Ilse Fuiure illlllClil Gebr. Staal Klompen Pr. J. RUPERT. Dr. v. Leeuwen. Het Baarnsche en soester neen. Gevraagd Duitschs Herder net Meisje, Adverienfiërs,. Tandarts ROZENDAAl Te koop Te koop Te koop Te koop Meisje, Te huur De aiiezins ueriroiMde rooi- Gevraagd Mej. W. Pontier Mevr. GORTER Eruifen rijzen, iconen rijzen en üreeüouien ie neep. Tenens alle «ten Tuin-en Bloemzaden Min naar Dij T. SGHAAPJr. N.V.L. de Ruiter Ca Brandstoffenhandei Uw aangewezen brandstof is: J. J. F. van Woudenberg P. SCHAGEN dienst onder nieuwe economische omstandighe den onaantastbaar moeten blijven". (Art. 40 van het bezoldigingsbesluit bijv. red.). „Het kan hen behoeden voor veel critiek, te- sociaal-democraten gemakkelijk zijn deze positie in te nemen". (Bijv. als zij geen verantwoordelijk heid dragen, red.) „Het het kan behoeden voor veel kritiek, te gen de verdenking, dat zij ontrouw worden aan hun beginsel enz.". Zoo denkt de Amsterdamsche wethouder van Financiën er over, die het beter zou doen dan de heer Colijn. Als straks de heer Colijn no. 1 op de A.R. lijst wordt geplaatst, verwachten wij stellig dat de heer Wibaut zijn stem op den minister uit brengen zal. In elk geval de heeren Wibaut en cle Miranda believen geen looncommissarissen te zijn. Zij hebben het nu beide wel duidelijk) genoeg gezegd. DOOR T. PLUIM Er was een tijd, dat men als brandstof hoofd zakelijk hout moest gebruiken. Gelukkig was in ons land, dank zij de vele bosschen, daaraan geen gebrek. Maar langzamerhand begon die voorraad bedenkelijk te verminderen; de bevol king nam snel toe en men verzuimde voor nieu we aanplantingen te zorgen. Zoo kwam het, dat men omstreeks 1200 naar een andere brandstof moest uitzien. Aan steenkool dacht men nog niet, trouwens, die zat te diep in den grond, zoodat men het bestaan van het „zwarte goud" niet eens vermoedde. Maar men ontdekte een goede brandstof in den veengrond en wel als turf. Toen kregen plotseling die verlaten veen- streken groote waarde; ze werden ontgonnen en leverden aanzienlijke winsten op. Bij Baann had men drie van die veenstreken. Vooreerst het „Wilde Veen", tusschen het hui dige Groeneveld en Hilversum, 2e het veen aan de Lage Vuursche (een bezitting van het ka pittel van St. Jan te Utrecht, welke heeren het ook lieten ontginnen) en 3e het Soesterveen- 'Het „Baarnsche" of „Wilde Veen" was zóó uitgestrekt, dat er een tijd was, waarin 500 a 600 inwoners van Baarn er hun brood verdienden. De Graaf van Holland wilde het hun. afhandig maken, door de grenzen te verleggen, maar dit gaf aanleiding tot hevige twisten, waarbij zelfs bloed stroomde. Eeuwenlang hebben die twis ten met kortere of langere tusschenpoozen ge duurd, totdat eindelijk het veen was afgegraven en..... de twisten ook uit waren (1719). Maar 't Soesterveen was niet minder belang rijk. In een oud stuk ten gemeente(-archiev« van Soest, geschreven in 1569, leest men in onze spelling overgezet: „Hier is een zeer schamele gemeente van volk, die voor het meerendeel hun brood met hun handen moeten winnen en die veelal op gehuurde hofsteden en akkers wonen en den dagelijkschen kost moeten verdienen met de turf, de een die ze graaft, de ander, die ze op kleine karretjes ter markt brengt, zoowel naar Amersfoort als naar Utrecht." Uit dit handschrift blijkt verder, dat er een stuk land lag, dat in gemeenschappelijk bezit der dorpsbewoners van Soest was; het heette „de Heiberg", met de heidevelden daarom lig gende. Op deze velden werden plaggen (zoden) gestoken voor stalstrooisel tot verkrijging van mest. Ook haalde men van de Heiberg de heide voor de bezems, terwijl men er eveneens de scha pen op liet weiden, „als dat van oudts gebruy- ckelijk is". Ook werden in de vochtigste gedeelten van die heidevelden „brandplaggen" gestoken. Deze zo den bevatten al als begin van veenvorming reeds een aanzienlijk deel veengrond of turf; zij wer den 's zomers op hoop en te drogen gezet en dan in den winter als brandstof voor den haard gebruikt. Men noemde deze brandzoden min of meer schertsend „Doldersche turf", daar zij vooral bij den Dolder voorkwamen. Heele per ceel en er van werden zelfs publiek verkocht. Niet lang na 1200 begon men ook het eigenlijk Soesterveen af te graven; het lag tusschen de heuvelrug „de Eng" en de buurtschap Hees. Eerst was het hoogveen (lange turf), later bleef de baggerturf (harde turf) over. In dien tijd was het veen aan de Vuursche reeds in exploitatie. De venen daar waren al in 1085 aa,n de kapittelheeren van St. Jan gekomen. Eerst behielp men zich met voertuigen om de opgedolven turf te vervoeren, maar toen de ex ploitatie een ware goudmijn beloofde te worden, kregen de kapittelheeren in 1239 van den Bis schop verlof een kanaal van de Vuursche (bij Maartensdijk) naar de Eem te graven, de Praam gracht of Pijnenburgergrift. (Pramen zijn vier kante schuiten, zooals men er nog wel een paar ziet; voor 't vervoer van turf wareu zij bijzonder geschikt). Met deze vaart, die Praamgracht nu hielpen de heeren van St. Jan ook de „schamele gemeente vain Soest", immers de nieuwe vaart liep ook vlak langs hun veen, en door dwarsslooten, zoo als de Veen- en de Wijksloot kon men de Praam gracht en daarmee de Eem bereiken (ik ver moed tegen een billijk tolgeld aan de heeren van St Jan). Nu kregen de venen onder Soest meer waar de, en tout comme chez rous de fiscus (de schatkist) was er als de kippen bijer zouden nu voortaan van de veengronden „tienden" wor den geheven. Die tienden werden (natuurlijk te gen betaling) door den Bisschop als landheer in leen gegeven aan de heeren van Lockhorst (d.i. Lokhorst, een kasteel bij Amersofort, thans alleen een boerderij), en wel sedert 1253. Op hun beurt stelden deze heeren weer pachters van die tienden aan. e. dat de maten en gewichten vóór 1 Oc- tober 1925 gestempeld moeten zijn met de let ter B en dat er, bij verzuim of verhindering om van de bovengenoemde zitting gebruik te ma ken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten her-ijken aan het ijk-kantoor te Utrecht op eiken Zaterdag van 91 uur; f. dat de miügram'-gewichten niet op de her- ijkzitting, maar alleen aan de ijk-kantoren her-ijkt kunnen worden (opzending per post franco, bij voegen de laatst afgegeven verklaring en een postbewijs tot een bedrag overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht). SOEST, 26 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT De Secretaris, J. BATENBURG INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN OP DE OPENBARE SCHOLEN De ouders, die met 1 April a.s. hunne kinde ren onderwijs wenschen te doen geven aan een der openbare scholen in deze gemeente, worden verzocht onder overlegging van het pokkenbrief je, hiervan zoo mogelijk vóór 13 Maart a.s. op gave te doen bij het desbetreffend hoofd der school. Gelegenheid tot inschrijving bestaat: Voor de school aan de Middel wijkstraat op Maandag, Dinsdag en Donderdag, des voormid dags van 11 12 uur aan de school, en op Dinsdagavond van 67 uur aan de woning van het hoofd. Voor de school aan de Beetzlaan, op Maandag, Woensdag en Donderdagavond van 67 uur aan de school. Voor de school op Soesterberg, bij voorkeur op' Maandag 2 Maart a.s. des namiddags van 5—7 uur. De kinderen moeten op 1 April a.s. minstens 51/2 jaar oud zijn om toegelaten te kunnen worden. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Soest ma ken bekend, dat het verzoek van K. Brons te Soest, om op het perceel aan den Ossendamweg, Kadastraal bekend in Sectie D no. 1713 een smederij te mogen oprichten, door hen is toe gestaan. SOEST, 17 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris J. BATENBURG. OFF. BEKENDMAKINGEN. HER-IJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en Wethouders van Soest ma ken bekend a. dat in dit jaar voor den her-ijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden: te Soesterberg in het lokaal der hujpsecretarie op 2 Maart a.s. van 1012 en van 13 uur; te Soest in het gymnastieklokaal der Openbare Lagere School in de Kerkebuurt. Voor hen, wier geslachtsnaam' begint met een der letters: A tot en met E op 10 Maart a.s. F tot en met M op 11 Maart a.s. N tot en met Z op 12 Maart a.s. op alle voormelde dagen van 1012 en van 14 uur; b. dal de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden 0111 on derzocht te kunnen worden; c. dat wegens de werkzaamheden verbonden aan den ijk en her-ijk betaald moet worden en wel ten bate van 's Rijks schatkist; d. dat de maten en gewichten, die gestem peld worden met het afkeuringsmerk niet in .■winkels enz. teruggebracht mogen worden; BURGELIJKE STAND. GEBOREN Hans Gerard Maria, z. v. G. J. van Schalkwijk en A. H- Ruijssenaars. Peter Matthaus Conrad, z. v. P. M. Drost en A. Reijerse. Martinus, z. v. J. Vlaanderen en H- C. van Lanteren. Wiljempje, d. v. C. van Kach en W, Burgwal. Johannes, z. v, J. van Kasteel en V. Ml. Mccrwaldt, Grietje, d. v. P. Roeringh en C. van Lam'balgen. Ma- rinus, z. v. Chr. de Ruig en J. v. Vulpen. ONDERTROUWD J- van Beek met W- Beers. OVERLEDEN M. Weerdesteijn, 60 j., wed. van C. Majoor. Johanna Klok, 72 j„ echtg. van G. Oudhof. B. Otee, 22 j., d. v. B.. Otee en J. Bos. PLAATSELIJK NIEUWS. WAARSCHUWIYG De Hoofdcommissaris vna politie te Rotterdam' geeft belanghebbenden ernstig in overweging, alvorens in relatie te treden met het „Kantoor van Credieten en hypotheken", ook wel genaamd) Kantoor van Credieten, Hypotheken, Assuran ties, Wissels en Effecten", gevestigd aan de C'aes de Vrieselaan 19b te Rotterdam, gehouden door Willem van Kassei, inlichtingen in te win nen aan het hoofdbureau van politie, afcleeiing Centrale Recherche, Haagsche veer 23 te Rot terdam. DE EENHEID1 DER VERSCHILLENDE GODSDIENSTEN Over dit onderwerp zal, namens de Ver. van Vrijz. Godsdienstigen, worden gesproken op Don derdag 5 Maart, door Mevr. W. A. L. RasVrij man, van Den Haag. Het bestuur verwacht, èn wegens de belang rijkheid van het onderwerp, èn wegens de alge meen erkende bekwaamheid van deze theoso phische redenaarster, groote belangstelling. INTIEME KUNSTAVOND Ten bate van de Soester Wijkverpleging van de Ned. Herv. Kerk, zal Zaterdag 14 Maart a.s. in de concertzaal van hotel „Eemland" een in tieme Kunstavond gegeven worden. Nadere bijzonderheden zullen de volgende week per advertentie bekend gemaakt wordenn. ARBEIDSBEURS Tot en met heden zijn in de Gemeentelijke Ar beidsbeurs alhier ingeschreven: 5 Metselaars, 7 Timmerlieden, 5 Opperlieden, 3 Schilders, 9 Grondarbeiders, 11 Losse ar beiders. 2 Landarbeiders, 2 Kantoorbedienden, 1 Incasseerder, 2 Monteurs, 1 Stucadoor en 3 Werksters. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken werden te. rug ontvangen te Soest in de eerste helft der maand Februari 1925: Depart. van Financiën, Den Haag. J. W. Bruinsma, Midlum. Wed. B. Schevikhoven, Rotterdam. KEURINGSDIENST Afgekeurd werden in de maanden December 1924 en Januari 1925: 4 Runderen, 1 varken en 1 kalf. Van Runderen12 longen, 2 harten, 4 levers, 4 mieren, 2 milten, 2 stel ingewanden, 2 tongen, 1 kop en 9 K.G. vleesch. Van Varkens: 66 longen, 21 harten, 11 levers, 7 nieren, 4 milten, 2 stel ingewanden, 2 tongen, 3 borstvliezen, 3 buikvliezen, 4 K.G. vet en 21/2 K.G vleeech. WAARSCHUWING De Burgemeester van Soest, geeft belangheb benden in overweging alvorens -in relatie te tre den met M. de Jong, makelaar, wonende alhier, Klaarwaterweg 11, inlichtingen bh hem in te win nen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie. Lederen handschoen, griffeldoos, 2 broches (doublé), bankbiljet, portemonnaie, damesrasch, streng gekleurde koralen, huissleutel, kinderbont- je, knipmes, sjaal, kerkboekje, jongensjas. BEROEPEN De predikant der Gereformeerde Kerk alhier Ds J. Hoek, ontving deze week beroep van de Geret. Kerk van Heemstede. AANGEHOUDEN De politie hield deze week een vroegere be woner uit Soest, thans te Utrecht woonachtig, Uaaii, wegens .-erduistering van gelden. Hij is tef beschikking v.ui den heer Üff. van Justitie te Utrecht g. s.eld, „SAMUEL" Zondag 22 Februari j.1. hield de Chr. Jongel. Vereeniging „Samuël" alhier, onder medewer king van haar onderafdeling Knapenvereeniging „David" een zeer druk bezochte propaganda- avond. Voor het eerst maakten wij kermis met bovengenoemde onderafdeelnig. De knapen wis ten op aangename, gezellige wijze de aanwezigen bezig te houden. Zoowei ernst als luim in opstel en voordracht, viel zeer in den smaalc, en gaf blijk van goed onderricht. Door één van de leiders der Knapenvereeni ging werd na- afloop van dat alles, de door de knapen zoo zeer verlangde naamlijst der leden op waardige wijze onthuld. Waaraan vooraf in* korte trekken de lotgevallen de.r vereeniging, tij dens haar bestaan, door hem werd medegedeeld, De ledenlijst, waarvan de ontwerper, de heej van Breen, alhier, aile eer van heeft, is smaakvol ingericht. Het symbool Geloof, Trouw, Hoop en Liefde aan God en Oranjehuis, in den mo derne stijl, ontbreekt er zelfs niet aan. Geen wonder, dat de leider in zijn toespraak bij de onthulling wenschte, dat de gever der lijst, de heer v. Lume en den ontwerper, door de knapen altijd in eere zou worden gehouden. De heei' Prattenburg uit Zeist sprak daarna een kort en bondig woord, waarin hij alle jongelingen en knapen opwekte, te komen tot he,nj dien zich ge roepen voelde, hun met Gods hulp te brengen tol den Heiland en Verlosser. Na de pauze werd het programma, hetwelk zeer afwisselend was, verder door de leden der Jongelings-vereeniging en enkele andere mede werkenden, mej. Veenendaal (zang), de. heer Lodder (orgel) en Vr. Monteijn (piano), afge werkt. Na door den voorzitter, alle medewerkenden te hebben dank gebracht, werd de vergaderingj met dankzegging gesloten. Allen gingen voldaan huiswaarts. Een en ander was een uitstekende propaganda voor de beide vereenigingen. Wij- wenschen haar dan ook van harte een uitgebrei der .ledental toe. PLUIMVEE De Pluimvcevereöniging „Soest en Omstreken" hield op Donderdag 19 Februari j.1. haar le den vergad e ring in het gebouw van de Jongelin gen Vereenigjfrig,. alhier. Om 7.15 opende dc voorzitter, de heer Lies hout deze druk bezochte vergadering met een woord van voldoening over de goede opkomst. De notulen der vorige vergadering .werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, waar na werd medegedeeld dat de eierveiling te Utrecht zeer waarschijnlijk nog einde dezer maand, doch in elk geval begin der volgende maand zou aan vangen. Bij de benoeming van een eiergaarder, waar voor zjch 9 leden hadden aangemeld, steLde een der leden voor twee eiergaarders te benoemen en wel een voor Soest en een voor Soestdijk, welk voorstel in stemming gebracht, door de ver gadering werd aangenomen. Voor deze functie werden door de vergade ring aangewezen den heer J. Kuit, Nieuwe weg 110. 49b voor Soest, en de heer G. Schothorst, vam Weedestraat no. 45 "voor Soestdijk, welke eerstgenoemde door deze benoeming- uit het be stuur zal treden en in de open gekomen facature op de e.v. ledenvergadering zal worden voorzien. Besloten wordt dat de leden als regel hunne eieren zelf bij de eiergaarders zullen brengen, evenwel werd voor diegene welke zulks wenschen cle mogelijkheid geopend dat hunne eieren dooi de eiergaarders aan huis worden afgehaald tegen een zeer matige vergoeding (veel lager dan een halve cent per ei). Hierna doet de voorzitter mededeeling dat door het bestuur 3 ontsmettingsspuiten zijn aan geschaft, welke spuiten ter vergadering werden gedemonstreerd. Deze spuiten worden aan de leden gratis in bruikleen gegeven ep zijn te be komen bij de eiergaarders en één bij het lid den heer R. van Kooi, Nieuwstraat 21. Voorts wordt medegedeeld dat voor de leden onderling gele genheid bestaat tot koop, verkoop en ruiling van pluimvee en pluimvee-artikelen waartoe op iedero vergadering en bij de eiergaarders opgaven kun nen worden ingeznoden. Door enkele leden werd hiervan reeds nu gebruik gemaakt en wer den, behalve pluimvee, ook nog aangeboden broedeieren en creoline. Bij de rondvraag werd opgave gedaan van het aantal eieren hetwelk ieder lid bij de aanvang der veiling denkt in te leveren. Van de 52 aanwezige leden bedroeg dit aantal pkn. 6000, terwijl nog opgave wordt ingewacht van de 40 niet aan wezige leden, welk aantal zeker op plrn. 4000 kan worden geschat. De rest van de rondvraag werd grootendeels in beslag genomen door de kwestie „Roggeveen". De voorzitter drukte zijn groote spijt uit dat genoemde heer heden zonder bericht van ver hindering afwezig was, waarna hij deze kwestie uitvoerig en tot genoegen der aanwezige leden uiteen zette en de vergadering blijk gaf met de houding van het bestuur accoord te gaan. Nadat de voorz. desgevraagd nog mededeelde dat de kosten van het vervoer der eieren naar de veiling, evenals de kosten voor het veilen der eieren zelf uiterst goedkoop zal zijn, en de aan wezigen te Lage Vuursche wonende leden heeft toegezegd dat aldaar door het bestuur een ver gadering zal worden gehouden tot uitbreiding van deze af deeling, sluit de voorzitter om plm. half elf de vergadering. V. HOENDERTEELT Voor liefhebbers van de Hoenderteelt, is het zeer zeker belangrijk, eens een bezoek te bren gen aan Hoenderpark „Aukje", aan den Nieu- weweg 22. De eigenaar, de heer L. Wessel, is gaarne ge negen iederen bezoeker zijn pas aangekomen Newton Broedcentrale te laten zien, de eerste in onze provincie. Deze centrale bestaat uit 16 vakken; elk vak plaats gevende voor 15 o eieren, dus voor de ge- heele centrale 2400 stuks. Wanneer men dan bedenkt, dat de keering van de eieren 2 a 3 maal per dag automatisch plaats heeft, dat zich in elk vak een thermometer bevindt en een regu lateur, dat de verwarming geschiedt door warm water, door een buizenstelsel door de machine loopende, dan staat men versteld van deze prach tige inrichting. Een kachel van bijzondere con structie zorgt voor de automatische regeling van deze verwarming, zoodat de temperatuur steeds op peil blijft. Mocht door bijzondere omstandigheden eens een afwijking plaats vinden, dan geeft een elec- trische verklikker hier onmiddellijk melding van, bij dag en bij nacht. Ieder, die dus prijs stelt op een goede uitkomst, kan zijn eieren gerust aan deze machine toevertrouwen. Verder dient nog vermeld, dat deze machine geplaatst is in een speciaal daarvoor gebouwden broedkelder. een flinke R.K. Meid-huishoudster, tegen hoog loon bij H. B. Stipdonk, Soesterberg. te koop. (Zondags niet) Adres te be vragen bureau van dit blad. Plaatsing gezocht voor 15 jaar, voor dag en nacht, in R.K. gezin. Adres te vernemen bureau van dit blad. UIT DEN OMTREK BAARN PRINSES JULIANA SCHOOL Donderdagavond hield de Hoofdinspecteur en de Inspecteur van het Lager Onderwijs een zit ting in de benedenzaal van het Gemeentehuis, ter bespreking van het besluit van den Gemeente raad d.d. 16 Januari j.1. betreffende de ophef fing der Prinses Ju.i'ana school. Door den bur gemeester waren uitgenoodigd de onderstaande comité's van actie legen de opheffing: de vijf ouder-commissies der openbare scholen, de Bond van Nederlandsche Onderwijzers afd. Baarn; Ned. Onderwijzers-Genootschap afd. Baarn; Volksbond afd. Baarn; Kinderbond afd. Baarn; Baarnsche Bestuurdersbond, S. D. A. P.; afd. Baarn van den Vrijz. Dem. Bond; R.K. Onderwijzersbond „St. Lebuines", afd. Baarn; Ver, Chr. Onder wijzers afd. Baarn, en de schoolcommissie. Het resultaat der bespreking zullen wij thans geduldig- moeten afwachten. BEROEPEN De heer E. J. Mulder, candidaal, heeft een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Wa- denoijen ontvangen. CANTATE DOMINO De heer S. Th. Nieuwstadt, directeur van het zangkoor „Cantate Domino" en van het R.K. Ge mengd zangkoor, heeft op medisch advies beide functies tijdelijk moeten neerleggen. Tengevolge daarvan zal de uitvoering van de „Messias" van Handel, welke na Paschen zou plaats hebben, niet doorgaan. Wij vernemen echter dat er plan nen zijn om toch nog een mooien avond van muziek en zang in het St. Nicolaasgebouw te or ganiseer en. Nadere mededeelingen hieromtrent hopen we binnenkort te kunnen geven. VERBETERINGEN De bewoners van de Hertog Hendriklaan heb ben een adres aan den Raad gericht met ver zoek om die laan te verbeteren en de daarlangs staande boomen op te ruimen. B. en W., die op dit adres een praeadvies heb ben uitgebracht, zijn wel geneigd het eerste deel van dit verzoek in te willigen maar niet het tweede. - Zij stellen voor aan hun College over ie laten, op welk tijdstip de gevraagde verbetering van de laan zal worden aangebracht. Zij meemen echter dat de boomen langs den weg behouden moeien worden, omdat door op ruiming dier boomen het natuurschoon ernstig zou worden geschaad. Het behoud der boomen brengt bovendien geen belemmering om den weg in behoorlijken toestand te brengen, door rooing dei boomen zouden de bermen van den weg in ongunstiger toestand worden gebracht en de kos ten der wegverbetering zouden daardoor aam merkelijk toenemen. Zij stellen daarom voor het tweede gedeelte van het verzoek niet in te willi gen MORGEN (ZONDAG) AANWEZiG MORGEN (ZONDAG) AANWEZiG DE SPREEKUREN VAN Soesterb.straat iOc - Soest zijn TIJDELIJK als volgt: Maandag en Dinsdag 6l/„7^2 UUT 's avond Donderdag en Vrijdag 9—3 uur. Zaterdag 9—10 uur. Overige uren volgens afspraak. zoo goed als nieuwe pitriet Kinder wagen. Te bevragen G. A. Dekking, Schoutenkampweg 10a. een pracht-winkelkast, als nieuw, thans f45.—, een transportfiets f 15.40 Kilogr. onbedrukt rollenpapier f 10.—, in maat 30 X 40 c.M. Te bevragen Middelwijkstr. 14. Gramphoon met 35 platen, zoo goed als nieuw, voor f 33.— en Dames rijwiel, 6 maanden oud, f 40.—. Adres te bevragen bureau van dit blad. zoo goed als nieuw Parket-linoleum, 18 el, 2 meter breedeen zwaar wol len karpet 3X4, wegens overcompleet, tegen elk aannemelijk bod. A. Linde man, Klein Engedaalweg 86. Mevr. KOOYKER„Lingenhof", Dol- derscheweg 118, Den Dolder, vraagt voor haar gezin van 2 personen een kunnende koken en netjes werken. Loon f 25.—. Middenstandswoningen, f 35.— en f 40.— per maand. Te bevragen Laan straat 7, Soestdijk. zijn die van J. van Rijns Cultuur maatschappij. Alle vroege en late soorten te bekomen Beetzlaan 73, Soest en Zandvoortweg 3, Baarn. in een gezin van drie personen tegen 15 Maait een flink meisje voor dag. of voor dag en nacht. Zich aan te melden Ferdinand Huycklaan No. 50, Baarn. Onderwijzeres wil gaarne privaatlessen geven aan kinderen, die de school niet kunnen bezoeken, of die bijgewerkt moeten worden. Op verlangen ook aan huis. Adres Julianastraat 19, Soestdijk. Leerares M. Fransch Convers. Gramm. Litteratuurlessen aan kinderen en volwassenen. Club- lessen f 3.— per maand. Part. Lessen f 8.— per maand. Aanvang nieuwe cursus 15 Maart. Aanmelden Schoutenkampweg 19, Soest. Bloemist-Kweeker. Laanstr. 2, Soestdijk Baarn 1-- Terrein S.SL - Telefoon Kantoor 274 Laanstraat 116-118 Telefoon Huis 83 Soest - Nieuwstraat 14. Telefoon 103 Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Haat- en Reparatie -Inrichting Neuvelweg 8 - SOESTDIJK Meubelmakerij Matrassenmakerij Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten. Gordijnen enz. Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport Wie gemakkelijk wil loopen, Komt bij mij z'n klompen koopen. 'k Heb z' in magazijn bij hopen, 'k Lever zelfs naar de tropen! Drooge voeten steeds; nooit vuile En geen moeders meer, die huilen, 'k Wil de klompen ook verruilen, Wordt de maat niet goed bevonden Ket adres is: H. Voskuilen, 't Is bekend alom in 't ronde: 84 Molenstraat, Waar heel Soest om klompei Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. choen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting.

Soester Courant | 1925 | | pagina 2