2 Ui Ié HHiniiriai P. li H.A.HAK - BAARN Laanstraat 71,Baarn Bouwcrediet beschikbaar. Uitgave: G. J. SMIT, v. Weedesfrait 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 D. F, VOIGT lasS 'm m 'mams* u ALLE BOUWMATERIALEN DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK Voor Uw Leder ei Fournituren Steenhofstraat5, Telefoons45 MIJNHARDT's 5e Jaargang No. 31 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 13 Augustus 1926 SOESIRIWSB Redactie-Adres te SoestC. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke blader» het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerir worden steeds Qratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soest berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Drogist. Gediploraeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk EP# Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN ders ook nu wordt te werk gesteld. In deze gemeenten is niet voldoende werkgelegen heid in het vrije bedrijf te vinden. Het ligt in de bedoeling der Regeering, voor overbrenging naar Enschede in de eer ste plaats arbeiders uit de gemeente Emmen in aanmerking te doen komen. W'-i SCHOOLSTRAAT 7. Magazijnen: Eemstr. 14 - Schoelstr. 39 TEL. 213 Zaterdagmiddag werden de officieren van de te Amsterdam liggende Italiaansche oor logsschepen door den Ital. Gezant ten zijnen huize ontvangen. In het midden, 2e rij, Ital. Gezant, geheel, rechts Burgemeester Patijn. BINNENLAND Verlaging briefport. Prof. Dr. M. van Rhijn. Werkver schaffing Drentsche arbei ders. De waarde der Ren- tekaart. Beleggingen invali- diteitsfonds. Eenigen tijd geleden is gemeld, dat het porto voor binnenlandsche briefkaarten met October a.s. zal worden verlaagd. Dit zal dan 5 cent worden. Het recht van expresse bestellingen zal worden teruggebracht van 40 op 20 cent. Naar „De Telegraaf" verneemt is ook nog verlaging van porto voor binnenlandsche brieven tot 7,5 cent te verwachten, waarom trent evenwel nog geen beslissing is geno men. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft heden tot hoogl. aan de Universiteit te Utrecht vanwege de Ned. Herv. Kerk in de vacature-Dr. J. R. Slotemaker de Bruine be noemd Dr. M. van Rhijn, Ned. Herv. predi kant te Groesbeek. Dr. M. van Rhijn werd 29 April 1888 te Groningen geboren. Hij studeerde aan de Universiteit te Groningen en deed daar zijn verschillende examens, waarbij zij vermeld, dat hij deze alle cum laude deed. Aan het einde van zijn universitairen loopbaan pro moveerde hij tot doctor in de Godgeleerd heid op een proefschrift „Wessel Gans voort", welke promotie eveneens cum laude geschiedde. Na zijn promotie trad Dr. van Rhijn óp als secretaris der Ned. Chr. Studenten-Ver- eeniging, welke functie hij enkele jaren be kleedde. Eerst onlangs nam hij het beroep aan naar de Ned. Herv. Gemeente te Groes beek en ving daar den ambtelijken arbeid aan. Dr. van Rhijn heeft na zijn promotie zijn wetenschappelijke studiën voortgezet en verschillende getuigschriften het licht doen zien. Wij noemen thans slechts: „Taak en arbeid van de N. C. S. V.", „De rechtvaar digheidsleer van Luther", „Hedendaagsche orthodoxie", „Het Nieuwe Testament in het licht der nieuwere opgravingen" en „Een blik in het leven van Jezus". Voorts ver schenen nog verschillende tijdschriftartikelen van zijn hand, o.a. in „Het Nederlandsch ar chief voor kerkgeschiedenis" en „Stemmen des Tijds". Binnenkort zal van zijn hand ver schijnen een boek: „Handboek voor Bijbel studie". Wij herinneren er nog aan, dat de vader van den nieuwbenoemden hoogleeraar pro fessor in de theologie was aan de Univer siteit te Groningen en dat de broeder van Dr. van Rhijn thans hoogleeraar in de astro nomie is aan de Groningsche Universiteit. Op de vragen van den heer Schaper be treffende het weigeren van Drentsche ar beiders uit sommige gemeenten voor plaat sing bij de werkverschaffing en het niet toe laten dier arbeiders, woonachtig buiten de gemeente Eemmen, tot verhuizing met Re- geeringssteun naar Overijssel, antwoordde de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Arbeid, Handel en Nij- verrheid. Het is niet juist, dat stelselmatig of in eenigszins beduidende mate arbeiders uit eenige Drentsche gemeente, die voor plaat sing bij de werkverschaffing in aanmerking komen, daarbij worden geweigerd. De open stelling van de werkverschaffing wordt gere geld naar de behoefte aan plaatsing daarbij, ongeacht welke gemeente het betreft. In verband met de thans aanwezige werk gelegenheid in het vrije bedrijf is de werk verschaffing voor de geheele provincie Drente tijdelijk opgezet, met uitzondering slechts voor zooveel betreft de gemeente Emmen, Schoonebeek, Smilde en Assen, uit welke gemeenten een beperkt aantal arbei- VAARTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7—8 UUR. Slechts met hei uog op den' noodtoestand en de overbevolking in laatstgenoemde ge meente op 10 Juli 1926 waren niet minder dan 1327 arbeiders uit Emmen bij de werk verschaffing te werk gesteld heeft de Re geering vrijheid kunnen vinden, een regeling ter overbrenging van 200 gezinnen uit Dren te naar Enschede te treffen. Nochtans is de Regeering bereid, om, in dien te zijner tijd onverhoopt mocht blijken, dat in de gemeente Emmen een voldoend aantal geschikte gezinnen niet is te vinden, te bevorderen, dat gezinnen uit andere Drentsche gemeenten tot het ontbrekende aantal naar Enschede worden overgebracht. Maatregelen, als ten behoeve van de ge meente Emmen genomen worden of zijn, kunnen niet voor alle andere gemeenten, waarin werkloosheid in meerdere of mindere mate heerscht, getroffen worden. Immers, de bijzondere omstandigheden, waarin Em men verkeert, nopen tot een ingrijpen, dat, bracht het verdere consequenties mee, niet te handhaven zou zijn. Bij den Raad van Arbeid te Haarlem, werd dezer dagen het volgende geval bekend, meldt „Het Volk". Een dienstmeisje, wees, oud 22 jaar, was van 15 September 1924 tot 15 October 1925 in dienst van mevrouw A. en van 15 Nov. 1925 tot 15 Juni 1926 van mevrouw B., zon der zich echter voor de Invaliditeitsverzeke ring aan te melden. Er werden dus geen ze gels voor haar geplakt. Wie hiervan de schuld draagt, weten wij niet, maar vast staat, dat zij op 14 November 1925 een begin van uit voering heeft gegeven aan hare verplichting om zich aan te melden en hoogstwaarschijn lijk is, dat zij daarvan door bemoeiingen van mevrouw B. is weerhouden. Toen werd zij ongesteld (tuberculeus) en de familie B. zegde haar, vermoedelijk uit dien hoofde, de betrekking op. Zij aanvaardde, door den nood gedwon gen, nu enkele weken geleden, een nieuwe betrekking bij de familie C„ waar men ter stond van de aanmelding voor de Invalidi teitswet werk maakte. Zij kan echter thans niet in de verzekering worden opgenomen, omdat zij bij de aanmelding invalide was, want kort daarop reeds moest zij het werk opgeven, omdat zij niet meer kon. Thans diende zij op doktersadvies een aanvraag in bij den Raad van Arbeid, om gratis genees kundige behandeling. Deze aanvraag moest echter zonder nader onderzoek worden van de hand gewezen, omdat voor betrokkene niet was geplakt. Ook wendde zij zich tot haar tegenwoor- digen werkgever C. om verpleging. Deze beroept zich evenwel op het feit, dat ande ren verzuimden voor haar te plakken en zij reeds ziek was, toen zij bij hem in dienst kwam. Daar staat nu de arme wees, zonder hulp, slechts hopende op de liefdadigheid. Slacht offer van eigen schuld en van die der fa milies A. en B. Op het moreele rechtsge voel van deze beide families zal nu een be roep worden gedaan. Mr. Qroeneveld schrijft in „De Telegraaf" over de beleggingen van het Invaliditeits- fonds: De belegde gelden waren op 31 Decem ber 1924 voor rond 27 pCt. belegd in Natio nale Schuld, voor 36 pCt. in leeningen ten laste van gemeenten en provinciën, voor rond 13.5 pCt. in Nederlandsch-Indische schuld, voor ruim 7 pCt. in Nederlandsche pandbrieven en voor ruim 9 pCt. in Neder landsche spoorwegen. In leeningen ten bate van de Volksgezondheid (woningbouw, sa natoria) was bijna 5.5 pCt. vastgelegd. Van de rond 161.400.000 gulden, welke van 3 December 1919 t.m. 31 Dec. 1924 aan premiën is opgebracht, is derhalve rond 29.000.000 gulden in die periode besteed aan rente, ingevolge de Invaliditeitswet en aan kosten van geneeskundige hulp (artt. 99 en 100 der Invaliditeitswet). Het overschieten de, groot 132 millioen gulden, is uitgeleend aan het Rijk, provinciën, gemeenten, enz. Theoretisch bezien is dit alles zeer schoon: het overschietende is immers, ge rekend met rente en rente op rente, reserve voor toekomstige renteverplichtingen. Prac- tisch bezien geeft het bevondene m.i. minder reden tot voldoening. Het aan het bedrijfs leven ontnomen overschot van 132 millioen gulden blijkt immers in hoofdzaak te zijn aangewend ter voldoening van de crediet- behoeften van den Staat en van andere open bare Lichamen. Dit bevinden bevestigt m.i. de in het rapport der commissie-Van Vuuren bepleite wenschelijkheid, dat de kapitalen der verzekeringsfondsen zooveel mogelijk weder in dienst der productie worden gesteld. De redactie van „Patrimonium" is het hier mede niet eens en.zegt: Wordt hier door den schrijver niet al te zeer over het hoofd gezien, dat Staat, Pro vincie en Gemeente ook meermalen leenen voor productieve doeleinden? Voor uitbrei ding van gas- en electriciteitsbedrijven, voor wegenaanleg, ontginningen, enz., wordt tel kens weer door de publieke lichamen een beroep gedaan op de kapitaalmarkt FWfn- dien moet er nu eenmaal ook wel geleend worden voor scholenbouw, voor ziekenhuis- bouw en andere, niet direct „productieve" uitgaven. Kunnen de publieke lichamen niet terecht bij het Invaliditeits-fonds, dan moe ten zij zich tot anderen wenden. Ook zóó Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. G bouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Yoorm. 10.30 uur Ds. H. G. van Wijngaar- der. van Amsterdam. Onderwerp: Twee wegen naar het geluk. Roomsch Katholieke Kerk f. Parochie St. Petrus en Paulus \|Oorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoygmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Y'orm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hb&gmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat \&orm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. bóm. 6 uur Ds. Weener, van Monnike- Zijli Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Vnorm. 10 uur Ds. Weener, van Monni- ke-jj'ijl. Nim. 6 uur Ds. J. v. d. Meulen. p SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. cfen opgave. "t BAARN Ned. Herv. Kerk. Vporm. 10 uur Ds. A. Adriani. NiUn. 6 uur D. v. Amstel, van Putten. 1 Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Vborm. 10 uur Ds. I. Kievit. j Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Vporm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. Tho- len, wan Leerdam. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). VÓorm. 10 uur en nam. 6 uur leesdienst. Roomsch Katholieke Kerk. V^orm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoojgmis. In de week de H. Missen te 7 en Doopsgezinde Gemeente. Gpen dienst. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Dr. R. Miedema, van Amersfoort. jaeger des Heils. (De Wetstraat 25). V/orm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur hm JLngsmeeting. N^ln. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. 's Avonds 8 uur openbare verlossingssa menkomst, geleid door adjudant Verkerk. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Geleid door luitenante Strootman. Op de terreinen van het Oranje-Hotel te Zandvoort werd Zaterdag een Concours de Carosserie en d'Elegance gehouden. Een kijkje op het terras van het Oranje-Hotel tijdens het concours de Carosserie. wordt dan het voor industrieele doeleinden beschikbare kapitaal kleiner. Wij achten het een van de groote voor deden van het hier te lande aanvaarde sy steem van Sociale Verzekering, dat voor woningbouw, voor ziekenhuisbouw, voor nuttige werken van Overheidswege kapitaal ter beschikking komt. Tegen een onverant woordelijke uitzetting van de buitengewone uitgaven door Gemeenten, e.a., moet na tuurlijk een deugdelijk toezicht waken. Maar de Verzekeringsinstelling vindt bij de Over heidsorganen een zekere belegging. Wij hebben er overigens niets tegen, dat ook aan anderen dan publieke of semi-pu- blieke lichamen wordt geleend. Mits de ze kerheid van de belegging in geen enkel op zicht schade lijdt. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur (Kerk), Ds. P. den Duijn, van Enschede. Nam. 6 uur (Kerk), Ds. G. Alers, van Nieuw Lekkerland. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Ds. G. Alers, van Nieuw Lekkerland. 's Avonds geen dienst. Chr. School (Hees), geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Geen opgave. Ned. Lutherseh Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur geen dienst. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Timotheus Johannes, z. v. J. Zeggelaar en A. W. Daselaar. Lena Wilhelmina, d. v. J. Brons en E. Overeem. Frederik Gerrit, z. v. J. Verwoerd en M. v. d. Veen. Piet, z. v. J. de Wit en J. Klein. Klaaske, d. v. G. Meijer en M. G. Bos. ONDERTROUWD: W. v. Burgsteden en M. v. Soest. A. v- den Berg en A. 't Lam. OVERLEDEN: Leonardus Jacobus Anthonius Hartjesveld, 22 jaar, ongeh. Christina Hendriks, 21/2 jaar, wonende te Rotterdam. Geertruida van Roest, 16 jaar. Cornelis Smit, 64 jaar, echtg. van C. J. Bodenstaff. GEVESTIGD: P. Liefting, van A'foort, Amersf.str. 25. R. J. v. Lunteren, van Zeist, Wieksl.weg W.Z. 11. C. M. de Kok, van Den Haag, Ringweg 18. F. C. Timmermans, van Den Haag, Ring weg 18. H. M. Schwantje, van A'dam, Burg, Grotliestr. 37. A. v. d. Ham, van Nijmegen, Soesterb.str. 5. C. de Beurs, van A'dam, Vredehofstr. 13. H. Jansen, van Utrecht, v. Lennepstr. 18. A. J. B. Serree, van Utrecht, Steenhofstr. 46. C. C. BekkerZeegelaar? van Hilversum, Bosstraat 23. 1. Janszen, van Zeist, Zoom 11. Wed. L. Westbroek, van De Bilt, Zoom 5. A. v. d. Beek, van Nijkerk, v. Weedestr. 40. A. 't Lam, van De Bilt, Kerk- str. 53. J. Reulen, van Utrecht, Talmalaan 1. M. M. G. v. d. Pol, van Arnhem, Sophia- laan 1. A. v. Woerkorn, van Utrecht, Mo- lenstr. W.Z. 30. C. H. Schneider, van N. Amstel, Heuvelweg 34. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zi met aan- en verkoop van Villa's, Landhuiz Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goeder* Zondag arriveerde te Amsterdam de Duitsche Rijkspresident Loebe en steeg af in Hotel „Union", waar hij werd ontvangen door de Ortsgruppe Amsterdam Reichsbar ner Schwarz-Rot-Gold. Op onze foto van 1. n. r. Wüsthoff, Korkau, Loebe, Burgemei ter voorzitter Schw.-R.-G. Kretschmar, Witzgall, Kipp. VERTROKKEN: A. C. Klarenbeek, naar Voorst—Klaren- beek, Broekstr. 142. H. M. Kreijne, naar A'foort, Langestr. „De Moor". A. v. Beele, naar Noordwijk, Dr. Mr. v. d. Berghst. I Lindner, naar Göppingen. Wed. K. Pie, naar Oudenrijn, Leidschestr.weg 10. H. Niebuur, naar Nieuwe Pekela, p.a. A. Niebuur. Tsitske Niebuur, naar Vroomshoop, wed. Schmidt. J. Niebuur, naar Vroomshoop, G. v. d. Veen. K.Mennenga, naar Groningen, Gebr. Bak kers! 6a. L. Vos, naar Apeldoorn, keet ,be- tuiiboüw. A. J. mulders, naar üTrecnt, wei- str. 114, Loolaan. A. v. d. Brink, naar Canada H. Verkerk, naar Zeist, Schaerweidelaan 44. J. C. v. Zutphen—Wubbeling, naar R'dam Zwaanshals 273. UIT DE RAADSZAAL Conversie van leeningen is aan de orde van den dag. En zeer terecht. Het zou on juist zijn bij den huidigen stand van de geld markt de oude rente-typen te bestendigen, zoo aflossing mogelijk is. Ook onze gemeente is een vijftal jaren ge leden in (je noodzakelijkheid geweest geld te leehen tegen een rente van 6,5 pCt. Aflos sing hiervan was niet mogelijk voor 1 Ja nuari 1927. Een goede financieele politiek deed het dagelijksch Bestuur onzer gemeente uitzien naar de gunstigste gelegenheid om tot con versie over te gaan. Dit gunstige moment was er nu. Daarom werd de gemeenteraad Maandag avond in spoedvergadering bijeen geroepen, ter beoordeeling en beslissing van een twee tal voorstellen van B. en W. tot het conver- teeren van twee leeningen der gemeente en een van de woningbouw vereeniging „Goed Wonen". De door de gemeente af te lossen lee ningen betreffen een van 5,5 pCt. rente, oor spronkelijk gr root 66 mille, thans nog 22 duizend gulden en de bekende 6,5 pCt. lee ning van 590 mille, thans nog 494 duizend gulden groot, samen f516.000. De voorzitter, burgemeester Mr. G. De- keth, geeft toelichting op deze voorstellen. Het Gemeentebestuur heeft uitgezien naai de gelegenheid om per 1 Januari e.k. beide leeningen om te zetten in één leening van een lager rente-type en is daarin z.i. zeer gunstig geslaagd. De mogelijkheid wordt thans geboden een leening aan te gaan tot bovengenoemd be drag tegen den koers van 97.5, rente 4.5 pCt. De leening wordt aangeboden door het Pensioenfonds van Burgelijke Ambtenaren, welke aanbieding geldig blijft tot 15 dezer. Er moest dus spoed wofdeq betracht, waarom de finantieele commissie Maandag middag 4 uur werd bijeengeroepen, welke vergadering echter niet kon doorgaan, om dat een tweetal leden verhinderd waren haal bij te wonen. Een advies van de commissie is dus niet gegeven. De voorzitter heeft een becijfering ge maakt van het totaal voordeel, dat de con versie over de volgende 25 jaren zal geven, welk voordeel bedraagt f154.370. Dit laatste bedrag zou bij gewoon verloop der aflossing tegen een rente van 6,5 pCt. meer moeten worden betaald, dan wanneer het aanbod der 4,5 pCt. leening wordt aan vaard. Hoewel over het jaar 1927 een nadeelig verschil zal ontstaan van ongeveer 3 dui zend gulden, zal dit in 1928 zijn ingehaald en is er reeds dan een voordeel van vier mille. De voorzitter beveelt de aanneming ten zeerste bij de leden aan, Z.E.A. is van oor deel, dat moeilijk een. gunstiger aanbieding zal zijn te verwachten. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 c Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten 75 c Bij Apoth. en Drogisten Om per 1 Januari 1957 de leening te kj" 'ien 9.flAP$ea, moet vóór- 1 Octcber daarvan aan de obligatiehouders medec|_ ling zijn gedaan. Het bedrag der leening zal worden'ge bruikt om zoolang het niet noodig is vd|ffl de aflossing, om daarmede de tijdelijke jlee- ningen bij de Nederlandsche Bank ad f350.000.af te doen, waardoor rentebe sparing verkregen wordt. Het overige] zal zoo safe mogelijk worden belegd, tot 1 Ja nuari a.s. Ter beoordeeling van de gunstige aan bieding moet bovendien worden vermeld, dat het geheele bedrag op een gewone schuldbekentenis kan worden geleend, waar door de kosten van verdeeling in en de uit gifte van obligaties worden vermeden^H Inderdaad voordeelen van groote waarde- Dat nochtans de Raad een vrij langdurige bespreking heeft gevoerd over deze voor stellen, vond dan ook niet zijn oorzaak in de bedoeling der voorstellen zelf, als wel in de daarmede verband houdende omst indig- heden. Het lag voor de hand, dat de vraag naar voren kwam of inderdaad de groote spoed waarmede B. en W. deze beslissing wenslhen te nemen, gerechtvaardigd was. Zijn de aan geboden voorwaarden van dien aard,! dat reeds nu (15 Augustus) gelden moeten wor den opgenomen, die eerst 1 Januari a.s. noo dig zullen zijn. Is het renteverlies, dat daar van het .gevolg zal zijn, voldoende gemoti veerd. Een andere vraag wordt door den heen De Koning gesteld: op welke wijze wordt]het geld zoo productief mogelijk aangewendj be legd, om renteverlies te beperken? De heer Scheffer e^a. betreuren hetjdat geen advies van de financieele commissie is kunnen ingewonnen worden, aan welke] te leurstelling ook de heer Foeken uiting geeft en daarbij aandringt, dat dergelijke ingrij pende voorstellen vooraf ter beoordeling aan die commissie zullen worden gezonjlen. Het is wel juist, dat de commissie thans niet kon vergaderen, toch had advies inleen minder vergevorderd stadium kunnen Izijn ingewonnen. Nu was reeds alles klaar.^| De heer Rietveld acht de bedoeling van B. en W. volkomen juist. Deze lecniraft moeten worden omgezet. Alleen spr. beglijpt deze groote haast niet. Bovendien heeft spr. bezwaren tegen den aangeboden koers van 97,5. Naar heih nog heden is medege deeld, heeft de naburige gemeente Baarn kort geleden voor eenzelfde doel kaplaal a pari kunnen opnemen tegen 4,5 pCt. rente met alle kosten voor rekening van den len tegever. Is spr. juist ingelicht, dan is deze leening gesloten bij het mijnwerkersfonds te Heerlen. Met volkomen waardeering voor den.ar beid van B. en W. in deze zaak, ziet $pr. echter niet in, dat zoo groote haastj moet worden gemaakt en geen voordeeligeri^^H waarden kunnen worden bedongen. Onze gemeente is zeker voldoende safe voor: dc belegging van gelden, daar is financieel geen enkele reden, waarom wij zwaardere waarden zouden moeten aanvaarden I dan wie ook. Spr. zou het daarom op priji stel len te mogen vernemen of ook nog tfij an-

Soester Courant | 1926 | | pagina 1