Behandelen alle Bank en Eflecienzahen. UloninoDureau P. muil Radio-Costuums H.A.HAK - BAARN LA PORTE Co. UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 ALLE BOUWMATERIALEN H. J. SUKKEL Engelsche Sloffen Uitnemende kwaliteiten vanaf f 53.- D. F. VOIGT Qecfrofecboiscb enCüerktaigkündijcj MJ3ureau-^|j Steenhofstraat5 TelefoonS45 Bouwcrediet beschikbaar. 5» Jaargang No. 17 Gecontroleerd» oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 30 April 1026 SOEmiMM Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baam: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk. Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuuroche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.30 SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. H - Schootstr. 39 TEL. 213 BINNENLAND Heidensche zeden. Overspel als eisch van democratische cultuur. Het ministerie van oorlog in April. Een van de belangrijkste punten van over eenstemming tusschen de drie Christelijke Staatspartijen is altijd geweest de strijd voor de heiligheid van het huwelijk. Overtuigd, dat slechts de christelijke zede- leer ons volk kon beveiligen voor den invloed van allerlei paganistische theoriën, hebben de rechtsche partijen terdege ingezien, dat het huwelijk, de voornaamste pijler van ons volksleven, de felste aanvallen zou hebben te verduren. Wat ten deze na den oorlog in de Ooste lijke landen is gepredikt en aangedurfd; welk een ontaarding en ellende daarvan de gevol gen zijn geweest, behoeven wij thans niet te herhalen. Wie echter meenen mocht, dat daarvoor in ons land geen vrees behoeft te bestaan, oor- oordeelt wel een zeer oppervlakkig oordeel. Een streven naar meer zedelijke vrijheid, dat wij niet anders kunnen noemen als on zedelijke bandeloosheid wordt ook hier open. lijk verdedigd en gepropageerd. Een voorbeeld daarvan vinden wij in het orgaan van de Democratische Partij van een der vorige weken. Tiet goed recht der Christelijke politiek wordt door die partij volkomen ontkend, die is uit den tijd. Een hinderpaal voor dé moderne (democratische?) cultuur.ontwikke- ling. Wij lezen daar: „Vooral wanneer echtgenooten beide tus schen veertig en vijftig jaar oud zijn, mist de vrouw het recht haar man een liefdesbe trekking tot een andere, jongere vrouw te ontzeggen De schrijver veroordeelt nog wel uitspat tingen van den man in polygamie en erkent --J<v moreel e en hygiënische bezwaren der pros titutie. Verder gaat hij niet. Die vallen bui ten zijn betoog. „Hij bedoelt dan ook", zegt hij verder: „buitenhuwelijksche liefdesbetrekkingen, die op even hoog peil staan als het huwelijk zelf. Moeilijkheden kunnen zich zeker hierbij voor doen, zelfs in groote getale. Deze kunnen in sommige gevallen zoo zwaar wegen, dat de man van het volgen zijner latere liefde moet afzien. Maar dit mag niet tot een regel worden verheven, zooals de tegenwoordige wet en zedeleer het in onze maatschappij doen, tot schade ook dikwijls van de kin deren. Immers wij zien gezinnen uit elkaar gerukt tengevolge van liefdesbetrekkingen tusschen den vader en een andere vrouw. Volgens de bestaande wet kan de eerste vrouw op grond hiervan echtscheiding vor deren wegens „overspel". De schrijver roept dan ook de vrouwen beweging op den zwaren strijd te voeren tegen vastgeroeste vooroordeelen. „Wat de wetgeving betreft zou zij behoo- ren te ijveren voor afschaffing van overspel „van den man" als „echtscheidingsgrond" en ook als „strafbaar feit" en voorts voor opheffing der wetsbepaling, die erkenning van zgn. overspelige kinderen uitsluit." In goed en gewoon Nederlandsch wil dit niet anders zeggen, dat het huwelijk en de rechten van de gehuwde vrouw en moeder niet meer door de wet behooren gewaar borgd te worden. Op grond van de rechten der ongehuwde vrouw. De man moet vrij zijn overspel te kunnen bedrijven naar eigen zin en lust. Ende vrouw mag toezien. Wij behoeven aan dit fraais niets meer toe te voegen. Het Christelijk Nederland kan zich gewaarschuwd achten. Hartelijk hopen wij, dat stemmen als deze, die ons terugvoe ren willen naar heidensche gewoonten en ons volk de grondslagen van een christelijk zedelijk leven willen ontnemen, er toe mo mogen medewerken om ook op Staatkundig terrein elkander terug te doen vinden. Het haringtrekken begint soms reeds 10 Februari, doch de tijd van groote vangsten is thans aangebroken. Deze wijze van visschen wordt door de Heldersche visschers beoefend en dan nog slechts op twee plaatsen, n.1. te Huisduinen en de Zand op Texel. Op de foto zien we de visschers bezig met het „trekken" van het net, dat een eind van de kust af in zee wordt gelaten en dan eerst met booten en later te voet door de visschers langzaam naar den wal wordt gehaald. Dikwijls komt het voor, dat op deze wijze niet alleen haring, maar ook een zalm wordt gevangen. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk Hiermede bericht ik de ontvangst van een prachtige en hoogstaande collectie voor het a.s. VOORJAAR- EN ZOMERSEIZOEN. - Stalencollectie's worden gaarne ter inzage gezonden. Zoo veranderlijk als het weer in April is, zoo veranderlijk schijnt ook het huidige mi nisterie van oorlog. Winter en zomer binnen vierentwintig uur behoort tot de weersveranderingen in April, die als altijd doet wat-ie wil. Prof. van Roijen in ongeveer een maand minister aan en minister af. Het was wel duidelijk geworden bij de behandeling van de begrooting van oorlog en marine, dat deze minister niet het ver trouwen genoot van velen in de Tweede Kamer. Om van de Eerste Kamer maar niet te spreken. Hij is heengegaan, zonder begeerd te zijn. Zijn opvolger is de even een maand afge treden minister Lambooij, uit het laaste coa litie-kabinet. Wij kunnen verstaan, dat ook dit optreden eenige verbazing wekt en een zeker blad reeds de veronderstelling uit, dat zoo stiekum het oude regiem zal worden hersteld. De lieer Van Oijn heeft den Premier over deze wisseling inlichtingen gevraagd: „Kan de Minister mededeelen waarom de afgetreden Minister van Oorlog, Minister van Marine a.i., gemeend heeft, zijn ontslagaan vrage te moeten indienen? Welke nieuwe omstandigheden hebben er toe geleid, dat de eerst voor kort afgetreden Minister van Oorlog, Lambooij, de portefeuil le van Oorlog en Marine a.i. wederom kan aanvaarden? Op deze vragen heeft Minister De Geer het volgende geantwoord' In de Regeeringsverklaring van 11 Maart j.1. werd o.m. aangekondigd: „Samenvoe ging van de Departementen van Oorlog en Marine tot een Departement van Landsver dediging; nadere overweging van het vraag stuk van de splitsing der Marine". Eenig verschil van gevoelen is gerezen, of deze beide punten in dien zin „onafhankelijk aan elkaar verbonden" waren' (woorden uit de rede van den Minister van Marine a.i. op 23 Maart j.1.), dat bij een ongunstige beslis sing op het tweede punt, ook de aannemelijk heid van het eerste twijfelachtig zou worden, dan wel, of de samensmelting der departe menten in ieder geval zou behooren te wor den doorgevoerd, c.q. zonder splitsing, b.v. in de geest van het K. B. van 27 September 1920 en van het nog bij de Kamer aanhangi ge wetsontwerp van 15 November 1920. Hoewel de Minister-President dit verschil niet acuut achtte en daarvan aan zijn ambt genoot blijk gaf, heeft deze, wegens uitter- aard te eerbiedigen en voor hem afdoende redenen, met name, wijl hij zich in geen ge val zou kunnen vereenigen met een oplos sing in den geest van bedoeld wetsontwerp, in dit latente geschil aanleiding gevonden zijn ontslagaanvrage bij H.M. de Koningin in te dienen.' De beantwoording van de tweede vraag meent Minister De Geer minder op zijn weg te liggen. Hij heeft bij het zoeken naar een opvolger, die in de huidige onzekere situa tie bereid en geschikt zou zijn, de zware voor liggende taak op zich te nemen, met derge lijke overwegingen geen rekening kunnen houden. Na ingewonnen informatie bij den betrok ken bewindsman kan hij mededeelen, dat als „nieuwe omstandigheden" ten deze zijn aan te merken dezelfde, die genoemd zijn in de verklaring, door het Kamerlid, den heer No- lens, afgelegd, vóór de stemming over de begrooting van Buitenlandsche Zaken, op Vrijdag 19 Maart j.1., met name deze: de aard van 't huidige Kabinet en de verhouding waarin dit Kabinet staat tegenover de fracties in de Kamer." En. ook Mr. Heemskerk vroeg vergunning de Regeering over het weer optreden van Minister Lambooij te interpelleeren. Wij krijgen dus wellicht nog iets naders te hooren. Drogist. Gediplomeerd Opticien, BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk 80" Eerste Soester Electrlsche Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. A. J. Tenkink. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur de Wel Ed. Eerw. heer De Knijff, van Leeuwijk. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. G. van Duyl, van Hilversum. Dinsdag 4 Mei, 's avonds half acht, His torische Kring. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds, K. Groen. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. j. C. Wanneé, van Den Haag. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur Gebouw Emstraat 10, Ds. J. C. V. van Bemmel, van Hoorn. Extra collecte voor den Centraal Bond voor Inwendige Zending en Christelijk philantro- pische inrichtingen. Doopsgezinde Gemeente. Voorm. 10.30 uur Ds. J. J. Heep, van Baarn. Doopbediening. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur bijzondere soldatensamen- komst. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Allen geleid door kolonel Feenstra, uit Am sterdam. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 6 uur Ds. Gun ning. KRONIEK VAN DE WEEK KERKBER1CHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. Nam. 2.30 uur Ds. D. P. Brans. (Doop bediening). Voorm. 10.30 uur, (Rembrandtzaal), Ds. L. den Bliek, van Soest. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. B. N. B. Bouthoorn, van Zeist. Voorm. 10 uur (Chr. School Hees), geen dienst. Het nieuwe verdrag. Twee erlei interpretatie. Diploma tie 11 Duc. Landhonger. Ze kregen het op d'r zenuwen. Weer sabelgerinkel. Alzoo is dan de tekst van het nieuwe Duitsch-Russische tractaat openbaar gemaakt, en beide partijen verzekeren ons als omi strijd, dat het de volledige tekst is. Dus de waarheid en niets anders dan de waarheid Voor zoover we thans reeds kunnen con- stateeren, is de meening van de verschillende bladen in de diverse landen nogal uiteenloo- pend, maar over het algemeen heeft dit ver- drag toch geen erg gunstige pers. Want als er toch niets bijzonders in staat, waarom dan zulk een verdrag gesloten en met zulk een haast, men zou kunnen zeg gen, dan is het vrijwel overbodig en als het nog wat anders bevat, dan er van ge publiceerd is, welnu, dan kunnen wij er ons niet warm voor maken, maar dan is het mon niken werk; staan er dingen in, die werkelijk van belang zijn, dan moeten zij gericht zijn, tegen een derde mogendheid, of een groep van landen en daarmede plaatst Duitschland zich op een springplank, om straks een sprong in de een of andere richting te wa gen; in ieder geval wordt hier niet gehan deld naar de beginselen van den Volkenbond. Nu schijnen verschillende artikelen voor tweeërlei uitlegging vatbaar te zijn. Althans het eene blad distilleerd een heel andere conclusie uit de artikelen van het verdrag als het andere. Dit zal wel zoo zijn, want het is werk var. diplomaten en als die „ja" zeggen, dan schudden ze met hun hoofd van „neen", ze halen hun schouders omhoog of ze zeg ge ^/villen: „ik weet het niet" en dan be- l/g/ ze eigenlijk toch nog wat anders. A' ■jmr-,i>t. Jat ook de Duitsche' en Russische diplo maten dus wat anders op 't oog hebben, dan er eigenlijk in 't verdrag staat is wel een feit. In dit verband is het misschien van belang te wijzen op de groote leveringen, welke Polen in 1925 aan Rusland gedaan heeft en die vanzelf de naijver van Duitschland hebben opgewekt. Gevoegd bij den tegenslag, die de Duitsche politiek had ten opzichte van haar vaste Raadszetel in den Volkenbondsraad, treft Duitschland door dit verdrag dus èn de Wes- tersche mogendheden, die Duitschland niet wilden steunen in z'n pogen om een raads zetel te bemachtigen, èn Polen in z'n uit voerhandel, die nu wel voor een gedeelte aan Duitschland ten goede zal komen. Mussolini is een bezoek wezen brengen aan Tripoli, een van de Italiaansche koloniën, die het van Turkije in „bewaring genomen" heeft, toen de Turken in 1913 van Bulgarije en Servië klap kregen. Toen nam Italië zoo lang Tripoli in bewaring en vergat sindsdien dat terug Te geven aan den vroegeren be zitter. Nu is Mussolini ter plaatse de toestand eens op wezen nemen en heeft toen ook in verband daarmede een rede gehouden, waarin hij o.m. gezegd heeft, dat het voor Italië een levensbelang is, nog een stuk of wat koloniën er bij te hebben, enz. Begrijpelijk dat de Turken, die het in be waring nemen van Tripoli nog niet zijn ver geten, een weinig zenuwachtig werden. 't Volk was al zoover, dat er openlijk reeds werd gesproken van een op handen zijnden oorlog met Italië. Deze vredelievende rnededeeling heeft ech ter de gemoederen volstrekt niet gekalmeerd, integendeel. 't Spreekt ook wel vanzelf, dat als Musso lini spreekt van nog wat koloniën er bij te hebben, dat hij die van een andere mogend heid moet „nemen" of „bewaren". Nu is er op de geheele aarde niet veel grond meer-, dat hiernan:!1 land is. En waai hij, Mussolini, sprak van „onze" Middelland- sche zee, en hij Tunis of Marokko of ook Egypte kwalijk bedoelen kan, want dan krijgt hij het met Frankrijk of Engeland te kwaad, zal hij het ook dan wel hebben ge slagen op de Cicilische gewesten van Tur kije. Turkije heeft vast vier lichtingen onder de wapenen geroepen om „toevallig" in Ci- cilië groote manouevres te houden. Ook al weer sabelgekletter. INGEZONDEN STUKKEN BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van fó.^- per jaar en hooger. De Turksche regeering heeft toen een ge ruststellend bericht rondgestuurd, waarin zij mededeelde: „Hoewel de geruchten, in om loop gebracht over de reis naar Libië van den heer Mussolini en over de oogmerken daarbij door den eersten minister van Italië nagestreefd, tot voorzichtigheid aanleiding geven; zoo kan worden meegedeeld, dat men over het algemeen te Angara van meening is, dat er nog geen reden is om zich zenuw achtig te ma~ken. De opvatting te Angara is, dat het vooralsnog onnoodig is zich op te winden, of de terughoudendheid, tot nu toe betracht, op te geven. Trouwens, alle voor zorgsmaatregelen zijn van onze (Turksche) zijde genomen". COMITÉ TOR VERKRIJGING VAN EEN UURWERK IN DEN TOREN OP NIEU- WERHOEK TE SOEST (SOESTDIJK) Reeds geruimen tijd voelen de bewoners van Soest (Soestdijk) het gemis van een uurwerk. Om aan dit verlangen te voldoen, heeft zich onder de verschillende gezindten der inwoners een comité gevormd met het doel gelden te verzamelen, ten einde te trachten een uurwerk te doen aanbrengen te Nieu- werhoek. Om tot dit doel te geraken, zullen er in- teekenlijsten aangeboden worden. Wij kunnen de bewoners van dit gedeelte van Soest niet genoeg aanmoedigen om met daadwerkelijken steun het comité in déze ter zijde te staan. Immers, het geldt hier toch een algemeen belang en is ten gerieve van alle inwoners. Indien de bijdragen ruimschoots toevloei en, hoopt het comité in staat te zijn de wij zerplaten 's nachts te kunnen verlichten. Het welslagen van dit doel zal dus afhan gen van de offervaardigheid. Het Comité: H. S. MöLDER, Pastoor, Eerevoorz. R. H. J. DE LANGE, Voorzitter. Mej. C. v. BENTEN, Secretaresse. R. L. v. d. BERG, Weth., Penningm. Leden van het Comité: R. P. VERSPYCK, Luit. generaal. A. O. DAMMERS,Notaris. J. A. GROENMAN, Arts. P. J. VAN NES. J. H. PIEPER, Hoofd der School. Mevr. E. C. v. d. MANDELE. De penningmeester (Julianapleiil 5) is- gaarne bereid giften in ontvangst te nemen. o EMMABLOEM De Emmabloem heeft dit jaar f454.981/2 opgebracht, waarvan f 74.401 ƒ2 te Soester berg. Wij brengen allen, die medegewerkt heb ben om de collectie zoo goed te doen sla gen, nogmaals onzen hartelijken dank. Het Comité der Emmabloem. PLAATSELIJK NIEUWS „HET MOBILISATIEKRUIS" Als vervolg op de rnededeeling in de plaat selijke bladen van j.1. Zaterdag, wordt thans onderstaande ter kennis van belanghebbenden gebracht. Ie. In den loop dezer maand (waarschijn lijk tusschen 10 en 20 Mei a.s.), ontvangen de aan het plaatselijk bestuur opgegeven rechthebbenden, eene circulaire, waarin de Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen regeling van het vervoer op 29 Mei 1926, de plaats van vertrek op dien dag en ver dere bijzonderheden zullen worden medege deeld. 2e. Ter voorkoming van onnoodige uit gaven door de plaatselijke afdeeling, wordt voor of op 10 Mei a.s. rnededeeling verzocht van hen, die verhinderd zijn op 29 Mei d.a.v. mede te réizen naar Utrecht, om bij de uit reiking tegenwoordig te zijn. Deze rnededeeling kan schriftelijk of mon deling worden ingediend; door rechthebben den, wonende te Soesterberg, aan het adres van den heer J. H. Sar, Amersfoortschestr. 29 en door de overigen aan het adres van J. B. Uiterwijk, Steenhofstraat 45a. ZILVEREN FEEST Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat op Vrijdag 7 Mei a.s. de hier zoo bekende Zuster M. Reinalda, van „Nieuw Mariën- burgh" haar zilveren professiefeest hoopt te vieren. Wij twijfelen er niet aan of de vele dank bare oud-patiënten, welke in de lange jaren van het hier ter plaatse werkzaam zijn van de jubilaresse hebben genoten van hare goe de zorgen, zullen dien dag niet ongemerkt laten voorbijgaan. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE 1 A.s. Maandag, 's avonds 8 uur, zal door de Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde, afd. Huis ter Heide en omgeving, een propaganda-vergadering gehouden wor den in 't Hotel „De Zwaan" te Soesterberg, waaraan een uitgebreide huishoudelijke ten toonstelling zal zijn verbonden. *- Pl BRANDWEER SOESTERBERG Dinsdag a.s., 4 Mei, zal in 't Hotel „Huis te^ Halve", te Soesterberg een vergadering gehouden van de Vrijwillige Brandweer, des avonds te 8 uur. L; k' w'.: L A NAAR ZEIST Door verschillende heeren te Soesterberg wordt aan de ingezetenen aldaar een adres ter teekening aangeboden tot afscheiding van Soest en aansluiting bij Zeist. Er wordt druk op de lijsten geteekend. POSTZAKEN Op Maandag 3 Mei a.s. wordt geopend het Postagentschap Soest-Zuid ten huize van den heer Nilsson, Soesterbergschestraat 13, Soest. Het kantoor is geopend op werkdagen: voor den verkoop van frankeer-, plak- en rentezegels van 8 uur voorm. tot 7.30 uur nam.; voor de aanneming van aangeteekende en expresse stukken en binnenlandsche waar- debrieven, idem; voor de aanneming van binnenlandsche postpakketten, idem; voor de aanneming van binnenlandsche postwissels in borderellen met quitantiën en de uitbetaling van alle postwissels beneden f20.voor zoover de kas dit toelaat, van 8.30 uur voorm. tot 3 uur nam. Op Zon- en feestdagen ge sloten. Voorts is het kantoor geopend voor het verzenden van alle telegrammen, voor het voeren van locale en interlocale telefoon gesprekken en het verzenden van telefoon oproepberichten, alleen op werkdagen: voor den telegraafdienst van 8 uur voorm. tot 7.30 uur nam.; voor den telefoondienst van '8 uur voorm. tot 9 uur nam. ONBESTELBARE STUKKEN De navolgende onbestelbare stukken zijn terug ontvangen te Soest in de 1ste helft der maand April 1926. 1. J. Wiegmans, Amsterdam. 2. T. de Levie, Hilversum. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie geeft in over weging bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens in handelsrelatie te treden met Ge- rardus Franciscus Kruithooft, geb. te Leiden, 12 Febr. 1883, sigarenwinkelier, wonende Diefsteeg no. 11a, Leiden. I 4 t 3 GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie te Soest. Knipmesje, Tasch met regenjas, Twee geldstukken, Belastingplaatje, Horlogekast, Stalenboek van zeilen, Twee dames horloge kettingen, Engelsch leesboek, een paar Post duiven. 'Bij de politie te Soesterberg: Tienritten- boekje O. S. M., Glacé handschoenen, Duim stok. ZENUWPATIëNT Zondagmiddag tegen 6 uur, werd de po litie gewaarschuwd, dat een zekere van G., wonende aan den Nieuweweg alhier, een poging deed zijn broeder en va der in een vlaag van waanzin aan te vallen. Direct trokken eenige politiemannen er op uit en bleek, dat de broeder van G. reeds was gevlucht. Van G. trachtte nu zijn woede op den ziekelijken vader te koelen. Alvo-

Soester Courant | 1926 | | pagina 1