„HANDELSHUIS SOEST" HANDELSHUIS SOEST Kleermakerij Belangrijke prijsvermindering Het Kinderparadijs Amerikaansche Legergoederen IW" Bedrijfs-kleeding door extra voordeeligen inkoop. Aanbieding van een groote partij Beverteen j BROEKEN fantasie - Benevens Manchester jassen in diverse modellen. Beverteen VESTEN Heeren overjassen - Colbert-costuums Wilt u niet veel geld besteden? Koopt dan bij ons1 Po p p a Tuk" 13 ïilfTk Zwart en Bruin lederen Motorjekkers, Jassen, Handschoenen, Rencap's, Beenkappen enz, enz. Wilt U niet veel geld besteden Koopt dan bij ons!! Pfofï f PPrf I Zware truien met stropdas f 1.50 Liz:.±^lA: Jacht- of Mouwvesten f3.50 Oudste en grootste speciaal zaak te dezer plaatse. Wij leveren door geheel Nederland. I H. J. Sukkel Vervaardiging van alle soorten Stofknoopen. Kantoorbediende, 2 Incasseerders, 1 Kleerma ker, 1 Electricien, 1 Stucadoor, I Chauffeur. 1 Boekhouder en 1 Schoenmaker, MILTVUUR Onder het vee van de landbouwers H. K. en W. H., beiden in de Birkt alhier, is miltvuur geconstateerd. KRONIEK VAN DE WEEK Daar hoeft niets meer bij. 't Spreekt wel voor zich zelf. Soesterbergschostraat No. 15A - Telefoon No. 200 - Soest Een hevige brand vernielde te Schiedam de vernis- en gummifabriek der firma Ossen drijver. Wat overbleef van de groote fabriek. LaniiwsnstrMt 2J Hllvsrsum Is tooh hst best gesorteerds SPEELGOEDiWAGAZU^ TEt-EFOON No. 2175 de woestijn van het leven, maar heeft de woestijnwinden te verduren en wordt besto ven door het woestijnzand. Dan onderscheidt hij intellectueele twijfel als een onderdeel van de religieuze twijfel Deze twijfel treft men voornamelijk aan bij de jongeren over de waarheid van Gods Woord en de echtheid 'der Openbaring. Die willen eerst alle problemen oplossen en dan zullen ze gelooven. Maar met dezulken gaat het als met een olielamp, die wordt opge draaid om maar meer licht te geven en al maar opgedraaid, tot hij ten slotte begint te walmen en het duisterder wordt, dan voor dat de lamp was aangestoken. Voorts onderscheidt hij twijfel, geboren uit het „conflict". Dat is, wanneer onze gedachten en wegen botsen met Gods gedachten en wegen. Dan ontstaat „het kruis" in ons leven. Als gevolg van het snijden der horizontale lijn van mem schelijk willen en begeeren, op de verticale lijn van Gods Geboden en Evangelie. Van die conflicten is de Bijbel vol. Spr. doet enkele grepen. Job. Psalm 73. Elia op den karmel en Elia in de woestijn van Juda. Johatines de Dooper predikende de Christus, die hen als 't ware op den voet volgde en Johannes de Dooper in de ge vangenis, toen hij vragen liet: „Zijt Gij de Christus of verwachten wij een ander". En eindelijk het geweldigste aller conflicten: Je zus Christus op Golgotha waar Hij uitriep: „Mijn God, waarom hebt Gij Mij verlaten?" Mijn God en dan verlaten. Eindelijk wil spr. nog wijzen op de twij fel aan de persoonlijke deelgenootschap aan den Heere Jezus Christus. Dit is op het religieuze terrein, de meest bange twijfel. En deze neemt onder de be lijders van den Christus hoe langer zoo meer toe. De wijsgeerige twijfel gaat met de pro blemen en vragen niet naar Christus, maar tracht deze zelf op te lossen. De belijders van den 'Christus echter doen evenals Johannes de Dooper en komen met hun vraag direct naar Jezus Christus. Vervolgens stelt spr. de vraag, of zekerheid mogelijk is. Of we niet moeten spreken van twijfel en zékerheid inplaats van twijfel of zekerheid. 't Is onwaar, dat men eerst moet twijfelen, voor men zekerheid heeft, 't Kan wel. Want 't komt wel voor, dat de zekerheid volgt op de twijfel. Daarom is het onmogelijk van de twijfel een stelsel te maken. Want niet slin gering en twijfel, maar zekerheid in over eenstemming met het bestaan der menschen. Omdat we allen de waarheid pogen ïe vin den. En waarheid is zekerheid. Daarom is het scepticisme onhoudbaar, want nog nooit heeft iemand in de twijfel rust gevonden. Twijfelen is ziek zijn. Ook zijn er, die twijfelen een getuigenis noemen van een ootmoedig hart. Zekerheid zou dan zelfingenomenheid zijn. Men voelt dat dit absurd is. Wat blijft er over van hen, die de twijfel verheerlijken? Ze moeten tenslotte komen tot het niet-zijn van zichzelven. Is dat mensch zijn? Zulke menschen houden geen rekening met de geschiedenis, met het voorgeslacht met hetgeen onze vaderen ons aan geestelijke goederen hebben nagelaten, ze gaan zelf pro blemen scheppen en ze eischen zelfs dan voor hun de prestatie, die alleen maar te kunnen oplossen. Daarom maakt twijfel bijna altijd hoogmoedig. Ook dezulke, die in de kerk zelf niet ten Avondmaal gaan, maar dan over anderen, die aanzaten, laatdunkend spreken. Ook de zen, zegt spr., zijn hoogmoedige twijfelaars, niettegenstaande al hun nederig vroom gedoe De zekerheid des geloofs is niet een on bereikbaar goed, maar God de Heere wil dat uitdeelen aan die in Christus gelooven en op Hem hopen. Alle menschen gelooven, dat er een Zuid pool is, hoewel er slechts één heel enkele dien heeft kunnen zien en aanschouwen, maar dat neemt men zonder meer aan. Christus, Die ons de Vader verklaard heeft, die Hem ons geopenbaard heeft, wordt niet geloofd. Alleen als wij met onze vragen ach ter Jezus aan gaan en tot Hem er meekomen, zullen we zekerheid ontvangen, al zullen alle problemen niet direct opgelost worden, maar wij behoeven de problemen niet op te lossen want wie Mijn discipel wil worden, neme zijn kruis op en volge Mij. Dan gaan we aanbidden en komt vrede en zekerheid en berusten we in onopgeloste raadselen, „Want Mijne wegen zijn hooger dan Uwe wegen, en Mijne gedachten hooger dan Ulieder ge dachten". 6 Persoonlij':e zekerheid verkrijgen we door ons de vraag te stellen, of er geen leiding Gods m ons leven te bespeuren is. En zoo- velen, die door den Geest Gods geleid wor den die „zijn" kinderen Gods. De grond voor die leiding Gods ligt niet in ons zelf maai in Christus, dus blijft er slechts aan bidding en dankzegging over voor de genade ons geschonken en beschouwen we dan ook de problemen als de groeinde korenhalmen welke ook op wondere, onnaspeurlijke wijze gioeien en straks op even wonderlijke wijze schieten de korrels in den halm, om eindelijk door den landman geoogst en binnengehaald te worden. Met groote aandacht werd deze rede aan gehoord, door de zeer velen, die opgekomen waren. De zaalwas tot achter 'toe dicht bezet. Met dankgebed sloot de spr. de bijeen komst. Ook democratisch? Het li chaam vrij laten. Maar de geest in gevangenschap hou den. Magere Hein in actie. Spaar de vogels, rijdt de menschen maar dood. Steeds meer dreiging. Zoo je doet, zooKardinaal Mercier. In „Flandria", het orgaan van de Vlaamsch- Hollandsche vereeniging te Rotterdam, kom! een artikel voor over Dr. August Bonn's, den ongekroonden koning van Vlaanderen. Deze zit nu met Jef van Extergem reeds ruim ze- ven jaren in de gevangenis. Deze mannen, maar vooral Dr. Borms hebben geijverd voor vrijmaking van hun geliefd Vlaanderenland; die poging is mislukt en België heeft zich op hen willen wreken. In bijna alle landen, welke in den oorloo- zijn betrokken geweest, zijn de straffen voor politieke misdaden kwijtgescholden, is am nestie verleend. Alleen -in het land van Al- bert de Heldhaftige", zooals de Belgische ko- mng kort geleden in Engeland werd ge- noemd, kan men zijn haat niet het zwijgen opleggen en houdt men de gevangenisdeuren secuur gesloten. Dit is te meer onbegrijpelijk, waar-België een democratische regeering heeft. Het ini- nisterie is n.1. samengesteld uit sociaal-demo craten en democratische katholieken.... En nu zou de regeering wel willen, dat ze van dat zaakje af was. Ze heeft Dr. Broms voorgesteld, om hem vrij te laten, op voor waarde, dat hij niet in het openbaar optreedt; geen lid wordt van een politieke partij, geen Kamerzetel aanvaardt, enz. .enz. Maar Dr. Broms wil dat niet, die wil z'n geest niet in de gevangenschap laten, om met z'n li chaam vrij te zijn, want dan zou hij inder daad in nog veel kneliender banden omsloten zijn. Hij wil slechts vrij zijn, als hij geheel vrij is, net zooals andere Belgische onder- danen. En daar zit nu die bij uitstek democratische regeering wel mee in de war. Want als Borms vrij komt, zal hem een ontvangst ten deel vallen, zooals nooit een koning in Bel gië gehad heeft. En zijn woord zal nog meer invloed hebben op de Vlamingen, dan voor den oorlog. Daarbij komt, dat het dan niet gaan zal om een Vlaamsche Hoogeschool maar om de politieke en cultureele vrijma king van het Vlaamsche volk. Daarom is de Belgische regeering bang. Al die democraten, met hun vrijheidsgeroep, bang voor één man. Maar men gevoelt allerwegen, dat de dag nader komt, waarop onder den druk van allerlei factoren een regeering maatregelen zal moeten volgen, die aan de gevangenschap van dezen grooten Vlaming zonder beper kingen van eenige beteekenis, een einde stelt. Reeds lang is heel China in oorlog. Gene raals en gouverneurs betwisten elkaar de macht en offeren tienduizenden hunner land. genooten aan hun machtswellust. Een van die „heeren" is Tsjang-tso-Iin, de geweldige van Moekden. Dit sinjeur was vroeger rooverhoofdman, thans beheerscht hij t grootste deel van China. Hij heerscht daar evenwel als een tyran en doet wat hem goeddunkt. Nu weer heeft hij de beheerders van den Mandsjoerijschen spoorweg in de gevangenis laten zetten, omdat zij zijn troepen niet kos teloos wilden vervoeren. Die Mandsjoerijsche spoorweg staat onder Russisch beheer en daar heeft niemand ooit aanmerking op gemaakt, omdat de chineezen er het geld en de kennis niet voor hebben. Tsjang-tso-lin had nu echter den spoor weg noodig en heeft hem in bezit genomen. Dat heeft hij trouwens van de Russen ge leerd. Die hebben de Chineezen altijd aange zet om de verdragen inet andere mogend heden niet te achten en de buitenlanders uit te wijzen of achter slot te zetten. Ze worden nu met gelijke munt betaald. Scherpe nota's zijn nu reeds gezonden aan de regeei ing en aan Tsjang-tso-lin, maar deze heeft z'n opmarsch naar het Zuiden ge staakt, om een eventueele aanval van de Rus sische troepen te kunnen weerstaan. Japan kan, bij een oorlog tusschen Rusland en China niet werkeloos blijven, omdat hij daar in Mandsjoerije veel te groote belangen heeft, dus krijgen we daar binnen korten tijd, misschien de poppen weer aan 't dan sen. Soesterbergschestraal No. 15A Telefoon No. 200 Soest PERSONALIA Z. Naar wij vernemen is de heer P. C. W. Foeken gekozen als Lid der Commissie van advies voor het Verkeerswezen en de Pos terijen der Kamer van Koophandel en Fa brieken „De Geldersche Vallei". TELEFOON De Directeur van het Post- en Telegraf- kantoor brengt ter algemeene kennis, dat door dc abonné's van het telefoonnet door loopend interlocaie gesprekken kunnen wor den gevoerd, uitgezonderd op Zon- en Feest dagen, van 9 uur voorm. tot 1 uur nam en van 2 uur nam. tot 10 uur nam. B1NNIENBRAND Dinsdagmorgen ontstond te Soesterberg, ten huize van de familie K. brand. De vrouw van K. was afwezig en de drie kleine kinde ren waren alleen thuis, zoodat de mogelijk heid bestaat, dat deze met lucifers gespeeld hebben. De vrijwillige brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde geen water te geven, omdat het een en ander reeds met emmers water was gebluscht. Een der slaapkamers boven brandde geheel uit. Bij onderzoek is echter gebleken, dat de brand is ontstaan door liet aansteken van een kaars, die bran dende in een kleerenkast moet zijn geplaatst. WATER BIJ DE MELK Door den controleur der warenwet is tegen den landbouwer N. alhier, procesverbaal op gemaakt, terzake het hebben van water bij de melk. De Amerikaansche National Safety Coun- cil deelt mede, dat er per dag in de Vereen, staten 5d personen bij automobiel-ongevallen het leven verliezen. In 1924 werden er 20.000 gedood en 450.000 gewond, alleen bij auto-ongevallen. Van 1914 tot 1924 was het totaal doode- hjke ongevallen in Amerike 123.000. En hier in ons land, moge het nog niet zulk een hoog cijfer zijn, de statistieken geven ook hier reeds ontstellende cijfers. t Lijkt dan ook wel of de wegen alleen maar voor auto-maniakken zijn. En was er nu maar voldoende controle op, of een bestuurder van een auto werkeliik bestuurder was; of hij kundig genoeg is, de regelen van den weg en van hef verkeer kent en niet het minst, of hij tegenwoordig heid van geest heeft. - Maar 't blijkt ook hier wel, dat aan die controle nog zoo wel 't een en ander ont- bieekt en dat er auto's passeeren, waar m'n- heer de automobilist, den vorigen dag het chauffeeren heeft geleerd. Daardoor kunnen natuurlijk ongelukken niet uitblijven Dat er vereenigingen zijn, voor bescher ming-^ van den trekhond, voor bescherming van de vogels, voor bescherming van dit en dat zal wel zeer uitnemend zijn, maar dat ,'J laalst noS een volbloed direnbeschermer as een stormwind langs den weg zagen' Ldvnt- '"jT" aUt°' gaf waarde aan het gedichtje, dat wij dezer dagen lazen in het E.N.L.V.M. Daar stond boven: Behandel de du-en met zachtheid; Spaar de vogels; Kinder is minder. Kardinaal Mercier, de kerkvorst in België is overleden. Hij is gegaan den weg van alle vleesch. Straks zal hij bijgezet worden, met pracht en praal. Kardinaal Mercier heeft aan België gedurende den oorlog groote diensten be wezen. Hij bleef in het bezette gebied en telkens weer klonk z'n machtige stem van protest als de Duitschers verdragen schon den of handelden in strijd met het volken recht. Nu ligt hij geveld, en beginnen de bladen in België al te twisten, of het weer een Franskiljon, dan wel nu eens een Vlaamsch- gezinde aartsbisschop van Mechelen zijn zal. Nu reeds is er een stuk verschenen in de Brusselsch-Fransche pers, waarin betoogd wordt, dat de nieuwe primaat van Belgi;ë geen Vlaamsch-gezinde en ook geen demo craat mag zijn. Vfaamsch-gezindheid heet in dit stuk, separatisme en extrimisme. Het Vlaamsche blad „Laatste Nieuws" dient die Heeren van antwoord en zegt dan: Seperatisme en extremisme zijn twee uitin gen, die zich 't eerst in Wallonië hebben doen gelden om later door verbitterde Vla mingen te worden overgenomen. Het ex tremisme aanvoeren in zake de benoeming van den opvolger van kardinaal Mercier is wetens en willens de openbare meening op een dwaalspoor brengen. Volgens de Franskiljonsche kringen is de meest geschikte opvolger van Mgr. Mercier blijkbaar een geestelijke, die geen Vlaamsch en die evenveel afkeer hebben moet voor alles wat democratisch is. Andere bladen hebben het ook reeds met elkaar aan den stok, zoodat er nog wel he,el wat over deze zaak geschreven zal worden. Met dat bewijst het weer eens hoe diep de haat en de verachting is van het Fransch- sprekende België ten opzichte van het Vlaamsch-sprekende en 't kan niet ontkend, dat kardinaal Alercier bij zijn leven, weinig of niets gedaan heeft, om die scherpe te genstelling te verzachten, veeleer het tegen deel. s Bij het debat in de Kamer om kardinaal Mercier op staatskosten te doen begraven, verklaarde de frontafgevaardigde Declercq: Ik' heb achting voor den kardinaal uit religieus oogpunt, maar ik maak reserves voor zijn politiek ten opzichte van de Vlamingen. Als geloovige zal ik God bidden om zijn ziel genadig te zijn, uit politieke overwegingen echter zullen zullen wij ons bij de stemmhig onthouden. Gz, Perceel 13. Bouwterrein, ingezet op f900. niet afgemijnd. Perceel 14. Bouwterrein, ingezet op f850.— niet afgemijnd. Perceel 15. Bouwterrein, ingezet op f750.—, afgemijnd op f 100.totaal f850.—. Perceel 16. Bouwterrein, ingezet op f700.—, niet afgemijnd. Perceel 17. Bouwterrein, ingezet op f100. afgemijnd op f 100.totaal f1200.—. Totaal opbrengst f38113.—. Combinatie en toewijzing op Woensdag 3 Febr. a.s. weder in Hotel Central. DE WATERSNOOD Een collecte voor de watersnood, gehou den onder de leerlingen van de Openbare Scholen „De Oorsprong" alhier heeft niet minder dan f50.— opgebracht. 8 FEBRUARI Een groot aantal zangeressen en zangers hebben gehoor gegéven aan den oproep van de Oranje-commissie. Vrijdag reeds is men in hotel „Central" te zamen gekomen, onder leiding van den Heer Röntgen, om de eerste repetitie te houden. Met groote op gewektheid is de eerste repetitie begonnen en wij voorspellen thans reeds, dat de rondgang op 8 Februari een triumftocht zal zijn voor de deelnemers en een schoone hulde aan H.M. de Koningin, haar gemaal en huis. Hiermede is niet gezegd, dat er niet meer dere zangers kunnen deelnemen. Het getal is onbeperkt; hoe grooter de deelname, hoe beter. Wie van zang en feeststemming houdt, raden wij, ga hedenavond naar Hotel „Cen tral"; om 8 uur vangt de tweede repetitie aan. Ieder is welkom. De uitvoeringen, die op verschillende pun ten van het dorp zullen gegeven worden^ worden belicht met fakkels en lampionsV-Hier- aan kan een ieder deelnemen; ook zonder zanger te zijn. Reikhalzend ziet men vooral in Laren naar het tot stand komen van den nieuv verkeersweg; de vele ongelukken in Laren omgeving maakt groote spoed noodzakel WATERSNOOD-COMITE BAARN 192 Op Zaterdag 6 Februari a.s. wordt v; wege het plaatselijk Watersnoodcomité reeds eerder aangekondigde collecte ten b; van onzen plaatsgenoot J. van Schaaik gehc den. Waar mild gegeven is voor een gro door watersnood getroffen landgenooten, het stellig overbodig nog op te wekken c een gift af te zonder^ttMfet geldt de do een dorpsgenoot g^^H^chade te help vergoeden. Aan de hand van eene door deskundig gedane texatie der schade zal het Uitvoerei Comité het maximum bedrag bepalen, dat een billijke toegemoetkoming aan den betro kene kan worden uitgekeerd. Wat eventue boven dat bedrag mocht worden ingezamel zal aan de Algemeene Watersnoodcommiss te Amsterdam worden afgedragen. Den Dames en Heeren, die zich welwiller beschikbaar stellen om voor bovenstaan doel te collecteeren, wordt verzocht op Vri dag 5 Februari a.s., 's avonds te half 8 ut ten Gemeentehuize te komen voor de Wijl verdeeling, enz. UIT HET POLITIERAPPORT De Commissaris van Politie waarschuw tegen een persoon, ongeveer oud 25 a 3 jaar, lang ongeveer 1.65 M., blond uiterlijk glad geschoren, platte neus, gekleed in don ker colbertcostuum, bruin wollen vest, don ker grijze demi, of blauwgrijze winterjas ei zwarte gleuf hoed of geruite sportpet; hi spreekt Duitsch en Engelsch, geeft voor me dtsch student te zijn en tot de Zweedsche o Duitsch Amerikaansche nationaliteit te be hooren. Deze persoon maakt er zijn werk van bi pensionhouders geiden-op te~nemj>%-Gfiv-zo«- als hij voorgeeft, zijn koffers in te lossen welke zich nog bij de douanen zouden moe GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden 172 werkeloozen ingeschreven, verdeeld als volgt: 25 Meselaars, 5 Voegers, 12 Timmerlieden, 15 Opperlieden, 2 Schilders, 36 Grondarbei- ders, 56 Losse arbeiders, 12 Landarbeiders, 1 Wees zacht voor alle dieren, En doe geen vogel leed.' Dat zijn zoo van die woorden, Die niemand meer vergeet. Ze staan alom op bordjes En zijn dan het bewijs, Dat liefde voor de dieren is: „een beschavingseisch". Het: „Rijdt niet met een auto Voordat je 't heel goed kunt" Dat zie je niet op bordjes, Dat is je wel vergund. De vogels moet je sparen, De menschen laat je gaan. Ze hoeden voor gevaren, Dat komt er niet op aan. Wees zacht voor alle dieren, Spaar merel, musch en kauw Maar neem het met besturen, Van auto's niet te nauw. 't Zijn hoogstens maar wat kinders Die je te pletter rijdt. Daar kun je niet op letten, In den modernen tijd. hoff° zingt-"' D' T°raldnS' e" H' sP=en' „Overreden" en „Verbrijzeld" IS geen nieuws meer in de krant, 1 Met of zonder schuldbewijzen, Maakt men Hagenaars van kant Waar de knalpot ronkt en rommelt Hoort men gillen en gevloek Kinderen die rustig speelden,.,. Vindt men bloedend in een hoek. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk MAATWERK - REPARATIE-INRICHTiNG Levering uit voorraad van alle Fournituren Kleermakers en Naaisters 10 pCt. reductie. zomer^kmfhet gebeurenf dat'rij^ii voertuigen ^driekwartier6 ^T" V°°ra' des Ook de afmetingen van 'de boita^Tnlri W'Chten- ke ervan gebruik maken. „De bedrijfsauto" welke een i voertuigen, wei- verklede, dat dit veer wat passage en ve?voercapaciteiten bebeft sindsP! .'"stelde beantwoord aan de'eiscfen van den Tt MïL™verkor.' UIT DEN OMTREK BAARN VEILING MIDDENBOSCH De uitslag van de dezer dagen gehouden veiling van Villa, Schoolgebouw" en bouw terreinen van „Middenbosch", is als volgt: Perceel 1. Schoolgebouw, ingezet op fSOOO.—afgemijnd op f900.—, totaal f8900.—. Perceel 2. Groote Villa, ingezet op f7300.—, niet afgemijnd. Perceel 3. Kleine Villa, ingezet op f5800.—, niet afgemijnd. Perceel 4. Bouwterrein, ingezet op f 1300 afgemijnd op f30.—, totaal f1330.—. Perceel 5. Bouwterrein, ingezet op f 1350 afgemijnd op f7.—, totaal f1357.—. Perceel 6. Bouwterrein, ingezet op f 1600.— niet afgemijnd. Perceel 7. Bouwterrein, ingezet op f 1550.—. niet afgemijnd. Perceel 8. Bouwterrein, ingezet op f 2400.— niet afgemijnd. Perceel 9. Bouwterrein, ingezet op f900.—, afgemijnd op f 16.totaal f916.—. Perceel 10. Bouwterrein, ingezet op f900.—, afgemijnd op f30.—, totaal f930.—. Perceel 11. Bouwterrein, ingezet op f950.—, gemijnd op f30.—, totaal f980.—. Perceel 12. Bouwterrein, ingezet op f950.—, niet afgemijnd. AANRIJDING Woensdagmiddag kwam een vrachtauto op minder zachte wijze in aanraking mei een lantaarnpaal in de Laanstraat, inet het ge volg, het breken van het ronde glazen om hulsel. Na de schade betaald te hebben, kon de auto haar weg vervolgen. JUBILEUMBORD Wij kunnen mededeelen, dat het zilveren Jubileumbord, hetwelk aangeboden zal wor den aan H.M. Koningin Moeder, vanaf he den te bezichtigen is in den kunsthandel van de firma Wijnja, Parkstraat. De toegang is vrij. GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 18—23 Januari). Kuipbaden: Hoog tarief 19 Laag tarief 40 Stortbaden: Hoog tarief 80 Laag tarief 109 Schoolbaden: 26 Totaal aantal baden 274 KIND OVERREDEN Toen Maandagmorgen Mevr. Van L. uit deze gemeente, met haar auto door Laren kwam, liep een kind van ongeveer 7 jaar on verwachts van achter een boom onder de auto. Naar het ziekenhuis aldaar vervoerd overleed de kleine spoedig. De chauffeur treft, naar men ons mededeelt, niet de min ste schuld. ten bevinden. Bij optreden in deze gemeente verzoekt de Commissans van Politie terstond bericht aan het Politiebureau, Stationsweg 22b, alhier. o De Commissaris van Politie verzoekt de ingezetenen beleefd vóór tot het koopen van venters aan de deur over te gaan, zooveel mogelijk zich te overtuigen van het in bezit zijn van een geldige vergunning en van den naam van den venter. Treedt de koopman onhebbelijk op, dan wordt men verzocht den naam van dezen venter onverwijld aan het Politiebureau mede te deelen. o Voor diverse feiten werden diverse nerso- nen bekeurd. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de no- htie, Stationsweg 22b. Passer, Fluitje, Portemonnaie, Handschoen Lorgnet-etui, Mandje, Steenkolenzak, Rozen, kians, Overschoen, Ring met sleutels, Dames- haarsierspeld en Rietenmandje. Deze voorwerpen werden alle in de week var. 20 tot 25 Januari gevonden. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE De Directeur van het Post- en Telegraaf, kantoor te Baarn vestigt de aandacht van de houders van radio-inrichtingen op de ver plichting tot aangifte van deze op het tele graafkantoor, waarna zij in lief bezit worden gesteld van een bewijs, dat hieraan is vol daan en van de voorwaarden. Dit bewiis moet ten aile tijde kunnen worden vertoond aan de controleerende ambtenaren

Soester Courant | 1926 | | pagina 2