H. III. SPIJKER, fflËÊDföïll. 25, TELEF. 13 Behandelen ie IM en Elttiien. ioiiisiireei P. lil ARMBAND-HORLOGES la porte Co. H.A.HAK - BAARN Rivier-en Berggrind Probeert U eens een doosl D. F. VOIGT UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bareau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 GOUD - ZILVER - DOUBLÉ 0ecfrolecboiscb en Werktuigkundig ^-Bureau---èl ALLE BOUWMATERIALEN Steenhofstraat5 TelefoonS45 Bouwcrediet beschikbaar. N.V. L. DE RUITER Co's Brandstoffenhandel - 5e Jaargang No. t5 Gecontroleerde oplaag te aamen 6500 exemplaren. Vrijdag 16 April 1926 soEmiw™ Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN. Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM. Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soesfcer Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Ter gelegenheid van het 25-jarig toonkunstenaars-jubileum van Alphons Vranken, werd een drukbezochte receptie in „Parkzicht" te Amsterdam gehouden. Een gedeelte uit den grooten groep met in het midden den bekenden jubilaris. BELEGGING VAN GEMEENTE-GELDÊN Slot. Na de uiteenzetting van onze zienswijze over de belegging van gelden in obligaties e.a., rest ons nog de aankoop van onroerend goed als object voor belegging te stellen te genover de oude methode. Wij laten daarbij de overweging, dat be legging in waarde-papieren administratief reeds veel eenvoudiger is, dan welke andere belegging ook, buiten beschouwing. Hoewel zeker nidt van belang ontbloot, geven wij eenige meerderen omslag gaarne cadeau. Het gaat alleen om de finantieele verhoudingen en daarin is natuurlijk pro en contra. De eerste vraag, die zich voordoet en be antwoording vraagt is wel deze, of het voor een gemeente, zelf eigenares van honderden hectaren meerendeels woeste gronden, ge- wenscht kan zijn, cultuurgronden en dies productieve gronden aan tèTcOOpVn. De woeste gronden zijn, zoolang zij het eigendom der gemeente zijn, zoo goed als inproductief. De vraag houdt verband met de exploi tatie der gemeentegronden, in dier voege, dat de voorsteller wenscht, kapitalen vrijge komen door verkoop van inproductieve (woeste) gronden, te bestemmen voor aan koop van graslanden etc. Productieve of rente-opbrengende gronden dus. Deze vraag kan niet anders als bevestigend worden beantwoord. In zooverre staan wij naast den voorsteller. Een andere vraag is echter of deze beleg ging de voorkeur verdient boven de andere. Op deze vraag kan alleen een onderzoek naar de soliditeit der belegging het antwoord geven. Bij zulk een onderzoek springt al dadelijk een groot voordeel in het oog, hetwelk pleit voor den aankoop van productieve gronden. De waarde van zulke eigendommen is, ten deele althans, een blijvende. Zij kan nooit geheel te loor gaan. Naar menschelijke be rekening althans. KERKBERl CHTEN SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 Het bezit van gronden, die door verhu ring of bearbeiding geregelde baten afwer pen, is daarom een vrij zeker bezit, met een vrij zekere opbrengst. Het risico van algeheel verlies is bijna ondenkbaar. Hier is een tegenstelling met een bezit van welke obligaties ook, waarvan de solied ste deze zekerheid niet absoluut geven kan in deze zelfde mate. Zelfs de pandbrieven van de U. H. hoewel o.i. in dit opzicht het meest nabij komende, wijl zij de reëele waarde vertegenwoordigen van de uitstaande hypotheken, staan daarin ten achter. Hoewel van betrekkelijke beteekenis, zien wij hierin een voordeel ten gunste van het hangende voorstel. Noemen wij alzoo in de eerste plaats dit voordeel, wat natuurlijk niet het eenige voor. deel is en gemakkelijk met meerdere van minder groote beteekenis ware te comple- teeren, daarnaast staan ook nadeelen. Na- deelen, welke wij niet breed zullen uitme ten, alleen noemen willen. Ten opzichte van de pandbrieven toonden wij aan, dat zij als rentegevende eigendom men èn naar beursnoteering èn naar rente opbrengst staan in volle overeenstemming met de normale waarde van het geld. Be houdens zeer bijzondere omstandigheden, mocht worden aangenomen, dat zij op een constante basis vast staan. Hoe is dit nu ten aanzien van de waarde van graslanden e.d.? Kan worden gezegd, dat de landprijzen, die in de laatste jaren en ook thans nog worden betaald normale, d.i. constante prijzen zijn, die zich in de toekomst "kunnen handhaven? Daarvan hangt toch de waarde van de be legging af. Is er verwachting, dat na een aantal jaren, deze prijzen zullen zakken, dan is daarin een element van risico gelegen, waarmede rekening dient gehouden. Het gaat toch bij de belegging van ge meente-gelden om de bewaring daarvan voor het nageslacht. De baten alleen mogen die nen tot gebruik voor alle tijden. Er dient dus te worden gerekend met de toekomst. Tegenover elkander stellende meenen wij, dat door een gemeente-bestuur met deze vraag rekening dient te worden gehouden. Hierin staat het niet gelijk met een per soon, die voor zijn levensonderhoud of voor zijn kinderen deze gronden zou aankoopen. Bij deze gaat het om de winning van het dagelijksch brood, waarin altijd risico is be grepen en het in de eerste plaats aankoopt om de gelegenheid tot arbeiden. De economische toestand van het boeren bedrijf is, zijn wij van een goed inzicht, niet gelijk aan den algemeenen stand van zaken. De algemeene inzinking in handel en be drijf heeft althans niet in zoo ernstige mate nog in het veehoudersbedrijf ingegrepen. Geklaagd wordt over nog abnormaal hoo ge landprijzen en pachten en de sommen, die ook in deze omgeving worden betaald voor goede boerderijen, zijn van dien aard, dat de vraag of zij zich in de toekomst zullen kun nen handhaven zeer gewettigt is. Wij willen op dit vraagstuk thans niet dieper ingaan. Een afzonderlijke beschou wing over de oorzaken van deze verschijn selen van landhonger, ware zeker op haar plaats en zou tevens doen zien, dat het nog niet herstelde wereldverkeer de oplos sing der moeilijkheden nog lange jaren zal tegenhouden. Zoolang zullen zich de hooge prijzen ook handhaven. Evenwel en hierop moet worden gelet zal naast winning van vruchtbaar land en de cultiveering van woeste gronden, steeds meer algemeen de verplaatsing van de boerenbe volking naar andere deelen der wereld de aandacht vragen. De intensieve propaganda voor emigratie door regeeringen en verkeers-ondernemingen begint reeds thans, mede in ons land, vat op de geesten te krijgen. Gehecht aan eigendom en arbeid als geen ander deel der bevolking, zullen de toestan den o.i. vanzelf daartoe in de toekomst leiden. Juist in ons land, waar de overbevolking niet alleen de werkeloosheid jaar op jaar vergroot, wordt voor genoemden stand de mogelijkheid van eigen bezit jaar op jaar kleiner. Bij herstel van het wereldverkeer en door de correctie, die elke abnormale toestand op den duur met zich brengt, verwachten wij wel niet in de eerste jaren, maar in de toe komst zeker daling van landprijzen. Een gemeentebestuur, dat voor de toe komst moet zorgen en met deze mogelijk heid geen rekening zou houden, zou zich terdege vergissen. Bij een belegging in deze richting is dus de mogelijkheid van verlies een beduidend risico niet uitgesloten. Als wij dan ook nogmaals herhalen, voor een voorzichtige poging gaarne aan de zijde te staan van den voorsteller, dan doen wij dit om andere redenen dan die van meerdere veiligheid. Het risico is hier evengoed aan wezig. SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur, (Kerk), Ds. E. Reeser, van Hoogland. Nam. 6 uur (Kerk), Ds. J. Goslinga, van Utrecht. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Ds. K. W. Vethake, van Utrecht. Nam. 6.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. D. P. Brans. Voorm. 10 uur, (Chr. School Hees). Geen dienst. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Openbare belijdenis. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulu» Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Docent De Bruin, van Apeldoorn. Vereeniging van Vrij*. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. K. F. Sparnaay, van Amsterdam. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. 1. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur- WoensdaaravronH 7 uur i«->f Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. A. v. d. Wissel, van Bilthoven. Dinsdag 20 April, 's middags 12 uur, Hu welijkswijding van H. Uljee en N. M. Tibbe, Ds. W. Mackenzie. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting, nam. 3.30 uur openlucht meeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. Dinsdagavond 8 uur openbare samenkomst geleid door brigadier en mevr. Wijkhuizen. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 6 uur Ds. Gun ning, Drogist. Gediplomeerd Opticien BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk IW" Eerste Soester Electrlsche Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN BINNENLAND In de Eerste Kamer. De C. H. Unie en het gezant schap. Propaganda voorlage belasting en de gevolgen. De Eerste Kamer heeft in hare vergade ringen van de vorige week nog eens dunne tjes het debat over de crisis overgedaan. Dunnetjes dan in de beteekenis, dat zier niet te veel tijd aan heeft besteed. Overi gens stond het debat over het algemeen vrij wat hooger, dan in de Tweede Kamer/ De algemeene indruk is wel, dat daa" de coalitie nog niet springlevend is; en niet dit maar vooral dat onder onze senatoren, Zoo wel van C. H., R. K. en A. R. huize alles* zal worden in het werk gesteld om de richt, sche samenwerking te herstellen. De rede van Prof. Anema (A.R.), die van dit gevoelen zoo ernstig getuigenis gaf, vond goeden weerklank bij de coalitie-genocten. In denzelfden geest spraken ook de lieer Lanschot (R.K.) en De Vos van Steenwijk (C.H.). Het herstel der coalitie in het belang van land en volk vindt in de Eerste Kamer war me vrienden. De tegenstanders hebben zich evenmin on betuigd gelaten en vooral de V. D. professor Van Emden heeft met groote en dikke woor den de kromme politiek van Mr. Marchant goed willen praten. De heer Lanschot (R.K.) zeide hiervan: „lk BAARN BANKIERS SOEST - BUSSUM In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.— per jaar en acht Mr. Marchant hoog, maar als deze op het politieke oorlogspad is, gaat het hek van den dam en is hij niet te houden. Nu heeft hij zich politiek onmogelijk gemaakt". Voorloopig kan Z.H.E. Gestr. het er wel mee doen. In de vergadering van de C. H. Unie is. de'houding van de C. H. fractie inzake het gezantschap bij den H. Stoel goedgekeurd. Evenwel waren er ook stemmen, die een ander geluid deden hooren, dan die van het opgeschroefde anti-papisme, waarvan som migen in die partij blijk gaven. Vooral de rede van Dr. de Visser geeft een eigenaardige kijk op de mentaliteit der C. H. broeders. Uit het volgende citaat blijkt wel, dat een geheel tegenovergestelde houding als deze fractie innam, evenmin onmogelijk werd ge acht en doet het ons leed, dat het enge standpunt van de anti-roomsche politiek het moest winnen van het groote belang, met name het behoud eener rechtsche regeering. Spr. releveerde allereerst de geschie denis van het gezantschap bij den Paus, waarbij spr. bestreed, dat de C. H. in 1915 bij het instellen van het tijdelijk gezantschap overstag zijn gegaan en ver der onder applaus er op wees, dat door Lohman de weder invoering van het ge- izantschap geen gewetenszaak geacht iwerd, doch alleen niet in overeenstem- jming met de beginselen, die ons land 3$s vele jaren als juist en rechtvaardig "ft erkend^ lil uil upzlLlii diuub ÖJJI. bta IK i geheel aan Lohman's zijde. Maar tevens ben ik van meening, dat het verzet van Lohman tegen het herstel der legatie in 1925 aanvankelijk even sterk zou geweest zijn als vroeger, omdat de politieke om standigheden, die hem in 1920 in de op positie brachten, sindsdien niet noemens waard zijn veranderd. In zooverre heb ben de heer Snoeck Henkemans en de andere leden der Chr. Hist. Kamerfractie trouw- zijn spoor gedrukt. Ik heb dit gebillijkt, hoewel ik persoonlijk, eenmaal als Minister een deel der verantwoorde lijkheid, door mijn blijven in het ka binet, medegedragen hebbende, niet op eens die verantwoordelijkheid van mij wilde schudden, door openlijk aan hunne zijde te gaan staan. Als eerlijk man heb ik hiertoe niet kunnen en willen komen en ik zou het nog niet doen. (Applaus) Doch wel weet ik niet of Lohman al klinkt het op het eerste hooren vreemd niet ten slotte tegen het amendement- Kersten zou hebben gestemd. Zeker zou hij dit niet gedaan hebben op het drei gement van Dr. Nolens, hetwelk onte genzeggelijk een zware politieke fout is geweest en blijft. Maar of hij het zou volgehouden hebben na de politieke ma noeuvre van Mr. Marchant, is bij mij aan rechtmatigen twijfel onderhevig. Ik kan mij toch een Lohman voorstellen, die pa de redevoering van den heer Mar chant, die eigenlijk hierop neerkwam: „lk ben wel vóór het gezantschap, maar om de coalitie en het Kabinet-Colijn te bre ken, stem ik er tegen", hartstochtelijk zou zijn opgestoven en zou hebben uit geroepen: „Ik ben tegen het gezantschap, imaar nu 't er links om te doen is, de boel in de war te sturen, stem ik er Ivóór". (Langdurig applaus). Jammer, dat de C. H. fractie zich niet tot dit standpunt wist op te werken. Et zijn in ons goede land vele gemeenten en niet alleen kleine waar de financiën een leelijke druk gekregen hebben. De oorzaak hiervan ligt lang niet overal in een slordig beheer. Integendeel zijn er voor beelden, dat zelfs bij zuinig beheer toch aan groote tekorten niet kon worden ontkomen. .Bijna alle groote steden lijden aan dit euvel en het frappeert, dat langzamerhand in de grootste plaatsen het A. R. wethouders zijn, die de financiën in orde moeten maken. Na Den Haag, waar Mr. de Wilde zulk uitnemend werk leverde, kreeg in Rotterdam de heer Schouten deze zware taak op zijn schouders en nu in Arnhem de boel hope loos is vastgeloopen, mag de heer Smeenk trachten te redden wat er te redden valt. Dë concurrentie in een laag belastingcijfer der laatste jaren heeft in vele gemeenten de moeilijkheden slechts verschoven en het eind draagt de last. ^tfat ons echter in de houding van den heer Smeenk sympathiek aandoet is wel dit, dat hij zijn voorganger, den V. D. heer IJs- selmuiden niet afkamt, maar veeleer diens beleid nog zooveel mogelijk dekt. Een houding, die anderen tot voorbeeld kan strekken, vooral als zij het er eer slech ter dan beter op maken. De heer IJselmuiden had verzuimd een bedragje van f 130.000.— te reserveeren voor terugbetaling aan het rijk van pensioen-te korten. En daarmede is Arnhem in last. De fiolen van toorn breken los over den afgetreden wethouder. De heer Smeenk heeft echter de verontwaardiging een beetje in een hoekje gezet. De heeren behoefden zich niet aan. te stel len of ze er niets van geweten hadden. De regeering is alleen wat vroeger gekomen, dan werd verwacht. En de heer Smeenk stelde maatregelen voor om de schuld zoo spoedig mogelijk in te lossen. Daarbij moest de factor naar boven en de ambtenaren ook mee betalen. Niets aan te doen. Arnhem heeft als zoovelen boven zijn stand geleefd. Makelaar - Taxateur Bi) het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen INGEZONDEN STUKKEN SOESTDUINEN, 13 April '26. Geachte Redactie, beleefd verzoek ik U het onderstaande te willen opnemen in Uw veelgelezen blad. Mej. Van der Werf maakt van een zeer eenvoudige zaak een hoop drukte. Inder daad is op aandrang van „Groene Kruis"- leden besloten, het magazijn naar Mejuffr. Westra te verplaatsen, omdat in die omge ving de meeste leden wonen, omdat in het andere deel der gemeente het Wijkhuis der Ned. Herv. Gemeente is gevestigd en daar inderdaad voorgekomen is, niet eens maar meermalen, dat Mej. Van der Werf niet thuis was. Dit wordt haar niet als een verwijt aan gerekend, integendeel, wij zijn Mej. Van der Werf dankbaar voor haar goede zorgen ten aanzien der magazijn-goederen. Zij moet zich echter niet zoo opwinden over een maatregel, die wij in het belang der leden moesten nemen. Dat heeft met politiek niets te maken. Al de andere be schrijvingen over de meid, de ondersteek, de inventariseering en de gulden laat ik maar bxiiti_ir bcavli^/uv. Ii.g, duur iici niol de- naak waarom het gaat, geen verband heeft. Het magazijn is gevestigd bij Mej. Westra, Julianastraat 53, waar ten allen tijde goede ren gehaald kunnen worden. U mijnheer de Redacteur dank ik voor de gelegenheid ter beantwoording. Hoogachtend, L. H. DROSTE-WILMANS. Voorz. v. h. Groene Kruis'. Natuurlijk gaven wij Mevr. Droste gaarne die gelegenheid. Het debat sluiten wij hier mede meteen. Red. Na de pauze vulde de voorzitter deze me- dedeelingen nog aan, met te zeggen, dat door het bestuur van „Religie en Kunst", de zaal gratis was ter beschikking gesteld en dat de Heer Tolboom gratis de zaal met groen en bloemen had versierd. Dan werd vervolgens het programma af gewerkt. En welk een programma? Als nummer één staat daar op: Dr. A. Keilholz van Den Haag, welke op de piano zal voordagen: „Grande polonaise brillante", van Chopin en na de pauze nog „Valse de Concert", van Glasounout, „En Beteau" van Debusey en „Cartége", van Debusey. Deze Heer Keilholz heeft zich doen kennen als een geweldig virtuoos op de piano. Hij heeft in z'n verklanking van de stukken die hij speelde, de vleugel doen schateren en doe jubelen in strakken cadans en uitbun dige blijheid, maar ook doen weenen en weeklagen van droefheid en smart, om dan weer op het instrument te vertolken de sid dering van de angst, of de uitgelaten dar tele vroolijkheid van een huppelend kind. Wat was dat mooi. In één woord: „Bril- liant". No. 2 was Mej. Stans le Cosquino de Bussy. Mezzo-sopraan, van Amsterdam, wel ke „Rodelinda" zong van Handel in 't Ita- liaansch en „Plaisir d' Amour", van Martini in 't Fransch. Zij werd begeleid door Mevr. J. v. Oldenburgh. Na de pauze zong zij nog: „Wie op God vertrouwt", „Liedeke" en „Dans, vlinderke, dans", drie liederen van H. C. v. Oort. Deze dames oogstten veel applaus, wat dan ook ten volle verdiend was. Zij werden beiden vereerd met bloemen en nadat nog eens was herhaald: „Dans, vlinderke, dans", had Mej. de Bussy voor de tweede maal bloemen in ontvangst te nemen. De Heer en Mej. Rohde uit Hilversum stonden als no. 3 op 't programma, met cello en piano. Zij vertolkten „Adagio", van Bargiël en na de pauze „Widmung", van D. Poppen. Prachtig beheerscht de heer Rhode zijn mooie cello en met bezieling en virtuositeit draagt hij de stukken voor. Wij hebben z'n cello hooren zingen. Boven dien was bij deze twee menschen het sa- menspel van solist en begeleiding „voortref felijk". 't Was één geheel. Piano en cello, cello en piano. Een wedijver om de kunst te „dienen", niet om te overheerschen of te prae-domineeren. Een zich geheel „geven" en „aanpassen" aan elkaar, 't Was subliem. Mej. Dina Rohde ontving bloemen, welke dubbel en dwars verdiend waren. Daarna kre gen we te genieten van een solo voor fluit, van den Heer J. Clemens, uit Utrecht. Hij NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 —TT] De groote slipjacht van j.1. Zaterdag, van Laren naar de Lage Vuursche gehouden. Achtei de meute. PLAATSELIJK NIEUWS KUNSTAVOND WATERSNOOD Vrijdag 9 April had in het gebouw „Reli gie en Kunst" de aangekondigde Kunstavond plaats, ten bate van de Watersnood-slacht offers. De voorzitter van het comité opende deze bijeenkomst. Hij memoreerde, dat het de tweede maal was, dat hij hier als voorzitter een bijeen komst leidde, welke „leniging van nood" ten doel had. De vorige maal was het voor de slachtoffers der stormramp in Borculo, welke niet zoo groot was als nu deze door het water. Had het comité toen de medewerking van dilettanten, nu hadden ze uitgezien naar krachten, die evenredig waren aan de zooveel grootere ramp nu als toen. „Want", zoo zeide spr., „vergeleken bij deze waterramp, was de stormramp ook maar dilettantisme?!?! Voorts las hij nog enkele namen voor van ingezetenen, weike door het beschikbaar stel len van koffie, thee, cake enz. ook van hun kant niet weinig hebben gedaan, om het saldo zoo groot mogelijk te doen zijn. Vervolgens deelde hij eenige wijzigingen in het programma mede, aangezien de Heer M. A. Batenburg verhinderd was z'n toege zegde medewerking te verleenen. speelde een sonate in g. kl. terts, van Han del. Mej. Lucie van Heerde zat aan den vleu gel. Zoo'n sonate voor fluit, is 'n heele pres tatie voor een solist, want een fluitspeler heeft geen gemakkelijke houding en 't min ste of geringste is oorzaak van bij-geluiden. Na de pauze deden zij ons nog genieten van „Andante in C. dur", van Mozart, een schitterend fluitnummer en „Menuet" uit de „Arlésiene Suite", van Bizet. Een zeer dank baar applaus was de belooning aan den so list, terwijl ook aan Mej. v. Heerde bloe men werden aangeboden. Als volgend nummer kregen we een ver sterkt dubbel kwartet te hooren, onder lei ding van den Heer J. E. Bloemen. Ieder, die wel eens in een kwartet of dub bel kwartet heeft medegezongen, weet, wel ke groote moeilijkheden daarbij zijn te over winnen. Daar zijn o.a.: groote zuiverheid van zang; goede en duidelijke uitspraak; „han gen" aan den dirigeerstok; luisteren naar elkaar. Daar komt nog bij: „Keuze van zang nummers". Dit is dan wel meer speciaal voor den leider. Laten we nu maar dadelijk zeggen, dat we rnet zeer veel genoegen hebben geluis terd naar den zang van dit clubje, dat, het bleek uit de vertolking, een open oog heeft gehad voor de vier hoofdvoorwaarden voor kwartet-zang: „zuiverheid, uitspraak, letten op directeur en naar elkaar luisteren. Al»

Soester Courant | 1926 | | pagina 1