PAREL COKES liilESjiiii Radio-Costuums leMeift ai Bli eft EIMü/M. F.BREURE liilillirui f. LA PORTE Go. MsMKi' en MMni Dr. DE VOS Dr. GROENMAN H. J. SUKKEL Engelsche Sloffen Uitnemende kwaliteiten vanaf ]f 53. TH. B. SUKKEL BATIKKEN SCHABLONEEREN SCHILDEREN @0 cent per H.L. Steenhofstraat 5 - Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. J Advertentiën. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk Hiermede bericht ik de ontvangst van een prachtige en hoogstaande collectie voor het as, VOORJAAR- EN ZOMERSEIZOEN. - Stalencollectie's worden gaarne ter inzage gezonden. rer, secretaris Kamer van Koophandel en A. H. Martens, Dir. Middenstandsbank, bei den te Amersfoort, In zeer duidelijke bewoordingen gaf de eerste spreker een beeld van het doel en de werkwijze van bedoelde Kamers en het Handelsregister, met nadruk wijzende op de verplichting van de neringdoenden tot in schrijving van hun zaak in genoemd Han delsregister, het steeds binnen 8 dagen op geven van de veranderingen in de ingeschre ven zaken en de boeten gesteld op eventueele frauduleuze aangiften. Daarna sprak de heer Martens over „De credietverleening door den Middenstand aan de cliëntele", hierbij aantoonende het groote gevaar verbonden aan het geven van lang crediet en het groote renteverlies daarin ge- BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM In Brar.d- en Inbraakvrije Safe-Inrichting loketten te huur in prijzen van f6.per jaar en hooger. Gistermiddag vond de officieele opening plaats van de Nat. Schietwedstrijden door de Leidsche Vereeniging „Generaal Snijders", te Leiden. Het eerste schot werd door Gene raal Snijders zelf gelost. nominaal ongeveer vijf honderd duizend gul den. Wij nemen een afgerond bedrag, wat het overzicht gemakkelijker maakt. Het ver schil is van geen beteekenis. De totale rente-opbrengst is, eveneens af gerond, f24.000.De gemiddelde rente was dus per 1 Januari 1926 4.8 pCt. Dat deze berekening juist is, bevestigt de zelfde memorie van toelichting, wijl de be rekening van de vermoedelijke rente-op brengst van een nog te beleggen kapitaal van 60 mille naar deze zelfde gemiddelde rente wordt becijferd. Onder het totaal van het belegde kapitaal der Gemeente ad f 500.000.bevinden zich de genoemde 71 pandbrieven ad f 1000. elk, samen dus vertegenwoordigende een no minaal bezit van f71.000. Deze belegging omvat dus ongeveer 14 pCt. van het geheele belegde kapitaal of nog niet 1 /7 gedeelte daarvan. Eenige conclusie trekken wij thans nog niet, wij laten alleen nog maar de eenvou dige cijfers zien. Verontrustend zijn ze, zoo gezien in elk geval niet. De conclusie komt echter later wel. En nu de rente-opbrengst. Het zijn alle pandbrieven van 41/2 pCt. Naar den huldi gen koers met een beursnoteering van 98 1 /2. Elk stuk vertegenwoordigt dus een reëele handelswaarde van f985. Tegen welken koers zij ingekocht zijn, we ten wij niet en maakt ook trouwens niets uit. De werkelijke momenteele waarde is voor ons betoog alleen van belang. Laten wij nu de soliditeit van de instel ling, die de pandbrieven uitgeeft, nog buiten bespreking tot een volgend artikel, dan ma nifesteert zich in deze cijfers een gezonde verhouding van belegd kapitaal tot de rente opbrengst en is deze volkomen in overeen stemming met den tegenwoordigen rente standaard. Hieruit mag met groote stelligheid wor den afgeleid, dat deze wijze van belegging een zeer stabiele is te achten en dat indien het ons gelukken mag de soliditeit der instel ling aan te toonen, waartoe wij gegevens te over hebben, het te bejammeren zou zijn in dien deze papieren van de hand zouden wor den gedaan. Wij zouden het zeker niet ach ten in het belang der gemeente. Om onze lezers en lezeressen niet te ver velen met te lange financieele beschouwin- sluiten wij ons eerste artikel. Een volgende maal hopen wij de soliditeit der belegging te toetsen aan de cijfers en de feiten en eeni ge vergelijkende opmerkingen te maken met de hangende voorstellen van het in den aan hef genoemde lid van onzen Gemeenteraad. LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG. GROTHESTR. 63, SOESTDIJK PLAATSELIJK NIEUWS GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande voorwerpen zijn in lichtingen te bekomen bij de politie. Slagersmes, Pakje inhoudende broek cn twee jasjes, Huissleutel, Fantasiedoekje, Kin- derportemonnaie met eenig geld, Kindermuts. Aangeloopen een rashondje en een jonge jachthond. Bij de politie te Soesterberg zijn inlich tingen te bekomen betreffende gevonden schotten van een ledikant. MIDDENSTANDSZAKEN In het Hotel „De Gouden Ploeg" had vorige week Woensdag een buitengewone ledenvergadering plaats voor de 3 jflaatse- lijke middenstands-vereenigingen, waarin als 6prekers optraden de heeren Mr. Joh. Scheu- Kantoor: Kerkpad 19 Telefoon 133 Huis: Veenhuizerstraat 9 Telefoon 77 FRANCO THUIS legen, waardoor vele neringdoenden en voor al in dezen tijd, zelf vaak voor de grootste moeilijkheden komen te staan, om daaruit de conclusie te trekken, dat men zal trach ten langs organisatorischen weg den verkoop a contant te bevorderen en niet langer cre diet toe te staan dan één maand. Beide sprekers hadden voor hun duide lijke uiteenzetting en beschouwing een dank baar applaus in ontvangst te nemen. Moge het gesprokene niet te vergeefs zijn geweest. GEM. ARBEIDSBEURS In de Gem. Arbeidsbeurs werden inge schreven 27 werkeloozen, verdeeld als volgt: 4 Opperlieden, 6 Grondarbeiders, 6 Losse arbeiders, 3 Landarbeiders, 3 Timmerlieden, 1 Kantoorbediende, 2 Incasseerders, 1 Huis knecht en 1 Slager. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN In navolging van grootere afd. wil de afd. Baarn en Omstreken een proef nemen, met het verstrekken van tijdelijken hulp in de huishouding en ook als wijkhuis houdster. 't Ligt in haar bedoeling vrouwen en meisjes uit alle standen daartoe per ad vertentie in dit blad op te roepen, zoowel haar, die vakopleiding hebben gehad of die alleen over practische ervaring beschikken. Het doel is, de huisvrouw, waar noodig, tij delijk te helpen. Ook zelfs voor enkele uren daags, waar de huisvrouw zwak is, of tijde lijk van huis, of waar men hulp wenscht bij verzorging van kinderen, ook voor een gedeelte van den dag of avond, bij fijne vvasch, kamer- of andere huishoudelijken ar beid op bepaalden tijd of nu en dan. Zij, die hiervoor gevoelen, zoowel werkgeefsters als werkneemsters, worden verzocht zich schrif telijk op te geven met postzegel voor ant woord te Baarn, bij Mevrouw Thomas, Wil- helminalaan en te Soest bij Mevrouw Co- merell, 2e secretaresse, Birktstraat 3. Bovenstaand bericht wordt in ons nummer van heden nogmaals opgenomen, omdat door een abuis in een klein gedeelte van de op lage van ons laatste nummer opname niet heeft plaats gehad. R-K. KIESVEREENIGING A.s. Maandag (22 Maart), 's avouds te 8 uur, houdt de R.K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering in het gebouw der St. Jo- seph Jongel. Vereen. Als spreker zal op dien avond mede op treden de Heer J. Suring, lid der Tweede Kamer St. Gen., afgevaardigde van ons dis trict, over den politieken toestand van ons land. STILLE OMGANG Aan hen, die zich voor deelname aan den Stillen Omgang nog niet opgaven, doch nog wenschen deel te nemen, wordt medegedeeld, dat zulks nog mogelijk is, wanneer men zich hedenmiddag te 5 uur daartoe aangeeft in de Kerkekamer. Zij, die zich opgaven, herinneren wij er aan, dat op bovengenoemd uur de verschil lende kaarien moeten worden afgehaald. VAN DE TRAP GEVALLEN Bij het bekijken van een nieuw woonhuis aan de Bosstraat alhier, viel Maandagmor gen de 70-jarige J. M. van de zoldertrap. De man kwam op de steenen in de gang terecht en werd met eenige gebroken ribben opgenomen. Dr. van Dongen, die spoedig ter plaatse was, verleende eerste geneeskun dige hulp. Per ziekenauto werd de man naar zijn woning vervoerd. ONDER EEN WAGEN Een 5-jarig dochtertje van M. H. alhjer, geraakte Maandagmiddag al spelende onder een boerenwagen op de Beetzlaan. Het kind werd ernstig aan een hand en beentje ge wond in de ouderlijke woning gedragen. Den voerman treft geen schuld. De toestand van de kleine meid is niet onggunstig. AUTO-BOTSING Donderdagmorgen omstreeks 7 uur kwam een luxe auto, komende uit de richting Am sterdam, met een vrachtauto, komende uit de richting Amersfoort op Nieuwerhoek met elkaar in botsing. De luxe auto van een ze kere v. W. uit Amersofort werd zwaar be schadigd o.a. gebroken achterasch en linker achterwiel. De vrachtauto werd licht bescha digd. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. De geleden schade werd in den minne geschikt. De bestuurder der luxe auto was de oorzaak van het ongeval. KIPPEN VERMIST Door J. L. P. B. alhier, werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van 23 kip pen. Omreden diefstal wordt vermoed, heeft de politie de zaak in onderzoek. STILLE OMGANG Hedenavond (Zaterdag) vertrekt de bus. met bedevaartgangers voor den stillen om gang te Amsterdam om ongeveer kwartier over elf van „Huis ten Halve". 38 Personen uit Soesterberg gaan mede. ANTI-REV. KIESVEREENIGING Maandagavond trad voor bovengenoemde kiesvereeniging op Mr. Dambrink uit Utrecht, met het onderwerp: „De crisis en de cAis oplossing". Dr. J. Hoek opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Mr. Dambrink ving aan met te zeggen, dat men in kritieke oogenblikken wel eens ge roepen wordt tot een keuze, naar den eenen of naar den anderen kant. In dat verband wees hij op Pilatus en Herodes. Die deden in een kritiek oogenblik ook zoo een keuze en werden vrienden. Zeg mij, wie Uw vrien den zijn en ik zal zeggen wie gij zijt. Dat past ook op de stemming van 11 November. Kijk maar eens, zoo zeide spr., wie daar vrienden waren. Was er nu voor het aannemen van het amendement Kersten aanleiding? Vast staat, dat het landsbelang het voortbe staan van het gezantschap bij het vaticaan eischte. Het weigeren der gelden voor dat gezantschap was niets anders dan sabotage.' Er is een moreele band tusschen vorstin en volk, alle bladen hebben daarop gewezen, behalve „Het Volk" en „De Banier" van Ds. Kersten. Het amendement Kersten is dan ook een sabotage van Hr. Ms. regeering. Dat amen dement was ongrondwettig, staatsrechterlijk ongeoorloofd en tegen Hr. Ms. regeering ongepast. Is Rome nu een staat, een kerkelijke staat? En moet men daarom een gezant daarheen zenden? Theoretisch behoeft men evenmin een gezant naar het Vaticaan te zenden, als- dat er een gezant gezonden zou worden naar een Synode van Herv. Kerk, Geref. Kerk of Chr. Geref. Kerk. Maar practisch is het Va ticaan een internationaal-pacifistisch middel punt eri daarom zond deze regeering er 1915 een luisterpost heen. En nog altijd zijn de verhoudingen tusschen de verschillende mogendheden zóó, dat een gezant daar zeer wel op z'n plaats is. 't Gezantschap is dan ook een consekwentie van den grooten oor log. Vier en twintig staten hebben bij het Vaticaan een gezant of ambassadeur. Ook de Nederlandsche gezant heeft aldaar zijn bruik baarheid bewezen. Men leze maar eens wat het „Handelsblad" daarover geschreven heeft. Het Protestantisme staat of valt niet met dien eenen gezant, want nog altijd blijven er 23 over, als de Nederlandsche gezant daar niet meer is. Maar die heele zaak van dat afstemmen van de gelden is niet anders dan kiezersbe drog, want een gezant daar beteekent niet, dat wij als protestanten iets moeten prijs geven. Dat is een onwaarheid van ieder, die dat beweert, als hij 't beter weet; en als zulk een 't niet weet, moet hij met z'n onkunde niet te koop loopen. Waarom we er geen Protestant als gezant heenzenden? Omdat het nuttig effect het grootst i s, als zulk een R.K. is. Als wij onze beschrijvingsbrief doorzien, die voor de verkiezingen in 1925 werd rond gezonden, lezen we daar, dat de A.R. Kamer club zich het recht voorbehoudt, om mee te werken tot opheffing van het gezantschap. We zijn dus daaromtrent eerlijk geweest en hebben noch de kiezers, noch onze bondge- nooten iets op den mouw gespeld. Het parlement is een soort politiek tour- nooiveld geworden, waar men er op uit is, partijpolitiek te voeren en de landsbelangen, waarvoor men eigenlijk zit, ondergeschikt te maken aan de eigen partijbelangen. Daaraan doet de A.R. partij gelukkig niet mee. Die vraagt: „wat eischt Gods Woord van ons en in verband met het landsbelang". Maar van de andere partijen hebben er mannen in de Kamer zitting, die door gebrek aan tijd, misschien ook wel door gebrek aan kennis, de zaken vaak in haar volle diepte niet kun nen peilen en juist door deze menschen is het amendement Kersten aangenomen. Daar komt nog iets ernstigers bij. Bij ons is de Koningin het hoofd van de wetgevende macht, van de uitvoerende macht en van de rechterlijke macht. Zij heeft de besturende bevoegdheid, bestuurs-ambtenaren te benoe men en Zij benoemd ook gezanten. Bij de wetgevende macht (we houden ons nu aan de uitdrukkingen van de Grondwet, hoewel wij A.R. 't met dat beginsel niet geheel eens zijn), is er samenwerking tusschen Kroon en Staten-Generaal. Voor die samenwerking, al thans voor de gevolgen, is de minister der Kroon verantwoordelijk. Zoodoende kan ook slechts een minister regeeren, die steunt op een meerderheid. Omdat nu het benoemen en terugroepen van gezanten een uitsluitend recht, een praerogatief recht der Kroon is. daarom is ook het amendement Kersten een aanranding der Kroon en daarom feitelijk een ongrondwettige daad. Als men op dien weg, den weg van het amendement Kersten, door gaat, kan men bij amendement wel alle gel den weigeren, daardoor Kroon en Regeering uitschakelen, het gezag Gods vertreden en daarvoor in de plaats stellen de volkssouve reiniteit. Daardoor wordt het parlementaire stelsel een paskwil en aangezien onze protestantsche vrijheden en beginselen, in Staten en Raden slechts tot hun recht kunnen komen door het parlementaire stelsel, is het duidelijk, dat door handelingen van Ds. Kersten, Ds. Ling- beek en de Chr. Historische Kamerleden, het protestantisme niet gered, maar een trap naar omlaag gegeven wordt. De praerogatieven der Kroon zijn de eigen rechten der Kroon, die het volk en de Kamers heeft te eerbiedigen. Hoe het dan staat met het budgetrecht? De Kamer heeft zeer zeker een recht tot controle over de uitgaven der Regeering en heeft dus ook te waken voor misbruiken, maar nimmer mag dat recht gebruikt worden in een geval als dit. Dan ontstaan er con flicten, want conflicten zijn gevolgen van machtsoverschrijding. Makalaar - Taxitsur Bij bet statioo Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen Spr. haalde vele uitspraken aan van De Savornin Lohman, Kuijper, Groen, De Bosch Kemper, Prof. Treub, Mr. Rutgers. Als de Kroon ambtenaren benoemt is het de plicht van de Staten-Generaal, de uitgaven daar voor toe te staan. In dit geval was de Kroon bevoegd om een gezant te benoemen en volgens De Savornin Lohman had de Kamer de plicht de gelden daarvoor toe te staan. Had dan de Kamer geen weg om haar wil aan de Regeering kenbaar te maken? O ze ker, men had een motie van afkeuring moe ten indienen tegen het beleid van den Mi nister van buitenlandsche zaken. Dan was men èn grondwettig, èn staatrechterlijk in de lijn gebleven, dan had er ook niet zulk een crisis gekomen en was het parlementaire stelsel en het protestantisme niet zulk een gevoeligen slag toegebracht. Nu had de afstemming plaats, om redenen buiten de begrooting gelegen, 't Ging nu om de coalitie te breken. Dat was het heilig ideaal van Kersten en Albarda. En als de Chr. Hist. Kamerleden dat niet hebben ge zien, dan zijn ze kortzichtig en in de Kamer niet op hun plaats, want dan mangelt het hun aan de noodige kennis en het doorzicht. Hebben ze dat spel wel doorzien, dan hooren ze ook niet in de Kamer thuis, want dan handelden ze inconstitutioneel. En wat nu te zeggen van het geschrijf in ,,De Banier" van 31 Dec. '25 „Liever gaan we gebukt onder een Roomsch-roode re geering, dan ons nog langer te bukken onder de coalitie". Was dat nu de overwinning van het Pro téstantisme? Uit deze woorden spreekt dit niet en de medestanders van Dr. Kromsigt, die met hem gedankt hebben voor het af stemmen van den gezant, moeten zich wel geschaamd hebben toen zij dit lazen. Neen, dan hulde aan de Roomsche staats lieden, die de samenwerking met de S.D.A.P. van de hand hebben gewezen, al konden zij dan ook direct verschillende voordeden boe ken. Het amendement Kersten was een revolu tionair amendement. Nu zeggen de Christ. Hist. wel, dat zij nu eenmaal principieele bezwaren hadden te gen het gezantschap. Maar spr. vraagt of dan het doel de middelen heiligt, of dan een in- constitutioneele weg bewandeld mocht wor den, terwijl het doel veel beter bereikt zou zijn door een motie van afkeurig op het be leid van den minister van buitenlandsche za ken. Bovendien is het terugroepen van dien gezant, op dit oogenblik, en op de manier zooals het door Ds. Kersten is gedacht en voorgesteld, een staatsrechterlijke onbeschoft heid. Spr. hoopte, dat de Koningin van Haar souverein recht zal gebruik maken en het gezantschap zal handhaven. Al het schelden op Rome in „De Banier" leidt de aandacht van het gevaar van bolsje- wistischen kant af en dat is een grooter ge vaar dan het Roomsche. Want de Roomsche kerk is evenals wij een Christelijke kerk en als ook bij Ds. Kersten iemand uit de Room sche kerk tot zijn kerk overeenkomt, wordt zoo iemand niet overgedoopt, maar wordt de doop als sacrament en christelijke doop er kent. Voorts zeide spr.: Het getuigenis van Ds. Kersten is valsch, dat de chr. regeering niet naar chr. beginselen geregeerd heeft. En dan noemde spr. de afschaffing van de reglemen- teering der prostitutie, bouwwetten, om te komen tot behoorlijke woningen ook voor menschen met groote gezinnen, bioscoopwet, afschaffing van den vaccinedwang, het voor stel tot afschaffing van de staatsloterij, het voorstel tot afschaffing van den stemdwang, I Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. weigering van de goedkeurig op de statuten „Dageraad", finantieele gelijkstelling van het onderwijs en niet het minst het evenwicht in 's lands financiën. Verder, wat hebben de A.R. niet gedaan voor Zondagsrust? Maar Ds. Kersten werkt halve waarheden en onwaarheden dooreen in zijn Baniertje. Als staaltje haalde spr. nog aan de geschiede nis van den man met het bord in de Wagen straat te Den Haag, waarop stond: „God is het grootste kwaad". Dat deze man in de Wagenstraat liep, werd door Ds. Kersten de chr. regeering aangewreven, hoewel natuur lijk de politie, zoo spoedig zij er van hoorde, dien kerel met z'n bord verwijderde. Maar Ds. Kersten had dat noodig voor de propa ganda voor z'n partijtje. Een eenvoudig ouderling echter vroeg hem: Hebt U dat zelf gezien, dominee, dien man met dat bord? Zeker, zelf gezien. „En bent u toen naar dien man toe gegaan, om hem te zeggen, welk een goddelooze daad hij verrichtte?" Neen, dat heb ik niet gedaan. „Maar dominee, waarom maak je dan de regeering een verwijt, die het niet gezien heeft en niet u zelf, die het wel gezien hebt?" Neen, het is beter met Rome het bolsje wisme te bestrijden, dan met inconstitutii geraakte in de staaldraad ve"vd'jl aan zijn meegesleurd. De man werd dl|itstortingen beenen verwond en kreeg r p0_ in zijn hoofd. Bewusteloos ,wer fp; wijk- Iitie-brancard naar zijn wonmg man sloot vervoerd. De toestand „.„eeskun- is ernstig. Dr. Rupert verleende genees dige hulp. CORRESPONDENTIE v. D., Soest. Zoolang Uw naam met vol ledig bij ons bekend is, kan °P"a™ Va Uw ingezonden stuk niet plaats BURGELIJKE STAND GEBOREN: johanna Woutera, d. v. W. Po* oven'en J. Vonk. Martha Jozephina, d. v B. J- maker en J. Voskuilen. Cornehs Antonius, z. v. K- J- v. Prooijen en H. Becks. riek, z. v. G. Westerbeek en J. van den Hoven. Johanna Elizabeth Maria, d. V. J. J. Pronk en W. M. Tol. Willy, d. v. J. A. w. Iseger en G. G. Reulen. Mary, d. v. K. A. KoCliheim en A. H. Schouten. OVERLEDEN: N. v. Donselaar, 77 jaar, wed. v, A. Jon kers. P. van der Heiden, 64 j., wed. v. Alida v. d. Broek. UIT DEN OMTREK BAARN GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor- neele amendementen de Regeering te bestrij- werpen zijn nadere inlichtingen te bekomen den. De ministrieele crisis is tijdelijk opge lost, maar de parlementaire crisis is er nog. En we moeten niet vergeten, dat er momen teel in ons land hard gewerkt wordt om een dictator te verkrijgen, voornamelijk door het Vaderlandsch Verbond. Wij A.R. kunnen thans winst bereiken, want wij hebben de handen vrij. Maar een theoretische vrijheid is minder waard dan een coalitie, waarin wij direct onzen invloed kunnen aanwenden. Het landsbelang, dat toch boven het belang der partijen gaat en ook boven het belang der A.R. partij is meer gebaat bij een samenwerking van de chr. partijen. Wij hebben echter nutteloos te wijzen op het gevaarlijke van het volgen en steunen van mannen als Ds. Kersten. Wij moeten ons scharen onder onze A.R. banier, onze organisatie op peil houden en bovenal onze beginselen blijven propageeren. Met groote aandacht werd deze rede door de aanwezigen van het begin tot het einde aangehoord. De voorzitter dankte den spreker voor z'n bezielend woord. Door enkele personen werden nog eenige vragen gesteld, welk door Mr. Dambrink werden beantwoord. Daarna werd de vergadering gesloten en ging Mr. Dambrink in dankzegging voor. Z. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN De predikbeurt van Mevr. MankesZer- nicke op a.s. Zondag, zal aanvangen, niet te half elf, doch om 10 uur. SCHAAKNIEUWS Zaterdag j.I. heeft een vriendschappelijke wedstrijd plaats gehad tusschen de Soester en de Baarnsche Schaakclub, welke wed- aan het politiebureau Stationsweg' 22b, al hier Sigarenpijpje, Handschoenen, Lipssleutel, Duif, Porteinonnaie, Koperen gewicht, Num merplaat van motorrijwiel, Hondenzweep, Dameshoed, Bontkraag, Sjaal, Jas, Broche, Motorhandschoen, Mes. BENOEMD Tot*onderwijzeres aan de Nieuwe Baarn sche school is benoemd Mej. A. M. A. v. Vuuren, van Hilversum, reeds tijdelijk in functie. MANNENKOOR „ZANG EN VRIEND SCHAP" Naar wij vernemen, zal bovengenoemd koor op Dinsdag 6 April a.s. z'n eerste concert geven in „Novum", onder leiding van den heer Maarschalkerweerd uit Utrecht. Als bijzonderheid kunnen wij vermelden, dat deze uitvoering wordt opgeluisterd door medewerking van uitsluitend Baarnsche so listen. Het lijkt ons goed gezien van „Zang en Vriendschap" het Baarnsche publiek eens te toonen, welke krachten ook op dit gebied in haar midden schuilen. VERGADERING De propaganda-commissie der A.R. Kies vereeniging „Nederland en Oranje" houdt Woensdag 24 Maart 1926, 's avonds te 8 uur in „Zanglust" een ledenvergadering. Als agenda-punten worden vermeld: Ope ning en lezing notulen; ingekomen stukken en mededeelingen; inleiding door den heer P. J. den Bak over „Het gezantschap bij den Paus"; bespreking werkzaamheden voor de komende weken; rondvraag en sluiting. De Heer J. H. Speenhof, de bekende dichter-zanger, gaat met zijn vrouw het beroeo ver laten. Het is zijn voornemen in den handel te gaan. Links de Heer Speenhof en rechts Mevrouw Speenhof—Prinz. In het midden hun zoon Koos Jr., die zich aan de kunst zal blij ven geven. strijd door Soest werd gewonnen met 65. De uitslag is als volgt: BaarnSoest 1. W. C. Verbon-A. H. v. Zwijndregt 1-0. 2. G. J. J. Veldkamp-J. de Ruiter 0-1. 3. L. J. Pluim-J. Timmer Jr. 1-0. 4. W. Goedhart-C. v. Boxtel 0-1. 5. W. Bakker-J. Timmer Sr. 0-1. 6. Hartog-D. F. Voigt 1-0. 7. G. Westra-J. Rooida 0-1. 8. A. Muilwijk-K. de Boer 0-1. 9. K. Post-E. M. A. Bos 0-1. 10. P. Steenhof-H. J. v. Hengstum 1-0. 11. C. v. Klaarwater-S. de Zoete 1-0. Totaal 56. Tevens kan worden medegedeeld, dat Dinsdag a.s. op de bovenzaal van „Het Kan teel van Antwerpen" te Baarn een vriend schappelijke wedstrijd zal plaats hebben tus schen het tweede tiental der Baarnsche Schaakclub en een combinatie van schakers en dammers der Soester Dam- en Schaakclub. BEEN GEBROKEN Zaterdagmorgen geleidde de 74-jarige land bouwer J. F. een jonge koe over de Laan straat alhier. Plotseling begon het jonge dar tele dier te springen en sprong boven op zijn geleider, waardoor deze met kracht te gen den grond viel en bleef liggen. Toen men te hulp snelde bleek, dat de man zijn been gebroken had. Voorzichtig werd de oude baas opgenomen en naar zijn woning vervoerd. ONGEVAL Zaterdamiddag was de werkman J. W. met zijn zoon bezig boomen te rooien aan de Soestdijkerstraatweg alhier. Toen zij weer een boom hadden losgehakt en begonnen om deze om te trekken, viel deze plotseling naar een andere zijde als zij dachten. J. W. MORGEN (Zondag) AANWEZIG MORGEN (Zondag) AANWEZIG Sophialaan 13, SOESTDIJK (bij de Emmalaan) SPREEKUREN: 9-11 voonn. en 1-3 uur nam. Heden overleed, plotseling, tot onze diepe droefheid' onze geliefde Vader, Bel huwd-, Groot- en Over- grootvader CORNELUS ANTHONIUS VALKENET weduwnaar van Aleida van den Wardt, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam, H. C. VALKENET. SOEST, 17 Maart 1926. Kerkstraat 14.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2