Zomerprijzen H.A.HAK - BAARN Laanstraat 71, Baarn Uitgave: G.J.SMIT, v.Weedestraat35, Soestdijk -Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 D. F. VOIGT N.V. L. DE RUITER Co's Brandstoffenhandel Profiteert nog van onze lage Speciaal adres voor levering per KWANTUM en per WAGON. DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK ALLE BOUWMATERIALEN Voor Uw Leder en Fournituren Hoofpijn Se Jaargang No. 25 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 25 Juni *626 soEm niEüm® Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn. Soest, Soestdijk. Soester- berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN al naar een van beide partijen hiertoe lust heeft. Een nieuwe samenvoeging kan dan natuurlijk ieder oogenblik weder aanvangen, zonder dat derden zich hiermede kunnen inlaten of invloed uitoefenen. En nu moge men dezen toestand verheerlijken als mensch- waardig en verheffend, in gezwollen taal die gewijzigden toestand bezigen als een ideaal Door de Kynologenclub „Gooi- en Eemland" werd Maandag te Bussum 'n Int. Honden tentoonstelling gehouden. Een tweetal bekroonde dwergpinchers van Mevr. R. Visser uit Huizen. GEZIN EN ECHTSCHEIDING Nu het streven om de ontknooping der huwelijksband te vergemakkelijken bij den dag aan driestheid wint, gaat men zich in al ruimer kring met deze zaak bezig houden en voor- en tegenstanders van dit streven voe ren hun pleidooien met meer of mindere hevigheid. Het woord echtscheiding zelf is een van die woorden, waarmede twee elkander te genovergestelde zaken tegelijk genoemd wor den. Echt bedoeld samenbinding in volstrek ten zin, scheiding geeft juist het tegenover gestelde, het ontbinden, aan. En juist die tegenstelling en vooral de wijze, - op welke men de scheiding van elkander als gehuwde lieden wil vergemakkelijken, bewijst, dat men aan het huwelijk niet de waarde teekent, die -het 4s4-nu 4oc* kv de publieke opinie had. Samenwonen en leven zonder gehuwd te zijn is iets, dat tegen het volksgeweten in gaat. En de vrouw, die in deze ongewensch- te betrekking tot een man staat of stond, heeft het doorgaans als een zedelijke ver heffing en bevrijding beschouwd, als aan deze vernederende verhouding een einde kwam door het wettig huwelijk. Want dit beteekende de overgang van bezit tot vrouw. Het tegenwoordig streven gaat echter nu in omgekeerde richting. De emancipatie in het huwelijksleven toch wordt beschouwd als te behooren tot de emancipatie der vrouw, tot hare ontvoogding en dus tot hare bevrijding voerende. Zooals een minderwaar dig bedoelen altijd ingang verschaft wordt door het voor te stellen als een nobel streven, wordt nu de echtscheiding gepropageerd met fraaie leuzen en schoone maar bedriegelijke argumenten. Het verst in deze richting gaan zij, die in het huwelijk voor de vrouw altijd en niet anders zien dan een vorm van slavernij en zelfs van een bepaald minderwaardigen vorm van slavernij. Voor hen is de gehuwde vrouw een beklagenswaardig wezen en wordt de daad nobel geacht, die aan deze voor haar vernederende toestand een einde maakt. An deren, die het huwelijk niet zoo ruw aantas ten, willen werken opdat, mocht het huwen voor de vrouw minder gewenschte gevolgen na zich slepen, aan de vrouw de middelen van verweer verschaft worden, die zij tot hare bevrijding en redding noodig heeft. Achter deze goede lieden volgen zij, die het huwelijk blijven eeren als een normale le vensverhouding, maar wijziging in de voor waarden, die het huwelijk aan de vrouw op legt, wenschen zij mogelijk gemaakt, als de positie der vrouw in bepaalde gevallen daarom vraagt. Hoe onderscheiden echter en van elkander in doel verschillend, gematigd of radicaal, het vereenigd streven is op losser maken van den huwelijksband gericht en het directe ge volg is, een 'dalen van de beteekenis van het huwelijk in de volksopinie. En daar dit altijd en onder alle omstandig heden een gevaar voor de vrouw in de eerste plaats en voor de samenleving in-het alge meen is, is tegenstand tegen dit streven ge boden en verzet noodzakelijk. Dat er in de wetten, die in ons land het huwelijk beheerschen, nog veel onbillijks is overgebleven, kan worden toegegeven, zon der aan de waarde en de hoogheid van het huwelijk te raken en medewerking tot het geen op zich zelf verkeerd of uit den tijd is, blijft een verplichting, die uit vrees voor ne ven-verschijnselen niet geweigerd mag wor den. Want dit laat de beteekenis van het huwelijk onaangetast en kan als corrigeeren- de werking in bestaande verhoudingen ten goede werken. Maar wat nu naar voren dringt en de pu blieke opinie in onze zaak omzetten wil, gaat verder en tast het huwelijk als instelling aan en is een maatschappelijk kwaad van ver gaande strekking. In een vrije en ongedwongen verhouding wil men het ideaal gaan zien. Zoo, dat man als vrouw, als de ingenomen positie van gehuwd paar hen, of een van beiden, verveelt, het van elkander gaan zonder de minste be lemmering kan plaats hebben. Men voegt zich bij elkander en ontrekt zich aan elkander of nuchter verklaren als een evolutie van be teekenis in de menschelijke semenleving, practisch blijft de zaak, die men wil, het zui verst geïllustreerd door wat in de dieren wereld gezien wordt en bestaat. De luim en de lust, het ongebreidelde zin nenleven wordt heerschende invloed toege kend, waar alleen de hoogste aspiratiën mo gen gelden en de nobelste gevoelens moeten en alleen mogen heerschen. De hoogste levenswet wordt aangetast en de verderfelijkste gevolgen kunnen niet uit blijven, zooals we in volgende nummmers hopen aan te toonen. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur (Kerk), Ds. W. W. Sid- dré, van O. en N. Wetering. Nam. 6 uur (Kerk), Ds. H. Kwint, van Utrecht. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Ds. K. W. Vethake, van Utrecht. 's Avonds geen dienst. Chr. School (Hees), geen dienst. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. A. J. Tenkink. Nam. 6 uur Candidaat R. Bromkema, van Amsterdam. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Candidaat R. Bromkema, van Amsterdam. Nam. 6 uur Ds. A. j. Tenkink. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorn*. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Geen opgave. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Dr. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de Chr. School te Soester berg de Eerw. Heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. Leemans, van Delft. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 27 Juni, voorm. 10.30 uur Aula lyceum (ingang Vondellaan), Ds. C. F. Wes- termann, van Amsterdam. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Jongerenkerk. Doopsgezinde Gemeente. Voorm. 10.30 uur Ds. B. P. Plantenga, van Haarlem. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. Nam. 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur openlucht-meeting aan de Elizabethstraat. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door kapiteine Venus. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Kolbert, van Eemnes- Buiten. Nam. 6 uur geen dienst. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Aij Apoth. en Drogisten. voor de .regeeringen bestemd was, door hem werd behouden. Om redenen, waaraan het eigenbelang niet i geheel en al vreemd is, (ook de pers was Zondag den geheelen dag in touw), maak i ik met een enkel woord melding van een j schrijven, een dezer dagen door onzen land- j genoot, dr. J. A. Nederbragt, tot den direc- teur van het Internationaal Arbeidsbureau ^gericht, waarin hij de redenen mededeelde, f die hem beletten aan de openingsplechtigheid deel te nemen. Dr. Nederbragt wijst den directeur daarin op de noodzakelijkheid van een wekelijk- schen rustdag, die zooveel mogelijk voor alle arbeiders gelijk moet zijn, ter wille van een .deer van wezenlijke rust en een collectieven geest in het familieleven. >- Hij verklaart, dat het bijwonen van de .plechtigheid op een uur (10 uur 's morgens), waarop de Christenen van alle landen door gaans hun gemeenschappelijke godsdienst oefeningen houden, zou indruischen tegen 'djn religieuze en sociale beginselen. Ik acht het schrijven van den heer Neder- bracht, waarin ik vooral de opmerking, dat Je Zondagsrust van anderen gerespecteerd |>ehoort te worden, ten volle onderschrijf, van belang, nog minder met het oog op Zondag j.l. dan wel in verband met de om standigheid, dat in het Volkenbonds-secre- tariaat de Zondagsrust meer en meer met voeten wordt getreden. De talrijke commissie's, die hier het heele iaar door periodiek bijeenkomen en zelfs de Raad zijn in den regel zoo gehaast, dat, om het verblijf te Genève maar zoo veel moge lijk te bekorten, herhaaldelijk op den Zondag, beslag wordt gelegd. Zij denken er niet aan, dat een of twee weken later een andere com missie hetzelfde offer van het personeel vraagt. Bedenkt men dan nog, dat ten ge volge van de opeenstapeling van werkzaam heden meer en meer zoogenaamd vrij willigen nachtarbeid wordt verricht door een deel van het lagere, grootendeels vrouwelijk perso neel, dan is de tegenstelling met de idealen (er bestaat al een conventie tegen den nacht arbeid van vrouwen in de industrie), die i et Internationaal Arbeidsbureau voorstaat, compleet. Een woord van groote waardeering voor 1 et optreden van Dr. Nederbragt is hier zeker (p zijn plaats. Als bij hen, die de internatio- i ale voorschriften voor de arbeidswetgeving R oeten voorbereiden, dergelijke toestanden Wfftieii b'esta'an, is er weinig' rioup óp een vruchtbare toepassing in de afzonderlijke staten. Zondagsrust is de eerste voorwaarde voor vruchtbaar werk. Te Den Haag is plotseling overleden, 77 jaar oud, de heer H. Helder Pzn., een man, die in de stad zijner inwoning Groningen, een groote rol speelde. De heer Helder, oud graanhandelaar, lid der firma Helder Hes- selink, was lid van den Gemeenteraad van Groningen gedurende 28 jaren, van 1891 tot 1919. BINNENLAND Zondagsrust en arbeids-conferentie. Een correspondent van „Het Handels blad" te Genève, schrijvende over den ar beid der internationale arbeids-conferentie al daar, doet een uitmuntend werk, door de aandacht te vestigen op het totale gemis aan Zondagsrust bij dien arbeid, en hoe onder leiding van den sociaal-democraat Thomas al heel weinig met den eisch der Zondagrust wordt rekening gehouden. Deze correspondent schrijft o.m.: De achtste internationale arbeids-conferen tie heeft Zaterdag haar poorten gesloten om met een dag tusschenruimte plaats te maken voor de negende, die een voortzet ting is van de conferentie van Genua en uit sluitend aan arbeiderstoestanden in de zee vaart zal zijn gewijd. Wie zou denken, dat het Internationaal Arbeidsbureau den tusschenliggenden Zon dag zich rust zou gunnen, vergist zich te eenenmale. Om tien uur 's morgens waren met de officieele genoodigden de voor vermenigvul diging der processen-verbaal benoodigde em- ployé's, telegrafisten, enz. in het Batiment Electoral present voor de openingsplechtig heid van het nieuwe arbeidspaleis, die 's mid dags zou worden gevolgd door de niet min der plechtige ontsluiting der hekken met de drie sleutels, welke 's morgens de archi tect Epitaux aan den voorzitter van den Raad van beheer Arthur Fontaine ter hand had gesteld en waarvan er een werd overhandigd aan onzen landgenoot, den heer J. Oudegeest, die als vice-voorzitter van den raad van be heer den sleutel, voor de arbeidersgroep be stemd, in bewaring krijgt, een aan den vice- voorzitter Carlier, die tot de patroonsgroep behoort, terwijl het derde exemplaar, dat en zoo heeft hij dan eindelijk toegegeven. Wel niet geheel, maar toch zoo ver mo gelijk. Caillaux is nu vice-president van den ministerraad en intieme vrienden van hem zijn op de posten Oorlog en Binnenland- sche Zaken. 't Wordt zoo zachtjesaan een algemeene SCHOOLSTRAAT 7. MagazijnsnEemstr. 14 - Schoolstr. 39 TEL. 213 Een viertal Pekingesen van Baron de Vos van Steenwijk uit Voorburg, welke tvcmctu» op de Tentoonstelling te Bussum elk een eersten prijs behaalden. KRONIEK VAN DE WEEK Briand de tiende. Op zoek naar 'n sterke man. Een red der. Josef Caillaux gevon den. 'n Gepantserde vuist. Een volkenbond zonder vol ken. Uittocht uit Genève. Europa alleen. Egoïsme, 't Kritieke moment. Omhoog of omlaag. Hopen is 't beste. Voor*de tiende maal is thans aan Briand in Frankrijk de vorming van een ministerie opgedragen. Sinds verleden jaar April hebben ze in Frankrijk maar eventjes 7, zegge zeven ministers van financiën versleten. Al die slij tage geschiedde, om de franc te redden, maar telkens ging de franc dieper de put in. Men probeerde het dan met dezen, dan met dien. De eene keer verdraaide de Kamer 't, om de voorstellen van den minister van financiën te slikken en dan weer stemde de senaat ze af; terwijl het ook al is voorgekomen, dat de voorstellen zelfs geen genade vonden bij de commissie voor de financiën uit de Kamer. Men ziet nu zienderoogen het land in den afgrond schuiven, want als het betaalmiddel niets meer waard is, dan is het crediet straks ook weg en duizenden kleine menschen, ar beiders, ambtenaren en kleine winkeliers, worden er straatarm door, terwijl de men schen, die hun bezit hebben vastgelegd in onroerende goederen, altijd hun geld nog kunnen redden, terwijl de kapitalist en ban kiers al sinds lang in dollars, ponden en gul dens rekenen en hun geld, in een land met een vaste valuta hebben ondergebracht. Daardoor werd dan weer opnieuw de franc een trap naar beneden gegeven, zoodat hij al maar meer kelderde. Nu komt er dan weer een nieuwe minister van finantiën. Briand heeft die portefeuille eerst aan Poincaré aangeboden, maar deze heeft dat fijntjes afgepoeierd. Toen bood hij financiën den heer Jozef Caillaux aan, maar ook deze had bezwaren. Caillaux wilde wel, maar dan moest hij tegelijk zeggenschap hebben over de ministe- riën van binnenlandsche zaken en oorlog. Want, zoo redeneerde hij, thans is de franc zoo ver weggezakt, dat hij alleen maar met, verbazend harde en strenge maatregelen te stabiliseeren is. Waagt hij nu zoo'n stabili- seeringspoging, dan is het niet onmogelijk, dat er op verschillende plaatsen onlusten en oproeren uitbreken en dan moet hij de be schikking hebben over het leger, om die onlusten met geweld te onderdrukken. Dat ziet er dus daar nog al prettig uit. Briand echter voelde daar niets voor, te weten, om Jozef Caillaux zoo'n groote macht in zijn kabinet te geven. Maar de nood drong en hij kon niemand anders vinden, die be reid was minister van financiën t? worden uittocht uit den Volkenbond. Eerst trokken de Vereenigde Staten van Noord-Amerika zich terug, nadat op initiatief van president Wilson de volkerenbond gesticht was. Toen ging Rusland er uit, daarna Argentinië, voorts zegden Mexico en Turkije hun lidmaatschap op, 14 dagen geleden Brazilië en thans ook Spanje. Men kan nu wel zeggen: wie blijven er nu nog over? Met het al wordt, zooals we reeds verleden week schreven, de Volkenbond van lieverlede een Europeesche aangelegenheid. En voor het prestige van dien bond is niets zoo slecht, dan juist, dat het straks een zui ver Europeeschen bond zijn zal. Degenen, die van meet af de zaken nuchter bezien hebben en niet met de groote 'hoop meege- juicht hebben, telkens als de volkenbond ver gaderde, worden door den loop der feiten wel in 't gelijk gesteld. Ook den kroniek schrijver is wel eens een grief gemaalct, dat hij zoo sceptisch tegenover den Volkenbond stond en hem is ook wel toegevoegd: „te bijster nuchter"; maar hoe loopen de zaken nu, zooals ze door die zwartkijkers zijn voor zien.. E<" is rekeningAfhouden met het egoïsme' in de menschen en in de volken. We hebben verbijsterende staaltjes van dat egoïsme gezien in 1924 en allen zagen ze. maar nu dachten velen, dat de volken en met name de diplomaten wel zouden geleerd hebben. Ook was het democratische beginsel thans te ver doorgetrokken in verschillende rangen en standen. 't Mocht wat. De mensch is boos van z'n jeugd aan en die boosheid wil hij uitvieren en viert hij ook uit. Alleen als het Christelijk beginsel ons leven doortrekt en ons verlan gen en onzen wil omzet en niet doet jagen naar een aardsch Paradijs, naar het stoffelijke, het materieele, maar naar het hemelsch Pa radijs, het geestelijke, het onzienlijke, dan is er nog hoop, ook voor den Volkenbond. Maar wij zullen alleen kunnen aanschou wen, dat we hoe langs zoo meer terrein ver liezen, dat er hoe langer zoo meer menschen hun rug aan het Hemelsche, het geestelijke toekeeren en juist hier op aarde de hoogste heerlijkheid zoeken. En als gevolg ook daar van weer, zal de verwarring en ellende steeds grooter worden. Ook de Volkenbond staat weer op zulk een kritiek punt. Trouwens 't moet gezegd en is wel niet voor tegenspraak vatbaar, dat ze nog niet anders heeft gekend, dan kri tieke oogenblikken, want de eene kwestie, die werd opgelost, bracht weer 3 of meer andere kwesties naar voren. Maar zulk een kritiek moment als nu, heeft de Volkenbond toch nog niet doorgemaakt. Hopen we nog het beste voor den arbeid van den Bond, al vreezen we 't ergste. Gz. PLAATSELIJK NIEUWS O.... SOESTERENG O Soestereng wat zijt gij mooi, Hoe kunt gij ons bekoren. Wat zijn uw akkers, wijd en zijd, In een golvend veld herboren. Het koren dat zoo'n schat vergaard, Met aren bollend zwellend. Buigt, sierlijk rank in zacht geruisch Een goede oogst voorspellend. O... Soestereng wat zijt gij mooi Hoe kunt gij ons bekoren. Thans gaan de huizen en 't geboomt' In golvende zee verloren. Want duizendtallen rechte stengels, Met koppen fier naar boven. Zij buigen rechts, zij buigen links, Om... den natuur te loven. A. K. B. RIJKSTELEFOONDIENST SOEST—BAARN Nieuwe aansluitingen: S255 Ds. B. Alkema, Pred Ger. Kerk, Drie- hoeksweg 4, Soest. S 254 Entrop Van Putten, Handel in auto mobielen, motoren en rijwielen, Sta tionsweg 6, Soest. S 40 L. J. A. Kemper, Burg. Grothestraat 34, Soest. S 56 C. H. M. van Loon, „Ons Boeken- huis, F. C. Kuijperstr. 4, Soest. S 250 L. E. Oldigs, Emmalaan 6, Soest. B 356 j. C. v. d. Poest Clement, candidaat Notaris, Steijnlaan 5, Baarn. bedaart 9poedig door gebruik van een paac Mijnhardt's Hoofdpijntabtettefl. Glazen buisje 70 ct. Bij Apoth. en Drogisten. B 70 H. Tielenius Kruijthoff, Hertog Hen driklaan 1, Baarn. B 59. M. Bartels, Briakstraat 3, Baarn. B 205 Berrier den Boer, Schoolstraat 48. B 400 K. de Boer, Weteringstraat 3, Baarn. B2 J. A. Wilbrink, Eemweg 2, Baarn. S 252 E. Egbers, Kruidenier, Oude Utr. weg 5, Soest. S 245 L. J. Rasch, Manufacturen-magazijn, Veenhuizerstraat, Soest. B 318 J. W. van Tricht, Leeraar Lyceum, Ferd. Huycklaan 40, Baarn. ONTVLUCHT Zondagmiddag is door de politie alhier en krankzinnige man aangehouden, welke uit het gesticht te Den Dolder ontvlucht was. VERBETERING TE SOESTERBERG Was de Rijksstraatweg voorheen bij. regen-' nagenoeg een modderpoel, thans komt hier in verandering. Rioleering wordt langs dien weg aangelegd, terwijl eenige vergaarputten daarin in de toekomst voor een spoedige ver dwijning van het water zullen zorg dragen. Tevens wordt achter de boomen een wan delpad aangebracht, hetgeen met elkander een goede verbeterering kan worden ge noemd. INT. ANTI-MIL. VER. Hedenavond van 6—8 uur zal op het terrein voor Pension „Engendaal", Bosstraat 18, een openluchtmeeting worden gehouden, uit gaande van bovengenoemde vereeniging. In het bondshuis van den Ned. Protestan tenbond te Soesterberg zal den volgenden dag een landdag worden gehouden. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie, voorkomende in dit nummer. TUINFEEST Naar wij vernemen bestaat het plan op 12 Juli a.s., des avonds, op het terras van Ho tel „Eemland", een tuinfeest te organiseeren, waarbij het geheel op prachtige wijze zal worden geïllumineerd. VOLKSFEEST In de gecombineerde vergadering op Maandag j.l. is besloten, het volksfeest te doen plaats hebben op 5 Augustus a.s. In het voorloopig programma komt voor: 's Morgens Bloemencorso en défilé voor het Kon. Paleis; 's middags kinderfeesten en ringrijden; 's avonds concert en zoo mogelijk algemeene illuminatie. Het programma zal nog nader worden uit gewerkt, doch het bestuur wekt thans reeds allen, die mede willen werken tot het wel slagen van bloemencorso en ringrijderij, op zich nu reeds op te geven bij een der in de in dit blad geplaatste advertentie genoemde heer-en, aangezien bij niet tijdige opgave dit deel van het programma niet door kan gaan. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier. Sigarenkoker, Autohoes, Bankbiljet, Drie rijwielbelastingmerken, Schilderskiel, Cein tuur, Gewicht, Zak met haver, R.K. Cate chismusboekje, Dameshandschoen, Sierspelt, R.K. Gebedenboekje, IJzeren staaf met ring, Bosje sleutels, Auto-lantaarn. Te Soesterberg: een portemonnaie met inhoud. ONBESTELBARE STUKKEN De navolgende onbestelbare stukken zijn terug ontvangen te Soest in de le helft der maand Juni 1926. 1. J. F. Dinter, Amsterdam. 2. G. van Praag, Amsterdam. 3. Keizersgracht 410, Amsterdam. 4. J. P. Schweiger, Amsterdam. 5. Fam. Kerstens. 6. De Jager, Bilthoven. J. Lett. W., boeVh. Leimes^ Rotterdam. VLIEGONGELUK Woensdagmiddag kwam op het vliegter rein te Soesterberg bij het dalen een vlieg tuig zoodanig met den grond in aanraking, dat het zeer ernstig werd vernield. De in zittenden bleven ongedeerd.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1