Handelshuis, soesi ËiËiiii, soest ais, Soest Handelshuis. Soest Handelshuis, Soest inhesdemeiling Handelsluis, Soest Handelshuls, soest Handelshuis, Soest ishuis, Soest Roomboter Gebr.Staal Singer I.J. v. d. Wal Wiskunde Dr. Van Dongen Jongeheeren-Costuums. Nel meisje geuraagd KaïoenenzomGroakles Een zeer nette loMM. openbare Uerhooping. KooDlnude prima versdie af 1,10 p, pond G v.d. KAMP. Naaimachines Dr. GROENMAN TANDARTS ROZENDAAL LEERDAM - GLASWERK Fröbelonderwijs. AARDAPPELEN. Advertentiën. ingebouwde Piano, TE KOOP Heeren-Costuums f 15.75, f 19.— en hooger. Coupeuse Gabardine-Jassen vanaf f 13.50. TE KOOP Naaimachines vanaf f3.25. Gegoten fornuis Tricot Zomerborst- rokkenfl.25. Te koop Kloek met kuikens Te koop NET DAGMEISJE Jonge Herdershond Te huur oi ie hoop geuraagd R. K. Meisje Een Landhuis met steenen schuur, ert en tuin Broedeieren Jonge Werkster KENNISGEVING, BELASTINGEN G.J.LANDWEER Dameskousen nette Dagüienstbode. Katoenen Opknoop- pakjes voor kinderen vanaf f 0.90. TE KOOP Heeren - Sokken vanaf f 0,29. Net Dagmeisje GUIYiiïll REGENJASSEN vanaf f 8.50. UJATERUERF IN KLEUREN B. KRAAL - Drogist P. SCHAGEN Singer Maatschappij BEHANGSELPAPIER P. RENOOIJ AARN/CHE WIJNJA CS PtCMAL MUIS/VMItCUCHENKCN Groote keuze =-■- BYOUTERIE en fijne LEDERWAREN. Delftsch, St. Lukas en Gouda AARDEWERK. Het adres voor smaakvolle Cadeaux en Souvenirs. rij met gezin, Amersf.str. 115, van Hoogland. P. Hacquebard met gezin, Lindenlaan 4a, van Leeuwarden, A. Kaiser, Amersf.str. 27, van Weenen. A. Lenten, Veenh.str. 77a, van Baarn. J. F Lenten en F. Lenten, Krommeweg 10, van Baarn. H. v. d. Waal met gezin, Lindenlaan 4, van Ridderkerk. W. Koelewijn met gezin, Nieuwstraat 2, van Bunschtoen. A. C. H. Ab^ bing met gezin, Bartolottilaan 22, van 's-Gra- venhage. VERTROKKEN: T. ten Napel met gezin, naar Londen. J. P. ter. Napel, naar Blaricum, Torenlaan. L. Kie- fer, naar Amsterdam, Wouwermanstr. 40. W. A. Heijnings, naar Londen. D. Algra met gezin, naar Bolsward, Bolwerk. M. de Vos, naar Al phen a.d. Rijn, bij ouders. J. ten Kate met ge zin, naar Amsterdam, BesteVaertstr. 178. M. C. Pasmans, naar Hilversum, Hollandschel. 24. J. H. C, Nierop, naar Amersfoort, Langestr. 90. M v. Bree met gezin, naar Jutphaas, F146 boven. Wed. C .de Rooij, naar Zoelen, Ave- zaath, Bergakker 11. A. S. E. Neuman, naafl Utrecht, Nic. Beetslaan 24. A. C. Berkhof, naar Westbroek, Kerkdijk 24, R. Roeten met gezin, naar Hoogland, den Ham. W. J. G. M. Pier- rót\ naar St. Michaels-Gestel, Huize ,,Ruen- berg". B. W. Meulekamp, naar Amersfoort; Langestraat. S. Mante, naar Zeist, den Dolder, Baarnscheweg 47. M. W. P. Pichot, naar 's-Gravenhage, Bachmanstraat 32. Mej. W. PONTIER zou in haar fröbelklasse (van 912) nog gaarne eenige leerlingen geplaatst zien. Adres Julianastraat 19. OUDE GRAFHEUVELS ONDER BAARN EN L SOEST a door T. PLUIM i Deze beide gemeenten kunnen er zich op be roemen, dat zij tot de oudst bewoonde streken onzer provincie behooren. Reeds meer dan een halve eeuw geleden trokken de grafheuvels, die men hier en daar onder Baarn en Soest (en ook onder Leusden en Amersfoort) vindt, de aandacht der geleer den.- Sommige hunner zijn zelfs aan 't graven gegaan (o.a. aan de Vuursche) en vonden er urnen met asch gevuld. Hier hadden dus de oude bewoners hun dooden verbrand, de over blijfselen in vaatwerk (urnen) gedaan en daar over een heuvel opgeworpen. Maar uit welken tijd die grafheuvels dagtee- kenden, konden de geleerden niet juist vast stellen. Wel was men het er over eens, dat die heuvels na de geboorte van Christus moeten ontstaan zijn. Eerst in onzen tijd is er door de opgravingen van dr. J. H. Holwerda te Leiden een helder en verrassend licht over die grafheuvels opge gaan. Deze geleerde heeft opgemerkt, dat de volksstam van voorheen zijn eigen soort van vaatwerk bakte, zoodatv reeds een scherf voor hem voldoende is, om den tijd van dat vaat werk nader aan te duiden. En zoo kwam hij, ook na vergelijking met wat de Duitsche en andere gravers reeds hadden vastgesteld, tot de verrassende uitkomst, dat sommige van onze grafheuvels reeds lang voor 't begin onzer jaartelling werden opgeworpen, dat die dus al 2000 h 3000 jaar oud zijn. Laat ik u in 't kort meedeelen, hoe hij op grond van die heuvels en de voorwerpen, die ?ij bevatten, onze oude volksstammen indeelt. Ie. De Hunnebedbouwers. Dit volk kwam ■omstreeks 1200 j. voor Christus (dus ruim 3000 jaar geleden) in ons land en vestigde zich vooral in Drente. Het had de gewoonte de lijken in nagebootste rotsgraven bij te zetten, in de zoogenaamde Hunnebedden. Dit volk was uit Zuid-Europa afkomstig, waar het rotsgra ven voor de dooden gebruikte. Dit volk kende nog geen metaal; alle werktuigen waren vaq steen. Wel mochten zij al vrij goede potten, hakkers heeten, die hun vaatwerk alreeds op eigenaardige wijze versierden. Enkele uitloopers van .dien volksstam vestigden zich op de Ve- luwe (Uddelermeer) en waarschijnlijk ook aan de Vuursche. 2e. Koepelgrafbouwers. Omstreeks 900 voor Christus (dus een kleine 3000 jaar geleden), trok een nieuw, volk ons land binnen. Zij be groeven de lijken hunner afgestorvenen weer op een andere wijze, nl. in een „koepelgraf". Van boomstammen, die zij in steeds kleinere kringen boven elkaar legden, maakten zij een grooten koepel, een reusachtigen bijenkorf, waar in zij de dooden bijzetten. Zij kenden ook reeds het brons, maar verreweg de meeste werktuigen maakten zij nog van steen. 3e. De Germaansche stammen. Na hen ko men in deze streken omstreeks 300 na Christus, (dus 1600 jaar geleden) kleine stammen uit Duitschland, die van Germaansche huizen waren en reeds allerlei metalen kenden. Bij hen was de lijkverbranding in gebruik, zoodat de oudste grafheuvels met urnen van hen afkomstig zijn. Ook later komen er nog andere Germaansche stammen hier wonen, die eveneens de lijken verbrandden. Al deze volken hebben hier grafheuvels op geworpen; men begrijpt dus, dat er in den ouderdom der grafheuvels groot verschil be staat. In Drente bouwde het oudste volk voor zijn dooden de Hunnebedden, maar op de Veluwe vonden deze menschen geen steenen daarvoor. Daarom begroeven zij hun dooden in een ge woon graf, waarover een "heuveltje werd op geworpen. Deze oudste soort heeft dr. Holwer da aan 't Uddelermeer opgegraven. Of ze ook aan de Vuursche liggen, kan eerst later, na ontgraving, blijken. Het tweede volk, de koepelgrafbouwers, heeft ongetwijfeld ook in deze streken, dus Eemlandy gewoond. De groote grafheuvels, die ik aan de Vuursche ontdekte, leken mij van dit volk af te stammeti en toen ik de eer had dr. Hol werda er langs te leiden, moest hij zelf beken nen, dat ze uiterlijk alle kenteekenen er van bezitten. Die houten koepels toch werden ook met zand bedekt; later verteerde het hout (het is nog duidelijk in 't zand te zien), en zoodoen de zakte de heuvel vrij wat in, maar de omtreky de voet, bleef hetzelfde. Ziet men dus een be trekkelijk lagen heuvel met vrij grooten omtrek, dan is dit zeer waarschijnlijk een koepelgrafj Aan de Vuursche heb ik er wel een dozijn ge-, vonden en op de Hilversumsche heide een drie- a viertal (deze worden binnenkort door dr. Hol-, werda ontgraven). Een mooi type ziet men daar, halverwege het fietspad tusschen 't Bluk en 't Janskerkhof. Onder Soest en Leusden heb ik er waarschijnlijk drie gezien, maar er zullen er wel meer zijn, daar ik niet alle vindplaatsen, heb bezocht. In beide soorten van grafheuvels, dus die der Hunnebedbouwers en der koepelgrafbou wers, komen derhalve oorspronkelijk geen ur nen voor. Maar -een later volk heeft soms die oude grafheuvels gebruikt om er de urnen van hun lijkverbranding in te zetten (tot zelfs in de Hunnebedden toe) en zoo zijn de geleerden van voor 60 a 70 jaar op een dwaalspoor ge-< bracht; zij vermoedden niet, dat in de Hunne bedden oorspronkelijk lijken werden bijgezet. Daaruit is het te verklaren, dat bijv. de ont-, gravers aan de Vuursche, een 60 jaar geleden* in alle grafheuvels urnen vonden. Maar dat zijn latere bijzettingen; de lijken der koepel., graibouwers liggen niet in den top van den, heuvel, maar gelijkvloers, ja soms zelfs nog in een kuil. Een enkele maal kon dr. Holwerda nog iets van het lijk vinden en vooral _een roode kleur in den grond, daar die oude stammen de gewoonte hadden de lijken met een roode verf stof roodaarde te versieren. Op de Soester heide heeft indertijd ds. Bos, de voorganger van ds- Brans tg Soest gegraven Ik heb dat gelezen in zijn handschrift over de geschiedenis van Soest. Ds. Bos nl. was een ijverig geschied-onderwijzer en heeft oyer de gemeente zijner inwoning een lijvig werk in manuscript nagelaten. Hierin beschrijft hij, ook zijn opgravingen op de Soester heide. Als ik mij wel herinner, heeft hij eenige der gevon den urnen aan de gemeente Soest afgestaan* Als een bijzonderheid vermeld ik, dat hij nog op 93-jarigen leeftijd vrij duidelijk een aanvul ling in zijn handschrift schreef en wel het be-, zoek van de Koningin en het Prinsesje aani den molen „De Windhond". Een bijzonder soort grafheuvel is een paar jaar geleden op Soesterberg (bij den Stom-* pert) ontgraven door den heer Martin uit Amersfoort. Hij vond hier nog een ander soort graf dan dat der Hunnebed- en Koepelgraf bouwers, nl. een dusgenaamd „boomkistgraf"; het lijk werd hierbij in een uitgeholden boom-, stam gelegd. Ook deze soort van grafheuvels moet zeer oud zijn; misschien staat zij tusschen, de Hunnebedden en Koepelgraven in. In Dren te zijn niet lang geleden de eerste exemplaren, door dr. Van Giffen ontdekt, de bedoelde) heuvel op den Soesterberg is de eerste van; die soort in onze streken. Mogelijk zijn er nog wel meer 'van die exemplaren te vinden. Zooals men ziet, liggen er onder Baarn en Soest nog heel wat geheimen onzer oudste be woners verborgen. Het zou wel interessant zijn, als ook hier een deskundige nader onderzoek deed. Misschien stejlen onze lezers er belang in te weten, waar zij een paar van die oude graf heuvels kunnen zien. Voor B&arij neme menj den Hilversumschen weg tot den tol, hier sla men den grintweg naar de Vuursche in en omstreeks een kwartier gaans (11/4 K.M.) ver der, snijdt een fietspad den weg. Hier ziet men rechts een prachtigen grafheuvel en iets verder aan de overzijde van het fietspad ligt in het bosch een nog hoogere tumulus. Als men den, grintweg vervolgt, komt men kort bij het kasteel uit; welnu, in dit bosch liggen nog wel een achttal grafheuvels, iets terug naar 't fiets pad naar Baarn. In Soest kan men de grafheuvels zien als men in den locaaltrein naar Utrecht zit; onge veer ter plaatse, waar men de lijn van Amers foort ontmoet heeft, ziet men links in de heide eenige grafheuvels liggen. Komt men van, Soesterberg, dan ziet men iets naar beneden over 't hoogste punt, op geringen afstand, ook een grafheuvel. Die bij de Vuursche zijn, vrij groot en zullen dus wel Koepelgraven zijn; die op de Soesterheide bij de spoorlijn zijn, kleiner en lijken mij meer Germaansche brand- heuvels (d.w.z. met urnen) toe; alleen die op de helling van den Soesterberg schijnt een Koepelgraf te zijn. UIT DEN OMTREK BAARN. ONTPLOFFING Dinsdagmiddag had er een ontploffing plaats in het Laboratorium van de stichting Willy Crommelin Scholten alhier, bij het nemen van proeven, waardoor een flesch uit elkander sprong en de Utrechtsche student Rodenburg ernstige verwonding aan het hoofd bekwam. Di recte overbrenging naar Utrecht was noodzake lijk om onder behandeling van een oogarts ge steld te worden. WEES VOORZICHTIG Woensdagmorgen had mevr. Br., Kampstraat alhier, het ongeluk bij het doen van een kinder- wasch, het doekje, waarin bleekpoeder was, stuk te knijpen. De bleekpoeder spoot met kracht in 't gezicht en oogen. Spoedige genees kundige hulp kon erger voorkomen. Niettegen staande hevige pijnen, zullen de oogen niet be schadigd zijn. MUZIEKCONCOURS Zooals bekend, organiseert de Baarnsche Harmonie „Crescendo" op Hemelvaartsdag en 2er Pinksterdag een groot muziekconcours. Zooals thans per advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt, zal ter gelegenheid van dit concours op 2en Pinksterdag een schitte rende vuurwerk worden gegeven. Privaatlessen. Zeer billijke condities. G. J. Veltkamp. Leeraar M. O. Mesdagplein 11, Baarn. AANRIJDING MET AUTO Woensdag werd op den Eemnesserweg een der uit school komende kinderen door een luxe auto aangereden, doordat het kind achter een vrachtwagen vandaan den weg wilde overste ken, juist op 't moment dat de auto passeerde. Het gezicht, arm en beentje werden ontveld. Dr. Doijer legde verband en kon geen inwendige kneuzingen of breuken constateeren, zoodat dit ongeval bijzonder is meegevallen. Chauffeur treft geen schuld. Wegens ziekte der moeder is het kind gelogeerd bij familie. ERNSTIG ONGELUK Van Maandag- op Dinsdagnacht zou de ser geant-werktuigkundige van K. alhier, per mo tor naar het vliegkamp te Soesterberg terug, keeren. Op den Pekinglaan reed hij met volle vaart tegen de afsluitboomen van den over weg. Met een ernstige schedelfractuur is hij op. genomen en naar het nabij zijnde ziekenhuis vervoerd, waar dr. Heijbroek ook hier weder eerste hulp verleende. s LEVENSMOE Maandagmiddag werd bij het theehuis Hei debloem op de Hilversumsche heide gevonden zekere T. J. C, 23 jaar/oud, wonende te Am- steram, met één afgesneden pols. Door tijdige hulp van publiek werd doodbloeden voorkomen. Vervoerd naar Baarn, wérd door dr. Heijbroek verband gelégd, hetwelk tot tweemaal toe ge tracht werd te verbreken. Opgenomen in het ziekenhuis werd het jongmensch des avonds door zijn vader afgehaald en naar Amsterdam vervoerd en opgenomen in het Wilhelmina, Gasthuis aldaar. Droevig, op een leeftijd dat het leven begint, reeds aan het leven een einde te willen maken. f PRINCESSE DAG De Christ. Oranje vereeniging alhier had den avond van den verjaardag van prinses Juliana gewijd aan een feestelijke bijeenkomst en daar toe hare leden uitgenoodjgd. Dr. Astro, waar nemend voorzitter, opende op de gewone wijze, d.i. met gebed en inleidende toespraak de bij eenkomst en gaf daarna een toelichting bij de talrijke lichtbeelden, welke, op het doek gepro jecteerd, een reeks tafereelen te aanschouwen gaven aan de vaderlancjsche geschiedenis en de voorouders van onze prinses Juliana van Stol berg en Louise de Colygni. De verschijning van deze historie en beelden galerij, toegelicht door het verklarend woord van den voorzitter, werd niet aandacht ge volgd. Met het zingen van het Wilhelmus be gonnen, werd de vergadering gesloten met het zingen van Gezang 96:1 en dankzegging. Nog werd medegedeeld dat Woensdag 20 Mei a.s. het uitzendstation Hilversum in ge bruik der Christ. Oranje.vereenigingen is en dier. avond door den voorzitter van den Bond een rede zal gehouden worden, die, wat Baarn betreft, in de Aula van het Lyceum zal worden gevolgd. AFD. BAARN T.B.C.: VEREENIGING Ter inleiding van de werkzaamheden- verbon den aan de viering van het derde lustrum van bovengenoemde vereeniging werd Woensdag avond j.1. een vergadering belegd, in welke- de voorzitter, dr. J. A. J. Thomas de talrijk opgekomenen welkom heette en in een uitvoe rige rede de beteekenis uiteen zette van de Tuberculose als ziekte en het werk dezer ver eeniging ter bestrijding dier ziekte. Na de aanwezigen, waartoe het hoofd der Gemeente, vertegenwoordigers van tal van ver- eenigingen en corporaties behoorden, een wel- kom'fe hebben toegeroepjjï, schetste de spre ker het totstandkomen d^afd." Baarn, noemde de mannpn en vrouwen die het initiatief namen en gaf een historisch overzicht van de werk zaamheden hier verricht en dé zegenrijke ar beid dezer afdeeling. In verband met het feit dat de verwoestende werking der ^T.B.C., hoe ook bestreden, door gaat en nog voortdurend slachtoffers maakt, gaf spr. een waardevolle beschouwing over de middelen ter bestrijding, hoe veelsoortig en veelvuldig die zijn en wat tot die bestrijding behoort, om zijn hoorders meer bizonder te wijzen op de medewerking die ieder in eigen kring geven kan door het in acht nemen van een hygiënische levenswijze en het bevorderen van zulk een levenswijze bij anderen. Sedert Robert Koch in 1882 den tuberkel-bacil ge vonden heeft, staat het besmettelijk karakter dezer ziekte vast en met nadruk betoogt spr. dat twee wegen ter bestrijding open staan: de maatschappelijke en de wetenschappelijke. Een historisch overzicht van de ervaringen ?p beide wegen verkregen en de resultaten op die wegen bereikt, tevens van de middelen met meer of minder succes aangewend wordt hierna gege ven en het blijkt dat het oude huismiddel, de levertraan, ook voor de bestrijding der T. B.C. waarde heeft. Overgaande tot een be schouwing van de wijze, waarop in Nederland de strijd geveerd wordt, wijst spr. o.a. op het voorgaan en'- de medewerking van H.M. de Koningin Moeder, op de taak der enquetrices in het algemeen en roemt de arbeid van zuster van Gooi, die in Baarn zich aan deze belang rijke arbeid geeft. Met een uitvoerig verslag aan een bezoek door spr. aan de beroemde? anstalten in Leysin, die van Dr. Rollier, ge bracht en wat daar door hem werd waargenomen op het gebied van Tuberculose-bestrijding, ein digt spr. zijn rijk gedocumenteerde voordracht. De Burgemeester hierna het woord nemeide, dankt Dr. Thomas voor zijn keurige rede, ge tuigt van de belangstelling die het Dagelijksch Bestuur der Gemeente voor den arbeid dezer vereeniging heeft en spreekt zijn beste wen- schen uit voor het welslagen van wat de ver eeniging nu, bij haar derde lustrum, doet om belangstelling te wekken en steun voor haar arbeid. Hierna had onder deskundige leiding een bezichtiging van het museum plaats en vonden velen den weg naar de bovenzaal, waar gele genheid was om iets te gebruiken en een ba- zar de bezoekers gelegenheid gaf de fiflanr tiën der vereeniging te steunen. Het heeft de jubileerende vereeniging noch aan persoonlijke, noch aan zakelijke belang stelling ontbroken, het museum heeft druk be zoek gehad en de lezing van Dr. J, G. Thie- nen over „de gezondheid" was een waardig slot van deze herinneringsdagen der afd. Baarn van de Nederl. Ver. tot bestrijding der Tuber culose. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 27 April—2 Mei). Kuipbaden: Hoog tarief: 22 Laag tarief: 42 Stortbaden Hoog tarief 61 Laag tarief 131 Schoolbaden27 Puikbeste Zand-Aardappelen 5 ct. K.G. Puikbeste Klei-Aardappelen w ct. p. K.G. Per half mud thuis be zorgd. Verkrijgbaar vanaf a.s. Dinsdag bij K. VELDMAN, Molenstraat 9L Soest. Totaal aantal baden 283 MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG Soesterbergschestr. 10c, Soest SPREEKUREN Maandag en Donderdag van 1—3 uur en van 61lz~'7l/2 uur. Dinsdag, Woensdag, Vrijdag 10-2 uur en Zaterdag van 910 uur. Te koop van particulier merk Hüpfeld-Röniscli, in uitst. staat, met bank, rollenkast en pl.m. 40 rol len. Prijs billijk. Brieven onder No. 759 bureau van dit blad. voor bill. prijs, mooie Duitsche Her dershond (reu), zeldzaam gehoorz. en lief dier. Te bevragen Soesterb.str. 42. Besch. jong meisje belast zich gaarne met het maken van japon nen, costuums, mantels enz., geheel volgens gewenscht model. Modebl. zijn ter inzage. Conditiën billijk. Brieven onder No. 761 bureau van dit blad. Baarnsche Stoomwasscherij, K. Kraaij- enhof. Eemstraat 18. wegens vertrek, eiken salon-ameu blement, 2 crapeau's, 4 stoelen, (mo quette), eiken boekenkast, eiken schrijftafel met laden en opzet, eikert spiegel en schilderijen, Jaarsma's kachel, eiken salontafel. AdresOlijkeweg 15, bij de Kerk- dwarsstraat. op gemakkelijke be- talings-conditiën. te koop, in goeden staat, wegens vertrek, f20. Birktstraat 26b. een partij beste eetaardappelen (rood star) en een paar toornen Barnevelder kuikens met of zonder kloek. Ringweg 2a. Soest. te koop. SCHIPPER, Nieuwstraat 30a, Soestdijk. 2 duizend blauwe tonoir-pannen, partijtje vloerhout en een hondenkar. WOLFSEN, Plas weg. gevraagd. Adres BOSBOOM, Veen- huizerstraat 35, Soestdijk. te bekomen, tegen kleine belooning. Adres: Van Lenneplaan 4. huis voor klein gezin. Gas, Waterl., Tuin6 a 7 kamers en zolder. Huur 600 gld. niet te boven gaande. Brieven fr. onder letter O. Adv. Bur. Erven J. Bijleveld, Utrecht. biedt zich aan voor hulp in de huis houding of keukenmeisje. Brieven onder No. 762 bureau van dit blad. Beëedigd Makelaar J. MENKO te Amersfoort zal publiek a contant ver- koopen op a.s, WOENSDAG 13 MEI 1925, des namiddags precies 1 uur, ten verzoeke en ten huize van den Wel.Ed. Jrieer A. H. Jagers, Vredehofstraat Nó. 4, te Soestdijk, wegens vertrek w.o. salon- en huiskamer-ameuble menten, mahonie cylinderbureau, eiken buffet, theekasten, mah. linnenkast, dito spiegelkast, pendules, spiegels en schilderijen, karpetten en linoleum, overgordijnen, electra lampen, regu lateur, ledikanten met toebehooren, vulkachels, rijwielen, trektafels, solide trapnaaimachine, eenig Goud en Zil ver, ijskast, voltaire, emaille badkuip, enz. enz. KIJKDAG 's morgens voor den ver koop van 8 tot 12 uur. Soest 1925. Notaris F. P. E. VAN DITZ- HUIZEN te Baarn, zal op DINS DAG 19 MEI 1925, des avonds 7j/2 uur, in het Koffiehuis van den Heer H. Butzelaar Azn. aén de Nieuwe Steeg te Soest Publiek verkoopen: te Soest aan den Heete Akkerweg No. 27, nabij de Beukenlaan, groot 5.60 Arefi. Het huis bevat beneden 2 kamers, suite, keuken, hal, kelder, boven 3 kamers. Huuropbrengst f 400.per jaar. Bezichtiging Dinsdags en Donder ss van 2—4 uur. Inlichtingen ten kantore van ge noemden notaris. van raszuivere Barnevelders a 10 ct, p. stuk. AdresA. Veldhuizen, Praam gracht 27, bij den Veenhuizer tol. biedt zich aan voor nette werkhuizen, Brieven onder No. 748 bureau van dit blad. Hiermede bericht ik, om misver stand te voorkomen, dat mijn loop jongen, LAMBERT HOOGEBOOM, 27 April, zonder kennisgeving is weggebleven en vanaf dien datum dus niet meer bevoegd is. bestellingen voor mij op te nemen. Tevens bericht ik hiermede den sollicitanten voor deze betrekking, dat hierin inmiddels is voorzien. C. W. ROGGEVEEN, Hoenderpark „Labor". AANGIFTEN EN ADVIEZEN Maandags en Donderdags nam. van 2—4 uur. Woensdags en Vrijdags voorm van 91/2-^U1/2 uur. De Oud-Inspecteur der Gemeente- Belastingen van Amsterdam. SOESTDIJK NIEU WERHOEKSTR. 10 DIVERSE SOORTEN vanaf f0.49. Mevr. VAN DOORNE vraagt een Adres: Lange Bergstraat 5. kippen, planken, takkenbossen, palen, verplaatsbare schuur, brandhout enz. Eigendomsweg 12. gevraagd tegen hoog loon. Molenstraat 23 O.Z. Woesdag 1T April, 's avonds 8 uur, in de Chr. U.L.O.- school. Te hooren de uit voering van 't Programma der Chr. Radiover. Toegang vrij. Wordt ook zonder prijsverhooging thuis bezorgd. Minzaam aanbevelend, Tel. 12. Rembrapdtlaan U Soestdijk. Heuvelweg 8 - SOESTDIJK Meubelmakerij Matr assenmakerij Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten, Gordijnen enz. Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport awcRSFoeRT une£s%2s voor Plafonds en Muren Geeft niet af en bladdert niet. VERFHANDEL - TELEFOON 121. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting. ook voor stoppen en Borduren. Gemakkelijke betalingscondities Eenig adres te Baarn Nieuwbaarnstraat 16 TELEFOON 609 Boodschappen worden aangenomen te Soesterberg door den Heer J. Buis. M*. Schoenmaker, Soesterb.str. 22 Z.z. BEHANGER - STOFFEERDER; BEETZLAAN 106, SOESTDIJK einde Waldeck Pyrmontlaan. Adres voor Bedden Gordijnen Linoleums De nieuwste stalen BIRKTSTRAAT 26A - TEL. 192:. Noordhollandsche Boter-, Kaas en Eierenhandel. PRIJSNOTEERING r, Goudsche kaas, volvet, p. p. 75 ct_ Goudsche kaas, oud. p. p. U0 ct. Leidsche kaas, p, pk 50 ct. Edammer kaas, 40 plus p. p. 65 ct. Edammer per stuk. p. p. 60 ct. Roomboter p. p. 115ct. Alle boter en kaas zijn van rijksmerk vóórzien. Gortepap per fiesdS 15 ct. Karnemelk per Liter 772 ct.' Verder alle soorten Margarine, worst, spek en vet. Bezorging door geheel Soest. Beleefd aanbevelend. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen Vraagt Uw drogist

Soester Courant | 1925 | | pagina 2