Zeven Bouwterreinen, WEI- 01 ^fÏMotgeneeêi-en veftfmait dej'&ml mm Dr. Rupert Dr. Groenman Dr. de Vos BEP kom terug HAAST y 8 Inboedel, „Zi OP net Meisje, Dienstmeisje, Kerkberichten. ALGEM. MUZIEKLEER R. A. Goedhuys «mïjXb.d. Toonkunst flinke Dienstbode NETTE LOOPJONGEN. Loopjongen gevraagd, Meisje. Te koop ORGEL, AARDAPPELEN prima Pootaardappelen W. Renselaar MARIUS ADRIANUS J0HANNES VERKOUTEREN Keukenmeisje, HARTËf^INK ANNANAS in blik Publieke Verkooping. d.d. 7 APRIL 1926, op M DE op VR Publi DONDE rn Dr. i Me|. Toegat en artikel 101 der Lager Onderwijswet aan de bijzondere scholen. 5. Adres van den Ned. Bond van Koffiehuis-Restauranthouders Soest, ver zoekende verlenging sluitingsuur. 7. Adres van verschillende plaatselijke vereenigingen, verzoekende aan hen een noodwoning te verkoopen. 8. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders a. tot vaststelling van een instructie voor den Brandraad, b. tot vaststelling van voorwaarden waar op de buitengemeenten hulp zal worden verleend in gevallen van brand. 9. Benoeming onderwijzer aan de O. L. School aan de Beetzlaan. 10. Verzoek van het Bestuur der school m/d Bijbel te Lage Vuursche tot verlee ning van subsidie ten behoeve van een opgerichte naaischool. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening der belooning toe te kennen aan de werkvrouw ten gemeentehuize. 12 Vaststelling van: a. een besluit tot beleening van effecten. b. een besluit tot het aangaan van een kasgeldleening. c. een besluit tot het verleenen van machtiging voor het opnemen van gelden van woningbouwverenigingen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake honoreering vatde verleendegeneeskundigebehandelingvan het gemeentepcrsonecl over 1925. 14. Vaststelling van het kohier hon denbelasting 1926. 15. Benoeming leden der commissiën tot wering van schoolverzuim. 16. Vaststelling eener ontwerp-veror dening op de heffing en invordering van leges ter secretarie. 17. Aanbieding van het beredeneerd verslag inzake de volkshuisvestiging over 1925. 18. Behandeling van verzoeken om ontheffing van bepalingen der bouwver ordening. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake ruiling van grond met de Ned. Herv. Kerk ter verbreeding der Torenstraat. 20. Mededeeling van ingekomen stuk ken. De notulen der beide vorige verga deringen worden zonder bemerking vastgesteld. Naar aanleiding van de ingediende rekening over 1924, sluitende voor den gewonen dienst met een voordeelig saldo van ruim 8 duizend gulden, was door de Commissie van onderzoek het volgende rapport uitgebracht De door U benoemde commissie tot het nazien der rekening 1924 heeft de eer U naar aanleiding daarvan het volgende mede te deelen Tot een algemeene financieele be schouwing meent de commissie niet te moeten komen aangezien de finan cieele toestand der gemeente bij U van voldoende bekendheid mag worden geacht. - De commissie was van oordeel dat in het algemeen leveringen aan de Gemeente door inwoners moet geschie den indien dit mogelijk is en de prijs en kwalitet gelijkwaardig zijn. Zij vraagt zich af of dit voor de levering van schoolbehoeften (zie o.a. mandaat no. 891), wel voldoende in acht is genomen. Onder volgnummer 95 blijkt, dat de kosten van het ophalen van asch en vuilnis hebben bedragen f 1104.575 de inkomsten f955.Gevraagd werd of het niet mogelijk was de inkomsten zoodanig op te voeren dat de uitgaven worden gedekt. Bij volgnummer 113, stof bestrijding, vond de commissie een uitgave van f40.voor toezicht op stofbestrijding te Soesterberg. Zie mandaat no. 91/7. Het komt de commissie voor dit geen absoluut noodige uitgave te zijn. De commissie dankt Uwen Raad voor het in haar gestelde vertrouwen en beveelt de goedkeuring der rekening bij U aan. Op bovenstaand rapport, dienden B. en W. als volgt van antwoord Als antwoord op het door de Com missie van onderzoek der gemeente rekening 1924 uitgebrachte rapport, hebben wij de eer het volgende mede te deelen De levering van schoolbehoeften, leermiddel enz. geschiedt telken jare bij openbare inschrijving. De leveran ciers te Soest zijn met hunne inschrijving aanmerkelijk hooger dan elders geves- tigden. Wat de overschrijding der kosten van ophalen van asch en vuilnis in vergelijking met de ontvangsten betreft, hieromtrent kan te voren geen zekerheid gegeven worden, aangezien dit ophalen aanbesteed wordt. Over 1925 is de opbrengst weder ruim f 100.hooger geweest dan de uitgaaf. Omtrent de al dan niet nood zakelijkheid van de kosten van toezicht op de stofbestrijding te Soesterberg zal door ons een onderzoek worden ipgesteld. Wij betuigen de Commissie onzen dank voor hare bemoeiïngen en bevelen de goedkeuring der rekening bij U aan. De heer De Koning vraagt wat bedoeld wordt met opvoeren der ont vangsten bij den ophaaldienst van asch en vuilnis, en zegt niet te wenschen dat hiervoor nog meer betaald moet worden. De heer Besselsen zegt dat dit ook niet de bedoeling van de Commissie is, nog liever zag hij 't geheel voor rekening der gemeente, maar door uit breiding van het aantal deelnemers kan althans nu het tekort verkleinen en misschien de bijdrage lager gesteld worden. De rekening wordt z.h.s. voorloopig goedgekeurd. Bij punt 2 vond de heer De Koning gelegenheid te reageeren op de be schouwingen in het Soester Nieuwsblad over de soliditeit der geldbelegging in aandeelen v. d. Utr. Hyp. Bank; doch bleef bij zijn bezwaar dat wij daarvan wel wat veel hebben, dat kan je van het goede ook overkomen zegt Spr. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Eveneens het daarop volgend punt. Bij punt 5 der agenda, voorstel om voor de café's gedurende de zomer maanden het sluitingsuur op 12 uur te stellen verklaarde de heer Foeken zich tegen. Spr. acht 11 uur een meer dan behoorlijke tijd, en wenscht in geen enkel opzicht mede te werken tot verruiming ter gelegenheid om in Café of Restaurant verpoozing te zoeken. Mevr. Droste en de heeren Besselsen, v. Eek, Endendijk en Rietveld, verklaar den zich homogeen met het standpunt van den heer Foeken en nadat ook de heer Hilhorst zijn stem daartegen uit bracht kelderde het voorstel met 7 tegen 6. (Vóór de heeren v. d. Berg, v. d. Bremer, v. Doorne, v. Elten, De Koning en Scheffer). In den Voorzitter vond dit voorstel een zwakke verdediger, waaruit Z.Ed.Achtb. wel liet blijken dat hij ten deze niet van uitersten houdt. Bij punt 7 werd voorgesteld een noodwoning te verkoopen voor f 600. hetwelk werd goedgekeurd. Een verzoek van de koopers (verschillende Vereeni gingen die 't blijkbaar voor een ver gaderlokaal wilden benutten) om de koopsom als le hypotheek er in te laten werd niet toegestaan. Bij punt 8 werden de voorstellen behoudens twee kleine amendementen van redactioneelen aard, voorgesteld door de heeren v. Doorne en De Koning, z.h.s. goedgekeurd. Hierna werd met algemeene stemmen tot onderwijzer met Hoofdacte aan de Openb. School Beetzlaan benoemd de heer H. F. W. Bloemendaal te Gen- dringen, die wij met deze benoeming gelukwenschen. Het verzoek om subsidie voor een opgerichte naaischool te Lage Vuursche, waarop B. en W. afwijzend adviseerden, vond steun bij den heer Endendijk, echter bestrijding bij.de heeren Bessel sen en Foeken. Het verzoek werd niet toegestaan. Met punt 11voorstel van B. en W. om de werkvrouw voor het schoonhou den van het Raadhuis een verhooging te geven van f150.mits zij voortaan zelf zou zorgen voor materiaal en ge reedschap, kon Mevr. Droste zich niet vereenigen. Spr. zegt dat 't volstrekt niet altijd opgaat dat zooiets voordeeli- ger moet zijn. De heer v. d. Berg verdedigde het voorstel en zegt dat 't voor de scholen nu ook zoo geregeld is, waarop de heer v. Doorne waarschuwt met „pas op voor een -advertentie van de werk sters". Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Punten 12 en 13 worden z.h.s. goed gekeurd. Het primitief kohier der hondenbe lasting wordt vastgesteld tot een totaal bedrag van f4749.—. De Commissieën tot wering van schoolverzuim worden benoemd volgens voordracht, terwijl het Presentiegeld worm vastgesteld op f27— per verga dering. Bij punt 16 ontspant zich de eerste discussie van eenige beteekenis. De heer Hilhorst kan zich niet vereenigen met het voorstel voor het heffen van leges voor bouwvergunningen zooals dat door de commissie B. en W. is aangeboden. De oude beproefde strijder voor de belangen van dep kleinen man brak daar nu ook weer een lans voor en wilde het bedrag voor kleine huisjes tot f2.50 terugbrengen. Spr. acht bij een bouwsom tot 5 duizend gulden het leges bedrag van 10 k 15 gulden te zwaar. De heer v. Eek kan zich niet begrijpen hoe de heer Hilhorst zich daar nu warm voor kan maken. (Wij gelooven dat de heer v. Eek de heer Hilhorst wel eens meer niet begrijpt). Hier is geen werkmans belang meegemoeid zegt Spr. Op de exploitatie heeft een dergelijk klein bedrag geen invloed. De heer v. Elten -kan zich ook niet aan de zijde van den heer Hilhorst stellen en meent ook dat deze bedragen niet van beteekenis zijn. De heer Foeken zegt dat de argu menten van de heeren Hilhorst en v. Eek elkaar niet tegenspreken en dat daarom de bestrijding van den heer v. Eek geen zin heeft. Spr. zegt dat zeker 10 a 15 gulden de Exploitatie niet beheerscht, maar de heer Hilhorst denkt hier ook niet aan den bouwex- ploitant maar aan den kleinen man die alles bij elkaar moet scharrelen om een eigen „gedoetje" te krijgen. Die gedachte is Spr, zeer sympathiek en daarom juist steunt hij gaarne als lid der commissie het voorstel van B. en W. dat de heer Hilhorst zoover mogelijk is tegemoet gekomen. Er is nu heel wat minder te betalen dan voorheen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Over het aangeboden beredeneerd verslag inzake de Volkshuisvesting in 1925 is de heer v. Eek niet erg te spreken. Vooral omdat hij daarin ook niet de kleinste mededeeling vindt om trent de z.i. zoo dure plicht van de gemeente, woningen te verstrekken aan menschen die geen huur kunnen betalen. Het is niet voor 't eerst dat de heer v. Eek dit Communistisch paardje be rijdt, reeds meermalen is daarover, zelfs een principieel debat in den Raad gevoerd. Ditmaal bepaalde 't zich tot een schermutseling tusschen hem en den desbetreffenden Wethouder de heer v. d. Berg. Nadat enkele ontheffingen van be palingen der bouwverordening zijn toegestaan komt de Raad tot de be handeling van punt 19, ruiling van grond met de Ned. Herv. Kerk ter verbreeding van de Torenstraat. De Voorzitter zegt deze besprekingen in dertijd op het doode punt zijn blijven staan, doch dat 't nu weer in een stadium is waarin partijen hebben bewilligd, zoowel het kerkbestuur als B. en W. Spr. hoopt dat de Raad de voorstallen zal goedkeuren. Ter verduidelijking zij medegedeeld dat vanaf-de kerkhofmuufTangs kos terswoning en het perceel v. d. heer v. Isselt een trottoir van 2.75 M. zal worden aangelegd. Daarvoor is berüTds door den heer v. Isselt grond afgestaan en nu, voorzoover noodig ook door het kerkbestuur. De boomenbij «het kerkhof blijven staan. De oude kosters woning wordt afgebroken. Hiertegenover staat de gemeente aan het kerkbestuur af de weg tusschen het terrein van de kerk en dat vairde Pastorie. De heer De Koning vraagt hoe 't moet ter hoogte van de boomen. Spr. wil de boomen graag behouden mjiar dan kan daar toch geen trottoir komen. De heer Foeken zegt dat het kerk bestuur absoluut staat op het behoud der boomen en ook het pootrecht be dingt omdat men daar eenige bescha duwing van het kerkhof wil behouden. De boomen staan echter zegt Spr. het verkeer niet in den weg en de trottoir- grens komt er juist achter te liggen. Daar niemand zich tegen het voorstel verklaart wordt 't door den Voorzitter als aangenomen beschouwd. Zoo zal dus met enkele weken een lang gewenschte verbetering van de Torenstraat werkelijkheid zijn. Blijft nog over dat op een goeden nacht*de remise verdwijnt, maar daar heeft alleen de gemeente over te beschikken. Een crediet van niax.'f 1000.— voor het aanschaffen van schoolmeubelèn wordt toegestaan. De eerste spreker bij de rondvraag was de heer De Koning die blijkbaar als tolk van een officieuse bespreking onder de Raadsleden ongeveer het volgende zeide M. de V. Wat ik gaarne wil zeggen en meen te kunnen zeggen namens alle leden van den Raad, zou ik, in acht nemende het reglement van orde eigenlijk niet mogen doen. Echter de groote mate van vrijheid die U in deze vergadering aan het woord hebt toege staan, een der Sprekers heeft zeker zesmaal het woord over eenzelfde onderwerp gevoerd, geeft mij de vrijheid met een verzoek tot B. enW. te komen. M. de V. het is van algemeene be kendheid- dat de gemeente Soest, ten gevolge van de groote groei der laatste jaren bijzondere eischen stelt aan allen die hun krachten als ambtenaar vopr de gemeente hebben te geven. Dit geldt, wanneer het ambt wordt verstaan zooals de gansche gemeente dat wenscht in hooge mate voor den hoogst geplaat ste in de gemeente, den Burgemeester. Maar M. de V., wanneer de burgerij dat hoopt en wenscht, dan dient daar tegenover te staan een waardeering4ie daarmede paralel gaat, en het is.''t gevoelen van mij, en ik herhaal &t ik meen namens allen te mogen sprekèn, dus ook van den Raad, dat daarin de thans geldende jaarwedde niet vJ^V doet. Waar nu met enkele weke Jrl.H. Gedeouc-vt-wir de. opnieuw zullen worden geregel» achte wij 't juiste moment B. en W< uit te noodigen aan voornoemd Provin ciaal College het verzoek te richten bij de vaststelling der wedden voor de Burgemeesters wel rekening te willen houden met de bijzonder veel eischende positie van dien magistraat in de ge meente Soest. Het blijkt dat dit eerste officieele blijk van waardeering voor de wijze waarop door den Burgemeester het ambt wordt gevoeld, den Voorzitter voldoening schenkt. Aan het uitgespro ken verzoek zal door B. en W. worden voldaan. Hierna kwam als uit een hoorn der overvloed een aantal wenschen en vragen ter tafel, waarvan althans wat het aantal betreft, de heer v. Eek het record sloeg. Wij zullen ze met het korte bescheid allen even noemen. De heer De Koning wenscht wandel- peiltjes in de Soester bosschen, (zal overwogen worden), vraagt welke amb tenaar de schuldige is van de onlangs gemaakte boekingfout en of er gestraft is, (ad 1, er is meer dan één schuldige, ad 2, „ja"), vraagt hoe 't staat met de voorbereiding der gasvoorziening (in vergevorderde staat). De heer Besselsen vraagt hoe't toch moet met de stoomwals, die staat maar te roesten, (zullen probeeren te ver koopen) en of er niet eens de aandacht aan gegeven kan worden dat de om geving Talmalaan spooroverweg niet zoo ontsierd wordt, z.i. was daar een brug beter dan die diepe uitgraving, (wordt aandacht aan gegeven, d.w.z. niet aan de brug maar aan bevordering van het sierlijke). De heer Foeken vraagt nu de zomer komt met de massa's vreemdelingen dat er toch eens wat banken in de gemeente geplaatst worden, (zal over wogen worden). De heer v. Eek vraagt inlichtingen omtrent het omhakken van een boom, (wordt gegeven), is ontstemd over het op 15 Maart stopzetten der werkver schaffing, (het was de, mede door den heer v. Eek vastgestelde datum), wenscht dat wordt toegezien op het verwijderen van prikkeldraad langs openbare wegen (zal zooveel mogelijk gebeuren); vraagt inlichtingen omtrent niet uitbetalen van ziektedagen, (worden gegeven), vraagt aandacht voor de gevaarlijke ingang van den Klein Engendaalweg, (zal gebeuren). Nadat aan den heer Hilhorst nog enkel inlichtingen zijn verstrekt inzake uitbetaling weekgeld enz. aan de wed. Roest, waarbij blijkt dat er een misver stand is dat echter wordt opgelost, sluit de Voorzitter deze zeer gemoede lijke openbare Raadsvergadering en gaat de Raad nog een poosje in Comité- Generaal. GERESTAUREERDE REMBRANDZAAL. Dezer dagen waren wij in de gele genheid een kijkje te nemen in de geheel nieuw gerestaureerde Rembrandtzaal waarvan de heer A. J. van Lume door aankoop eigenaar is geworden en wien wij daarmede goed succes toewenschen Allereerst heeft de heer van Lume gezorgd voor een geheel nieuw entreé, en zijn er nu ook openslaande dubbele deuren in den buitenmuur aangebracht. Door een frissche Vestibule waarnaast een ruime ontvangkamer, geschikt voor kleine vergaderingen, is men direct in de groote zaal. Deze zaal is geheel veranderd. Het groote podium is nu ook voor zitplaatsen ingericht, terwijl de spreekplaats aan hettegenovergestelde zaaleinde is, waar door een buitengewoon acoustiek is verkregen. De aankleeding is in sobere tinten gehouden. Er is ruimte voor ongeveer 350 zitplaatsen. Voorloopig is de zaal gehuurd door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk voor het houden der Godsdienstoefenin gen te Soestdijk, waardoor die in Hotel Eemland en in de Chr. U.L.O. school zijn vervallen. Reeds de a.s. Paaschdagen worden de Godsdienstoefeningen in de Rem- brandtzaal gehouden. VOOR WIE ER BELANG IN STELT. De worm in 't grasland. Verlangend wordter wederom uitgezien naar 't gras. Elk jaar weeraan, als 't voor jaar komt, zien we de weiden groen worden, de een wat vroeger, de ander later. Hoe eerder gras, hoe liever ons dit is. Want wel mist 'tvee 's winters 't groen, 't Knapt er zoo ineens weer van op, als 't frissche groen, hooi en meel vervangen gaat. De melkgift wordt hoo ger, de arbeid op de boerderij aanzienlijk minder. Mensch en vee verlangt naar de groene weiden. De laatste jaren zien we verschillende weiden ons verlangen niet bevredigen. Groen worden doen ze wel, maar't zet niet door. Op sommige plaatsen verdort 'tgras, de goede grassen verdwijnen, kale plekjes vertoonen zich aan ons oog, terwijl biezen en zure grassen welig groeien en ons land verslechten. Tien tegen één is de emelt „de grauwe worm", de oorzaak van die groote schade. Is 't eenmaal zoover, dat ons weiland er slecht gaat uilzien, dan zijn we te laat. Nu is 't tijd „de grauwe worm" te vernietigen. Nu is de schade nog maar gering. En ons weiland moet goed zijn. Ons hooiland moet veel opbrengen, want wie koopen moet, zal dit jaar duur uit komen. Er zijn door verschillende over stroomingen in ons land zooveel bunders grond voor één of meer jaren ongeschikt geworden, dat de opbrengst van die landen gering zal zijn. Daarom zorgt ieder uit 't land te halen, wat er uit te halen is. Op de eerste plaats door een goede bemesting, maar tweedens door een doelmatige bestrijding van de emel- ten. Als we in 'tgras goed kunnen zien, dat ze met hun nachtelijke maaltijden begonnen zijn, nogmaalsdan zijn we te laat. Vóór ons land verwoest is, moeten we den vijand verslaan. Wie vil, of er in zijn grasland grauwe wormen groot aantal aanwezig zijn, neme de Steek met een stokje eenige gaatjes /lak bi] ^êikaar^n? de zóde, giet" er cwr scheut benzine over en wacht. U zult er versteld van staan, hoeveel er soms uit een enkele zode te voorschijn komen. Tien tot twintig emelten kruipen van benauwdheid omhoog. Na de proel volgt natuurlijk de bestrijding, Als de nacht wat mild is, zijn alle wormen present, om onze beste grassen te vernietigen. We strooien op ons gras land een mengsel van 25 K.G. zemelen en 1 K.G. Parijsch Groen per bunder. Meer is niet noodig. De emelten zoeken de geurige zemelen op en vreten zich dood. Duizenden doode wormen vinden we boven de grond, terwijl slechts en kele den doodendans ontspringen. Nu kan op alle grasland dit middel aange wend worden. Als 'tvee er loopt, niet meer, want Parijsch Groen is een zwaar maaggift. We mengen zemelen en Pa rijsch Groen dooreen, besprenkelen daarna de massa, om 't vergift beter te doen kleven, 't Uitstrooien geschiedt tusschen duim en wijsvinger, want 't valt niet mee, om 25 K.G. op een bunder te verspreiden. Na één of meer regen buien heeft de werking van 't vergift opgehouden. Op de meeste landen is één bestrooiïng voldoende, maar mocht 't noodig zijn, dan kan de bewerking gerust herhaald worden. Van 't weer hangt veel af. Droog mild weer verhoogt de werking. Ik hoop met deze regelen eenige nuttige wenken gegeven te hebben. Wie ze toepast, zal er geen spijt van hebben. Ik wensch allen veel succes. G. J. LIESHOUT. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Zondag j.1. Soest 11Scherpenzeel 11 6—2. Deze zeer vlot gespeelden wedstrijd is door Soest II verdiend gewonnen. Scherpenzeel trad in 't begin veel beter op dan Soest, maar had nadat Soest de leiding genomen had, niets meer in te brengen, 't Samenspel was totaal zoek en Soest profiteerde hiervan in die mate dat reeds voor rust de stand stond op 31. Na de rust hetzelfde spel en werdt de stand opgevoerd tot 62. Zondag a.s. Esvac IISoest II aan vang 2 uur. Maandag 2e Paaschdag D.O.S. 4 Soest III vertrek per auto van ons terrein 12.30. E.S.V.A.C. A.s. Zondag 4 April 1ste Paaschdag Esvac IISoest II aanvang 2 uur Koud- hoornweg, terrein van Esvac. Maandag 2e Paaschdag ontvangt Es vac I de ver „de Schaffelaar" aanvang 2 uur, terwijl Esvac III naar Elinkwijk gaat in Utrecht aanvang 2 uur. Zondag 4 April SOEST Ned. Herv. Kerk le Paaschdag voorm. half 11 (kerk) Ds. D. P. Brans. 's Avonds 7 uur (kerk) Dr. J. Th de Visser, 's Gravenhage, Lithurgische Wijdingsdienst met Koorzang. Extra autobussen, vertrek van Nieuwerhoek 6.25 en 6.40. 2e Paaschdag (kerk) voorm 10 uur Ds. K. J. v. d. Berg van A'foort. SOESTDIJK le Paaschdag voorm. half 11 (Rem- brandtzaai) Ds P. de Haas v Utrecht (wegens verh van Ds. v. Paassen). 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal) Ds. K. W. Vethake van Utrecht. 2e Paaschdag voorm. half 11 (Rem brandtzaal) Ds. E. J. Mulder van Bun schoten (voor Ds. Brans) HEES. le Paaschdag (Chr. School) Ds. B N. B. Bouthoorn van Zeist. De aandacht wordt er op gevestigd dat de beide Paaschdagen de Soest- dijkdiensten in de Rembrandtzaal worden gehouden. Qeref. Kerk Juüanastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. 's Avonds 6 uur Ds. B. Alkema. 2e Paaschdag (Julianastraat) voorm. 10 uur Ds. Meijnen van Baarn. Christel. Geref. Kerk. Voorm 10 uur en 's avonds half 6 Godsdienstoefeni ng. 2e Paaschdag voorm. 10 uur Gods dienstoefening. Vrijz. Godsdienstige n. Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan 2e Paaschdag voorm. half 11 Ds H. G. van Wijngaarden van Amster dam. Solozang. ZONDAG 4 APRIL IS AANWEZIG 2e Paaschdag is aanwezig ADVERTENTiËN Wegens vestiging te Heusbroek (N.-H.), maakt ondergeteekende bekend dat hij vanaf heden zijn praktijk te Soest heeft neergelegd. Tevens zegt hij hierbij alle lidmaat-en dona teurschappen van diverse vereenigingen te Soest op. J. TH. VAN LEEUWEN, - j AETS Kerkpad Z.Z. 23. Soliegè Uitspraak (Nederl. en vreemde talen), Cursus voor Dames en Heeren f20.— p. jaar, voor leden van Zangkoren f 15.- per jaar. Clubjes f 30.— p. j. resp. f 25.— p. j. QEDIPL. LEERARES GED1PL. LEERARES in spreken EMMALAAN l SOESTDIJK Mevrouw den Bliek vraagt met 1 Mei een voor dag, of dag en nacht. Mevrouw Kramer, Rembrandtlaan 4, vraagt zoo spoedig mogelijk een voor dag of dag en nacht. Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd, bij C. van Ee, Kerkstraat 7. Direct gevraagd MAISON OKHUIJSEN. plm. 15 jaar. VAN DIJK JONKER, Steenhofstraat 55, Soest. Gevraagd een flink Juffrouw middelb. leeft, komt ook in aanmer king, van 'S' m. 8—6 u. 's av. Zich te ver voegen F. C. Kuijperstraat 11, Soestdijk. ERNSTIG GEMEEND Alles vergeten en vergeven. TRELDU. 12 registers, prachttoon voor f 150.—Te zien Heete Akkerweg 23, bij de Beukenlaan Soest. Puike consumptie aardappelen te koop en circa 2 voer roggestroo. Adres „Kampoord" Soesterberg. Nog in voorraad een kleine hoeveelheid tegen zeer scherp concurreereende prijs. BELEEFD AANBEVELEND, WIEKSLOTERWEG 15 W.Z. FAILLISSEMENT G. J. LENGERS te Soest De goedgekeurde uitdeelingslijst in dit faillissement ligt gedurende tien dagen ter ko^telooze inzage van crediteuren op de Grifhen der Rechtbank te Utrecht en van het Kantongerecht te Amersfoort. De Curator, Mr. F. C. TERLINGEN. GEBOREN C0RNELIS J0HAKNES ZOON van J. KRAAIJENHAGEN J. M. KRAAIJENHAGEN— Oostenrijk Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze DOCHTER MARIA CATHARINA F. J. PLESMAN M. C. PLESMAN—Molenaar BAARN, 30 Maart 1926. $XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX:; v Den lOden April hopen onze geliefde 0 Ouders 8 L. BERG 8 1 J. BERG-Westerveld hun 12'/2 jarige Echtvereeniging te O herdenken. X Hunne dankbare kinderen, X BERENDINA Q CHRISTINA X LOUISE Soest, April 1926. x Nieuweweg 83. o CXXXXXXXXXXX5CXXXXXXXXXXXXXXX": Heden overleed na kortstondige on gesteldheid tot onze diepe droefheid in den ouderdom van ruim 73 jaar onze lieve Man, Vader, Behuwdvader en Stiefvader DE WELEDELGESTRENGE HEER OUD NOTARIS, eerder Weduwnaar van Vrouwe EELKJEN BEEKKERK. Soest Mevrouw W. Verkouteren— Cranier. Sloten (Fr.) J. H. W. Verkouteren en Verloofde. Dordrecht A. I. Verkouteren en Verloofde. Blerick H. J. W. Verkouteren M. E. Verkouteren Karhoff. Bandjar (Java) B. C. van Tienen M. van Tienen—Jonker. Soest, 30 Maart 1926. Bosstraat 5. Gevraagd te Utrecht met 15 April of 1 Mei, een net Hollandsche of Duitsche. Loon f 300.— en waschgeld. Adres brieven Emmalaan 19, MIDDELWIJKSTR. 3, TEL. 182 De origineele Amerikaansche Mo i". i 'i i* 'i »-v ninnramwwy^.p en Amandelgries 12 cent per ons Vanillegries 10 cent per ons f 0.55, f 0.60, f 0.75 en f 1.10 Peren 1 K.G. blik f1.221/» Abricozen 10.98 Perziken f0.98 Droste's bonbons vanaf 35 cent per ons. Pastilles, Reuze flikken, Prins de Café, Luxe Doozen. BAARN (Wegens opheffing van het Pension „Cuba") Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn, zal op DINSDAG 13 APRIL en WOENSDAG 14 APRIL 1926, telkens des voormiddags 10 uur, in de Villa „CUBA", Faas Eliaslaan 11 te Baarn, publiek a contant verkoopen Den gehaelen keurig onderhouden bestaande uit Pianino, niahonieh. Salon- Ameublementen, Eikenh. Eetkamer ameuble menten, diverse Slaapkamer ameublementen, mahonieh. linnen- en andere kasten in ver schillende houtsoorten, dames Cylinderbirreau tafels, stoeten, divan met kleed, kapitale spie gels, schilderijen, platen in lijst, klokken, pendules, electr. kronen en ornamenten, ledi kanten met matrassen, veeren bedden, kus sens, dekens, wasch- en nachttafels, tapijten, karpetten, linoleums, tafelkleeden, loopersen matten, onder- en overgordijnen, tafellinnen, eet- en ontbijtservies, koffie- en theeserviezen, kristal- en glaswerk, vazen, beelden, Pfaff- trapnaaimachine. Bijzondere Keuken-Inricht., pannen, porcelein- en aardewerk, koper-, blik-, tin- en ijzerwerk, kachels, compleet steriliseer- toestel, fraai serre ameublement, geschilderde tuinmeubelen, tuingereedschap etc. etc. Te bezichtigen Zaterdag 10 April a.s. tegen betaling van 10 cent ten behoeve van het Ziekenhuis te Baarn en Maandag 12 April a.s. kosteloos telkens van 10—4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van ge noemden notaris en bij den heer A. HORS MAN Jr., Makelaar, MoIIerusstr. 1 te Baarn, Tclef. 365. Notaris F. P. E. van Ditzhuijzen te Baarn, zal publiek verkoopen des 's avonds 8 uur, in het Hotel Centraal te Baarn ieder plm. groot 800 M2., bij het Domein Soestdijk, plm. 100 Meter gelegen van de gedenknaald en het bosch van H. M. de Koningin-Moeder, de mooiste perceelen tus schen Baarn, Soestdijk en Omstreken. Een ongekende aankondiging van bouw terreinen. De perceelen zijn afkomstig van het Koninklijk paleis alhier. Verkoop bij opbod en afslag. Betaaldag der kooppenningen 20 Mei 1926, en te aanvaarden vrij van huur. Nadere inlichtingen verstrekt genoemden Notaris. Nots. en Mr. des voo veld" te Gebrs. De zei hofsl met aa landen 1. 2. e en Be: Eemnei weg tot grootte Te vei Betalin 1 Mei aa steld. Br( en kaarte noemde 1 van het f LAN te Soest i groot plm aldaar aar groot elk 's middags te Utrecht Onder BUN Notaris Mr is voornen VERHURIh des voormi Huis „Groe Verhurinj genoemden verkrijgbaa aan het C

Soester Courant | 1926 | | pagina 2