rjE Ni Middenstands-Credietbaiik SOEST loofÉlijlte Oislag s Soest er C o n r a ii t, voor Soest ea Omgeviag Nieuws- en Advertentieblad. FerscMjnt eiken Zaterdag. T HANDELSCREDIETEN Heerendassen g Fotografie Atelier Pianoleerares STRIJKERS Brandstoffenhandel Uitgever G. v. d. BOVENKA MP Soestdijk. aiSSCASSO's - DEPOSITO'S SI. NICOLAASAVOND. Ruwe,Schrale Huid PU ROL' „SOLS DEO GLORIA" 1 vfoensdag 3 December a.s. W. P. J. VENEMA DIEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN IVAN DUIC's I MEUBEL-TRANSPORT VRIJWILLIGE BRANDWEER E. van Meups, No. <49 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Dertiende Jets =ir- janej Zaterdag 5 Dec. 1925 ADVERTENT1EN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker Heel wat kinderhartjes kloppen sneller, in deze geheimzinnige, van blijde ver wachting overvulde dagen van het feest van St. Nicolaas. En, al bekennen we het ons zeiven niet, ook in het gemoed van vele ouderen, brengt de St. Nicolaas- stemming even een glimp van verhoogde vreugde, de blijde vreugd van het geven. Welke beteekenis men overigens aan de St. Nicolaaslegenden en overleverin gen wil hechte;], dit eene feit steekt toch boven alles uit, dat door alle tijden s heen, de geestelijke idee, die er aan -len grondslag ligt, n.1. het bereiden van vreugde, door geven, zonder op beloo- ning te rekenen, is bewaard gebleven. Zoodat er in dit, door sommigen als een onbeduidend kinderpretje begrepen feest, meer zit, dan oppervlakkig gezien wordt. De St. Nicolaasfiguur, met al de attri buten als bijv. de schimmel, waarmee hij over de daken rijdt, het neerzetten van sehoenen en klompen bij den schoor steen, is een zeer gecompliceerde sa menstelling van waarheid en verdichtsel en gekerstende oud-heidensche gebrui ken én voorstellingen. Over het algemeen heeft de - Volksmassa slechts een zeer flauw beeld van den oorsprong van het St. Nicolaasfeest. Er moet dan ergens in Spanje een goedhartig bisschop ge weest zijn, die veel met kinderen op had. En op 6 December viert de Katho lieke kerk zijn feest. Ook hoort men dikwijls in den volksmond den zesden December als St. Nicolaas' verjaardag- aanmerken. Positieve gegevens omtrent St. Nicolaas zijn er weinige. Vast staat echter, dat hij bisschop was van Myfa, een havenstadje in Klein Azie, waar hij tap den 6e December van het jaar 362 /overleed. Onder de regeering van Dio- de=ï £2lOÖfS WÜ in den kerker geworpen, waardoor hij de onderscheiding van „belijder", de benaming in de eerste tijden van het christendom voor hen, die om hun geloof gekerkerd of verbannen werden verkreeg. Later verkreeg hij weder de vrijheid. Als oudste aanwijzing voor de vereering van dezen braven bisschop vinden we vermeld, dat in de 6e eeuw door keizer Justiniaan te Constatinopol een kerk werd gebouwd, die onder de bescherming van de H.H. Priscus en Nicolaas werd gesteld. Eenige tientallen jaren later spreekt men alleen nog maar van de Nicolaaskerk. Sedert dien zien we de Nicolaasvereering in het Griek- sche Keizerrijk snel toenemen en zich verspreiden. Tal van legenden ontstaan, die alle in dit opzicht overeenstemmen, dat zij de opofferende liefde, de vreugde van het geven zonder terug te ontvangen, in het licht stellen. Nicolaas moet dan geboren zijn te PataFa, in Klein Azië. Hij was de eenige zoon van tamelijk welgestelde ouders. Spoedig onder scheidde hij zich door zijn helder ver stand en kennis, vooral van de Schrift. De bisschop van Myra wijdde hem tot priester, Zijn oom, eveneens Nicolaas geheeten, stichtte een klooster en nu werd de jonge Nicolaas daar eerste abt, in welk ambt hij het klooster tot grooten bloei en deugd bracht. Bij den dood van zijn ouders verdeelde hij de erfenis onder de nooddruftigen. Zeer talrijk zijn de weldaden, die hem worden toegeschreven. Steeds zten wij Nicolaas optreden als beschermer van de armen, de valsch beschuldigden, de zeelieden, de monnikken. Het is dus niet te ver wonderen, dat na den dood van den bisschop van Myra, Nicolaas zijn opvol ger wordt. Als onderdeel van zijn vaste «reloofsovertuiging trad zijn naastenliefde sterk naar voren. Men verhaalt, hoe zijn bisschopstad eens door hongersnood geteisterd werd. Toen verscheen St. Nicolaas aan eenige schippers, die koren voor den keizer naar Constantinopel brachten. Nicolaas gelastte hen naar de haven van Myra te gaan, waar hij het koren liet lossen en de schippers over vloedig daarvoor betaalde. En als de schippers weer heen varen, bemerken zij dat hun schepen toch nog even vol geladen zijn, als bij hun aankomst. De reputatie als kindervriend is eerst later in het Westen ontstaan, een mengeling van oud-heidensche voorstelling en Ni colaasvereering. De oud-heidensche voor stelling van den god Wodan, was die van een dondergod, die op zijn paard door het luchtruim trok. Het neerzetten van schoentjes bij den schoorsteen, met hooi en water voor het paard van St. Nicolaas, is dus een gebruik, dat oorspronkelijk voor Wodan bestemd was, maar later, bij de kerste ning, heel geschikt op St. Nicolaas, den kindervriend, overgebracht kon worden. Want vertelt een oud verhaal niet, dat St Nicolaas eens vernomen had, dat een gezin armoe leed en toch niet wilde bedelen De brave Sint wierp toen 's nachts een beurs geld naar binnen, die net in een schoen terecht kwam. Na dien tijd zeiten de kinderen hun schoen tjes klaar, om ook van die goede gaven te ontvangen. Dit zou de oorsprong kunnen zijn van St. Nicolaas reputatie als vriend der kinderen. Dr. F. C. De kabinetscrisis „und kein Ende" - Het falen van Mr. ftlarchant - Wie volgt? - Terug naar de coalitie. De eerste ronde is voorbij. Een week is voorbij gegaan met bespiegelingen en besprekingen. Het ging er nu om, of de R.K. Staatspartij op het voorstel van den heer Marchant, om met hem een meer derheidskabinet te vormen, steunende op de drie groepen, V.-D., S.D.A.P. en R.K., zou ingaan. Er waren zeer groote optimisten, die zeiden van ,.ja". En wer kelijk, er scheen de laatste dagen een eenigszins meer vriendschappelijke geest uit de R.K. pers over te waaien. Men wees het niet heelemaal van de hand. Maar de fractievergadering der R.K. leerde ons anders. In voltallige vergadering (op één na) bijeen, werd eenstemmig ge weigerd medewerking te verleenen tot het vormen van een parlementair kabinet, steunde op de genoemde fracties. Alleen bij uiterste noodzaak ditzelfde stand punt werd immers reeds dadelijk na de verkiezingen ook ingenomen zou de Katholieke kamerfractie tot de om ver schillende redenen door haar zeer on- gewenschte samenwerking met soc. dem. kunnen overgaan. En deze noodzaak werd nu nog niet aanwezig geacht. Het was te voorzien geweest. Want, zooals de officieele mededeeling van de R.K. fractie ook vermeldde, de diepere be ginselen van de Soc. dem. arbeiders partij zijn met de r.k. beginselen in lijn rechten strijd. Wadr-nfOv.fi V.-G:, noch S.D.A.P. nei ging gevoelden gezamenlijk een minder heidskabinet te vormen, zag de heer Marchant zich dus genoodzaakt H. M. de Koningin mede te deelen, dat hij niet had kunnen slagen in zijn pogingen tot kabinetsformatie. Een rood-zwart bloc is dus, voorloopig althans zeker van de baan. Maar de opgave van redenen tot weigering door de r.k. fractie bevatte nog een zinsnede, die te denken geeft. Zij handhaafde n.1. onverzwakt haar meening, dat een kabinet, steunende op de drie rechtsche partijen, de meeste waarborgen geeft voor een alzijdige be hartiging van 's lands belangen. Ei, ziet, daaraan zou de onbevooroordeelde lezer toch een eigenaardige geur, men zou zoo zeggen een coalitie-geur, meenen te ont dekken. Het spreekt van zelf, dat men in democratische kringen zeer teleur gesteld is over de houding der katholie ken, meer in het bijzonder der katholieken democraten. Dat verklaart, dat men in die kringen a priora een herstel der springende Itppen I Doos30-60*90ct. 1 TubeöOct. Bij Apoth.en Drogisten coalitie uitgesloten acht. In de politiek dient men de woorden „onmogelijk" en „uitgesloten" echter met de grootste reserve te gebruiken. Men gaat in soc. dem. kringen zelfs zoover, om te ver klaren, dat een coalitiekabinet uitgesloten is. En waar een minderheidsregeering in elk opzicht ongewenscht is, zou er, nu de r.k. fractie weigert samen te wer ken, voor een parlementaire regeering geen plaats zijn. Een nationaal kabinet dan of een dictator Hier zwijgt de pro- feteerende leider der S.D.A.P. Retournons d nos moutons. We sig naleerden de coalitie-geur verspreidende uitlating der R.K. fractie. Nu komen de Chr. H., die tegen den gezantschapspost stemden, in een eigenaardig parket. En nog eigenaardiger is deze verklaring der R.K. Want de coalitie, waarvan de Chr. H. deel uitmaken, zou de beste waar borgen bieden voor een alzijdige be hartiging van 's lands belangen. Zou men dat zoo moeten opvatten, dat de gezantschapspost dus geen landsbelang was, maar een meer principieel R. K. belang? Van sommige zijden wil men dit opvatten, als een aanwijzing, dat de R.K. bereid zouden zijn, een compromis te sluiten, in dien geest, dat bijvoorbeeld een protestant gezant het gezantschap bij den Paus zou waarnemen. De Chr. Hist. zouden dan bij een hernieuwde indiening van het ontwerp blanco kun nen stemmen. Dit wordt door anderen weer bestreden, met de bewering, dat de Chr. H. uit beginsel tegenstemden. Maar, het is ten slotte niet uitgesloten, dat de Ch. H. in dit opzicht water in den wijn zouden doen, met het oog op het groote landsbelang, dat aan een spoedige oplossing van den crisis ver bonden is. Thans is. 'h*ijiet oog gericht op de Ch. H. en def&fmen, dat hun 8sig®ïE«3ir!s!srs fluiten verantwoordelijkheid der Redactie. leider wel eens Mr. Marchanls opvolger kon zijn. Intusschen gaan de dagen voorbij en het aantal zaken, dat om afdoening vraagt wordt steeds grooter. Indien eenigszins mggelijk, zal de Tweede kamer de vol gende weck bijeenkomen, om eenige" wetsontwerpen te behandelen, welke' vóór 1 Januari a.s. moeten zijn afgedaan, met het oog op tegen dien tijd afioa- pende termijnen. Laten we hopen, dat_ de Kamer spoedig weer haar geregeld' arbeid- zal kunnen hervatten. Dat een verslag voor rekening van POLITICI! f> verslaggever blijft is natuurlijk en j geloof, dat wel niemand uit mijn NEO. HERV. Z A G - VER j'ls! zai opgemaakt hebben, dat het t cV^^:Stuur Leden over boycotten ge- VERKEERD BEGREPEN J Het spijt mij, dat Mevrouw E. C. v. Mandele, Secretaresse van „Plaatselijk /fjelang" de laatste regels van mijn vcr- ■:\g niet goed begrepen heeft. Ik zei cV:srin, dat sommige winkeliers vreesden geboycot te worden indien zij lid van Tpaats.elijk Belang" worden. Ik stelde .mar tegenover, dat men het eerder :st doen, indien zij het niet werden. Directeur: FRED. BREEKVEL^^ De repetities worden gehoua^N^ dagsavonds van 8 tot 10 uur Kerk te Soest. Contributie bedr&^Sv per maand. Dames en Heeren die ai'^OKfend lid willen toetreden gelieven zich te vt. voegen bij den Secretaris, den Heer D. Versluys/ Steenhofstraat 57 Soest, des avoids ter repetitie f»uto!geafii§fni •roken zou hebben. UVat Mevr. v. d. Mandele zegt over ji uitbreiding van de Vereeniging over 'te standen, onverschillig van welke -dsdienstige of politieke richting, is M .c herhaling van wat ik in mijn verslag 'Ij b gezet. ^Nogmaals het doet mij leed, dat eene Afkeerde opvatting deze storm in een .'vs water veroorzaakt heeft. J. STORK, Verslaggever van „De Soester". 'Z<V' GEMEENTE-REKENING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest, gelet op het bepaalde bij art. 219 der Gemeentewet, brengen ter algemeene kennis, dat de rekening dezer Gemeente over het jaar 1924 aan den Raad is overgelegd, van heden voor een ieder op de Secretarie ter lezing ligt en aldaar in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar is. Soest, den 28 November 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, van den BERG w.b. De Secretaris, J. BATENBURG Starïel WERXVOOGOEN der MED. HERVORMDE GuiEENTE alhier brengen ter kennis vy< belanghebbenden, dat de 'f B3ï@nsS B25 t DECEMBER a.s. moet zijn voldaan en te dien einde zal worden T¥B8*i® g©S-a©jjel©r« ff- in de KERKEKAMER van 's morgens tO-1 uur. GEBOREN Rika, d. v. W. v. de Bedum en R. Ossendrijver Willy, d. v. J. Moree en F. G. v. Welsum Elisabeth Johanna, d. v. R. B. Th. Kleijn en C. J. v. Lint Johanna Dirkje Magdalena, d. v. J. C. Hen driks en M. M. VogelJoharme* Adriabiis? z. v. j. Daiuet'up tit o. v. d. Goede Menna Wilhelmma, d. v. J. v. der Borg en M. W. Alting Geertruida Catharina, d.% v. G. van 't Klooster en C. v. d. Grift Geertruida, d. v. G. Meer- veld en K. v. Zijst. ONDERTROUWDGerardus Schouwe naars en Hendrika Wolfsen Al- bertus van Veen en Neelje van der Veer. OVERLEDENHelenaMargritaConradi, 81 jaar, wed. v. A. Th, Verheij, Johanna Wijnhoff, 72 jaar, wed. v. P. v. Klooster Cornelis Adri- anus Hermanus Galesloot, 30 jaar, echtgenoot van Louise Johanna Oli- vier Cornelis Bedijs, 67 jaar, echtgenoot v. Catharina J. M. du Bois. VESTIGING VAN 19—25 NOV. 1925. J. H. Hijnens, Pr. Hendrikl. 5, van A'dam J. Strumpel, Pijnenb.laan 5, van A'foort C. A. Dumans met gezin, Talmalaan 14a, van Utrecht W. M Braam, v. Weedestr. 43, van Bergh (Gld.) B. S. J. Precht, Laanstr. 8d, van Hilversum A. Frankena met gezin, Laanstr. 1b, van Baarn L. Everts met gezin, Steenhofstr. 75, van Australië J. H. Smit met gezin, Mo- lenstr. W.Z. 15, van A'dam A. M. Wildenbeest, Heuvelweg 40, van Gro ningen P. Korenhof met gezin, Sin- nemaplein 3, van Driebergen F. W. Preusser, Rademakerstr. Ib, van den Haag O. W. R. Bergemans, Talmalaan 10, van Hilversum C. C. Veenendaal, v. Weedestr, 40a, van Bussum B. Leeuwenkamp met gezin, Birkstr. 71a, van Amersfoort. VERTREK VAN 19—25 NOV. 1925. W. Groenesteijn, naar Baarn, Laanstr. 87 D. Groenesteijn, n. Baarn, Noor- derstr. 14 G. Kok, n. Eemnes, adres P. Hilhorst A. Beun, n. Weesperkars- pel, Stammersdijk B 61 A. N. v. der Walt, n. Bloemendaal, Bloemendaalsche- weg 125 G. A. Dorrestein, n. Werk hoven, (ouders) J. Borger met gezin, n. Zwitserland, (Luzern) A. Groen met gezin, n. Amersfoort, Residastraat 22 J. Tinga met gezin, n. Amersfoort, Rozenstraat 17 P. J. Westrik met gezin, n. Amersfoort, Seringenstraat 46 J. Mol, n. A'dam, Onbekende gracht 3 J. E. R. v. Veen, n. Hilversum, Utr.weg 11 M. Jansen, n. Amsterdam, Rustenb.str. 3401 Th. A. Wolfsen, n. Hilversum, Achterom 183 M. J. Hekkers, n. Achttienhoven Th. de Ruig met gezin, n. Baarn, N. Schoon- oordsir. 14 G.Lettinga, n. Breukelen, Heerenstraat P. v. de Berkt, naar de Bilt, Julianastr. 254. Ontvangen een PRACHTCOLLECTIE B IN DE ALLERNIEUWSTE DESSINS EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN g TELEF. 169 Soestdijk, 25 Nov. 1925. x M. de Red. jviijii eerste plan om bij de j.1. plaats- bf^ preklng voor de Nutsavond protest té teekenen bleef onuitgevoerd, om r,4 enen die wellicht aanleiding zouden lui ben kunnen geven tot een conclusie di| opgevat zou worden, als zijnde een van een persoonlijke antipathie ir-r le'dendo personen e ondervinding heeft echter hier heiaas geleerd, dat de huishoudelijke vergaderingen van het Nut niet worden bezocht door een voldoend aantal leden, die, behalve aan de uitvoeringen, genoeg belangstellen in den werkelijken bloei van het departement, en het belang van de leden. Een ingezonden stukje in uw blad is dan m.i. ook het eenige middel, om de leden tot meerdere werk- en waakzaamheid aan te sporen, om niet enkel door het bestuur als doodlid te worden beschouwd. Ook ter zake. Daar een regeling van volgorde ten eenenmale ontbrak bevreemde het mij ten zeerste, dat, door het aanwezige bestuurslid met de plaatsbespreking be last, aan een der aanwezigen werd toe gestaan n.b. 26 plaatsen te bespreken. De onbillijkheid tegenover de leden die niet de beschikking hebben over een bespreekpersoon ligt voor de hand. 't Bestuur wordt dan ook in overweging gegeven om te bepalen, dat één persoon niet meer dan een beperkt aantal plaatsen kan bespreken. Bij verschil van meening h.o. zou een ev. buitengewone bijeen te roepen ledenvergadering kunnen be slissen. Ten slotte wordt de bevoorrech ting van 't gebouw R. en K. door mij niet in 't belang der leden geacht. Hoogachtend, B. Door de welwillendheid van den uit gever met bovenstaande in kennis ge bracht, betuigt het Bestuur zijn dank aan den inzender voor de opmerking welke volkomen juist is. Er was dan ook alreeds besloten her haling te voorkomen door de bepalen dat door één lid niet meer dan 10 plaat sen tegelijk kunnen worden besproken. BAZAR-COMITÉ. Aan de leden der Ned. Herv. Ge meente te Soest is de stichting van een Bazar-Comité. Als Eere-comite hebben zitting genomen de DamesMevrouw R. H. Loten v. Doelen Grothe-v. Weede, Mevr. S. A. E. H. Beckeringh-Krook van Harpen en Mevr. A. N. de Beaufort- Hooft Graafland. Soest, gij kunt dien naam niet hooren noch gebruiken of gij gevoelt U ver plaatst" in een gemeente van opvallende uitbreiding. Het steeds toenemende getal van nieuwe inwoners met nieuwe huizen aan nieuwe wegen heeft het karakter van Soest zeer gewijzigd. De maatschappelijke vragen, die hier mede in verband staan, laten wij nu rusten, maar als leden der Ned. Kerk, mogen wij ons niet ongevoelig aan stellen tegenover de geestelijke behoef ten, die er uit voortvloeien. In een Kerkelijke Gemeente, zooals de Ned. Herv., waarvan het ledental in de laatste jaren meer dan verdrievoudigd is geworden, is het een zaak van ge wone orde te noemen, dat er meer dan op ééne plaats, gelegenheid zij om tot de Evangelieprediking op te gaan. Toch geen lid der Ned. Herv. Kerk, door doop en belijdenis daaraan ver bonden, acht dit reeds voldoende. Een tweede Kerkgebouw moet de Gemeente weldra bezitten, maar al is Kerkstichting KASSIERS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGRONDSOHE BRAND-INBRAAKVRIJ E KLUIS een zaak, die allereerst ligt op den weg der Kerkelijke lichamen, toch is er voor af een plan opgeworpen voor de vor ming van een bazar door de Dames Mevr. S. G. Landweer-de Visser, Mevr. j. Beversen-Siemons Mevr. C. R. Brans- Wijtman, Mevr. M. van denBerg-Michel Mevr. M. S. Boeser-Van Voorst, Mevr. L. W. de Lange-le Comte, Mevr. Mid delburg-Smits, Mej. C. Siemons, Mevr. W. Weurman-Krug en Mej. G. H. Zwier. Zij willen gaarne door een goede bazaropbrengst in de geldelijke kosten tot Kerkbouw tegemoet komen. Ieder kan veel of althans iets tot mede werking doen. Handwerken en prac- tische dingen worden gaarne als ver koopmateriaal afgewacht voor de maand Maart, waarin de Bazar wordt gehouden. Mevr. Beversen-Siemons (Huize Be- verstein, Korte Brinkweg 3) zal gaarne vanaf 15 Febr. a.s. eiken Maandag en Woensdag, voorm. van 10 tot 12 uur en 'smid. van 2 tot 4 uur de verschil lende voorwerpen ontvangen die men voor de Bazar wil afstaan, terwijl bij Mevr. Brans-Wijtman (Pastorie Kerk straat) gaarne geldelijke bijdragen wor den afgewacht van hen die op zulke wijze ook willen steunen. Geve God zijn zegen over dit plan dat in aller warme belangstelling wordt aanbevolen. I VOOR UW VERHUIZINGEN CONCURREERENDE PRIJZEN g STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 g ©©0©©@©©®®©©®©@®©©©00©®«©000 Wat te doen in geval van brand? Ingeval van brand gelieve men on- miöcióiiijir nei Pó:?tkanföür op te beifön. Door welwillende medewerking van den heer Directeur en het personeel zal aldaar voor verdere alarmeering worden zorggedragen. Hierbij wordt de aandacht gevestigd op de in de gemeente ge plaatste wit geëmailleerde bordjes met rood opschrift; Brandsein, alwaar door bereidwillige medewerking van de betrokkenen ten behoeve van brandalarm kan worden getelefoneerd. Het Postkantoor is dag en nacht tele fonisch te bereiken, uitgezonderd des Zondagsvoormiddags van 91 uur en des Zondagsnamiddags van 210 uur. Gedurende deze tijdstippen wordt men verzocht onverwijld (per fiets, auto) van den brand kennis te geven aan het Hoofdbureau van Politie (Raadhuis) en indien dat gesloten is aan den ge meentebode (ingang naast het Hoofd bureau), terwijl tevens kan worden kennis gegeven aan de politie-beambten. De Vrijwillige Brandweer doet een ernstig beroep op de ingezetenen zoo spoedig mogelijk na het ontdekken van een begin van brand hiervan kennis te geven op de manier hierboven omschre- PSaafseiific Nieuws. „PAT1ËNTIA VINCIT OMNIA" Het Bestuur der Fanfare Patiëntia Vincit Omnia" heeft, zooals bekend, onlangs pogingen in het werk gesteld, om het Fanfarekorps in een harmonie korps om te zetten. Tot zijn groote voldoening kan het Bestuur mededeelen, dat die pogingen met een gunstigen uitslag bekroond zijn. Er is in totaal een bedrag van f 950.ingekomen. De nieuwe instrumenten zijn reeds besteld, zoodat binnenkort met de repetities kan worden aangevangen. Het Bestuur kwijt zich gaarne van den aangenamen plicht om den milden gevers een woord van hartelijken dank te betuigen en ook allen, die hun tijd beschikbaar gesteld hebben om tot dit resultaat mede te werken. Evenwel is het ontvangen bedrag nog niet toereikend om de kosten te dekken en aangezien nog verschillende ingezete nen eene bijdrage toegezegd hebben, die door hen zou bezorgd worden, ver zoekt het Bestuur hun beleefd om het toegezegde bedrag alsnog spoedig bij den Voorzitter, Notaris Dammers, te bezorgen of te doen bezorgen. AANGEREDEN Spelenderwijs en mede tengevolge der gladheid van den weg, geraakte een zoontje van den heer v. d. L. alhier op den Molenstraat onder een fordauto. De bestuurder der auto remde krachtig, doch kon niet verhinderen, dat het kind werd aangereden. Gelukkig liep een en ander nogal goed af. Het kind bekwam slechts enkele ontvellingen en kwam overigens met den schrik vrij. OPENBARE VOORDRACHT OVER VOLKSVOEDING Op Vrijdag 11 December e.k. zal in Hotel „De Gouden Ploeg" te Soest, een openbare voordracht gehouden worden over Volksvoeding met betrek king tot de Maggi's Producten, waaraan kookdemonstraties en een filmvertooning verbonden worden, die den belangstel lenden het geheele Maggi-bedrijf zal toonen, zoowel landbouw- als fabrieks- bedrijf en gelijktijdig een kijkje geeft op het Zwitsersche landschap. In zeer vele plaatsen hier te lande zijn dergelijke demonstraties reeds ge houden en mochten zij zich steeds in een druk bezoek verheugen. Men was zeer tevreden over hetgeen geboden werd en wij twijfelen er dan ook niet aan of de dames van Soest zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Men leze de verdere aankondiging in dit blad. KERKDWARSSTRAAT 15 DAGELIJKS GEOPEND BRUIDSPORTRETTEN FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN RADIO ONTVANG1NR1CHT1NGEN De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Soest brengt in herinne ring dat gebruikers van radio opvang inrichtingen verplicht zijn van de aan wezigheid hiervan kennis te geven. Formulieren hiertoe zijn kosteloos ten kantore verkrijgbaar. OVERTREDING HINDERWET Wegens overtreding van de Hinderwet is tegen een zekere E. van hier door de politie proces-verbaal opgemaakt. BENOEMD in verband met de ontslagaanvrage van den heer Blok, is met ingang van 1 December j.1. in diens plaats benoemd voor 't Ietter schilderen de heer G. Th. Sukkel en voor 't marmer- en houtschil deren de heer B. Sukkel, als leeraren aan de Nijverheidsschool alhier. WINTERLEZING Donderdag 10 December a.s. 's avonds half acht spreekt in het gebouw „Religie en Kunst", Cand. M. den Boer, over het onderwerp: „De lachende leeuw". VEGETARISCHE PROPAGANDA AVOND De Vegetarische propaganda-avond op a.s. Vrijdag (zie advertentie in dit nummer) belooft inderdaad belangwek kend te zullen worden. Dr. Haga uit Den Haag zal het vraagstuk van ver schillende zijden belichten, vooral ook de gezondheidszijde. Zoo vernamen wij als punten van behandeling o.a.: Het Vegetarisme en zijn ethische gronden. Wat leert ons de tragedie van den Duitschen kruiser „Kronprinz Wilhelm" ten opzichte van onze voeding. Waarom het aantal Vegetariërs nog zoo gering is. Het nut der minerale zouten en vitaminen. De matigheid. Over vegeta risch diëet bij den zieke. Over het verkeerde van het gemengde diëet Over dameskleeding. Over de dranken. Dus over alles wat. Als we daarbij in aanmerking nemen, dat het zoo be kende Soester Mannenkwartet liederen zal zingen, zoodat het aangename met het nuttige wordt gepaard, dan vertrou wen wij, dat er niet over gebrek aan belangstelling zal zijn te klagen. NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Billijke cond. - Moderne meth. Spreekuur eiken Zaterd. van 1—2 uur of schriftel. aanm. BEKROOND. Op de te Bussum gehouden Nationale Tentoonstelling voor Pluimvee en Ko nijnen welke gehouden werd op 27,28 en 29 Nov. 1.1. hebben onze plaatselijke Postduivenliefhebbers zich wederom bijzonder onderscheiden, den heer J. C. de Bree welke 7 duiven inzond, be haalde 4 Eerste en 3 Tweede prijzen. Ook wist genoemde heer beslag te leg gen op de Zilveren Beker en een dito placuette voor de schoonste Duif der Tentoonstelling, ook werden doorhem nog 4 Zilveren Medailles gewonnen. Door den heer G. Rademaker, welke 3 duiven inzond, werd behaald 1 Eerste en 1 Tweede prijs. Den heer J. v. d. Brink welke 5 dui ven inzond, behaalde 1 Eerste, 1 Tweede en 1 Derde prijs, terwijl de heer G. v. Dijk met zijn inzending een 2e en Be Prijs verwierf. Voorwaar een schitterend succes, als men nagaat dat er bijna 300 nummers ingeschreven waren. KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7

Soester Courant | 1925 | | pagina 1