liiiiilireii f. lil Balans-Uitverkoop 'M. m Alle goederen gaan legen sterü ueriaagde prijzen. Enüele partiities uoor minder dan M geld. Groote nartii lappen. H.A.HAK - BAARN UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 me lier uoor flrtisiiehe Portrei-foiogratie B. HUISINGH Steenhofstraat5 - Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. P. C. W. F0EKEN FOEKEN'S Aanstaande week voortzetting der Schoenmagazijn J.van Hal! Dr. SCHDLL'S TOE-FLEX Da F. VOIGT ALLE BOtJÜATERSALEH STOÖMWASSCHERId EN STRIJKINRiCHTING 'sjt p 5© Jaargang No. 4 Gecontroleerde oplaag te samen 6300 exemplaren. Vrijdag 29 Januari 1926 Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg. Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Oude Utrechtscheweg 10, Baarn, Tel. 295 Het adres voor uitsluitend Ie klas werk. BILLIJKE PRIJZEN. Althans als de formateur slagen mocht. Maar slaagt de heer Limburg niet, wat dan? In „De Tijd" vinden wij hierop een ant woord van Mr. Baron van Wijnbergen. In een politieke rede voor een der R.K. Kiesvefeenigingen, heeft deze krachtige ver dediger der coalitie gezegd in antwoord op Het 25-jarig bestaan van den Kon. Onder-Oii. Schermbond. Voor het paleis slaan H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins de optocht der deelnemers gade. BINNENLAND DE CRISIS I Door de opdracht tot vorming van een extra-parlementair Kabinet aan Mr. J. Lim- I burg is de regeerings-crisis in een geheel I nieuw stadium gekomen. I Hiermede toch is uitgesproken, dat de I coalitie niet bij machte is gebleken, het in P haar midden gerezen geschil zoo op te los- Isen, dat samengaan voor de toekomst moge lijk zou zijn, ook in het belang van het land. I De a.r.-partij heeft zich in het hangende [geschil betrekkelijk stil gehouden, hoewel ieder oogenblik bereid, de afgebroken ver houding weer aan te passen en den arbeid weer voort te zetten in het belang van land ten volk. üe ernstige poigngen van Dr. de Visser f tot overbrugging van het geschil, zij hebben niet mogen baten en zijn afgestuit op even 1 ernstige bezwaren bij de R.K. Kamerfractie, als bij een deel der C.H. Kamerleden. En hiermede is o.i. de coalitie, althans voor den eersten tijd van de baan. Als anti-revolutionair betreuren wij dat. Zeker, het oude devies van Groen: „In I ons isolement, ligt onze Kracht", heeft ook I thans nog de volle beteekenis en het zal f onze partij geen schade doen, indien zij, al f was het geruimen tijd, zich terug moest trekken in de rijen der oppositie. Hoe juist dit ook zij, en ook gewenscht met het oog op de partij zelve en de her stelling van haar innerlijke kracht, toch schrijnt het te zien, hoe de groote en ge zegende arbeid der coalitie-partijen drijgt te worden beëindigd. Wij willen evenwel niet klagen, wij ge- looven ook hierin het wijs bestuur van on zen God en vertrouwen, dat hoe het ook gaan zal, Hij zijn eigen werk in stand zal houden. En wat menschen werk is, kan en zal ver- Mr. Limburg behoort tot de Vrijzinnig De mocratische partij, hoewel niet een man van zoo scherpe positie als Mr. Marchant. Na de mislukte poging, in eerste instantie van Mr. Marchant, tot vorming van een democratisch blok en een daarop gefundeer de regeering, bevreemdt het eenigszins, dat nu aan een staatsman uit dienzelfden hoek, de vorming van een extra-parlementair ka binet wordt toevertrouwd. Ook in de V. D. partij is deze indruk naar buiten openbaar gekomen. Althans „Het Volk" bericht een uitlating van Mr. Marchant op een vergadering te Sneek in de vorige week, waarin hij zou heb ben gezegd: „Mr. Limburg is een der onzen. Dat Mr. Limburg een dergelijke opdracht aanvaarden zal, ik kan het niet gelooven, maar indien hij het doet, dan wenden wij ons van Mr. Limburg af". Het ligt voor de hand, dat het kabinet, indien Mr. Limburg mocht slagen, zoo niet geheel, dan toch zeker voor het allergroot ste deel uit Staatslieden der linkerzijde zal bestaan. De houding van Mr. Marchant voorspelt niet veel goeds voor den nieuwen forma teur. Hoe zal het mogelijk blijken in deze omstandigheden uit de linker partijen een regeering te vormen, tegenover de nog al tijd sterke rechtsche meerderheid der beide Kamers der Statèn Generaal, hoe loyale op positie ook van hen mag worden verwacht. Slaagt Mr. Limburg, dan zal hij zeker aanspraak mogen maken van de meest loyale houding der drie rechtsche partijen. Dat een van drieën zou te vinden zijn, daadwerkelijk onder zijn leiding aan de re geering deel te nemen, betwijfelen wij. De uitlatingen van vooraanstaande perso nen uit die partijen, laat daaromtrent wel geen twijfel. Het zal dus een linksche regeering moeten zijn, misschien dan met wat afgeplatte kan ten. de bovengestelde vraag: „Moet er dan komen, wat de een of an der nog altijd schijnt te meenen, een Rood- Roomsch Kabinet? Gezien het duidelijke standpunt van de Katholieke Kamerclub is dit punt van de agenda afgevoerd, en spr. gelooft hier te spreken namens de over- groote meerderheid van fractie en partij. Spr. hoopt dat het Kabinet-Colijn, niet omdat de Koningin het ontslag zou weigeren, maar zelf zich bereid zal verklaren terug te keeren en aanstonds uit zal lokken een zui vere beslissing over het gezantschap, om die beslissing gevallen zijnde, zijn taak voort te zetten, De mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat ook ten tweede male de gelden zullen worden geweigerd, ofschoon dit spr. niet waarschijnlijk voorkomt. Maar aangenomen een ongunstige beslissing, dan zullen de Ka- t'ioÜek"'1 d'p nu slechts eenmaal derti°" van de 100 zetels hebben, er zich op kunnen be roemen, aldus spr., aan deze dan niet me deplichtig te zijn". Zulk een woord doet weldadig aan, mocht het mogelijk blijken, wij zouden ons ver heugen, evenwel wij vreezen. En wat dan? Makelaar - Taxateur Bi) het station Soestdijk met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (kerk) Ds. R. Bartlema, van Zeist. Voorm. 10.30 uur (K. Brinkweg) Ds. G. Koning, van Utrecht. 's Avonds 6 uur (Spoorstr.) Ds. B. Bont hoorn, van Zeist. Voorm. 10 uur (Hees) Ds. M. G. Gerrit sen, van Amersofort. Donderdag 4 Febr., 's avonds 7 uur (Spoor str.) Ds. I. Kieviet, van Baarn. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Viering H. Avondmaal. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Viering H. Avondmaal.. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Doe. F. Lengkeek, van Apeldoorn. Woensdag 3 Febr., 's avonds 7.30 uur, Ds. Salomons. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de Chr. School te Soester* berg de Eerw; heer Van Scherpenzeel, van Bunnik. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Manufacturen SOESTDIJK, Tfelefoon 23 Van Weedestraat 34-34a BEDDENMAGAZIJN Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. - Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Woensdagavond 7.30 uur Ds. I. Kievit (ver volgcursus Antichist). Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Dr. K. F. Sparnaay, van Amsterdam. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstra/ït 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting, Nam. 3.30 uur Jongelie- den-demonstratie. Nam. 8 uur verlossings meeting. Nam. 8 uur Verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur openb. samenkomst. Donderdag, 's avonds 8 uur heiligingsmee ting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Nieuwstraat 26 - Telef. 303 - Baarn strekt krom staan de teenen Steeds voorradig schoenen voor gevoelige voeten ZIE DE ETALAGE BURGELIJKE STAND GEBOREN: Alex Anthony, z. v. M. H. Koster en A. H. Bachou. Antonia, d. v. T. Muis en C. Nagtzaam. Nicolaas, z. v. A. W. Westerho ven en M. Ridder. Cornelia Gerdina, d. v. A. D. J. v. Riemsdijk en C. v. der Meijden. Ferdinand Wilhelmus Rudolf, z. v. F. M. W. A. van den Berg en H. F. H. de Vries. Jan Cornelis, z. v. J. H. v. Gelderen en C. M. de Pagter. Theodorus Cornelis, z. v. W. van Soest en W. M. Koppen. ONDERTROUWD: J. H. v. Breukelen en M. v. Renswouw. G. v. Nimwegen en M. J. Willemars. J. C. van Kooi en W. Jansen. M. J. Hendriks en P. A. Richter. H. de Ruijgt en A. v. Doorn. GEHUWD: P. Soer en W. van der Glas. OVERLEDEN: Cornelia Maria Tammer, 7 mnd. Hendrika Petronella van der Veere, 8 mnd. Johanna de Bree, 72 jaar, wed. v. J. v. Slegtenhorst. Pieter Klein, 75 jaar, ongehuwd. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk »*- Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN PLAATSELIJK NIEUWS GODSDIENST EN CULTUUR VAN HET OUDE EGYPTE Wij vragen de bijzondere aandacht voor deze lezing, te geven op Vrijdag a.s., door den Heer J. Pfersich, leeraar in Kunstge schiedenis aan verschillende inrichtingen voor middelbaar- en kunstonderwijs. Daar de Heer P. zich in deze stof bepaaldelijk heeft gespe cialiseerd, mogen we een vertrouwden gids in hem begroeten. Allen hebben wel in meerdere of mindere mate, kennis genomen van de uitkomsten van hel wetenschappelijk onderzoek der laatste 50 jaren op dit gebied en weten tot welk een hoogte de cultuur bij de beoefenaren in de Egyptische tempels was gestegen; hoe men daar, duizenden jaren vóór Christus, reeds de kennis bezat van den eenen God (al liet men het volk zijn geliefde goden) en vrij juist al den bouw van het Heelal be- voedde. Godsdienst en wijsbegeerte, we tenschap en kunst vormden daar één grootsch goheel, zoo gansch tegenovergesteld aan de gescheidenheid van onze cultuurperiode. In die wonderbare wereld, die o.a. de leerschool is geweest van Pythagoras, wenscht de spreker ons binnen te leiden en aan te toonen, hoe eeuwige waarheid en schoonheid in de uitermate religieuze Egyp tische kunst is uitgedrukt en ook voor den mensch van onzen tijd is te verstaan. Voor ieder, ongeacht zijne godsdienstige overtuiging, kan dezen avond hoogst belang wekkend worden. Een groot aantal lichtbeelden zal het ge sprokene verduidelijken. CONCERT „RELIGIE EN KUNST" Dinsdagavond 26 Januari j.1. had het aan gekondigde concert plaats van Mevr. Veth— Prince, Sopraan, Mevr. ZweertsRoelvink, Viool en den Heer Breekveldt, Piano. Uitgevoerd w,erd een schitterend program met werken van Bach en Brahms voor zang en van Nardini en Mendelssohn, voor Viool eii Piano. Na de pauze kwamen meer moderne mees ters als R. Strauss, Fauré, Widor en César Frank. En we kunnen niet anders zeggen, dan dat het een schitterend concert is geweest. Welk een geweldige techniek bij Mevrouw Z.veerts-Roelvink, maar ook welk een heer lijke weergave van fijne nuances. Wat een meesterlijke behéersching van het i.Ltrument, ja, maar ook van eigen bewegin- jprf- e'1 toch. een zich laten gaan, 'aten mf>e- sleepen met de heerlijke melodieën en* daar door opwekkend bij de hoorders een onge- meene bekoring en verbluffende bewonde ring. Het hoogtepunt van haar spel vonden wij in de sonate in D van Nardini. Daarin blon ken uit al die gaven, waarover zij de be schikking heeft en welke we zooeven opsom den. Heerlijk zonnige muziek, wist zij te too- veren uit haar mooie viool. Ook het melodieuze Andante uit het viool concert van Mendelssohn was een genot om naar te luisteren. Na de pauze gaf ze nog een sublieme ver klanking van Improvisation van R. Strauss. Na dit nummer werd zij door de aanwezigen nog eens terug geroepen voor een dankbaar applaus. Mevrouw VethPrince, met haar stralend sopraan-geluid, heeft ook de aanwezigen weer doen genieten van haar veelszins ont róerenden zang. Reeds dadelijk in Bach's „Auch mit ge- datnpften swachen Stinnnen", gaf zij heer lijke staaltjes van haar kunst en konden we ook de prachtige adembeheersching bewon deren, waar hier blijkbaar speciale aandacht aan geschonken was. Minder bekoorde ons hier de begeleiding, die was hier te sterk voor „gedampfte, swa- che Stimmen". We voegen er dadelijk bij, dat dit nummer vooi den Heer Breekveldt wel van zeer bij zondere moeilijkheid was, omdat hij de the ma's telkens op z'n beurt ook moest doen uitkomen, maar een meer „fluweelige" aan slag had hier beter voldaan. Mooier als geheel, wat het ensemble be treft, was „Meinem Hirten bleib' ich treu" van Bach. Hier leunden de gaven en techni sche bekwaamheden van de drie uitvoerenden tegen elkander aan en bouwden zoo een schitterend schoon geheel. Verder vertolkte Mevr. Veth—Prince een drietal liederen van Brahms op uitnemende wijze. Na de pauze zong zij drie liederen van R. Strauss, waar 't voornamelijk op techniek en zeggingskracht aankomt. Want wel zijn hier zeer melodieuze gedeelten, maar 't uitzingen heeft hier toch meer van uitzeggen. Waar nog bij komt, dat de instrumentatie de bege leiding een zeer bijzondere plaats inneemt, wat ons inziens voortreffelijk door den Heer Breekveldt ge„toond" werd. We hebben bij uitvoeringen van werken van Strauss, Mahler, Hugo Wolf e.d. nog al eens hooren over drijven, zoowel door zangers als speellieden, bij Mevr. VethPrince was hiervan geen sprake, zij vertolkte de kleurige melodiën verrukkelijk, en de Heer Breekveldt deelde hierin ten volle voor wat betreft de bege leiding. Mevr. Veth werd na deze nummers nog even teruggeroepen voor een kleine ovatie, de heer Breekveldt hield zich op den achter grond, maar althans van mij was het ap plausje ook voor hem bestemd. Dan zong Mevrouw Veth nog „En prière" van Fauré en „on credo" van "Widor. Deze beide leeder-religieuze nummers ga ven door de heerlijke weergave een diepe innige ontvoering. Terwijl ten besluite nog gezongen werd met begeleiding ook van viool Ave Maria en Panis Angelicus van César Frank. Toen of ferden die drie artisten nog eens extra al hun kunnen en brachten de hoorders in groote verrukking. Reeds boven zeiden wij, dat de Heer Breekveldt wel een zeer moeilijke taak had dezen avond. Hij heeft de moeilijkheden op schitterende wijze het hoofd kunnen bieden en behoudens dan enkele uitzonderingen een schitterende begeleiding gegeven, zoódat hij ook voor een niet gering deel heeft bijge dragen, voor dezen avond van kunstgenot, welke op een hoog peil stond. Nog één aanmerking wilden we maken. We vonden Duitsche, Fransche, Latijnsche nummers, maar geen enkel Hollandsch num mertje. 't Eenige Hollandsch was te vinden op de voorzijde van het programma. Ik hoop, dat men bij een dergelijk pro gramma ook die voorzijde in een andere taal dan de Hollandsche schrijft, of anders ook aan onze eigen toonkunstenaars zij het een bescheiden plaatsje inruimd. AANRIJDING Z. Vorige week Vrijdagavond, omstreeks 5.15 uur, kwam de handelaar De H., alhier, met paard en wagen aangereden over de Burg. Grothestraat. Op hetzelfde moment kwam een motorrijtuig (luxe auto) hem zonder licht tegerrfoet rijden en reed pardoes op De H. in. Genoemde handelaar zag het ongeluk aankomen en haalde op het laatste oogenblik zijn paard naar rechts om, waardoor hij van de bok afgleed. Het paard kwam te vallen en bekwaTn wonden aan de voorpooten. Tuig en wagen werden ernstig beschadigd. Ook de auto bekwam nogal schade. De po- politie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. Het bleek, dat de auto bestuurder de schuld van de aanrijding was. Deze, een zekere V. uit Heemstede, heeft de schade reeds vergoed. De H. kwam, be houdens een zeer been, met de schrik vrij. SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Paar dameshandschoenen, Kinderschoentje, Lot (loterij), Hakmes, Paar heerenhand schoenen, Belastingplaatje (1926), Hand schoen, Huissleutel, Overjas, Geldbeursje met inhoud. Aangeloopen een hondje. EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. zooals het comité die voorloopig heeft vast gesteld, dan zal dit een sc'hoone kunstavond worden. Verschillende omstandigheden hebben er toe genoopt, dezen eerst te houden na Pa- schen, alzoo het begin van de maand April. TWIJFEL OF ZEKERHEID Met dit onderwerp trad op Woensdag 20 Januari 1.1. in Religie en Kunst". Dr. R. Dijk, van Den Haag, voor het comité van winterlezingen hier ter plaatse. De voorzitter, de heer Klein, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Dr. Dijk begon met aan te halen een leekedichtje van de Genestet óver de twij fel: „Peinzensmoede" en zegt dati, dat het zoo, als de dichter het hier beschrijft, nog gesteld is met vele menschen van onzen tijd. Twijfel is geen onzekerheid. Het is de weg die loopt tusschen zeker- heid en onzekerheid. De twijfel begon in het Paradijs, waar dè verleider begon met twijfel te zaaien in het hart des menschen: „Is het ook, dat God gezegd heeft"En die geschiedenis her haald zich nog altijd. Er is tweeërlei twijfel. Een wijsgeerige en een religieuze. De wijsgeerige betreft het bestaan van de wereld buiten ons en het bestaan van ons zelf. Pilatus wordt zoo'n wijsgeer genoemd, omdat hij vroeg: Wat is waarheid? Door het drukke vrachtauto-verkeer zijn tal van huizen in Amsterdam-West verzakt. Hoe enkele van deze huizen aan den Potjesweg gesteund worden om erger te voorkómen ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest in de le helft van de maand Januari 1926. 1. Dir. Zuivelfabriek, Alkmaar. 2. Apotheek Muller, Amsterdam. 3. J. F. Hoogesteger, Helsingfors. 4. A. Huijter, Locarno. OPENBARE*L. EN B. TE A'FOORT Aan belangstellenden wordt bekend ge maakt, dat voortaan weder iederen Zaterdag middag, van 25 uur, lees- en studieboeken van bovengenoemde bibliotheek zijn te be komen in de kleine zaal van het gebouw „Religie en Kunst" in de Rembrandtlaan. Wekelijks worden ten hoogste verstrekt zes boeken, te weten: 1 roman, 4 studieboe ken en 1 kinderboek, waarvoor een jaarlijk- sche contributie wordt betaald van minstens fl.50. Gaarne ziet men evenwel, dat 'door hen, die hiervoor in aanmerking komen, het minimum eenigszins wordt overschreden. Men geve zich vooral spoedig op als nieuw lid. WATERSNOOD-AVOND Het Comité, gevormd om een avond te organiseeren ten bate van de getroffenen door den watersnood, heeft zich thans defini tief geconstitueerd en bestaat uit de volgende dames en heeren: J. G. A. Batenburg, Mr. J. H. van Doorne, P. C. W. Foeken, W. Lekkerkerker, Mej. H. M. Meijburg, Mevr. J. van Oldenborgh en C. F. W. Rietveld. Mochten de plannen verwezenlijkt worden Maar Pilatus was geen scepticus en zeker geen wijsgeer op dat gebied. De vraag van Pilatus is die van een spotter, want hij be greep de combinatie niet, toen Jezus sprak van zijn komen als koning, om de waarheid getuigenis te geven. Dan staat de spreker stil bij de oude Griek- sche wijsgeeren, de sceptici. Bij de denkers uit de renaisance om ten slotte te belanden bij het hoogtepunt van het scepticisifie in de laatste helft der vo rige eeuw, toen dit zoogenaamde stelsel z'n meeste slachtoffers maakte. 't Was reactie op het dorre intellectua lisme, dat meende en nog meent, de wijs heid in pacht te hebben; het oude liberalisme. Van die twijfel spreken ons de dichters en schrijvers van 1880. Daarvan spreekt Ibsen in Brand. Bij Mul- tatuli is het geen twijefl meer, daar is het onzekerheid geworden. In onzen tijd is het hoofdzakelijk de on- geloovige natuurwetenschap, die de slacht offers vergt. Wonderen hebben voor den mensch afgedaan en God is voor hen kwes tieus geworden. Ook de schok der wereldbrand van voor 10 jaren .is van groote beteekenis geweest. Het humanisme heeft gefaald en de men schen hebben als barbaren gehandeld. Het mysticisme van Maeterlink vermocht niets en zelfs het socialisme is machteloos gebleken in die dagen. Voorts komt spreker aan de religieuze twijfel. De kerk, zoo zegt spr., ondergaat de in vloed van de wereld. Ze is als een oase in

Soester Courant | 1926 | | pagina 1