Grafisuoeioiderzoeu. RoiiMlirea f. H.A.HAK - BAARN Laanstraat71,Baarn UitgaveG. J. SMIT,Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 ALLE BOUWMATERIALEN PUROL Babies Schoenmagazijn, J, v. Hal! Het aangewezen adres voor Voor Uw Leder en Fournituren HE Steenhofstraatö, Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK D. F. VOIGT 5e Jaargang No. 19 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 14 Mei 1926 SOEmiWM Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg C. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 lijk begeeren, volstrekt moeten worden ver worpen. Als in Gods Woord het huwelijk bespro ken wordt, dan geschiedt dit herhaaldelijk in vergelijking met de verhouding van Christus en Zijne Gemeente. Dan wordt het huwelijk en de huwelijksgemeenschap gezien als een verborgenheid, waarin de persoon van den Christus niet is buiten gesloten. Een dezer dagen werden wij in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen van het Vliegkamp „De Mok", waar eenige foto's gemaakt werden. Hierbij een foto van een Marine-watervliegtuig, dat door het personeel van het vliegkamp te water wordt ge- bra cht. HET HUISGEZIN II. Om de gevaren te onderkennen, die in deze tijden al meer de grondslagen van het huwelijksleven bedreigen, verdiend liet zeer zeker aanbeveling na te gaan, welke plaats zij, die aan het gezinsleven toekomt, ten einde een juist inzicht te erlangen in de be- teekenis van het huisgezin voor de onder scheiden levenskringen. Niet het minst voor de Kerk des Heeren, voor het Koninkrijk Gods in het bijzonder. Over deze laatste beteekenis willen wij thans in het kort iets zeggen. Hierin toch ligt voor den christen de hoog ste waardij van het huwelijk en eerst daarna kan een bespreking volgen over de positie van het gezin in zijn relatie fot Staat en Maatschappij. Het zal geen 'toelichting behoeven, waar om wij van ons inzicht omtrent de geestelij ke en religieuse plaats van het huisgezin allereerst gewagen. De ontkerstening van het gezinsleven raakt toch in de eerste instantie de geeste lijke levenshouding van den mensch in zijn verhouding tot God en den naaste. Tot de ordinantie Gods. De vorming van het huisgezin door huwe lijks-verbintenis is voor het religieuse le ven van den mensch geen zaak van onderge schikt belang. Het zich voegen tot die verbintenis, naar de van God gestelde ordinantiën, is van het wezen van het huwelijk onafscheidelijk. De Almachtige schiep man en vrouw en bracht die beide saam, opdat zij in heilige eenheid, het geslacht der menschheid zouden voortbrengen. Die eenheid alleen te beper ken tot de samenvoeging van de twee af zonderlijke geslachten is echter geheel in strijd met hetgeen de H. Schrift daaromtrent leert. Het huwelijk heeft niet alleen beteekenis voor het natuurlijke leven, het komt eerst tot zijn rijke vervulling indien het rusten mag op het Verbond der Genade, dat God aan Zijn Kerk in de geslachten heeft toege zegd. I Voor hen, die Christelijk geloof en de waarheid van het Woord Gods hebben los gelaten, valt vanzelf deze grondslag van hu- welijk en huisgezin buiten erkenning. De strijd om de handhaving van het huwe- t lijk naar Goddelijk bestel, wordt dan ook hier, evenals op elk ander levensterrein, be- slist door de levensbeschouwing van den mensch. I Die in de ordinantie Gods zich richtsnoer voor zijn levensopenbaring ziet aangewezen, zal anders staan tegenover deze levensvraag, dan hij of zij, die deze dingen beschouwt en 'wenscht te zien geregeld naar de begeerten van den mensch, die de waarde van het leven ■afmeet naar tijdelijke lust en zin. *- Ten aanzien van de Kerk en Koninkrijk 'Gods is dan ook slechts een opvatting van het huwelijk en vorming van het huisgezin mogelijk. Het is de vorming van de geslach ten, waaruit die Kerk en het Koninkrijk Gods gebouwd worden. Het gezinsleven heeft dus allereerst be teekenis voor de Gemeente des Heeren. Het Genadeverbond, waaruit de Gemeente leeft, hangt aan de gezinnen en heeft alleen door het huwelijk zin en uitwerking. Dit spreekt dan ook alleen tot hen, die het verlangen der ziel kennen om met de zij nen; in dat verbond te zijn begrepen. Voor hen is het geestelijke bestaan van het gezin eenr niet minder, ja eer een hooger verlan gen, dan die van de maatschappelijke po sitie. Injdien wij vanuit dit standpunt de huwe lijkssluiting en de gezinsformatie mogen be zien! dan verstaan wij tegelijk, dat theoriën, die Shet huwelijk willen stellen op een fun dament van menschelijk inzicht, van rnensche. Het SsesSe voor de Huidverzorging bij In Eph. 5 lezen wij: „Gij mannen hebt uwe eigene vrouwen lief, gelijk ook Christus de Gemeente liefgehad heeft en zichzelven voor haar heeft overgegeven; opdat hij haar hei ligen zoude, haar gereinigd hebbende met het bad des waters door het woord. Opdat hij haar zichzelven heerlijk zoude voorstellen, een gemeente, die geen vlek of rimpel heeft, of iets dergelijks, maar dat zij zoude heilig zijn en onberispelijk. Alzoo zijn de mannen schuldig hunne eigene vrouwen lief te heb ben, gelijk hunne eigene lichamen. Die zijn eigen vrouw lief heeft, die heeft zichzelven lief. Want niemand heeft ooit zijn eigen vleesch gehaat, maar hij voedt het en onder houdt het, gelijkerwijs ook de Heere de Ge meente. Want wij zijn leden zijns lichaams, van zijn vleesch en zijn gebeente. Daarom zal een inensch zijn vader en moeder ver laten en zal zijn vrouw aanhangen en zij twee zullen tot één vleesch zijn. Deze ver borgenheid is groot; doch ik zeg dit, ziende op Christus en de Gemeente. Dat hierin een diepe en rijke opvatting van het huwelijk ligt opgesloten, valt niet tegen te spreken. Een opvatting, die verre uitgaat boven de natuurlijke levensbeschouwing, ja zelfs zoo, dat voor deze opvatting in het Paradijs, zonder den val in zonde, geen plaats zou zijn. Het huwelijk geheiligd door de beteeke nis, die het heeft voor het werk van Chris tus. Heilig en onberispelijk. Een hooge eisch, alleen te vervullen in Godes kracht. En Christus verwerpt dan ook alle theoriën, die de hoogheid en heiligheid van huwelijk en huisgezin zouden aanranden en wij zeiden zeker niet te veel, als wij in ons eerste ar tikel alle christenen opriepen, tot verdediging van dit pand ons toebetrouwd. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Vereeniging vafi Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. G. Wuite Jr., van Den Haag. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Protestanten Bond. Geen opgave. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur, openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden en luitenante van L«euwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur geen dienst. een hypotheekje. De verbetering van de Torenstraat is dan nu aanstaande. Door ruiling van grond met het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente en den heer Van Isselt, wordt dit mogelijk. En.de tramremise zal worden afgebroken. Een verzoek hiertoe van de vereeniging Soest Vooruit" drong hierop mede dringend. Hoe kon zij het zoo precies op tijd doen. Een voorstel van den heer De Koning om met afbreken te wachten tot a.s. winter, werd verworpen. Sprs. bedoeling was, het voor de werkverschaffing te bewaren en van de af braak een paar arbeiderswoningen te bouwen. I Hoewel sympathiek en goed bedoeld, bleek het na uiteenzetting door weth. Van Elten onuitvoerbaar. Het zal wel niet moge lijk zijn er de steenen in hun geheel er af te krijgen. Het is te goed gebouwd. Nieuwstr. 96 - Tel. 303 - Baarn De ingang van de Torenstraat zal tegelijk worden bestraat en zoo worden gelegd, dat langs kerk en pastorie een behoorlijk trot toir komt. Alles voor rekening van het grondbedrijf. Kosten f4000. De Nieuwe Steeg is erbarmelijk slecht. Reeds enkele jaren zit het Gemeentebestuur te zuchten, hoe toch voor niet te veel geld, deze weg eens radicaal in orde te maken. Zoo spreekt weth. Van Elten. Daarom stellen B. en W. nu voor dezen weg te bestraten. Kosten f25000.—, minus een vermoedelijke subsidie van 't Provin ciaal bestuur van een vijfde, hoogstens een $erde gedeelte der kosten. Hoewel alle raadsleden erkennen, dat het zoo niet langer gaat, wordt toch voor deze groote uitgave 'teruggeschrikt. De heer Van Eek adviseert een weg van gewapend beton te maken, die minder last jan het water zal hebben dan klinkerweg of Mac Adam. In elk geval beveelt hij een Onderzoek naar de mogelijkheid aan. De heer v. d. Breemer beveelt zuiniger beleid aan. De afval van den weg kan best ter plaatse gebruikt worden voor de zijkan ten. De gemeente kan zulk een uitgave niet doen. De heer Foeken wil het crediet verleenen, voorwaarde, dat Ged. Staten een derde ^-dragen. De heer Hilhorst bestrijdt de voordracht ernstig. Spr. meent, dat de weg bij eenig onderhoud nog wel eenige jaren mee kan. Het wil hem voorkomen, dat er in de kom van het dorp urgenter gevallen zijn van we gen, waarvoor de bewoners reeds lang in het wegenfonds hebben gestort. «.r •- exfuSHkir.' - leiding tot een uitgebreide bespreking over den aard der commissie. De voorzitter licht toe, dat een commissie van bijstand onder scheiden is van commissies van advies. En kele redactie-wijzigingen worden op voor stel van den heer Mr. van Doorne nog aan gebracht. De verordening wordt goedge keurd. De verkiezing van drie commissie-leden loopt vlug van stapel. Bij de eerste vrije stemming worden ge kozen de heeren Foeken en Rietveld en bij tweede stemming de heer De Koning. Als gevolg van de gemaakte fouten is nu dit kindje geboren. Wij hopen, dat het iets meer zal brengen dan het bekende rijmpje zegt: - Ze dronken een glas, Zij een plas, En lieten de zaak zooals zij was. men er 's avonds de hals bijna over breekt. De heer Van Eek, o neen, excuseer, meer niet. Wij zouden zeggen van die nesten als een hoop gras enz., laat de heer Van Eek even bij den wethouder aanloopen, als hij bij den Directeur van P. W. niet aankloppen wil. De heer Besselsen vestigt de aandacht van B. en W. op het gebruik van den openbaren weg voor opslagplaats van bouwmaterialen, kalkputten enz. De wethouder zal er op toe laten zien. De heer De Koning brengt een klacht- over, dat een koe, die een bloeding had gekregen, drie dagen in het slachthuis is blijven hangen voor hij werd gekeurd en toen natuurlijk werd afgekeurd. De voorzitter heeft dezelfde klacht ook ontvangen en daarnaar onderzocht. Zaterdagmiddag werd te Hilversum door den Nederlandschen Bond van Ziekenverpleging het eerste Tehuis voor Oud-Verplegenden „Ardjoeno" aan de Borneolaan geopend. Een foto van het bestuur. In Bellevue te Amsterdam werden wedstrijden gehouden in het Dameskappen. Een aardige foto van gekostumeerde dames met verschillende kapsels. V.l.n.r. Louis I5r Louis 16, Empire 1830, 1905 en 1926. UIT DE RAADSZAAL Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhulzen, Bouwterreinen en vaste goederen KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur (Kerk), Ds. J. Goslinga, van Utrecht. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. D. P. Brans. 's Avonds 6.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. A. K. Straatsma, van Zandvoort. Chr. School Hees, geen dienst. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. De vergadering van den Raad dezer ge meente op Dinsdag j.1., kenmerkte zich door een agenda van gewone lengte, 21 punten. Hoewel verschillende niet onbelangrijke zaken omvattende, mocht worden verwacht, dat het meerendeel zonder noemenswaardi ge bespreking de hamer van den voorzitter zouden passeeren. De notulen werden zonder eenige aan merking goedgekeurd, een besluit tot wijzi ging van de begrooting 1926 eveneens, na dat de heeren Foeken en Endendijk er op aangedrongen hadden de verhoogde bijdrage voor de Nijverheidsschool, door Gedep. Sta ten in den vastgestelden vorm niet goedge keurd, op andere wijze voor de school te bestemmen. Het zou jammer zijn, zoo deze enkele honderden guldens oorzaak zouden zijn, dat gewenschte leerkrachten zich gingen onttrekken. Een voorstel tot beleggen van gelden we gens uitloting van obligatien lokte de heer De Koning weer uit zijn tent. Ditmaal niet om voor te stellen inplaats van obligatiën, zij het dan ook pandbrieven, graslanden te koopen, spr. stelde voor dit bedrag plm. f6000.— in hypotheek te beleggen. Inderdaad een aanlokkelijke gedachte. Minder prettig was, dat enkele andere raadsleden beweerden, dat de inwoners van Soest niet solide genoeg zijn en op betaling van renten laten wachten. Het gaf een heel debatje. De heer Scheffer diende aan het eind dezer bespreking toe, dat zij om misschien enkele minder goede elementen, onze gansche ge meente in opspraak brengen. B. en W. zullen intusschen informeeren of de belegging als door den heer De Koning gewenscht, door onze provinciale voogden zou worden goedgekeurd. Wij zijn den heer De Koning inmiddels erkentelijk voor zijn variatie. Zoo blijft er wat te doen en te pra ten. Voorloopig zullen echter obligaties wor den gekocht. Een volgende maal wellicht De burgemeester verdedigt de noodzake lijkheid. Het kan zoo niet langer. De weg is totaal versleten, langer wachten zou r oeke- loos zijn. En de heer Van Elten verciledigt bestrating met klinkers, al wil hij nogj wel eens informeeren naar betonwegen. De wethouder heeft een deskundige van de Prov. Staten geraadpleegd, wiens advies luidde, geen cent meer voor herstelling" uit te geven, wijl het weggegooid geld zou zijn. De heer De Koning vraagt of de belasting er door zal moeten worden verhoogd, waar omtrent ZEA. door den voorzitter wordt ge rustgesteld. De heer Scheffer dringt evenals de heeren Foeken en Endendijk aan op verkrijging van de hoogste subsidie van Ged. Staten. Het voorstel van B. en W. wordt met 112 stemmen aangenomen. Tegen de hee ren Hilhorst en Van den Breemer. Aan B. en W. wordt-een crediet toegestaan voor bestrijding van de kosten verbonden aan de voorbereiding van de gasvoorziiening van Soest en Soesterberg. Het begint op te schieten. Zijn wij wel ingelicht, dan is binnen 2 a 3 weken een nieuwe raadsvergadering te verwac-.hten, waarin de gasvoorziening van Soest haaj be slag zal krijgen. De burgemeester schijnt van aanpakk en te houden. De bouwverordening wordt zoodanig; ge wijzigd, dat behalve de Van Weedestraat, nu ook de Burg. Grothestraat, de Torens.traat en de Banningstraat worden aangev/ezon voor gesloten bebouwing, zoodat wij daar i'n de toekomst flinke winkelstraten mogen-, ver wachten. In een van de vorige vergaderingen, was; besloten, dat er een raadscommissie zou worden benoemd tot bijstand van B. en W. en advies inzake de financiën der Gemeente. Een ontwerp-verordening werd thans ter goedkeuring door B. en W. aangeboden en voorgesteld tot benoeming dier commissie over te gaan. De vaststelling der verordening goeft aan- Enkele volgende punten gaan zonder meer onder den hamer door. Voorstellen betreffende verkoop, verhuur en in erfpacht geven van gronden, geven de heer De Koning aanleiding te adviseeren en kele prijzen te verhoogen, terwijl de heer Rietveld nadere inlichtingen vraagt over den uitkoop van erfpacht door den heer E. aan de Burg. Grothestraat. Na een opmerking van den heer Van Eek over den vermoedelijken oorzaak van dezen verkoop, wordt deze zaak aangehouden tot de geheime vergadering. De voorstellen worden goedgekeurd. Suppletoire kohieren voor de hondenbe lasting en de straatbelasting worden goed gekeurd. De heer Van Eek spreekt over een hulp behoevenden jongen, die belasting moet be talen voor zijn hond, die zijn wagentje voorttrekt. De voorzitter geeft in overweging ont heffing te vragen. Een verzoek van bewoners van den Heu- velweg om verbetering van dien weg, wordt voor kennisgeving aangenomen. De weg is intusschen reeds in orde ge maakt. Een adres van den heer Julius Hartman alhier, houdende verschillende klachten over onze woonplaats, Wordt eveneens voor ken nisgeving aangenomen. De heeren Van Doorne en De Koning wij zen er op, dat veel van hetgeen in het adres wordt genoemd, juist is, mede tengevolge van ontoereikend politie-toezicht. De heer De Koning dringt er op aan het politie-corps op sterkte te brengen, het gaat zoo niet langer. Het kan niet ontkend, ondanks de buiten gewone plichtsbetrachting van het politie personeel, dat de uitbreiding der Gemeente, vermeerdering van personeel dringend noo- dig maakt. Evenwel de belastingfactor is een duchtige rem voor veel noodzakelijke din gen. Zoo ging het ook hiermede tot nog toe. Bij de ingekomen stukken is nog een ad vies van B. en W., door den Raad gevraagd, over de wenschelijkheid om de motorwals te verkoopen. Het college adviseert niet tot verkoop te besluiten. Het is verwonderlijk, hoeveel technici wij in den raad hebben en daarbuiten niet min der. Met een zekerheid wordt gesproken over dingen waar een gewoon mensch geen sik kepit van snapt, en waarover knappe bollen al jaren zitten te worstelen. De wals zal niet worden verkocht, be sloot de raad. Bij de rondvraag verzocht wethouder Van Elten een stukje grond te Soesterberg te mogen verhuren aan een exploitant van een theehuisje voor de zomermaanden. Wordt goedgekeurd. Mevr. Droste informeert naar de voor bereidende werkzaamheden van een zwem inrichting; nu het kosteloos zwemmen in Baarn niet meer mogelijk is, wordt de zaak urgent. De heer Van Eek vraagt wanneer de rege ling van de rechtspositie van het gemeente- personeel nu eens aan de orde komt. Dat wacht al jaren. Wat zijn B. en W. van plan? De voorzitter heeft het ontwerp gevonden en is bezig het te bestudeeren. De zaak mar cheert. Komt in orde, maar ftiet alles tegelijk. Dezelfde spr. herinnert aan een aanvrage voor subsidie enz. voor een op te richten badinrichting. Ook dit wacht al jaren. L)e heer Van Eek klaagt er voorts over, dat de gremeente-werklieden het vuil van de we gen, welke zij schoonmaken, zoo leggen, dat VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. De afgemaakte koe reageerde niet op de gedane inspuiting, waarom den volgenden dag opnieuw moest worden ingespoten en eerst daarna kon keuring geschieden. Voorts brengt de heer De Koning een woord van dank en hulde aan den heer Di recteur van het Postkantoor alhier, door wiens medewerking een hulppostkantoor aan de Soesterbergsche straat is gekomen. De Raad sloot zich met applaus hierbij aan. Voorzeker een verdiende hulde. Daarna geheime vergadering. In de openbare vergadering, die daarna nog volgde, werd de aangehouden verkoop van erfpachtgrond aan de Burg. Grothestraat conform het voorstel van B. en W. met 84 stemmen goedgekeurd. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk SM?" Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN INGEZONDEN STUKKEN OPEN BRIEF AAN ALLE BEWONERS VAN SOEST Naar hetgeen ons ter ore kwam, lijkt h$t ons nodig, eens een klaar woord te spreken, om aan ongegronde misvattingen eens en voor goed een einde te maken. Het gebouw en het terrein aan de Bos straat, vroeger verhuurd aan en in gebruik door de Engendaal-Sschool, helaas nog steeds onverkocht gebleven, werd het vorig jaar een paar maal voor enige dagen verhuurd aan een vereniging, die elders niets geschikts kon vinden. Nu schijnen verschillende personen in de gemeente daaruit de zonderlinge ge volgtrekking te hebben gemaakt, dat ons Be stuur en ook met de beginselen van onze Stichting syrnpathiserenden, als bijv. de fa- mielies Ortt, Littooy, Rink e.a., aansprakelik gesteld zouden kunnen worden voor en ge acht zouden kunnen worden in te stemmen met het standpunt, het optreden en de ver kondigde ideeën dergenen, die voor die da gen huurders van bedoeld terrein waren. Dat zou immers even dwaas zijn, als dat wij van een kaffeehouder, die de ene avond z'n zaal voor een vergadering van Roomsch- Katholieken beschikbaar stelt, een volgende avond voor een vergadering van sociaal-de- mokraten, daarna van gereformeerden enz,, zouden beweren, dat hij zelf achtereenvol gens Rooms_, socialist, Kalvinist enz. was ge worden of althans voor het daar gesprokene aansprakelik kon worden gesteld. Nu dient meteen een andere vraag onder het oog te worden gezien, namelik: waarom

Soester Courant | 1926 | | pagina 1