trandstoffen IIII. SPIlEi, lïÜliïB. 25, TELEF. 43 iivier- enperggrind i >1 H.A.HAK - BAARN 'n Nagelschuier cp een plankje! Probeert U eens een doos! Uitgave: G. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 V. L. DE RUITER Co's BrandstoffenhantSel 'arelcokes|per H.Lj75jjCt. Qectrofecboiscb eoOJerktaigkundig ALLE BOUWMATERIALEN PAARDEN ROOKVLEESCH D. F. VOIGT B. HUISiNGH Massief Gouden Trouw- en Verlovings- Ringen vanaf f 8.50 w Jaargang No. 11 Gecontroleerde oplaag te samen 6400 exemplaren. Vrijdag 19 Maart 1926 K nWM) actie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redact ie-Adres te Baarn: J. DljXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00, Elke regel meer f 0.20 EUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 VOOR ALLE DOELEINDEN Terugkeer tot het parlementaire stelsel achten de A.R. gewenscht en willen zij daar toe zeker medewerken. Het standpunt der partij uiteen zettende, zegt Mr. Heemskerk: De anti-revolutionaire partij is zich bewust steeds daarnaar te hebben gestreefd. Zij hoopt haar beginselen trouw te blijven, haar eenheid te bewaren. Zij acht een geloofsbe ginsel, een theologisch beginsel zoo men wil, als grondslag voor Tiet staatkundig stre ven onmisbaar, maar met de gedachte duidelijk door Dr. Kuijper ontwikkeld met behoorlijke onderscheiding tusschen Staat, maatschappij en Kerk en met inacht neming van de grenzen voor de taak aan de Overheid als Gods dienaresse aangewezen. Tijdens den N.W. storm op de pier geworpen. Het Italiaansche s.s. „Sirene" van de „Naviga/ione Libera Triestina Soc." werd bij zijn pogingen, om ondanks liet ruwe weer te Hoek van Holland binnen te loopen, op de pier geworpen. Het schip ligt zoo ^■hoog, dat van afbrengen geen sprake meer is. Het zal worden gesloopt. BINNENLAND Na de Regeeringsverklaring, vorige week Donderdag door den Minister President af gelegd, zijn de sluizen der welsprekendheid onafgebroken geopend geweest. Hoewel sprekers van alle aprtijen hun mee ning hebben gezegd over deze formatie en de gedragslijn hebben uitgestippeld, waar- z'x^b- denken te gedragen, lag de groote waarde van het debat niet bij het geen de sprekers van links hebben ter berde gegeven,noch bij den film-artist Braat en allerminst bij de heeren van de S. G. P. of H. G. S. P. Integendeel moet het debat tusschen de heeren Mr. Heemskerk en Snoek-Henkemans tot het beste worden gerekend, wat in deze dagen is gesproken. Vooral de zakelijke en principieele juiste rede van den oud-minister Heemskerk wekt onze bewondering. Zijn helder betoog, dat geen duisterheid toeliet, heeft een helder licht laten opgaan over de stand van zaken en zijn slagvaardigheid in het beantwoorden van interrupties van tegenstanders, wekt nog steeds bewondering van vriend en tegen stander. te brengen. Die val sleepte hem mede. Te minder zuiver is het ook, als men zich herinnert, dat in Juli 1925 van zekere Chris- .telijk-historische zijde werd aangedrongen op de formatie van een Kabinet-de Geer. Het Kabinet-Colijn kwam; de Christelijk-histori- schen brachten het mede ten val en ziet, nu komt een Kabinet-de Geer. Of is dit thans tegen den zin van de Chris- telijk-historischen Een practisch gevolg is aan deze casus-po sitie ook verbonden. De Minister-President heeft gezegd: als ei weer een parlementaire meerderheid is, gaan wij heen; indien dus ooit de Christelijk-his- torischen willen medewerken tot herstel van de rechtsche samenwerking, dan weten zij, dat daarvan het gevolg is het terugtreden van het Kabinet-de Geer. Is dat zuiver? En eindelijk, in het eind van 1923, toen be- hoefte bestond aan een plan tot het herstel van het financieel ovenwicht, maar zulk een plan er niet was, trad de heer De Geer af als Minister van Financiën en moest zijn portefeuille worden overgenomen door den heer Colijn, die, het geheel overziende, er in geslaagd is het financieele evenwicht te herstellen en zich heeft blootgesteld aan de Colijn-Hetze. Ik vraag verschooning voor het Duitsche woord, maar een goede Hol- landsche vertaling is er niet van. Nu neemt de heer De Geer de leiding van de Regeering en de portefeuille van Finan ciën van den heer Colijn over. Zal de ge schiedschrijver dat rechtvaardig oordeelen? Ik spreek de hoop uit, dat de nieuwe Mi nister-President, tevens Minister van Finan ciën, het financieel evenwicht, dat natuurlijk steeds bedreigd wordt, zal weten te behou den. Mijnheer de Voorzitter. Ik zeg dit in deze rede eenmaal en zal het dus niet herhalen, maar ik zeg het met nadruk. Besprekende de verantwoordelijkheid voor het verbreken der coalitie, legt spr. deze in hoofdzaak, zoowel op 11 November als daar na voor rekening van de C.H. partij en ver dedigt hij met klem de stelling dat een deel dier fractie de verbreking der coalitie heeft gewild. Daarnaast is de R.K. partij mede ver antwoordelijk. Ontkent wordt dit geenszins. Wat de C.H. partij, onder aanvoering van den heer Snoek-Henkemans heeft gedaan, daarvoor blijft zij verantwoordelijk. Theologie, gebracht in het staatkundig leven, is, zoo gedacht, onmisbaar, maar in handen van theologen, die de gave der onderschei ding, aan Dr. Kuijper geschonken, missen, is zij gevaarlijk en leidt tot verkeerde toe passing, tot schromelijke gevolgen en tot godsdiensttwisten op het staatkundig erf. Zoo wenscht de anti-revolutionaire partij zich zelf te blijvèn en niet te wijken voor aanvallen in het front of in den rug of in de flank en zoo het Christelijk beginsel in de staatkunde te handhaven en ook de volksvrij heid. Maar zij hoopt getuige te kunnen zijn van het herstel van het parlementaire stelsel en wil niet afstooten wie op dezén redelij ken grondslag haar voldoende akkoord van samenwerking biedt. Ten slotte, de regeerings-verklaring be antwoordende, wijdde de voorzitter der A.R. fractie daaraan nog eenige woorden: In de bijzonderheden der Regeeringsver klaring zal ik thans niet treden; ik zal dit te minder doen, omdat ik daarbij niet het voor beeld wil volgen van den heer Albarda, die eigenlijk deze Regeerings-verklaring minder heeft gebruikt om de Regeerings-verklaring zelf te bespreken, dan wel om nogmaals het program van het Kabinet-Colijn aan te val len en daarvan natuurlijk allerhande kwaad te zeggen op een oogenblik, dat de heer Colijn hier niet is om hem te woord te staan. Mijnheer de Voorzitter. Ik begrijp niet, dat de mededeeling van dit eenvoudige feit, dat niemand kan betwisten, eenige emotie kan verwekken. De heer Marchant maakt nu de snedige opmerking, dat de menschen verbaasd zijn, dat ik het niet kan verdedigen. Wie zou daar nu ooit van gehoord heb ben, dat een lid van de Kamer na de af treding van een Kabinet plotseling opstaat om namens den afgetreden Minister-Presi dent het program van het afgetreden Kabi net te verdedigen? Dat is een parlementaire constructie, die de grenzen van het men- schelijk mogelijk denkbare overschrijdt en die ook in strijd is met goede constitutio- neele practijk en traditie. Er is nog iets, waarin ik den heer Albarda niet wil volgen. De heer Albarda heeft op verschillende punten eenige toezeggingen van den Mi nister-president gevraagd. Ik verzoek den Minister-President ernstig die toezeggingen niet te geven en ook geen andere toezeggingen te geven. Over de bizonderheden van het Regee- ringsprogram wensch ik op het oogenblik niet te spreken. Ik versta, dat de Regeering zich zeker program van werkzaamheden heeft uitgestippeld en ons dit heeft medegedeeld; maar getrouw aan mijn overtuiging, dat het niet gaat omtrent hetgeen ons aangekondigd wordt, maar wel omtrent hetgeen de Re geering doet, zullen wij de zaken hebben te overwegen naarmate zij worden onder worpen aan ons oordeel. De Minister ontsiere dit debat niet door het doen van toezeggingen aan dezen of ge nen, die ten onrechte op dit oogenblik daar naar vraagt. Wij zullen dan, los van het Kabinet, geheel onafhankelijk, de zaken toetsende aan ons beginsel en het landsbelang, beoordeelen het geen ons wordt voorgelegd. Het eerste, dat wij te doen hebben, is de zaak weer op gang brengen. SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 is gezond en krachtig. Machinaal gesneden 15 en 20 ct. per ons Verder alle uitgesneden fijne Vleeschwaren. Aanbevelend, J. H. TEN HOEDT Brinkstraat 15a, Baarn P.S. ZUIVER RUNDVET 55 cent per pond. TELEF. 606 KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. D. P. Brans. Nam. 6 uur (Kerk), Ds. J. Goslinga, van Utrecht. Voorm. 10.30 uur (Spoorstr.), Ds. A. G. A. v. Hoogenhuijzen, van Amsterdam. Nam. 6 uur (Spoorstr.), Ds. L. den Bliek, van Soest. Donderdag 25 Maart (Spoorstr.), 's avonds 7.30 uur, Ds. G. Alers, van Nieuw Lekker- land. (Bidstond voor 's gewas). Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur onbekend. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur onbekend. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10 uur Mevr. Dr. A. Mankes Zernicke, van Rotterdam. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Zondag 21 Maart, voorm. 10 uur Ds. Bout hoorn, van Zeist. Nam. 6 uur Bijbellezing in de Chr. School aan den Postweg, door den Eerw. Heer v. d. Heuvel. Adj. Dir. „Kinderzorg", A'foort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J, G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Jongerenkerk. Ned. Luttiersch Genootschap voor ïn- er Uitwendige Zending, afdeellng Baarn. Zondag 21 Maart, voorm. 10.30 uur, ge bouw Eemstraat 10, Ds. A. Klinkenberg Azn., van Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstrart 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting, nam. 3.30 uur verblijdings- samenkomst. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. Woensdagavond 8 uur. Inzegening van plaatselijke officieren door majoor Bruins. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur Ds. Gunning. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk SW" Eerste Soester Electrische Brillenslijperij, GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN KRONIEK VAN DE WEEK Krammen en lijmen. Aan de zijde der verdrukkers is macht. Waar is de uitweg? Weer nieuwe? Op zoek naar een kerel. De grooten eten de kleinenonder de vis- schen. Briand weer terug. Peretde kerel? Een kerel was je wel. In Genèvc is men aan het spijkeren en •krammen van den Volkenbond bezig. Verschillende staten schijnen er wel op uit te zijn, zooveel mogelijk van den bond af te breken, als ze maar kunnen, 't Is weer het oude spelletje, men wil aan een zekere groep mogendheden een overwegende po sitie in den Volkenbond verzekeren; ande ren zijn er, die daar lijnrecht tegenover staan en niet aan de andere, maar aan hun eigen groep zulk een positie willen toebedeeld zien, terwijl er ook nog een derde groep is, die er waarlijk op uit is, om het prestige en het ideaal van den volkenbond hoog te houden. Tat deze laatsten behoort ongetwijfeld Zwe den met Denemarken. Er was veel kans, dat de Deen Zahle ge kozen zou worden als voorzitter van den bond, maar omdat Zweden en Denemarken met name, zich er voor gespannen hebben, om het veroveren van een machtspositie in den volkenbondsraad, door eenige groep te voorkomen, hebben de Latijnsche mogend heden samen gespannen en is niet Zahle maar de Portugeesch Da Costa als voorzitter ge kozen. Dit is alreeds een bedenkelijk feit, gezien in .-het licht van wat er achter zit. Intusschen blijft men vergaderen en modderen achter def schermen, om tenminste op de een of andere manier nog een uitweg te vinden. We willen hopen, dat de Volkenbond zich zelf zal terugvinden en aan haar ideaal zal beantwoorden, meer dan tot nu toe. Het is tenslotte toch misgeloopen. De Zweedsche regeering had het offer ge bracht, haar vertegenwoordiger in den Vol kenbondsraad van zijn zetel te doen opstaan en die beschikbaar te stellen voor een an dere mogendheid, om zoodoende den strijd te beslechten over het uitbreiden van den Raad. Oude Utrechtscheweg 10, Baarn, Tel. 295 Het adres voor uitsluitend Ie klas werk BILLIJKE PRIJZEN. Maar Brazilië eischt nu met kracht ook een zetel op, daarin waarschijnlijk gesteund door Frankrijk en Spanje, die een politiek doel daar waarschijnlijk mee najagen. En zoo heeft men de vergaderingen van den Volkenbondsraad maar weer verdaagd. Prettig vooruitzicht, als er eens een heel ernstig conflict bij den raad aanhangig is. In Frankrijk is het weer hommeles met de ministers. Ze zijn weer naar huis toe ge stuurd, Briand en z'n mannen. Inmiddels brokkelt de franc steeds meer af. De franc, die eertijds een waarde had van plm. 50 cents, is nu reeds gezakt tot op 9 cents. Wat dit wil zeggen voor een land, laat zich wel eenigermate gissen. Iemand, die een kapitaaltje heeft van zeg 50.000 francs, welke vroeger plm. 25.000 gul den waard was, heeft nu nog maar plm. f 4500.—. Eveneens is het duidelijk, wat zulks be treft voor ambtenaren en arbeiders, welke de achteruitgang van het geld op niemand kunnen verhalen. Anders echter staan de ka pitalisten en groothandelaars er voor. De banken speculeeren dag in, dag uit en ver dienen fabelachtige sommen. De groothan delaars en importeurs, zien eiken dag de waarde van hun goederen met sprongen om.- hoog gaan. Als hier in ons land minister Colijn niet ingegrepen had, zou het met ons denzelfden kant zijn opgegaan. En nu zegt men wel, dat de maatregelen van Colijn te hard zijn geweest en men smaalt wel op de zooge naamde veilig gestelde gulden hier te lande door het beleid van minister Colijn, als zou dat alleen maar voordeelig zijn voor de ka pitalisten; men behoeft waarlijk geen pro feet te zijn, om te voorspellen, dat de maat regelen, die straks in Frankrijk genomen zul len moeten worden,, nog een beetje anders zullen drukken op de breede lagen der be volking en nog een tikje harder zullen aan komen, als de maatregelen die minister Co lijn hier te lande nam, met medewerking van de rechtsche partijen en waar ook de link- sche partijen moord en brand over schreeuw den. Nu is er weer sprake van, dat Caillaux weer minister van finantiën zal worden. Moest hij de vorige maal heengaan, omdat z'n maatregelen te diep ingrijpend waren voor het land (altijd voor de socialisten daar), nu zullen zijn maatregelen nog wel veel straffer zijn, want inmiddels is het land in een nog dieper finantieel moeras verzeild. We zullen nog maar niet op den toestand vooruit loopen en rustig wachten op de sa menstelling van het nieuwe ministerie. Inmiddels is dat ook reeds bekend gewor den, Briand is weer premier en houdt buiten- landsche zaken. Peret krijgt financiën en nog een paar veranderingen, maar overigens ko men ze allen terug. Is het een „cadeau" of kost het f2.-? 20 Doozen Schoencrême met bon f 5.- Postzegel voor het opzenden der bons f 0.20 f 5.20 20 Doozen ASTRA Schoencrême f 3.20 Het „cadeau" kost U dus f 2.- Koopt ASTRA Schoencrême 16 cent per doos. Ze is VEEL voordeeliger. Waar ze straks in Frankrijk naar een man zoeken, die werkelijk een man van sta vast is, die niet opziet om het mes te zetten in de uitgaven, daar gaat in ons land Colijn heen en de „oproerige krabbelaar" in „Het Volk" zingt er een versje op, onder den titel: Hij f. De laatste twee versjes luiden: En voorts, mijn vriend, als was jij een dier rampen, waartegen men nooit fel genoeg kan kampen; al is zoo'n haan als jij een staag gevaar, toch blijft dit ééne zeker van jou waar: Nooit was jij bang om ronduit mee te deelen, wat jij het volk voor poetsen wou gaan spelen. ....Reactionair met de brutale daad, maar met den mond geen namaak-democraat. Daarom Colijn, al valt er niks te schreien, nu wij het land van jou konden bevrijen; al denk ik ook bij 't afscheidnemen niet, dat jij vandaag één weemoedstraantje ziet; al zien we jou dan zelf zoo graag verdwijnen, één waarheid mag je heengaan toch be schijnen; één groote fout was heel je staatsbestel, maar, nou je gaat, ....een kerel was je wel. Dat is nog eens lof, 't is maar de vraag, of we nu weer een kerel hebben. Gz. BELEGGING VAN GEMEENTE GELDEN Bij de behandeling van de laatste begroo ting (1926), alsook bij vorige gelegenheden, is door een der R.K. raadsleden, de heer De Koning, aangedrongen op een andere wijze van beleggen van gemeente-gelden, als tot nu toe gebruikelijk was. Met name is gewezen op het beduidend aantal pandbrieven, in het bezit van onze gemeente, der Utrechtsche Hypotheekbank, n.1. 71 stuks ad f 1000.nominaal, renten de 41/2 pCt. Deze belegging werd niet juist geacht, in dezen zin, dat het ongewenscht moest wor den geoordeeld, zulk een belangrijk kapitaal toe te vertrouwen aan één onderneming, hoe soliede dan ook te achten. Als wij thans echter, afgezien van genoem de overwegingen, een goed woord wenschen te zeggen over de vroegere belegging, dan doen wij dat eveneens om meer dan één reden. Allereerst hierom, wijl de indruk is ge vestigd of de belegging in pandbrieven der Utrechtsche Hypotheekbank, nu ja, wel so liede was, maar toch minder gewenscht voor groote gemeente-kapitalen. Dus toch eigenlijk niet safe genoeg. En daarnaast omdat bij de bespreking de zer dingen, ons, als wellicht de meeste raads leden, de positie van bedoelde bankinstelling te weinig bekend was. Voordat wij daarover spreken, willen wij eerst eenige opmerkingen maken over de kapitaal-belegging dezer gemeente en de ver houding daarin van bovenbedoelde pand brieven. Om daaruit te zien, met terzijde stelling voorloopig van de zekerheidsvraag, of deze belegging in vergelijking met de in andere waarde-papieren, voldoende rendement geeft. Met andere woorden of de rente-opbrengst redelijk voldoende kan worden geacht, te genover de opbrengst van andere obligaties in het bezit der gemeente. Hierbij zij vooraf opgemerkt, dat wij niet beschikken over alle gegevens, die een 'in onderdeden gespecifi ceerd beeld geven van belegde kapitalen. Wij beschikken alleen over de cij'fers uit de begrooting en de memorie van toelich ting. Zoo weten wij bijvoorbeeld niet wan neer de verschillende obligaties, i.c. pand brieven zijn aangekocht. Gezien de rentevoet van 41/2 pCt. dezer stukken, moet het reeds geruimen tijd geleden zijn geschied. Het zal geen betoog behoeven, dat hier in een factor van beteekenis ligt voor de be oordeeling, afgezien nog van de niet le ont kennen waarheid, dat waarden van een hoo- gere rentevoet vast maar zeker worden ge converteerd in leeningen van een lager rente type. Dit hangt natuurlijk af van de voor waarden, waarop de leeningen zijn aange gaan, wat daarin ten aanzien van de aflos sing is bepaald. Allerwege zien wij evenwel leeningen van allerlei lichamen, zoowel van Rijk als Ge meenten, financieele en industrieele onder nemingen omgezet worden en gebracht in Dezer dagen werd in het Waaggebouw aan de Prinsengracht te Den Haag officieel in tegenwoordigheid van Prins Hendrik, het Oranje-Nassau Museum geopend. Een inte rieur van het fraaie museum. Daartegenover werd aanbevolen, vrijko mende kapitalen te beleggen in onroerend goed, speciaal in graslanden, die misschien niet altijd even rendabel zouden zijn, maar althans een zekerder onderpand zouden ge ven, dan de bovengenoemde pandbrieven. Hoewel wij ons nooit hebben kunnen ont worstelen aan de gedachte, dat de politieke factoren, die de besturing onzer gemeente in de laatste jaren hebben beheerscht, ook hier niet geheel buiten spel waren, moeten wij toch erkennen, nooit geheel aan den indruk te zijn ontkomen, dat deze zienswijze inderdaad reden van bestaan had. Daarbij kwam nog, dat de aankoop van graslanden, als kapitaal-belegging, ons eveneens sympa thiek was. Om meer dan een reden, die thans buiten bespreking kan blijven. Wij stellen ons derhalve op het stand punt, dat de gemaakte opmerking en het uitgesproken verlangen naar verandering van koers in deze materie, reden van bestaan had en nog heeft. Een zeer objectief standpunt derhalve. overeenstemming met de waarde van het geld in de tegenwoordige omstandigheden. Gezien vanuit deze stand van zaken, heb ben die bedoelde gespecificeerde gegevens weinig beteekenis voor ons betoog en kun nen wij ons veilig houden aan de gewone cijfers. Voorts zij het ons vergund op te merken, dat wij in geenerlei relatie staan tot de ge noemde bankinstelling en zelfs de jongste bediende daarvan niet bij name noch in per soon kennen. Ons betoog vindt alleen zijn grond en /echtvaardlglng en onze overtuiging, dat na der onderzoek dikwijls zaken in een ander licht stellen, als bij oppervlakkige beoordee ling gedacht werd. Oppervlakkig van onzen kant dan. Blijkens de memorie van toelichting op de begrooting 1926 bedraagt het totaal bedrag door de gemeente belegd in obligatiën en inschrijvingen op het Grootboek der N.W.S.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1