PltilÜifiH iviyeMiciei iier cos. inrlnele!) 11 BB §501.8111! fle GOEDE Gebr. Staal SIBIElüLlir Singer S. Smits Dr. P. G. de Vos Dr Groenman Broedeieren Naaimachines van Behangsel „Sido Dadie" TEHUUR Broedeieren TE HUUR. TE HUUR GEVRAAGD STËENENL Advertentiën. Te koop net Dagmeisje. Te koop Gevraagd TEKOOP Gevraagd Verloren! SMiBilO fliiegn Pooi-msien met earsiiieiëijs Navorderings-belasting, Wit Leghorns en Eendags-kuikens Roode BessenboomeE TE KOOP TE KOOP NEfTELOOPJONGEN Te koop Uitgezochte Friesclie Poters Gevraagd Te koop Meisjes gevraagd Mevr. GORTER IVIej. W. Pontier P. SGHAGE& J. van Asoh Singer Maatschappij m HAG CAFFEÏNE KOFFIE m(dfleio!ijKsir.3.lei.i82 VERK&DE'S Gem Biscuit Groote Opruimint P* Vrakkirig JQHASM KAATS Broedmachines! Kunstmoeders! Broediï achlnefabriek Soesterberg Rademakerstraat 24 J. I. F. van Woudenberg Schoenmakerij Maat- en Reparatie Inrichting Wassciterij KALDEWAIJ ZUIDVRUCHTEN Pjulvriichten Oro®e en bareido Verf Kvasten Penseelen Vnsterglas Schonmaakartikelen. 3. iRAAL - Drogist kweTkIrü rij prima ouerujinierde köol- PIMEli, Verder goed DeuioriRiae 3- isrige besseneimm. (geen opHoopgütiti) legen 12 cent pop siPüik Uv/wasch naar: mig h»bb«o betaald. Deze suppletoire heffing g©3«hiedt slenhte vtw eenmaal, door de factor over de jaren 1923'24 en 1924'25 alsnog vast te stellen op 2, inplaats van op 1.8, waarnaar is ingevorderd. De ver moedelijke opbrengst zal ongeveer 48 duizend gulden zijn. Hiermede is echter de geheele achterstand nog niet ingehaald, terwijl het t« verwachten te kort over het loopende jaar evenzeer voorziening eischt. B. en W. stellen daarom voor enkele andere bronnen van inkomsten te zoeken om in het tekort te voorzien, die dan tevens dienen kunner* om straks de factor te verlagen. Zij stellen daarom voor een weg-belasting (straatbelasting) in je voeren. De voorzitter zegt, dat in vele gemeenten deze soort van belasting reeds lang bestaat- Niet al leen in groote steden, maar ook in gemeenten! van kleineren omvang, waar anders de inkom sten-belasting te hoog zou moeten worden op gevoerd. De belasting zal bedragen 5 pCt. van de be lastbare opbrengst per jaar, «en heffing ongeveer gelijk aan andere plaatsen. De verhooging van de opcenten op de per- soneele belasting zal ze©r zeker ook nog gunstig werken op de ontvangsten, evenals de meerdere opbrengst der honden-belasting. Voorts stellen B. en W. voor, mede in verband met een aanwijzing van Ged. Staten ook van het Gemeente-personeel een gedeeltelijk verhaal te doen van de pensioenlasten. Door het Gemeente-bestuur moet 15 i/a pCt- worden betaald voor de pensioenen, waarvan 8 1 /2 pCt. op het personeel mag worden ver. haald. Wijl echter de salarissen en loon en nlef te hoog zijn te noemen, wordt voorgesteld slechts 5 1 pCt. te laten betalen. Met deza voorstellen hopen B. en W. het te kort te kunnen dekken en deden daarom een beroep op den raad daaraan zijn goedkeuring te hechten. De belastingfacto® wenschen B- en W. op 1.8 te handhaven. Van te voren was omtrent de hoofdzaken wel overeenstemming verkregen, zoodat uiteraard de besprekingen over deze voorstellen zich beperk ten tot enkele onderdeelen. Het verhaal op de pensioen-bijdragen ad 51/2 pCt. van het gemeente-personeel, vond nog al tegenstand. De heeren de Koning, mevrouw Drosfe en do heeran Besselsen en van Eek verzetten zich hjer- tegen. Wij kunnen het ons besf indenken en zouden het ook gaarne hebben gewild, had niet de nood zakelijkheid om ook de Gemeente-ambtenaren in dezen tijd van algemeene teruggang van in- komsten, in de bezuiniging t« betrekken, drin gend geboden geweest. Hoe gaarne wij ook het voorstel van den heer de Koning hadden willen steunen om deze kor- ting nog uit te stellen tot de algemeene salaris herziening, wij vonden geen vrijheid tegen het voorstel van B. en W- in te gaan. De heer Foeken en de heer Endendijk ver klaarden namens de C. H- en A. R. raadsfractie met deze voorstellen van B. en W. te kunnen meegaan, op voorwaarde dat spoedig een salaris herziening aan de orde komt, waardoor onbillijk heden kunnen worden weggenomen. De besprekingen droegen over het algemeen een waardig; karakter- Blijkbaar onder den indruk de te nemen beslissingen, bleef politieke harre war derij buiten het geding. Alleen de heer Heij nings vermocht dit standpunt niet te bereiken en maakte ook nu geen uitzondering om zijn kortzichtige haat tegen de A. R- t« luchten. Bij de behandeling der begrooting in Decem ber A. P. had de heer Endendijk, besprekende het beleid van B. en W. over het afgeloopen jaar, daarover geen zacht oordeel uitgesproken. En niet ten onrechte. De heer Heijnings vroeg nu op hoogen toon aan den heer Endendijk, wat hebt gij er nu van terecht gebracht. Gelukkig toonde de heer Endendijk voldoende zelfbeheersching om op dezen aanval niet in te gaan. Waarschijnlijk gedenkende het woord der Wijsheid: „Antwoord een..... naar z'n dwaast heid". In dit geval in het geheel geen antwoord. Het was ook al te dwaas. Het groote tekort, ontstaan door de niet-in ning van belasting over 4 maanden, dateert van 1916. De heer Endendijk was Wethouder van 19191923. Het is zoo eenvoudig als het dui-, delijk is. Bovendien bleek de rest van de raadsleden het van grooter belang te vinden, middelen totl dekking te zoeken, inplaats van, wie dan ook ver wijten te doen. Zeker is het van groote beteekenis te weten welke fouten zijn gemaakt, waardoor deze ach terstand is ontstaan. Het grootste gedeelte daarvan ligt in de te lage heffing over 4 maanden sedert 1916, het overige in de mindere opbrengst der belasting en te lage raming der uitgaven, zooals het rap port der commissie voor het nazien der rekening 1923 meent dat het geval is geweest- De zoo beduidend mindere opbrengst der middelen, moet dan worden toegeschreven aan de heerschende malaise- Geen wethouder of wie ook die er wat aan doen kan. 1 Evenwel, wij stipten het reeds hierboven aan; wij zijn allerminst overtuigd dat alleen de ma laise daarvan oorzaak is. Integendeel gelooven wij stellig, dat indien de invordering door het Gemeentebestuur zelf had blijven geschieden het verschil lang zoo groot niet zou zijn geweest. Wij zijn vast overtuigd, dat vooral voor klei nere gemeenten, de plaatselijke organen over vrij wat betere gegevens de beschikking hebben dan wie ook. Evenwel, wij zijn aan de wet onderworp pen en dies leggen wij er ons bij neer. Een enkele opmerking zij ons nog gegund over de opmerkingen van het rapport, voorwat be treft de raming der uitgaven en ontvangsten voor 1923. Dit raakt dan, althans wat de raming betreft, het in 1923 afgetreden college van B- en W. De uitgaven zouden dan te laag zijn geraamd, Volkomen juist, indien de werkelijk gedane uitgaven als wij de stelling poneeren, dat het ook mogelijk kan zijn dat niet de raming te laag is geweest, maar dat te veel is uitgegeven. En dan zou het zeer de vraag zijn, of de schuld wel geheel bij het vroegere college zou zijn te zoe ken. Misschien kan de heer Heijnings dat ook begrijpen. Laten wij echter aannemen, dat inderdaad al leen het allernoodzakelijkste is uitgegeven, zoo dat dan billijkheidshalve moet worden toege geven, dat de raming te laag is geweest. Wat bewijst dit dan? Bewijst dit dan opzettelijk een begrooting flat- teeren om de belasting laag te kunnen houden? Of behoort het niet voor ieder, die den heer Endendijk als ernstig man kent, va»t »e staan, dat «Heeft de vaste w# •m eok de uitger»» kag te houden de opzat van de geheele begrooting 1923 is geweest. Wij hebben tegenwoordig een enkel raadslid, die ook bij ernstige zaken nog e^n gijntje weet te maken. Werkelijk heel geestig dikwijls. Wij spreken er geen woord kwaad van. Alleen de aangevallen oud-wethouder Endendijk ver staat die kunst niet- Die behandelt ernstige zaken ernstig, naar zijn geweten, het gevoelen van een eerlijk man. Hij zelf zal de laatste zijn om niet te erkennen als er fouten zijn gemaakt en wij achten het evenmin uitgesloten, dat sommige posten wel wat al te krap zijn begroot- Deze dingen zouden echter van nagenoeg geen inyloed zijn geweest, indien de twee groote fac toren het verzuim van 1916 en de onbegrijpelijk lage opbrengst der belastingen niet dien grooten achterstand hadden veroorzaakt. Zij zouden in ieder geval niet tot het nemen van de thans voor gestelde belastingverlagingen hebben geleid. Zeker de begrooting was zuinig geraamd, maar zuinigheid was en is de eerste en de dringendste eisch van elk bestuurscollege te stellen. Daarvan een verwijt te maken, grenst bijna aan het ongeloofelijke. Dat desondanks de begrooting beduidend is overschreden, is met geen praatje goed te ma ken, vooral niet bij de wetenschap, dat de be lasting over het dienstjaar 1922'23 40 mille meer heeft opgebracht, dan er geraamd was, waarmede dan tegelijk de beweerde te hooge raming der ontvangsten naar het rijk der fabelen is verwezen. In het debat met den heer Endendijk sprak de heer Foeken als zijn meening uit dat bij de raming van ontvangsten „verwachtingen" niet mogen gerealiseerd worden. Met alle waardeering voor het inzicht van den heer Foeken, zouden wij toch de vraag willen stellen, wat een begrooting anders is, dan de realiseering van verwachtingen. Er staat geen cijfer in de begrooting of het is op verwachting gebouwd. De zekerheid is er eerst, als de rekening na afloop van het boek jaar is opgemaakt. Wij ondervinden het nu aan den lijve. De mentaliteit van de grootst mogelijke meer derheid van den raad was dan ook wel de juiste- Verwijten baten hier niets, alleen de ernstige wil om uit het moeras te komen, rij in eensgezind* heid tot gelding gebracht. De voorzitter betuigde dan ook zijn tevreden heid over de ontvangst der voorstellen en ont raadde het voorstel van den heer de Koning om de beslissing over den pensioen-aftrek tot half April uit te stellen. Het werd met 47 stemmen verworpen. (Voor mevrouw Droste en de heeren Besselsen, van Eek en de Koning). De voorstellen van B. en W. werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nogmaals zij opgemerkt, dat de factor voor het jaar 1925'26 blijft vastgesteld op 1.8 en dat het in de bedoeling ligt de wegbelasting zoo mogelijk reeds het volgende jaar te doen dienen tot verlaging van de inkomsten-belasting. De volgende week hopen wij de rest van da agenda te bespreken. BURGELIJKE STAND. SOEST GEBOREN JfegfO-etbii- en C. v, Mourik. Johannes Hugo, 2. v. J. A. M. v. d. Boon en J. G. Dompeling. ONDERTROUWD W. Boshujzen met A. M. Brouwer. OVERLEDEN M- M. Hoefsmit, 83 j., weduwe van J. W. de Koning. H- J. Engelkamp, 46 j., gescheiden van G. A. F. Bosch. A. Maaswimkel, 60 jaar, z v. I. Maaswinkel. PLAATSELIJK NIEUWS. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie. Klein schaartje, heerendasspeld met steen, duim stok, pakje halsboorden, drinkensbusje, dames handschoen, rijwielplaatje, nieuwe vloermat en heerenhoed. ARBEIDSBEURS Tot en met heden zijn jn de Gemeentelijke Ar- beidsbeurs alhier ingeschreven: 10 Metselaars, 5 Timmerlieden6 Opperlieden, 2 Schilders, 7 Grondarbeiders, 19 Losse ar beiders, 5 Landarbeiders, 2 Kantoorbedienden, 2 Incasseerders, 1 Monteur, 1 Loopjongen, 1 Bakker, 1 Mach. Houtbewerker en 3 Werk sters. INTIEME KUNSTAVOND Die kunstavond werd Zaterdag 14 Maart 1925 gegeven ten bate van de Soester Wijkverpleging der Ned. Herv. Kerk. De heer van Vucht had de zaal van Eemland aardig ingericht. Tusschen de stoelen waren rui me paden en een twintigtal tafeltjes stonden er tusschen in. Op het podium wat mooie palmen en groen en op elk tafeltje een vaasje met bloemen, gaf het geheel een prettig aanzien en karakter. De heer Stork opeind-- de samenkomst namens de commissie, bracht hulde aan allen, die tot het doen slagen van dezen bijeenkomst had den medegewerkt en vertelde ook, hoe de com missie er toe gekomen was, dezen avond te ar- rangeeren. Dfrect daarna zong mej. Stans le Cosquino de Bussy, twee Aria's uit Handei's „Samson", en 't wil mij voorkomen, dat die Aria's wel het punt van dezen avond waren. Ontroerend mooi zong zij het: „O hör mefn Flehn, allmachtiger Gott, bliek an den Treuen, sief gebeugt". Hier vooral paste haar prachtig warm timbre, bij muziek «n woorden, en als er van. vertolken sprake is, dan werd hier dit gedeelte uit Handel's „Samson" ,,vertolkt". Later na de pauze bewon derden we weer haar mooie uitspraak in „Se renade du Passant" van J. Massenet. Jammer, dat ze in dit nummer enkele malen er ietwat „tegenaan" zong- Zuiver gezongen werd weer A Colombine van denzelfden componist. Mej. Jans Bierma is slagvaardiger met haar zang, heeft een meer ontwikkelde stem dan mej. de Bussy, doch moet het afleggen voor deze, wat betreft haar uitspraak en timbre, 't Maakt den indruk, dat ze bij elke lettergreep een „H" plaatst. Van haar „Kehlfertigkeit" kregen we een staaltje in de „Gefopt# vogelaar" van Cath. van Rennes. De zang dezer beide dames werd begeleid door mej. To de Vries op de piano, wat deze op voort*effelijke wijze heef» gedaan. Zij gaf ook twee piene-solo's „Sonate Opus 27 No- 1" ran Beethoven an „Passepied" van Claude Debussy. Dit laatste leek mij het best vertolkt. Geen wonder. Wie Beethoven benaderen wil, moet zich indenken en inleven in de gedachtengang' en het zieleleven van dezen zwaarmoedigen en zwaartillenden grootmeester der muziek, die met het licht en donker weet te tooveren als Rem- brandt met z'n penseel. Zulk een solist, moet ons in de ziel laten lezen van den componist, en ons innig ontroeren door de uitgekreten smart, of wel, ons meevoeren naar de glanzende hoogte van uitbundige jubelHaar techniek en haar aanslag evenwel waren voortreffelijk, en wel heeft ze nu en dan haar eigen innerlijke in haar verklaring weten te leggen, wat reeds zeer te prijzen is..... maar toch... de ziel van Beethoven ontbrak. Nu is ze nog erg jong en bij ernstige studie van leven en werken van Beethoven, zal het haar ongetwijfeld gelukken, de deuren van het heiligdom der kunst van Beethoven voor ons te openen en ons in het heiligdom rond te leiden Maar deze drie jonge dames hebben ons ge geven, wat op het programma vermeld stond: „Intieme kunst". Onder dit hoofd stond echter nog meer ge annonceerd en wel „vertolking van het drama „Jeajn Marje" van A. Theu.net, door J. F. J. Buning" en „de deserteur" van J- F. J. B. door denzelfden heer (declamatie). En 't is deze Re clamatie van den heer B-, die èn het intieme, èn de kunst dezen avond ten zeerste heeft ge schaad. r Toen wijlen m'n oud-oom vóór 1880 lid zan van de Rederijkerskamer „De bloeiende Boter blom" was, heeft hij dat ook op dezelfde ver dienstelijke manier „voorgedragen" en hij werd hartelijk toegejuicht, door de nog niet flauw gevallen dames, en niet ia tranen versmeltende heeren. En 't was toen nog op z'n plaats, maar nu niet meer. Hij zouj ons toonen de goed moedigheid van de drie karakters. Dat zei m'n óud-oom precies eender zoo. En terwijl hij in verheven poëzie bezong „het felgekraai der haan", dat rijmen moest op „een dichte lommerrijke laan", was een qnzer Soester medeburgers aan den Korden Brinkweg, bepaald bezig een kip te slachten, welke kip heel „pro zaïsch" te keer ging. Dat verstoorde bij sommige hoorders even het evenwicht. Het tweede stukje „De deserteur" was misschien in z'n soort iets beter, maar ze behoorden geen van beiden op dien avond en in die intieme kring. Wel heb ben we bewonderd het geheugen van den heer B., „die dat alles buiten "z'n hoofd opzei". Opmerkelijk was het geding aantal jonge men- schen onder de aanwezigen. We schrijven dit toe een de keuze van den Zaterdagavond voor dezen „kunstavond". We geven de commissie-fn voerweging, op een anderen avond nog eens éen dergelijke kunst avond te beleggen, waar we deze drie dames met hun schitterende gaven, nog eens kunnen be luisteren. Dezelfde hoorders van nu komen er zeker, en ieder brengt allicht nog een kennis of vriend mede, terwijl het de wijkverpleging zeker niet schade zal doen. KERKGEBOUW VRIJZINNIGEN Op haar ledenvergadering van 13 Maart j.1. heeft de Ver. van Vrijz. Godsdienstigen defini tief besloten, over te gaan tot de stichting van een eigen kerkgebouw. Dit zal zoo worden in gericht, dat het tevens zei kunnen dienst doen voor kunstavondgn.jfflzDe eigenlijke wijl een kleinere, daaraangfenzende zaal ruimte zal bieden aan omstreeks 100 personen. Het geheel zal verrijzen in de Rembrandtlaan. Vóór den a.s. winter hoopt de vereeniging haar eigen tehuis te kunnen betrekken. Het belooft Dinsdag 24 Maart a.s. een be langrijke dag te worden voor de kinderen, het personeel en het bestuur der Chr. School. Hoewel nog een school van jongen datum, zal zij toonen, dat zij den toets der critiek op het gebied van het onderwijs gerust kan doorstaan. Een ieder die belang stelt in het werk der kin deren, zal op genoemden datum tusschen 5 en 7 uur namiddag in de gelegenheid zijn daar van blijk te geven. Toonen de ouders en belangstellenden de be doeling van het bestuur en personeel der school te waardeeren door in grooten getale op te komen. Wegens plaatsgebrek moet onze rubriek Tuin bouw, alsmede verschillende berichten, overstaan tot volgend nummer. OFF. BEKENDMAKINGEN. MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG 3 perc. Bouwterrein, 4 Schrammen, 1 Dekbeer, 75 Kuikens (10 dagen oud), 12 Barn. Kippen aan den leg (br. '24) en 2 Karren. Adres: de Beer, Lan ge Brinkweg 15, Soest. Tégen 12 Mei a.s. gevraagd een Heuvelweg 40, Soestdijk. zwart Godin-fornuis, zoo goed als nieuw, f20.—. Veenhuizerstraat 53. een jongen voor opleiding in de Baarnsche Brood- en Banket-bakkerij, Burgem. Grothestraat 57. (Niet be neden 14 jaar). pracht-toom Koek. Plm. Rocks (1-10), Schoolweg 20, Soesterberg. een arbeiderswoning. Adres: A. van Dorrestein. Lange Brinkweg 13a. een net, flink Meisje voor den daj of voor dag en nacht. Nieuwerhoekstraat 3. Groote diamant uit ring en bril jant uit hanger. Beiden tegen goede belooning (erug te bezorgen bij fam, Van Santen, Rembrandtl. 4, Soest. te koop aangeboden. Brieven onder No. 713 bureau van dit blad. van soortechtheid en cetificaat van oorsprong hebben waarde. Deze zijn in alle vroege en late soorten te bekomen Beetzlaan 73. Inlichtingen, monsters enz. ook bij Tuinman Geere- stein, Beetzlaan 29. Ingezetenen van Soest, welke mede willen protesteeren tegen het besluit Gpm»»énteraad inzake, de te worden verzocht hun kaartje met handteekening in te zenden ten kantore van J. BUWALDA, Stationsweg 22. van Wit Leghorns, Patrijs Leghorns, Rhode Island Reds, Barnevelders. De Leghorns zijn van 200 eieren hennen, stam Welleman en Ommen. De R. I. R. en Barnevelders van boven 180 eieren. Prijs 10 cent per stuk. Nuthoender-houderijBeaufortlaan 10, Soest. KOSTELOOZE INENTING Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest maken bekend, dat gelegenheid tot koste-, looze inenting zal worden gegeven op de navol gende dagen en uren: Dinsdag 24 Maart a.s. des namiddags te 3 uur in de Openbare Lagere school in de Kerk buurt; Woensdag 25 Maart a.s. des namiddags te j uur in de Openbare Lagere school aan de Beetzlaan; Woensdag 25 Maart a.s. des namiddags te 4 uur in den School met den Bijbel op Hees; terwijl het nazien der ingeënte kinderen zal geschieden op Dinsdag 31 Maart a.s. des na middags te 3 uur in de Openbare Lagere school in de Kerkbuurt; Woensdag 1 April a.s, des namiddags te 3 uur in de Openbare Lagere school aan de Beetz laan; Woensdag 1 April a.s. des namiddags te 4 uur in de School met den Bijbel op Hees- De ouders worden eraan herinnerd bij de in enting hunne trouwboekjes mede te nemen, ter wijl er voorts op gewezen wordt, dat de armen der kinderen tevoren goed met water en zeep gewasschen moeten zijn. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Soest ma ken bekend, dat het verzoek van de N.V. „Pho- tax", te Soest, om in het perceel aan de Beau fortlaan no. 22, kadastraal bekend in Sectie D no- 1576, een bestaande fabriek te magen uit breiden, door hen is verdaagd. VISCH-AKTEN BINNENVISSCHERIJ De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van visch- of hengelakte, voor het jaar, aan van- ide 1 Juli a.s. en eindigende 30 Juni d.o.p., en nood/gt belanghebbenden uit hun aanvragen zooveel mogelijk róór 15 April #.k. aan hem in te dienen. De Weled. heer L. DE VRIES te Soesterberg, raapte in de maanden Dec„ jan. en Febr. van de bij mij aangekochte 11 Wit Leghorns, 550 EIEREN, waarvan alleen in Dec. 219 eieren. van mijn Wit Leghorns (Elite-stam Welleman) vanaf 15 Maart verkrijg baar. Broedeieren 20 cent. Eendags- kuikens 60 cent. Verscheidene tevre denheids-betuigingen staan ten mijne dienste. Speciale Wit Leghornfokker, P. M. DROST, De Paltz 6, bij Zomers-Buiten, Soesteberg. 4 jarige (zware) vruchtdragende hoo rnen per 10 stuks f 1.50 en per 100 stuks f 12.50. J. WOLFF. Te zien Koudhoornweg 4, einde Boschstraat, Soest. Bezorging franco huis met vrij zicht. een kookfornuis, (inhoud 100 Liter) en 3 kloeken met kuikens, Koudhoornweg 2. Tc huur aangeboden, met Mei, een geheel vrijstaand burgerwoonhuis met tuin, groot pl.m. 700 M2., ge legen bij Halte Nieuweweg te Soest, voor klein gezin, tegen f552.— per jaar. Te bevragen Nieuwe weg 99, Soest. 2 3 Toonbanken (in goeden staat). Te zien bij van Keeken, Laan straat, BAARN. zeer vrij gelegen Boeren- of Arbei derswoning met veel grond, geschikt voor tuingrond. Brieven onder No. 711 bureau van dit blad. gevraagd voor Brood- en Banket bakkerij. Adres te vernemen aan het bureau van dit blad. 2 jonge drachtige Zeugen, uitgeteld einde Maart. Adres: A. Veldhuizen, Praamgracht 27. Soestdijk. Red Star en Eigenheimers per H.L. (70 K G.) f5.50. Andijkftr muizen enz. Dorusde Zoete, VeCTÏhuizerstr, 56, een flinke Dienstbode bij J. Laseur, Middelwijkstraat 2, Soest. Radiotoestel, 3 lamps, geheel com pleet f85,—. met garantie voor goede werking. Phototoestel 13 X 18, met statief, f 25—. Brieven letter B. bureau van dit blad. van rasz. Barnevelders, bruine eieren, prima legstam. Prijs 15 ct. per stuk. Adres Eigendomweg 6. Hyg. Stoom-Wasch- en Str ij kin richting. fa. W. C. v. d. Veen.Baarn. Leerares M, 0. Fransch Convers. Gramm. Litteratuurlessen aan kinderen en volwassenen. Club- lessen f3.— per maand. Part. Lessen £8.— per maand. Aanvang nieuwe cursus 15 Maart. Aanmelden Schoutenkampweg 19, Soest. Onderwijzeres wil gaarne privaatlessen geven aan kinderen, die de school niet kunnen bezoeken, of die bijgewerkt moeten worden. Op verlangen ook aan huis. Adres Julianastraat 19, Soestdijk. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- enKindeischoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maa4- en Reparatie-Inrichting. KERKPAD Z.Z., 9 - SOEST Handel in alle soorten Opslagplaats GROOTE MELM ook voor stoppen en Borduren. Gemakkelijke betalingscondities Eenig adres te Baarn Nieuwbaarnstraat 16 TELEFOON 609 Boodschappen worden aangenomen te Soesterberg door den Heer J. Buis. Mr. Schoenmaker, Soesterb.str. 22 Z.z. Verkrijgbaar bij HARTEMINK, per l/z blik, met 10 pCt. korting Hartemïnk, Middel» str. 3 Telefoon 182. vanaf 8 cent de rol. sssgisEBZ33ssKannB3tsa<a VAN Volle melk Gep. fl. melk Karnemelk Ondermelk Gortepap Slagroom Koffieroom Roomboter 16 cent 16 per Liter 7) 3 I 16 220 j160 met Rijksmerk tegen marktprijs. Middelwijksjraa* 26 - Soest Voor Soesterperg is de prijs van Volle melk l/cent pet Liter hooger wegens meercère transportkosten. Versche (foenten de laagste prijs. Belfefd aanbevelend, NIEUWS(tAAT - S0ESTDIIK Nog enkele machines van 115 eieren in voorraad f65.- Alle onderdeelen verkrijgbaar: Reg ulateurs compl eet met capsule f 750o Verwarmer met buizen compl, f 10.— Warmwaterketels compleet flO.— Branders 40 m.M. £2.50 Branders 23 m.M. f 1.25 Kniethennometets f 1,00 Ether capsule f1.00 Spoorstraat No. 26 - Soest. KBEnnasBBonsaasnBftiBBBasaB Verkrijgbaar in 3 kleuren. Die wil profiteeren raqet vlug zijn. Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen Gedrodde appelen 50 ct. Mooi Tank 55 Pruime 25, 28 en 40 Abrikden 65, 75 en 100 PRMA VAN KOOK BruiniBoonen 20 en 25 ct. Witte toonen 18 en 28 Capuc >ers 26, 32. 36 en 40 Grauw Erwten 35 en 40 Groen Erwten 20 ROCj£WORST 85 et TILEMAN 6 DROS Alles per 5 ons. r iSi VERHANDEL - TELEFOON 121 Heuvelweg 8 - SOESTDIJK Meubelmakerij Matrassenmakeri) Stoffeerderij Meubileerinrichting Leversng van Tapijten, Gordijnen enz. Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meu NIEUWEWEG 28 - TELEF. 144 GASLAAN 3 - BAARN Goed en Goedkoop.

Soester Courant | 1925 | | pagina 2