J. PILOT Het Kinderparadijs J. PILOT, ARCHITECT Bouw- en Woningbureau TH. B. SUKKEL H. J. SUKKEL Engelsche Sloffen KKKHHKHKHKKHHHHH HKHHHHXH9HUIM9Ki8H Poppe ra kliniek OPLEIDING M.O. OPLEIDING L.O. KKHKKKKHKKKHKKSfiK TORENSTRAAT 9 - SObM KHKHKHK3SKH3SKKK3SK Geeft Uw te koop of te huur zijnde woningen en bouwterreinen op aan onderstaand adres. TORENSTRAAT 9 - SOEST Assurantie, hypotheken, administratie van huizen, enz. Billijke condities. OUDERAVOND Maandagavond j.l. werd er voor de ouders der leerlingen van de R.K. school en ver dere belangstellenden een ouderavond ge houden, met het doel, verschillende belan gen van het R.K. onderwijs in de Parochie te bespreken. De opkomst was goed en de toon, waarop alle besprekingen werden gevoerd, zeer ge zellig. De Zeereerw. Heer Pastoor opende de bij eenkomst met alle aanwezigen hartelijk wel kom te heeten en hun te wijzen op het groote belang van een ouderavond. Het ver krijgen van een juiste en doelmatige samen- t'4 jTtjSH *0 De slooping van een oud stukje Watergraafsmeer, nl. het Rozenhofje. Leeuwenstr. - T»l. 2175 - Hilversum I Extra aanbiadlng kinder- spaeltafeltje» vanaf f1.9S emmers water de brand te beperken tot de schuur. De vrijwillige brandweer, hoewel zeer vlug aanwezig, behoefde geen water te geven. Het huis, dat brandschade bekwam is verzekerd, doch de verbrande schuur niet. GEM. ARBEIDSBEURS Ingeschreven werden 28 werkeloozen, ver deeld als volgt: 3 Metselaars, 4 Opperlieden, 3 Grondar- beiders, 7 Losse arbeiders, 1 Landarbeider, 4 Timmerlieden, 2 Kantoorbedienden, 1 Incas seerder, 1 Bakker, 1 Kellner en 1 Huisknecht. 9 WAARSCHUWING De Commissaris van Politie te Gouda geeft een ieder, alvorens in relatie te treden met G. van den Berg, koopman, wonende te Alphen a.d. Rijn, Willemstraat 33 in over weging, ten zijne bureele inlichtingen in te winnen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. Wandelstok, Engelsch rijwiel, Sleutel, Zil veren rozenkrans, Ring met sleutels, Hon den ketting, Knipmes, Drie nieuwe zakdoek jes, Zilveren potloodhouder, Pakje inhou dende kleedingstukken en een Slagersmes met nikkelen heft. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN In navolging van groótere afd. wil de afd. Baarn en Omstreken een proef nemen, met het verstrekken van tijdelijken hulp in de huishouding en ook als wijkhuis houdster. 't Ligt in haar bedoeling vrouwen en meisjes uit alle standen daartoe per ad vertentie in dit blad op te roepen, zoowel haar, die vakopleiding hebben gehad of die alleen over practische ervaring beschikken. Het doel is, de huisvrouw, waar noodig, tij delijk te helpen. Ook zelfs voor enkele uren daags, waar de huisvrouw zwak is, of tijde lijk van huis, of waar men hulp wenscht bij verzorging van kinderen, ook voor een gedeelte van den dag of avond, bij fijne wasch, kamer- of andere huishoudelijken ar beid op bepaalden tijd of nu en dan. Zij, die hiervoor gevoelen, zoowel werkgeefsters als werkneemsters, worden verzocht zich schrif telijk op te- geven met postzegel voor ant woord te Baarn, bij Mevrouw Thomas, Wil- helminalaan en te Soest bij Mevrouw Co- merell, 2e secr., Birktstraat 3. STILLE OMGANG TE AMSTERDAM Ter kennis van hen, die aan den Stillen Omgang in den nacht van 20 op 21 Maart wenschen deel te nemen wordt gebracht, dat de betaling der reis-, autobus- en kerk kaarten moet geschieden op Zondag 14 Maart na de Hoogmis in de Kerkekainer, naast de Pastorie. De prijzen zijn f2.70 voor hen, die met den goedkoopen trein en tot Baarn met de auto bus heen en terug gaan en f0.90 voor hen, die alleen met de autobus tot Baarn gaan en geen gebruik maken van de speciale re- tourkaarten voor den trein. De prijzen zijn een weinig hooger dan het vorig jaar, ten einde, ook in de nieuwe parochiekerk een H. Mis te kunnen laten opdragen voor de deelnemers aan den Stil len Omgang. De dag en het uur', waarop deze H.H. Missen zullen gelezen worden, zullen na der worden bekend gemaakt. VRIJZ. PROTEST. RADIO-OMROEP Op Zondagavond 14 Maart a.s., om 8.10 uur zal vanwege bovengenoemde vereeniging een groote propaganda-uitzending worden gegeven. Als spreekster zal optreden Mej. Dr. Nicolette A. Bruining, met het onderwerp „Het Eigene", Ds. W. Mackenzie over „Vrijz. Gods. Levenbesef", Prof. Dr. G. J. Heering over „Vrijz. Prof, Wereldbesef" en Ds. E. D. Spelberg, die den avond zal omroe pen. Jonkvr. Repelaar v. Driel zal een aantal liederen zingen. In de groote zaal van „Religie en Kunst" zal woord en zang worden hoorbaar ge maakt. Alle belangstellenden zijn welkom. Toegang vrij. werking tusschen R.K. school en R.K. huis gezin. Hierna hield het hoofd der school een le zing over het groote doel, dat aan 't R.K. onderwijs ten grondslag ligt en het onschat bare voorrecht van een kind, dat opgevoed en onderwezen wordt op de R.K. school, hierbij verschillende bemerkingen, die wel eens gemaakt worden, verduidelijkend en rechtzettend. De heele vergadering toonde zich enthousiast voor het voornemen, om met het brengen van geldelijke bijdragen voor de vergoeding van de aan de school ver bonden assistente, door te gaan, in het wer kelijk belang der Katholieke school. Door verschillende ouders werden hierna vragen gesteld, die alle naar genoegen wer den beantwoord. Een ouderavond aangenaam en gezellig, volkomen geslaagd, waarop we met genoe gen kunnen terugzien. A.R. KIESVER. „NED. EN ORANJE" SOEST Maandag 15 Maart a.s. zal voor de A.R. Kiesvereeniging in een buitengewone verga dering als spreker optreden de WelEd. Ge- str. Heer H. A. Dambrink van Utrecht. Genoemd persoon is geen onbekende on der ons en was in 1925 candidaat voor de Tweede Kamer van de hoofdlijst voor de A.R. partij en is een bekend spreker. Behandeld zal worden „De crisis en de crisis-oplossing". Een onderwerp, waarover zeker nog wel het een en ander zal kunnen worden gezegd. De vergadering zal worden gehouden in de Chr. U.L.O.-School, Spoorstraat en vangt aan om half acht. Wij wekken alle A.R. en geestverwanten op deze belangrijke verga dering te bezoeken. LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG. GROTHESTR. 63, SOEST DIJK CHR. ZANQVER. „CRESCENDO" Bovengenoemde vereeniging gaf op 4 Maart j.l. een openbare uitvoering in hef kerkgebouw der Ger. kerk aan de Julianastr. alhier. De samenkomst werd geopend door den eere-voorzitter Dr. J. Hoek. Wat direct aangenaam stemde, toen we het programma doorzagen, was, dat hier uitslui tend plaats was gegeven aan zangnummers in de Nederlandsche taal, een verdienste, die vele hooger staande vereenigingen zich wel mochten beijveren, ook te bezitten. Velen meenen misschien, dat het voor naam staat, in 't Fransch, Duitsch, Latijn of Italiaansch te zingen. Iemand, die nu zoo hier en daar wel eens is wezen luisteren en gehoord heeft, hoe dikwijls zulk een vreemde taal geradbraakt wordt, kan niet anders zeggen, dan dat zulks stootend en storend werkt op het genieten van het uit te voeren zangnummer. Nu wordt wel eens beweerd, dat het toch maar om de muziek gaat; maar als dat waar is, is er toch geen bezwaar, om dan Hol- landsche woorden bij die muziek te bezigen. En gaat het ook om den tekst, dan is Hol- landsch zeker aangewezen. Bovendien, wat is het doel van een uit voering? Ons dunkt, dit: „De kunst, welke in de muziekboeken ligt te slapen, tot levende klanken te brengen; echter zoo, dat de mu ziek verklankt, wat de woorden bedoelen. Zingt men nu voor een publiek, dat de oude en de moderne talen kent, dan is het vol strekt geen bezwaar, dat men in allerlei ta len zingt; maar verkoopt men ook z'n toe gangsbewijzen aan gewone menschen, die niet zulke talenwonderen zijn, dan is zulk een handelwijze niet ver af van „bedrog". Er wordt van verschillende zijden wel be weerd, men moet de kunst onder bereik van het volk brengen. We vinden dat een loffelijk streven, maar welke vereeniging doet zulks? Zeker niet een vereeniging, die zang nummers in allerlei talen zingt, welke de massa niet verstaan. Maar niet alleen is dit een bezwaar voor de hoorders, maar ook voordegenen die zingen. Want ook de zangers weten niet wat ze eigenlijk zingen, 't zijn eenvoudig zang-auto maten, bestuurd of bespeeld door een min ol meer kundig directeur. Men begrijpt, dat er zoo van een contact tusschen zangers en hoorders weinig of niets terecht komt. Er zweven allerlei klanken en accoorden rondom ons, waarvan wij de beteekenis niet begrijpen, men kan dan elkander wel wijs maken, dat men zulks heel mooi vindt, maar neemt men bij zulke menschen, nu ook-eens steekproeven, hoe zij zich dat „mooie" voor stellen, en waarom zij 't mooi vinden, dan slaat men de handen ineen, over zoo groote mislukking van het doel der uitvoerenden, maar ook der luisteraars. Evenwel genoeg hierover, wij hebben ons ten zeerste verheugd, dat „Crescendo" met een uitsluitend Hollandsch programma is ge komen. En ze heeft er eer van gehad. Er was hier werkelijk contact tusschen hoorders en zangers. Over het geheel werd er zeer zuiver gezongen en 't viel ons op, hoe zeer er aandacht was besteed aan een goede, zui vere uitspraak. Verder trok onze aandacht, het mooi gelijk uitspreken van de woorden en klanken, wat altijd het best merkbaar is bij sisklanken. Nog verder het zingen van „m'n" inplaats van het leelijke „mijn" of het nog leelijker „main". Wij willen nog even langs het ovenujke programma gaan en hier en daar nog een opmerking maken; niet om te fitten, maar opdat directeur en vereeniging zullen trach ten, er winst mee te doen, maar eerst nog eèn opmerking in 't algemeen. Deze, dat de sopranen en tenoren Jiet best voldeden,Tiet minst van al de bassen, in bijna elk nuirimer kwam dit uit. In „de Heer is groot" was de samenzang van sopraan en alt, heel mooi. „Avondzang" voldeed ons minder, de tenor moet nog meer op z'n uitspraak letten, ntaar in het geheel was te weinig nuance, 't was „te&lak". Een woord van lof voor den heer v. d. Flier, die hier de begeleiding verzorgde, is wel op z'n plaats. „Bede" werd over het geheel te onrustig gezongen. Het koor lette hier te weinig op den dirigent en eindigde de regels reeds voor hij afsloeg, wat ook al niet bevorderlijk was, om eenige rust en devotie in het verkjan- ken te brengen. Buitengewoon mooi evenwel waren hier de sopranen. Over „sneeuwklokjes" maken we geen enkele opmerking. Dit is het num mertje, wat glashelder gezongen werd, bo vendien heel mooi, doorschijnend en broos. „De Vesper" werd ook wel mooi gezon gen, maar dit nummertje stelt toch nog an dere eischen. Psalm 24 heeft ons over 't ge heel goed voldaan, beter als Gezang 49, want dat was anders, als mooi. In Psalm 66 werd weer te weinig op den directeur gelet, daardoor was het geheel ongelijk. Kerk-aria voor sopraan. Weer een heel verdienstelijk nummer, waar echter 't laatste gedeelte een. weinig gejaagd werd gezongen. De heer v. d. Flier begeleidde heel mooi en trachtte nog tegen te houden, evenwel niet hinderlijk. „Mijn dorpje", een eenvou dig nummertje werd ook in zoo'n echt een- voudigen toon gezongen. Ook „Op 't wa ter"; maar waarom hield het heele koor na: ,,d' Avondster verschijnt al" ineens één tel op? Om adem te halen? Ze schrokken er toch niet van? „Ons lied van de zee" werd goed gezongen, we willen het een volgende maal nog wel eens hooren, maar dan wat forscher, met wat meer pit er in. In „De t-wee jagers" hebben we er maar één gehoord., De een verhaalten de ander roept....", dat kwam niet uit. Bij ,0e- zang 96" vroegen we ons af, waarom jubéjen de zangers nu niet uit: „Amen, zij ons eeuwig lot?" En nu nog de medewerkenden. Mej., I. Jongsma en de Heer H. Jongsma. Zij heb ben ons doen genieten van liederen zoncler woorden, waar het dus niet zoo op aan komt, of ze van andere dan Hollandschen oorsprong zijh. Om met instrumentale mu ziek ontroering te wekken, is veel meer kunst en virtuositeit noodig, dan met zang. En dit is hun wel gelukt. Al ging het eerste nummer viool-solo D. Dur van Handel in den beginne ietwat schroef, van lieverlede werd het spel losser, gemakkelijker en in een mooie eenheid klonken viool en piano in het Allegro. Maar nog meer kwam hun kunnen tot uiting in Sonatine A. moll en Ave Maria van Schubert. Vooral dit laatste was van een innige, teedere schoonheid. Ook de „Marsch" van Alex Guilmans, voor kerkorgel, werd heel mooi door mej. Jongs ma uitgevoerd. De mooie bloemen, welke zij kreeg, waren ten volle verdiend. We ho pen nog dikwijls van hun verrukkelijk spel te genieten. De kleine v. d. Flier, moet maar goed studceren en oefenen, dan groeit uit hem zeker ook een goed organist, vele blij ken zijn daarvan nu reeds naar voren getre den in z'n begeleiding. We hebben ditmaal een verslag gemaakt met een beschouwing. Maar we deden dit, om met eenigen nadruk te kunnen wijzen op deze eenvoudige vereeniging, die toch veel en véél méér het ideaal nastreeft, kunstgevoe' en genieting op te wekken en aan te kweeken onder de massa, dan vele van haar hooger- staande zusteren. Die gaan zoo gemakkelijk op in de idee: „de kunst om de kunst te be oefenen" en „wie nu zoo ver nog niet is, dat hij ons kan doen genieten, die moet maar wegblijven of zich eerst wat oefenen". Wél mocht Dr. Hoek in z'n waardeerend en bezielend slotwoord wijzen op de velen, die hier in deze vereeniging zoo goed op hun plaats zouden zijn, daarmede deze vereeni ging steunend en medearbeidend aan het heerlijke doel, de kunst beoefenen als gave Gods en die gave Gods dan als 't ware uit te deelen onder de menschen. Laat het beroep van Dr. Hoek en van „Crescendo" op U niet te vergeefsch zijn en meldt U aan als lid of donateur. Z. TANDHEELKUNDE Wij verwijzen onze lezers naar één in dit blad voorkomende advertentie, waarin door de H.H. Tandartsen in deze gemeente be kend wordt gemaakt, dat zij de gelegen heid open stellen voor leden van plaatse lijke ziekenfondsen, óók van de spoorwegen, tegen verminderd tarief tandheelkundige hulp te ontvangen. Voor verdere bijzonder heden zie men de advertentie, terwijl aan de bekende adressen gaarne de noodige inlich tingen zullen worden verstrekt. VRIJWILLIGE BRANDWEER SOEST De vrijwillige Brandweer houdt op Woens dag 17 Maart a.s., des avonds om 7 uur, voor alle secties een oefening. Plaats voor samen komst Centrale aan den Lange Brinkweg. AANGEHOUDEN Door de politie werd een 23-jarige jonge man aangehouden, welke niet goed bij zijn hoofd was. Bij onderzoek bleek deze te zijn zekere D., afkomstig uit Leiden. Door de zorg der politie is de ongelukkige naar zijn in groote ongerustheid verkeerende ouders teruggebracht. NIEUWE ZAAK Blijkens één in dit blad voorkomende ad' vertentie heeft hedenmiddag de opening plaats van de dezer dagen in gereedheid gekomen drogisterij „De Vijzel" aan de Mo lenstraat. Kort voor de opening hebben wij een be zoek gebracht aan dit nieuwe gebouw en deze nieuwe zaak. We kunnen niet anders zeggen, dan het geheel ziet er flink uit. De groote uitgebreidheid van artikelen, welke aan deze zaken eigen is, heeft men hier niet uit het oog verloren, terwijl het tevens op valt, dat de inrichting mét vakkennis heeft plaats gehad. De vele artikelen, zijn op zeer overzichtelijke wijze gerangschikt. Aan Mej. Zethoven, eigenaresse der zaak, onze beste wenschen voor de toekomst. „SêLSKIP FRYSLaN" In aansluiting aan ons bericht van de vo rige week, worden alle Friezen te Soest, zoo ook die te Baarn, beleefd verzocht, om op 18 Maart 1926, des avonds te 8 uur, ter vergadering te komen in de vergaderzaal (ingang voorkant) van het Hotel „Eemland" aan de Van Weedestraat, om de oprichting van bovengenoemd gezelschap nader te be spreken. Trouwe opkomst wordt verzocht. BURGEL1JKE STAND GEBOREN: Maria Paulina, d. v, W. Huurdeman en M. Roeten. Jan, z. v. H. v. den Brink en A. E. Fischer. Hendrikus Albertus, z. v. A. Bos en J. Tammer. Helene Elisabeth, d. v. J. A. Prinsen en' H. L. Diederich. GETROUWD: L. van Hornsveld en A. Spek. OVERLEDEN: G. Schothorst, 34 jaar, echtgen. v. W. v. Winden. C. G. Wanzing, 21 maanden. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk Hiermede bericht ik de ontvangst van een prachtige en hoogstaande collectie voor het a.s. VOORJAAR- EN ZOMERSEIZOEN. - Stalencollectie's worden gaarne ter inzage gezonden. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Wij hebben niet de gewoonte om debat over deze dingen in ons blad op te nemen. Wij doen het nu om den geachten inzen der allereerst te zeggen, dat het allerminst de bedoeling van den heer Z. is geweest om een carricatuur te geven. Integendeel, zijn wij als andersdenkenden steeds zoo objectief mogelijk geweest. Alleen behouden wij ons het recht voor, al noemt U ons dan schijn christenen, toch onze eigen meening te zeg gen, indien wij dat wenschen. Red. o Mijnheer de Redacteur. Sedert korten tijd inwoner van Soest, is het mij opgevallen, dat er in deze uitge strekte gemeente zoo weinig rustbanken zijn. M.i. is het geen luxe, indien op beschutte plekjes, waar een mooi uitzicht is, een bank geplaatst werd, hetgeen vooral door bejaar de lieden, zeer op prijs zou worden gesteld. Nu ineen ik wel eens vernomen te heb ben, dat het aanbrengen van dergelijke zit plaatsen in andere gemeenten, uitgaat van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Of een dusdanige vereeniging ook hier in Soest is, weet ik niet. Misschien dat het opnemen van deze re gelen in Uw geacht blad, kunnen medewer ken, dat op bovenstaande eens de aandacht wordt gevestigd. U dankzeggende voor de plaatsing, Omwerpt plannen, maakt begrootin- gen, geeft adviezen, op elli bouwkun dig gebied. Vraagt inüchtingim Hoogachtend, H. WIE GAAT ER MEE? Zooals we in het Soester Niéuwsblad van de vorige week hebben kunnen lezen, wordt op Dinsdag 16 en Woensdag 17 Maart te Soest een bazaar gehouden. De bazaar -voor onze Christelijke school te Soesterberg zul len we ons allen nog wel herinneren en stel lig ook wel de vriendelijke hulp, die ons vanuit Soest is verleend. Tal van goederen werden ons toegezonden uit Soest, dames en heeren kwamen ons helpen verkoopen. En dat alles hebben we reusachtig gewaar deerd. Laten we dat nu ook Dinsdag of Woensdag toonen. Laten we gezamenlijk per fiets er heen gaan, bijv. 7 uur vertrek ken van het „Zwaantje", Soesterberg. Wie 7 uur present is, behoeft stellig niet alleen te gaan. Wie gaat er mee? UIT DEN OMTREK De Burgemeéster der gemeente Soest brengt ter openbare kennis, dat voortaan door hem, en bij zijne afwezigheid door den gemeente-secretaris, zitting ter hulpsecretarie te Soesterberg wordt gehouden op eiken Woensdagmiddajg, vafa 10 tot 10.30 uur. De Burgemeester, G. DEKETH SOEST, 10 Maart 1926. o Burg. en Weth. der gemeente Soest bren gen ter openbare kennis, dat gelegenheid tot kostelooze inenting zal worden gegeven op: Dinsdag 16 Maart a.s., des nam. om 3 uur in de O. L. school te Soest, Kerkebuurt; Woensdag 17 Maart a.s„ des nam. om 3 uur in de O. L. school aan de Beetzlaan en op Woensdag 17 Maart a.s., des nam. om 4 uur in de School niet den Bijbel, te Hees. Het nazien der ingeënte kinderen zal ge schieden op: Dinsdag 23 Maart a.s., des nam. te 3 uur in de O. L. school, Kerkebuurt; Woensdag 24 Maart a.s., des nam. om 3 uur in de O. L. school aan de Beetzlaan en op Woensdag 24 Maart a.s., des nam. om 4 uur in de School 'met den Bijbel, te Hees. De ouders worden er met nadruk aan her innerd hunne trouwboekjes of andere ge boortebewijzen der in te enten kinderen vooral mede te brengen, terwijl het voorts aanbeveling verdient, dat de armen der kin deren te voren goed met water en zeep ge- wasscheo worden. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. SOEST, 11 Maart 1926. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Het verslag van de lezing van Ds. van Duijl in Uw blad van Vrijdag 6 Maart moet ongetwijfeld op velen een wonderlijken in druk gemaakt hebben en zij, die de voor dracht hebben bijgewoond, zullen het be treuren dat, waar Kierkegaard hier ter plaat se blijkbaar voor velen een onbekende is, het uitvoerige stuk geen getrouwere weer gave was van het leven en de werken van den grooten Deenschen filosoof. Verwonde ring mag'die onwetendheid zeer zeker ba ren, als wij bedenken, dat indertijd een rechtzinnig theoloog, de Doopsgezinde pre dikant W. Leendertz, op dit onderwerp pro moveerde, waarna de belangstelling voor dezen scherpen denker, zoowel bij godge leerden als bij leeken, krachtig opleefde. Ds. van Duijl, die in zijn warm, welspre kend woord den vromen wijsgeer voor ons uitbeeldde, zal allerminst bedoeld hebben, dat men van den strijder tegen schijn-christen- dom en dogmatisme een caricatuur zou ma ken. Laat ons hopen, dat de Heer Z. bij een .volgende gelegenheid zich objectiever tegen over onderwerp en spreker weet te plaatsen en daarbij eigen meening in de pen wil houden. U dankend voor de verleende plaatsruimte, teekent Hoogachtend, H. FUNKE. BAARN GEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 1 tot 6 Maart 1926). Kuipbaden: Hoog tarief 18 Laag tarief 42 Stortbaden: Hoog tarief 76 Laag tarief 106 Schoolbaden: 24 Totaal aantal baden 266 HUISVLIJT-TENTOONSTELLING Nogmaals wijzen wij op de Huisvlijt-ten- toonstelling, die eind April door den Volks bond tegen Drankmisbruik gehouden zal worden. Het aantal inschrijvingen is zeer bevredi gend, doch diegene, die verzuimde een in schrijvingsbiljet aan te vragen, kunnen dit alsnog doen, mits vóór 15 Maart a.s. bij den secretaris. Nachtegaallaan 7, Baarn. MEDISCH ZENDINGSWERK De Zendelinge-Arts Mej. Dr. Dreckmijer, werkzaam te Poerworedjo op Java en thans met verlof hier te lande, hoopt over hare medischen arbeid in Indië te vertellen op Donderdag 18 Maart a.s., 's avonds half acht, in het Kerkgebouw aan den Oude Utrechtscheweg alhier. Deze stem van het Oost-Indisch Zendings terrein mag als iets bijzonders worden aan gemerkt, temeer waar over haar arbeid in Zendingsbladen zoozeer gunstig wordt ge- Schreven. Voor zoover den tijd toelaat bestaat dien avond mogelijk gelegenheid om eventueele vragen te beantwoorden. Bij verder onderzoek werden nog meerdere flesschen bier en limonade aangetroffen, ai voor den verkoop ter plaatse bestem w ren, in totaal ongeveer 50 flesschen, die in beslag werden genomen en per po i motor naar het politiebureau werden ver voerd. Procesverbaal wegens drankwet-over- ifeding is opgemaakt. FLORALIA H.M. de Koningin Moeder heeft na het ontvangen van het jaarverslag van de Flo- ralia-vereeniging Haar jaarlijksche gift weer toegezonden als blijk van belangstelling in het doel der vereeniging. UITVOERING De Christ. Gymnastiekvereeniging „Excel sior" geeft Vrijdag 19 Maart a.s., des avonds te half 8 uur, haar jaarlijksche uit voering in het Gebouw aan de Wetering straat. Het programma bevat diverse turn- nummers der dames-, heeren- en jongensaf- deeling, terwijl ter afwisseling muziek zal worden gegeven. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende voorwerpen zijn aan het politiebureau Stationsweg 22b alhier, nadere inlichtingen te bekomen. Vogelkooi, Portemonnaie's, Tabakzak, Be lastingplaatjes, Pomp, Strengetjes zijde, Cein tuurs, Handschoenen, Horlogeglas met ring, Hondje, Speelgoed, Horloge, 2 Rollen elec- trisch draad, Hondenriem, Gouden ketting voor lorgnet, Rijwiel, Keeshond, Sleutels, Zilverbon, Gouden speldje, Gouden plaat van een horloge, Rozenkrans, Tabakspijp, Duif. MEDEDEELINGEN VAN HET VERKEERSHUIS Vanaf heden ligt geregeld in het Verkeers- huis ter inzage La Semaine a Paris. Dit boekje, dat zooals de naam aangeeft, elke week verschijnt, geeft een volledige opsom ming van alles, wat er in Parijs te doen is op gebied van muziek, theaters, cinema's, dansgelegenheden, tentoonstellingen, courses, sport, belangrijke vergaderingen, etc. Boven dien bevat het enkele bons voor gereduceer de plaatsbewijzen in verschillende vermake lijkheden. Tenslotte geeft het een opsom ming van de voornaamste hotels met ta rieven. POLITIEKE LEZING TE LAGE VUURSCHE De vergadering Maandag j.l. door de A.R. - Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" in de Chr. School te Lage Vuursche belegd had, mede door de komst van leden uit Baarn, belangstelling gewekt en dientenge volge was het lokaal goed bezet. Na de vergadering op de gebruikelijke wijze te hebben geopend en een welkomst woord te hebben gesproken, gaf de voorzit ter, de heer de Bak het woord aan den heer J. P. Coote, die in een uitvoerige rede prin- cipieele en practische beschouwingen gaf over het onderwerp „Overheid en Sabbath". De ernst van het vraagstuk der heiliging van den dag des Heeren, vooral in landen met gemengde bevolking, de moeilijkheden verbonden aan het handhaven van volstrekte rust in verband met de ontwikkeling en ver schijnselen van het moderne leven en de taak der overheid, vooral van de overheid die optreedt met de pretentie Gods diena resse te zijn, werden door den spreker uit voerig besproken en een geanimeerde dis cussie was het gevolg. Met dankzegging werd deze goedgeslaagde vergadering gesloten. AANGEHOUDEN Door de politie is aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld een 35-jarig persoon, tijdelijk in deze gemeente woon achtig, die er zijn werk van maakte, in de De oude dorpstoren te Wateringen bij Delft en Den Haag verkeert in bouwvalligen toe stand. De commissie voor de monumentenzorg vindt echter geen termen aanwezig om gelden voor restauratie bij de Staten-Generaal aan te vragen. Het is dus nog niet bekend of dit oude torentje zal verdwijnen, of zal worden gerestaureerd. UIT HET POLITIERAPPORT Door de politic alhier werd in samenwer king met de rijksveldwacht Zaterdagavond een inval gedaan in een vereenigingslokaal in deze gemeente op vermoeden van drankwet- overtredinmg. Bij binnenkomst aldaar werden aangetrof fen eenige personen, met aangebroken fles schen bier voor zich. eenzame parken de dienstmeisjes aan te ran den. Herhaalde malen bereikten de politie hierover klachten en het mocht haar geluk ken den onverlaat aan te houden en te ver baliseeren. Na confrontatie met verschillende aangerande meisjes is hij door deze als de dader erkend. Gelukkig is dit gevaarlijk su jet voorloopig onschadelijk gemaakt.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2