Soester Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Mijnhardts Tabletten Fa. STRIJKER Brandstoffen en Grint Uitgever G. v. d. BGVENKAMP Soestdijk VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN iDoor VAN DIJK'S MEUBEL-TRANSPORT W. P. J. VENEMA STOFFEN en MODELLEN W. D. BOS TELEFOON 84 No. 14 Veertiende Jaargang Zaterdag 3 April 1926 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertenttén worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. KASSIERS JUIIANAPLEIN 5 TELEFOON 163 SOEST ONDERGRONDSGHE UR AN D-I NBR AAK VRIJE KLUIS 0, Osterhase, o, Osterhase Leg dyni Eler bald ins Gras... Ofschoon de naam van ons Paaschfeest onwillekeurig doet denken aan het Jood' sche Pascha of Pasach (hetgeen voorbij gaan beteekent) en men daaruit zou willen afleiden, dat ons Paaschfeest oorspronkelijk afkomstig is van het Joodsche Pascha, is het een welbewezen feit, dat het Paaschfeest in den kern niet anders is dan een gekerstend hei- densch voorjaarsfeest, een lentefeest ter gelegenheid van het feit, dat het lente- sequinoctium of de dag- en nachtevening werd bereikt. In het Duitsch (Ostern) en hetEngelsch (Eastern) vindt men duidelijk het Angel saksische Eostermanoth terug. Het Duitsche Ostern doet verder nog denken aan de heidensche godin van het mor genrood, de lente en den wasdom Ostara. Is het Paaschfeest bij de Joden een vast jaarlijksch feest (het valt bij hen immer op 15 Nisan), bij ons behoort het onder de veranderlijke feestdagen. De eigenlijke kerstening van ons Paasch feest vond reeds plaats in het jaar 325, toen op het eerste oecumenische congres te Nicea besloten werd, dat het Christe lijke Paaschfeest gevierd zou worden op den eersten Zondag na de eerste volte maan welke op de lente dag- en nachtevening volgt. Aan den Bisschop van Alexandrië werd de taak toebedeeld, om elk jaar de astronomische berekening te maken. Deze bisschop maakte dan den datum bekend in een rondschrijven, het zoogenaamde Liber Paschalis. Uit het bovenstaande volgt, dat ons Paschen nooit later kan vallen dan 25 April en nooit vroeger dan 22 Maart. Voor velen is de berekening van den juisten datum van het Paaschfeest een ware puzzle. In den loop der eeuwen hebben ver schillende geleerden zich ingespannen om een formule te vinden, waarmede men op eenvoudige wijze den datum van Jiet Paaschfeesti kon vindcn^Fen ijKsie firwei de door Professor Karl Friedrich Gausz, een Duitsch hoogleeraar te Göthingen meer dan een eeuw geleden samengestelde formule. Prof. Gausz stelde de volgende berekening voorDeel het jaartal door 19, alsmede door 4 en door 7. Noem de resten resp. a, b en c. Deel nu 19 X a en 24 door 30 en noem de rest hier van d. Tel nu op: 2X& en 4><c en 6Xd en 5 en deel die som door 7. Voeg bij het overschot hiervan het getal d. De uitkomst van deze laatste optelling geeft het aantal dagen aan, welke na 22 Maart moeten verloopen, om den Paaschdatum te krijgen. Het is wel interessant dit eens toe te passen voor het Paaschfeest van dit jaar. We deelen 1926 door 19, rest 7 a. Wè 4, 2 b. We 7, 1 c. 19Xa (is 133) en 24 157. Ge deeld door 30 blijft er 7 over. Dat is d. Nu nemen we 2X& H~ 4XC ~f~ 6Xd 5 55. Dit gedeeld door 7 geeft als rest 6. Wanneer we nu ten slotte 6 bij het getal d 7) optellen, krijgen we het cijfer 13. Dertien dagen na 22 Maart is dus de Paaschdag van 1926. En dat is, zooals we allen reeds op den kalender gezien hebben 4 April. Hoe nu de hooggeleerde heer Gausz aan deze formule gekomen is, dat kunnen we gerust in het midden laten. Laat er nog bijgevoegd worden, dat er voor een andere eeuw, een kleine wijziging in de formule moet worden aangebracht. Maar, aangezien we aan deze formule tot het jaar 1999 genoeg hebben, zullen we daarover ons het hoofd maar niet breken. Het Paaschfeest komt steeds met een vroolijken aanhang van eieren en hazen, de Paaschhazen. Juist deze karakteristieke kenmerken van het Paaschfeest wijzen ontegenzeggelijk op den heidenschen oorsprong. Het ei vinden we bij vele volken terug als het zinnebeeld van vruchtbaarheid, herboren leven. Het viel der Christelijke kerk dus niet moeilijk, aan het ei een meer christelijke beteekenis te geven en het als symbool in verband te brengen met de wederopstanding van den Christus. In de Vlaamsche Duik Almanak wordt dan ook bij het Paasch feest opgemerkt: „Een ei is een nieuw steenen graf: hetgeen er in is, schijnt dood, maar het kan levende uitbreken, het is het beeld van ons Heeren Verrij- zenisse". De paaschhaas, de mysterieuze, nooit geziene Paaschhaas, zooals Gezelle hem noemt, die de eieren in de struiken legt, is een schepsel van de godin Ostara, een vogel, die door haar in een haas was veranderd, maar die nog de macht had, op den feestdag van deze godin eieren te leggen. Hiervan is het bekende „eierenzoeken" nog een over blijfsel. Vooral in Duitschland is dat nog in zwang en in vele dorpjes zal men de jeugd op Paaschdag nog kunnen hooren zingenO, Osterhase, o, Oster hase, leg dyni Eier bald ins Gras FLORIS C. Geg. ontl. aan F. W. Drijver: Mozaïek. KAMERKRONIEK De laatste besprekingen - Een veelbewogen slotzitting - Op reces - Daarna. Met inderdaad loffelijke spoed heeft de Kamer het grootste deel van de Staats- begrooting vóór Paschen afgewerkt. De discussies waren, met een enkele uit zondering, zeer bescheiden en er was feitelijk niemand meer hinderlijk obsti naat. Bij de Onderwijsbegrooting werden enkele wenschen uitgesproken, bij de Middelenwet werd wat gedelibereerd (waarbij Minister de Geer opmerkte, dat overgegaan zal worden tot de opheffing van de opcenten op den suikeraccijns en dat binnenkort het desbetreffende wetsontwerp zal verschijnen) bij „Finan ciën" eveneens, maar de Kamer nam alles verder z.h.s. aan,zoo ook „Koloniën" en de wetsontwerpen ter bespoediging van de Zuiderzeewerken. Toch kon de Tweede Kamer niet op Paaschreces gaan, voordat er nog eens ouderwetsch gekijft was. Dat was na de oorlogsbegrooting. Ofschoon tijdens de bespreking van dit altijd eenigszins netelige begrootings- hoofdstuk het ook al af en toe knetterde en lichtte in den politieken hemel. Het begon heel kalm. De heer Ter Laan (s.d.) wilde de begrootingspost in zake den generalen staf met f 1.ver minderen, om aan te geven, dat hij tegen uitbreiding van het aantal hoofdofficieren bij den generalen staf was. Toen merkte de communistische heer Visser reeds hoonend op, dat dit amendement van den heer Ter Laan niets beteekende. Nog andere leden hadden er bezwaar tegen en het werd verworpen met 37 tegen 28 stemmen (s.d. en v.d. en Braat). Nadat eenige wenschen van minder belangrij ken aard geuit waren, bestreed de heer Zadelhoff (s.d.) den post voor de mili taire gasschool. De heer Visser (comm.) was er ook pal tegen. Maar hij deed meteen een uitval naar de s.d., door te beweren, dat de bron van net kwaad Ügt ili fr*- „hipitauV, -waartegen üc SOC. democraten ook moesten strijden „als ze daartoe niet te veel verwaterd" waren. Die uitdrukking verdroot den heer Duys (s.d.). En hij begon den heer Visser even in te lichten en er aan te herinneren wat deze zelf over het militaire stelsel in Rusland had geschreven in de Tribune, waarbij de heer Visser o.m. zou hebben beweerd, dat hem in Rustend dooreen soldaat van het Roode leger een sigaret was gepresenteerd uit een gouden siga rettenkoker, welke hij had verdiend bij het onderdrukken van den opstand te Kroonstad. Wild werd de heer de Visser en hij schreeuwde: dat is positief ge logen I Toen de heer Duys voortging, bleef de heer Visser nog maar steeds roepenJe liegt, ik zal je een leugenaar blijven noemen I Dan luwde zachtjes aan, onder hevig hameren van den Voorzitter, de storm weer en kon de Kamer weer even doorgaan met de besprekingen. De steen des aanstoots werd ten slotte door vergissing had hij gemaakt De sigaretten koker was van zilver geweest, niet van goud. De heer de Visser gooide het toen maar over een andere boeg en begon weer te betoogen, dat Rusland' wil ontwapenen, als de kapitalistische landen het ook doen. En ten slotte be loofde hij de soc. democraten aan den1 schandpaal te nagelen, omdat zij zich gesolidariseerd zouden hebben met de contrarevolutionnaire beweging van de bourgeoisie. Dat liet de heer Duys niet op zich zitten en hij riep luide, dat de communisten steeds anderen beschuldi gen van leugen en bedrog. Heftig rumoer en geschreeuw, de Voorzitter hamert, roept tot de orde. Dan sluit de Voorzitter, na eenige mededeelingen de vergadering. 20 April komt de kamer weer bijeen, wanneer de Koloniale begrootingen aan de orde zullen komen en de interpellatie de Vis ser over het optreden tegen de commu nisten. Daarna de uitgestelde punten van' de staatsbegrooting. POLITICUS. WORDT l! GOEDKOOP EN NETJES VERHUISD 3 STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. de zaak waar het om gaat geen verband. U mijnheer de Redacteur dankend voor de inzage en gelegenheid ter be antwoording Hoogachtend, L. H. DROSTE-Wilmans Voorz. v. h. „Groene Kruis". BAZAAR. De tombola gehouden van de restanten der bazaar, heeft opgebracht f42.50 Alsnog wordt verantwoord een nage komen gift van f 2.50 van Mevr. K. K. Bij de vorige verantwoording kwam voorf 100.van Jhr. Q. v. U. dit moet zijn van Mejonkvr. Q. v. U. voorts in plaats van Mej. V. f2.50 en den Heer S. f 2.50 moet verantwoord worden fam. V. Z. f 5.00. Burgerlijke Stand GEBORENBarbara Anna. d. v. P. A Kuijer en J. v. d. Bremer Jacoba Catharina Maria, d. v. E. J. H. Nolet en C. Smorenburg Maria Geertruida, d. v. W, v. der Velden en N. Boot Hendrikus Johannes. z. v. P. J. C. v. der Lugt en E. Kok. Plaatselijk Nieuws. Geachte Redactie. Mag ondergeteekende door tusschen- komst van uw blad 't volgende bekend' maken Toen in Soest eene afdeeling van h< „Groene Kruis" opgericht werd op aan' drang van Mevr. Droste en met behulp van vele anderen het was in de dagen, van Mevr. Droste candidaatstelling vooL de gemeenteraad toen werd bij on- ailucJlltul uul l£U1 uc «^imi Cu uvci dergeteekende het magazijntje gevestigd^ verschillende onderwerpennoemen we En nu komt er dezer dagen een bnrf s,echts dierkunde veeteelt, veevoeding, per post met de mededeehng dat detbemesting scheikunde, oottteelt, pluim maffa7tincrr»f>nprpn hu mn vandaan ^iiliprci r veeteelt en boekhouden. De gegeven antwoorden waren van dien aard, dat èn de heer Rijkslandbouw- sulent, èn Bestuur en alle aanwezigen EINDLES LANDBOUWCURSUS. Donderdag 25 Maart j.1. 's avonds ten ö1/» uur had in een lokaal der O.L. School in de Kerkebuurt de eindles plaats van de 3e jaars Landbouwwinter- cursus alhier. Hoofd van deze cursus was de heer G. Lieshout van hier. Om 67a uur opende deze de les, heette welkom de aanwezigen, de Rijks- landbouwconsult, de heer K. v. Daalen, 't Bestuur van de Coöperatieve Land- bouwvereeniging „Soest", Burgemeester en Wethouders dezer gemeente en de ouders en genoodigden Daarna ondervroeg de heer Lieshout Anderhalf uur lang de leerlingen over magazijngoederen bij mij vandaan zullei worden gehaald. Wanneer en waarl?'^ werd niet verweid. Wat de reÓ>^5|^ji Zenuw 75 hoofdpijn 60 Maag 75 Laxeei 60 ct Staal- 90 ct. Rheumatiek 75 ct. Keelpijn- 60 ct Hoest 60 Kiespijn 60 Griep Influenza 75 ct Nier&Blaasl gld.Galsteen l.50Wormtabl.80c Bloedzuiverende 75 Eetlustopwekkende 75 ct Koorts 60 Verkoudheids 60 Pijnstillende 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. Op elke verpak king staat de naam Mijnhardt. Let hierop'. de Kamer met 44 tegen 28 stemmen aangenomen. Bij het desbetreffende ar tikel kwam de heer Ter Laan weer op voor de mobUisatieslachtoffers en hij stelde een motie voor, waarbij de Kamer als haar meening uitsprak, dat een wet telijke regeling noodzakelijk is. Dit voor stel vond steun bij mej. Westerman(v.b.) en den heer Deckers (r.k.) welke laatste de hoop uitsprak dat de minister na Paschen met een voorstel zal komen. In dat geval zou echter de motie ter Laan overbodig worden. De heer van Dijk (a.r.) bestreed de motiede heerTilanus (c.h.) vond, dat er nu eindelijk maar eens een eind aan deze kwestie moest komen. De minister wilde ook al geen toezeggingen doen. De heer Ter Laan vatte vlam. In levendige bewoordingen schilderde hij de ellende der mobilisatie slachtoffers. De heer Oud steunde hem. En ten slotte nam de Kamer de motie, op voorstel der c.h. werd „noodza kelijkheid" veranderd in „dringende wenschelijkheid" aan met 52 tegen 13 stemmen (a.r. en 4 r.k. Rutten, Su- ring, van Vuren en Vos). Waarna de heele oorlogsbegrooting werd aangeno men met 41 tegen 26 stemmen, (s. d., v. d., Visser c.p. en Arts, r.kv.p.) En toen kwam het onweer, dat deze overigens zoo kalme kamerzitting besloot. De heer Duys vroeg het woord over een per soonlijk feit, r L dat de heer Visser (c.p) hem leugena<f#had genoemd. Hij las het citaat uit de Tribune voor. Slechts één Na informatie vernam ik le In de buurt van Lazarust: ?i Hart wonen 3o itieesüT*iccft 2e Het wijkhuis met z'n verpleging.£- artikelen ligt in mijn buurt (daar zouden dus de liefhebbers 't eerst kunnen landen). 3e Zou 't magazijntje bij mij maar tijdelijk gevestigd zijn. (dit was mij tot nog toe onbekend). 4e De menschen zouden bij mij wel eens voor gesloten deur kunnen komen, omdatik er geen meid op na houd. Tot nog toe heeft bij mij niemand geklaagd te vergeefs aan de deur te zijn geweest. Trouwens ten spijt van de meid, regel ik mijn zaakjes toch 1 Ja, toch is 't ééns gebeurt, dat juffr. Westra mij uit eene vergadering haalde voor... een óndersteek. En hoe nuttig zoo'n meubel is, onvervangbaar is hij niet. Eenigszins stekelig heb ik toen ook de opmerking gemaakt, dat zoo'n ding wel een uur had knnnen wachten. Was het voor een croupketel geweest, dan was 't een andere zaak. Ik was nog wel zoo blij met m'n magazijnzaakje, nu ik zooveel tijd over heb, maar de politiek beschikt het anders. Natuurlijk geef ik de goederen zoomaar niet over er moet eerst een inventaris opgemaakt worden en geconstateerd in welken toestand de goeden overgedragen worden. In dit opzicht ben ik een beetje punctueel. En daarom moet ik ook nog vertellen, dat ik een één gulden extra ontving van een dankbaar lid, die een croupketel gebruikt had, en deze gulden heb ik afgedragen aan het bestuur. Het schijnt gezocht, dit te vermelden, maar, nietwaar Er hadden mij wel eens meer dere en grootere bedragen ter hand gesteld kunnen worden. Aan mijn verzoek zoo'n post met voorletters van gevers naam te melden werd niet voldaan. Dus geachte leden v. h. „Groene Kruis", als jullie nog iets te halen of te brengen hebben, dan voorloopig nog naar on dergeteekende. En, Soester moeders 1 Bij wie ik zooveel Vrijwillige bakerdiensten heb verricht, denk bij een volgende candidaatstelling voor de Gemeenteraad ook eens aan mijik heb zoo graag iets te doen I E. v. d. WERFF. Eemstraat 2. Mej. v. d. Werfï maakt van een zeer eenvoudige zaak een hoop drukte. Inderdaad is op aandrang van Groene Kruis leden besloten het magazijn naar Mej. Westra te verplaatsen, omdat daar in die omgeving de meeste leden wonen, omdat in het andere deel der gemeente het wijkhuis der Ned. Herv. gemeente is gevestigd en omdat inderdaad voor gekomen is, niet eens maar meermalen, dat Mej. v. d. Werff niet thuis was. Dit wordt haar niet als een verwijt aangerekend, integendeel wij zijn Mej. v. d. Werff dankbaar voor hare goede zorgen ten aanzien der magazijngoederen. Zij moet zich echter niet zoo opwinden over een maatregel die wij in het belang der leden moesten nemen. Dat heeft met politiek niets te maken. Al haar andere beschrijvingen, over de meid, de onder steek, de inventariseering, de gulden en als klap op de vuurpijl haar begeeren naar het Raadslidmaatschap laat ik maar buiten beschouwing als houdende met ."ïderwijs een succes konden noemen, fre leerlingen waren de stof goed mach tig- Hierna reikte de consulent de diploma's en cijferlijstjes uit, feliciteerde de leer lingen met hun verdiend succes en dankte den heer Lieshout voor zijn prettige, leerzame lessen. Hierna sprak de heer Hilhorst, voor zitter een dankwoord, waarna de Bur gemeester zijn voldoening uitsprak over de vruchten, die 't onderwijs gedragen had. 't Bestuur der Gemeente zou 't Land- bonwonderwijs welwillend genegen zijn. Namens de leerlingen sprak een hunner een dankwoord tot de aanwezigen, vooral tot hun leeraar. Als blijk van waardeering bood hij namens de leerlingen aan den heer Lies hout een prachtig zilveren vulpotlood aan De heer Lieshout dankte hierna de sprekers voor hunne waardeerende woor den en richtte zich toen tot de leerlingen zelf. Goed de landbouwbladen bijhouden, lezingen bezoeken, enz. zou hen op de hoogte houden. 't Zilveren vulpotlood als bewijs van vriendschap werd dankbaar door hem aanvaard. 'tZou een teeken blijven van de gezellige geest, die altijd geheerscht had. Nadat de eerstvolgende excursie be sproken was, sloot hij deze vruchtbare eindles. Diploma's werden uitgereikt aan A. v. d. Bremer Jzn, J, van Roomen, H. Hilhorst, J. v. d. Bremer, L. Kok, W Logtenstein, A. v. d. Bremer Czn enA Hilhorst. 3 leerlingen behaalden het diploma met zeer veel vrucht, 2 met veel vrucht en 3 met vrucht. HEEREN- EN DAMES- KLEERMAKERIJ Emmalaan 10- SOESTDIJK - Tel. 169 Bericht de ontvangst der nieuwe voor het a.s. Seizoen 1926 WATERSNOOD-AVOND. De Telegraaf van 28 Maart schrijft Lang nog zal 't land gebukt gaan Hetgeen thans voor weldadigNederland bijeengebracht is zal lange niet toereikend zijn voor de schade, die door de bevol king geleden is. Er zal „helaas" een scherpe scheiding moeten worden ge maakt, die men zoeken wil doormenschen, die voor de ramp een inkomen hadden van f 24.„niets te vergoeden", en den menschen daaronder zooveel mogelijk. In ieder geval is er „veel meer schade geleden, dan de menschen ooit vergoed kunnen krijgen" en zal het verwoeste land oeconomisch nog zeer lang gebukt gaan onder de gevolgen der verwoesting Wij hebben één hoop, namelijk, dat de stroom van giften die zoo weldadig en spontaan uit Nederland is toegestroomd nog lang niet is uitgeput. Nu het land droog komt, merkt men eerst hoe enorm KERKSTRAAT 20 JULIANASTRAAT 7 groot de schade is. Mogen we naar aanleiding hiervan nog eens wijzen op den avond ten bate van de watersnood-slachtoffers 9 April a.s. in 't gebouw „Religie en Kunst". Zooals al eerder gemeld zullen medewerken Mej. C. le Cosquins, sopraan, de heer M. A. Batenburg, viool, Mevr. J. van Oldenborgh, begeleiding aan den vleugel. Dr. A. Keilholz, piano-solo, de heer J. Clémens lid Utr. St. O., fluit, de heer B. Rohde, cello, begeleiding Mej. D. Rohde ,het gemengd dubbel-Kwartet van den heer Bloemen, liederen en de heer Dr. André Saalborn, die een dramatisch gedicht zal geven. Het Comité hoopt dat ook het Soester publiek bij zal willen dragen in den nood die nog zoo dringend is en verwacht a.s. Vrijdag een stampvolle zaal in „Re ligie en Kunst". Aanvang half acht. Plaatsbespreking Donderdag 8 April 's middags van 237? uur in 't gebouw „Religie en Kunst a/d Rembrandtlaan. Kaarten verkrijgbaar ad f 1.25 en f 0.75 bij de leden van het Comité en bij de heeren G. v. d. Bovenkamp en J. A. Wiersma. Het Comité Mevr. J, van Oldenborgh Mr. J. H. van Doorne W. Lekkerkerker J. G. A. Batenburg C. F. W. Rietveld P. C. W. Foeken Mej. H. M. Meijburg GESLAAGD, voor het examen, Adsp. van Politie der heer M. E. Geslaagd Inspecteur Keizer, alhier. VERKOOPING. Ten overstaan van den Notaris A. O Dammers te Soest, zijn op 30 Maart 1926 in het Hötel „Trier" te Soestdijk de navolgende perceelen geveild I, Een villa met erf en tuin, aan de Heuvelweg No. 26 te Soest. Verkocht aan den Heer P. Man, te Soest q.q .voor f5100. II. Een perceel bouwterrein, gelegen aan den Heuvelweg te Soest. Verkocht aan den Heer M. Hornsveld te Soest, q.q. voor f 1075. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Beetzlaan alhier, is benoemd de heer H. F. W. Bloemendaal te Gendringen. INGEBROKEN. Op klaarlichten dag is Maandag in gebroken in de Nieuwe R.K. Kerk te Soestdijk. Vermist wordt een bedrag, ad f 40. aan armen- en kerkgelden. De politie is van deze diefstal in kennis gesteld en zal trachten de(n) dief(ven) op te sporen. 't Is voorzeker wel een brutaal stuk om op klaarlichten dag en in een vrij dicht bevolkte omgeving een dergelijk misdrijf te plegen. 10 JAAR GEVANGENISSTRAF GEËISCHT. Tegen J. Mariens van hier, die laatstelijk door de politie te dezer plaatse is aan gehouden en verbaliseerd wegens een moordaanslag op A. Roest, is heden door de Rechtbank te Utrecht lOjaargevan genisstraf geëischt. JUBILEUM. Dezer dagen was het 50 jaar geleden, dat de heer Joh. van Schalkwijk aan de Talmalaan alhier en de heer G. van Hees aangenomen werden als werkend lid van het R.K. zangkoor „St Caecilia". Uit de beide kerkkoren heeft men een commissie gevormd om de Gouden ju bilarissen na Paschen een feest-avond te bereiden en hen voor hun trouw en ijver te huldigen. R.K. SYMPHONIE. Op de laatste vergadering van het Dagelijksch Bestuur en de financieele commissie der R.KSymphonie is besloten op 30 April, den verjaardag van Prinses |uliana den donateurs en donatrices een concert aan te bieden. Medewerking verleent de R.K. Dameszangvereeniging, terwijl ook eenige solo-nummers zullen worden gegeven. BEZOEK AAN DE SCHOLEN. Burgemeester Dekeih en diens echt- genoote hebben een bezoek gebracht aan de openbare en bijzondere scholen in deze gemeente. Bij gelegenheid van hun komst in deze scholen, werd het echtpaar door de kinderen liederen toegezongen en werd Mevrouw Deketh met bloemen vereerd. De kinderen werden op limonade en koekjes onthaald. Dat de kinderen zich een en ander lieten welgevallen behoe ven wij hier voorzeker niet te beschrijven. TENTOONSTELLING. Dezer dagen had in de Nijverheids school aan de Molenstraat de bezichtiging plaats van de geleverde werkstukken door de leerlingen dier school. Wij hebben een en ander eens in oogenschouw ge nomen en moeten volmondig bekennen, dat hier werkelijk veel goeds wordt gepresteerd. Het geleverde werk hier stuk voor stuk te beoordeelen willen wij liever niet doen, aangezien wij ter zake niet vakkundig onderlegd zijn en alzoo uit den aard der zaak niet oordeelkundig bevoegd zijn. Wel hebben wij geconstateerd, dat zeer moeilijke ingewikkelde ontwerpen zijn vervaardigd. Vooral in de timmer-, metsel-, schilder en marmerafdeeling waren mooie werk stukken. Het Bestuur der Nijverheidsschool kan danook gelukgewenscht worden met zijn onderwijs en niet te vergeten met zijn prachtige, geheel naar de eischen des tijds ingerichte lokalen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar, geeft een ieder in overweging bij het aanknoopen van relaties met agenten van de „Wettelijke Geoorloofde Spaar kas" te Alkmaar de noodige Omzichtigheid te betrachten. VERBETERING. Naar aanleiding van een request ge stuurd aan de Maatschappij tot Exp. der Spoorwegen door Mevr L. H. Droste- Wilmans mede onderteekend door de bewoners van Soestduinen, om te komen tot een uitbreiding van de diensten in de morgenuren, is er bericht gekomen, dat in de richting Amersfoort 's morgens geen treinen worden ingelegd, maar in de richting Utrecht wordt trein 1306 ingelascht die om 8.22 v.m. van Soest duinen zal vertrekken, zoodat daarmede een betere verbinding verkregen wordt met 's Hertogenbosch, den Haag, Rotter dam enz. VER. „HET GROENE KRUIS". Het Bestuur verzocht ons mede te deelen dat het magazijn gevestigd is ten huize van Mej. R. Westra, Julianastraat 53. Artikelen kunnen ten allen tijde gehaald worden. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navöt- gende voorwerpen Een roeiboot, voetbal, zes-ledige duim stok, dop van een Motorrijtuig, Duitsch- leerboek, belastingplaatje in étui, vulpen, R.K. Kerkboekje en een huissleutel. Te Soesterberg een Heerenrijwiel. CONCERT. De Mandoline-Club „Mignon" alhier Directeur W. v. d. Kamp, zal Maandag 12 April a. s. in het gebouw „Religie en Kunst" een concert geven. Medewerking verleenenMej. Lucie van 't Erve, viool, Soest, Mej. Anniede Ridder, piano, Zaandijk en de Heer J. van Doorn, bariton, Zeist. Verdere bijzonderheden in het vol gend nummer. OPENBARE UITVOERING. De Mannenzang-Vereeniging „Apollo" Directeur Fred. Breekveldt, Baarn, zal aanstaande Woensdag 7 April,'s avonds uur, een openbare uitvoering geven, in het gebouw „Religie en Kunst". Welwillende medeweiking wordt ver leend door Dr. K. van Dongen, piano en Mej. L. van 't Erve, viool. Toegangsbewijzen f 0,75, plus 5 cent belasting, verkrijgbaar bij G. v. d. Bovenkamp, boekhandel, bij de leden en 's avonds aan het gebouw. Besproken plaatsen 10 cent alleen bij G. v. d. Bovenkamp. Zie de advertentie in dit blad. GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 30 Maart 1926, 's namiddags 2 uur. Alle Leden aanwezig. Voorzitter: Mr. G. Deketh, Burge meester. Alvorens de openbare vergadering te openen, doet de Voorzitter de deuren sluiten voor een geheime vergadering, die echter slechts van korten duur is. Daarna geschiedt de opening der open bare vergadering met een woord van welkom waarin de Voorzitter de hc jp uitspreekt dat de Raadsleden bij verschil van inzicht of principe toch vooral in de debatten zullen treffen den toon van wederzijdsche waardeering, en de besprekingen slechts zullen geleid worden door het eene groote doel, het belang der Gemeente Soest. Alvorens daarmede te beginnen zegt Spr., willen wij der gewoonte getrouw ook deze vergadering opdragen aan Hem van wien alle goede gaven zijn, en verzoek ik zegt Spr. den Secretaris het gebed voor te lezen. Hierna wordt overgegaan tot behan deling der volgende agenda. 1. Vaststelling van de notulen der twee voorafgaande vergaderingen. 2. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening 1924. 3. Vaststelling van besluiten tot beleg ging van gelden wegens uitloting van obligatiën en conversie van leeningen, en reserveering van waarborgsommen ingevolge de Lager Onderwijswet. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitkeering van het voorschot

Soester Courant | 1926 | | pagina 1