'Zk. CORRY LUYT Piano Leerares W ningbureau D. F. VOIGT P. MAN Uitgave: G. J. SMIT (Ons Boekenhuis) - Soestdijk - Telefoon 181 Bjireau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Verkoophuis A. BENNING PASCHEN. TH. B. SUKKEL - SOESTDIJK IN COALITIE. Steenhofstr.5-Tel.S45 Gemeente-belastingen* ST00MWASSCHERIJ EN STRIJKINRICHTING 4e Jaargang No. 15 Gecontroleerde oplaag te samen 6000 exemplaren. Vrijdag 10 April 1925 Redactie-Adres te .Soest: C. F. W. RIETVELD, Talraalaan 28. Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN. Veldheimweg .48 Adres te SoestecbergC. J. VAN DAM, Zeisterstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest. Soestdijk, Soester- berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f0.20 Baarn, Spoorstraat en Laanstraat Soest, F. C. Kuijperstraat De verkoop van onzen grooten voorraad Aardewerk duurt voort. Zie de etalages te BAARN en SOEST voor de a.s. FEESTDAGEN. Eierdopjes met goud-rand 1.per dozijn. Fransche beenen eierlepels 18 ct. per stuk. Nikkelen lepeltjes 15 ct. per stuk. Eierkokers, op de minuut, 45 ct. Ontvangen groote voorraad: Colliers, broches, armbanden, taschjes, enz. Onze dooden gaan ontwaken, met geruisch van dank en lof. Dauw, als Ede eens besproeide,' zal beregenen hun stof. En deze aarde, fel bewogen, als bij 'i 'sterven van haar Heer, Bij bazuingeschal en dondei' geeft haar lijken eenmaal weer. Waar is dan o Dood uw prikkel? waar, o Helle uw overmacht? Aan het Lam, Uw Overwinnaar, zij de glorie toegebracht. Was het hoogtijd H#n ter eere i over heel de Christenheid, Hoogtijd blijve 't in de harten op Zijn toekomst voorbereid. In de yrijdagmiddag ure kwam onlangs een woord tot mij; In de Paaschdagmorgenstilte bleef het feestelijk mij bij ,,Aardsche zorgen, aardsche twisten om genot, geweld, gewin. Honderdarmige overheersching, onbesuisde vrijheidszin. Vrees voor staats ver wikkelingen, steeds herboren oorlogsschrik, Wijkt bij 't feest, van deze dagen, •zwijgt voor 't minst een oogenblik/ Om dat woord alleen te hoorenj in zijn diepte na te gaan, In zijn volheid te begrijpen, onze Heer is opgestaan." - Jioor, o strijdende Gemeente, lijders, zondaars hoort de stem. Hoor haar Israël's gebeente, 't geldt ook u, Jerusalem. Uwe dooden gaan ontwaken, met gejuich van dank en lof. Dauw als Eden eens besproeide, zal beregenen hun stof. Waar is dan o Dood Uw prikkel? waar, o, Helle uw overmacht Aan het Lam dat overmacht heeft, dat verlossingen gewrocht heeft, dat ons met Zijn bloed gekracht heeft, Zij aanbidding, lof en eere tot in eeuwigheid gebracht. DA CÖSTA. BURGEMEESTER GR0THESTRAAT 63 Leeraar M.0. Teekenen (Acte M.A., N IX met aant. Decor.) Nog enkele uren beschikbaar tot het geven vanles in Hand-, Lijn- en Decoratief-Teeke nen, Batikken en Schilderen. Club- en Privaatlessen. Opleiding voor Lagere en Middelbare acten. (Slot) Onze boschouwing oye? het in coalitie optre den der Christelijke partijen werd besloten met de opmerking dat eerst na verloop van tijd blij ken za,l hoe groot en goed de invloed en inwer king dier partijen op ons volksleven is ge weest. Want ook voor de Christelijke partijen geldt dat willen zij in staatkundige zin invloed uitoefenen, dan is het noodig dat zij gemeen, schappelijk optreden en om hun actie het ge- wenschte effect te waarborgen, dat zij de eigen en scherp toegespitste meening ondergeschikt) maken aan het gemeenschappelijk beleid. De coalitie van Rechts, zooals wij die kennen en werkzaam gezien hebben, is data ook een gebeurtenis in het staatkundige ]even geweest, heeft allerwege ook buiten de landsgrenzen be langstelling gewekt en in verschillende landen zou dé ontwikkeling van gebeurtenissen en toe standen een andere en veel gunstigere zijn ge weest als ook daar de Christenen voor hun staat kundig leven de eenheid hadden kunnen vinden die ten onzent heeft geheerscht en nog heerscht. Deze coalitie heeft ook geprofiteerd van de verschijnselen en verwikkelingen die ten onzent heerschten. De geweldige verwarring en voort- schreidende ontbinding bij de. partijen die de menschelijke rede als staatkundig beginsel er kenden. Het afbrokkelen en verbrokkelen der eenmaal machtige Liberale partij en de onmacht der vroegere radicalen, thans Vrijzinnig Demo craten om zich als krachtige middenpartij tus- schen Liberalen en Sociaal Democraten te hand haven, heeft de coalitie den weg tot de zege gebaamd en medegewerkt tot haar beteekenis. Zij de coalitie, volgde een vaste koers en dit is op zich zelf reeds van bete'ekenis in een tijd van verwarring. Haar doel was welgekozen en de leiding liet, wat het talent -en de regeer kracht harer leiders betreft, niets te wenschen over. Maar dit alles, ^hoe uitnemend op zich zelf ook, zou haar invloed niet verklaren en haar die positie in ons staatkundig leven hebben verschaft, waardoor zij imponeert, zoo niet de beginselen door haar beleden en beleefd, de beginselen van het Christendom waren geweest die voor iedere® lijd en bovenal voor dezen de beloften inhouden voor geluk en welvaart voor personen eii volken. Dt politiek door haar gevolgd en voorgestaan, sloot aan de historie aan en was daarom een nationale politiek. Zij hield rekening met de eischen van den tijden kon daarom practisch en naar de behoeften van den tijd zijn. Alle vragen van het volksleven omvattend en voor alle problemen het antwoord bij hooger licht zoekende, verenigde dezè staatkunde oild en jong, bezielde door het idealisme dat haar zelf bezielde en niet op direct succes alleen Hoelende, richtte zij zich op de toekomst en bleef daarom 'op de jeugd een voortdurende bekoring uit oefenen. Stellen we ons voor welke de staatkun dige toestand van ons volk ware geweest zonder dii verschijnsel, dan blijkt dadelijk hel noodza kelijke en vruchtdragende van haar optreden. Het zelfstandig optreden der Christelijke partijen zou voorzeker niet zonder beteekenis zijn ge bleven en het getuigen zou er niet minder om geweest zijn maar de invloed nu aanschouwd, zou uitgebleven zijn, en de heerschappij zou aan de partijen der linkerzijde gebleven zijn, zelfs bij numerieke minderheid. Wat dit voor ons volks leven zou beetekend hebben, hebben de omstan digheden ons geleerd die het optreden van Link- sche ministeries hebben gekenmerkt. Toen de vrijzinnige en revolutionaire jubel over de val van het kabinet Kuijper was geklonken, was tegelijkertijd het mooie voor de overwinnende partijen er af. Er moest geregeerd, er moest met de omstandigheden; gerekend, er moesten voor zieningen getroffen worden en waar men een verkiezingsstrijd,- zooals nu, dag aan dag be weerd had dat van het rechtsche regeerbeleid letterlijk .niets deugde, en dat men zelf eenmaal aan - het bewind alles veel voortreffelijker zou doen, stond men voor de vraag „wat nu?" De geschiedenis van het kabinet de Meester is de geschiedenis van politiek onvermogen geweest! en roemloos is dit kabinet aan zijn einde ge komen. Van het ministerie Cort van der Linden kan dit niet zoo direct gezegd worden. Het was meer een zaken-ministerie, het was op samen werking met rechts aangewezen en. htft heeft die samenwerking vooral op het terrein van den schoolstrijd gezocht en gevonden. Overigens heeft de oorlog de taak van dit ministerie bepaald- En welke, to^fdand. gaan_we tegen als- thans-. -?ï» Linksch kabinet het tegenwoordige moest ver vangen, als de samenwerking der Rechtsche par tijen zou vervangen worden door die van Linksch? Niet zonder vrees voor land en luijden, niet zonder zorg voor ons volksleven kan die vraag onder de oogen worden gezien. Zeker, heel wat groote woorden zouden linksch inge slikt worden als men kans maakte straks zelf te moeten rege^ren, de onvriendelijke critiek op regeeren en beheeren zou verstommen nu men zelf het antwoord had te geven op de vele levensvragen, er zou beperking en inbinding tegenover rechts zijn. Maar aan eigen verleden gebonden zou men tegenover de resultaten van, het optreden van het kabinet Ruijsch, de voor zieningen, die nog zoo koit te voren getroffen waren en de daden die men hartstochtelijk be streden had niet werkeloos kunn enblijven- Het zich vereenzelvigen met de wenschen en verlangens van de groote vakvereenigingen en ambtenaarsbonden zou zich wreken en het zou een toestand, meer; van geregeerd worden, dan van regeeren voor de overwinnende partijen zijn. Daarbij komt dat alle fiscale voorzieningen, door critiek getroffen, niet te handhaven zouden zijn De uitkomst van het economisch-finantieel be leid van ons tegenwoordig bewind zou gevaar loopen en hiermede ons pas hersteld crediet, geschokt, onze positie naar buiten geschaad worden. Afgezien van alle persoonlijke overwegingen kan een%ins't van Linksch voor de stembus niet anders dan gevreesd worden door ieder die een onbevangen oog heeft voor de nationale betee kenis van den arbeid van dit ministerie en waar het optreden en aanblijven van zulk een mini sterie alleen mogelijk is door het gecoaliseerd blijven der Rechtsche partijen en hun onder linge samenwerking, moet het coalitieverband voor den welstand van ons land, en de bevor dering van zijn levensbelangen, behouden blij ven. Wat de Rechtsche "coalitié! heeft bereikt en verwezentlijkt, mag niet prijs gegeven worden aan de avontuur-politiek eener Linksche combi natie. Dit geldt voor de stoffelijk^. en meer uit wendige problemen van het volksleven. Dat voor de geestelijke 'ontwikkeling van dit leven het op treden van een blok der Linkerzijde een gevaar moet worden geacht voor ieder die ook op staat kundig terrein mét de ordinantiën Gods wil re kenen. spreekt vanzelf. Deze gedachte heeft tot zelfstandig optreden der Christus-belijders op politiek jerrein geleid en meer dan ooit, moet voor den opbouw en de bezieling van 't leven, het beveiligen van den Christepjken grondslag van dit leven en het gezond functioneeren van staats orgaan en staatsbestuur met deze voorwaarden gerekend worden. Zal over het tooneel van verwarring en ver wildering, hetwelk ook ons volksleven toont, het licht der Verrijzenis opgaan, dan moet bij voort- duur in alle kringen, maar bovenal in de kring der regeering gerekend worden met Hem, Die het Licht der wereld is. Ook het nationale ont waken en herleven kan alleen verwacht worden van Hem, Die de Opstanding en "het Leven is. KERKBERiCHTEN. SOEST. Ned. Herv. Kerk. k le Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Naai. 2.30 uur (Hees) Ds. D. JA L'fbns, 2e Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. E. M. Schalh&erg, Leusden. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds.' J. :4oek. Roomsch Katholieke Ker*. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10', uur Hoogmis. 2e Paaschdag. H. Missen als op Zondag. Geref. Bond le Paaschdag. Voorm. 10 en nam. 6 uut Ds. A. F. P. Pop. Vereen, van Vrijz. Godsdienstige^ Gymn. zaal O. L. S. Kerkebuurt. le Paaschdag. Voorm. 10.30 uur Dr. G. H. van SenUen, Den Haag. Koorzang. Collecte voor het Godsdienstonderwijs, N. H. Evang. Ver. De Nieuwerhoek, HotelÉemland. ingang Korte Brinkweg. Voorm. 10 uur Ds. J. J. Kuyper, eruer. predikant. Amsterdam. SOESTERBERG. S Ned. Herv. Kerk. le Paaschdag. Voorm. 10 uur, Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur. Bijbellezing iin de school aan den Postweg door den Heer v. d. Heuvel, Amersfoort. 2ë Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. Reeser van Hoogland. LAGE VUURSCHE. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Chr. Geref. Kerj. le Paaschdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur\Dpc. Lenkink. 2e Paaschdag. I j Voorm. 10 uur Doe. Lenkink. Woensdagavond 7.30 uur Ds. Sa inions. BAARN. Ned. Herv. Kerk, le Paaschdag- Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Voorbereiding H. Avondmaal Extra collecte voor de noodlijdende Kerken. 2e Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit •Gebouw „Calvijn" Tromplaan. le Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). le Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. J. G. Meijnen. Nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. 2e Paaschdag. Voorm. '10 uur Ds. J. Hoek van Soest. Chr. Geref. Kerk. (Nassaulaan) Geen opgave ontvangen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. 2e Paaschdag. Voorm. 10.30 .uur (Lyceum) Ds. C. C. G. Visser van Rotterdam. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. 2e Paaschdag. m H. Missen als op Zondag. Woensdagavond 7 uur Lof. Protestanten Bond. le Paaschdag. Voorm. 10.30 uur- Ds. J. Beijerman, A'dam. Doopsgezinde Gemeente, le Paaschdag. Voorm. 10.30 uur Ds. J. J. Heep. Leger des Heils. (De Wetstraat 25) le Paaschdag. Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligingsdienst. Nam. 3 uur Openluchtmeeting A'damsche straatweg, 's Avonds 8 uur Verlossingsmeeting, 10 en 8 uur j geleid door Stafkapiteine Jager. 2e Paaschdag. j Voorm. 10 en nam. 8 uur Vereenigde meeting J door de afdeeling Baarn en Hilversum. Nam. 3 uur Ópenluchtmeeting A'damsche straatweg. Woensdag a.s. 's avonds 8 uur Openb. meeting. Donderdag a.s. 's avonds 8 uur Diploma M. t. b. d. T. Voor beginnenden tin verge vorderden. Nieuweweg 113 - Soest Burgem. Grothestraat. Drogist - Ged. Opticien Anijsdrop - Anijssuiker - Griotten zout gecandeerd - katjesdrop - Knoopjes drop - Menthol Eucalyptol Bonbons Zoutdrop. De beste kwaliteiten. Billijke prijzen. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan en verkoop van Villa's, Landhuizén. Winkelhui;- zen. Bouwterreinen en vaste goederen ii. Uit de ingezonden stukken en brieven, ook in andere plaatselijke bladen verschenen, heeft iedereen wel kunnen zien, dat de beoordeeling van hei artikel van den heer Heijnings algemeen weinig gunstig is. Het kan ook niet anders. Het eerste gedeelte bespraken wij reeds, het vervolg willen wij nu bezien De onjuistheden, gevolg van tendentieuse vc stellingen en of van gebrekkig inzicht en kennis van zaken, liggen ook daarin opgestapeld. „Een inkomen van 16 maanden is in 13» maan den opgemaakt, zegt de heer Heijniilgs." „En de gemeente-accountant heeft dat niet eens gemerkt." De stumperigheid ligt er hier al heel dik op. Vooral die zet. aan het adres van den accoun tant. (mijnheer kan gelukkig weer een ambte naar een hak zetten) is prachtig. Had de schrijver even geïnformeerd, dan zou hij hebben vernomen, dat deze ambtenaar is benoemd in de raadsvergadering van 3 Decem ber 1919 en eerst 1 Januari 1920'in 'dienst der gemeente is getreden. Het is mitsdien wel dui (lelijk, wakrom deze deskundige de fout van 1916 17 niet heeft opgemerkt. Het is niet onze schuld als mijnheer Heijnings flater op flater slaat. Dit echter daargelate 1, is Je voorstelling van zaken bovendien geheel onwaar. De belastingsopbrengst \an 10 maanden is niet in 12 maanden opgemaakt. Men lette vooral op dit opgemaakt. Het vergif zit in de staart, zou de lieer de Koning zeggen. Wat-is dan de waarheid? Deze^ dat over 16 maanden is geïnd, wat v< 12 maanden noodig was. Evenals altijd, is ook voor de begrooting van dal jaar, de belasting-opbrengst de sluitpost der begrooting geweest en is slechts -zooveel geheven als voor een begrooting van 12 maanden noo dig was- - Daarin zit Je fout. - Met'onware voorstellingen bederf! Je schrijver eigen zaak. Van hoe weinig beteekenis toen Je zaak was. ■moge nog blijken uit het volgende: De opbrengst van de gemeentelijke inkomsten belasting over het jaar 1916'17 bedroeg in lotaal ruim 20 duizend gulden. 'Gelukkige na gedachtenis. Het te weinig ingevorderde.- bedrag bedroeg toen derhalve slechts een góede 7 mille. Dit geringe bedrag verklaart meteen, waarom de splitsing over twee begrootingsjaren niet heeft plaats gehad. Indicp eenig verwijt is te maken, dan zou het dit zijn, dat de toenmalige bëstuurders geen kijk hebben gehad op de komende expansie dezer Gemeente en de enorme uitgaven van 1918 op de gemeenten gelegd. A' zit dus de fout in 1910'17, het verschui ven daarvan i\a'ar de volgende jaren met de meer dan vertienvoudigde belastingheffing is de eigenlijke oorzaak, dat thans,, anno 1925, zulk een groot tekort moet worden bijgepast. Hiermede is dan thans gerechtvaardigd het voorstel van den Burgemeester om een supple toir e heffing over de beide laatste jaren te doen. Hoewel niet geheel, is daarmede toch zoo dicht mogelijk het verhaal gedaan bij degenen, die over de laatste jaren van het eene jaar in het andere te weinig betaalden. Dan begint de heer Heijnings reeds aan de verkiezingen voor 1927. Wel vroeg genoeg. Over anderhalf jaar meerit de schrijver. Neen mijnheer, nog ruim 2 jaar. Wij hopen, dat ZEA. het volhouden zal, dan zijn wij overtuigd, dat nog meerdere van zijn geestverwanten hun bekomst zullen hebben van zulk een vertegenwoordiger. Nu hoorden we reeds de opmerking: ,',Niks is niks, maar dat is heelemaal niks". Een vrijzinnig oordeel over het reclame-artikel van den heer H- De' oninbare postëri 1921'22 ad f20.000 zijn niet ten volle afgeschreven. Wat een won der, waar met succes nog een belangrijk be drag was in te vorderen. Afschrijven- is gemakkelijk genoeg, maar brengt'geen cent in het laadje. Net vóór de verkiezingen werd de ver menig- vuldigijngs-factor verlaagd van 2 op 1.8. Een zeer bedenkelijke verkiezings-nfanoeuvre, zegt de heer Heijnings- En niet onduidelijk wordt ge zegd, dat zulks is geschied op instigatie van den voorzi'ter van dé vroegere belasting-commissie,- schrijver dezes, het A- R. raadslid Rietveld. Daar mede is de heer H- dan eigenlijk waar hij wezen wilde. Als die Rietveld maar weg is, zal het wel beter gaan. De raadsmeerderheid luistert nu nog een beetje minder naar mijnheer Heijnings. dan naar dien Rietveld. Wij-hebben niet de gewoonte om over alle din gen hel grootste woord te hebben.' Als wij er niets van weten of meenen dat anderen meer bevoegd zijn tot spreken, 'kunnen wij ook zwij gen. Iedereen heeft daarvoor niet voldoende zelf kennis. Dat moet geleerd - worden. Sommige menschen, ook wel raadsleden, zijn zeer hardleers. Evenwel als wij meenen tot spre ken geroepen te zijn, zwijgen we ook niet voor mijnheer H- ZEA. meent, dat een lid van de belasting-conv missie - - niet financieele commissie daaruit zoo spoedig mogelijk moet verdwijnen. Iedereen kan begrijpen, wie hier bedoeld wordt, al mist de schrijver den moed" den naam te noemen. Wij 'noodigen den heer Heijnings uit in de eerstkomende raadsvergadering een daartoe strek kend voorstel te doen. Wij geven bij voorbaat de verzekering dit voorstel te zullen steunen, .opdat het in behan deling en bespreking kan komen. EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. Dat de heer Heijnings in zijn voorstelling van zaken met de waarheid nog al eens op zeer ge spannen voet verkeert, hadden wij reeds gelegen heid aan te toonen. Het zeer verwarde betoog van den heer H., waarin drie- viermaal hetzelfde wordt gezegd en waarin de veelheid van woorden waarschijn lijk de laagheid moet vergoeden, wemelt van onwaarheden. We zeggen het goed duidelijk. We loonden reeds aan en wachten iedere te genspraak af, dat de verlaging van den factor van 2 op i-.8 niets niet de navordering te maken heeft. De insinuatie Jat dit eeu verkiezings-ma noeuvre is geweest noemen wij een brutale leu gen. En onwaar zijn de cijfers, die de heer H. •publiceert over de rekening 1923. De ontvang sten zouden 4.5 duizend gulde'n lager zijn dan geraarpd etj.-de uitgaven ,io- duizend gulden hooger, alzoo een nadeejig cijfer van 55 duizend gulden. Een pertinente onwaarheid. Het nadeelig cijfer van die rekening was 23.517.07. De voorstelling als zouden de hoofdambte naren de oorzaak zijn Van de verschillende over schrijdingen, is al even misleidend. Die overschrijdingen zijn door dezen Raad goedgekeurd, althans voor het meerendeel en op voorstel van het in September '23 opgetre den college van B- en W. En niet door het vorig college. F0T0GRAFIE - ATELIER „MODERN" KERKDWARSSTRAAT 15 IW" Atelier dagelijks geopend Bruids-portretten - Familie-groepen VERGROOTïNGEN NAAR ELK BEELD INGEZONDEN STUKKEN. ACHTERSTAND EN HEFFINGEN Met een gevoel van ontstemming zal onge twijfeld kennis zijn genomen van het uitvoerig relaas betreffende den finantieelen toestand on zer Gemeente. Te prijzen valt dal door het tegenwoordig college van Burgemeester en Wet houders de koe bij de horens wordt gepakt en de zaken worden blootgelegd. Trouwens om weer een gezonden toestand te krijgen, moet eerst de diagnose worden vastgesteld. In een vooruitgaande gemeente als Soest mogen geen tekorten voorkomen. In een zaak, welke zooge naamd den loop heeft, komt bij een richtig beheer, toch ook geen deficit voor. #De feitelijke toestand, in het kort weergegeven, komt hierop neer. Do'or het nalaten van een heffing over een tijdvak van 4 maanden, van 1 Januari-1 Janunari in een van 1 Mei i* Mei, is een achterstand ontstaan, welke toenam en thains Is gekomen op ruim f 56000, welk bedrag men nu wil verkrijgen door toepassing van een navordering van de gemeentelijke inkomstenbe lasting, berekend naar den vermenigvuldigings- tactor van 0.2 en wel over de belastingjaren 923 '24 en 1924'25. Onbegrijpelijk is hoe tol het bewind van het tegenwoordig hoofd onzer gemeehfe die heffing over genoemd tijdvak ,van 4 maanden, met als gevolg een belangrijk en toe nemend tekort, werd over het hoofd gezien. Had men een paar jaar- geleden dan destijds door on- dergeteekende aangegeven weg gevolgd van hef-, fing eener straatbelasting, dan was nu van een navordering geen sprake- Uit de toenmalige ön- emotiveerde verlaging van den vermenigvuldi gingsfactor met O-2 blijkt, dat men destijds geen juist besef heeft gehad van den precairen toe- land onzer gemeente finantiën- Door onderge- teekende werd toen gewezen op een te verwach ten aanmerkelijk lagere opbrengst der inkomsten belasting, wal zich heeft bewaarheid. Op die verlaging van den vermenigvuldigings factor met 0.2 wenscht men thans terug te ko men door de zoo even genoemde navordering. Naar uit goede bron door ondergeteekende is vernomen, gaat men daarbij uit van het stand punt, dat de achterstand moet worden verhaald op hetzelfde middel waaruit zij voorkwam, waar bij' alle belastingschuldigen sinds 1917 tot 1 Mei 1925 min of meer betrokken zijn, omdat sinds 1917 ieder jaar werd verzuimd de nood zakelijke heffing over 4 maanden, met als ge volg voortdurende- stijging, van het tekort. Lo gisch moge'dat punt zijn, maar terugkomen op heffingen, -welke reeds zijn gesanctioneerd en

Soester Courant | 1925 | | pagina 1