tsiiiiimrug r. nu Meien alle Bann en Eilecteazeiw. H.A.HAK - BAARN Puroi bij Huiduitslag en Huidverwonding Laanstraat 71,Baarn I LA PORTE Co. Uitgave: G. J.SMIT, v. Weedestraaf 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 J. v. Hall, Schoenmagazijn VOETVERBETER-ARTIKELEN D, F. VÖIGT SteenhofstraatS, Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. ALLE BOUWMATERIALEN Voor Uw Leder en Fournituren 5e Jaargang No. 22 Gecontroleerde oplaag te samen 6600 exemplaren. Vrijdag 4 Juni 1926 soEmimmi Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg. Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Nieuwstr. 26 - Tel. 303 - Baarn Alleenverkoop voor SOEST en BAARN van Dr. WILLIAM SCHOLL's de eischen aan zulk een bezit verbonden gaat het den weg van afhankelijkheid op en nóch Zola's machtig verzet tegen de voortwoeke rende onvruchtbaarheid, nóch de hulp in ver schillende vorm aan het grootere gezin ge boden of het werken met illustratie en voor dracht zal deze nationale débacle keeren als niet verandering, eene wedergeboorte in ze- De Koningin te Amsterdam. De afrit van ii.M. de Koningin van Haar Paleis op den Dam voor den jaarlijkschen rijtoer door de stad. GEZIN EN GEBOORTE Met het gezin staat het bevolkingsvraag stuk in direct verband. Want al neemt het buiten echt geboren aantal kinderen van jaar tot jaar toe en bedroeg dit, alleen voor Am sterdam in 1925, ruim vijfhonderd, de ster ke aanwas der bevolking heeft nog steeds door gezinsvorming en een gezond gezins leven plaats. Het onwettig samenwonen, het, om een teekenachtige volksuitdrukking te gebruiken, „hokken", ontsnapt aan de controle en de statistiek en kan dus wat omvang en betee- kenis betreft, niet berekend vyorden. Maar het is in ons volksleven nog altijd uitzonde ring en abnormaliteit al wordt getracht het als normaal en verheven voor te stellen en gaat de verdwaasdheid van sommige vrou wen zoo ver, dat zij deze, voor de vrouw zoo vernederende houding, aanprijzen en verheerlijken. Het zonder wettige band sa menleven van man en vrouw wekt nog al- gemeene weerzin en de aanval op deze door God gewilde, en eeuwig geldende verhou ding, heeft weinig kans van slagen nu ons volk in alle kringen aan het huwelijk vast blijft houden. De majesteit der Goddelijke ordinatie „Weest vruchtbaar en vermenigvuldigt en vervult de aarde en onderwerpt ze" blijft on verzwakt doorklinken en wordt gehoorzaamd ook in die kringen, waar Gods Woord geen leiding aan gedachten en handelen meer geeft. Aan deze opdracht te voldoen is den mensch ingeschapen en alleen in tijden van verbastering, van zedelijke verwildering en inzinking kan tegen dit machtig scheppings woord worden ingegaan. Het teekent dan ook de ontbinding en denatureering van het leven in onzen tijd, dat zulk een streven niet alleen beleden wordt, maar dat zelfs voor de meest schaamtelooze propaganda niet wordt teruggedeinsd. Nu het gezin intact blijft, gaat de geest, die steeds „verneint", die Gods wil en bedoeling ontkent, tegen de gezinsontwik keling in en prijst de beperking van het ge zin, als een maatschappelijk nuttig, en het menschelijk leven verheffend, doel. Onder fraaiklinkende frasen en aandoen lijke beschouwingen wordt deze aanval on dernomen. Verhooging van het gezinsleven door meer welvaart, bescherming van het enkele of het tweetal kinderen voor wien het levensdeel zooveel ruimer kan zijn; vrijstel ling van de moeder van moeilijkheden aan het moederschap verbonden en een zorgen vrij leven voor alle gezinsleden zijn de veelal aantrekkelijke perspectieven waarmede deze beweging ingang zoekt te krijgen. En op tal van wijzen wordt dit bekorend lied gezongen. Onderscheid in uitgangspunt en doelstelling is waarneembaar bij hen, die aan dezen strijd tegen het normale gezinsleven deel nemen. Maar alle wegen moeten naar dit doel voeren. Niet uit de breede massa der bevolking is dit streven voortgekomen. Integendeel even als zoovelen ondeugden en volkszonden, is dit kwaad en wordt het uit de z.g. betere kringen geïmporteerd en reeds had dit kwaad zijn verwoestende werking geopenbaard voor het bij de massa ingang vond. Frankrijk is het land waar de geboorte-be perking werd toegepast om vermindering en splitsing van fortuin en bezit te voorkomen, Frankrijk is het land waar de verwoestende werking van dit, de onvruchtbaarheid bedoe lend streven, het duidelijkst waarneembaar is en socioloog, opvoeder en staatsman met vrees vervult. Bij alle vraagstukken, die Frankrijk's positie en toekomst beheerschen spreekt het kwaad der ontvolking een woord mede en de algemeen nu veroordeelde vre desluiting van Versailles, kan verklaard wor den uit het feit, dat Frankrijk, aan zich zelve overgelaten, een prooi dreigt te worden van den ouden erfvijand cn buur, wiens bevol king voor zestig jaar niet boven die van Frankrijk uitging, maar in den naasten toe komst het dubbele zal zijn van dit bevoor recht maar zich zelf verterend volk. Ontvolk te gewesten bij stijgende behoefte aan op brengst, een machtig koloniaal bezit met al den en levensopvatting dit volk de plaats hergeeft, die het eenmaal tusschen de vol ken van ons werelddeel innam. Ligt in het leven naar 's Heeren ordinantiën de voor waarde voor levenslust en levensontplooiing, Frankrijk predikt in het eigen volksbeeld de les: „die Mij haten hebben den dood lief". Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk fNP* Eerste Soester Eiectrische Brillenslijperij GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN KERKBFRÜCHTFN. SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. R. Bartlema, van Zeist. 's Avonds geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Dr. J. F. Beerens, van Utrecht. 's Avonds 6 uur Ds. B. N. B. Bonthoorn, van Zeist. Voorm. 10 uur (Chr. School Hees), Ds. L. den Bliek. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. W. J. Goedbloed, Em. pred., van Maarssen. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Ds. W. J. Goedbloed, Em. pred., van Maarssen. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Ds. de Bruin, van Veenendaal. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur, Ds. A. Klaver, van Hoorn. Dinsdag 8 Juni, 's avonds 7.30 uur, Histo rische Kring. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Bevestiging Lidmaten. Nam. 6 uur in de Chr. School de Eerw. heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. Pop, van Vaasen. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. van Amstel, van Put ten. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur Ds. J. G. Meijnen. H. Avondmaal. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uut Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Prof. Dr. H. Y. Groene wegen, van Huis ter Heide. 's Avonds 7 uur, Jongerenkerk. Doopsgezinde Gemeente. Voorm. 10.30 uur Ds. H. Britzei, van Wor- merveer. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting? Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur, openluchtmeeting aan de Sparrenlaan. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne van Oudheusden LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam, 6 uur Ds. Gunning. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen BINNENLAND De bioscoop in school. De week na Pinksteren heeft ons als elk jaar weer tal van vergaderingen gebracht, waaronder die van het Chr. Onderwijs wel een zeer belangrijke plaats innemen. Wij kunnen er niet aan denken er een eenigszins volledig overzicht van te geven, noch alle zeer belangrijke referaten weer te vegen. We volstaan met een enkele. In de vergadering van Chr. Nat. School onderwijs te Utrecht gehouden, sprak Dr. J. Waterink van Amsterdam over: „De bios coop en het onderwijs". Aan het verslag uit de „Standaard" ont- leenen wij het volgende: „Inl. ving aan met de opmerking, dat het onderwerp betrekking heeft op de vraag of de bioscoop het z.g. „levende beeld" als onderwijsmiddel is aan te bevelen. Spr. wilde handelen over de waarde van de bioscoop als onderwijsmiddel. De vraag naar de middelen bij het onderwijs te ge bruiken is van het grootste gewicht. Onze scholen mogen niet indifferent zijn, maar moeten critisch staan 'tegenover het vele, dat in onze dagen als nieuw wordt aange dragen. Spr. citeerde hier nader Prof. Dr. J. Woltjer en den bekenden psycholoog Aug. Messer. Spr. stond nu eerst nader stil bij de vraag naar de waarde van de bioscoop in engeren zin. Hoe ziet een kind de dingen en, hoe is zijn voorstellingsvermogen? Hier past de vraag: hoe reageert een schoolkind op de dingen die het ziet. Spr. verwees naar tal van paedagogen ten bewijze, dat we hier een tamelijk gedocumenteerd antwoord kunnen geven. Een schoolkind is in de tweede pe riode van zijn waarnemingsvermogen. De eerste is die van ordenen en zien, de tweede die van het bestaan van relatie tusschen object en subject. Het kind gaat beleven. Wat het kind niet tot het „ik" in relatie kan brengen geeft het niet zijn belangstelling. te veel inspanning. Iedereen student en iedere student professor. Dat nu werkt de opper vlakkigheid gruwelijk in de hand. Me;: volgt een cursus van 12 lessen in de wijsbegeerte en men is bijna zoo'n groote wijsgeer als de uitnemendste en knapste en dat is Bolland. (Vroolijkheid). In iiet leggen van het zwaartepunt'in het gevoel en niet in het verstand komt de bios coop met onzen tijd overeen. Dit nu kweekt een geslacht, dat geen ge hoorzaamheid, geen tucht, geen beginsel meer'kent. Niet het eniotioneele leven van den 1-erling moet richting geven aan het on derwies, maar het beginsel van hem, die on derwas geeft. HeJ emotievolle opnemen van wat aan den geest de meeste attractie geeft, valt geheel in de i geest van onzen tijd. De emotie als tuchtmeester is altijd begin geweest van het vervél der kennis en den ondergang, tevens van het Christendom. Er is ook een bioscoopkwaad en zoolang dat de samenleving bedreigt, kunnen we de schoo'bioscoop daarvan niet losmaken. Daar om c mcludeert spr., dat de film tegenover het levende woord geen beteekenis heeft. Algemeen vormende kracht in gunstigen zin moet er .aan worden ontzegd, terwijl ze van zedelijke gevaren niet vrij is. Wij moeten het aandurven zelfs tegen de gaven der z.g. cultuur „neen" te zeggen, wanneer we weten, dat we door dat „neen" ons volksleven dienen, wanneer we overtuigd zijn, dat we door dat „neen" bouwen aan het werk van onzen God ons Chr. onder wijs, -lat we liefhebben met eiken vezel van ons bestaan. UIT DE RAADSZAAL Een goed besluit. Als één schaap isNoodwoningen. Trouw moet blijken. Beton of klinker. Hebben is heb ben en krijgen is de kunst. Symen betaal. Gas- en wa terleiding. Het brandende punt. Scheiden doet lijden. De Wycksloot. Even wach ten. Verboden voor ruiters. Vrijdagavond 28 Mei '26. Het| wil ons voorkomen, dat het houden van' a pnd-vergaderingen door den Gemeen- teraarA werkelijk een lichtzijde heeft. Om heth—èpY.i "btgormeii, stonu'en wij eveli tien uur buiten. En toch was een zeer belangrijke agenda afgedaan. Nadat de notulen zonder op- of aanmer kingen waren goedgekeurd, vroeg de heer De Koning vergunning in afwijking van het agenda, tusschen punt 1 en 2 een voor stel te mogen doen. De Raad stond met algemeene stemmen het verzoek toe. De heer De Koning wees op de wensche- lijkheid het salaris van den burgemeester, SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 Schoolstr. 39 TEL. 213 De Koningin te Amsterdam. De Hulde der junioren. God laat in die periode het kind groeien tot de kennis van het zedelijk oordeel. Het kind gaat dan relatie en verantwoor delijkheid kennen. Wat een geluk is voor het emotioneele leven van het kind, kan zoo het niet met beleid gebruikt wordt en het kind object wordt een groot gevaar worden. Breng een kind in de bioscoop, wat. beslist dan? Spr. antwoordt: Het gevoel, het emo tioneele, de sensatie van het in het donker verkeerende kind. Men zegt: ja maar de stil staande film. Spr. acht een stilstaande film een slechte film en de tegenwerping, dat men toch expliceert, naïef. Daarom kan de film het kind niet inner lijk verrijken en bereikt de film als hulpmid del bij het onderwijs niet dat resultaat, wat men er zich van voorstelt. Spr. grondt deze uitspraak op de practijk met de schoolbioscoop, waarom hij voorlas 4 opstelletjes, die schoolkinderen gemaakt hadden over een film, die zij gezien hadden, getiteld „Dwars door Sumatra" en die het „Alg. Handelsblad" afdrukte. Ze bewijzen, dat de leerlingen van het zien dezer film niet geleerd hadden. De conclusie van het „Handelsblad", dat de algemeene indruk blijft, is voor spreker volkomen onbegrijpelijk. In de tweede plaats stond spr. stil bij de vraag of er van de bioscoop algemeen vor mende kracht uitgaat. De bioscoop komt precies overeen met onzen tijd, die meent, dat men van alles, wat moet weten, zonder Een der dezer dagen te A'dam gearriveerde Zweedsche oorlogsschepen „Tapperheten". die op het minimum is benoemd, wijl hij te voren niet in deze functie werkzaam was, te brengen op het maximum aan dit ambt verbonden, waarom hij den Raad voorstelde te besluiten bij H.H. Gedeputeerde Staten een daartoe strekkend voorstel te doen. De voorzitter verzocht in de considerans van het voorstel alsnog op te nemen, dat hiertoe reeds besloten was vóór de benoe ming van den tegenwoordigen functionaris. Met algemeene stemmen werd het voor stel aangenomen. Wijl dit onderwerp niet geschikt is voor publieke bespreking, volgen wij het voorbeeld van den Raad, die zonder eenige discussie het voorstel goedkeurde. Alleen verheugen wij ons, dat met zoo groote eenstemmigheid dit besluit is genomen. Wij vertrouwen, dat het belang der Gemeente er mee gediend zal zijn. Als één schaap is over de brug, dan vol gen er meer, dacht blijkbaar de voorzitter en maakte handig gebruik van dit intermezzo om nog een tweetal punten aan de orde te stellen. B. en W. vroegen machtiging een tweetal noodwoningen te verkoopen voor den ge wonen prijs van circa f300.—. Het leek heel gewoon. De heer Van Eek dacht er anders over. Hij heeft geen bezwaar, dat de wo ningen worden opgeruimd, maar wenscht, dat in de behoefte van woningen wordt voor zien van die gezinnen, die in een huis van een woningbouw-vereeniging niet kunnen worden toegelaten of de huur daarvan niet kunnen betalen. Uit de bespreking bleek wel, dat er eigen aardige bewoners zijn in deze gemeentelijke noodwoningen. Een van de twee had zich eenvoudig zonder medeweten van B. en W. eigenmachtig in een ledige woning onderdak verschaft. Omtrent de tweede was de raad van gevoelen, dat eenige tegemoetkoming wenschelijk was, hoewel weth. v. d. Berg meende, dat de menschen heel goed voor zichzelf konden zorgen en zijn ervaring had spr. geleerd, dat zij in de meeste gevallen dit ook deden indien zij in de noodzakelijk heid kwamen. Het voorstel werd aangenomen, nadat B. en W. op aandringen van den heer Enden dijk e.a. hadden toegezegd voor de bona fide bewoners een andere woning zoonoodig be schikbaar zuilen" sielien. Zoo langzamerhand komen wij toch van deze houten dingen af. Bij het tweede extra voorstel kwam de heer De Koning in een beetje moeilijk parket. Een pandbrief van de Utr. Hyp. Bank was uitgeloot. De bank is bereid zonder kosten een andere in de plaats te geven. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten Het betrof een bedrag van duizend gulden, dat naar het oordeel van B. en W. moeilijk anders kon worden belegd. De heer De Koning bleef trouw aan zijn standpunt. Wij mogen dat wel. Trouw moet blijken. Met één stem tegen werd het voorstel goedgekeurd. In de vorige vergadering was door B. en W. voorgesteld over te gaan tot vernieuwing van „de Nieuwe Steeg". Het lag in de be doeling haar te bestraten met klinkers. Op voorstel van enkele leden van den Raad, de heeren Van Eek c.s., zou nog onderzocht worden naar de "kosten en duurzaamheid van een beton-wegverharding met asphaltdek. Dit onderzoek heeft plaats gehad en kostenbere keningen en aanbiedingen zijn aanwezig. Een advies van den opzichter van den provincia len waterstaat adviseert echter tot klinker bestrating, wijl de proeven elders genomen met beton niet tot voortzetting daarvan heb ben geleid. Vooral op dezé laatste gronden en om de kosten verdedigt weth. Van Elten het eerste voorstel van B. en W. De heeren Van Eek en Van Doorne mee- nen, dat met het oog op den invloed van het water, beton de voorkeur zal verdienen. De heer Endendijk bestrijdt deze meening en zet uiteen waarom er van wegspoelen van den ondergrond van dezen weg geen sprake kan zijn. Het voorstel van B. en W. wordt met 94 stemmen aangenomen. Tegen Mevr. Droste en de heeren Van Eek, v. Doorne en Bes- selsen. Kosten circa f25.000.—. Ingevolge de gewijzigde bouwverordening is reeds eenigen tijd een plan aanhangig tot het bouwen van vier winkelhuizen aan de Van Weedestraat, voor het perceel van den heer G. J. Smit. Hiervoor was echter noodig een nieuwen weg aan te leggen langs dit perceel om een doorgaande verbinding tot stand te brengen naar de Nassaulaan, waardoor het bestaande huis aan dien weg uitgang zou hebben. De onderhandelingen met de verschillende eigenaars hebben geen resultaat gehad, maar- om de eigenaren van den grond aan de Van Weedestraat ontheffing van de bouwveror dening verzoeken en bereid zijn de kosten van aanleg te dragen voor zoover het hun terreinen betreft. B. en W. stellen voor de ontheffing te verleenen en den weg aan te leggen voor zoover dit mogelijk is, in de hoop, dat de overige eigenaren later bereid zullen blijken alsnog over de brug te komen. Het gedeelte weg zou dan verhard worden tot voorbij het bestaande huis en aan dien kant van een trottoir worden voorzien. Een adres van den heer G. J. Smit was bij de stukken gevoegd, waarin deze zijn be zwaren tegen deze oplossing inbracht. Het oorspronkelijke bouwplan omvatte den bouw van één enkel en één dubbel winkel huis voor het door hem bewoonde pand, waartusschen een onbebouwde strook van 5 M., in welke strook een doorgang voor laatstgenoemde naar zijn huis vanaf de Van Weedestraat. Door het nieuwe plan, bestaande uit 4 winkelhuizen, wordt hij geheel ingebouwd, waardoor het huis vanaf de Van Weede- s'traat niet meer zichtbaar zal zijn en hoog stens een smalle poort zal overblijven. Daarbij komt dan nog, dat de nieuwe weg niet tot stand komt en slechts voor een zeer ge ring deel zal worden aangelegd. BAARN SANICEP.S SOEST - BUSSUM In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.per jaar en hooger. B. en W. zijn echter van oordeel, dat met de particuliere belangen van dezen bewoner geen rekening kon worden gehouden, hoe wel bij de bespreking bleek en ook door den wethouder werd toegegeven, dat de heer Smit door het voorstel zeer werd gedupeerd. De verordening is gewijzigd, nadat het eerste plap, de bebouwing met 3 winkelhuizen, als gevolg van de toen geldende bouwverorde ning, was vastgesteld en zooals ook reeds bij den koop van 't pand was besloten. De Raad was echter in groote meerderheid van een tegenovergestelde meening. De heer Rietveld, hoewel een voorstander van de winkelbebouwing, bestreed het voor stel. Zoo kan hij er niet mee mede gaan. De totstandkoming van den geprojecteerden weg is zeker een algemeen belang, zoo echter heeft niemand er belang bij, behalve de aan vragers. De verwachting, dat de onwillige eigenaars, als eenmaal het gedeelte weg zal zijn aangelegd, wel van zelf zullen komen, duit spr. in het geheel niet. Integendeel als het belang van de eerste eigenaars door in williging van het verzoek is vervallen, is er geen rede meer om voortgang te maken. Met dit voorstel is geen enkel gemeente belang gediend. Integendeel. Voorts staat spr. geheel tegenover het oordeel van B. en W., dat zij met de particuliere belangen van den heer S. niet te maken heeft. Het opofferen van de belangen van den een, aan die van anderen noemt spr. onrecht, waaraan hij niet wenscht mee te doen. De heer Rietveld stelde voor de zaak aan te houden en de aanvragers alsnog gelegen heid te geven haar in orde te maken. Mevr. Droste en de heeren Hilhorst, Bes- selsen, Mr. van Doorne, Endendijk, Foeken en De Koning spreken in denzelfden geest. De heer De Koning wil zelfs de zaak niet aanhouden, maar het verzoek finaal afwijzen. De heer Foeken wijst op de inkonsekwentie van dit voorstel, waardoor een huis, dat nu aan de Van Weedestraat staat, aan een slob komt te liggen, terwijl B. en W. zich uit spreken, dat aan deze slob geen huizen mo gen worden geplaatst. De heer Van Eek, als lid van de bouwcom missie en de weth. de heer Van Elten verde digen het voorstel op de in de stukken ge noemde gronden, hoewel de heer Van Elten volmondig erkende, dat onze uiteenzetting juist was. Het voorstel van B. en W. werd met 3 tegen 10 stemmen verworpen. Voor de beide wethouders en de heer Van Eek. Wij hopen, dat de zaak na overleg van partijen spoedig in orde zal komen. Het ont werp beloofde een verfraaiing van de Van Weedestraat. Zonder terughouding geven wij aan den architect, den heer P. Beekman de

Soester Courant | 1926 | | pagina 1