Gymnastiekschoen Sportschoeitjes TandartsSTREEFKEUK Tennisschoenen Publieke Moopieg. De Dr. RUPERT Dr. GROENMAN Kinderwagen K. Kazius T. v. d BURG Te koop Te Koop Automobielen HUIS 4 - de beste - in deNoordbrabantsche Schoenhandel KUNSTTANDEN - GEBITTEN vanaf f 5.25 in deNoordbrabantsche .-. Schoenhandel .-. BRILLEN BETER EN BILLIJKER D. F. VOIGT - OPTICIEN de besie. in de Noordbrabantsche Schoenhandel vanaf f 1.95 in de Noordbrabantsche Schoenhandel is van 26 April tot 18 Mei Te koop gevraagd Net Dagmeisje de beste. in de Noordbrabantsche Schoenhandel net Meisje Huishoudster, net Meisje, flinke Dienstbode, net Dienstmeisje, Flinke Werkster Vrij wonen Soest. Kamers met of zonder pension gevraagd, Solied ruim Huis Te koop Damesrijwiei 2de hands portretlijsten en spiegels DINSDAG 20 APRIL 1925, A. De Buitenplaats ge naamd „Zuider Eng" B. Een Villa met Erf en Tuin en Weiland, C. Een Huis met Schuur en Bouwland, D. Een Huis en Tuin, met Erf Zit- en Slaapkamer PENSION GEZOCHT Pension aangeboden Flink Meisje Kamer met Kookgele genheid aangeboden. Huizen te huur Billijk te koop E. Een Huis met Erf en Tuin en een perc. Bouwterrein, DONDERDAG 14 ME11925, B. VAN WOUDENBERG Aanleg en Onderhoud van Tuinen en Buitenplaatsen JUI vlaggestok als 'n stuk onderwijs be schouwd willen zien en daarom ver goeding eischen, terwijl een andere school, bijv. van de richting van den heer Besselsen aan een vlag geen be hoefte zou hebben. De heer Besselsen meent dat deze vergelijking niet opgaateen .vlag is geen stuk van onderwijs. De heer De Koning weet dat direct zoo niet en meent dat een vlag velen wat te leeren heeft. De Voorzitter stelt voor van dit onder werp af te stappen. De heer Endendijk komt nu met andere bezwaren tegen verdere mandaten zoo als over verlichting en over aftrek van kosten van verhuur schoollokalen, welke alle volgens hem de kostenberekening ten nadeele der Bijz. Scholen beïnvloeden. Wij zouden een heele courant noodig hebben om het daarover ontstane debat eenigszins weer te geven. Aangezien dit niet gaat volge in kort slechts de hoofdzaak. De Voorzitter en Weth. v. d. Berg geven een duidelijke uiteenzetting hoe B. en W. gekomen zijn tot de raming der kosten licht en wijzen den heer Endendijk op een fout die hij maakte bij de voorstelling dezer kwestie. Ook wat de aftrek betreft van kosten verhuur der lokalen volgt een logische uitlegging. De schoollokalen worden nog al eens verhuurd, vooral met het doel om vele vereenigingen of maatschappelijke instel lingen ter wille te zijndeze verhuring geschiedt tegen vergoeding der netto kosten aan die verhuring verbonden, zooals voor vuur, licht en schoonmaak en beoogt niet het maken van winst, 't Is dus duidelijk dat het bedrag dezer uitgaaf afgetrokken moet worden om het bedrag te verkrijgen dat ook ver kregen zou zijn indien de lokalen niet verhuurd waren geweest. De, verhuring levert op den keper beschouwd nog voordeel op voor de Bijz. Scholen want de slijtage welke door de verhuring toch ook ontstaat wordt niet in rekening gebracht, verhoogen dus de kosten van het onderwijs waarvan de Bijz. Scholen dan profiteeren. Bovendien verhuren Bijz. Scholen ook wel hun lokalen en behoeven zij deze baten niet af te dragen. De heer Endendijk merkt op dat de Bijz. Scholen als zij lokalen afstaan dit doen om de menschen te helpen en niet om er winst uit te slaan. De heer Foeken meent dat de hoofd zaak waarom het gaat sterk beneveld wordt door de debatten. Spr. gaat dan na hoe de kostprijs per leerling berekend wordt, vraagt of dit juis is en kan zich MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT Dagelijks spreekuur 9'/a—12—U/2—4 uur Zaterdags volgens afspraak VULLINGEN - PIJNLOOS TREKKEN Reparatiën spoedig en billijk Inlichtingen kosteloos in deze met het standpunt door B. en W. ingenomen vereenigen. De heer Endendijk vraagt verder hoe B. en W. aan de schatting kwamen be treffende de huur landbouwcursus. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. dit bedrag niet vaststelde, maar Gedep. Staten. Dit bedrag werd vroeger ook afgetrokken. De heer Endendijk zegt van nooit en zoo ja, dan werd er steeds een fout begaan (gelach). Nog veel wordt er over die verhuren der Schoollokalen gespro ken, waarbij de heer Endendijk nog al eens hooren moet dat toen hij Wethou der was precies zoo handelde, en dat eerder in het voor- dan nadeel der Bijz. Scholen de berekening uitviel. De heer Endendijk zal maar genoe gen nemen met de toelichting, maar stelt toch voor het totaal der bedragen die ten deze moeten worden afgetrok ken, ongeveer f300.met f50.te verminderen. De meeste leden verzetten zich tegen dit voorstel, dat zij er een noemen om de situatie te redden en waarin Weth. v. d. Berg een verkapte beschuldiging ziet aan het adres van B. en W. dat zij niet juist waren in hunne berekening. De heer Endendijk trekt daarop dit voorstel in, maar handhaaft het voorstel in den loop der debatten door hem ge daan om de kosten openb. onderwijs met f 100.te verhoogen voor school pleinen, waarmede dus ook de Bijz. scholen zijn gebaat. De Voorzitter ontraadt dit voorstel, dat hij trouwens, indien het aangeno men wordt, niet zal kunnen uitvoeren. Het voorstel wordt echter verworpen met 7 stemmen tegen en 5 voor. Voor stemden de heeren Besselsen, Foeken, Endendijk, Rietveld en Scheffer. 3. Verzoek van het Bestuur der R.K. Scholen om toekenning van een ver goeding wegens aankoop van school- meubelen. Aangenomen. 4. Verzoeken van de Besturen der Engendaalschool te Soest en de Chr. L. School te Soesterberg om toekenning van de vergoeding verbonden aan de aanstelling van een assistent. Na eenig onbeteekenend debat aan genomen. 5. Verzoek van het Bestuur der Nijverheidsschool om toekenning van een extra subsidie, teneinde dit bedrag aan te wenden voor gratificatiën, aan de Leeraren der school. B. en W. stellen voor dit verzoek in hunne handen te stellen ter fine van prae-advies. Er is geen haast bij dit zaakje. Aangenomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overplaatsing van een onderwijzer der O. L. School in de KeAÉÉuürt naar de O. L. School aan de Beefzlaan. De heer van Einthoven, onderwijzer, wordt met 20 April (dus gepasseerden Maandag) op hetzelfde salaris overge plaatst van de school Kerkebuurt naar de school aan de Beetzlaan. De overplaatsing houdt verband met het groot aantal leerlingen aan deze school en heeft de goedkeuring van de betreffende onderwijs autoriteiten. Aangenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet- .1 de beste buiten- en binnenbaden houders tot wijziging der Bouwveror dening, in verband met plannen tot toelating van een aaneengesloten be bouwing aan eenige straten der gemeente. Weth. van Elten licht zijn voorstel, in een vorige zitting gedaan, nog eens toe en merkt wat schamper op, dat in de gemeente dit voorstel beoordeeld was zonder kennis van zaken. De bedoeling is, zooals men weet, om in de toekomst Soest met winkelstraten te verrijken, dus de gelegenheid te openen tot aan eengesloten bebouwing. De Voorzitter vestigt de aandacht op de teekeningen en merkt op, dat de plannen bij de gezondheidscommissie zijn geweest. Geen der leden toont lust de teekeningen in te zien. De heer Heijnings is tegen de voor gestelde plannen. Spr. vreest dat het aantrekkelijke dat Soest heeft, het lan delijke weg zal gaan en gelooft dat de werkelijkheid niet de bekoring van de teekening te zien zal geven, daar er altijd groote openingen zullen blijven, zooals bij Eemland bijv. enz., waardoor wij ook een aantal kleine stoepjes zul len krijgen. De heer de Koning gelooft dat de heer Heijnings uit het oog verliest, dat de menschen vroeger ook de werkelijk heid niet kende tot dat ze kwam. Wat blijft er over van den prachtigen Eng Waar veel menschen bij elkander ko men wijkt het landelijke. Hilversum was ook 60 jaar geleden een mooie lande- iijke streek, thans is 't een stad. Spr. meent dat deze plannen voortspruiten uit de omstandigheden. Ze zijn geen uitvinding van dezen Wethouder. Maar de tijd leert, dat de villa's langzamer hand tot winkelhuizen omgebouwd wor den en daarmede dient rekening ge houden. Weth. van Elten zegt, dat het de be doeling niet is om Soest van zijn lan delijk schoon te berooven, maar richting te geven aan die straten die winkel straten zullen worden. Wij willen juist de vorming van winkelsteegen tegen gaan, met huizen kris en kras door elkander en met hier en daar een poortje. Baarn heeft dat vergeten en wij zien daar in de voornaamste winkelstraat huis 3.50 M. naar voren zetten. Als daar destijds de maatregelen genomen waren, die wij hier wenschen voor te stellen, had zulk een ontsiering niet plaats kun nen grijpen. Wat voorgesteld wordt is een rooilijn voor deze straten vast te stellen (Van Weedestraat en Burgem. Grothestraat) waarop of waarachter aan een gebouwd kan worden. Zulk een straat zal er nu direct wel niet zijn, misschien over 25 of 50 jaren, maar een begin dient gemaakt met regelend op te treden. De heer Foeken kan wel meegaan met B. en W., maar Spr. zou twee centra voor Spest willen hebben, bijv. ook de Torenstraat en Spr. amendeert in dezen geest het voorstel van B. en W. Verder heeft Spr. eenige vragen. Behalve het advies der gezondheidscommissie zou hij ook een juridisch advies op prijs stellen, ook al in verband met de woning wet. Verder vraagt Spr. of het trottoir voor rekening der gemeente zal door getrokken worden als aangrenzende per- ceelen geen belang er bij hebben zulks te doen. Weth. Van Elten merkt op dat er geen bezwaren bestaan tegen een tweede centrum. De Voorzitter brengt in het midden dat er niets tegen is als de raad in principe mede gaat om aan groote wegen dichte bebouwing toe te staan. De heer Heijnings die door den heef De Koning een weinig geplaagd wordt met deze nieuwe dreiging herhaalt dat hij juist dat schots en scheef staan van huizen op eigen houtje bouwen zoo mooi vindt, mooier dan eentonige Kilo meterslange straten. Spr. gelooft dat veel schoons weggevaagd zal worden door het voorstel en Spr. kan er daarom niet voor zijn. De Voorzitter wijst op naburige ge meenten als Bilthoven en Zeist, waar ook door den langzamerhand sterker wordenden drang om winkelhuizen te krijgen vele lanen een gesloten bebou wing kregen. De ontwikkeling eener gemeente wijst als het ware de richting BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK aan. Verder wijst Spr. er op, dat met deze wijziging geen dwang wordt uit geoefend op bestaande perceelen maar om een ontwikkeling van winkelstraten mogelijk te maken moet onze verorde ning gewijzigd. Na egniss discussie wordt het voorstel zonder stemming aangenomen. De heqjt Heijnings verzoekt echter aanteeken.^' in de notulen dat hij er tegen was. 8. Vaststelling van de balans-winst- rekening van het voormalig Trambedrijf pro 1 Januari 18 Mei 1924. Zonder discussie vastgesteld. De heer De Koning maakt er attenT op dat wij het aan de activiteit van B. en W. te danken hebben dat de Alg. Ned. Wielr. Bond f 500.subsidie ver leende om het doen verdwijnen der Remise. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging der zeker heidsstelling door den Gemeenteontvan-" ger en in verband daarmede wijziging zijner instructie. De zekerheidsstelling wordt bepaald op 20.000, waarvoor den ontvanger drie maanden gelegenheid wordt gegeven. Voorts zal de ontvanger zoodra de ont vangsten dit bedrag te boven gaat moeten storten bij de Nederl. Bank ter aflossing' van schulden en wanneer er geen schul den meer zijn de bedragen storten bij, een bankinstelling in rekening-courant. De heer Rietveld heeft niets tegen verhoogen der zekerheidsstelling, ook - Hamburg-Wien - niet tegen storting bij de bank ter lossing van schulden, maar tegen dat storten bij een particuliere instelling zonder zekerheidsstelling heeft Spr. be zwaar. De Voorzitter merkt op dat er in tijden nog van geen storting bij een bankin stelling sprake zal kunnen zijn, daarvoor is de schuld te groot. Breekt de tijd eens aan, dat tot storting bij een bank instelling kan worden overgegaan dan zullen vooraf den Raad voorstellen van zekerheidsverschaffing bereiken. De heer Heijnings vraagt waarom het noodig is dat er eerst f20.000 in kas moet zijn, voordat er gestort kan worden, waarom moeten groote bedragen rente loos liggen. De Voorzitter toelichtend zegt dat op sommige oogenblikken dit bedrag plot seling in de kas kan vloeien en dan moet de ontvanger zoo spoedig mogelijk voor storting zorgdragen. De heer Besselsen meent in de, ver hooging der zekerheidsstelling een be voorrechting te zien van den kapitaal krachtige. Vele geschikte personen zullen thans uitgesloten zijn, omdat zij niet gefortuneerd zijn, terwijl minder ge- schikten, wel gefortuneerd zijnde, wel voor benoeming in aanmerking komen. De Voorzitter haast zich den heer Besselsen gerust te stellen. Er zijn ont vangers die zelf geen cent bezitten. Er bestaan een paar instellingen, die daarvoor zorgen en waarvoor de ont vanger dan een zekere premie betaali Het voojstef wordt daarop stemming aangenomen. 10. Adres C. H. van Mill e.a. verzoe kende over te gaan tot verharding der Klein Engendaalweg. Afgewezen, daar men geen heil ziet particulieren wegen te verharden. Wel was de Raad er voor te vinden dezen weg van twee straatlampen te voorzien. 11. Adres P. Selderbeek, verzoekende afgifte eener bouwvergunning wegens weigering door Burgemeester en Wet houders. Zonder discussie overeenkomstig voor stel van B. en W. besloten. De heer Foeken meent dat wij ons belachelijk maken met dergelijk verbod. Wat den een hindert, hindert den ander niet. Spr. heeft een buurman, houder van pluimvee, maar dat heeft hem nooit een uurtje van zijn nachtrust beroofd, terwijl een ander daarentegen door ver gif te strooien een einde maakte aan den hinder welken een paar eenden hem gaf, omdat een verzoek niet gunstig werkte. Nadat de heer De Koning nog als zijne meening te kennen geeft dat klachten uit een omgeving niets zullen uitwerken bij de rechterlijke machte zoolang er een van de buren het tegendeel beweert, wat de Voorzitter betwijfelt, komt het voorstel van B. en W. in stemming, het wordt verworpen met 10 tegen 2 voor. De heer De Koning zou gaarne een vaste Commissie ingesteld zijn met als Voorzitter den Burgemeester voor het vaststellen van verordeningen waarin strafbedreigingen voorkomen. De Voorzitter zal rekening houden met de opmerking. 13. Voorstel van B. en W. inzake uitbreiding van de waterleiding langs Heideweg, Bosstraat en gedeelte Nieu- weweg. De Voorzitter deelt mede dat van de meeste eigenaren een verklaring inkwam voor het nakomen van hunne verplich tingen in deze. De heer Besselsen acht deze zaak niet urgent en wil eerst de menschen in een ander gedeelte der gemeente helpen die al zoo lang met smart op water wachten. De gemeente heeft bij te Soest. Oodsd. lezing oVS^.friet Jongste Gericht". (Ds. Voorduin verh. SOESTERBERG Ned. H er v. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. C Koolhaas pred. te Utrecht. Chr. School 's avonds 6 uurds. H. R. Meeuwenberg te Huis ter Heide. ZONDAG 26 APRIL IS AANWEZIG Adverientiën. met prima dikke rubberzalen Last van gal en slijm beslagen tong, een voortdurend onaangena- men smaak, tragen stoelgang en een opge blazen gevoel. Gebruik hiertegen de zonder eenige kramp werkende Mijnhardt's Laxeertabletten. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Algemeene politie-verordening. De Voorzitter ophelderend zegt dat naar aanleiding van verschillende inge komen klachten B. en W. het noodig oordeelen art. 32 dezer Verordening aan te vullen en dit zoo te doen luiden dat het eigenaren van honden of pluimge dierte welke door geblaf, gejank, gehuil of dat soort geluid geven dat hinderlijk voor de omgeving wordt, verboden wordt deze buitenshuis te houden. De heer De Koning erkent het hinder lijke dat dergelijke beesten kunnen ver oorzaken, maar dit gedierte behoort nu eenmaal tot het landelijke van onze ge meente. Spr. voorziet ook juridische mogelijkheden. Wie moet beoordeelen wat een haan of poulepetaat is. Laat de politie preventief optreden, maar ver ander niet om den haverklap eene ver ordening merkt Spr. op. De heer Van Eek meent ook, dat 't een lastig geval zal worden deze wijzi gingen aanleiding gevende tot veel herrie tusschen buren. De Voorzitter ziet in wijziging geen bezwaarten eerste onderzoekt de Bur gemeester of de klachten gegrond zijn of op plagerij berusten en wordt het proces-verbaal door gezonden dan be oordeelt de Kantonrechter de gegrond heid der klacht. De heer Heijnings beklaagt de politie als de wijziging er door komt. Een volgend jaar komen dan de katten aan de beurt. Spr. acht eerder de klachten over het hinderlijke van varkenshouden gegrond. De Voorzitter merkt op dat over var kens geen klachten inkwamen. De heer Endendijk is ook tegen wij ziging, pluimvee hoort bij plaatsen als Soest, verhoogt het landelijk schoon. Spr. voorspelt legio klachten. De Voorzitter gelooft dat de leden de zaak te zwart inzien. Als er zoodanig verbod is kan de Burgemeester beter bemiddelend bij geschillen optreden dan thans. De heer Endendijk gelooft dit gaarne, maar voorspelt toch dat een dergelijke wijziging bron van veel last zal worden. De heer De Koning merkt daartegen op dat de menschen de verordeningen toch niet kennen, wij weten ze ook niet, doch zal dan voor een enkel geval zelfs een groot gedeelte der gemeente onder curateele komen. deze legging niet zooveel belang. De Voorzitter zegt dat uitstel niet kan. De leiding hier is noodig om de achter liggende perceelen te helpen. De kosten worden betaald door de belanghebben den. De gemeente heeft dus in zooverre wel belang bij dit voorstel terwijl er ook nog andere factoren zijn die Spr. nader aanduidt en welke voor spoedige af handeling pleiten. - De heer Foeken heeft eenige bezwaren al juicht hij de watervoorziening toe. doch Spr. blijft de bepaling steeds be treuren dat de leiding welke toch grooten- deels door belanghebbenden wordt be taald eigendom blijft der Mij. en Spr. hoopt dat deze werkwijze niet voor geheel Soest is aanvaard. Spr. wil niet op de watervoorziening vooruitloopen, maar vestigt op deze bepaling de aandacht in verband met onderhandelingen over een e ,gasvoorziening. Na nog zijne meening "^gezegd te hebben over watervoorziening den Veenhuizerstraat en van de "Stelde ^ègen ~waarv£fn Spr. de urgentie niet schijnt in te zien eindigt Spr. met den wensch dat de watervoor ziening eens een gemeentebedrijf zal worden. De Voorzitter is 't niet geheel eens met den vorigen Spr. Men kan langen breed over de urgentie dezer voorstel len spreken maar als de belanghebben den zeggen de kosten te zullen betalen en dat zwart op wit verklaren is er ook voor de gemeente geen aanleiding tegen te werken daar dit onderdeel het groote plan niet bemoeilijkt. B. en W. werken met veel spoed aan het waterleidingplan maar er zit heel wat aan vast. Spr. wijst dan op den Veenhuizerstraat waar de afstanden groot en medewerking der eigenaren gering. De heer De Koning meent dat de heer Foeken te veel theoretisch de zaak be kijkt. De practijk is anders en plannen maken duurt lang. Ondertusschen zitten daar de menschen zonder water en dat wil wat zeggen. Zoolang men maar aan het kraantje kan draaien om water te hebben heeft men niet zoo'n erg in dat nijpend watergebrek. Spr. hekelt het feit van zoo dicht bij de waterleiding te zit ten en geen water te hebben en uit zijn meening over de destijds verleende con cessie, waaraan een einde gemaakt moet worden. Spr. gelooft dat-de gemeente het deze waterl. Mij. lastig genoeg kan maken en daar de leden van het bestuur dezer Mij. bovenal koopman zijn zullen zij dit wel begrijpen, makker worden en eieren voor hun geld te kiezen. Spr. schijn voor eene proefneming te zijn om die heeren eens aardig te dupeeren al kan hij zich in openbare zitting niet verder over uitlaten. De heer Foeken komt nog eens terug op de bindende bepalingen, waardoor hij zijn stem niet kan geven en wenscht daarvan aanteekening. Het voorstel wordt aangenomen. (Slot in volgend nummer). Overwerkte zenuwen hebben in de eerste plaats e«n kalmeerend en versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuw tabletten geven kalmte en nemen onrust, gejaagdheid en overspanning weg. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Kerkbe^ichten. Zondag 26 April 1925. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur ds. D. P. Brans. Nam. 21/a uur (Hees) ds. Brans. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. A. F. Pop van Nijkerk. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soest dijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Voorm. half 11 Ds. W. A. Hoek te Amsterdam. Geref. Kerk Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. J. Hoek. Ch ri stel. Ge ref. Kerk. Voorin 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Dinsdag 28 April 's avonds half 8 Ds. Salomons van Amersfoort Vrijz. Godsdienstigen Gymn. zaal O.L.S. Kerkebuurt Voorm. half elf de Heer Felix Ortt AMALIALAAN 6 - BAARN pracht Waschfornuis ais nieuw 125 Liter f35. Transportfiets 1 jaar gebruikt f 32.50.35 K.G. onbedrukte rollen papier met apperaat f 10.— Te bevr. bij Alb. van Woerkom, Middelwijkstr. 14, Soest. een flinke spiegel en groot kookfornuis, alles in goeden staat. Br. met prijsopgaaf onder no. 81 bureau van „De Soester". Te koop wegens over compleet in goeden staat zijnde prijs f 12.— en zoo goed als een nieuwe winkelbak, 14 bakken prijs f 18.—. Adres H. Voskuilen, Molenstraat 84. Faillissement van J. A. VAN DEN BERG te Soest. Bij beschikking van den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris d.d. 22 dezer is bepaald: le. dat de termijn voor het indienen der schuldvorderingen eindigt op 30 Mei e.k. 2e. dat de verificatie-vergadering zal wor den gehouden op Maandag 15 Juni e.k., des voormiddags om 10'/2 uur in het Gerechtsgebouw aan de Hamburgerstraat te Utrecht. Baarn. 24 April 1925. De Curator: Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY Allen die iets verschuldigd zijn aan- of te vorderen hebben van den Hoog Welgeboren Heer Jhr. G. C. J. SMISSAERT, wonende te Soest Julianastraat 6b, thans tijdelijk verblijf houdende te Bergen (N.-H.) worden verzocht hiervan vóór 29 April a.s. opgave te willen doen ten kantore van Notaris A. O. Dammers te Soest. gevraagd. Adres Molenstraat 23 O.Z. met crêpe rubberzolen Gevraagd wegens huwelijk der tegenw. een ais HULP IN DE HUISHOUDING. Adres Mevrouw Stam, NieuweThoek Soestdijk. Zoekt pl. een besch. Juffr. P.G. als bij Heer of Dame extern te Soesterberg. Br. Mej. A. Dam, Dijkhuisstraat 17, Soesterberg. Gevraagd tegen 1 Mei een voor dag of voor dag en nacht, bij 2 Dames. Adres Julianastraat lA. Mevr. Veenstra, Middelwijkstr. 34, vraagt een wegens vertrek van de ouders der tegenwoor dige naar elders. Gevraagd voor de morgenuren en Vrijdags den geheelen dag een niet beneden de 16 jaar. Wasch buitenshuis. Aanmelding na 5 Mei a.s. Adres Lindenlaan No. 6, te Soestdijk. gevraagd, voor Donderdag of Vrijdag. Adres te bevragen bureau van „De Soester". Gevraagd echtpaar z. k. om tegen genot van vrij wonen vuur en licht, te koken voor 2 pers. Brieven onder no. 76 bureau van „De Soester". door Res. Off. voor zich en echtgen. van 4 tot 24 Mei, nabij Legerplaats Zeist. Br. met prijsopgaafVolkers, Eschdoornstraat 3, Den Haag. met bijgebouw en circa 3000 M2 terrein op zeer goeden stand en nabij de Stations voor vele doeleinden geschikt ook voor geldbeleg ging, prijs billijk. Brieven onder no. 82 bureau van „De Soester". een trapnaaimaschinetafel, een konijnenhok, drie bijenkisten, een koffer en een vulkachel. Adres G. Grootveld, Wieksloterweg 11, Soest. Te koop een zoo goed als nieuwe merk Butterlij, prijs f65.—, gekost 1120.—. Adres te bevragen bureau van „DeSoester". een mah. tafel, een axminster kleed, een Eng. ledikant met springbak en een witkinderle- dikantje. Adres Heideweg 8. Bijzonder goedkoop en van particulier af komstig wegens inruiling. Een 2/3 persoons 1ste klasse Fransch wagentje met afn. velgen, reserve enz. f350.—. Een 2-persoons Adler, het beroemde kleine type metafn.draadwieien, nieuwe banden compleet met gereedschappen en reserve f550.—. Een 4-persoons Adler afn. velgen reserve en alle toebehooren spot prijs f600.—. Adres H. van Roosebeek, Veld weg 8 Soest, Telefoon 194. Veenhuizerstraat 47a - Soestdijk mooie sorteering Reclame Keukenspiegel 70 bij. 35 f 2,50. Zoo juist ontvangen een mooie collectie Broches, Armbanden en Colliers vanaf 25 cent enz. De Not. A. O. DAMMERS te Soest, zal op des voorm. 11 uur in het Hotel „De Gouden Ploeg" a.d. Rijksstraatweg te Soest publiek verkoopen bestaande uitHeerenh., koetsh., schu ren en verd. get., boomg., moest, en weg, st. en gel. a. d. Eigendomsweg te Soest, ter gr. 1 H.A. 26 A. 8 c.A. Zeer geschikt voor pension. Te veilen in 3 perc. comb. en massa. staande en gel. a. d. Soesterb.straatweg te Soest, pl. gem. 25c ter groote ong. 1 H.A. 59 A. 52 c.A. Te veilen in 2 perc. en massa. staande en gel a. d. Nieuwstr. te Soest pl. gem. 24c, groot 4 A. 1 c.A. Gemeubileerde gevraagd met gebruik van keuken, voor de maand Juni of juli. Liefst daar gelegenheid bestaat dat een kind in de tuin kan spelen. Brieven met prijsopgaven enz. onder no. 77 bureau van „De Soester". voor dame met herstellende dochter, zoo mogelijk geheel met eigen huishouding. Bij voorkeur veel licht, lucht en dennengeur. Br. onder lett. N aan het bur. van dit blad voor bejaarde Heer of Dame, tegen billijke jrijs, op het mooiste gedeelte van Soestdijk. Hulpbehoevenden niet uitgesloten. Brieven onder no. 78 bureau van „De Soester". jevraagd voor de HUISHOUDING, boven 20 aar, van 8—8 uur. Loon f6.per week, op 1 of 15 Mei a.s. Brieven onder no. 79 bureau van „De Soester". Aan nette burger Dame geheel vrije Verder te bespreken. Brieven onder no. 8C bureau van „De Soester". prijs per week 5- 12b, Soest. 10 gulden. Adres Birkstraat aangeboden een mooie eikenhouten eetkamer tafel, blad 1.10x1.30 M. met 3 integbladen een notenhouten tafel; een outfAKjLkinder stoel (ouder kind)zes eenvoucglen schilde rijlijsten een mooie haard marmeren bovenblad, vervangt tevens eeirochoorsteen- mantel. Te bevragen Waldeck Pyrmontlaan 2c staande en gel. a.d. Soesterb.straatweg te Soest, pl. gem. 9a, gr. ong. 3 A. 74 c.A. staande en gel. a.d. Nieuwenweg te Soest pl. gem. 2a. Te veilen in 2 perc. en massa. Te bezicht. Dinsd. en Dond. van 24 uur Nad. inl. ten kant. v. gen. Not. en voor de perc. sub A gen. bij den Makelaar P. Man te Soest. Breeder bij biljetten. Notarissen W. KRANENBURG te Amsterdam en Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn zullen op des avonds 7'/2 uur, in het Hotel „de La Promenade", aan de Amalialaan 1 te Baarn PUBLIEK VERKOOPEN Het zeer gunstig gelegen met schuurtje, erf en tuin te Baarn, aan de Steijnlaan, hoek Molenweg 9, groot 2 aren 63 centiaren. Het huis bevatbeneden 2 kamers en suite met serre, keuken, kelder en W.C. boven 3 slaapkamers en privaat. Het perceel is voorzien van gas- en water leiding en electrisch licfft en vrij van huur en ontruimd te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen voor of op 25 Juni 1925. Te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemde Notarissen en bij den heer G. van Duursen, Stationsplein 22 te Baarn. NOORDERWEG lh SOEST Gladiolenbollen f 3.-, Violenplanten f 3.-, Duizendschoonen f5.-, Muurbloemen f5.- Annemonen f4.- en Rannonkels f 3.-. Alles per 100 stuks. 4* Sprekei Voor ni jj'

Soester Courant | 1925 | | pagina 2