Beitandiiso alle Balk en EUZɧ». ine jiSEiiur Kleermakerij NiiiillireH P. Ml LA PORTE Co. H.A HAK - BAARN 226 D, F. VOIGT t UitgaveG. J. SMIT, v.. Weedes traaf 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN s Boekhandel - Telefoon 139 BANKIERS BAARN SOEST - BUSSUM ALLE BOUWMATERIALEN Steenhof straat 5 - T elefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. Bij Hoest of VgrkouöivJj Thérmo-Ta bietten Anga-Bonbons, H. J. Sokkel Vervaardiging van alle soorten Stofknoopen, Kiespijn €Smuthïtüi STOOM WASSCHERId EN STRIJKINRICMTING 5e Jaargang No. 3 Gecontroleerde oplaag te samen 6300 exemplaren. 4P Vrijdag 22 Januari 1926 SOEmiWSBl Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 tdactie- Ad ^te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. 11 De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.— per jaar en hooger. schen in den regel wel in staat blijken zich zelf te helpen. Het voorstel om de noodwoning te ver- koopen werd aangenomen; door enkele leden werd aangedrongen om vooral de slechtste het eerst te verkoopen. Wij hebben zoo de gedachte, dat deze heeren vergeten, dat er sprake kan zijn van te verkoopen, hetgeen gewenscht wordt. De aanbieding van het verslag van den corres pondent van de arbeidsbemiddeling over den toestand en verrichtingen daarvan, gaf mede in verband met punt 10 der agenda ruime stof tot bespreken. De arbeiders-organisatie heeft het gemeen te-bestuur verzocht zijn invloed aan te wen den om de Soester arbeiders aan te bevelen bij de uitvoering van bouw- en andere werken in deze gemeente. Een alleszins sympathiek Auto-tentoonstelling te Amsterdam. Een kollosaal groote autobus bijzonder luxieus inge richt. UIT DE RAADSZAAL Hpe heer De Koning was zijn wedden schap verloren. Zijn tegenpartij, wethouder Van Elten, gnuifde. De raadsleden voeren er wel bij. Dezen ge- geheelen avond vrij rooken. Dat was de inzet van deze niet zeer be- langrijke vergadering, die toch nog bijna vier uren duurde P^-T^-orige ve^atferrng "hau de heer De I? Koni"o aan*wethouder Van Elten een kistje voor de vergadering toegezegd, in- I jjje„ hij zijn woord gestand deed en zorgde I fat het uitbreidingsplan in den raad kwam. En het is er geweest, al is het nog geheim enwij er,dus niets van mogen zeggen. Met veel waardeering voor den arbeid van jen heer gemeente-architect is het ontwerp ^edgekeurd in zijn hoofdgedachten, waar mede de raad blijkbaar instemde. Blijkbaar verteederd door zijn niet ver acht succes, sprak de heer De Koning zijn ii-aardeering uit voor dit mooie en belang- rijke stuk werk en even zooveel sjoviaal deed het kistje de rondte. De heer Foeken wijst er op, dat de be sprekingen, welke de raadsleden over het uitbreidingsplan met den gemeente-architect hebben gehad, goede vruchten hebben opge leverd. Het architecten-bureau moet het cen trum zijn voor deze dingen. Wie iets weten wil, jkloppe bij den heer Van Vliet aan. SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr.iA - Scliooisir. 89 TEL. 213 Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. ROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Ook Rvethouder Van Elten spreekt in de en zin en stelt in uitzicht een conferentie an Dr. Cuypers, den adviseur van Gedep. itatenMarchitect Wentink en den heer Van Vliet. Wordt het plan daarin voorloopig goed gekeurd, dan zal het ter inzage worden ge- legdwoor de ingezetenen. De lieer Besselsen spreekt zijn waardeering en hulde uit voor het gepresteerde werk, ^Tutnede de raad instemt. Vij weten niet of de heer gemeente-ar- litect op de tribune was. Het zou hem bed gedaan hebben. Wij feliciteeren hem met zijn werk, wet houder Van Elten met zijn succes, niet al- Reen om de fijne sigaren van den heer De f Koning. Wij zullen niet alle punten in den breede bespreken, er was veel klein goed bij, hoe wel een enkel raadslid ondanks dat, toch kans ziet bij elke nietigheid een groote speech te houden, van inhoud meestal nog minder be langrijk als de zaak zelf. Bij een voorstel over den verkoop van een houten noodwoning ontstond een lang durig en eenigszins principieel debat over den plicht van het gemeente-bestuur voor de huisvesting van menschen, die de huren der woningbouw-vereenigingen niet kunnen betalen. De heer Van Eek verdedigde de stelling, dat de gemeente had te zorgen voor wonin gen, waarin deze menschen konden worden ondergebracht. De heer Foeken e.a. wenschten dat prin cipe zonder meer maar niet zoo te aanvaar den. De voorzitter verdedigde de voordracht en sprak van zijn ervaring, waaruit hem was gebleken, dat 90 pCt. van genoemde men- verzoek. f De heer Van Eek meent, dat B. en W. wel toezeggen steun te zullen verleenen in deze zaak, maar dat er weinig van terecht komt. De arbeidsbemiddeling moet intensiever werken. De voorzitter e.a. verdedigen het werk van den correspondent, hij verricht goed werk. Het valt evenwel niet mee arbeiders geplaatst te krijgen. De aannemers zijn volkomen vrij in hun keuze. Door den heer Hilhorst wordt er op aan gedrongen, dat de commissie voor armenzorg en werkverschaffing deze zaak zal ter hand nemen. Spr. herinnert aan de dagen van het steun comité, toen een soortgelijke commissie op uitnemende resultaten kon wijzen. Voorts brengt de heer Hilhorst een tweede gedachte in bespreking. Deze gedachte namelijk om een deel van de gelden voor werkverschaffing uitgetrokken, te besteden voor steun aan de bedrijven of ondernemingen zelf, onder be ding, dat arbeiders uit Soest zullen worden te werk gesteld. De heeren Besselsen en Rietveld onder- streepen deze gedachte. Niet, dat zij deze oplossing voor dadelijke uitvoerbaarheid rijp achten. Een overleg en onderzoek naar de mogelijkheid ware in elk geval te doen en zou het dubbele voordeel van bedrijf en ar beiders er door kunnen verkregen worden. De heer Rietveld wijst er nog op, dat de komst van veel vreemde arbeiders in deze gemeente, het werkloozen-vraagstuk elk jaar moeilijker maakt. Hij verzoekt daarom ernstige overweging van het adres der organisaties in den zin van den gedachtengang van den heer Hil horst. Een verzoek om subsidie. Het is zoo ge woonte geworden, niet te overwegen, maar zonder meer af te wijzen. Geen geld. Wij maken er geen aanmerking op. Er zijn echter oogenblikken, dat zulk een stand punt onprettig aandoet. Zoo ook nu. De openbare leeszaal te Amersfoort vraagt voor haar filiaal te Soest een subsidie. Zij laat aan de beleefdheid van den raad over te bepalen hoeveel. Geen geld, zeggen B. en W. Jammer, zeer jammer. De heer Besselsen doet nog een voorstel om f 100.— te geven. Het wordt verworpen met 102 stemmen. Het debat laten wij maar rusten, het was breed, gebrek aan een schouwburg kwam er Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen Telefoon 145 Bezoekt per Auto de A'damsche AUTOMOBIELEN-TENTOONSTELLING VRAAGT PRIJS PUT" PrivéFerdinand Huycklaan 6, SOEST zelfs bij ter sprake. Enkele zaken werden overgebracht naar de geheime vergadering, ter bespreking. Een voorstel tot benoeming van een com missie tot onderzoek van een andere wijze van belegging van het gemeentelijk vermo gen, als tot nu toe. In de commissie werden benoemd, na de bespreking in de geheime vergadering, de heeren Besselsen, v. d. Bree- mer cn De Koning. Een adres van den heer W. F. Renkens om aan jaarlijksche gratificatie, werd na be spreking met gesloten deuren, afgewezen. Een verzoek om vermindering van het ver gunningsrecht, door den Bond van Koffie- huishouders enz., werd afgewezen. Wij kun nen hierbij tevens mededeelen, dat het raads besluit tot uitbreiding van het aantal ver gunningen, door den minister niet is goed gekeurd, zoodat de aangevraagde vergunnin gen door B. en W. niet kunnen worden verleend. van Volwassenen en Kinderen Doos 2Q0tabl.45cent. Doozeri a 60 en 90 et. Bij Apoth.en Drogisten. Een adres van den heer Buwalda, te koop aanbiedende een strook grond aan den Ga- lenkamppelsweg, wordt aangehouden, ter na der onderzoek, na mededeeling van den heer De Koning, dat door adressant indertijd de kosten voor aanleg van de waterleiding ge heel zijn betaald, waarom spr. het billijk zou achten door aankoop van den grond eenige vergoeding te geven. De heeren Foeken, Rietveld en v. d. Bree- mer verzetten zich tegen den koop. B. en W. zullen de waterleiding-geschie denis onderzoeken. In een der vorige vergaderingen was door B. en W. medegedeeld, dat door de afgeko men verrekeningen met de Regeering van de bijdragen voor de Volkshuisvesting een bedrag van ruim f30.000.batig saldo voor den dag gekomen was. Een beetje vreemd, dat zulks bij de afdeeling comptabiliteit niet bekend was geweest en dus met de vaststel ling der begrooting daarmede geen rekening gehouden. Aan den accountant zouden ingevolge be sluit van den raad inlichtingen worden ge vraagd. Die inlichtingen waren nu aanwezig in den vorm van een uitnemend gedocumen teerd rapport, waarin de heer Groenhuijze met korte woorden aantoont, dat van zulk een overschot bij den woningbouw nooit sprake kan zijn en dus de geheele zaak op foutieve boeking moet berusten. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothesiraat 19, Soestdijk MAATWERK - REPARATIE-INRICHTING Levering uit voorraad van alle Fournituren. Kleermakers en Naaisters 10 pCt. reductie. Het onderzoek van den accountant toont duidelijk aan, dat het overschot er dan ook niet is en alleen ontstaan is door verkeerde boeking. Eenig verwijt wijst genoemden heer af. De fout zit in de boeken van 1925, terwijl de rekening 1924 nauwelijks door hem is ont vangen ter onderzoek. Hij verwacht, dat openlijk in den raad zijn naam van allen smet zal worden gezuiverd. B. en W. stellen nu voor een commissie te benoemen, bestaande uit Mevrouw Droste, de heeren Van Doorne, De Koning, Foeken en Rietveld. De meerderheid van den raad voelt voor deze commissie niets en wenscht, dat aan den accountant een uitgebreider opdracht zal worden gegeven. De heer Foeken zegt het volgende: Mijnheer de Voorzitter. Het is niet voor de eerste maal, dat de Raad van Soest een vervelend zaakje op te knappen heeft. Ik vraag echter, of het wel niet eens erger ge weest is als ditmaal. Wat toch is nu het geval. Er is eenerzijds een flater gemaakt, omdat er anderzijds fou ten gemaakt zijn, waarvan de resultaten te vroeg zijn aanvaard. Ziedaar, M. de Voorz., in drie regels de geheele kwestie weergegeven, waardoor men schen zijn geblameerd gelukkig niet on sterfelijk en onnoodig veel stof is opge jaagd. Nu zou ik zeggen, M. de Voorz., laten we niet meehelpen nog meer onnoodig stof op te jagen. De zaak, waar het om gaat, is zeo akelig eenvoudig, dat we 't gerust in deze vergadering wel af kunnen; daar be hoeft waarlijk geen commissie voor benoemd te. worden. Als ik spreek van „akelig eenvoudig", dan is dat, M. de Voorz. wel een gansch andere kwalificatie dan door mij in de vorige ver- ghdering is uitgesproken, toen ik het een ingewikkelde kwestie noemde en werkelijk d": situatie was mij toen dan ook zoo helder als koffiedik. Hoe kwam dat? De staten, die ni'j werden voorgelegd, klopten als een bus. het overschot was er en bleef er. Op mijn v aag over welke jaren het ging, werd ge antwoord „over 1922 en 1923". Alzoo over b >ekjaren, die door den accountant warep gefiatteerd. Gevraagd hoe 't mogelijk kon zi'irj, omdat de gemeente altijd meer moet b talen dan het Rijk geeft, werd geantwoord: „cr zijn over die jaren stille reserves ge maakt, die niet in de boekingen voorkomen". .Gevraagd of die reserves konden gemaakt zijn door de afd. Volkshuisvesting, zonder medeweten van comptabiliteit, werd geant woord, dat comptabiliteit eerst in werfting tieedt, wanneer van Volkshuisvesting de mandaten afkomen. Gevraagd of dan de accountant Volkhuis vesting voor accoord kon teekenen, terwijl er stille reserves waren, werd geantwoord, dat de accountant daar niets van wist en ook niets van kon weten. Gevraagd of er geen foutieve tellingen of boekingen konden zijn, werd geantwoord, dat reeds enkele dagen alles was nagezocht, doch dat het voorgelegd resultaat kans had zelfs nog hooger te worden. Gevraagd, of de Commissie voor het on- zoek der gemeente-rekening over 1923 waarin ik, zelf zitting had de fout niet had kunnen ontdekken, werd geantwoord: „onmogelijk". Ten slotte vroeg ik „is het bedrag aanwe zig, ja of neen" en het antwoord was „ja". Toen, M. de Voorz., heb ook ik mij ge wonnen gegeven en gezegd „laten we den accountant deze zaak in onderzoek geven en hem vragen ons nader in te lichten"; inmiddels adviseerde ik vooral voorzichtig te zijn en verder nog niets te doen. Tot zoover het voorspel. De Raad nam, h besloten vergadering, hetzelfde standpunt in. Uit een besloten vergadering spreken we r^et, maar wel wil ik hier uitspreken, wat ii die vergadering niet is gebeurd. Onze ac- ^.intant is vap geen enkele nalatigheid of ,'an een enkele fout beschuldigd. De Raad heeft alleen opheldering, klaarheid gevraagd; dat is zijn recht en daarvoor kloppen we allereerst bij den accountant aan. Het spijt mij daarom zeer M. de Voorz., dat door U aan den accountant een schrij ven is gericht, namens B. en W. en den Raad, waarin de accountant wordt gesom meerd zich vóór 31 December (dus met een ultimatum) schriftelijk te verweren. Hiermede is U m.i. gegaan buiten de op dracht van den Raad. Ik wil aannemen, dat U het woord „verweer" in een booze bui ontsnapt is; dan wordt niet elk woord op een goudschaaltje gewogen, en is het dus te vergeven. Genoeg echter hierover; ik wilde alleen vastleggen, dat de accountant niet was be schuldigd van eenige fout, en als de accoun tant vraagt in de laatste zin van zijn ant woord, dat hij in Raadszitting volledig zal worden gerehabiliteerd, dan kan de Raad daar alleen op antwoorden: „Wij hebben geen woord in Uw nadeel gezegd". Voor U, M. de Voorz., blijft dan over de persoonlijke plicht ronduit te verklaren, dat ge te ver zijt gegaan. Ik hoop, M. de Voorz., dat de Raad niet zal ingaan op het voorstel dat voor ons ligt. Zeer zeker, er zijn fouten gemaakt; het over zicht van den accountant geeft het ons als in fotografie te zien. Er is een totaal uitgaafpost, groot f34109.65 niet op het juiste onderdeel van Hoofdstuk V geboekt. Tot en met 1924 is alles in orde. De accountant heeft steeds gezorgd voor de meest correcte overboekingen. De fouten zijn in 1925 gemaakt, en van nog zeer jongen datum. En om het eindresultaat aannemelijk te maken is er maar op los gefantaseerd. Daar is een schuldige, misschien twee, mis schien drie; of ze oorzaak vinden in onbe kwaamheid, ik wil het niet uitspreken. Mo gelijk, zelfs zeer waarschijnlijk is de drukte, waarin gewerkt wordt, ook al niet vreemd aan het ontstaan der fouten, maar vast staat nu, dat de fouten zijn gemaakt in een pe riode, waarin de accountant daarover nog geen controle had. En hiermede, M. de Voorz., ben ik ge komen tot de bron waaruit, naar mijn over tuiging, alle administratieve fouten in deze gemeente steeds zijn voortgekomen. Het is nu ruim 7 jaar geleden, M. de V., het was in 't begin 1918, dat een der toen malige wethouders bij mij kwam met de noodkreet „we zitten in een financieel moe ras, waar we niet weten uit te komen; ik wilde wel, dat ge ons eens een richting kon- det wijzen, die ons op een beteren weg brengt". Mijn advies is toen geweest: stel den Raad voor een accountant te benoemen, geef hem algemeene opdracht, laat hem in 't financieel beheer je rechterhand zijn, dan heb je alle kans uit de narigheid te komen. Mijn raad, M. de Voorz., is toen ernstig overwogen. De accountant is er gekomen, maarmet beperkte opdracht en daar zit de fout, waartegen ik nu al jaren aan het vechten ben. Is het nü niet al te zot om dan nu een commissie te benoemen, die zal heb ben na te gaan of de accountant het wel goed gedaan heeft? En desnoods nog een opper-accountant te benoemen, die zal moe ten nagaan, wat? Ja wat? Er is niets na te gaan wat het werk van den accountant be treft. Er kan alleen worden geconstateerd, dat wij een accountant hebben, die niet ten volle accountant kan zijn omdat tot nog toe B. en W. van 1918 af hem gezegd hebben „tot hiertoe en niet verder". Begin met van daag af het financieel beheer aan de con trole van den accountant te. onderwerpen en 't zal van stonde aan beter worden. Dat is de man, die de orde van het werk bij comp tabiliteit heeft te regelen, die B. en W. steeds en immer van advies heeft te dienen in za ken van financieel beleid, en op wiens fiat de Raad kan doorgaan. M. de Voorz. Er moet eenmaal een einde komen aan 't gemodder. Ik stel voor: a. dat aan den gemeente-accountant wordt medegedeeld, dat de Raad met belangstel ling heeft kennis genomen van de uitvoerige toelichting ter zake, alleen de conclusie door den accountant getrokken uit het schrijven van B. en W. niet aanvaardt, omdat de Raad in geen enkelen vorm eenige beschuldiging heeft geuit. b. dat van heden af aan den accountant wordt opgedragen de leiding van de afdee ling comptabiliteit en de algemeene controle over het financieel beheer der gemeente. c. dat een permanente commissie wordt benoemd, onder den naam „financieele com missie", welke tot taak heeft alle voorstel len, die den Raad bereiken, voor zoover ze verdrijft men spoedig met M/JNHAROT PIijl MIJN HA ROT - Buisje 75cLBij Apoth.en Drogisten betrekking hebben op de afdeeling financiën te onderzoeken en den Raad van advies te dienen. Van deze commissie is voorzitter het lid van B. en W., belast met de afd. comptabiliteit; de accountant is ambtshalve adviseerend lid en verplicht de vergaderingen der commissie bij te wonen. De gemeente secretaris is secretaris der commissie. De commissie bestaat uit den voorzitter en drie leden van den Raad. Ik hoop, M. de Voorz., dat B. en W. hun voorstel zullen willen terugnemen en het mijne overnemen. Zoo niet, dan hoop ik, in het belang der gemeente, dat de Raad mijn voorste! zal aanvaarden. De heer Scheffer zegt daarna het volgende: Mijnheer de VooTzittêFr" Wij mg eten deze geschiedenis tot het normale terug brengen. Doordat de post op een verkeerd hoofd is gebracht, ontstond er een abuis. Nu het juist een groot bedrag betreft, M. de Voorz., zult U, als zijnde kassier en gewend met groote cijfers te werken, gevoelen, dat men evengoed f 50000.als f 500.verkeerd kan boeken. Hiermede wil ik niets goed praten, maar er toch even op wijzen, dat de betref fende ambtenaar omtrent een en ander on derhanden moet worden genomen en daar mede af. EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN BEZORGEN. deel mede te doen, behalve B. en W. van Soest. Nu ben ik ook eens op informatie uit ge weest omtrent onzen accountant en kwam tot de conclusie, dat hij de verantwoording draagt van administratiën van inrichtingen en fabrieken waarin 30 tot 80 personen werkzaam zijn. Wat de fabrieks-administra- tie ingewikkeld maakt is de in- en verkoop- rekening. Verder ben ik met mijn onderzoek maar niet gegaan en zal hij nog wel meer dere instellingen hebben, waar hij de con trole op de boekhouding uitoefent. Hoort men elders spreken van „admini stratie ingericht in overleg met den accoun tant", „accountant aansprakelijkheid", waar om hier niet? Is het nu niet belachelijk, dat wij een com missie van onderzoek inzake onze admini stratie gaan benoemen voor een bedrijf met een paar ambtenaren en een onnoozele ad ministratie? De heer Rietveld steunt het voorstel van der heer Foeken, geamendeerd door den heer Van Doorne. Spr. acht voor alles noo- dig, dat er rust komt in de gemeente en ook, op het gemeentehuis. De gemaakte fout heeft spr. onderzocht. Zij is, als in den regel allé fouten zijn, heel gewoon, heel eenvoudig. Er is geen groote kennis noodig om haar, te begrijpen. Alleen spr. begrijpt heel best, dat de heeren, die in de vorige vergadering van een overschot meenden te mogen spre ken, door onbekendheid met de gemaakte fout, in dien waan zijn gekomen. B. en W. zijn best in staat om zelf te oor- Te Amsterdam reed Zaterdagmorgen in de Reguliersbreestraat een bijwagen van lijn 5 uit den rails een zilver- en goudwinkel in. Het gevaarte stond zoodanig, dat niemand de winkel uit of in kon. Ik vraag mij af, waarom hebben B. en W. niet eerst den hoofdambtenaar, in deze den accountant, geraadpleegd? Al deze misère was dan uitgebleven. Links en rechts ging men zijn licht opsteken, behalve daar, waar het te vinden was. Herhaaldelijk is van uit den raad er op aangedrongen alle financieele stukken van de handteekening van den ac countant te laten voorzien en hem de noo- dige adviezen te vragen. Wanneer men de Soester van 7 October 1922 inziet, leest men, dat er bij een geval, dat zich destijds voordeed, den heer Foe ken de toezegging werd gedaan, dat de ac countant in den vervolge alle financieele posten zou parafeeren. In de Soester van Januari 1923 wordt door de hoeren Riet veld, Foeken en mij wederom de werkzaam heden van den accountant besproken en komt men tot de conclusie, dat hem weer een beperkt mandaat is gegeven. Uit de Soes ter van 1 Februari 1923 blijkt, dat er vele leden op aandringen toch meer profijt van den accountant te trekken en noemen hem de rechterhand van B. en W. Hieraan kan ik nog toevoegen, dat er herhaaldelijk door mij is op gewezen, dat men in particuliere zaken zijn voordeel doet met de adviezen van een accountant en hoe Minister Aal- berse, toen men aan den post „Accountants uitgaven" wilde tornen, zich verweerde en zelfs voorstelde nog eenige accountants aan te stellen. Men ziet, ieder weet er zijn voor deden, stof opjagen dient nergens voor, la ten wij maatregelen nemen om zulke dingen te voorkomen. Na breedvoerige bespreking wordt het voorstel van den heer Foeken met 85, stemmen aangenomen en dat van B. en W. verworpen. Aan den accountant zal dus de reorgani satie en leiding van het comptabel gemeente- beheer worden opgedragen. Het wordt hoog tijd ook. Bij de rondvraag worden door den heer Van Eek inlichtingen gevraagd over de gun ning van het schilderwerk aan het gemeente huis. Spr. meent, dat aan de laagste inschrij vers, aan wien het werk gegund was, diti weer was ontnomen en het nu in eigen be heer wordt uitgevoerd. Weth. Van Elten en de Voorzitter geven de noodige inlichtingen, waaruit wel blijkt, dat B. en W. meer dan lankmoedig zijn, geweest. De heer Van Eek erkent onjuist te zijn ingelicht. Het inhouden van belasting en schulden op het loon van de werkverschaffing geven den heer Van Eek en Mevr. Droste aanlei ding B. en W. vragen te stellen. De voorzitter antwoordt, dat beide is ge schied. Het laatste met toestemming van be trokkene. Het eerste, omdat de gemeente aan zijn geld moet komen, 's Zomers zijn! de meesten niet thuis, d.w.z. onwillig.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1