RIVIER- Ell BEMINT *V. F.BREURE LA PORTE Co. dederlandsGhe Handel Dflli., liederl. Indische HandelsDanh CORRY LUYT Piano Leerares D. F. VOIGT Woningbureau P. MAN UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Verkoophuis A. BENNING Pascha-feest. TH. B. SUKKEL -SOESTDIJK -- - f >- STOOM WASSCHERIJ EN STRIJKINRICHTING SAFE-DEPOSIT Steenhofstr.5-Tel.S45 4e Jaargang No.16 Gecontroleerde oplaag te samen 60Ö0 exemplaren. Vrijdag 17 April 1926 SOEm H10MBMD Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Talmalaan 28, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbecgC, J. VAN DAM, Zeisterstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester-' berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f0.20 Baarn, Spoorstraat en Laanstraat Soest, F. G. Kuijperstraat Ontvangen groote zending Kruiwagens, Botwagens, Trek- en strandkarren, Hoepels, Tuingereedschap, Zandvor men enz. enz. Dit jaar weder geheel NORMALE prijzen. Wij hebben ook voor U een prima Trap, geheel geschroefd, in 4, 6 en 8 treden, zeer solide gemaakt en toch goedkoop. Zie de Etalages. D.' Pesah - (Hebreeuwsch) viering. - Dit is de HoHandsche vertaling overgezet als Pascha- viering en beieekent: (/ie Ex- 12:13 „voorbij gaan". Hetzelfde woord „Pesah" in "t Babylo nisch is: „Nibiru" hetgeen wil zeggen: het hoog ste punt der Ecliptica. Door P (d.i. de Priester cdoex) wordt de tijdsindeeling geheel gebaseerd op den maan-ka lender. In Exodus 12:2 lezen wij van de instelling van hét Pascha aldus: Deze zelfde maand, zal ijlieden het hoofd der maanden zijn; zij zal u de eeiste van de maanden des jaars zijn. Deze eerste maand wordt nu in Ex- 13:4 de maand Abhibh genoemd. Dit is een oud Hebreeuw- sche maandnaam, er zijn ons slechts vier-van die namen bewaard gebleven, ze komen ook voor op phönisische inscripties, als volgt: i- Abhibh genoemd in Ex- 13:4 de eerste. 2 Zio genoemd in 1 Kon. 6: 1 de tweede. 3 Ethanïm genoemd in 1 Kon. 8: 2 de zevende. 4- Bul genoemd in 1 Kon. 6: 38 de achtste. Aangaande nu de bedoelde instelling lezen we in Ex. 12:3 dat Mozes spreekt tot gansch Israël: Aan den tienden dezer maand néme een iegelijk een lam, een lam voor een huis enz Dus op den loden van deze eerste maand, d.i. 7 dagen na nieuwe maan moet ieder het; offer kiezen nl. een lam. Deze 7e dag is dus, istè kwartier schijngestalte 'der maan. Dit lam moet bewaard worden tot den avond van den I4den dezer zelfde maand, dus in den nacht van de volle maan moet het geslacht worden, er to->> eigfp o.:'-.tussclïOii de twee avonden' Het bloed moet gestreken worden aan zijposten en bovendorpel der deuren.,, Ook moet het vleesch in dien nacht gegeten worden met de Massoh (d. z. de ongezuurde brooden). Er mag niets van overblijven)wanneer des morgens ae maan on dergaat moet alles weggeruimd zijn. .(Wat er over is moet met vuur verbrand worden). De dag der volle maan zelve en nog 7 dagen daarna, dat is tot aan laatste kwartier, moeten zij de Massoh eten, de dagen zijn ook rustdagen, echter de eerste dag (d.i. volle maan) en den zevenden dag (d.i. laatste kwartier) zal er een heilige verzameling zijn. Volgens vers 17 heeft P. (gegrond op oudere bronnen, zie Jozua 11:4) deze Kalendarische natuurgrond omgewerkt in den geest van Israel's historie, als herinnering aan de Egyptische pla gen, zie Ex. 12: 12 en 13. Het „voorbijgaan" der verdelger geschiedt in Ex. 127 door reeds genoemde bloed bestrijking aan de deurposten. H^t Hebreeuwsche woord dat vertaald is door deurposten, eigenlijk beter vertaald„Stand plaats", de standplaats der Godheid. In het Assyrisch heet dit Hebr. woord: „Man- zara", of ook „Mazara". De bronzen zuilen bv. aan den ingang der tem pel van Salomo, gen. Jdk-hin en Bo-as symboli- seeren dezelfde gedachte. Wat in *'t algemeen de zuilen of obelisken aan de tempelpoorten zijn, dit zijn de deurposten bij de gewone huizen. Daarom ook heeft bij Ex- 216 „Zoo zal hem zijn heer tot de Goden brengen", de schrijver der Glosse toegevoegd: „daarna zal hij hem aan de deur of aan den post brengen". Wanneer de Israëlieten aan den ingang van hunne woningen iets heiligs aanbrengen*(zie Ex. 12: 7) dan wordt door dit gebruik *t zelfde beoogd. P'fi heilige „Mezoeza" der latere joden, de aan de deurposten bevestigde kokertjes, waarin de plaatsen uit Dept. 16:4 en 5 en vers 9 op per kament geschreven staan, heeft haren oorsprong van de heilige deurposten. In den tijd der ballingschap werden de maan den meestal getejd, 't geen ook blijkt uit Jere- mia, Esra en Nehemia beginnen reeds de nieuwe namen, Babylonisch Assyrisch, ingang te vin den. Ze zijn: t. Nis&n 21 Maart—21 April. 2. 'Yjar 21 April -2i Mei. 3, SivSm enz. 4. Tammüz enz. 5. 'Abh enz. 6- 'Elül enz. 7. Tischri enz. 8. Marchesch.vS.ri 'enz. 9. Kislêv enz. 10. Têbêt enz. 11. Schebh&t enz. 12. 'Addr enz. Het jaar begon met 1 Nis&n, doch zal daar naast bij gelegenheid 1-Tischri als begin van 't jaar gegolden hebben, zooals dan ook de inscha keling van de 6e en 12e en het gebruik der jo den (die steeds op 1 Tischri hun nieuwjaars feest vieren bewijzen. Ook omdat de naam Tischri zelf begin beteek ent. KERKBERICHTEN. BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 63 Leeraar M.O.Teekcnen(Acte M.A., N IX met aant. Decor.) Nog enkele uren beschikbaar tot hei geven van les in Hand-, Lijn- en Decoratief-Teeke- nen, Batikken en Schilderen. Club- en Privaatlessen. Opleiding voor Lagere en Middelbare acten. SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uurDs. D. P, Brans. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. Qunning, Lage Vuursche. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. J. Hoek. (H. A.) Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 101/^ uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienstoef. Donderdag 7.30 uur Ds. Meijering, Nieuwpoort. Geref. Bónd Voorm. 10 en nam. 6 uur den Heer P. Dijk man van Zeist. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen Gymn. zaal O. L. S. Kerkebuurt. Geen dienst. N. H Evang. Ver. De Nieuwerhoek, HotelEemland, ingang Korte Brinkweg. Voorm. 10.30 uur Ds. P. J. de Jong, Amsterdam. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur. Ds. J. A. Radix. Nam 6 uur. Bijbellezing in de school aan den Postweg door Ds. J, A. Radix. LAGE VUURSCHE. Nèd. Hervv Kerk. Geen opgave. BAARN. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Cs. I. Kievit. Gebouw „Calvijn" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm.'10 uur Cand. E. de Jong. Rotterdam. Nam. 6 uur Cand E. de Jong. Chr. Geref. Kerk. (Nassaulaan) Voorm. 10 uut Leesdienst. Nam. 6 uur Ds. H. Hoogendoorh, Bunschoten. Woensdagavond 7.30 uur Ds. J. Jansen, Leiden. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Gee:i opgave octvfingeri. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur Lof. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. J. G. Wanneé, Den Haag. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25) Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligingsmeeting. Nam. 3.15 uur Openluchtmeeting. Oranjeboom, 's Avonds 8 uur Verlossingsdemonstratie. Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 's avonds 8 uur, bijzondere samenkomsten. Allen geleid door Adjudante van Linden en Luitenante Mensinga. FOTOGRAFIE - ATELIER „MODERN" KERKDWARSSTRAAT 15 W Atelier dagelijks geopend Bruids-portretten - Familie-groepen VERGROOTINGEN NAAR ELK BEELD BINNENLAND. De Landdag te Bilthoven. Afge stemd. De Olympiade. Gelijk wij reeds eerder meldden, zal op He melvaartsdag te Bilthoven een landdag gehouden worden, uitgaande van het Prov. Comité 'van A. R. Kiesvereenigingen in de Provincie Utrecht. De landdag wordt gehouden op een-'terrein aan den Soestdijkerstraatweg tegenover Hotel de Leie en vangt aan 's middags i uur. Wij vernemen thans, dat als sprekers zul len optreden ZExc. Min. H- Colijn, de heer J. Schouten, van Rotterdam en de heer L. F. Duy- maer van Twist, van 's-Gfavenhage. Men verwacht voor dezen heirdag een gewel dige belangstelling. De A. R. Kiesvereeniging te Bilthoven, die de organisatie voor haar rekening nam, is druk in de weer om de velen die zullen opkomen, op waardige wijze te ontvangen. Onder dit opschrift heeft ons Friesch Dag blad van Maandag j-1. het volgende artikeltje: Niets mocht baten, geen argument dat vat kreeg: de stemplicht blijft gehandhaafd en de groote meerderheid van wat men dan de „CoaJ litie" noemt, stemde daar vóóK Wij, Anti-revolutionairen, stonden vrijwel al léén. Of wij dan gewild hadden, dat de Chr. Plisto- rischen en de R. Katholieken om ons 'te .plezie ren, ons geholpen hadden Neen, dat vraagt geen mensch. Maar de zaak staaf toch anders. Voor ons ligt hier een beginselbezwaar. Dat wel 't érgst hierin toegespitst is, dat de rechterlijke macht oordeefen zal over wie we gens gemoedsbezwaar iets nalaat, waarvan wij meen ai dat het de Overheid niet eens toebehoort, het op te leggen als plicht. Voor de Chr. Historischen en de R. Katho lieken staat het anders. Niet de minste poging is gewaagd om uit hun beginsel af te' leiden, dat de Overheid haar taak verzuimt als ze gé „stemplicht" oplegt; 't nietigste argumentje is uit dien hoek niet- gehoord, dat de Overheid krachtens Chr. Historisch of R. Katholiek be ginsel verplicht is den niet-stemmer te beboeten of in de gevangenis te zetten. 't Is dddr alléén „nuttigheid". En, gij anti's, moet daarom'uw bezwaren maar inslikken. Wij zullen er weinig van zeggen. Dan dit alleen: deze stemplicht-historie heeft het plezier om op de tegeinwdqrdige wijze voort te gaan en zoo af en toe 'n klap re krijgen, onder ons, nog meer verkoeld en t' ziu ons niet ver wonderen als dit straks op de Deputaten-ver- gadering eens tot uiting kwam- Onze leider is goed genoeg .om 's Lands fi nanciën op te knappen en met de noodige re serves gaat men met hem mee, doch overigens moeten de Anti's niet denken, cjit we ook maar één hunner, nóg zoo sérieuze wynschen, in ern stige overweging zullen nemen. Zóó schijnt de gedragslijn te zijn. De Staandaard voegt hieraan toe: We hebben daaraan niet veel" toe te voegen. De gang van zaken was voor ons uitermate te- teleurstellend en spelt niet veel:.goeds voor an dere wetsontwerpen, die beoogen enkele onzer wenechen in de wetgeving te verwerkelijken. Hieraan zit meer vast, dan aar. de oppervlakte blijkt. Terecht zinspeelt het Friësch Dagblad er op, dat onze Deputaten-vergadering over deze din gen wel eens «en ernstig woord te zeggen zou kunnen hebben. Hoezeer wij ook overtuigd zijn, dat samen werking met de beide andere partijen der rech terzijde wenschelijk blijft, zij moet ook moge lijk zijn, En men kan den boog ook té strak spannen. Het'voorstel der Regeering om 'ten behoeve van de Olympiade, een millioerij verdeeld over vier jaren, ter beschikking" te stellen voor het waarborgfonds, heeft van allen .kant zeer'felle critiek uitgelokt. Naar men weet, hebben wij j ons tegen het voorstel verklaard, omdat wij bezwaar hadden tegen de Olympiade, voornamelijk om het mis bruik van den Zondag, dat t: vreezen viel- Daarnaast stonden andere bezwaren, maar hier lag ons hoofdbezwaar. Nu deMinister van Onderw js gekomen is li'-rrt c/p -d-c zaak- r De Minister zet de internationale beteekenis der Olympiade uiteen en ons belang bij de ont vangst in 1918. Hij maakt duidelijk, waarorri een creddet moet worden gevraagd. De Regee ring weigerde toch de gelegenheid te geven voor een verloting, die het vereischte geld zou moeten opbrengen, maar stelde toen -daartegenover, in 1920, de toezegging .van medewerking harer zijds bij de aanvraag om een subsidie; wat de reden is, dat de Volksvertegenwoordiging in het geval gemengd wordt. Een zeer nauwkeurige regeling inzake de fi- nancieele gestie werd ontworpen. En least not least als vaste voorwaarde wordt thans gestel^ dat de Zondag er buiten blijft. Vooral dit laatste is van groote beteekenis. Wij gelooven, dat de Regeering er recht op heeft, dat men met alLen ernst hare uiteenzetting nauwkeurig overweegt. En niet oordeelt, vóór men alle gronden, door haar aangevoerd, nauw lettend heeft gewogen. Wij wenschen dit te 'doen om onze houding nader te bepalen. Maar wilden niet nalaten de aandacht te ves tigen op deze uitspraak in de Memorie van Antwoord: „ten aanzien van de vrees voor ont heiliging van den Zohdag is de Regeering van meet af waakzaam geweest. Zij wenscht dat tegenover eventueelen regeeringssteun dezé voor waarde zal staan, dat in geen geval gedurende den Zonndag zal worden gespeeld". Een stellige uitspraak, waarvoor wij dank baar zijn. (Standaard) met zijn Memorie van Antwoord valt, dit moet aanstonds worden toegegeven, cmder en beter BRANDSTOFFEN EN GljïlNT Nabij Halte Soestdijk KERKPAD 19 N.Z. - TEL. 133-77 voor tuin- en betonwerk, in alle afmetingen. KRONIEK VAN DE V/EEK. Knoopen-tellerij. In België j Neu- zen-tellerij. De Vlaning op de wip. De houten Hindenburg. Spij keren maar. Daar kannen ze 'tl Wat we de vorige week reeds ve'Wachtte heeft zich reeds voltrokken. In Frankrijk is het kabinet Hertiot gestruikeld. De Senaat heeft het den voet dwars gezet. Wat nu? De President der republiek heeft Pain- l?vé aangezocht een nieuw ministère te vormen. (Painlevê is de voorzitter van de Frmsche Kamer, en was destijds een der candidaten <oor het pre sidentschap van de republiek). Deze heeft daarop voor de eer bedankt. Daarop is hei baantje aan Briand aangeboden, die er eens met z'n vrienden over praten zou. Briand wilde afwathten wat het socialistisch congres zou besluiten. Of het verlof zou geven aan dé voormannen een nlnisters-porte- feuille aan te nemen. Het congres wiigerde dit.En zoo was het Briand onmogelijk, onder de gegeven omstandigheden een kabinet in elkaar te zetten. Toen werd het weer aan Painlevé opgedragen, die nu misschien andere gezichtspunten in den crisis heeft, teneinde dien op te lossen. Echter zou het ons niet verwonderen, als ook hij weer schipbreuk leek, om dan tenslotte het toch maar weer met Briand te wagen. In België is het ook al niet, „al goud wat er blinkt". Daar hebben bij de laatste verkiezingen, de Roomsch-Katholieken zich kunnen handhaven op nagenoeg hetzelfde aantal, maar wat de liberalen verloren, hebben de sociaal-democraten gewonnen. Dat was een zeer welkome winst. Maar aangezien de sociaal-democraten ook in België nog lang niet de volstrekte meerderheid hebben, zullen ze met een andere partij, of althans een groot gedeelte van een andere partij moeten samenwerken, om een kabinet samen te stellen. In dit verband wordt de naam van Van Cauwe- laert genoemd. Men moet weten, dat de koning aan den Heer Vandervelde de leider der Soc. dem, beeft opge dragen een ministerie te vormen. En waarschijnlijk zal deze wel trachten de Heer v. Cauwelaert, de bekende Vlaamsche burgemeeste/ van Antwerpen te overhalen in dat kabinet zitting te nemen. Mag men het Trontersblad, „de Schelde" gelooven, dan wordt daar al zoo'n beetje op ge rekend en aan den Heer v. Cauwelaert voorge houden, dat hij nu een kans krijgt., die zich wellicht nooit meer herhalen zal. Het blad schrijft o.a. In ruil voor zijn steun kan hij dus Emile Vandervelde die toch opgeven, i wanneer hij niet rekenen kan op de Vlaamsche Kamergro(4>. de inwilliging eischen van zijn minimum programma „De Vlaamsche Hoogeschool te GentVlaamsche en Waalsche regimenten (in het leger), een Vlaamsche middelbaar onderwijs, een volledig Vlaamsch bestuur in Vlaanderen zoo naar de letter als naar den den geest enz. enz. „Frans van Cauwelaert heeft een eenige kans. „Zal hij ze waarnemen Wij hopen het van harte. Zich thans terugtrekken zou de beteekenis hebben van een politieken zelf moord. Het zou beteekenen. dat hij de Vlaamsch kwestie niet oplossen durftZoo lang reeds heeft hij als verontschuldiging gejammerd over de „moed willigheid" van het Brusselsche Parlement met zijn meerderheid van Brusselaars en Walen. Maar thans hebben de Waalsche en Brusselsche Socialisten hem noodig om het bewind in handen te kunnen nemen. Hij is dus de sterkste. Hij kan de wet stellen. Ze hebben te kiezen of te deeleri. Van het bewind af zien of van Cauwelaerts minimum programma onder schrijven. .Tot zoover „de Schelde" Ook daar is het nog niet helder dus en hebben thans de Vlamingen een mooie kans, om nu eens in daden om te zetten, wat ze al lang als wenschen hebben gepropageerd. EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM Correspondenten der: en ALLE andere Groot- Banken te Amsterdam Tijdens den oorlog stond er aan den voet van den Siegesaule aan het eind van de Siegesallee een een houten standbeeld van Hindenburg, waar elk -liefhebber, ik meen voor minimum 10 Mark, een spijker in mocht slaan. Direct na den wapenstilstand hebben we daar dat standbeeld gezien en het zat metterdaad vol spijkers. In z'n neus en in z'n teenen in z'n ooren en z'n handener was letterlijk geen plaatsje „onbespijkerd". Dat kon gemakkelijk, omdat het een houten Hinden burg was, hij'liet alles toeNu heeft men hem de candidatuur voor het presidentschap aangeboden. Hij weigerde. Ludendorff en nog enkele andere vrienden oefenden hun invloed uit. Geen succes. De oude vechtjas had er geen zin in. Toen stuurden men er Von Tirpitz op uit, en die had succes nadat hij als argument o.a. had gebezigd, dat de „Oberste kriegsherr" in Doorn, gaarne Hindeburg als Staats president zien zou. Maar, met een man als Hinden burg, die van politiek geen verstand heeft, welken bovendien zeer monarchistisch is aangelegd, ^eeft toch een groot deel van het Duitsche volk weinig op, als Staatspresident. Vandaar dat er nu weet stemmen opgaan hen maar zoo gauw mogelijk los te laten. Zelfs zijn er al menschen op weg naar hen toe, om hem beleefd te verzoeken, nu ook in het belang van het vader land, voor z'n candidatuur te bedanken, Welke „ster" zullen ze nu weer ontdekken? 't Lijkt een onfrissche boel daar, in het monar chistische kamp. De waarnemend ontvanger te Banjoewangi L.A. E.P.L. is er vandoor gegaan met f 75.000. en is op 15 April te Bandoeng gearresteerd, hij had toen nog f 48,000 bij zich. In een heel korten tijd dus, had hij even gauw f 27.000 „versnoept". Groote steleh en korte stelenen hoe is het verder ook alweer? Gz. PLAATSELIJK NIEUWS. RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen op Vrijdag 17 April a.s., des namiddags te 2 uur, ter afdoening van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vo rige vergadering. 2. Vaststelling van de vergoeding, uit de keereti aan de Besturen der Bijzondere scholen, ingevolge art. 101 der L. O. W. 3. Verzoek van het Bestuur der R.K. scho len om toekenning van een vergoeding wegens aankoop van schoolmeubelen. 4 Verzoeken van de Besturen der Engendaal- school te Soest en de Chr. school te Soesterberg om toekenning van de vergoeding verbonden aan de aanstelling van een assistent. 5. Verzoek van het Bestuur der Nijverheids- schoof om toekenning van een extrasubsidie, Teneinde dit bedrag aan te wenden voor gratifi catiën aan de leerardn der school. 6- Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overplaatsing van een onderwijzer der L. school in de Kerkebuurt naar de L. school c\ain de Boetzlaan. 7. Voorste] van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Bouwverordening, in verband met plannen tot toelating van aaneengesloten bebouwing aan eenige straten der gemeente. 8. Vaststelling van de balans-winstrekening van het voormalig Trambedrijf pro 1 Januari 18 Mei 1924. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging der zekerhéidsstelliug door den Gemeente-ontvanger en in verband daarmede wij ziging zijner constructie. Adres C. H. van Mill e.a. verzoekende over te gaan tot verharding der Klein Engen- daalweg. Adres P. Selderbeek, verzoekende afgif te eener bouwvergunning wegens weigering door Burgemeester en Wethouders. Voorste] van B- en W. tot wijziging der Algemeene politie-verprdening. 13. Voorstel van B. en W. inzake uitbrei ding van de waterleiding langs Heideweg, Bos straat en gedeelte Nieuweweg. 14. Vaststelling eener verordening, regelende de aanwijzing v-an stemlokalen; stemming ter verkiezing van leden en plaats vervangende leden der stembureaux; vaststelling eener regeling in zake vergoeding, toe te komen aan bovenbedoelde leden der stem bureaux. 15. Behandeling van de voorstellen van B. en W. in verband met de salarieering van het gemeente-personeel. WAARSCHUWING De laatste tijden heeft in Soest en wellicht ook elders een, zacht uitgedrukt, eigenaardige colportage plaats. In deze gemeente vervoegt zich namelijk aan verschillende woningen een persoon, die zich aandient als lid van een ge zondheidsdienst of van een gezondheidscommis- Diploma M. t. b. d. T. Voor beginnenden en verge vorderden. Nieuweweg 113 - Soest Burgem. Grothestraat. Drogist - Ged. Opticien Anijsdrop - Anijssuiket - Griotten zout gecandeerd - Katjesdrop - Knoopjes drop - Menthol Eucalyptol Bonbons Zoutdiop. De beste kwaliteiten. Billijke prijien. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Btand. Inbraak etc. Belast zich met aan en "verkópp van Villa's. Landhuizen, Winkelhui zen. Bouwterreinen en vaste goederen

Soester Courant | 1925 | | pagina 1