Ni Middesstands-Oredietbanh SOEST Soest er Courant voor Soest en Omgeving Hieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. alle bankzaken STRIJKER's Braidstoffenhandel Fotograf ie Atelier Pianoleerares ft VAN DEN BERD Co. ï/hi!" Uitgever G. v. d. BGVENKAMP Soestdijk WAARSCHUWING lATAN DMK's {MEUBEL-TRANSPORT „SOU DEO GLORIA" Soest UW" 4- Ka. vain ÊVIeurs, J. s. Scheren W. P. J. VENEMA PUW&L. No. 43 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentign worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Dertiende Jaargang DE KASSIERS JULIANAPIEIN 5 - TELEFOON 163 OSDERUROiypgcire hhand-inbraakvrije kluis SOEST STER Zaterdag 34 Oct. 1925 ADVERTENT1ËN Van 1—5 regels 75 et. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Het was maar een kort berichtje in de krant, ergens weggeduwd in een hoekje. Maar daarom was het niet minder teekenend voor de gevaren, die ons bedreigen, wanneer de wetenschap ge leid wordt in een richting, die leidt naar verderf en vernietiging. Het berichtje meldde dan, dat een Engelsch professor bewusteloos werd aangetroffen in zijn laboratorium, waar hij proeven had ge nomen met een nieuw, door hem uitge vonden doodelijk gas. En het was reeds de tweede keer, dat men hem in dien toestand vond. Eenige dagen later kwam het bericht, dat de man overleden was, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Is dit geen vingerwijzing Zit er geen les in, is het geen dringende waarschu wing om niet voort te gaan op dien weg der doodende gassen, die verderf en vernietiging kunnen brengen Dit bericht staat niet op zichzelf. Het is den Iaatsten tijd meer voorgekomen, dat zoekers naar het doodende gas, ten onder gingen aan hun eigen vindingen, dat zij vernietigd werden door de geesten, die zij zelf hadden opgeroepen. Telkens weer lezen we van onderzoekingen om trent en uitvinding van nieuwe gittgassen, de een nog vreeselijker in zijn uitwerking dan het andere. Terecht verklaart men, dat indien de menschheid nog ooit weer zoo verblind zal worden, om een nieu wen oorlog te ontketenen, de strijd niet gestreden zal worden aan het front, maar daarachter, in de dichtbevolkte centra der non-combattanten, door gifgas en stikdamp. We zien met verbijstering, hoe aan den eenen kant, de menschheid probeert op te bouwen, wat vernield werd, hoe men den vrede tracht te ver zekeren en vast te leggen aan het plecht anker van arbitrage, terwijl in de labo ratoria geleerden zoeken en zoeken, naar nieuwe vernietingsmidd'eten. Ook in ons land werd onlangs een gasschool gesticht. Uit preventieve overwegingen, om op de hoogte te blijven, om mee te kunnen doCflj vr aiRivoi Iiva CCIIS wenirhf trii nieuwen strijd zou komen, met de nieuwe oorlogsmiddelen. Zoo zien we, dat, na genoeg zonder het te willen, het eene volk door het andere er toe genoopt wordt, ook te gaan zoeken naar dat doodend gas. Maar er zit nog meer achter. Want aan die onderzoekingen associeert zich nolens volens de gedachte het denkbeeld van een strijd, die komen zal, waarin men de resultaten van die onderzoekingen zal toepassen, hetzij uit tegenweer, hetzij als aanvalsmiddel. Er wordt dus een plaats, een blijvende plaats ingeruimd voor het denkbeeld oorlog en vernietiging. Op deze wijze wordt de psyche der voiken langzaam aan gedrenkt in de giftige gedachten, die de laboratoria der geleerden omrin- In plaats van elke gedachte aan aan een scheikundige analyse. Maar zouden zij daarom minder onze geheete aandacht waard zijn, dan de stof, die vergankelijk is Ten slotte zijn toch die geestelijke woorden eeuwig, terwijl de stof tot niets vergaat. Dr. F. C. KAMERKRONIEK gen. mogelijken oorlog uit tc bannen en geen ander bewustzijn te willen kennen dan vrede, vriendschap, naastenliefde, leggen we de gedachte aan oorlog en vernie tiging vast, rust men zichten strijde... in de laboratoria. Ik wil gaarne aannemen, wat de En- gelsche bladen schrijven omtrent den overleden Engelschen geleerde, n.1. dat hij niet zocht naar een doodelijk gas, dat op menschen zou worden toegepast, maar op insectendat hij al vele uit vindingen deed op het gebied van be strijding van insecten met doodelijke gassendat de zoo gevreesde katoen kever, de „bolt weevil", door hem be streden werd. Maar dat alles neemt niet weg, dat door zijn gas nu een mensch gedood is, dat hij zelt door zijn doodelijk gas getrotlen werd. En dat geelt te den ken. Het is een waarschuwing. Want men vraagt zich af, ot het middel niet erger is dan de kwaal. Laten we aanne men, dat deze protessor zijn leven wijdde aan het zoeken van middelen tegen schadelijke insecten. Maar de katoenkever is nog nooit atdoende be streden door zijn gas. En het einde van alles is, dat hij een gas samenstelt, dat een mensch doodt. De wetenschap zoekt steeds verder, wroet steeds dieper in de stof. Men zoekt naar gifgassen, zoo venijnig, dal men afgeschrikt zou worden om een oorlog te beginnen, omdat men bevreesd zou zijn, voor de afgrijselijke gevolgen. Met deze drogredenen tracht men het gewroet in de laboratoria goed te praten. Men wil het eene kwaad, oorlog, ver nietigen door een ander kwaad, n.1. gif gas. Zou hel niet beter zijn, als we de gedachten van de stof atwend en meer gevestigd hielden op geestelijke waarden, als naastenliefde, vrede, vergevensgezind heid Het is waar, deze dingen zijn niet waar te nemen met de stotielijke zintuigen, zij zijn niet te onderwerpen Het einde van het bioscoop drama - Interpellaties in de Kamer - De salariskwestie van het rijkspersoneel, Zoo is de bioscoopwet dan toch aan- genomen, zij het dan ook met eenige wijzigingen. Veel is er gepraat, vóór- en tegenstanders van bioscoop, idem van centrale keuring en gemeentelijke nakeuring hebben elkaar soms stevig in het haar gezeten. En de meeste amen dementen werden verworpen. In de eer ste plaats verwierp de kamer met 85 tegen 2 stemmen de krasse motie van den heer Kersten, die alle openbare bioscoopvoorstellingen wilde verbieden. Ook een amendement Boon, dat art. 4 zoo beoogde te wijzigen, dat door de centrale commissie gekeurde films, niet nogmaals gemeentelijk zouden worden gekeurd, werd verworpen, zelts, nadat het nog gewijzigd was in dien geest, dat gemeentelijke nakeuring van films voor kinderen beneden 14 jaar, doch geen verbod van bioscoop mogelijk zou zijn. Minister de Geer vond, dat door dat amendement alles uit art. 4 zou zijn gehaald, wat er in zat. Toch is art. 4 nog gewijzigd en wel door aanneming van een amendement de Visser (c.h.), waardoor lid 2 art. 4 kwam te luiden Deze voorschriften zullen, behoudens een keuring van de Ie vertoonen films en de afbeeldingen der reclames voor films, niet mogen betreffen voorstellingen, die uitsluitend voor personen, die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, toe gankelijk zijn". Dit een en ander volg! ■dus, dat ggtne<yüg.ti£kc_.rj)k«uit»ïv«. «ah gemeentelijk bioscoopverbod voor jeug dige personen en kinderen beneden 18 jaar mogelijk is. Een amendement Mar- chant werd verworpen. Bij art. 16 stelde de heer Boon (v.b.) weer een amende ment voor, beoogende difterentieering in de keuring. Ook de vrijz. dem. wilden gedifferentieerde keuring, waarom de heer Marchant een amendement indiende. De heer Decker (r.k.) bestreed het amen dement Boon. Spr. vond, dat ter be scherming van de jeugd de maatschap pelijke eischen van geschiktheid moeten worden aangelegd, niet alleen voor kin deren tot 14 jaar, doch ook voor de categorie 14-18. En Spr. diende een sub-amendement op het amendement Boon in, om bij de difterentieering in leeftijden, bn voor kinderen tot 14jaar, èn voor de categorie jeugdige personen 14-18 jaar, op geschiktheid te keuren. Dit amendement werd echter verworpen KERKSTRAAT 20 TELEFOot 84 JULIANASTRAAT 7 Spr. diende dan ook een motie in, de het laatste woord aan de regeering is, regeenng uitnoodigende dit overleg te I al dit overleg niet aan de verwachtingen verbeteren. Dan kwam Spr. op de sala- reantwoorden. Na nog een wederwoord rissen. Hij wees er op, dat door de au den heer ter Laan, kwam het tot stijging der levensmiddelen en de sala- [heftig incident tusschen den heerMarchant ris verlagingen het levenspeil der amble- hjj minister Colijn. De heerMarchant naien beneden dat van 1914 is gedaald, ml n.1. naar aanleiding van art. 40 van Up de begrootingen 1925 en 1926 ver-11/fa Bezoldigingsbesluit te kennen, dat I- .1 I Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker wachtte men overschotten. En nu stelde hij den minister een serie vragen, n.1. of in het G.O. de verwachting is opge wekt betreffende een generale verbetering van de financieele positie der rijksamb tenaren, en zoo ja, waarom daar dan van wordt afgeweken, hoeveel rijksper soneel er is (behalve P. en T. en hooger dan met 6000 gesalarieerden) en welk percentage bij het gladstrijken der „ploo ien" betrokken zal zijn hoever de her ziening van het Bezoldigingsbesluit is gevorderdof de voor het gladstrijken bestemde drie millioen wel voldoende zijn en of de regeering geen generale voorziening voor 1925 wilde treffen ter verbetering van de positie van het rijks personeel. pil belofte en een garantie van den heer f-olijn niets waard was. Heftigprotesteerde heer Colijn. Er ontstond groote be- Jtng in de Kamer en slechts na veel ;ite de orde hersteld. Waarna alle ii ediende moties verworpen werden, POLITICUS. fjiifger-itjlte Stand 3 Ruwe onSchraieHimf DOOS 30, 60, SO Cen Bij Apotn. en Drogisten i L111 - TtZaSSZaBSaBBCS QEBORENBernardus Hendrikus z. v. A. Kaats en H. v. Velzen Cor- nelia d. v. M. Ravenhorst en E. Ravenhorst Barbara Maria d.v. W. Hilhorst en J. H. Kok Maria Élisabeth Constantia d.v. J. Veld huizen en S. Bijlsma Willempje Adriana d.v. A. 't Lam en G. Jansen ONDERTROUWDGeene. GETROUWDTh. v. d. Tweel met N. Ij van Hamersveld. OVERLEDENGeene. |'rV00R UW VERHUIZINGEN ly -ONCÜRREERENDE PRI.TZEN (5TEENH0FSTRAAT 07 - TEL. 69 es-aseo«i»«®e®Si69o«iS3e®es»öo©5 vÉh-lGlNG IN DE GEMEENTE SOEST jVAN 19 TOT OCTOBER 1925' 5'W. D. Dobbinga, Beetzlaan 89, van Amsterdam D. Mussche met gezin, fweweg 115, van Amsterdam J. I'. Barneveld met gezin, Soesterb.str. 8a,K/an Rotterdam B. A. Overgoor met gezin, Veenhuizerstraat 64, van Bla- rici|m J. Braakhuis, Vredehofstraat 2, Alkmaar D. J. v. Eijs, Soesterb.str. jutfui Amersfoort C. v. d. Heijden, lüfrctfiT ^,.vwt Zalt-Rommel.— vaif. Lenneplaan 11, van Amsterdam G. Krol met gezin, H. Blaekwe 2a, van Amsterdam P. van Ek, Kerkpad N.Z. 41, van Wijchen A. A. Bramer, Amersf. stra at 18, van Vriezen veen. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 14 TOT 21 OCTOBER 1925. A. H. Rozendaal, naar Utrecht, Merelstr. 7 bis R. Kreuer, n. Utrecht, B. Reiger straat 54bis K. J. G. Baron Harden- broek, n. Bennebroek, Rijksstr.weg F. J. H. Hofman met gezin, n. Langestr. 80 Hilversum B. J. Top, n. Baarn Dennen- laan 5 G. Schimmel, n. Hilversum, Graaf Florislaan 42 J. Ravesloot, n. Schalkwijk, p.a. R. Overgoor Ba 12 C. G. Holty-de Water, n. Zeist (Den Dolder) W. A. Hoeve J. H. Rupert, n. Amersfoort, Pens. „St. Louis" A. den Boer, n. Strijen, Oudendijk J. H. Dupont, n. Hilversum, Boschdrift 38 P. Bonsema met gezin, n. 's-Graven- hage, Schlegelstr. 54 M. A. Thijsse- ling, n. Baarn, Koningstr. 7 J. J. Thomassen, n. Arnhem, St. Antonielaan 139 M. H. de Bast, n. Amsterdam, Oude Nieuwstr. 11 A. van Beek n. Amsterdam, Transvaalstr. 49111 Wed. R. 'Damen-Kieboom, n. Nederhorst den Berg P. Frölich met gezin, n. Amers foort, Sumatrastraat 24 de long, n. Leeuwarden, Zuiderstr. 4 D. v. d.jAkker met gezin, naar Baarn, Lage Vijursche, Koudelaan. NED. HERV. ZANG-VEREENIGINS Directeur: FRED. BREEKVELDT, Baarn De repetities worden gehouden des Woens dagsavonds van 8 tot 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Soest. Contributie bedraagt 75 cents per maand. Dames en Heeren die als werkend lid willen toetreden gelieven zich te vervoegen bij den Secretaris, den Heer D. Versluys, Steenhofstraat 57 Soest, of des avonds ter repetitie KERKOWARSSTRAAT 15 - DAGELIJKS GEOPEND - BRUIDSPORTRETTEN FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN met 56 tegen 41 stemmen, ook het amendement Boon viel, doch het amen- dement-Marchant werd aangenomen met 68 tegen 29 stemmen, zoodat er dus een gedifferentieerde keuring komt op toelaatbaarheid, èn voor kinderen tot 14 jaar èn voor jeugdige personen van 14-18 jaar. Ten slotte werd de Bioscoop wet in zijn geheel aangenomen met 57 stemmen tegen 41 stemmen. Tegen stemde de heele linkerzijde en mr. Artz. Zonder veel discussie (alleen desoc. democraten en de communist Visser waren tegen) werd verder het wetsont werp betreffende de ontginning van het steenkolenveld te Vlodrop, met 72 tegen 23 stemmen aangenomen. En op de interpellatie Vliegen (s.d.) betreffende de afgraving van den St. Pietersberg, ant woordde de heer Colijn bemoedigend, dat hij zou pogen, om hangende het overleg met den minister van Onderwijs, K. en W. dat noodzakelijk is oin een oordeel te kunnen vormen over eventueele stopzetting der afgraving de afgravingen te doen staken. De mid delen om de betrokkenen ertoe te dwin gen, miste de minister echter. Eindelijk was dan de door de betrok ken ambtenaren lang verbreide interpel latie ter Laan (s.d.) in zake de salaris- politiek der regeering, in verband met de vraag, of zij alsnog bereid is over het jaar 1925 een extra-uitkeering te verstrekken, aan de orde. In de eerste plaats hekelde de interpellant het optre den der regeering ten opzichte van de commissie voor georganiseerd Overleg. De regeering ^jlöct n6t, „wat in haar kraam te pas Komt" vond Spr. Haar optreden zou dat instituut nekken. En Dan kwam de'minister, de heer Colijn aan het woord, die betoogde, dat de toezegging der regeering betreffende her ziening geheel voorwaardelijk is geweest. Verder deelde de minister mede, dat het aantal personen in rijksdienst ongeveer 83.000 is, doch dat nog geen percentage, als door interpellant bedoeld, kon worden opgegeven. Wel kon de minister reeds verklaren, dat de garantie van' 90% voor de gehuwden permanent kan worden, dat de kinderbijslagen wellicht nog iets zullen worden verhoogd, dat het in het voornemen ligt, de bepalingen nopens het in - verdienen van den huwelijksbijslag milder te regelen en de regeling van den diensttijd te verbeteren, in verband met ^de uittrekking der loonschalen,^^'7-, en de minister* zal er zich na de debatten mee bezig houden. Binnen enkele dagen zullen ze bij de centrale commissie aan hanging gemaakt worden.Ten slotte achtte de minister geen aanleiding voor een generale herziening aanwezig. Zooals te verwachten was, toonde de heer ter Laan zich zeer teleurgesteld. Hij kwam er tegen op, dat er alleen iets gedaan wordt voor de plooibewoners, zooals hij tot groote hilariteit van de kamer, halstarrig de bij het gladstrijken der „plooien" betrokkenen noemde. En hij diende dan ook een tweede motie in, de regeering uitnoodigende over 1925 een generale voorziening tot stand te brengen, gelijkstaande met minstens 8 van het salaris, met een minimum van f 100.—. De heerSmeenk(a.r.) hoopte, ofschoon van een positieve regeeringsbelofte niets gebleken is, dat de regeering al het mogelijke zal doen, om een herziening van de salarisregeling te bevorderen. Spr. bestreed echter de twee moties van den heer ter Laan. De heer Snoeck Hencke- mans (c.h.) vond, dat er geen grond voor de interpellatie aanwezig was, omdat er geen belofte is gedaan. Ook de heer de Visser (comm.) bracht het een en ander iti het midden, natuurlijk in heftige bewoordingen tegen de regeering. Hij noemdeminister Colijn „de meest bekende opruier" en stelde ten slotte een motie voor, waarbij o.a. een uitkeering van 1712 van het salaris werd voorgesteld. Dan kwam de heer Marchant (v.d.) met een motie, waarin de kamer de meening uitsprak, dat de salarieering afhankelijk moet zijn van redelijkheid en den al- gemeenen toestand, terwijl de regeering wordt uitgenoodigd, de salarissen nader te regelen, met terugwerking voor 1925, buiten verband met de vraag, of wel een zeker bedrag op de salarissen is gekort. De heer Kuiper (r.k.) verklaarde, dat veel van zijn bezwaren door het antwoord van den minister uit den weg zijn geruimd. Principieel stemt spr. met de gedragslijn heden in de salarisregeling ruim zal worden opgevat en uiterlijk 1 December zijn beslag zal hebben. Spr. vond de moties overbodig. Nadat nog eenige spre kers hun meening hadden ten beste ge geven, repliceerde de minister. Hij gaf te kennen, dat de ambtenaren, zooals de toestand nu is, zich niet ongerust be hoeven te maken, dat de garantie zal vervallen. De tweede motie Ter Laan achtte de minister onaannemelijk, omdat zulks 15 millioen zou kosten. Ook de motie de Visser was onaannemelijk. Tegen het tweede deel der motie Marchant had de minister bezwaar. En wat het geor ganiseerd overleg aangaat, vond demi- nister, dat de regeering ten slotte moet weten wat kan en wat niet kan. Zoo lang de organisatie niet erkennen, dat iPl.aatselïiic Étëieisws. NIEUWERHOEKSTRAAT 2. BilSijke cond. - Moderne meth. Spreekuur eiken Zaterd, van 1—2 uur schriftel, aanni. 2de PREDIKANT. Door den gestadigen aanwas van het lental der Geref. kerk alhier werd in i j.1. een tweede kerkgebouw, tevens angelisatiepost in gebruik genomen, lar geregeld tweemaal perZondagdienst dis woords wordtgehouden.EikenZon- g treedt een predikant van elders op, tehminste voorzoover dat mogelijk is, o idat het met veel moeilijkheden gepaard at, om met den eigen predikant Dr. )ek in den dienst in beide kerkge- >uwen te voorzien. Deze toestand kan hter niet bestendigd blijven, ookvan- vjege het vele werk dat in de dagen dat de dagen der week van den predi- nt gevraagd wordt, waarom de Kerke- ad aan de gemeente voorstelde over gaan tot instelling van een tweeden denst des Woods. Resultaat van een en nder was, dat Donderdagavond in een vergadering met de manslidmaten het vporstel van den Kerkeraad werd goed- £keur„cU-terwijl zoo goed als unaniem t>t tweeden predikant door den Kerkeraad erd beroepen Ds. B. Alkemate Maarssen. BIOSCOOP De Bioscoop-Voorstelling in de groote ïal van den Heer J. van Kooij was /laandagavond 19 Oct. 1.1. slechts matig ezet Lag het aan de hooge entreeprijzen, paar we vernamen zullen die in het ervolg verlaagd worden) ligt het aan et Soesterpubliek, dat geen groote aan- ■ekkingskracht toont voor bioscoopge not of ligt 't aan de hier op Soest ver toonde films? We weten het niet. Het hoofdnummer „De Kleine Held", drama in 6 acten had mooie momenten en fraaie natuurgezichten, al was het geheel wat gerekt. De tekst was vaak onduidelijk leesbaar wat naar wij hoor den lag aan de nieuwe machine. De kluchtige tafreelen, die vooraf gingen werden wat snel afgedraait, zoodat het soms een erg gewirwar werd. Wanneer de operateurs in het vervolg komen met een machine, die zij geheel in hun macht hebben en mooie, duide lijke, degelijke films vertoonen, dan zal ook hier in Soest, zoowel als overal elders, zich de groote belangstelling voor de bioscoop wel openbaren. THEOSOFISCHE VEREENIGING - Den Heer J. H. Kengen, uit Utrecht, die in de kleine zaal van het Gebouw „Religie en Kunst", Dinsdagavond 20 Oct 1.1. op uitnoodiging van de Theoso fische Vereeniging, Centrum Soest-Soest- dijk eene openbare voordracht hield over „Het Christusmysterie" had, niette genstaande het slechte weer, een volle zaal. De Heer Kengen, die als Spreker hier geen vreemdeling is, bracht zijn gehoor opnieuw onder den indruk van zijn kalme, overtuigende manier van voor dragen. Men moet niet verwachten, aldus be gon Spreker, dat ik het Christusmysterie zal verklaren, daar geen enkel mysterie te verklaren is. Men kan het doorvoelen, doch men kan het niet oplossen. Christus kan men niet afscheiden van de Drievuldigheid, de Drieëenheid, God, Christus, Geest, die zóó grootsch, zóó alomvattend, zóó almachtig is, dat men er zich geen denkbeeld van vormen, geen woord voor vinden kan. --URnohm ook dat o' De grondslag van alle dingen is de Drieëenheid, de adem Gods schiep het heelal. Zooals de lens de zonnestralen ver- eenigd tot een brandpunt, zoo concen treert Christus den Geest in den mensch, doch ook al wat leeft is door dien Geest bezield. De dieren werken en leven naar hun groepsbewustzijn, hun instinct, maar er zijn er onder de huisdieren, die de menschen meer nabij komen en zich losmaken van hun groepsbewustzijn en trapsgewijze hooger stijgen in volmaking. Zoo ook kunnen de menschen zich boven de gewone groepen verheffen, door bezield van den Christus, geest, de Alliefde, naar volmaking te streven. Niet alleen in de kerken en bedehuizen, maar feu alle tijden, overal. Heeft Chris tus niet gezegd„Waar twee of meerdere uwer verzameld zijt, daar ben ik in uw midden". Zoo kunnen wij ons voorbereiden op de wederkomst van Christus in men- schengestalte op aarde, opdat wij Hem herkennen zullen, wanneer Hij komt om de nieuwe, grootsche cultuur te bouwen. Daar niemand der aanwezigen den Heer Kengen nog eenige vragen had te stellen, sloot de Voorzitster onder dankzegging aan den Spreker, deze voordrachtavond. Aangeloopen een soort herdershond en een jonge zwarte poes. Aangevlogen een postduif. MUZIKALE VOORDRACHTAVOND CLINGE DOORENBOS. Gaarne vestigen wij even de aandacht van onze Lezers op de advertentie, aan gaande de Voordrachtavond van den Heer Clinge Doorenbos. Hoewel wij meenen dat de naam voor velen reeds genoeg zegt, willen wij toch niet nalaten enkele persbeoordeelingen te laten volgen, waar uit blijkt dat voor Soest zal optreden een zeer beschaafd en humoristisch Zanger. Jhr. Jan Feith Het ging alles op den man af: geen couplet was er of men voelde er de strekking: pathetisch of spottend,on deugend of geestdriftig, aandoenlijk of jubelend, breed van krachtige gedachte of van intieme gevoeligheid. De Maasbode: Dat was nu eens schalksche humor, fijne geest, stille ontroering en de men schen hebben gelachen, geschaterd vaak, maar ook hebben zij menig keer een opwellenden traan moeten terug dringen. Elk liedje was een fijn schilde rijtje, een dagelijksch Ievensgebeuren. Max B1 o k z ij 1 Eenvoudig en echt is het levenslied; Wie 't zingen wil, begrijpt het niet Wie 't uil wil galmen voelt het niet; Maar wie 't zeggen wil, van hart tot hart Met zijn echte vreugd, zijn diege smart, Die make van kunst-conventie zich los En zin ge als Clinge Doorenbos. Door de h.uidverzachtende en huid- versterkende eigenschappen van IIEEREN- EN DAMES- KLEERMAKERIJ EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEF. 1OO Ruime voorraad Regenjassen WAARSCHUWING. De Burgemeester van Castricum waar schuwt ernstig in relatie te treden of te koopen van drie in een auto rondreizende kooplieden, die stoffen en linnengoed tegen zeer goedkoopen prijs aan den man trachten te brengen en niet leveren de maat, welke verkocht is. Een der personen heeft een dónker uiterlijk en spreekt gebroken Hollandsch; de tweede, een gezet blond persoon, spreek goed Hollandsch en treedt op als chauffeur; de derde persoon blijft als regel in de auto, spreekt, naar mede- deeling der anderen, alleen Duitsch. Zij trachten de indeeling van de wo ningen goed op te nemen en te weten te komen, of geld aanwezig is. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een ijzeren gewicht, beitel, lorgnet, R.K. Kerkboekje, rozenkrans, sigaren pijpje, paar lange dameshandschoenen, kinderportemonnaie, paar nieuwe kinder kousen, damesporiemonp^k ttfet inhoud en een zilveren damesfiö/Togey 30-60-90 ets. •^"kgaan en BIJZONDERE ONDERSCHEIDING. Als bewijs dat onze plaatsgenoot den Heer L. Wessel van het Hoenderpark „Aukje", het ver gebracht heeft met nuthoenders, diene dat door hem op de juist aïgeloopen Nationale Legwedstrijd te Nijmegen 2 zilveren bekers, 11 zijden eerelinten benevens nog een groote zil veren Medaille voor de beste hen der geheele legwedstrijd. Deze hen een Wit Wyandotte behaalde het respectable aantal van 270 eieren van gemiddeld 62 gram in 360 dagen. Voorwaar een mooi resultaat. Bij deze filiciteeren wij dan ook den Heer Wessel van harte, met het behaalde succes,-en hopen dan ook voor hem dat hij bij eene volgende wedstrijd wederom met de eerepalm zal gaan strijken. ZEKER GEEN GOEDE BEDOELING Zooals men weet, worden des avonds in de Nijverheidsschool aan de Molen straat lessen gegeven voor het Nijver heidsonderwijs. De leerlingen, die alsdan per rijwiel den cursus komen bezoeken kunnen dit stallen in een daartoe be stemde rijwielbewaarplaats, achter het gebouw der school. Toen nu een dezer dagen een leeraar, aan den cursus verbonden, des avonds toevallig eerder zijn lessen moest eindi gen, zag hij over het veld, hetwelk langs en achter de school loopt 2 mansper sonen loopen, die, hem ziende aankomen, eenigszins verdacht deden en zich uit de voeten maakten. Men vermoedt, dat het hen te doen was om hun slag te slaan en een rijwiel te kapen. TOONEEL-UITVOERING. Binnenkort zal in het Gebouw St. Jozef Jongelingen-Vereen, een Tooneel-uitvoe- ring worden gegeven, door de leden van het R.K. Mannenzangkoor. In studie is genomen het blijspel in 3 bedrijven Mijnheer Klaproos; Een Operette: „De 2 verlofgangers" en als slotstukEen boottocht op de Rijn. PROCES-VERBAAL. Tegen een zekere E. van hier is door de politie proces-verbaal opgemaakt we gens diefstal van kippen ten nadeele van den heer L. aan den Nieuweweg alhier. E. is ter beschikking van den heer Officier van Justitie te Utrecht gesteld. MIDDENSTAND-VERGADERING. De Middenstands-Vereen. „Soest" houdt a.s. Maandagavond te 8 uur in de Zaal van het Hotel „De Gouden Ploeg" haar eerste Vergadering in het winterseizoen. Gezien de zeer belangrijke agenda, blijve geen lid dezer vereeniging zon der noodzakelijkheid van deze bijeen komst thuis. BEROEP R.K. KERKBESTUUR. Dinsdagmiddag heeft het college van Gedep. Staten een beroep behandeld, ingesteld door het R.K. kerkbestuur alhier tegen besluiten van den Raad dier ge-

Soester Courant | 1925 | | pagina 1