Bureau Soester Nieuuisbladisllians llan iMestr. 39. KLOMPEN 40 cent Het Kinderparadijs Dr.K.v. Dongen 2 Besie Schrammen G. GROEN Dr. van Leeuwen. H. M0KVELD Jr. Groote sorteering ZOMER-SPEELGOEDEREN Gemeente-belastingen^ Advertentiën. Groot Bovenhuis Broedmachine ME UlOH TE HUUR WERKSTER Te koop KUIKENS. Tc huur Soestdijk POOTAAROAPPELEII UITSTEKEND KIPPER- Kuiken rennen Broedeieren TEKOOP DIENSTBODE 2 Landhuisjes TE KOOP Waarschuwing. BROEDEIEREN Wed. H. van Doorn Waschinichting P- SCHAGEN Sterke zwarte klompen voor mannen en urouwen 40 cl H. VOSKUILEN Hulp gezocht! Leeuwenstraat 26 Hilversum KT POPPENKLINIFK sie. Het gesprek pleegt hij gemeenlijk in te lei den met de vraag, of reeds een zuster of ver pleegster de betrokken woning heeft bezocht. Gewoonlijk luidt de wedervraag, wat het doel der eventueele komst van een dergelijke ver. pleegster, die echter nooit opdaagt, is. Waarop dan wordt verklaard, dat het taak is de woningen te inspecteeren, teneinde na te gaan, of. deze wel hygiënisch zijn ingericht. Sommigen wijzen „den man van den gezond heidsdienst" de deur, anderen verleenen hem toegang tot de woning op zijn verzoek een na der onderhoud te mogen hebben. Eenmaal toe gelaten, blijkt al ras, dat het den persoon in kwestie, die zelfs hier en 'daar met aplpmb ver klaart de bedden der kinderen te moeten inspec teeren, erom te doen is een duur boek van dertig gulden en dat betrekking heeft op een natuurgeneeswijze, aan den man te brengen. Aan den colporteur moet een vijfde van het bedrag, zes gulden derhalve, ter hand worden gesteld. De kooper moet dan een stuk teekenen, waarop vastgesteld staat, dat over de resteerende f 24 in termijnen zal worden beschikt .door de Amster- damsche onderneming, «waarvoor de colporteur werkt en die een bijkantoor in Utrecht heeft. Voorloopig laten wij ons niet over de waarde van het bewuste boek uit en evenmin is het ons bekend, of de boeken, waarop voorschot wordt betaald, ook inderdaad door de koopers worden ontvangen. Laakbaar is het in tellk geval, dat de colpor teur,^ door zich voor een officieele persoonlijk heid uit te geven, op slinksche wijze vasten voet tracht te krijgen in woningen van persopen, die gemakkleijk zijn te intimideeren. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie. Breekijzer, Belastingplaatje, Overjas, Rozen krans, Dameshorloge, Heerenhoed, Potloodhou der, Huissleutel, Kruisje van een rozenkrans, AANGEHOUDEN De politie hield deze week een persoon aan, die nog eenige dagen hechtenis te goed had. Hij is naar Utrecht overgebracht. Eveneens werd een vrouw aangehouden ter- rake schennis der eerbaarheid. DE EMMABLOEM De verkoop der Emmabloem tcin bate der Vereeniging' tot Bestrijding der Tuberculose zal dit jaar plaats hebben op Zaterdag 25 April De commissie hoopt weder, evenals vorige jaren, op de goedgeefschheid van het publiek te mogen rekenen. ARBEIDSBEURS Tot en met heden zijn in de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 3 Metselaars, 7 Timmerlieden, 5 Opperlieden, 6 Grondarbeiders) 17 Losse arbeiders, 3 Land arbeiders, 2 Kantoorbedienden, 2 Incasseerders, i Bankerbakkërsleerling én 1 Sl^er. ONGELUK Jl. Donderdag 9 April '1925 had te Soester- herg een erg ongeluk plaats, doordat J. A. M. uit Utrecht, een jongen van 13 jaar, per. rijwiel uit den Schoolweg kwam rijden, juist toen een autobus van het Biltsche autobedrijf kwam aan rijden. De jongen, die toen van zijn rijwiel wilde springen, kwam juist te vallen en viel voor den auto, zoodat deze over hem he©n reed. Nadat M. Der ziekenauto na.ir de klinieken was over gebracht, is hij aldaar aan de gevolgen over leden. Den bestuurder van den autobus treft geen schuld. AANRIJDING Zondag" j.1. werd alhier in de Torenstraat een meisje aangereden door een wielrenner uit Am sterdam, een zekere Buddenberg. B. kwam vallen, juist toen een luxe auto passeerde, die hem overreed. Hij is aan de gevolgen in het ziekenhuis te Amersfoort overleden. B- was vader van drie kinderen. f t VLIEGONGELUK Dinsdagmiddag omstreeks 3.30 uur, moest het Fokker vliegtuig, bestuurd door den leerling vliegenier serg. Verschuur uit de Bilt en de leerling vliegenier van Wijnen uit Utrecht, plot seling landen, omdat de motor weigerde. Op circa 100 nieter was Verschuur het vliegtuig! niet meer meester, waardoor het toestel in een spiraalvorm naar beneden kwam en te pletter viel. Verschuur was onmiddellijk dood en Wij-, nen, die nog leefde, is, terwijl hij naar het "hos' pitaal te Utrecht werd vervoerd, onderweg over leden. V. was ongehuwd en v. W. was vader- van drie kinderen. VRIJW. BRANDWEER De leden der Vrijwillige Brandweer-vereenigjng te Soest, worden ter vergadering bijeen geroepen op Woensdag 29 April 1^25, des namiddags 7.30 uur, in de zaal van den heer J, Stalenhoef aan de Middelwijkstraat, ter afdoening van de volgende agenda: Opening; Notutenovan de vo rige vergadering; Aanbieding jaarverslag; Re kening en verantwoording; Rondvraag; Sluiting. De leden worden dringend verzocht aanwezig tc zijn. Het Gemeentebestuur en de Brandraad zullen overeenkomstig de statuten worden uit- mede deze vergadering bij te wonen. ,BARE STUKKEN »est in de tweede helft JjSpester Nieuwsblad, ong, Amsterdam en P. lUW«6lUE«lft|^pESTERSERG zal in de Mili- plaats hebben van djtbkftefó deriiR. Kri Kfêsvereeniging te Soes- terberg,;r"itJ"lwt!lke**vergïttlering de heer Wegman AenlVmmi'« van het politiek advies. qóoxaav ns n&u lam udix IzsJscJ -iudlsjlnlW gi0ÊstatókléVV©ÖRUIT n^Jsbaog alesv ns tpafyf&SWUoB na; Zaterdag j.1. is door den heer Stipdonk een m Lunchroom en Banketbakkerij geopend. Wjj hebben een kijkje genomen en het mag gezegd worden, het geheel ziet er keurig uit en isf een bezoek overwaard. Er is moeite nog kosten ontzien om hei zoo gezellig mogelijk te maken en wat men daar gebruikt, is van .prima kwa liteit. Wij wanschen den heer Stipdonk dan ook veel succes in zijn nieuwe onderneming. WIJKVERPLEGING SO'ESTERBERG De vereeniging „Wijkverpleging Soesterberg'; wefd' zwaar getroffen door het overlijden van haar presidente, mevrouw Rombachvan Vol lenhoven, die reeds bijna van de oprichting der vereenj^ing af, eerst als bestuurslid en sederti T9I7 als presidente, al haar krachten aan de vereeniging gegeven heeft. R. K. KIESVEREENIGING A.s. Dinsdagavond, te 8 uur precies, Groote Propaganda-vergadering in het St. Joseph-ge* bouw, ter opening van den verkiezingsactie voor de a.s. 2e Kamer verkiezingen. Als spreker zal optreden de WelEd. heer Nieu- ^wenhuis, redacteur van de „Maasbode". Vrije toegang voor alle katholieke mannen en vrouwen. A. R. KIESVEREENIGING. Nogmaals vermelden wij, dat a s. Woensdag de laatste cursusvergadering zal worden gehouden te 7.30 uur, in de U.L.O. School aan de Spoor- srtaat. Aller opkomst verzocht. Zie de advertentie in het vorig nummer. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen Vraagt Uw drogist OFF. BEKENDMAKINGEN. HINDERWET Burgemeester en Wethouder^ van Soest ma ken bekend, dat het verzoek van J. Leguit te Soesterberg, gemeente Soest, om in de werk plaats bij het perceel Oud^ Tempellaam no. 2, kadastraal bekend in Sectie E, no. 1257, een herstelplaats van automobielen en motoren te mogen oprichten, door hen is toegestaan. SOEST, 14 April 1925. HL In een tweetal korte artikelep hebben wij ruim schoots gelegenheid gehad aan te toonen 'welke waarde de aanval van den heer Heijnings heeft ten opzichte van de hangende kwestie. Van het begin tot het einde is het niet anders dan een zeer mislukte poging tot voortzetting van diens politiek om den arbeid van andoren af te breken. Indien wij zouden willen voortgaan het ge- heele artikel van den schrijver te bespreken, dan zouden wij nog wel enkele weken kunnen doorgaan met de volkomen onbetrouwbaarheid aan te toonen en te bewijzen dat de schrijver blijk geeft van zoo weinig kennis van zaken, dat het inderdaad moeite kost te gelooven, dat een raadslid zoo weinig inzicht heeft. Enkele aanteekeningen willen wij nog makten en dan den schrijver laten voor wat hij is. In een volgend artikel willen wij dan tegenover het geschrijf der laatste weken onze zienswijze om trent de oorzaken der ongunstige financiën uit eenzetten. In ons vorig nummer toonden wij aan hoe on waar de voorstelling was, als zou de rekening 1923 een tekort van f55.000 aanwijzen, het bleek f 23.000 te zijn. t De heer Heijnings doet het dan voorkomen alsof B- en W., om het tekort geleidelijk in te halen, zoo maar 25 mille uit de mouw hebben geschud. B- en W. reserveerden dat bedrag op de be grooting, zegt de schrijver. Inderdaad, wij staan verstomd over zulk een naïviteit (om geen duidelijker woord te gebrui ken). Waar vandaan kwam de reserve. De fac tor bleef toch ongewijzigd, 1.8, met medewer king ook van den heer Heijnings. Die f25.000 moeten toch ook ergens, vandaan zijn gekomen. Met deze bewering werpt de heer H. zijn ge- héele betoog onderstboven. Die 25 mille konden worden aangewend tot mindering van het tekort, omdat zij door de belastingbetalers over een vorig dienstjaaf meer was opgebracht, dan ge raamd was. Door. de Belastingheffing zooals die door het vorig college was ingevoerd en waarmede dus tevens vaststaat dat alle beweringen van den schrijver over dit onderwerp zichzelf volkomen tegenspreken- Het plan of liever voorstel om het bedrag van den verkochten grond aan de vereeniging „Zon negloren" te mogen gebruiken om het gat te stoppen, welk plan aan dèn heer de Koning wordt toegeschreven wij meenden dan de ge dachte hieraan van den Gemeente-secretaris af komstig was is evenmin afdoende. Al zouden Gedeputeerde Staten nog goedkeu ren het te gebruiken tot delging van den ach terstand, dart zou dit toch zeker alleen worden goedgekeurd indien het al wel goedgekeurd op voorwaarde dat het bedrag in enkele jaren werd terugbetaald en belegd. In die omstandigheden zou betalen eveneens de boodschap zijn en slechts uitstel van exce- cutie geven. Als de heer Heijnings het heeft over de ver menigvuldigingsfactor en wat ZEA. daarover zoo al gezegd heeft of beweerd te hebben gezegd, dan schemert het ons een beetje voor de oogen. Bij de begrooting 1924 zou schrijver er op gewezen hebben dat geen factor mocht worden vastgesteld, rekening houdende met te verwach ten vestiging van inwoners. Wij hebben onze oogen eens uitgewreven- Het staat er werkelijk. Wij dachten dat de belastingopbrengst afhan kelijk was van de aanwezigheid van de inwoners op 1 Mei van een belastingjaar en dies de ves- tiging in*het verschiet daarvoor van geen belang was. De heer Heijnings had dan wel gelijk. Wij heb ben het rapport van de commissie eens nagezien. En toen ging het licht weer aan. De heer H- vergist zich een. weinig. De com missie had rekening gehouden met de vestiging, welke had plaats gevonden in het voorafgaande jaar. Die belastingbetalers waren er dus al. En daartegen maakte de heer H- bezwaar. ZEA. on derscheidde de zaken niet best. Ook nu nog niet. Den lezers wordt aangeraden eens 11a te lezen wat de heer de Koning bij de begrooting ge zegd had over de belegging van de Gemeente fondsen en waarvan in de notulen geen mei ding vvas gemaakt. Deze notulen-vertooning in de vorige verga dering van' den Raad was al heel vermakelijk, al begrijpen wij haar nu- beter. De heer de K. had zijn afkeurend oordeel uitgesproken, dat groote kapitalen door vorige colleges waren belegd in Ned. waarde -pap ierert met 'n lage rentevoet. En de heer de K. kon niet begrijpen dat Ged. Staten ?ulk e©n beheer tfcia den goedgekeurd. Uit het antwoord van den heer Fokken bleek, dat deze belegging geschied vvas op voorschrift van H-H. Ged. Staten zelf, ondanks het verzet van den raad, met name van de heeren Foeken en Endendijk. Een' flater dus van den geachten opmerker. Men zou zeggen zand er over, niet meer over spreken. Neen, zeggen de héerën, volhouden^ het helpt altijd „wél wat en met een ernstig gezicht ver wijst de heer H- naar het verslag van de laatste raadsvergadering, waarin het heele verhaal van den heer de Koning is opgenomen. Echter niet het antwoord van den heer Foeken Een goede gelegenheid om de raadsnotulen nog verder aan te vullen. In hetzelfde verband wordt de heer Endendijk onder handen genomen. Na het ingezonden stuk van onzen confrater in het vorig nummer, be hoeve*, wij daaraan niets toe te voegen. Hét zou inderdaad verbluffend zijn, indien wij de beide bestuurscolleges eens tegenover elkaar gingen stellen. Wat wij bij de begrooting gezegd hebben, handhaven wij ten volle. Evenwel alles op zijn tijd. Dat komt later wel. De rest van het artikel van den heer Heijnings laten wij voor wat het is. Als ZEA. het heeft over de assistente aan d^ O. L. S. te Soesterberg, dan ligt de vijandschap tegen het Chr. onderwijs er zoo dik op, dat wij daarvan niets behoeven te zeggen. Wat Patrimonium betreft, de critiék omtrent onze handelingen in deze zaak dürv.en wij voor ieder „eerlijk geweten ter beoordeeling leggen. De heeren Heijnings C.S. weten trouwens wel dat de gegeven voorstelling op zijn zachtst jge- nomen zeer leugenachtig is en de glasheldere uiteenzetting van den wethouder v. d. Berg, zoo duidelijk, dat zijn beste vriend erkennen moest er niets van te hebbén gesnapt. Als-de schrijverdan nog den heer Foeken na praat over sluimerende risico's, zouden wij hem voor een enkele maal nog een goeden raad wil len geven; deze: praat niet over dingen waarvan U geen verstand heeft'en maak in het vervolg geen ^slapende honden meer wakker. R. BURGELIJKE STAND. SOEST GEBOREN Wilhelmus Gijsbertus, z. v- W. Kok en G. Grift Abraham, z. v. W,. v. d. Leeden en C. *H- 't i>am. Janna, d. v. E. Blaauw.endraad en D Snialiyg. Margaretita Alkla, z. v. J. Oc Ridder w H LL Boelhouwer. Johannes, z. v. J. v. den Brink en A. Kooge. ONDERTROUWD G. H- Hilhorst met M. P. van Hofslot. A. LI. Brinkman met A. J. M. Vermijs. D. Smit en R. van Putten. E. v. Brummelen met M. van Zijtveld. W. v. d. Waal met E. K. C. Bruijel, J. Wolfswinkel met C. W. H- Langenbèrg. GEHUWD J. F. J. Koens met M. P. de Wit W. van den Akker met J. v. d. Hoef. OVERLEDEN A. C. Schoonderbeek, 9 weken, z. v. A. R. Schoonderbeek eli P. A. v. Dijk. J. P. van Broekhuijsen, 37 jaar, echtgenoot vaat J. R, Reis. A. W. Brink, 54 jaar, echtgenoot van C. M. van Voorthuizen. GEVESTIGD: J. W. F. Koerts met gezin, Molenstraat W.Z. 11, van Amsterdam. J. B. v. d. Maden met ^ge zin, Van Lenneplaan 16, van Leiden. A. M. Dek ker, Steenhofstraat 73, van Nijmegen. Wed. H. Neeuwveld, Middelwijkstr. 20, van Rheden. A. H- Rozendaal, Soesterb.str. 10c, van Utrecht. H Brink, Julianastr. 6a, van Zwitserland. T. Quint, Rademakerstr. 9a, van Zeist. H. H. Brand met gezin, Vosseveldlaan 32, van BloemendaaL W. F. v. Verseveld, de Beaufortlaan 32, van Nieuwer Amstel. W. P. A. Dessing, Amersf.str_ 18, van Uden. A. Willems met gezin, Sinnema- pleiri (5, van Nijkerk. H- J. v. d. Heiden, Amtersf str. 42, van Meerkerk. VERTROKKEN: J. J. Hondong met ge^in, naar Nieuwer Am- Amstel, Amstelveen, Molenweg 24. A. B. de Vos met gezin, naar Nieuwer Amstel, Amstel veen, .'Molenweg 20. H- W. Lange, n. Utrecht, Lijnmarkt-. R. v. d. Veen, naar Dantumadeel, Veenwouden bij A- W. Hoekstra. A. G. Kuiper, naar Rotterdam, Coolsingèl; Gem. Ziekenhuis. P-Btjrhaut, naar Nijmegen, Oranjesingel 72. O. Janseji met gezin, naar Monnikendam. A. W. de Vries met gezin, naar Utrecht, Alb. Thijmstr. t4bis, B- M, v. Messel, naar Eindhoven, Wil- lemstf. 31. H -J. Hardeman, naar Maartensdijk, Dorpstr. A. A. Omtzigt, naar Leimuiden, p.a. Wed.! Omtzigt. P. M. de Wit, naar Amsterdam, Obderlangs 20. UIT DEN OMTREK. EXCURSIE Vrijdagmorgen is te Utrecht gearriveerd een groef/ Danziger studenten, onder leiding van profLakowitz, die reeds een gedeelte van ons land ^bezocht heeft en thans ook Utrecht met een verzoek zal vereeren. In de tweede klasse wachKamer werd het gezelschap ontvangen door den Loorzitter der Vereeniging van Vreemde lingenverkeer, jhr. A. H- Op ten Noort, waarna men J onder leiding van deze vereeniging ver schil tende .bezienswaardigheden bezocht, als het Cenraal Museum, het universiteitsgebouw, de Kloostergang, de Domkepk, enz. D<s middags na de lunch in Hotel Kasteel van Antwerpen werd via Leusden, Amersfoort, Spalenburg naar Baarn gereden ter bezichtiging van het Canton's park, waarna men over Lage Vuursche weer in Utrecht terugkwam. R. K. KIESVEREENIGING De R. K. Kiesvereeniging houdt haar jaar vergadering op Dinsdag 21 April a.s. te 7.4.5 uur in het St. Nicolaasgebouw. De agenda bevat o.a. jaarverslagen secretaris en penningmeester, bestuursverkiezing (3 vaca tures), .verkiezing afgevaardigden naar de kring vergadering, bespreking en inleiding van het Politiek Advies, bespreking van de stemming op 26 April a.s. De inleiding over het Politiek Advie^ zal gehouden worden door den heeri J- Zwetsloot. VACATURE Ds. G. MOLENAAR In de vacature van Ds. G. Molenaar zijn ge steld de predikanten Ds. D. D nessen van 's-Gra- yensande en Ds. C. S. van den Ven, van Lisse. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat heden, na een smarte lijk doch geduldig lijden in de hope des eeuwigen levens, is overleden, onzegeliefdeMoeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Wed. D. v. d. Broek geboren v. d. Fliert in den ouderdom van 80 jaar. Haar diepbedroefde kinderen, H. v. d. Broek. M. v. d. Broek-Oosterbeek. G. van Amerongen-v. d. Broek. W. H. van Amerongen. A. van Kooij-v. d. Broek. J. van Kooij. D. de Grecf-v. d. Broek. J. de Greef. G. Kraan. D. v. d. Broek. R. v. d. Broek-Gerritsen. C. v. d. Broek. R. v. d. Broek-Verkerk. J. de Zoete-v. d. Brpek. M. de Zoete, SOEST. 16 April 1925. Hartweg 8. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 20 April a.s., 's namiddags 12 uur, .op de Ned. Llerv. begraafplaats te Soest. MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG te huur. Te bevragen van Kooij. Stationskoffiehuis, Soest. te koop; 110 eieren, prima werkend, result. te zien. Prijs f35. Dekker, Spoorstraat 6, Baarn. aan de. Soesterb. straat. Te bevragen Torenstraat 2c. gevraagd, voor 's Maandags. Adres Koudhoornweg 2. gebruikt Damesrijwiel. Te bevragen Banningstraat 24, Soesterberg. 21 April af te geven Barn. Kuikens f 0.35 per stuk. E. v. Oest, Oude Grachtje 17. Burgerwoonhuis bev. 5 kamers, keu ken, kelder, zolder, groote voor- en achtertuin, f6.— p, w. Terstond te aanv. Brieven onder No. 737 bureau van dit blad. koken niet af en geen afval. 10 K.G, 80 cent, per mud f4.90, franco'huis. Handelaren reductie. Muizen, blauwe en «gele Eigenh., Kralen, Biavo's, Roodstar, de Wet, Borgers. Schoolmeesters enz., gegar, soorfecht, mooie egale maat, zeer voordeelig in 'tuitpoten. Aanbevelend, fa. POL, Beetzlaan 73, Soest, Zandvoortweg 3, Baarn. groenvoeder met hoog eiwitgeh. Kleirapen per 25 K.G. 75 cent, ook voor konijnen, geiten, schapen, enz. Consumptierapen 10 K.G. 50 cent. Beetzlaan 73. zeer solide en doelmatig, ook inge richt om te broeden, prijs f 7.50. J. A. v. Oest, Krommeweg 18. Soestdijk. van raszuivere Barnevelders, bruine eieren, prima legstam. Prijs 15 cent per stuk. Adres Eigendomweg 6. 4 goed bevolkte bijenkasten en 1 korf, alsook prachtig dubbel kippen- nachthok met 7 M. overdekte uit loop. plus 20 M. gaas van de ren 1.80 M. hoog. J. van Tuil, Parklaan 11, Soest. te koop bij B. J. Buxtorf. Waldeck Pyrmontlaan 4a. gevraagd bij J. van Kooij. Stations- koffiehuis, Soest. te huur, voor klein gezin, resp. f30.— en f 35.^p. maand. Brieven onder No. 735 bureau van dit blad. wegens overcompleet, 6 mooie stoelen met gaatjes-zitting. Adresvan Lenneplaan 2 bij de Birktstraat. G. SUKKEL Gzn., maakt hier mede bekend, dat schulden, door zijn echtgenoote. E. VAN STRIEN, ge maakt, door hem niet zullen worden betaald. van gecontroleerde legsters, wit wyan- dottes, wit leghorns, 10 cent per stuk. Ei van Oest, Oudegrachtje 17. BOUWKUNDIGE f Timmerman - Aannemer S Nieuw en onderhoudswerk I Plannen, Berekeningen en j| Begrootingen Gratis. I Laanstraat 8c - SOESTDIJK. Rademakerstraat 14 - Soesterberg Beveelt zich beleefd aan voor het wasschen en spannen van gordijnen tegen billijke prijzen. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting. Timmerman en Metselaar BEETZLAAN 23 - Soestdijk. Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Timmer- en Metselwerken, (Nieuwbouw, reparatiën, aansluiten van putten en rioleeringen enz. Vraagt ODze uiterst lage prijsbe rekeningen. Verkrijgbaar bij Molenstraat. Hierdoor in staat gesteld door een geacht ingezetene, wordt door ondergeteekende langs dezen weg hulp gezocht. 31 Jaar oud zijnde en en bijna drie jaar ziek, dus niet voor zijn gezin kunnende zorgen, sinds October 1924 liggend patiënt, in Jan. 1925 Invalide verklaard, kan hij door totaal onvoldoende steun der Ge meente en N. H. Kerk en waar ook de familie in behoeftige omstandig heden verkeert, dus niet in staat om te helpen, zijn voorgeschreven diëet (vegetarisch) niet verkrijgen. Om nu weer aan te sterken, zoekt hij langs dezen weg liefdadige menschen, welke hieraan willen medehelpen, wekelijks of op andere wijze, opdat hij het voorgeschreven diëet kan verkrijgen. In twee jaar bij de behandelende Docters alhier geen baat vindende, is hij op aanraden en kosten (dit tot Januari) van de Diacenen der N. H. Kerk. de Heeren H, Klein en Van Brummelen in October 1924 in 't Homoéophatisch Ziekenhuis 16 dagen onder behandeling van den geneesheer Directeur Dr. J, N, Voor hoeve geweest, waardoor hij nu ge heel van den maagpijn is genezen en nu door het voorgeschreven dieët moet aansterken. Zonder dit middel is dit niet mogelijk, Wie wil daaraan medewerken Hopende dit beroep op Uwe weldadigheidszin niet tevergeefs moge zijn, ziet hij deze hulp dank baar tegenmoet. JOH. BEEK. Hartweg 13 achter, Alhier.

Soester Courant | 1925 | | pagina 2