N.Y. Miildenstaiids-Crediefbank S9E3ÏI Soes ter fioarant voor Meiros- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. HANDELSCREDIETEN STRIJKER's Brandstoffenhandel Pianoleerares Fotografie Atelier *jh)wt gewest Uitgever G. v. d. BGVENKAMP Soestdijk. INCASSO'S - DEPOSITO'S De stem van het geweten. SVAN DIJK'sf MEUBEL-TRANSPORT W. P. j. VENEMA DEKENS DEK BERG Co. ALLE BANKZAKEN E. van Ifefurs,, JMKDID>[E®INr No. 47 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest AdvertentiSn worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Zaterdag 21 Nov. 1925 A.DVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker Een aanklacht. Zooals reeds zoovele malen na den oorlog, heeft men verleden week in de ex-oorlogvoerende landen gedurende twee simpele minuten in stilte herdacht, hoe op 11 November 1918 de wapen stilstand werd gesloten. Het is een mooie gedachte, die men vooral in Engeland, in eere wil houden. Maar, wanneer we even nadenken, dan dringt het helder en klaar tot ons besef door, hoe intens arm en naakt onze levens en gedachten toch eigenlijk zijn, dat we slechts twee minuten in een heel jaar er ons toe zetten om den dag te gedenken, dat de wereld, strijdensmoe, een einde maakte aan de zeli-opgelegde ramp. In plaats van onze levens te maken tot monumenten van herdenking, door een gestadig en on weerstaanbaar streven naar wereldvrede, volstaan we met een armzalige jaarlijk- sche herdenking van 2 minuten. Twee minuten in een heel jaar! Het schreit ten hemel. Aan den eenen kant probeeren we verder door verdragen en conferen ties den vrede op te bouwen, terwijl we aan den anderen kant voortgaan met het zoeken naar middelen tot vernieti ging en verdelging. Zeker, we hebben stappen in de goede richting gedaan, er wordt door velen met ernst en toe wijding gewerkt aan den vrede. De resultaten van Locarno zijn een reuzen schrede voorwaarts. Maar het is niet genoeg, zoolang we daarnaast de meest perverse oorlogsmiddelen dulden. Het strijdt met elkaar, het wringt en schrijnt. En de rampen die telkenmale geschieden, als gevolg van de handhaving der inferieurste strijdmiddelen, het zijn even zoo vele aanklachten tegen deinensch- heid in haar geheel, het zijn aanklachten van den stem van het'geweten 1 De Duikboot. Indien er ooit een werk- ~itï*rgT5 gccoir5tiuïrcrd,"iuivci cu- ai&a&r om te vernietigen, een wapen, dat gelijk staat aan den dolk van den sluipmoor denaar, dan is het de duikboot geweest. We hebben in den oorlog gezien, hoe weerlooze passagiersschepen verraderlijk door duikbooten werden ten onder ge bracht. We hebben gesidderd en geschol den, als er weer zoo'n „heldendaad" was volbracht. We hebben gezworen den oorlog te vernietigen en den vrede op te bouwen. Maar we lieten den duikboot bestaan 1 Waarom, waarvoor Om dezelf de reden, waarom de wereld aarzelt, om tot ontwapening over te gaan, omdat er wantrouwen heerscht, misduiding van elkaar's bedoeling, vrees, twijfel. Wij willen hier hier geen meening poneeren omtrent de wenschelijkheid v. algemeene ontwapening op dit tijdstip. Maarzeker is het, dat we in ieder geval bij inter nationale conventie overeen kunnen ko men, de duikboot te vernietigen, dat verraderlijke instrument, dat niet alleen zijn vijanden op de meest doortrapte wijze besluipt, doch dat tevens zijn vrienden, zijn bemanning vernietigt, ook nu, in vredestijd 1 Het is den laatsten tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat een onderzeeboot naar beneden ging en niet meer bovenkwam. Daar beneden, op den boden der zee, liggen vele dier stalen doodkisten, gevuld met het gebeente van tientallen wakkere kerels. De oorlog is wreed. Wie gedwongen wordt, in den strijd te gaan, weet, dat hij kans loopt, gewond, gedood te worden. Maar hij gaat dit lot met open oogen tegemoet. Hij kan loopen, dekking zoeken, zich verdedigen, vechten. Maar wie in het ingewand van den duikboot wordt op gesloten en onder de oppervlakte van het water zakt, kan niet vechten tegen het gevaar, als het mechanisme van het helsche ding weigert, als de boot lek stoot. Hij moet verdrinken als een kat in een zak, of onder de meest helsche folteringen, den verstikkingsdood sterven, terwijl hij zich de vuisten vermorzelt tegen de stalen wanden van zijn ijzeren graf. Dat gebeurt nu, in vredestijd 1 Dat is dezer dagen gebeurd, met een onder zeeboot der Engelsche marine, waarin 68 mannen het leven lieten. En als het waar is, wat vermoed wordt, n.1. dat men wist, dat er met die boot iets niet in orde was, als het blijkt, dat men willens en wetens 68 mannen in dien vreeslijken dood heeft gejaagd, dan vormt dat nog een schrijnende aanklacht te meer. De tijd van „Op hoop van zegen" is voorbij. De wet verbiedt, dat vaartuigen, die niet zeewaardig zijn, het zeegat uitgaan. Zoo moet er een wercldovereenkomst komen, die verbiedt, dat een onderzeeboot met menschenlevens aan boord, het zeegat uitgaat. Want een onderzeeboot is erger, dan een lekke haringschuit. Dr. F. C. lüirdohfia^tden Winiehtkxzlen KAMERKRON8EK Het nieuwe kabinet, dat ver dronk voor het water gezien had - En het belangrijke re- geeringswerk blijft onafgedaan - Wat zal het worden Zaken kabinet, minderheidskabinet, of Onweer aan den politieken hemel. En raak ook. Nauwelijks is de Tweede Kamer haar belangrijken arbeid begon nen, of op een zuiver politieke „prinzi- pienreiterei" stort het kersversche kabinet in elkaar en daarmede de zoo lang met zooveel moeite in stand gehouden coalitie. Want op het ontslagverzoek der vier tot de R.K. Staatspartij behoo- rende ministers, volgde al ras de ont slagaanvrage van het heele kabinet, of schoon er in den gewonen parlementai ren zin geen conflict tusschen kamer en kabinet bestaat. Maar de voorzitter van den ministerraad achtte de moeilijk heden, ontstaan door het aftreden der R.K. ministers zoo groot, dat, hij het beter vond, met de overige aangebleven kabinetsleden zijn portefeuille ter be schikking te stellen. We zitten dus nu middenin een politieke crisis, zooals we we er in lang geen gekend hebben. En dat, terwijl er zooveel en belangrijk werk voor de kamer gereed lag, de begrooting en alle andere dringende wettelijke voor zieningen. Het had wel moeilijk op een meer ongelegen moment kunnen komen en het land zal er zonder eenigen twijfel aanzienlijke schade van ondervin den. Dat het kabinet in zijn geheel aftrad, was te begrijpen. Immers na de stemming over het stekelige amendement-Kersten stortte de coalitie in waardoor dus het ministerie, dat op de coalitie gebouwd me. «p hofll nrtït.'a kwam te staan. Een reconstructie ,,a 1' improviste" was dus ondenkbaar en daarom was het verklaarbaar, dat het ministerie heenging, zoodat men den toestand opnieuw kon overzien. Het spreekt vanzelf, dat er, in een periode als deze, nu er in de binnen kamers der politiek veel en zwaar gepraat en onderhandeld wordt, met veel ge heimzinnigheid en terughoudendheid allerlei gissingen en geruchten omtrent de te verwachten ontwikkeling van den politieken toestand, de ronde doen. Er is een belangrijk deel van de politici, dat het vrij waarschijnlijk acht, dat de heer Colijn wederom als kabinetsforma teur zal optreden. De verschillende politieke leiders zijn op het Loo geweest, VOOR UW VERHUIZINGEN 2 COXCURREERENDE PRIJZEN leiding van den heer Colijn. Wanneer we den toestand goed beschouwen, dan is er wel aanleiding te gelooven, dal de regeeringscrisis door de R K. staats*1 partij wordt aangegrepen, om zich eeni~ vereeniging dient het algemeen be lang van Soest en niets anders. Wie zich tot dat doel bij ons aan wil sluiten, is hartelijk welkom, wie dat niet wenscht, of in onze vereeniging iets vijandigs, of gen tijd als regeeringspartij terug te j richtingstrijd meent" te" zien schoon trekken, ten einde zich innerlijk te ver- j fen onrechte hij blijve vrij. Het zou sterken en eenheid te brengen in du'; de beste voldoening zijn van onzen verschillende stroomingen in de partij.;1 arbeid, indien wij vooroordeelen mochten Wat zal het dus worden, zakenkabinet'! overwinnen. Ik meen te moeten consta- minderheidskabinet, of zou men er, teeren, dat de verslaggever met boven- toch nog in slagen de coalitie nieuvv, genoemde tirade onze vereen, geen dienst leven in te blazen Bij ons is immers'' bewezen heefthet ware beter, indien niets onmogelijk. 4hij zich zuiver aan het verslaggehou- POLITICUS, -{den had. Met dank plaatsing. Mevrouw E. C. v. d. MANDELE Secretaresse van „Plaatselijk Belang" Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.,) Soest, November 1925 Zeer Geachte Heer Redacteur. ,,jB Ontvangen een PRACHTCOLLECTIE B Telkens en telkens lees ik ingezonden.18 gf fi fi 1*0 II U li SS 11 stukken in Uw blad, inhoudende klacb'jji IXT AIrnKTIPItlir(ln.D ten over alle mogelijke aangelegenheden, j 2 onze Gemeente betrekkelijk, ja zelfs op 11 humoristische toon. Of deze stukken doe! j g hebben getroffen, laat ik in het midden- S Meermalen is bij mij de vraag gerezen,ffl waarom wordt er niet en bloc gestreden j tegen onze Soester wantoestanden, zoo-.,! wel op belasting gebied, op verfaaiïn£j Aan alle Oud-gemobiliseerden wordt IN DE ALLERNIEUWSTE DESSINS EM MAL AAN 10 b/h. JULIANAPLEIN jf TELEF. 169 als op een behoorlijke correspondentie"; met de ons ten dienste staande spoor-jL wegstations. Hoewel mij bekend, waar in deze de J schoen wringt, wil ik dit toch, in dit j mijn ingezonden stuk nog achterwege"' laten. Dat men hier een Comité van al gemeen plaatselijk belang gesticht heeft," juich ik ten zeerste toe, maar hoe kam één middelpunt de belangen onzer zoo uitgebreide Gemeente behartigen, wan-, neer dit niet gesteund wordt, door klei nere middelpunten, om en bij haar vereenigd. Het hoofd-middelpunt, in' deze het Comité van plaatselijk belang, binnenkort o.s. circulaire gezonden. Soest, November 1925 Aan alle oud-gemobiliseerde in de Gemeente Soest. Waarschijnlijk in de maand December e.k. zal te Utrecht een plechtige uitrei king plaats hebben van het Mobilisatie kruis, aan allen, die in de provincie Utrecht woonachtig zijn en op dit kruis recht hebben. Het plaatselijk comité te Soest van voormeiden Bond noodigt U uit, bij de uitreiking, waarvan de datum nader be kend zal worden gemaakt, tegenwoor- kan alleen dan, in groei en bloei toenemen- dig te zijn, tot het in ontvangst nemen om de noodige resultaten van zijn werker:/! van het Mobilisatie kruis. Teneinde de in te oogsten, wanneer het om zich heef'.j hooge waarde van dat Mobilisatie kruis buurtvereenigingen, in casuondergeschik-';.welke waarde ook door U zal worden te middelpunten, als boven omschreven.' erkend- nog meer tot haar recht te doen Wanneer nu deze buurtverenigingenkomen, zal de officieele uitreiking plaats opkomen voor hun eigen belang en zijV'hebben door eenige hooge autoriteiten, dus hunne verzoeken en grieven richten/ Het plaatselijk comité zorgt voor de tot het Comité van plaatselijk belangw aanschaffing van de kruisen en de be- zou dit Comité het daarheen kunnq/r.tajing daarvan en tevens voor het be- Ieiden, dat zij worden gebracht ter K'/f ^a'en ^an de reiskosten naar Utrecht en voegder plaats^ langs hftrf"Mj JfcT zoodat door de betrokkenen geen uwe uïijug zicirs-ftïjze uo'ui 'üadivuur öenóevdrie waar zij door H.M. de Koningin zijn ontvangen ter bespreking van den toe stand. Als oplossing noemt men een zaken kabinet, onder rechtsche signatuur, of wel een minderheidskabinet, waartoe dan R.K. en A.R. zouden samengaan, op grond van de overweging, dat een ministerie, geleund op een parlementaire meerderheid, op hetoogenblik uitgesloten is te achteaPZou men in die richting kunnen slagen, dan zou gepoogd worden, een welwillende neutraliteit der C.H. fracties te verkrijgen. Maar dit zou in houden, dat de afgetreden R.K. ministers bereid zouden zijn, op hun besluit terug te komen. Maar dan zou er nog heel wat moeten gebeuren, daar vooral na de positieve verklaring van mgr. Nolens, een terugkeer der R.K. ministers, zoo zonder meer, vrijwel tot de onmogelijk heden behoort. Natuurlijk is, zooals te verwachten was, door de sociaal democraten een balletje opgegooid omtrent een cvenlu- eele samenwerking der R.K. met de soc. dem. Een zwart-rood bloc dus. Heel waarschijnlijk lijkt dit echter niet Afgezien nog van het feit, dat een der gelijke samenwerking toch nooit van langdurigen aard zou kunnen worden geacht. Er zijn nog andere redenen, waarom dit niet waarschijnlijk is te achten. Immers in bepaalde R.K. kringen beschouwt men de zaak zoo, dat het behoud van het Gezantschap bij het Vaticaan afhankelijk is gesteld van de bereidwilligheid der linksche partijen, om de coalitie te helpen bestendigen en dat het gezantschap dus is opgeofferd, aan de zucht, om de coalitie door link- schen steun te doen voortduren. Door het gebeurde vindt men nu aan de Katholieke Staatspartij de mogelijkheid afgesneden om met andere dan de coa litiepartijen een parlementaire meerder heid te vormen. Ook een Katholiek-A.R. minderheids kabinet oordeelt men in die kringen onwaarschijnliïjt^en zeker niet onder •iijju Soesternaars over het hoofd gezien, dan twijfel ik niet, dat wij vroeg of laat voor een débacle onzer Gemeente staan, gezien het groote tekort in de Gemeente-kas, gezien het onoordeelkundigfinancieeren der Gemeentelijke gelden en gezien, be trekking hebbende op het voorgaande punt, de steeds rijzende belastingen (Straatgeld en navordering). Naar mijne bescheiden meening, zou dit alles niet plaats kunnen gehad hebben, wanneer de buurtvereenigingen boven omschreven reeds bestaan hadden en wanneer wij aan het hoofd onzer gemeente een krach tig, onpartijdig, doortastend per soon hadden gehad, zooals een Dr. van Leeuwen, Mr. Zimmerman en andere nog in functie zijnde burgemeesters. Liefst iemand bekend met de in- en uitwendige aangelegenheden onzer Ge meente. Op den voorgrond moet ik echter erop wijzen, dat partijstrijd op den ach tergrond moet worden gedrongen, vóór de Gemeentelijke belangen. Wordt dit over het hoofd gezien, dan zal ontegen zeggelijk mijn betoog betreffende de buurtvereenigingen schipbreuk leiden en behoeft men hieraan niet te beginnen, en zal men zich moeten getroosten met de handen in de schoot te zitten en afwachten op nog wellicht komende be- Iastingsnavordcningen en Soest's faillisse ment, om nog niet te spreken van de dagelijksche ongerieven die wij zoo dik wijls aan den lijve voelen. U dankzeggende, Mijnheer deRedacteur voor Uwe welwillendheid tot plaatsing van dit mijn stuk, althans wanneer U daartoe mocht willen overgaan, heb ik de eer te zijn, SAMENWERKING. P. C. W. FOEKEN MANUFACTUREN T 34-34A. SOESTDIJK Sjaals, Mutsen, Handschoenen, Truien, Kousen, Sokken, Warme Onderkleeding Wollen-, Gewatteerde- en Molton Nieuwe zending Schorten ook in Casaque model Vraagt ons Jubileumboekje in verband met de St. Nicolaas Verrassing Geachte Redactie. Wilt U onderstaand stukje plaatsen iij Uw blad van 21 Nov.? Ik stel er namei lijk prijs op ter kennis van het publielj te brengen, dat de tirade, die de verslag} gever meende ten beste te moeten geveij aan het einde van het vei slag geheel voor verantwoordelijkheid is van ge-! noemden journalistdat er noch in he bestuur, noch onder de leden ooit zelf gedacht is aan, laat staan gesproker over „boycotten" van neringdoenden die geen lid wenschen te worden. Niet alleen, dat wij deze menschel zouden aanranden in hunne persoonlijk' vrijheid, doch het zou daarbij niet in he voordeel zijn van onze vereeniging, dit wij gaarne zagen uitgebreid over all standen, onverschillig van welke gods dienstige of politieke richting. Onzt gemaakt. Genoemd comité zal het tevens zeer op prijs stellen, indien U, voor zoover dit nog niet heeft plaats gehad, als lid wilt toetreden tot de plaatselijke afdce- ling van den Nationalen Bond. „Het Mobilisatie kruis". Gelijk U bekend zal zijn, is het doel en streven van den Bond, „onderlinge saamhoorigheid en onder ling hulp-betoon". Het bedrag der contributie kan door een ieder zelf worden bepaald, de mini mum contributie evenwel bedraagt f 0.25 per jaar. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de plaatselijke bladen, terwijl er bovendien gelegenheid is om inlichtingen omtrent doel en streven van den Bond te ontvangen op Woensdag 25 November a.s. des avonds 7x/a uur, in het gymnastieklokaal van de Openbare lagere school Kerkebuurt, alwaar de heer J. de Vries Sr. uit Hilversum, terzake aan belangstellenden mededeelingen zal doen. Belanghebbenden en belangstellende woonachtig te Soesterberg, zullen wor den ingelicht op een nader te bepalen dag, door het bestuurslid den heer J. H. Sar. Namens het plaatselijk Comité. Het Bestuur: J. C. C. Phaff, Voorz., Julianastr. 63 J. B. Uiterwijk, le Secr., Steenh.str. 45a. P. J. v. Nes, le Penningmeester, Wilhelminalaan 26 J. H. Sar, 2e Secr., Amersfoortschestr. 20 D. v. d. Haven, 2e Penningm. Laanstr. 9a Uw bericht of U op bovenstaande wijze een Mobilisatie kruis wenscht te ontvangen, wordt vóór of op 30 Nov. a.s. ingewacht aan het Secretariaat, Steen- hofstraat 45a. ^sjr-gerlïilte® SSandl GEBORENEverard Joannes Theodorus Phillippus z.v. C. J. Spijker en G. E. Krijnen Gerdina Jacoba Hen- drika, d.v. R. van Kooi en G. Horns- veld. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Geene. OVERLEDEN: A.Butselaar,oud 7 weken d.v. A. Butselaar en W. Meerveld M. Hoogeveen, oud 72 jaren, echtgenoote van W. Jongman. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 4—18 NOVEMBER 1925. H. H. van Beek,Birkstr. 54b, van Hoog land f. van Maren, Sophialaan 15, van Zalt-Bommel B. J. Snip met gezin, Laanstr. la, van Amsterdam H. F. Valknneer met gezin, Bosstraat 23, van Zeist M. Gomes m. gezin, Kcrkpad Zz. 20a, van Eindhoven J. D. Helm ken, Hartweg 23, van Amsterdam C. H. van Roest, Soesterb.str. 15a, van Ren- kum (Oosterbeek) A. C. J. van Luijn, Amersf.str. 18, van Amersfoort W. F. Bijleveld, Amersf.str. 117, van Amers foort F. W. G. Schoeler, met gezin, K. Brinkweg 36, van Utrecht J. H. van Gelderen met gezin, Nicuweweg 88, van Deil A. Hulshoff met gezin, Dorre- KASSIERS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGRONDSCHE 1ÏRAND-INBRAAK.VRIJE KLUIS KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 steinweg 21, van Heemstede S. A. van Dalen, Schoutenk.weg 25, v. Utrecht E. C. M. Brölmann, Kolonieweg 13, van Noordwijkerhout H. Wouters, Birkstraat 53, van Woudenberg H J. Gilles, Kolonieweg 5, van Kampen J. Weslerkamp, Birkstr.63, van Amers foort J. v. Woerkom met gezin, An driessestr. 8, van Amersfoort W. J. T. Lissenberg, Postweg 16, van Utrecht P. v. Fulpen, Kerkpad Nz. 35, van Maartensdijk J. E. v. Tongeren, Schoutenk.weg 1, van Epe (Gld.) W. v. Burgsteden, Isseltscheweg 2, van Amersfoort Wed. J. T. Visser met gezin, Lenneplaan 10, van Baarn J. M. Wildenbeest, Verl. Postweg 2a, van Pannerden V. J. B. M. G. van der Ven, Laanstraat 8g, van Utrecht L. Worp met gezin, Amersf.str. 87, van Amersfoort W. G. Kok, Kerkpad Nz. 15, van Hoogland J. G. Kuiters, Kerkstr. 14, van Deil A. C. M. Kamp horst met gezin, Kerkstr. 20a, van Apel doorn G. Hopman met gezin, Veen- huizerstr. 2a, van Bunschoten J, v. Faassen, Oude Grachtje 6, van Amster dam J. J. Flint met gezin. Sophialaan 4 van Zaandam. Kiespijn en Aangezichtspijn verdrijft men het beste door het gebruik van Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 4 TOT 18 NOVEMBER 1925. H. L. Janssen van Raaij, naar den Haag, Columbusstr. 279 G. Vergeer met gezin, n. Utrecht, P. C. Hooïtstraat 16 bis P. A. van Maaren, n. den Haag, Laan v. Meer der vooü 104 G. H. Bloemheuvel, n. Amersfoort, Langestr. T-l r a Teuben. n. Rpttexdam. Nieuwe RuDensstr. /yu n. c/uiincu; n, Bussum, 's-Gravenlandscheweg 57 A. J. Mulders met gezin, n. Hamburg A. C. Hilhorst, n. Hilversum, Graaf Floresstr. 42 C. M. Dijkland, naar Harmeien, p./a. Wed. Dijkland H. van Mourik, n. Amsterdam, Vechtstr. 18 A. Sanders, n. Arnhem, Velperweg, p./a. van Manen H. A. de Beer, n. Uden, N.B. Missiehuis F. J. M. Hel sloot, idem W. B. v. Hemert, idem J. G. v. d. Horst, idem J. D. Jongma, idem W. Th, van Kuijk, idem J. W. A. Meijer, idem R. Morsch, idem M. G. Salet, idem W. N. Schothorst, idem B. T. P. v. d. Vegte, idem P. H. de Zwart, idem A. v. d. Bedum, n. Maartensdijk, E 5 (Blauwkapel) A. M. E. Kooge, naar Amsterdam, v. d. Helstr. 56 R. H. Hekkers, n. Eemnes, p./a. J. v. Gelder A. C. Hekkers, n. de Bilt, de Leijen, p./a. H. Noordeman F. C. M. Stolwijk, n. Schalkwijk, p,/a. J. den Hartog W. v. Pelt met gezin, n. Utrecht, 's-Grave v. Sandestr. 27 bis A. J. Heemskerk, n. Rotterdam, Oude Binnenweg 75 Th. Busscher, n. den Haag, Trekweg 47 H. J. F. Wisboom, n. Elburg, Huize „Zwaluwenberg" H. B. Pietersen, n. Utrecht, Vleutenscheweg 191 C. R. van Leeuwen met gezin, n. Amersfoort, H. v. Viandenstr. 30 H. A. Breugem, n. Hillegersberg, G. J. Nassaustr. 5 b C. v. d. Schagt, n. Voorburg, van De- venterlaan 32 A. D. de Haan, naar Zeist, Mooi Laantje 61 J. A. v. Lam- balgen, n. Hilversum, Dalweg 1 D. v. Lunteren met gezin, n. Utrecht, Boorstr. 12 G. A. Top met gezin, n. Maar tensdijk, Utrechtscheweg W. Laseur, n. Vleuten, p./a. H. v. Rossum J. C. Oostveen, n. den Haag, Muzenstr. 1 H. v. Dam, n. Haarlem, Nieuwlandstr. H. J. Stas, n. Amsterdam, Govert Flinckstr. 322. N1EUWERHOEKSTRAAT 2. Billijke cond. - fvloderne meth. Spreekuur eiken Zaterd. van 1—2 uur of schriftei. aanm. Plaatselijk Nieuws. „NEERBOSCH" Aan allen die toezegging deden, kousen voor „Neerbosch" te willen geven, wordt nog even in herinnering gebracht dat Mevrouw Brans die gaarne voor 1 Dec. wenscht te ontvangen. GESTICHT VOOR VALLENDE ZIEKTEN TE HEEMSTEDE Donderdag 26 Nov. a.s. hoopt Br. Smit, Godsdienstonderwijzer aan het gesticht voor vallende ziekten te Heem stede, te spreken in de Christ. School te Hees. Deze Broeder komt in het belang van bovengenoemde stichting, teneinde meer belangstelling te wekken voor dezen zoo moeilijken, maar ook zeer nuttigen arbeid. Toont door _Uw-< opkomst dat dit werk, ten bate voor ongelukkige menschen, U ter harte gaat. Aanvang 7 uur. NIEUWE ZAKEN Blijkens advertentie in ons nummer van heden opent Zaterdag 28 Nov. a.s. de Heer C. v. Ee, de bekende brood- en banketbakker van de Kerkstraat alhier, een filiaal aan de Soesterbergschestraat No. 15. Hetgeen wij reeds inmiddels van het inwendige van het perceel mochten aan schouwen, ziet alles er degelijk, frisch en ruim uit Waar den Heer v. Ee ten onzent eene goede reputatie geniet twijfelen wij ook niet dat succes daar kan uitblijven. Wij wenschen dan ook hierbij den Heer van Ee goede zaken toe. Ook op Soestdijk zijn we weer een zaak rijker. Zoo opent de heer F. H. Eu we heden de Banketbakkerij „Nieu- werhoek". Alles is naar de eischen des tijds ingericht en ziet er keurig uit, zoodat ook daar succes verzekerd is. Donderdag 26 Nov. a.s. zal de heer v. Manen een rund-, kalfs- en varkens slagerij openen, in het perceel Nieuw- straat 17. Ook de heer v. M. veel succes. TOONEEL- EN ZANGUITVOERING Blijkens advertentie in dit blad zal Dinsdag 24 en Woensdag 25 Nov. a.s. in het gebouw der St. Joseph-Jongel. Vereen, een uitvoering worden gegeven door het R.K. Zangkoor „St. Cecilia". Opgevoerd zullen worden „Meneer de Klaproos", „De twee Verlofgangers", en „Een boottocht op de Duitsche Rijn". Nadere bijzonderheden in de adver tentie. FILM-AVOND Onze lezers, zuilen verleden week wel vg. ijjun V-!j|f r\iS, m.w i r> Nov. n.1. 18 Dec. moest zijn dat de wetenschappelijke film van Antonie van Leeuwenhoek zal vertoont worden van wege de Mij. tot Nut van 't Algemeen. GESLAAGD Maandag 16 Nov. slaagde onze plaats genoot den Heer J. C. A. Butselaar voor Coupeur te Amsterdam* KERKDWARSSTRAAT 15 DAGELIJKS GEOPEND BRUIDSPORTRETTEN FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN PLUIMVEECURSUS. Zaterdag 21 Nov. a.s. zal wederom een aanvang worden gemaakt met de pluimveecursus te dezer plaatse. De cursus zal worden gehouden in een lokaal der Bonifaciusschool aan de Steen hofstraat. PLUIMVEE-VEREENIGING De Pluimvee-vereeniging „Soest en Omstreken" zal op Dinsdag 24 Novemb. a.s. in „De Gouden Ploeg" in de Kerke buurt eene vegadering houden des avonds te 7 uur, ter behandeling van de hierna volgende agenda: 1. Opening en vaststelling notulen der vorige vergadering. 2. Mededeelingen. 3. Benoeming eener commissie tot nazien der rekening 1925. 4. Lezing met lichtbeelden toegelicht, door den heer van Laar uit Apeldoorn. 5. Rondvraag en sluiting. Deze belangrijke vergadering is zoowel voor Leden, als niet-leden toegankelijk. GLADHEID. Nabij den heer Verhoef aan de Laan straat alhier geraakte een luxe auto in een greppel, wegens de gladheid van den weg ter plaatse. Met vereende krach ten bracht men de auto spoedig weder op den beganen grond. Persoonlijke ongelukken kwamen hier bij gelukkig niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Kinderportemonnaie, wit zakdoekje, paar kinderhandschoentjes, gouden bro che, spiegel van een motorrijtuig, twee plumuurmesjes, streng koralen, zilveren broche, zaklantaarn, zilveren kettinkje, versiersel van een damesschoen, twee belastingplaatjes en een gouden sierspeld. Aangeloopen een herdershond, zwart hondje en een straathond. W1NTERLEZ1NG. Op uitnoodiging van het Chr. Comité van Winterlezingen trad Ds. J. H. F. Remme, van Amsterdam, Donderdag 12 Novemb. 1.1. in het Gebouw „Religie en

Soester Courant | 1925 | | pagina 1