'Ï1 sproeten Het Kinderparadijs ISPRUT0LI Hoofdpijn A. BROUWER "VALET" Slapeloosheid I Massief Gouden Trouw- I en Verlovingsringen H. W. SPIJKER Groote sorteering Poppen kliniek Vvv Leeuwenstr. 26 - Tel. 2175 - Hilversum TREKKARREN - STRANDWAGENS KRUIWAGENS - POPWAGENS ZAND VORMEN EMMERS GIETERS - HARKEN SCHEPPEN enz. nog slechts wachtend op het door den heer Doeser geschilderd doek, dat den toeschou wers straten en poorten van Rome, gevan genissen en Arena voor oogen zal tooveren. De gekozen plaats leent zich hij uitstek voor openluchtopvoering in het algemeen, en voor dit stuk in het bijzonder. De natuur heeft gezorgd voor een amphitheater zooals men (zich maar ooit kon wenschen. Recht- tegenover het speelterrein bevinden zich reeds de banken qp de heuvelglooiing, die den 700 toeschouwers, waar men dan ook Te Hilversum werd Zaterdag door de N.-Hollandsche Jachtvereeniging een Int. Con cours Hippique gehouden. Prins Friedrich Siegismund von Pruisen, die het Int. Kam pioenschap rijpaarden won op Heiliger Speer. PLAATSELIJK NIEUWS AANGEREDEN De slager J. v. B., alhier, werd Zaterdag morgen op den Brinkweg alhier, door een vrachtauto aangereden. Alhoewel genoemde B. van achteren werd aangereden, kwam hij gelukkig net naast de auto terecht. Wel werd zijn rijwiel vernield en zijn kleederen verscheurd, doch zelf kwam hij met den schrik vrij. Naar wij vernemen was de schuld aan den autobestuurder, waarom deze dan ook direct bereid was de schade te vergoeden. MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer in deze gemeen te wil nog niet overgaan. Thans is het vee van den landbouwer J. B. aangetast. EI ND-EX AM EN H.B.S. Onze plaatsgenoot, de heer E. van Engers behaalde Zaterdag j.1. te Bussum, met zeer gunstig gevolg, no. 1 van de 44 candidaten, het einddiploma voor de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus. Zijn zeer jeug digen leeftijd, juist 17 jaar, in aanmerking ne mend, mag zulks een mooie prestatie worden genoemd. Wij wenschen hem bij zijne verdere studie jaren een even groot succes toe. FANCY-FAIR Het uitvoerend comité verzoekt ons mede te deelen, dat zij, die nog goederen hebben af te geven voor de Fancy-fair, beleefd wor den verzocht deze ten spoedigste te doen bezorgen aan het adres van den Secretaris: G. J. Smit, Van Weedestraat 35. Na ontvangen bericht aan bovenstaand adres of bij de heeren J. H. Pieper, Veen- huizerstraat en B. J. Sukkel, Nieuwerhoek- straat, worden de goederen gaarne afgehaald. „SOESTERBERGS BLOEI" Door V. V. V. te Soesterberg is een be knopte gids uitgegeven, om belangstelling te wekken voor dit deel van onze gemeente Door de goede zorgen van den heer J. Geerling, is een inderdaad keurig werkje in het licht gegeven, waarin de schoonheid der natuur in verscheidenheid van foto's uitne mend wordt geïllustreerd. Een beschrijving van verschillende wan deltochten maken het zeer geschikt voor de vele tijdelijke gasten, die des zomers al meer Soesterberg tot verblijfplaats kiezen tijdens de vacantie, evenals verschillende bijzonder heden en voordeelen in de verbinding met andere plaatsen de vestiging van vaste be woners zal bevorderen. Deze daad van „Soesterberg's bloei" jui chen wij van harte toe, dit is positief en nuttig werk waaraan een dorp, zoo schoon gelegen als Soesterberg, wat heeft. Naar wij meenen is het boekje voor be langstellende niet-inwoners onzer gemeente gratis te verkrijgen en voor bewoners tegen den kostenden prijs. De medewerking van den winkelstand door plaatsing van advertenties is schitterend. Zoo worden de gemeenschappelijke belan gen op zijn best gediend. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie alhier. Kwartiermuts, Gouden armband, Zakje met naalden, Wollen damesvest, Insigne (speld), Dameshandtaschje met inhoud, Darnessier- speld, Kindermanteltje, Paardendeken, 2 Be lastingplaatjes, Stuk lederen zeil, Gebreid kindervest, Pet, Gewicht, Huissleutel, Jurk, Overhemd, een soort electr. batterij. Aangeloopen een konijn. Te Soesterberg: Bankbiljet. GESLAAGD In aansluiting aan ons bericht van de vo rige week deelen wij nog mede, dat de vol gende leerlingen der Chr. U.L.O. slaagden voor het M.U.L.O. diploma A: Cor Riet veld, J. van Arkel, J. Doeser en D. Maas- sen. Bovendien slaagde Cor. Rietveld in de vo rige week, na vergelijkend examen, voor de tweede klasse der Kweekschool „Rehoboth" te Utrecht. OPENLUCHTSPEL „HET TEEKEN DES KRUISES" De voorbereidingen voor de opvoering van het openluchtspel „Het Teeken des Krui- ses", op het terrein aan den Soesterbergsche straatweg zijn reeds vergevorderd. Statig ver heft zich het geraamte van het decor reeds tegen het donkere groen der pijnboomen, zitten mag, prachtige gelegenheid geeft het stuk in zijn geheel te volgen. De pijnboomen met hun grillige takken en donkere kruinen, zich hoog verheffend tegen de blauwe lucht, geven een schitterender entourage als ooit door menschenhanden zou kunnen gemaakt worden, waarlijk een ideale plaats voor openluchtspel in elk opzicht. Zooals reeds is vermeld en ook op de aan plakbiljetten, die in grooten getale in Soest en omgeving zijn verspreid, staat, vinden de opvoeringen plaats op Woensdag 11, Zater dag 14, Zondag 15, Woensdag 18 en Zater dag 21 Augustus. Het voornemen bestaat om den laatsten dag tevens een avondvoor stelling met toortslicht te geven, wat in die machtig mooie natuur ongetwijfeld een schitterenden aanblik zal opleveren. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. Dat het aan belangstelling niet ontbreekt, niet alleen van de zijde van de Soestenaren, die al graag eens een stiekum kijkje komen nemen, en al te groote nieuwsgirigheid moeten bekoopen met minder pleizierige aanraking met de prikkeldraadafzetting, is niet te verwonderen; maar ook van buiten Soest blijkt de belangstelling zich te open baren. Tal van inlichtingen zijn reeds ver strekt aan de pers en aan photobureauxv zoodat het op den dag der eerste uitvoering ook van die zijde wel niet aan belangstelling- zal ontbreken. Naar verluidt zou de eerste opvoering zelfs gefilmd worden. Natuurlijk wordt bij en op het terrein ge zorgd voor het noodige comfort voor het publiek: ververschingstent, auto- en rijwiel stalling. De regelings-commissie heeft dan ook haar handen nog vol, want het spreekt van zelf, dat voor een dergelijke gebeurtenis, de eerste maal in Soest een openluchtspel, alles in de puntjes verzorgd moet zijn. Groote medewerking wordt ook ondervon den van de zijde van B. en W. Soest kan nu eens flink voor den dag komen en zal dat ook, als twee factoren medewerken: weer en publiek. GESLAAGD Op het in deze week te Amersfoort ge houden toelatings-examen tot de Rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen mocht den Wel Ed. Heer M. M. van Wely, Hoofd der O. L. School, Beetzlaan te Soestdijk het genoegen hebben zijn leerling Johan van Hummel op uitstekende wijze te zien slagen. ONGELUK Maandagmiddag had de timmermans knecht van den aannemer Dalstra te Soes terberg hat ongeluk met zijn hand in een bijtel te geraken, waardoor hij zich ernstig bezeerde. Na door Dr. Reinders voorloopig te zijn verbonden, werd hij per auto naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. MOTOR-ONGELUK Te Soesterberg had Maandagmiddag een motorrijder het ongeluk met zijn motor te vallen, waardoor hij een zijner vingers brak. Na door Dr. Reinders te zijn verbonden, kon hij zijn weg vervolgen. AANBESTEDING A.s. Maandag zal te Amersfoort aanbe steed worden de voorzieningen aan Militaire gebouwen en werken te Soesterberg en in de Legerplaatsen bij Zeist, alsmede het aan brengen van betonvoeten onder vier loodsen bij Zeist. Raming f46.450. VLIEGONGELUK Maandagmorgen kwamen op het vliegkamp twee vliegtuigen, bestuurd door leerlingen vliegeniers, met elkaar in botsing. De vlieg tuigen werden deerlijk gehavend, terwijl de vliegeniers er wonderlijk zonder letsel af kwamen. VLIEGONGELUK Maandagmiddag moest Sergt.-majoor Van der Griendt, van de Luchtvaart-afd.eeling te Soesterberg, met zijn vliegtuig een nood landing maken, doordat de schroef onder het vliegen van de motor liep. De schroef, die diep in den grond sloeg, werd aan splinters geslagen. Het vliegtuig werd geheel vernield, doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. GEM. KEURINGSDIENST Afgekeurd door de Gem. Keuringsdienst over de maanden Mei en Juni 1926: 6 run deren, 1 kalf, 4 varkens, 2 geiten, 1 paard, 1 veulen. Van rundpren: 1 kop, 6 nieren, 2 uiers, 4 maag en darmen, 12 levers, 4 harten, 16 longen, 20 K.G. vet. Van varkens: 1 tong, 16 nieren, 8 harten, 34 longen, 4 levers, 2 milten, 2 maag en dar men, 6 K.G. plukvet. VOLKSFEEST Door het Bestuur van „Soest Vooruit" en „de Christelijke Oranje Vereeniging wordt medegedeeld, dat de deelname aan het bloe mencorso en aan het ringrijden van dien aard is, dat zij geen vrijmoedigheid hebben op 5 Augustus een feest te organiseeren. Thans wordt overwogen op 31 Augustus a.s. kinderfeesten en verschillende volksspe len waaronder ook ringrijden te doen houden, doch hiervoor moet natuurlijk op medewerking van de Soester bevolking- kunnen worden gerekend. Zij, die deel willen nemen aan het fing- rijden, worden verzocht zich thans reetfs op te geven, onder vermelding of zij per rijwiel, dan wel per rijtuig medewerken. BOUWKUNDIG ONTWERPEN BESTEKKEN BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z: 41 BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Johanna Aleida, d. v. W. v. Burgsteden en H. v. Laar. Hendrik, z. v. C. Los en H. S. Faasen. Wilhelmus, z. v. C. Wolfsen en M. v. 't Klooster. Hendrik, z. v. L. Beekhuizen en C. de Bes. ONDERTROUWD: W. P. J. Venema en M. Veenendaal. A. v. Ginkel en M. G. v. Hornsveld. J. F. Walop en C. R. Brans. OVERLEDEN: Franciscus Jacobus Petrus Koijmans, 48 j., echtgen. v. A. P. v. Nieuwenhoven. Hen drik van den Broek, 58 jaar, echtgen.-v. M. E. Oosterbeek. Jan Berend Uiterwtjk, 55 j., echtgen. van T. H. Dank. BAARN GEBOREN: Everdina Alida, d. v. E. M. Geijsendorpher en G. K. van den Brink. Cornelia Theodora Theresia, d. v. H. J. Giele en M. E. Schou ten. Johanna Wilhelmina, d. v. A. Tigche- laar en S. Schaafsma. Arnoldus Willem, z. v. B. van Kouterik en E. van den Berg. Geertruida Adriana, d. v. H. J. Dijkman en A. Hogeboom. ONDERTROUWD: H. E. van Laar en C. A. Vis. bA W. Hoppenbrouwer en M. J. van- J. de Ronde en J. Stein. A. Klasser en J. P. Groenendaal. GETROUWD: W. Faber en S. G. C. Meijnen. W. Birk- hoff en P. E. Zwijnenburg. J. Butter en G. H. van Alen. G. J. Th. Beuken en L. A. Keijzer. OVERLEDEN: Johanna Maria Louise Jarman, 64 ji( wed. van W. Rebel. Jannetje de Zoete, 57 jaar, geh. met J. v. d. Brakel. het Amaliapark belast zijn, verboden te roo- ken. Bij het doen van tourneé's daar buiten, mogen zij hiervan gebruik maken. Een man met een schoon geschoren gezicht dwingt res pect af en doet zijn werk met plezier. U zult altijd een goed ge» ch oren gezicht hebben, wanneer U een Valet Veiligheidt- tcheerme» koopt, en dat iederea morgen ilechts vijf minuten gebruikt. V eiligheidsscheermes ImportuunFa. MEINDIMMA DEN HAAS. Art. 7. De veldwachters zullen alle fooien en giften, die zij mochten ontvangen, zon der eenige uitzondering hoegenaamd, stor ten in eene van twee sleutels voorziene bus. Eén der sleutels wordt door een der veld wachters en de andere door den klerk ter secretarie bewaard. Om de drie maanden, te beginnen 1 Juli 1876, wordt de bus geledigd. Art. 8. De veldwachters zullen bij het ver vullen van hun dienst de noodige fermiteit en beleefdheid in acht nemen, zoodat zij, zonder aanzien des persoons handelende, toch zich niet aan ruwheid of lompheid schuldig maken. Art. 10. Een der veldwachters zal bij beurte des Zondags voormiddags de kerkpolitie bij het uitgaan der Roomsch-Katholieke kerk waarnemen. Art. 11. Bij brand begeven zich de veld wachters onmiddellijk naar de plaats des on- heils. Art. 13. De veldwachters zullen goede zorg dragen, dat de ingezetenen nauwkeurig op gaven doen voor 't bevolkingsregister. Zij moeten een register aanleggen en bijhouden van de verhuizingen en elke maand hun register met de opgaven ter secretarie ver gelijken. Art. 14. (Dit lange artikel komt hier op neer. De veldwachters moeten optreden te gen openbare dronkenschap en bedelarij). Art. 15. Er worden drie diensten ingesteld No. 1 de Kantoordienst; no. 2 de Dorpsdienst en no. 3 de Buitendienst. Ieder veldwachter neemt beurtelings elke dienst een week waar. Art. 18. Ieder veldwachter kan desverkie- zende één dag in de maand vrij hebben, mits twee dagen te voren aanvragende. Bij ge lijktijdige aanvrage moet de jongere voor den ouderen wijken. Art. 20. Bij 't surveilleeren bij 't aan- of uitgaan der school (er is er maar één) zullen de veldwachters goed toezien, dat de kin deren rustig naar huis gaan, niet met steer nen gooien", niet de voorbijkomende rijtui gen achterna schreeuwen, enz. Aan het sta tion zullen zij zorgen, dat de reizigers geen overlast hebben van 't publiek op 't stations plein aanwezig, dat het publiek niet inneme de trap naar de restauratie-zaal tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 cent. Zaterdag en Zondag vertoefde de Presiden te van de Theosofische Vereeniging, Mevr. A. Besant, te Amsterdam en hield o.a. een voordracht in de Vrije Gemeente. Op onze foto v. 1. n. r.: R. W. B. Fricke, Mrs. Bright, Mrs. A. Besant, Mej. C. W. Dijkgraaf. EEN OUDE INSTRUCTIE VOOR BAARN >yL door T. PLUIM. In het jaar 1876, dus thans 50 jaar geleden, vond onze Burgemeester het als hoofd der politie noodig een uitvoerige instructie voor de „gemeente veldwachters van Baarn" op te stellen. Ons dorpje was aan 't groeien gegaan de spoorlijn was reeds bijna twee jaar ge leden geopend en nu er hier 3 dienaren van den H. Hermandad aangesteld waren, werd het noodig aan elk hunner precies voor te schrijven, wat zij te doen of te laten hadden. Zoo ontwierp de Burgemeester, gelijk ik reeds zeide, een uitvoerige instructie, waar van onze Baarnsche speurder, de heer Jos. Goudswaard, mij dezer dagen een exem plaar bezorgde. Misschien doe ik den lezers er geen ondienst mee, als ik de voornaamste artikels hier laat volgen. Art. 1. De veldwachters zullen de beve len van den Burgemeester stiptelijk nako men en in diens afwezigheid dezelfde ver plichtingen in acht nemen tegenover den oudsten aanwezigen wethouder. Art. 4. Het is den veldwachters, die met de surveillance in de kom der gemeente en Art. 21. Bij het vallen van sneeuw is de veldwachter, belast met- den dorpsdienst, ge houden te zorgen voor de berijd- en begaan baarheid der wegen in de kern van het dorp en op de straatwegén naar Oroeneveld en den Oranjeboom. (Moet hij sneeuw vegen en zand strooien)? Art. 22. De veldwachter X. (de naam ver zwijg ik), is meer bizonder belast met het toezicht op de verlichting; hij houdt aan- teekening van de dagen, waarop de lantaarns branden (dus bij donkere maan, vermoed ik) en van de lantaarns, die niet of slecht moch ten branden. Na deze ajgemeene bepalingen volgt een „nadere regeling" voor den kantoordienst, den dorpsdienst en den buitendienst. Art. 1. Hij, die met de kantoordienst is belast, komt om 9 uur op het kantoor (se cretarie) en blijft daar tot 12 uur. Tegen dien tijd begeeft hij zich naar het uitgaan der openbare school (thans belastingkantoor). Vervolgens doet hij een ronde door het dorp, waarbij de veldwachter X. de Noorderlaan, en de veldwachter Z. de Ncorderlaan en Boschstraat moet doorloopen, terwijl hij zijn route zoo inricht, dat hij tegen 1 uur te huis is. Van 1 uur tot half 4 is hij vrij. Alsdan begint hij een ronde door het dorp, waarbij hij alle voornaamste straten bezoekt en o.a. doorloopt de Eemnesserstraat, tot bij Heuvel oord, de Laanstraat, de Kerkstraat, de Java- straat, de Amalialaan en den Brink, terwijl hij zijn route zoo mogelijk zóó inricht, dat hij zich bij het station bevindt bij aankomst van een trein. Eens in de week evenwel be geeft hij zich naar Soestdijk, waar hij het boekje doet afteekenen bij H. Ubbink (thans Hotel Trier), of den heer W. Collard (den toenmaligen intendant), en eens in de week naar het logement van N. Peters (thans Ho tel Groeneveld), waar hij zijn boekje doet afteekenen bij den heer Van Heemstra (op Groeneveld of aan de Heemstralaan), of bij K. Peters, en ook bij een der landbouwers aan den grintweg van Sandvoort (thans Zandvoortweg). Na op deze wijze tot 6 uur te hebben ge surveilleerd, is hij vrij van half 6 tot half 9. Van half 9 tot na het sluiten der herbergen, surveilleert hij weder in het dorp, maakt met den veldwachter van dienst no. 3 een ronde door het dorp, waarbij o.a. de Eemnesser- straat tot Heuveloord en de Schoolstraat wordt doorloopen, meldt zich bij het doen dezer ronde bij den Burgemeester aan en ziet dan met de veldwachter van No. 2 toe op het geregeld sluiten der herbergen. Hij heeft derhalve dienst: van 9—1 uur; is vrij van 1—3.30 uur; van 3.15—6 uur; is vrij van 68.30 uur; van 8.30 uur tot na het sluiten der her bergen. No. 2 de Dorpsdienst. Ook deze dienst is uitvoerig beschreven; ik zal mij tot enkele bijzonderheden bepalen. De Dorpsdienst begint om 8.45 uur bij 't aangaan der school; dan door 't dorp. Drie keer per week en wel Maandag, Woensdag en Donderdag verzoekt de veldwachter aan den stationschef opgave van den juisten tijd en „zoo de dorpsklok niet ongeveer 4 of 5 minuten vóór den stationstijd mocht zijn, zoo doet hij daarvan mededeeling aan den klokkenist". (Op 16 Mei 1876 was door den Raad besloten „een horologie te koopen ten dienste van den veldwachter om aan het sta tion den juisten tijd te controleeren"). No. 3. De Buitendienst. Die viel niet gemakkelijk, want er waren „vier groote tournees" en „twee kleine". De veldwachter van den buitendienst begint zijn tournee wel vroeger, maar nooit later dan 8 uur. De groote tournees zijn: 1. De Katoenbaai (vlak bij Eemnes). 2. Groeneveld en de Hooge Vuursche. 3. Hooge en Lage Vuursche. 4. De Vuursche en Buitenzorg. De kleine tournees zijn: 1. Over de Eembrug. 2. Langs Zandvoort. Telkens moet het boekje door een bepaal den persoon worden afgeteekend. Na afloop van de groote tournee is de veldwachter vrij tot 2.15 uur. Dan surveil leert hij weer tot 4 uur, in Boschstraat, Dal- weg, Nieuwstraat, Amalialaan en Brink. Daarna vrij van 46 uur. Vervolgens gaat hij naar den Burgemeester en het station, waar hij vóór zeven uur zorgt te zijn. Hij blijft daar tot hij door den veldwachter van dienst 2 wordt afgelost, omstreeks half 10. De kleine tournee heeft ook voormïddags plaats. Daarna, dit is om 1 uur, gaat de veldwachter naar Soestdijk en „blijft er een poosje". Terugkomende doet hij nog een ronde door het dorp tot 4 uur. Van 46 uur is hij vrij en vervolgens heeft hij dienst als bij het doen eener groote tournee. Verder is er nog een „Zondagsdienst", waarbij een „buitengewone veldwachter" te hulp wordt geroepen evenals de Rijksveld wachter. Dan wordt er nog een „winterdienstrege- ling" gegeven, maar ik zal die voorschriften maar sparen; U weet thans van wat maaksel zij zijn. BAARN, Juli 1926. vanaf f 8-50 Van Weedestr. 25 - Tel. 43 Horloges - Goud - Zilver - Optiek "1 verdwijnen spoedig dooreen pot Bij Alle Drogisten UIT DEN OMTREK EERSTE BAARNS NATIONAAL LAND SPEL De Commissie voor het a.s. Landspel ver zendt de volgende uitnoodiging tot een be zoek. Placcaet. Alle die deese sullen sien ofte hooren leesen saluyt. Also wy Schout ende Schepene van den Gerechte van Baerne in 't seecker beright syn, dat onze welbeminde Borger heer Jan Deutz, opten huyse Den Eult alhier, opten tweden daghe van Oogstmaent, synde Maen- dagh 2 Augusti naestcomende, een heerlyck festyn sal geeven aan syne vele Doorluchtige ende Hoogedele gasten, waeronder onse wel beminde Prince van Oranjen, Kind van Staet, ende deszelfs Leermeester Syn Edelheyt Mr. Joatt de Witt, Soo is 't dat wy Schout ende Schepene voorseght, alle onse goede en welbeminde Borgers van Baerne, mitsgaeders onse veelgeliefde nae- gebueren van Amersfort, Zoest, Emenesse, Hilfersom, Bussem, Laren, Blaricom, etc. etc. ende die 't vorders aengaen mag, instande- lyck bidden opgemelt festyn met een be- soeck te verwaardigen, sullende ons daer- door groote vrundschap geschieden. Seght het voort. De Schout voorsz. Mr. Rudolf van Ewyck. Gedaen te Baerne, den 21 van Hooymaent 1666. vinciale begrooting komt een opmerking voot over de regeling van de onderhoudlast van de Eeinbrug, welke te veel op Eemnes en in het geheel niet op de Gemeente Bun schoten drukt, welke laatste van de brug meer gebruikt maakt. ORANJEVEREENIGINGEN In Hilversum werd Donderdag de jaar vergadering gehouden van den Bond van Christelijke Oranje vereenigingen. Des middags werd het gezelschap ontvan gen te Soestdijk door H.M. de Koningin Moeder ten paleize. Hierna begaf men zich naar het vliegkamp te Soesterberg. Bij de naald werd een krans gelegd, waarna in den overtuin van Hotel Groeneveld de thee werd gebruikt en vervol gens naar Hilversum werd teruggereden. ZWEM-DIPLOMA Donderdag werd in de zweminrichting aan de Eem door wethouder Van Doornik aan een twaalftal dames, na afgelegde proeven, 't zwemdiploma uitgereikt. EERSTE NATIONAAL LANDSPEL BAARN Den 2den Augustus zal de muziek van het le Regiment Huzaren uit Amersfoort, onder leiding van kapelmeester Klijnen, des mor gens te 11 uur te paard aan Peking wezen. Van 11 tot 12 uur zal bovengenoemd korps een rondgang door het dorp maken, terwijl zij des namiddags deel zal nemen aan het défilé voor de vorstelijke familie ten pa leize Soestdijk. Verder is de etalag-e bij de firma Oerzon in de Kalvcrstraat te Amsterdam deze week gereed gekomen, alwaar tevens voorverkoop voor kaarten plaats heeft, evenals in vele andere gemeenten in verschillende provincies. Dank zij de medewerking der Ned. Spoor wegen, hangen thans aanplakbiljetten op 25 der voornaamste stations in Nederland, ter wijl de directie der Spoorwegen maatregelen overweegt voor extra vervoer van reizigers op 2 Augustus a.s. Van verschillende zijden bereiken ons be richten van gunstige resultaten van den voorverkoop der kaarten. Een ieder, die dus verzekerd wil zijn van een zitplaats, wordt in zijn eigen belang aangeraden, zich zoo spoedig mogelijk van een entrée-biljet te voorzien. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het Verkeers- huis en in alle boekwinkels alhier, benevens aan het Badhotel en de Hotels Zeiler, Cen tral en Carlton. Leden van B. B. kunnen elk 2 entree-bil jetten bekomen met een reductie van 50 ct. per biljet. Deze kaarten worden uitslui tend aan het Verkeershuis uitgereikt. Het Bestuur van „Baarn's Bloei" heeft goe de hoop, dat een deel der Vorstelijke fa milie het landspel in het bosch zal bijwonen. In verband daarmede is men begonnen met den bouw van een Koninklijke loge, die deze week in de rotonde van het bosch zal wor den geplaatst. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn nadere inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, Stationsweg 22b: Zilveren broche, Ceintuur, Wandelstok, Rozenkrans, Schaartje, Postduif, Zakje in houdende gymnastiekschoenen en handfiets pomp, Jong poesje, Twee sleuteltjes aan Te Haarlem werd dezer dagen het derde congres van den Bond van Koordirigenten in Nederland gehouden. V. 1. n. r. zittend H. B. Boetering, Schunlau, N. Conlag P v. d. Rovaart, N. Hoogerwerf, Piet Vorsloot, K. Veldkamp, A. Vranken, W. Hespe' en N. v. d. Linden. CONCERT Hieronder laten wij volgen het program ma van het concert, hetwelk Woensdag 28 Juli a.s., 's avonds 8 uur, gegeven wordt op den Brink, door „Baarn's Mannenkoor" en „Baarn's Kinderkoor", directeur Jacob Ha mel. 1. September Blaas, B. M. K., Jac. Hamel. 2. Marschliedje, B. K. K. R. Hol. 3. Des Zomers, B. K. K. Cathar. v. Renes. 4. Als de Winter vlucht, B. K. K. 5. Les Matys ause Arènes, B. M. K. L. de Rillè. Pauze. 6. Morgenstemming, B. M. K., Theo v. d. Bijl. 7. Maart, B. K. K. J. P. J. Wierts. 8. Naar den Dam, B. K. K. Philip Loots. 9. Pirette en de melkkan, B. K. K. Hendrika v. Tusschenbroek. 10. Sur Le Remparts, B. M. K., A. Saintïs. OPMERKING In het verslag van de Commissie van (Rapporteurs der afdeelingen over de Pro- een touwtje, Handtaschje met inhoud Por temonnaie Duitsche bijbel. Vulpenhouder, Vermoedelijk zdyeren speld, Koperen dop van een autowiel. 1 AANGEHODUEN Maandagavond, 12 dezer, werd door de politie te Soest aangehouden een persoon wiens opsporing door den Commissaris van Politie alhier was verzocht inzake geplee„d" oplichting ten „adeele van een inwoSer de zer gemeente. Nadat dezerzijds procesver baal tegen hem ,s opgemaakt, is hij van Wer gebracht. BewarinS te Utrecht over- Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw droghri

Soester Courant | 1926 | | pagina 2