S o e s t e r Courant voor Soest en Omgeving Verschijnt eiken Zaterdag. Nieuws- en Advertentieblad. La Porte Co DEPOSITO'S Fa. STRIJKER Brandstoffen en Grint RUIM GP Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN NEDERLAND'S HANDEL ALLE BANKZAKEN W. I). BOS Door VAN DIJK'S S MEUBEL-TRANSPORT W. P. J. VENEMA STOFFEN en MODELLEN No. 12 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest AdvertentiÜn worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever, ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Veertiende Jaargang Zaterdag 2Q Maart 1926 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. /anaf F 22.50 tot F 75.00 - F 19.75 KASSIERS JULIANAPLEIW 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGRONDSCHE BR AND-INBRAAK. VRIJE KLUIS Jaarbeursgedachten. Toen het jaar 1925 ten einde spoedde en de balans over dat jaar werd opge maakt, werd in groote trekken opgemerkt, dat de Nederlandsche handel in dat jaar wel is waar gunstig afstak bij dien in overig Europa, waar nog talrijke sporen van economische depressie vielen waar te nemen, doch dat de toestand over het algemeen genomen, niet zoo bar rooskleurig was te noemen. Er heerschte nog een vrij groote mate van onzeker heid en in sommige takken van bedrijf was de stemming aan het einde van 1925 eerder ongunstiger, dan bij den aanvang van dat jaar. Zonder nu echter in een overdreven optimisme te vervallen, kan uit verschillende symptonen gecon cludeerd worden, dat de handel, globaal gesproken, het jaar 1926 blijkbaar heel wat gunstiger inziet en inderdaad hoop voller verwachtingen koestert. En er zijn ook werkelijk teekenende verschijnselen. Om slechts een. enkel voorbeeld te noemen. De werkloosheid in Februari is, wat Amsterdam betreft, geringer dan in Januari. Einde Februari n.1. waren als werkeloos ingeschreven 21.186 ar beiders tegen 22.232 einde Januari. Op merkelijk is, dat in alle beroepen het aanbod van werkkrachten min of meer daalde. Een bewijs dus, dat in alle branches een zekere verbetering viel waar te nemen. Het sterkst was deze natuurlijk in de bouwbedrijven, waar altijd seizoensinvloeden aan het werk zijn. Maar het feit, dat, percentueel, de werkloosheid in de diamantvakken, onder de fabrieksarbeiders en in het transport bedrijf te water en te land, niet onaan zienlijk afnam, wijst ontegenzeggelijk op een gunstige ontwikkeling van den toe stand van handel en bedrijf in vele branches. Met het voorjaar, keert blijk baar de ondernemingslust en het goed vertrouwen in de toekomst terug. In dit teeken staat ook de 14e Nederlandsche werd gehouden. Want niettegenstaande het feit, dat er een paar weken vóór de Jaarbeurs een meubelbeurs werd gehouden en in November pas een textielbeurs plaats vond, was er op deze beurs een aantal exposanten bijeen, zooals [we dat sedert de 5e beurs niet meer hadden gezien, namelijk 933, tegen 764 in het vorige najaar en 891 in voorjaar 1925. Deze beurs vertoonde verder zelfs een heele Fransche sectie. Een groot aantal Fransche fabrikanten heeft zich vereenigd om gezamenlijk aan de Nederlandsche Jaarbeurs deel te nemen. Hetgeen niet alleen een bewijs is voor de toenemende belangstelling van het buitenland voor onze jaarbeurzen, maar ook voor de verbetering op econo misch gebied. Van hoeveel belang het buitenland voorts onze jaarbeurs acht, blijkt wel uit het feit, dat o.m. er 109 Duitsche, 66 Fransche, 44 Engelsche, 34 Belgische, 26 Amerikaansche, 12 Zwitsersche firma's vertegenwoordigd waren. Wij hebben bij ons bezoek aan de Jaarbeurs zoo hier en daar ons licht eens opgestoken en overal eens rond geneusd en dan kunnen wij als onzen algemeenen indruk weergeven, dat de stemming er zeer goed was. Natuurlijk, men kan het altijd nog beter wenschen, in aar wij gelooven, dat er onder de exposanten niet veel zullen zijn, die niet met tevredenheid op de achter ons liggende jaarbeursdagen terug zien. Er is den laatsten tijd een felle strijd gaande tusschen vakbeurzen en jaarbeurs. Zonder nu een definitief oordeel in deze ingewikkelde kwestie te willen uitspreken, dient toch verklaard, dat de jaarbeurs possibiliteiten biedt, die een vakbeurs met het oog op haar exclusiviteit, uit den aard der zaak moet missen. Zoo bijvoorbeeld het bekend maken en pro- pageeren van allerlei producten en ar tikelen van uiteenloopenden aard van bepaalde landstreken of landen, door handelsverenigingen, gemeentebesturen enz. Op deze jaarbeurs zien wij bijvoor beeld de Zuid-Afrikaansche producten gepousseerd door de commissie voor den Nederlandsch-Zuid- Af rikaanschen handel. Ook zagen wij het gemeentebe stuur van Schoonhoven, dat de goud en zilverkunstnijverheid van zijn gemeen tenaren onder de aandacht van het jaar- beurspubliek bracht. Door de jaarbeurs nu wordt een publiek bereikt, dat alle kans op goede resultaten biedt. Op de jaarbeurs worden als het ware alle takken van handel en nijverheid ver eenigd. De jaarbeurs mist de geborneerd heid van de vakbeurs, waar men uit sluitend een enkele tak van handel of nijverheid aantreft. Voor exposanten, die zich tot verschillende branches van be langhebbenden richten, is de jaarbeurs dus een unieke gelegenheid. En al is er voor vele artikelen alles voor een vakbeurs te zeggen, toch kan men de jaarbeurs niet meer missen. Dat blijkt wel uit de omstandigheid dat vele ex posanten van de meubelbeurs van enkele weken, toch ook op de jaarbeurs ver schenen. De jaarbeurs is nu eenmaal een centraal punt geworden, waar alles wat handel drijft en produceert in binnen- en buitenland, twee keer per jaar samen komt. Het internationale en algemeene karakter termt voor vele handelaars, die wat verder zien, dan het eigen beperkte kringetje, een groote aantrekkelijkheid. FLORIS C. KAMERKRONIEK gezantschapsbwestie aangaat, ais de rej- geering niet met nieuwe argumentej komt, zou de Vrijheidsbond niet var houding veranderen. Men zal zoovet) mogelijk met het kabinet medewerkè* en zoonoodig, de meest loyale opposifj voeren. Mr. Marchant (V.D.) had odij vele vragen over de crisis en de sameflj. houden. Het tractaat met België moet op de meest loyale wijze verdedigd worden. De besprekingen zullen zoo spoedig mogelijk worden hervat. Als de onderhandelingen met de bij het verdrag van 1839 betrokken mogend heden beëindigd zullen zijn, kan de memorie van antwoord tegemoet gezien De Tweede Kamer in haar element - De debatten over de regeeringsverkla- ring van Jhr. De Geer. De Tweede Kamer is weer gezellig op streek. Na de regeeringsverklaring van Jhr. De Geer zijn de debatten be gonnen. Het aardige was, dat vrijwel alle sprekers het er over eens waren, dat na vier maanden onderbreking van den parlementairen arbeid er niet veel gepraat moest worden. Maar de meesten konden het toch niet nalaten, een lijvige rede aan de crisis te wijden, met tal van vriendelijkheden aan politieke tegen- stnnders doorspekt. De kamer is weer in haar element. De heer Albarda (s.d.a.p.) opende de rei der sprekers. Hij vond het een ijdele hoop om zonder nieuwe verkiezingen den politieken toestand te zuiveren. De minister-president heeft gezegd, dat de politieke vraagstukken zullen blijven rusten, maar het ministerie heeft aangekondigd te zullen komen met een voorstel tot herstel van het gezant schap bij het Vaticaan. Spr. vindt, dat zulks de meening versterkt, dat het de bedoeling is, de coalitie te herstellen. Hij vindt het een poging om het geschil te liquideeren, dat nu de coalitiepartijen verwijderd houdt. Wat het Gezantschap zelf betreft, daartoe was spr.'s p H" bereid mede te werken. Het proe' "eer van het "kabinet de Geer was z.i.l^ö. veroordeelend vonnis over het prog Colijn. De economische toestanden} evenwel niet veranderd en dit zoi|^T bewijzen de gegrondheid van de cri.0 l op het ministerie Colijn. Ten slotte, spr., dat het program de Geer hqrr verklaarde onder vroolijkheid van de Kamer, dat dit kabinet, zooals aangekon digd, zal aftreden, wanneer er een nieuwe parlementaire meerderheid is gevormd. Wanneer dus de Ch. H. herstel der coalitie wenschen, zouden zij moeten medewerken tot den val van Jhr. de Geer. Is dat zuiver, wilde spr. weten. De heer Heemskerk wilde nog ee^1 heeleboel meer weten. Waarom de tt)r" matie Limburg mislukt was, of de^eeren de Geer en Slotemaker de pfuine en een R.K. lid der Kamer in net kabinet Limburg zitting zouden he^b^n genomen. En ten slotte verklaar^ hij, dat er voor hem meer reden v-as geweest een for matie Kan welwillender tegemoet te treden, dan -en formatie de Geer. Een stelselma^ge oppositie tegen het kabinet zullen de A.R. echter niet voeren. Na tuurlijk wijdde ook deze spreker vele woorden aan de crisis. Onoverkomelijke bezwaren had spr. tegen de houding der Chr. H., die de verbreking der rechtsche samenwerking zouden hebben gewild en die zich hoe langer hoe dieper hebben ingegraven in den loopgraaf, van waaruit zij de coalitie hebben be stookt. De A.R. zullen, naar spr. ten Aldus de leider van het nieuwe kabinet. POLITICUS. stelling van dit kabinet. Den heer Dres* worden. De Vaticaanskwestie Men wil selhuys antwoordde hij, dat zijn prograüfc-j nu een beslissing hebben over het ge- slechts een compromis was gewees^'zantschap zelf, niet over de coalitie, een grondslag, waarop een regeerii;j|Maar het kabinet staat buiien elke specu- mogelijk was geweest. Hij gaf voort l latie of herstel der coalitie bij aanneming als zijn meening te kennen, dat de R.K J of verwerping van het voorstel meer of in de toekomst wel gedwongen zoudet&minder kans heeft. Dit kabinet is niet worden, de „uiterste noodzaak" teaahi'gaan zitten, om een ander ministerie vaarden. Op dit nieuwe kabinet was h'JJ ter zijde te stellen. Het is opgetreden, niet erg gesteld, omdat hij vreesde, drjW-nadat alle pogingen waren mislukt en het een gemitigeerd coalitie-beleid zajinet geen ander doel, dan om het land voeren. Het is een verzakelijkt kabinej|;ie helpen En na een vinnige woordenwisseling met mr. Heemskerk, was ook deze perc ratie ten einde. Toen kwam de communist de VisserJ die vond, dat de oorzaak van decrisiV' niet lag in het gezantschap, maar in he feit, dat de bourgeoisie niet meer tc& regeeren in staat is. En hij haalde zich] scherpe vermaningen van den voorzitten op den hals, toen hij het had over dï« „wandaden" van het vorige kabinet ej«1 het om den tuin leiden door het kabine^ de Geer, wat betreft de internationale!, politiek. De heer Kersten (St. Ger.)'1 verklaarde altijd los te hebben gestaan! van alle Colijnwenschen en de coalitie- politiek te hebben betreurd. Het voorstel j van het nieuwe kabinet in zake het gazantschap begreep hij niet. Hij hooptep dat de Kamer zich opnieuw tegen hand having zou uitspreken. Onder vroolijk heid gaf de heer Braat (pl.) zijn meening te kennen. Hij zette een zuinig gezicht bij het program van dit kabinet. Het was zoo vooruitstrevend en hij was bang, dat het de bezuiniging in gevaar zou brengen. En dan, er kwam niets in voor over den landbouw en den zomertijd. BANKIERS BAARN SOEST BUSSUM CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING iirgei*li|ke Sland w-iroi KWestfê van geloof of R.K-. helang Maar zoolang er geen geschillen bestaan tusschen Nederland en den heiligen rroel, zou de opheffing, als "linde a Strijd met 's Lands belang, njet i, aanvaarden zijn. Ook de veelge noemde uiterste noodzaak besprak de Heer Nolens. Vroeger had hij wel eens dat op den duur het oogenblik KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 WORDT U GOEDKOOP E3V NETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 slotte opmerkte, naar volledig herstel van het parlementaire stelsel streven. De Heer Snoeck Henkemans verweerde zich tegen de ernstige beschuldigingen van den heer Heemskerk. Hij wees erop dat bij verschillende maatregelen de C. H. het kabinet Ruys gesteund hebben En hij legde er den nadruk op, dat de houding van de C. H. gedurende de geheele crisis hetzelfde is geweest en dat zij zich niet door anti-papistische beweegredenen heelt laten leiden. Spr. wijdde woorden van dank aan het af getreden kabinet en gat als zijn meening te kennen, dat het kabinet de Geer steun verdient maar ook woorden van dank van het Nederlandsche volk omdat het op een hachelijk moment is opgetreden. Alles tezamen wachtte spr. met vertrou wen de daden van dit kabinet af. De heer Lingbeek (Herv. Ger. St.p.) begroette onder de gegeven omstandigheden met instemming het optreden van het kabinet de Geer en hij hoopte, dat het in wer kelijkheid een nationaal kabinet zal zijn. Alleen betreurde hij het voornemen om herstel van het gezantschap voor te stellen. Mr. Dresselhuys (Vrijheidsbond) ging uitvoerig hel verloop van de crisis na. Stilstaande bij de formatie Marchant, zeide hij, dat diens program niets over nationale ontwapening bevatte, terwijl de vrijz. detn. bij de verkiezingen de ontwapeningsleuze hadden aangeheven. Het kabinet de Geer heette hij hartelijk welkom. En.'^.t laten rusten van de politieke zêZv sloeg toch zeker op de Bioscoopwet, daaKjmArent wilde hij wel graag zekerheid hebben. En wat de al 00 het zomfirtiir-haniter. raa HEEREN OVERHEMDË Sterke MANCHESTER Manchester Sportjassen olijje^r,BORENJohanna Woutera, d. v. W. vier zakken ffioven en Vonk Martha Sterke Manchester Broekbn «3.90 - 4.ephina, d. v. B. J. Rademaker en nBMBHtartttil'j. Voskuilen Cornelis Antonius, zl\ z. v. K. J. v. Prooijen en H. Becks sFiederik, z. v. G. Westerbeek 1 en 'fol Wiliy.'d. v. J.X W. Iseger en G. G. Reulen Mary, d. v. R. A. Kochheim en A. H. Schouten. VERLEDEN: N. v. Donselaar, 77 jr, wedr. v. A. Jonkers F. van der Heiden, 64 jr, wedr. v. Alida v. d. Broek. VESTIGING VAN 11 t/m 17Mrt. 1926. E. v. d. Broek. Heliingweg 6, v. Baarn C. Oostrom m. gezin, Kerkstr. 23, v. Amsterdam P. de Bruijn m. gezin, v. Weedestr. 32 v. Rotterdam A. Huurdeman, L. Brinkweg 11, v. Hoogland J. A. Goijert m. gezin, KI. Engendaalw. 3, v. Baarn J. v. Vliet, Nieuweweg 29a, v. Harlingen J. Pflot, Torenstr. 9, v. Kollumerland H. v. Dooijeweert, Molenstr. W.Z. 60, v. Zeist F. M.A. Munninghoff, A. Pauwlonalaan 23, van Utrecht A. Spek, Veenhuizerstr. 82. Baarn P. P. Bleuel m. gezin, Nieuweweg 7, v. Utrecht M. van Renswouw, Veenhuizerstr. 59, v. Baarn W. J. M. v. d. Horst, Julianastr. 50, v. Laren (N.H.) J. ter Hannes, Veenh. str. 56, v. Diemen B. L. Droste tn. gezin, W. Pyhrmontl. 6a, v. Rotterdam. VERTREK VAN 11 t/m. 17 Mrt. 1926. L. C. v. Son, L. Voorhout 21naar den Haag J. v. Oostveen m. gezin, Storlstr. 204, n. den Haag C.Plooij m. gezin, n. Ouder-Amstel J. Ph. Schuurman, J. v. Campenstr. 82, naar Amsterdam G. Geerling, Violenstr. 128, n. Hilversum G. van Munster, Residastr. 29, u. Amersfoort A. Reeder, Spoorpad 32. u. Ermelo-Nunspeet H W. A. Ie Clerq, Boschstraat 66a, naar Breda. zou kunnen komen, om te overwegen of de R.K. aan een andere groepeering zouden kunnen deelnemen, doch dit is geenszins een verplichting, zooals men schijnt Ie denken. Het zou alleen ge beuren, als het onvermijdelijk was en noodzakelijk in 's Lands belang, omdat niemand toch het beginselverschil tus schen R.K. en S.D. zou willen ontkennen. Het nieuwe ministerie was voor spr, een volslagen verrassing. In zake het gezantschap drong hij aan op een zuiver zakelijke beslissing. En spr. zeide ten slotte, dat z.i. een kabinet, steunend op de drie rechtsche partijen nog steeds het beste is, al zullen de R.K. zich bij de verwerping van het voorstel tot hand- having van het gezantschap blijven her inneren, dat dit verdween ten gevolge van anti-papistische agitatie. De Heer Beumer (a.r.) zeide niet te begrijpen dat dit nieuwe kabinet weer komt met het gezantschap en met plaat selijke keuze, wijl het toch politieke zaken zou laten rusten. En de Heer Arts (R.K. Volksp.) achtte afschaffing van het gezantschap grievend voor de R.K. Ook wees hij er op, dat z.i. het prestige der Kamer grootendeels verloren is gegaan, iets dat bij de crisis zou zijn gebleken. Er zal nu spoed gemaakt worden met de begrooting. Het moet in de bedoeling liggen, de begrooting voor Paschen in de Kamer af te doen. Debatten over de onderdeelen van het regeeringsbeleid der ministers zouden na Paschen plaats vinden, evenals de zes interpellaties. En als alles goed gaat, zou, met medewerking van de Eerste Kamer de Staatsbegroting voor 1 Mei gereed zijn. Laten wij het hopen. Plaatselijk Nieuws De regeering aan het woord 1 Met veel belangstelling luisterde de Kamer naar de rede van den minister president, Jhr. de Geer, die zijn kabinet een intermezzokabinet noemde. De pun ten, op het regeeringsprogram voor komend, zal hij niet vermeerderen. Ook al om financieele redenen. Uit verschil lende feiten bewijst Spr., dat het nu niet het oogenblik is, om verdere kost bare maatregelen voor te stellen. Wel zal de regeering haar aandacht schenken aan meerdere vrijheid van onderwijs, zonder verhooging van kosten. In den strijd in zake art. 40 van het Bezol digingsbesluit zal hij zich niet mengen. Want het spreekt van zelf, dat dit kabinet niet op de gevallen beslissing kan terug komen. Men wil voorts alleen politieke vraagstukken laten rusten, maar daaron der vallen niet plaatselijke keuze en uitbreiding van de arbeidswet. En de Bioscoopwet? Als de Eerste Kamer die wenscht te behandelen, zal de regeering daaraan haar medewerking niet ont- DE VRIJZINN1G-DEMOCR. BOND, 1901—1926. De Vrijz-Democr. Bond vierde deze week haar 25-jarig bestaan. In 1901 toch traden velen uit de Lib. Unie, na verwerping van hun voorstel om het Algemeen Kiesrecht urgent te verklarem en stichtten de V. D. B. Van het begin af koos deze zijn weg tusschen Conservatieven en Sociaal-De mocraten. Reeds in het eerste program kwam dit tot uiting. Het bevatte o.a.Algemeen Kiesrecht en daarin gelijkstelling van mannen en vrouwen, streven naar gelijke ontwikkelingsvoorwaarden voor allen, tempering van den klassestrijd g e e n afschaffing van persoonlijk eigendoms recht, maar w e 1 een ingrijpen van den Staat waar 't noodig is (dit in tegenstelling met de Lib., die algeheele onthouding van staatsbemoeiing voorstonden). In die 25 jaar is hard gewerkt. De V. D. kamerfractie, hoe klein soms ook, heeft steeds getoond, haar verantwoor delijkheid te beseffen. Hoewel meest oppositiepartij, heeft ze nooit geschroomd regeeringsveranlwoordelijkheid te aan vaarden, zoomin in 1913 Dr. Bos, als in 1925 Mr. Marchant. Dat hun pogingen tot kabinetsformatie faalden, is niet hun schuld. Vele van de Vrijz. Dem. wenschen zijn al in vervulling gegaan, aanvankelijk soneel zoo vooral door samenwerking met de Li- zichtbaar, beralen. Aan deze samenwerking is voorgoed een eind gekomen, toen de intusschen zeer verdeelde Liberalen zich in 1921 vereenigden in den Vrijheids bond. De strijd van den V. D. B. is er altijd een geweest voor: het recht. Het recht van ieder burger, op de plaats, die hem krachtens zijn aanleg en ontwikkeling toekomt. Kiesrecht voor allen. Het recht van de vrouw om gelijkwaardig met den man te worden beschouwd. Toen dan ook eindelijk het iniatief-voorstel Marchantinvoering van het vrouwenkiesrecht, in 1919 werd aangenomen, viel Mr. Marchant een welverdiende huldiging ten deel van de „Vereeniging van Vrouwenkiesrecht". Die strijd voor het recht komt verder tot uiting in het streven naar herziening van ons huwelijksrecht, opdat de vrouw ook in het huwelijk als gelijkwaardig met den man worde be schouwd. In de jaren van dereactionnaire politiek Colijn werd die strijd hevig. We her inneren aan de intrekking van Art. 40, dat tot het incident Colijn-Marchant leidde. Aan het ontslag van de gehuwde ambtenares. Aan de eenzijde bezuiniging op Onderwijs. Van geheime onderonsjes en werken achter de schermen is de V. D. B. steeds een vijand geweest. Zoowel Dr. Bos, wien in 1913 de vorming van een kakinet werd opgedragen, als Mr. Mar chant in 1925, hebben de gevoerde onderhandelingen volledig gepubliceerd. Steeds werd een politiek gevoerd, die zich aanpaste bij de steeds veranderende maatschappelijke en politieke omstandig heden. Ten opzichte van de weermacht b.v. was aanvankelijk het streven gericht op democratiseering, daarna op vermin dering, terwijl nu, tengevolge der ver anderde internationale verhoudingen en de misdadige ontwikkeling der oorlogs techniek, nationale ontwapening wordt voorgevaar] De actie van Embden en "Van fg^Sifv^-^ders hrtben figuren uit den V. D. B. noemèrrVX'f Drucker, Dr. Bos, Mr. Marchant, Pr. van Embden, Dr. Aletta Jacobs. Gezien het enthousiasme, en de ener gie waarmee al eenige crisissen zijn doorstaan gaat de Bond zeker een goede toekomst tegemoet. Moge het zijn tot heil van het Nederlandsche volkl ONGELUK. Toen de 74-jarige landbouwer W. Floor van den Dorresteinweg alhier een koe aan een touw leidde, werd hij plotseling tegen den grond geworpen, doordat de koe den ouden man van achteren was aangevallen. Het gevolg was, dat Floor het rech terbeen had gebroken. Gelukkig was de groentehandelaar Kaats ter plaatse, die de man op zijn kar hielp en naar diens woning vervoerde. AANGEHOUDEN. De politie alhier hield een 24-jarige jongen aan, die uit Leiden per rijwiel in deze gemeente was aangeland. Het bleek der politie, dat deze jonge man niet wel bij het hoofd was, waarom van een en ander werd kennis gegeven aan diens familie Later is hij door een broeder van het politiebureau afgehaald. ONGELUK. Toen de heer Meerveld, reeds een bejaarde man, wonende aan den Wiek- sloterweg alhier de trap wilde afdalen in een woning, toebehoorende aan M. alhier en staande in het Veen, had deze het ongeluk naar beneden te tuimelen, waardoor hij minder goed terecht kwam. Het bleek dat de man eenige ribben had gebroken. Op advies van een geneeskundige, die spoedig was gearriveerd, moest Meerveld naar Amersfoort worden ver voerd. duidelijk en treffend hier VRI JZ-GOfcSDIENSTIGEN. De predikbeurt van Mevr. Mankes- Zernikke op a.s. Zondag zal aanvangen, niet te half elf, doch orfF-10 uur. VLIEGONGEVAL. Omtrent het droevig vliegongeval, hetwelk Maandag in de omgeving van Nijmegen heeft plaats gehad, kunnen wij berichten, dat de omgekomenen bij deze vreeselijke gebeurtenis zijn de ser geant-vliegenier Jansen en v. d. Kamp, beiden wonende alhier en gehuwd. Het huwelijk van beiden is nog niet lang geleden gesloten, waardoor het ongeval nog treffender is voor de ach tergebleven jonge weduwen. Een der vliegeniers schijnt in de omgeving, alwaar het ongeluk is gebeurd eenigszins bekend te zijn door geboorte of anderszins en moet even gecirkeld hebben, waarna het toestel in aanraking moet zijn gekomen met eenige hooge populieren, waardoor het vrij plotseling omlaag is gestort. BENOEMD. De heer J. Brouwer landbouwer alhier, is door H.M. de Koningin benoemd tot hulptaxateur van legerpaarden in het District Amersfoort. LANDBO0W-WINTERCURSUS. Donderdag 25 dezer 's avonds te 6V9 uur heeft in de openbare lagere school in de Kerkebuurt alhier de eindles^plaats van den, gedurende dezen winter onder leiding van den heer G. J. Lieshout alhier, gehouden 3e jaars Landbouw-Wintercur- sus. Hierbij zal de Rijkslandbouwconsulent tegenwoordig zijn alsmede liet Bestuur, de ouders der leerlingen en eenige genoodigden, en zullen de behaalde diploma's aan de daarvoor in aanmerking komende cursisten worden uitgereikt. Evenals vorig jaar, zal deze laatste cursusavond een eenigszins officieel karakter: draden. en Oms^ en"!?als^éi^grtaraei yvX. Soest aa"iv,eVezen, de heer A. A. Ka merbeek van hier, terwijl de heer J. Kuit als zoodanig voor Soestdijk werk zaam blijft. TENTOONSTELLING. Blijkens een advertentie in dit nummer zal het werk der leerlingen van de Nij verheidsschool tentoongesteld worden op Donderdag 25 en Vrijdag 26 Maart a.s. in de school aan de Molenstraat. Voor de ouders der leerlingen en verdere belangstellenden is de toegang vrij. HEEREN- EN DAMES- KLEERMAKERIJ Emmalaan 10 - SOESTDIJK - Tel. 169 Bericht de ontvangst der nieuwe voor het a.s. Seizoen BEKNELD. De heer j. W. wonende aan het Veenpad alhier, had het ongelijk verward te geraken in staaldraad, hetwelk was be vestigd aan een boom, welke moest worden gerooid. Doordat de boom een verkeerde wending nam bij het omtrekken, werd J. W. meedegesleurd en geraakte bekneld tusschen het staaldraad en wel op dus danige wijze, dat hij vrij ernstig verwond uit zijne benarde positie moest worden bevrijd. Dr. Rupert, die spoedig ter plaatse was achtte overbrenging naar van W.'s woning per politiebrancard noodig. GEDENKSTEEN A. ROEST. Het personeel van publieke- en ge meentewerken bracht ter nagedachtenis aan hun zoo droevig omgekomen makker Antonius Roest, een vrijwillige bijdrage een som gelds bijeen. Voor deze som zal op het R.K. kerkhot op het grat van A. Roest eer gedachte nissteen worden gelegd, teneinde het aandenken aan den oppa^senden man levendig te houden. Wij eeren en huldigsw de goede ka meraadschap onder bovengenoemd per- „SOL1 DEO GLORIA". Bovengenoemde Vereeniging hoopt a.s. Woensdag een concert te geven in het gebonw „Religie en Kunst" aan de Rembrandtlaan. Medewerking zullen ver- leenen Mevrouw Julia Röntgen sopraan, Baarn en de Heer Johannes Röntgen, Baarn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij G. v. d. Bovenkamp, j. A. Wiersma en des avonds aan de zaal. Besproken plaatsen d 10 cent uitsluitend bij G. v. d. Bovenkamp. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij onze lezers gaarne naar een in dit blad voorkomende advertentie. HEROPENING. Heden Zaterdag heropend de heer H. v. d. Duin, Birkstraat 10a, zijn naar de eischen der nieuwe keuringswet in gerichte Rund- en Varkensslagerij. Het geheel ziet er keurig uit en vertrouwen dan ook wel, dat succes verzekerd zal zijn. OPERA-LEZING VAN DEN HEER A. ALT. Daar de tijd mij ontbreekt, een ee nigszins beschrijvend verslag van de opera Tannhkuser nog deze week te geven, ben ik tot mijn spijt genoodzaakt dit verslag tot een volgend nummer uit te stellen. J- S GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een slagersmes, pakje inhoudende broek en twee jasjes, huissleutel, fanta siedoekje, kinderportemonnaie met eenig geld en een kindermuts. Aangeloopen een rashondje en een jonge jachthond. Te Soesterberg twee schotten van een ledikant.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1