JAC. KIEFT Jzn. Lunchroom Kleermakerij Banketbakker - Kok Leuering uan Diners en Souné's mei Zilver, Servies en Het Kinderparadijs Ijsvermaak Dr. J. RUPERT, Dr. DE VOS. Dr.van Dongen Dr. I. RllPERT, Dr. GROENMAN Dr. GROENMAN Schoenmakerij iu KOOL Dr. van Leeuwen. Dr, van Leeuwen Nette Loopjongen 1 BAARN K SPEELGOEDMAGAZIJN Po ppe nkli nSek !MeirniaiieA,Jnf(uemam geeft ruwe huid verzacht H. J. Sukkel WT Inrichting voor ver vaardiging van alie soor ten siofknóopen Kerstnummer 1925 ifÉirp Baarnsche Kunsthandel Rijke keuze KERSTGESCHENKEN Acfvertentiën. Te koop Meisje gevraagd ZÏT-SLAAPKAMER Woning flinke Dienstbode, Kanarievogels Verpleegster Winkelhuis te huur 2 Ongemeub. Kamers VERPLAATST uanKerksir.9naarKerHstr.i6 Fa. P. DE RUIJTER ERfNKSTRA&T 37 - TELEF. 53 GEVESTIGD: H. J. van Dijk, van Baarn, Spoordvv.straat 3a. J. de Vos, van Wageningen, Birktstraat 34. K. Schaap, van Huizen, Kerkstraat 38. A. J. G. H. Mensink, van Utrecht, Soesterb. str. 10a. J. A. Bach, van Zeist, Rademakerstr. 27. D. Blanken, van Amersfoort, Rademaker str. 27. K. J. A. Meester, van Amsterdam, Casino L.V.A. C. J. v. Hulzen, van Bus- sum, Casino L.V.A. J. Kaper, van Zaandam, Torenstr. 8. A. Witzer, van De Bilt, Amersf. weg 65. P. J. A. Vierhout met gezin, van 's-Gravenhage, Noorderweg le. J. P. Lintsen, van Ubbergen, Amerf.weg 119. A. O. Oos- trom, van Amsterdam, Rademakerstraat 29 VERTROKKEN: H. L. Heinow met gezin, naar Amsterdam, Admiralengracht 130. J. F. L. Holty met ge zin, naar Amsterdam, Wilhelminastr. 77 lllh. J. J. Schoenmaker met gezin, naar Den Haag, Wiih. v. Pruisenstr. 23. Hendrik Traa, naar Nijkerk, bij H. v. Ruitenbeek. C. Fillet met gezin, naar Amsterdam, Holendrechtstr. W. C. Wubben, naar Delft, O. Delft 203. H. O. M. Seuneke, naar Beverwijk, Breedstr. 105. H. Willems, naar Hoevelaken, bij J. Knevel. Een belangrijke uitvinding op het gebied der klompenindustrie. Men heeft een uitvinding gedaan, welke in de klompenindustrie een algeheele ommekeer zal te weeg brengen. Men heeft n.1. een onbreekbare klomp weten te vervaardigen. Het bovenste gedeelte is van zeer licht metaal, waardoor de onbreekbaarheid ontstaat, terwijl de zool van hout is. Het groote voordeel, hetwelk aan den nieuwen klomp-is verbonden is, dat menthans, zoodra de zool van den klomp' versleten is, in een seconde wederom een nieuwe zool er onder kan maken. Hierbij een afbeelding links, een oude klomp, rechts een nieuwe klomp, welke bovendien goedkooper zal zijn dari de tegenwoordige. Leeuwenstraat 26 - Hilversum is TOCH het beste, goed koopste en meestgesorteerde ook voor kerstboomversieringen Standaards voor kerstboomen vanaf 59 cent OUDERDOMSRENTE "-'^r uiiLeteurvaTi-liet^RostKairtooT "te Soest brengt hierbij ter algemeene kennis, dat in verband met de Kerstdagen, de uitbetaling der ouderdomsrente zal geschieden op 22, 23' en 24 Dec. a.s. Zij, die anders op Vrijdag komen, worden ditmaal uitbetaald op Donderdag. VLIEG-ONGEVAL Tengevolge van een motor-defect, moest deze weëk het Fokker-vliegtuig 525, bemand met den sergeant Van den Berg, als bestuur der en den reserve-luitenant Viruly, als waar nemer, een noodlanding maken onder de gemeente Woerden. De inzittenden kwa men met de schrik vrij. Het vliegtuig is niet beschadigd. EEN BUITENKANSJE Aan de- 17 onderofficieren van -de Lucln- vaartafdeeling, aan wien met ingang van 1 jan. a.s. ontslag was aangezegd, is bekend gemaakt, dat de genoemde personen nog - gedurende een jaar op de oude voorwaarden aan de Luchtvaart-afdeeÜng verbonden kun nen blijven. INBRAAK Zaterdagmorgen, te ongeveer 6 uur, is bij den heer S., penningmeester van de Bouw„- vereeniging „Ons Belang'' te Soesterberg, ingebroken. Na het stuk slaan van een ruit, heeft men kans gezien hei raam te ontgren delen en zoo binnen te komen. Nadat alles doorzocht Was, heeft men een bedrag van f32.— als buit meegenomen. Deze buit was niet groot, omdat de aan S. afgedragen huur penningen juist waren verzonden. De politie doet onderzoek. Pijnen van allerlei aard bestrijdt men met Buisje 75ct. 'M,JNHAR0T Bij Apoth.en Drogisten F. Holtij, naar Baarn (L. Vuursche), bij C. de Water. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter algemeene kennis, dat het bureau van den Burgerlijken Stand op 2en Kerstdag za! geopend zijn van 1011 uur des voor middags van dien dag, alleen voor het doen van die aangiften, waarmede niet tot den daarop volgenden Maandag kan worden ge wacht. SOEST, 17 Dec. 1925. De Burg. voornoemd, VAN DEN BERG, Wnd. Burg. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENST PLICHT. De Burgemeester van Soest maakt be kend, dat in Januari a.s. voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven de man nelijke personen, die geboren zijn in 1907. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente-secretarie, op Dinsdag 5 Ja nuari 1926, des voormiddags van 9 tot 12 uur en voor Soesterberg ter hulp-secretarie op Vrijdag 8 Januari d.a.v., des voormiddags van 10 tot 12 uur. SOEST, 16 Dec. 1925. De Burg. voornoemd, VAN DEN BERG, Wnd. Burg. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Martha Petronella Johanna, d. v. P. A. Hilthorst en C. v. d. Bremer. Willem Frede- rik, z. v. W. F. Stomp en A. M. v. Es. Wil lem, z. v. J. v. Woerkom en D. Vreling. Ca- tharina Pieternella, d. v. D. Schouten cn A. J. de Ruig. Johanna Hendrika Maria, d. v. P. C. Couwenberg en R. H. v. Schalkwijk. Gerard Aleidus Marie, z. v. G. J. Smit en A. J. Bosboom. ONDERTROUWD: C. de Bruin en M. Hogeboom. D. Altena en A. Vlaanderen. J. H. Houtman en L. van der Es. GEHUWD: H. Mesie en W. Jaarsveld. OVERLEDEN: Gerrit Westerveld, 70 jaar, wed. v. C. Hilhorst. Grietje Vonno, 68 jaar, wed. v. W. v. Kleef. Johannes Kraan, 53 jaar, wed. v. A. M. Jungman. UIT DE RAADSZAAL o De vergadering van Vrijdagmiddag, onder voorzitterschap van den loco-burgemeester, den heer Van den Berg, ter behandeling van de bcgrooting 1926, kreeg allereerst nog enkele andere zaken ter behandeling. De provinciale werkverschaffing wenschen Gedeputeerde Staten ook dit seizoen weer voort te zetten, waartoe zij gronden van onze gemeente vyaagt op belangrijker gunsti ger voorwaarden, als ten vorige jaren. Zon der discussie werd dan ook de voorgestelde overeenkomst aanvaard. Een voorstel van B. en W. tot verkoop van een noodwoning gaf eenige bespreking. De heer Van Eek bepleit het bouwen van eenige eenvoudige steenen woningen en het opruimen van de houten noodwoningen. Voorts vestigt deze spr. de aandacht er op, dat er in de noodwoningen ook menschen wonen, die heel goed een andere woning kunnen huren en alleen uit sleur daar blij ven. De voorzitter zegt overweging toe. Daarna wordt overgegaan tot de behande ling der begrooting. Gelegenheid wordt ge geven tot het houden van algemeene be schouwingen. De algemeene beschouwingen worden in gezet door den heer Scheffer. De heer Scheffer zegt het volgende: Dezen keer zal ik mij alleen bepalen tot het stellen van eenige vragen en het doen (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk MAATWERK - REPARATIE-INRICHTING Prachtige sorteering Winterstalen voor DAMES- EN HEERENKLEEDING Prima afwerking Prachtige Coupe. van eenige opmerkingen. Ze zijn vanzelf niet bestemd voor den tijdelijken wethouder. Bij deze begrooting valt het weer erg in het oog, dat Burg. en Weth. afdalen in het klein, hier f10.daar f 15.beknib belen. Zou het niet de weg zijn groote lijnen te volgen, door uit te zien op welke wijze er meerdere inkomsten in de kas komen? Waarom is niet reeds voor 2 jaren terug begonnen met exploitatie der bouwterreinen aan de Spoorstraat? De grond was verkocht. Het gevolg zou zijn werkverruiming door hui zenbouw, vermeerdering van inwoners, dus nieuwe belastingbetalers. Burg. en Weth. Lcbb n de zaak zóó tegengewerkt, dat de naar grond momenteel bij de particu lieren is. De gemeente grijpt er naast. Werken urg. en Weth. voldoende mede voo.' vlugge afwikkeling van groote bouw plannen? Zijn Curg. en Weth. actief wanneer er aanvragen komen voor industrie-terreinen? Hebben 3. en W. al plannen uitgewerkt, p at bij aanvtageii gehandeld kan worden? "Vir.c'cn i?>. en W. het niet van belang daar groo'.e aandacht aan te wijden? Zijn er óp die manier geen middelen te vkiden om tot be'as.ingverlaging te geraken? F.r gaat maar één roep door de gemeente, n.1. verlaging der belastingen. De vraag is hoe? Nu Gedeputeerde Staten geen vrijheid vinden ons tijdelijk f50.000.— van Zonne gloren toe te staan, om uit de misère te ko men, kunnen wij ons dan niet tot hooger gezag wenden? De afgeloopen 2 jaren hebben ons dienaan gaande niets gebracht. Mogen wij hopen, dat er dit jaar werk wordt geleverd. Is het de weg de rapporten der hoofdamb tenaren ter zijde te liggen; waarom doen B. en W. hun voordeel daar niet mede? Wij hadden dan beslist de zoo ongelukkige straat belasting niet gekregen. Naar dé stemming van den Raad te oordeelen zal die weer spoedig verdwijnen. Tegen de adviezen in van de hoofdambte naren kwam toch de navorderingsbelasting. Dat deze beide belastingen in de gemeente ontstemming brachten, is licht te begrijpen. Zijn B. en W. niet overtuigd, dat de Raad op eenmaal genomen besluiten niet had behoeven terug te komen, wanneer hij goed was voorgelicht? Daarom doe ik het voorstel door den Raad te besluiten, dat bij Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. alle voordrachten het officieele rapport van de betreffende hoofdambtenaren dient over gelegd te worden. Hoe noodig dit is, bleek nog bij de voordracht inzake vernieuwen van de Nieuwe Steeg. De hoofdambtenaar wees met één enkele regel op het gevaar in den winter. 'Wanneer dit met redenen om kleed was, zou de Raad er niet direct op ingegaan zijn. Waarom doet die ambtenaar dat met één regel? De dresseerzweep heeft zoo geklapt, dat men angst heeft zich te uiten. Ik vraag mij af, waarvoor hebben wij de kundige ambtenaren, die zooveel geld kos ten, als B. en W. daar toch geen profijt van trekken. Laten B. en W. de volontairs nemen. In een naburige gemeente hebben B. en W. de loffelijke gewoon le eenmaal per week te 'samen met alle hoofdambtenaren te con- fereeren en besprekingen te houden over ge meentezaken. Dat dit veel voordeden geeft behoeft geen betoog. Geschiedt dit hier ook? De voorzitter zal in de volgende vergade ring van antwoord dienen. Hij noodigt ech ter den heer Scheffer uit hem eens namen op te geven van koopers, voor terreinen aan de Spoorstraat. Ook weth. van Elten weerspreekt den heer Scheffer; van zijn optreden af heeft de wet houder de exploitatie van die terreinen ter hand genomen en zijn zijn voorstellen dien aangaande door den Raad goedgekeurd. De heer Scheffer antwoord, dat zijn grief niet gaat over nu, maar terug /.iet op de afgeloopen jaren, waarin de tijdige exploi tatie tot schade der gemeente is nagelaten. Daarna verkrijgt de heer Foelcen het woord en zegt het volgende: Mijnheer de Voorzitter. Het was niet mijne bedoeling bij de behandeling der be grooting voor 1926 aan de algemeene be schouwingen deel te nemen, maar de om standigheden dringen mij er toe. Laat mij beginnen met een compliment voor de keurige verzorging der begrooting en memorie van toelichting. Ik sluit mij ten deze gaarne aan bij de woorden van lof dei- Commissie van onderzoek. Dan heb ik een compliment voor den spoed waarmede thans wordt afgewerkt. Voor de bestudeering van twee folio-boekdeelen wer den mij juist geteld 9, zegge negen dagen gegeven, maar ik wil er bijvoegen, dat de boekhoudkundige indeeling der begrooting het onderzoek zeer vergemakkelijkte. Verder mijnheer de voorzitter, kan ik tot mijn spijt niet in den complimenteusen vorm doorgaan en moet ik in den critischen toon aard overgaan. Ik hoop echter uitsluitend opbouwende critiek te geven. De eerste indruk, die ik van deze begroo ting kreeg was van blijstemmenden aard. Dat is in jaren niet gebeurd, dat we mogen beginnen met een voordeelig saldo van ruim f8000.—. Ziezoo dacht ik, nu eens even Hoofdstuk XII (Belasting) bekeken en dan de post „Onvoorzien" en ik moet zeggen, de verrassingen vermenigvuldigden zich. De belasting ietsje lager en een post van onvoor zien van bijna f 30.000.tegen ruim f 10.000.— voor 1925, het was prachtig en toch, ik kon mij niet vrij maken van een gevoel van twijfel. Ik sloeg daarom Hoofd stuk XV nog eens even op om te te zien of er soms al van 1927 werd geleend, zoo als we dat voor dit jaar van 1926 hebben gedaan, maar ook dat viel mee. Er bleef dus voorshands niet anders over dan het rapport af te wachten van de Commissie van onder zoek, die dan ook in de vijfde alinea van het rapport de vlag in top hijscht en jubelt over den prachtigen post „Onvoorzien". Nu kunnen we zeggen de heeren „toch in den loop van het jaar nog eens iets te doen". En toch M. de Voorz., de vraagteekens, die ik had gezet bij de hieraangeyoerde posten liet ik staan; het wilde er bij mij niet in, dat we eieren voor ons geld kregen, tenzij filo- sophische. Naar mijn absolute overtuiging kon er geen voordeelig saldo zijn van 1924, maar moesten we aanvangen met een nadeelig saldo en toch Werd ik uit de stukken niets wijzer. Toen heb ik, M. de Voorz., mijn over tuiging medegedeeld aan den tijdelijken wet houder, den heer Endendijk en heb ik ge vraagd: „Zeg mij, als man van eer, kunnen we 1926 beginnen met een werkelijk reëel voordeelig saldo van f8000.En het ant woord was: „Er is een administratief voor deelig saldo, en dat is ontstaan omdat Gede puteerde Staten een gewijzigde belasting boeking wenschen, maar in werkelijkheid is er een nadeelig saldo van plm. f14000. Die mededeeling was voor mij eigenlijk geen verrassing; ik had niet anders ver wacht, maar nu de gevolgen. Ten eerste M. de Voorz. moeten we dus de commissie van onderzoek een illusie ont nemen. Wanneer het voordeelig saldo van f 8000.— reëel moet zijn een nadeelig van f14000.—, dan wil dat zeggen, dat de post onvoorzien van f29000.— slechts een waar de heeft van f7000. MIJiNSHARDT's Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabletten Hoofdpijn-Tabletten 60« Bij Apoth. en Drogisten. Ten tweede, een vraag. De hoogere finan- cïeele politiek moet worden gedragen door onkreukbare eerlijkheid, ook in de mede- deelingen; is daaraan voldaan? Ten derde, het is als een teleurstelling te boeken, dat B. en W. tegenover Gedep. Staten niet rondweg hebben geweigerd deze boeking voor Soest te accepteeren. Ik zeg hier uitdrukkelijk bij, voor Soest, omdat de principieele gedachte, voor gemeenten, die steeds met voordeelige saldo's sluiten, aan vechtbaar, maar toch niet absoluut te ver werpen is. Natuurlijk zal men mij toevoegen, dat voor 1925 en volgende jaren hetzelfde systeem zal gelden en dus daardoor een deel van het verschil weer kan worden opgelost, maar daar zet ik nog een veel grooter vraagteeken bij. Wij moesten voor 1925 reeds f25000.leenen van 1926 en nu be zwaren we 1925 weer met een strop van f 22000.—. Maar bovendien over het te ver wachten resultaat van 1925 ben ik niet zon der zorg. In die begrooting zitten nog een paar_groafe- debetposten,. diejk au niei^b.e- paald op 18 karaats durf te taxeeren en dan, hoe zal liet resultaat zijn van het derde deel van het belastingjaar 1924-'25? Daar zal geen goocheltoer mëer 'mee kunnen worden uit gehaald. s En dan heb ik nog gezwegen M. de Voorz. van de psychische bëteekenis dezer voor dracht. Is het niet een verderfelijke ïinan- cieele politiek, zich rijk te rekenen als men weet zich arm te zullen tellen? Moeten we de inwoners van Soest blij maken als er nog niets is om blij mee te zijn? Zie, M. de Voor., ik deel niet het pessimisme van sommigen, In de a.s. Kerstweek zullen onze bladen De Baarnsche Koerier en het Soester Nieuwsblad niet uitkomen. In die week wordt het Kerstnummer van beide bladen op de gewone wijze huis aan huis bezorgd. Tevens wordt medegedeeld, dat de eerst volgende nummers van De Baarnsche Koe rier en het Soester Nieuwsblad zullen uitko men op Woensdag 30 en Donderdag 31 Dec. a.s. De in deze nummers op te nemen Nieuw jaarsgroeten kunnen vanaf heden reeds aan onze bureaux worden afgegeven. een verkeerde belastingboeking een strop van f70.000.— gekregen, waar we nog niet af zijn; ik weiger een nieuwe rsico van f22.000. Ik heb bij enkele posten, die straks aan de orde komen, nog hier en daar een opmer king van kleine beteekenis. De kapitaalreke ning geeft mij echter nog aanleiding tot een korte principieele beschouwing. M. de Voorz., de groote moeilijkheden waar onze gemeente voor staat, vloeien voort uit de groote schulden, die in de on zalige jaren 1918 tot en met 1922 zijn ge maakt. De zuivere crisisschulden baren geen zorg meer die zijn al lang afgelost maar overigens hebben \vij thans nog plm. f 100.000.aan rente en aflossing te beta len. De fout, die in de voornoemde jaren is gemaakt, was, dat te veel op buitengewoon is ingebracht, wat geen productieve uitgave was en nu meen ik verplicht te zijn er voor te waarschuwen, dat men dien weg niet meer op moet gaan. Ik heb altijd een financieele politiek voorgestaan van zooveel mogelijk brengen naar „gewoon" en in dit verband wil ik waarschuwen voor hoofdstuk IX, paragraaf II van den kapitaaldienst. Dat voor onder steuning aan werkloozen 80 pCt. wordt ge bracht op aflossing op langen termijn, acht ik een absolute verkeerde toekomstpolitiek. De werkeloozen zult ge altijd houden en wanneer wij de daarvoor benoodigde gelden maar steeds leenen, dan zal het na verloop van een kort aantal jaren voor de gemeente een nachtmerrie worden. Men versta mij goed, ik wil op dezen uitgaafpost niets af dingen, maar ik wil dezen alleen brengen naar de gewone uitgaven. Men moet bij het gemeentelijk financieel beheer niet beginnen te vragen, wat mag ik op buitengewoon boe ken, maar wat kan ik nog brengen naar de gewone jaaruitgaven. De voorzitter bespreekt het opmaken der begrooting. De cijfers zijn volkomen in <?ver- eenstemming met de werkelijkheid. Daarin is niets weggemoffeld of onjuist voorgesteld. Alleen de belasting-boeking is geschiedt op aanwijzing van de boekings-voorschriften van hooger hand. Na eenig repliek van den heer Foeken, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. over wogen hadden een bedrag van f 10.000. van de post onvoorzien terug te schrijven naar 1925, waarmede dan aan het bezwaar van den heer Foeken voor een groot deel is tegemoet gekomen. De heer Rietveld zegt mede namens de commissie, dat ook zij zijn gestuit op dit voordeelig saldo van f8000.—-, wel weten de -dot win sprake kon zijn. Toen echter bij hun na vraag bleek, dat deze boeking zoo was voor geschreven, heeft de commissie er zich bij neergelegd. Zij wilde bovendien de heer Foeken, waar van zij verwachtte, dat hij deze zaak zou ter sprake brengen, de gelegenheid daarover niet ontnemen. Hoewel de heer Rietveld de meening van den heer Foeken deelt en daarom ook het nader voorstel van B. en W. appecteert, meent spr. toch, dat er eenigen grond is om deze boeking alzoo te doen. De toren van den Ned. Hervormde Kerk te Medemblik wordt door steun van Rijk en Gemeente gerestaureerd. Aan de omgeving is reeds te zien, dat het geheel ter plaatse; een fraaien aanblik biedt. dat het nog wel 10 jaar kan duren eer we er bovenop zijn. Er zit in de begrootingen van 1925 en in deze ten minste deze gezonde kern, dat zooveel mogelijk de tering naar de nering is gezet en gedacht is aan stille reserves en als we met 1 of 2 jaar door de risico-posten ons hebben doorgeworsteld, dan komen we er bovenop. Maar niet langs den hiervoor gestelden weg, dan zal 1927 voor Soest het executiejaar worden. Waar ik er zoo voor sta, daar voelt U M. de Voorz., dat ik mijn stem aan deze begrooting niet zou kunnen geven, tenzij de risico der gewijzigde belastingboekhou ding wordt weggenomen; daarvoor zal ik genoegen nemen met verhooging van uit gaafpost 333 met f22000.— te dekken door verlaging van post „Onvoorzien" 343, met f 15000.en verhooging van Ontvangpost 228 met f7000.—. M. de Voorz., we hebben eenmaal door Dit batig saldo is verkregen, doordat de niet invorderbare belastingen in totaal ten laste van 1925 worden gebracht inplaats van naar verhouding van het deelcijfer over 1924 en 1925. Hier staat tegenover dan ten bate van 1925 komt de opbrengst van de wegbelasting en de navordering. Beide belastingen zijn met het oog op dit tekort ingevoerd, zoodat naar spr. oordeel een groot deel van het risico op 1925 be hoort te drukken. De heer Foeken is het hiermede niet eens. De begrooting 1925 sloot maar precies, al geeft spr. toe, dat er wel sluimerende re serves in aanwezig zijn. De algemeene beschouwingen worden ge sloten. PARKSTR. 19, TELEF. 579 practische en smaakvolle Groote sorteering kapjes, kaarsen, kandelaars, supports etc. etc. N.B. Onze artikelen worden in speciaal kerstpapier verpakt. MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG le KERSTDAG 2e KERSTDAG ZONDAG 27 DECEMBER MORGEN (ZONDAG) AANWEZIG le KERSTDAG 2e KERSTDAG ZONDAG 27 DECEMBER Geboren: GERARD zoon van G. J. SMIT en A. J. SMIT Bosboom. SOESTDIJK, 17 Dec. 1925. Van Weedestraat 35. Den 3den Jan. hopen D.V. onze geliefde ouders JOHANNES PIETER ENGEL en CHRISTINA VAN ALTENA den dag te herdenken, wa-arop zij voor 25 jaren in het huwelijk werden verbonden. Dat God hen nog lang voor ons mag sparen, is de wensch van hun dankbare Kinderen en Verloofde. Thuis le Kerstdag. SOEST, 19 Dec. 1925. een burgerwoonhuis met 2800 M2. tuingrond. Te bevragen en tot 3 uur, Soest. Dorresteinweg 40 tè in gezin met 3 kinderen, boven 12 jaar. Hoog loon. Veenhuizer- straat 2 D. met pension gevraagd, voorkeur R.K. Br. met condities onder no. 995 bureau van dit blad. te huur gevraagd, door jonge lie den. die wenschen te trouwen. Br. franco onder no. 996 bur. van dit blad. Gevraagd te Amersfoort in een bakkerij, een heldere P.&j liefst uit den boerenstand. Loon f300 a f400, wasch vrij. Br. fr. onder letter A. Boekhandel J- J. Berends, Amersfoort. gevraagd, bij A. v. d. BREMER, Brood- en Banketbakker, Steen hofstraat 50. Fe koop, mannen vanaf f7.50, poppen vanaf f2.50. Mijn vogels behaalden vanaf 1921 vele eerste en eereprijzen op de grootst? zangwedstrijden. Zonder verplich ting af te luisteren bij D. Maag- deüjn, Beetzlaan 92, Soestdijk. Eenvoudige beschaafde stelt zich weer disponibel, P.G., liefst doorl. Ooede ref. Billijke conditiën. Br. fr. onder letter Z. Bureau van dit blad. voor alle doeleinden geschikt, huurprijs billijk. Adres te bevra gen Bureau van dit blad. te huur (Zit- en Slaapkamer), met gebruik van keuken, a f3.— per week, voor echtpaar zonder kinderen, of 1 of 2 dames. Laan- straat 8 cc. v./h. J. v. ISSELT. HOEK VELDWEG

Soester Courant | 1925 | | pagina 2