceert door een plotselingen door braak B een corner, die schitterend ingekopt werd en de overwinning be zorgde 43. AIzoo 11 wedstrijden gespeeld te hebben, heeft het eerste een gelijk aan tal winstpunten te boeken, gezien 4 ge wonnen, 3 gelijkspel en 4 wedstrijden verloren zijn. Een resultaat, want mooi genoemd kan worden, doordat voor het eerst in die klas voor haar is gespeeld. Op de slotbeschouwingen hopen wij later nog wel terug te komen. Door niet opkomen van Nijkerk II ging de wedstrijd van het 2de elftal niet door, doch juist wordt bericht ont vangen van den competitie leider, dat dezen wedslrijd a. s. Zondag 15 Febr. op ESVAC,s terrein gespeeld zal wor den. De aspiranten wonnen van de elf Rovers met 5—1. Op- 32.Febr. moet het 3.; ,n costiium. Voorts is besliT^M^hct organiseeren van een gezellig l ondje voor de leden, om tevens de plannen voor 't Lustrum te bespreken. Wie op 21 Febr. naar de feestavond in Amersfoort gaat (entrée f 1.25) en met een bus terug wil wordt dringend verzocht daarvan vóór 17 Febr. kennis te geven aan het Secretariaat Kolonieweg 11. KORFBAL. CLUBNIEUWS „HELPT ELKANDER". Wedstrijd II. E. II niet doorgegaan, daar Vios niet is opgekomen. Van de Comp. Leider bericht ontvangen voor loopig, reglementair gewonnen door H.E. II zal echter moeten worden over gespeeld daar de H. E'ers zoo dom geweest zijn om zelf niet op te komen. 15 Febr. H.E. ID.I.O. of misschien naar T.O.V.22 Febr. wedstrijd H.E. I Amersfoort II gaat niet door. Uitgesteld. 29 Febr. wedstrijd R. C. U. H. E. II wordt op verzoek van H. E. in Soest gespeeld. Op een Bestuursvergadering is deze week besloten tot oprichten van een 3e twaalftal (aspiranten). De Twaalftal Comm. zal een en ander regelen en wedstrijden aanvragen. Oefenen jongelui! Eigenlijk komen we 2 heeren te kort. Wie geven zich nog op voor die plaatsen Zondag 15 Februari 1925. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2uur (Hees) Ds. Gunning van Lage Vuursche Rembrandtzaal 's Avonds 6 uur Ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Geen dienst. G e r e f K e i k Voormiddags 10 uur en 's avonds uur de WelEerw. Heer A. K. Krabbe van Meppel. Christel. G e r e f. Kerk. Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Godsdienstoefening. Woensdag 18 Februari 's avonds half 8 Ds. Salomons van Amersfoort. Vrijz. Godsdienstigen. Gymn. zaal O.L.S. Kerkebuurt Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Dr. Gunning, em. pred te Bilthoven. Collecte voor Chr. Verzorging van krankzinnigen. Chr. School 's avonds 6 uur Ds. J A. Radix. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur ds. Adriana. 'sAvonds 6 uur ds. I. Kievit. Woensdag 18 Febr. 's avonds 7 uur ds. Adriani. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur ds. J Dekker van Loliuin. Christelijke Gë~ref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur en 's Avonds 6 uur ds. Molenaar. Neder 1. Protestantenbond. Voorm. half 11 ds. G. J. Sirks van den Haag. Doopsgezinde Gemeente. Nutsgebouw Penstraat. Geen dienst Ned. Lutersch Genootschap voor J'u en^liitweii4igê_Zen.dj Afdeeling Baarn. Geen dienst. LAGE VUURSCHE Neder I. Herv. Kerk Voormiddags half 10 en namid. uur Ds. Gunning. Woensdag 18 Febr. 's avonds half 7 ds. Gunning. Bidstond voor 't gewas BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voormiddags half 11 ds. C. J. War- ners, Viootpredikant, Haarlem. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voorm. half 11 ds J. W. P. LeRoy van Sloterdijk. Gevraagd MEISJE voor heele dagen, van g. g. v. Aanmelding's avonds 7 - 8 uur Mevr. Van Doorne, Lange Bergstraat 5, Soestdijk. Dame vraagt Geeft ook onderricht in mechineschrijven. Sophialaan 41, Baarn. Er biedt zich aan een voor Soest of omstreken, voor elke dag. Adres Beetzlaan 74, Soest. Biedt zich aan P. G16 jaar, voor dag en nacht, liefst in klein gezin. Adres te bevragen bureau van „De Soester". beste Friesche Kleipooters en beste consump tie aardappelen. Te bevragen bij S. Elzinga, Soesterbergschestraat 11. Ter overname aangeboden een zoo goed als nieuwe en een pracht-patefoon met 28 nummers. Te bezichtigen Molenstraat 10 O.Z. Voor liefhebbers te koop een prachtige reu, 18 mnd. oud, met stamboom. Adres vacantieoord „Zomers Buiten" Soest- duinen. Te koop een goed onderhouden zeer geschikt voor pension, prijs f50.—. Adres te bevragen Bur. van „De Soester". Te koop gevraagd: (fokhaan van goeden legstam) met verwarming voor minstens 100 kuikens. Brieven onder No. 26 Bureau van „De Soester". Wegens vertrek te koop No. I, Luxe, als nieuw. Kerkstraat 5, Soest Te koop een in zeer goeden staat zijnde tegen elk aannemelijk bod. Adres te bevra- gen Bureau van „Dc Soester". der reïncarnatie Verwekte consternatie. Maar Gedézalfs kracht Haeft 't menschelijk geslacht In extase gebracht. Likdoornzalf Gedé, prijs 45 ct. per doos. Verkrijgbaar bij B. Kraal v.h. H. Geubbels Soestdijk en Theod. Wag- ner, Soest. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden 9 Grondarbeiders. 9 Losse arbeiders 3 Opperlieden 6 Metselaars 8 Timmerlieden 1 Incasseerder 2 Kantoorbedienden 4 Land en tuinbouwarbeiders 4 Schilders 1 Monteur. 2 Stucadoors 3 Werksters 2 Slagers Zondag 15 Februari is aanwezig Zondag 15 Februari is aanwezig Advepientiën. Allen die iets onder hunne berusting heb ben van, verschuldigd zijn aan, of te vorderen hebben van nu wijlen den Heer M. P. VAN SANTEN, gewoond hebbende te Soest, Rem- brandtlaau 4 en aldaar overleden 1 Februari 1925, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den onder- geteekende vóór of op 28 Februari 1925. NOTARIS A. O. DAMMERS Executeur - Testementair. GEBOREN AGNES JOHANNA Dochter van J. ZOETELIEF en A. M. ZOETELIEF- VAN Geffen. Soest, Februari 1925. Gevraagd tegen 1 April een nette Aanmelden na 7 uur Lindenlaan 3a. Nette Juffrouw vraagt beleefd Brieven onder mir>JKer 25 bureau van „De Soest£t2<- (Krachtens Art. 1223 B. W.) Notaris A, O. DAMMERS te Soest, zal op des voorm. 11 uur in het Café,'„ Middel wijk" aan de Middelwijkstraat te Soest PUBLIEK VERK00PEN st. en gel. aan de Steenhofstraat te Soest, pi. gem. 64a, Kad. Gem. Soest Sectie H No. 4270, gr. 6 Aren 80 Centiaren. Te aanv. bij de bet. der koopp. voor of op 17 Maart 1925. voorm. 11, zal in het Hotel-Pension „DE GOUDEN PLOEG", MidiJelwijkstraat No. 38 te Soest, geveild worden: De gunstig gelegen Villa genaamd „KLEIN S0NNEVANCK", met Voor- en Achtertuin te Soest, Kolonieweg no. 9, nabij de Spoorhalte „Nieuweweg", gr. 7.20 Aren, bevattende 5 kamers, serre, keuken, bijkeuken en kelder. Grooten Moestuin. Zolder met rieten dak. Electr. licht en waterleiding. Verhuurd tot 1 Januari 1925 voor f520.— per jaar. Betaaldag 15 April 1925. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 4 uur. Breeder bij biljetten. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van Notaris W. A. TM. WARREN te Utrecht, Domplein 27. BOOMKWEEKER NIEUWEWEG 8 - SOEST. komen vroeg in t voorjaar, koop bijtijds een pot SPRUTOL Verkrijgb. bij alle drogisten.

Soester Courant | 1925 | | pagina 2