Wenscht U 11 PAARDEiLEESCü Sukel's H. W. SPIJKER Anthraciet Vleeschwaren Zuivelproducten Het Zuivelhuis I ONTWERPEN A. BROUWER - Bouwkundige Bij E¥9uggeheten I Massief Gouden Trouw en Verlovingsringen Horloges - Goud - Zilver - Optiek Fietstochten Cadeaux en Souvenirs. Baarnsche Kunsthandel Het Geheim Likdoorns en Eeiigezuieiien Verfhandel - Tel. 121 Wasscherij KALDEWAIJ kÜsmkÏsmkkh Brandstoffenhandel HKKKHHKHKHKH BESTEKKEN - BEGROOTINGEN I ■i KERKPAD Z.Z. 41 - SOEST n ten te graven, dammetjes te leggen, duikers en afsluitingen aan te brengen, enz., kortom de practijk wijst uit, dat óók bij deze wijze van afvalwater-reiniging de Rosten iets groo- ter zijn dan de opbrengst, niet steeds, maar wèl in de meeste gevallen, hoewel daar te genover staat, dat de kosten van dit na tuurlijk-biologische reinigingssysteem lager zijn, dan bij alle andere stelsels. Hoe het ook zij, dat de bevloeiing uit algemeen eco nomisch oogpunt aanbevelenswaardig is, zal wel niemand willen ontkennen; men denke den naar de haven van Delfzijl, niet beter zou doen, deze buis zelfs aanmerkelijk verkort in plaats van naar 't N.O. in zui delijke richting te leggen, en in stede van zijn afvalwater in den Dollard te loozen, het dienstbaar te maken voor de ontginning of opbrengstvermeerdering van Noord-Drent- sche zandgronden. Trouwens in 't buiten land zijn gevallen te over, dat afvalwater over afstanden van ettelijke K.M. wordt wegge pompt naar reinigingsvelden. Niet onvermeld mag blijven, dat de voort varende stad Tilburg sedert 1 Januari van dit jaar een gemeentelijk land- en boschbouw bedrijf bezit. De Heide Mij. heeft n.1. voor en na 400 H.A. heigrond in de z.g. Lage Witsie voor rekening der stad ontgonnen, gedeeltelijk mei behulp van werkloozen. Deze landerijen, hoofdzakelijk weiland en verdeeld in blokken van 5 H.A., worden ver- Zaterdagmiddag j.1. werd door de Amsterdamsche Reddingsbrigade de jaarlijksche de monstratie gehouden in den Amstel te Amsterdam. De deelnemers springen van de Amstelbrug in het water. slechts aan de watervervuiling, veroorzaakt niet slechts door de riolen van steden, dor pen en gestichten, maar ook en niet minder door sommige plattelandsindustrieën, als stroocarton-, aardappelmeel- en zuivelfabrie ken, hoewel een aantal van deze, hetzij vrij willig, hetzij gedwongen, reeds reinigings althans bevloeiingsvelden door de Heide Mij. heeft doen aanleggen. Deze laatste mogen echter niet verward worden met de werke lijke, gedraineerde reinigingsvelden, waarbij al het water geheel door den grond zakt en dus volledig gereinigd wordt, terwijl bij be vloeiingsvelden het water als bij de gewone kunstmatige bevloeiing over een licht hel lend grasland afloopt, waardoor althans het grootste vuil achterblijft. Op de „echte" rei nigingsvelden heeft geheel geen bovengrond- sche afvloeiing, doch integendeel uitsluitend door-de-grondsche wegzakking plaats. Hoewel naar gezegd in 't algemeen goed doorlatende zandgronden, al dan niet leem- houdend, het best zijn voor waterreiniging, toch is de laatste jaren wel gebleken, dat men toch ook op hoogveen en dalgronden vrij goede resultaten kan verkrijgen.; """Niettemin chtogën klei- en sómmige veen gronden niet voor den aanleg van reini gingsvelden voor afvalwater. Hun dichtere structuur is een belemmering voor een goede en snelle filtratie, zoodat er zich in plaats van oxydatie-, rottingsverschijnselen kunnen gaan afspelen. Ten slotte nog iets over de inrichting der velden zelf. Men kan n.1. verschillend te werk gaan wat betreft de toelating van het water op de velden; behalve n.1. de geheele oppervlakte te bedekken met een laag van 5 a 10 c.M., kan men óók het land op bed den of ruggen leggen en dan het water al leen in de greppels laten komen. De aard van het gewas bepaalt, welke methode men moet volgen, maar.... men zou er van- opkij ken, wanneer men wist, welke gewassen in de bevloeiingspraktijk al niet bewezen heb ben, een onderstuwing uitstekend te kunnen verdragen. Men ga de gewassen daar in de Witsie maar eens bekijken. Tevens zal men dan inzien, dat de opbrengsten op deze van nature schrale en zoo goed als uitsluitend door het afvalwater bemeste gronden zeer goed zijn en soms aan het ongelooflijke grenzen, hetgeen wel blijkt uit de volgende cijfers: 100.000 K.G. voerbieten, 30.000 K.Q. aardappelen en (dit echter te Hilversum) 50.000 K.G. suikerbieten per H.A. De op brengsten van gras, haver, erwten, paarde- boonen, rhabarber, framboos, kortom alles, is naar rato: uitstekend. En het gereinigde water zelf? Dit is zóó absoluut helder, reukloos en smakeloos, dat het niet onderscheiden kan worden van ge woon drinkwater; en ook het bacteriecijfer is zóódanig, dat het gewoonte is geworden, om bij een bezoek aan de Tilburgsche vel den een glas er van te drinken. In 't alge meen kan men dit echter beter doen vóór den aanvang der rondwandeling, dan nadat men 'het vieze zwarte ongereinigde water heeft gezien... Het systeem bevalt tot dusver goed aan de stad Tilburg, want niet alleen zijn de vel den in de Witsie, gelegen ten W. der stad tusschen den weg Dongen—Tilburg en den Kievietsdijk en doorsneden door het nieuwe Wilhelminakanaal, de laatste jaren allengs uitgebreid tot 60 H.A., waarop al het water, dat krachtens het natuurlijk verval naar 't Westen gaat, wordt gereinigd, maar sedert 1924 is zij óók begonnen, het water, dat naar het Noorden afvloeit, te reinigen. Daartoe heeft de stand door de Heide Mij. 150 H.A. hei aan den weg TilburgLoon op Zand doen aankoopen, waarvan voorloopig 100 H. A. tot reinigingsveld zal worden aangelegd. Bovendien heeft zij in de z.g. Beeksche hei nog 200 H.A. aangekocht, bestemd voor reiniging van het naar 't oosten afloopende water. Voegen wij er ten slotte nog aan toe, dat het beheer over de reinigingsvelden in han den is van de Heide Mij., die ze ook heeft aangelegd en thans zorgt voor onderhoud, bebouwing, aankoop van zaaigoed, verkoop van producten, enz. De vraag zou zich eindelijk kunnen voor doen, of de stad Groningen, die thans zint op 'n buisleiding van 30 K.M. ad 2 millioen gul- pacht, telkens voor één jaar, echter met dien verstande, dat zittende pachters telkens recht van voorkeur hebben. Per 1 Januari j.1. nu heeft de Heide Mij., die na de ontginning rentmeester der stads landerijen is geworden, hun waarde ge taxeerd en het gemeentelijk land- en bosch bouwbedrijf is thans zóó opgezet, dat van deze getaxeerde balanswaarde 4 pCt. rente moet worden verkregen (van 't geleende geld 5 pCt.). Gemiddeld kan de stad een pacht van f100 per H.A. bedingen van de steeds zeer talrijke liefhebbers, doch daar van gaat plm. f40.— af aan onkosten, o.a. bemesting, onderhoud van slooten, afheinin- gen, enz. De kunstmest wordt n.1. door de stad verstrekt en in zakken op 't land gere den, doch door den pachter verspreid. Als regel mag het land alleen geweid worden (met hoornvee), doch in vette grasjaren geeft de Heide Mij. ook wel toestemming tof maaien. BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Petronella Wilhelmina, d. v. G. Timmer en E. M. A. J. Kleton. Wouter, z. v. H. Grift en J. v. d. Broek. Jan, z. v. D. v. d. Vaart en H. Menrenga. Gerritdina Johanna The- resia Maria, d. v. H. J. Habes en M. J. A. Oude Hendrikman. Maria Johanna, d. v. J. A. Slager en M. Vonk. Theodora'Maria Fran- cisca, d. v. F. H. Reijnders en V. P. de Vries. Josephine Aleida, Maria, d. v. J. v. Doorn en A. J. Berg. Johannes, z. v. L. Kin derdijk en A. v. Manen. Anthonia Johanna, d. v. J. H. Hom en C. M. C. van Wees. GEHUWD: Albertus van Ginkel en Marretje Geertrui- da v. Hornsveld. OVERLEDEN: Albertus Smeink, 71 j. geh. Hendrikus Pe trus Onwezen, 14 mnd. GEVESTIGD: Wed. J. A. In 't Velt met gezin, van Den Haag, Bartolottil. 23. Wed. E. Bind, van Den Haag, Bartolottil. 23. N. C. Wulffraat met gez., van R'dam, Nieuwstr. 24a. S. Witter- mans, van Kollumerland, Torenstr. 19. J. Haasnoot, van Bussum, Vliegkamp. J. Boon met gezin, van R'dam, v. Lenneppl. 9. J. Lachmeijer met gezin, van A'datn, Hartweg 6a. J. DoezieGroeneveld met gezin, van Helder, Molenstr. W.Z. 14. M. Feijth, van De Bilt, Andriessestr .10. C. S. W. A. Sturm- Groeneveld, van Den Haag, Noorderweg lg. M. v. Schie, van Zevenhuizen, Praamgracht 3. P. J. Borrias met gezin, van Amersfoort, Soesterb.straat 52. VERTROKKEN: Wed. M. L. A. C. Roos, naar Arnhem, Alexanderstr. 91. W. P. A. Dessing, naar Uden, missiehuis St. Willebr. Wed. Wellen met gezin, naar Den Haag, Heesterstr. 43. W. A. v. Beek met gezin, naar A'dam, Ce- lebesstr. 9611. R. Heerde met gezin, naar De Bilt, Nieuwstr. 89. W. J. Buitenhuis met gezin, naar Zeist, Bothadw.str. 112. J. J. v. Selm, naar Utrecht^ Imhofstr. 37bis. E. M. A. Bos, naar Utrecht, J. v. Schorelstr. 12. Ph. AsDooijs met gezin, naar Apeldoorn, Hoog Akkerl. 73. J. Kuijper, naar Enschedé, Ledeboerstr .46. F. A. de Vries, naar En schedé, Ledeboerstr. 46. J. L. A. M. Brunk- laus, naar R'damCharlois, Wakkerstr. la. H. J. v. d. Heiden, naar Meerkerk, C38. BAARN GEBOREN: Lubbert, z. v. H. Timmer en I. van Veld huizen. ONDERTROUWD: W. F. Daams en H. van der Horst. D. van Garder en H. Top. GEHUWD: G. J. Th. Beuken en L. A. Keijzer. B. K. W. Hoppenbrouwer en M. J. van Vee- nendaal. H. E. van Laar en C. A. Vis. OVERLEDEN: Johanna Adriana Korsmit, 37 j., geh. met J. H. Busch Geertsema. Cornelia, 2 j., d. v. E. Cosijnse en C. Woudenberg. Dirk Jan Karssen, 77 j., geh. met C. S. de Zwart. Gijsbertus van der Laak, 32 j., geh. met T. Roozeboom. Johanna Maria van der^ Heuvel, 60 jaar, geh. met J. Hartog. PLAATSELIJK NIEUWS ONBESTELBARE STUKKEN Lijst van onbestelbare stukken, terug ont vangen te Soest in de eerste helft der maand Juli 1926. 1. Insp. Dir. Belast., Bussum. 2. Th. J. v. d. Kley, Rotterdam. 3. G. Vester, Zeist. VLIEGONGELUK Woensdagmorgen ongeveer 9 uur had te Soesterberg een ernstig ongeluk plaats. Twee vliegtuigen van de luchtvaart-afd. alhier, de één bestuurd door den serg.-maj. v. d. Gricndt, de ander door serg. Dupierniet, botsten onder het vliegen tegen elkander. Sergeant-majoor v. d. Griendt landde na bij het vliegkamp op een stukje weiland en kwam onderste boven met het vliegtuig te recht. Hel vliegtuig was nagenoeg niet be schadigd en de bestuurder was ongedeerd, terwijl hei andere vliegtuig in het bosch van Sterrenberg terecht kwam en gejoel ver nield was. De bestuurder van laatstgenoemd vliegtuig was onmiddellijk dood. Hfj woon de te Soesterberg en laat een nog jonge vrouw met een kind van ongeveer van een jaar achter. HERH'ALINGS-OEFENINGEN Van 3 tot 19 Augustus zal het 1ste Bat. van Reg. Genietroepen het kamp van Zeist betrekken en op 23 Aug. komen van ge noemd Bat. de herhalings-lichtingen onder de wapenen en worden ook alhier "gelegerd. R. K. W. V. De R.K. Werkl. Vereen, alhier houdt Zon dag 1 Aug. a.s. een vergadering, waarop de volgende punten worden behandeld: Opening, notulen, installatie, lezing jeugd- opvoeding door den Eerw. adviseer, rond vraag en sluiting. Trouwe opkomst wordt verzocht. HONDEN-TENTOONSTELLING Op 14 en 15 Aug. a.s. zal in Tivoli te Utrecht een Internationale Hondententoon- steTÏÏng genouden worden door den Kïjno- logenclub „Zeist en Omstreken", waarvan de Heer J. W. Jansen 'te Soesterberg, voor zitter en de Heer W. van Prattenburg te Zeist secretaris is. Er zijn reeds 21 Eereprij- zen en 425 spel-prijzen toegezegd. De Eereprijzen zullen door den Burgemeester van Utrecht, den WelEd. Gestr. Heer Focke- ma Andreae worden uitgereikt. Ten slotte kan aan eiken uitkomenden hond, behalve een kampioensprijs, van den Raad van Be heer, een certificaat worden toegekend van de „Federation Cynologiqui internationale". en Kunst" vijf concerten worden gegeven en wel: In October: Het concertgebouw-sextet; Jaap Spaanderman, piano; Nic. Klasen, fluit, G. Blanchard, hobo; Willem Brohm, Klarinet; H. Tak, Waldhoorn; J. Groen, Fagot. In November: Sepha Jansen, viool met Eduard van Beinum, piano. In December: Het Hollandsch strijkkwar tet LeydensdorffJ. Röntgen Jr., Mendes en Canivez. (Ie Viool, 2e viool, alt en cello). In Januari: Het Parijsche Trio, Marie Co- lin, L. Carembat, R. Chizalet (piano, viool, cello). In Februari: Di Moorlog (zang), begelei ding van Beinum. Met het betrokken concertbureau en het bestuur van „Relegie en Kunst" is alles reeds in orde gemaakt. Het hangt nu alleen nog maar af van het Soester publiek zelf, of wij dezen winter in Soest nu eens een vijftal en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. muziekavonden zullen hebben, waardoor weer eens vergeten wordt dat wij „maar" in Soest wonen. Het aantal abonnementen, dat ge nomen moet worden, wil het plan doorgaan, is minstens twee honderd. De prijzen zijn zoo goedkoop mogelijk gesteid, namelijk op f6.— de vijf avonden, alles inbegrepen. Komt, muziek- en kunstliefhebbers, nu eens geen maren en bezwaren, doch allen een abonnement genomen. Slaagt dit plan, dan kan men er verzekerd van zijif, dat den vol genden winter een minstens even mooie cy clus gegeven wordt. Men zie voor het ove rige de advertentie, voorkomende in dit num mer. GESLAAGD Onze plaatsgenoote Mej. 1. Jongsma, ass. der Ger. Kerk te Soest, slaagde den 26sten Juli te Amsterdam voor 't getuigschrift B der Ned. Org. Ver. voor kerkorgelspel met pedaal. PROGRAMMA van het 2e Zomerconcert, te geven door de Muziekvereen. „Excelsior", in de muziektent bij het gemeentehuis. 1. Volksliederen. 2. Through night to light, Marseh E. Laukier. 3. La Luxembourgeoise, Ouverture J. Martin 4. Flots du Danube, Wals J. Ivanooici. 5. Milenka, Fantaisie J. Martin. Pauze. 6: Grande Marche Heroique No. 4 P. Francois. 7. LoreleiParaphrase L. E. Rugers. 8. Amor, Fantaisie F. Andrieu. 9. Garde d'Honneur, Marsch Aug. Eenhaas. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn nadere inlichtingen te bekomen bij schepje (klein formaat), een soeplepel en een sierkurk. Het taartschepje is voorzien van een roodschijnenden hoornsteel en de vorken zijn voorzien van drie tanden. Alles is gemerkt met V. H./8, een leeuwtje, een gebelmd hoofd en de schrijfletter m. De voorwerpen waren gewikkeld in een vermoe delijk Duitsch dagblad en te oordeelen naar den toestand der messen, zijn deze vele jaren verborgen geweest. Gemeld zilver wordt ge deponeerd ter Griffie van de Rechtbank te Utrecht, alwaar men zich tot het bekomen van nadere gegevens kan vervoegen. vanaf f 8*50 Van Weedestr. 25 - Tel. 43 Van 23-27 Juli j.1. werd op de Kagerplassen de jaarlijksche Kaagweek gehouden. Een mooie kiek tijdens de wedstrijden op de Kaag. ULO-SCHOOL In aansluiting op het artikeltje, Ulo en Ge meentebelang, van de vorige week, moge hier nog volgen een volledige lijst van de geslaagden bij de verschillende examens: J. Dpezer, G. van Arkel, C. Rietveld en D. Maassen slaagden voor het Mulo-diploma; H. v. d. Flier voor de 2e klas van het Chr. Gymnasium te Utrecht; J. Ruis, 2e klas H. B. S. Amersfoort; C. Rietveld voor de 2e klas Ger. Kweekschool te Utrecht bij een vergelijkend examen; T. Wiersum voor le klas Ger. Kweeschool te Utrecht en voor le klas Rijkskweekschool te Amersfoort, ook na een vergelijkend examen, terwijl Joh. Mui zenberg tot de 2e klasse der Chr. Normaal school te Amersfoort toegelaten werd. Nog één moet examen doen en niet zon der grond, wordt ook daarvan een gunstig resultaat verwacht. Hieruit blijkt, dat het overzicht der vo rige week niet geflatteerd was. En school, èn geslaagden, allen onze gelukwensch. A. E. DE FANCY-FAIR De Fancy-fair, welke gehouden wordt in de Mariaschool, zal hedenmiddag 3 uur of ficieel geopend worden, terwijl om 4 uur de toegang voor iedereen open staat. Met de zeer gewaardeerde hulp van 'velen is een uitstekende inrichting verkregen, welke, hopen en vertrouwen we, zeer vele bezoekers uit alle standen en geestesrichtin gen zal trekken. De vete gezellige attractie's en prachtige prijzen zijn een bezoek overwaard. Overal verkondigen aanplakbiljetten, wel ke vermakelijkheden zooal aanwezig zijn. Komt dan allen. Iedereen is welkom. Dp naar de Fancy-fair. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 50 werke- Ioozen, verdeeld als volgt: 12 Metselaars, 7 Opperlieden, 7 Grondar- Deiders, 11 Losse arbeiders, 2 Landarbeiders, 2 Kantoorbedienden, 2 Timmerlieden, 1 In casseerder, 1 Electro-technici, 1 Loodgieter, 1 Uitvoerder, 1 Betonwerker, 1 Metaalbe werker en 1 Fabrieksarbeider. CONCERTAVONDEN WINTER 1926-1927 Bij voldoende inteekening zullen in den Kbmenden winter in het gebouw „Religie de politie alhier. Tabaksdoos, Bekleedsel autokap, Sleutel tje, Kinderportemonnaie met inhoud, Rij- wielpomp, Portemonnaie met inhoud, Zil veren broche, Hand van een beeld, Geld stuk, Koralen halssnoer, Fluit waaraan sleu teltjes, Meisjes gummicape, Melkplaatje, Rij- wielbelastingplaatje, Stuk ketting, Stoffen kindercape, Kosteloos rijwielplaatje. Aangeloopen een wit haantje, een Pink te Bunschoten, een kalkoen. Te Soesterberg: een huissleutel. RIJKTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: S 253 Burgemeester G. Deketh, Beukenlaan 1, Soest. S 1 Garage „Middelwijk", Luxe Verhuur- oedrijf, Torenstraat 7, Soest. 'S 256 J. van Goor, Auto-garage, Spoorstr. 26, Soest. B 614 Fa. Haaks, Drogist, Laanstraat 41 A, Baarn. B 84 H. C. van Wijk, Accountant, Eem- nesserweg 21, Baarn. BEKENDMAKING De Burgemeester van Baarn maakt bekend, dat op 2 Augustus a.s., door hem aan alle vergunning- en verlofhouders in de ge meente Baarn dispensatie wordt verleend van het vastgestelde sluitingsuur tot 1 uur 's nachts. Voorts, dat vuor die vergunning- en ver lofhouders, die in gewone omstandigheden vergunning hebben tot het maken van mu ziek in hun inrichting, deze vergunning op genoemden datum tot 1 uur 's nachts van kracht is. VERKEERSBEPALINGEN OP 2 AUG. A.S. De Commissaris van Politie te Baarn ves tigt er de aandacht op, dat bij gelegenheid van de feesten, welke op 2 Aug. a.s. te Baarn zullen worden gehouden, de navol gende verkeersbepalingen zullen gelden. De Torenlaan zal bijna den geheelen na middag voor het verkeer met alle voertui gen uitgesloten zijn. De Koningslaan wordt behalve voor alle voertuigen, ook voor voetgangers afgeslo ten, vanaf 's middags 12 uur tot afloop der feesten (plm, 6 uur nam.). De Amsterdamschestraatweg vanaf de Praamgracht tot de z.g. Oranjeboom zal niet geheel worden afgesloten, doch alleen ge durende die tijden, dat zulks voor het door laten van optochten, enz. noodig zal blij ken. Het stilstaan van voetgangers of voertui gen voor of in de nabijheid van de hekken van het Paleis van Ff.M. de Koningin Moe der zal gedurende den geheelen namiddag verboden zijn. De Vondellaan alsmede de overige lanen Het doorzitten bij Wielrijden en verbranden der Huid door de zon, alsmede 't stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. UIT DEN OMTREK EFFECTEN GEVONDEN Op 7 Juli 1926 zijn in de brievenbus van het postkantoor te Culemborg de navolgen de effecten gevonden: Bewijs van aandeel no. 804, groot flOQ met 14 coupons, der N.V. Mijnbouw Maat schappij Pazoejama, Batavia; idem no. 1588, groot f 100.— met 16 coupons; bewijs van aandeel no. 0116, groot f100.met 16 cou pons der Exploitatie Maatschappij Celebes, gevestigd te Makassar; bewijs van aandeel no. 1070, groot f 1000.met 22 coupons der Nederlands Duitsche Petroleum Maat schappij, gevestigd te Amsterdam. Degene, die omtrent deze effecten nade re inlichtingen kan verschaffen, wordt ver zocht zich te wenden tot den Commissaris van Politie te Culemborg. BEKENDMAKING De Burgemeester van Hoogland brengt ter kennis, dat in die gemeente bij het uitrooien van een houtwal, in den grond verborgen is gevonden eenige stukken tafelzilver, als 12 messen, 12 vorken, 12 eetlepels, 2 vor ken (klein formaat), een taartschepje, een- in het voormalige Pekingbosch zullen even eens voor het gewone verkeer worden ge sloten, vanaf 12 uur 's middags. Alleen kaarthouders voor het bloemencorso of de bataille des fleurs worden met hunne voer tuigen toegelaten. Deze voertuigen moeten zooveel mogelijk in de Nicolaas Beetzlaan worden opgesteld. Bij de ingangen van het bosch, alwaar het Landspel zal worden gehouen, wordt ge legenheid gegeven voertuigen en rijwielen te plaatsen. Ter gelegenheid van het vuurwerk, het welk op 2 Augustus des namiddags op een terrein aan den Eemweg zal worden gehou den, zijn de Hoofstraat, de Eemweg, alsmede de Kerkstraat, de Faas Eliaslaan en de Trornp- laan gesloten voor alle verkeer met alle tuigen met dien verstaande, dat behalve op den Eemweg, het verkeer in genoemde lanen en dat in de Hoofstraat en Kerkstraat zelf vrij blijft. Alleen heeft men vanuit deze la nen en straten geen toegang tot den Eem weg. Deze bepalingen gelden vanaf namid dag ongeveer half tien tot na afloop van het vuurwerk. Voorts vestigt de Commissaris van politie te Baarn er de aandacht op, dat alleen die leden van de pers, enz. toegang hebben tot het afgezette gedeelte, die voorzien zijn van een door de Politie afgegeven bewijs, voor af aan het Politiebureau, Stationsweg 22b te Baarn te verkrijgen, onder overlegging van bewijzen voor welk bureau c.q. welk blad men werkt. Bovendien wordt de aandacht er op ge vestigd, dat kooplieden met diverse kleine eet- of drinkwaren zonder vergunning van de politie in de gemeente Baarn niet mogen Onze buitengewone sorteering practische en smaakvolle arti kelen doet U steeds naar ge noegen slagen. Door rechtstreek- sche Import zijn wij in staat U steeds het n i e w s t e te bieden tegen b i 11 ij k e prijzen. Parkstraat 19 - Telefoon 579 Speciaal Huis voor Geschenken van de enorme vraag naar de nieuwe TUMBLERS van Leer dam in 6 kleuren a 20 cent, is vorm. kleur, kwaliteit en prijs. Thans uit voorraad leverbaar. SiE li ilmaI m afï la ïfi aïi I I sla Wilt U een speciaal adres van uitsluitend eerste kwaliteit fijne en alle ga dan zien naar onderst, adres. Beleefd aanbevelend, J. C. v. HAARLEM, VAN WEEDESTR. 45 - Tel. 159 SOESTD1JK VERKRIJGBAAR EERSTE KWALITEIT van jonge paarden. Biefstuk70 ct. Biefstuk (ha3s)80 ct. Rosbief50 ct. Stukjes 45 ct. Rollade45 ct. Magere lappen40 ct. Doorregen lappen 35 ct. Gehakt 35 ct. contant. BELEEFD AANBEVELEND. R. Ë0KMA, BEUKENLAAN 34. Soestdijk verdwijnen binnen 3 4 dagen door het gebruik van een fleschje Prijs per fleschje met penseel en gebruiksaanwijzing 45 ct. Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen voor Uwe haard prima vraagt dan prijs en monster van onze speciale soorten. BEUKENLAAN 22 TEL. 187 Van 23—27 Juli j.l. werd op de Kagerplassen de jaarlijksche Kaagweek gehouden. De start van de Regenboogklasse bij stormweer. venten. Deze vergunningen worden slechts tot een beperkt aantal afgegeven. Straatmuzikanten behoeven eveneens een vergunning, om op straat te mogen spelen. Tot het terrein van het Landspel wordt aan fotografen geen toegang verleend. Voor autoriteiten, leden der jury, bestaat gelegenheid z.g. coupe-file te bekomen aan het bureau van politie. Deze kaarten moe ten voor de voorruit van de auto's worden geplaatst. Alsdan heeft men recht de afzet ting te passeeren. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2