Wintervoorraad H. W. SPIJKER Armband-Horloges BAAN KUItSTHAftDEL I ONTWERPEN A. BROUWER - Bouwkundige Goud - Zilver - Doublé BB N.V. L. DE RUfTER Co s Brandstoffenhandel Bestelt nog deze maand Uw Ml 1 Fietstochten BESTEKKEN BEGROOTINGEN I ■1 KERKPAD Z.Z. 41 - SOEST n selsen zeer tevreden wordt gesteld. De heer v. Eek wijst op het levensgevaar bij Trier. De Burgemeester en de Raad zijn het hiermede volkomen eens. Voorloopig is er niets aan te doen. Het is Rijksweg. Overleg zal worden gezocht met het Rijk over verbetering in de toekomst. Dan wordt nog lang en breed gesproken door den heer Van Eek over de ondersteu- Zaterdag werd te Scheveningen een gecostumeerd feest gevierd. Een foto van de prijs winners. dere fondsen pogingen zijn aangewend deze leening te plaatsen, dan wel of alléén het Burgerlijk Pensioenfonds is gevraagd. De heer Foeken evenals de heeren De Koning en Rietveld, lid van de financieele commissie bespreekt de gevolgen dezer con versie voor de begrootingen 1927 en 1928. Is het de bedoeling van B. en W. he;t nadeel, dat in het jaar 1927 zal ontstaan op den gewonen dienst te brengen? Spr. zou dit beslist wenschen, wijl tegenover dit verlies geen inkomsten zijn te stellen en daarnaast zou spr. willen vernemen of B. en W. over tuigd zijn, dat geen andere oplossing mo gelijk was, of zij ten volle de verantwoor delijkheid aanvaarden voor deze transactie. Met den heer Rietveld is spr. het niet ge heel eens. Met Baarn kunnen wij ons niet op een lijn stellen. Financieel staat Baarn er beter voor als wij. Het bezit der ge meente staat bij de beoordeeling dezer zaak buiten spel, alleen de inkomsten bepalen welke voorwaarden moeten worden aan vaard. Het bezit kan nooit worden afgelost. De voorzitter en weth. v. d. Berg lichten de zaak nogmaals toe. De wethouder heeft met verschillende bankinstellingen overleg gepleegd, evenwel met veel ongunstiger con dities als nu kunnen worden aangeboden. Ook de voorzitter zegt, dat naar zijn oor deel deze aanbieding de gunstigste is, die kan worden verkregen. Wel wil weth. v. d. Berg vóór 15 Aug. nog inlichtingen inwinnen bij enkele andere fondsen, hoewel spr. dat niet eerlijk acht tegenover het aanbod van het. B. Pensioenfonds. De heer Mr. van Doorne meent, dat wij goed zullen doen te accepteeren. Niemand weet of we weer zulk een gelegenheid krij gen. i De heer Rietveld wenscht allereerst nog te zeggen, dat hij sympathiek staat tegen over de bedoeling der voorstellen, hij wenscht alleen overtuigd te worden van de noodzakelijkheid van de spoed die betracht en het uiterstbereikbare der voorwaarden. Het blijkt nu, dat slechts een fonds is ge vraagd. De woorden van den heer Foeken over de vergelijking met Baarn acht spr. niet goed. Al zijn wij niet zoo rijk als Baarn, toch zijn wij safe genoeg. De heer Foeken verklaart zich voor de voorstellen, indien B. en W. bevestigend antwoorden op zijn beide vragen. De heeren Scheffer blijft huiverig tegen over deze zaak en betreurt bij het yerschil van inzicht, dat de commissie niet tijdig is gehoord. De voorzitter zegt den heer Foeken toe, dat het aanvankelijk verlies op den gewonen dienst 1927 zal worden gebracht. Op de tweede vraag kan Z.E.A. moeilijk antwoord geven. Niemand weet of een gun stiger aanbod voor Januari uitgesloten is. Wel zijn B. en W. overtuigd, thans het beste te hebben bereikt. Nadat de heer Rietveld nog de toezegging heeft ontvangen, dat alsnog bij andere fond sen zal worden geïnformeerd, wordt de voordracht met algemeene stemmen aange- Een tweede voorstel tot garantie van een leening van „Goed Wonen" ad f 115.000.— wordt eveneens met algemeene stemmen goedgekeurd. „Goed Wonen" kan haar 5,5 pCt. leening omzetten in een van 4 3/4 pCt. Het geld zal haar door hetzelfde fonds tegen den pari- koers worden geleend. De oude leening was eveneens door het gemeentebestuur gegarandeerd. Alleen moet de vereeniging 1 pCt. voor aflossing betalen. De heer Foeken informeert hoe de ver eeniging deze kosten van aflossing' denkt te verwerken. Zal zij die op de gewone exploitatie-rekening brengen De heer Besselsen zegt, dat daarover door het Bestuur nog niet is beslist. De administra teurs der vereeniging achten het mogelijk deze kosten op de annuieteits-aflossingen te leggen. Hiertegen heeft de heer Foeken om de zelfde reden als voor de gemeente-leening bezwaar. Spr. wenscht aan de garantie der gemeente de voorwaarde te verbinden, dat deze kosten op de exploitatie-rekening wor den gebracht. De vereeniging heeft nog vier jaren recht op een tegemoetkoming door de gemeente van plm. f750.— per jaar. Spr. stelt voor de onkosten over die 4 jaren te boeken op de exploitatie-rekening. Na eenige bespreking wordt besloten de garantie te verleenen en toe te zien, dat aan het verlangen van den heer Foeken, door 'den Raad gedeeld, t.z.t. uitvoering wordt gegeven. gij de rondvraag wordt door den neer v. d Breem'er het brandgevaar bij de openlucht- voorstelling ter sprake gebracht. Het blijkt, dat het comité daaraan reeds heeft gedacht. De heer Besselsen spreekt over de brugge, ties op den Nieuwen Steeg. Spr. meent, dat dit onnoodig duur is en beter een riool had kunnen worden gelegd. De heer weth. v. Elten doet dit even an ders uit de doekjes, waardoor de heer Bes- ning van een gezin, die te wenschen zou overlaten. Na langdurig debat, dat wij om het deli cate der zaak achterwege laten, wordt be sloten dat de heer Besselsen, de heer Van Eek is verhinderd, met bedoelde menschen op het spreekuur van weth. van den Berg nader zullen zien wat gedaan kan worden. Daarna sluiting. Nader vernemen wij nog, dat H.H. Ge deputeerde Siaten hun goedkeuring niet wenschen te verleenen aan het Raadsbesluit tot aangaan der geldleening ad f516.000. per 15 Augustus 1926. in meer dan 200 soorten |^Van Weedestr. 25 - Tel* OFFIC1EELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat de Nieuwe Steeg vanaf heden voor het openbaar verkeer is open gesteld, Tevens wordt bekend gemaakt, dat het verboden is dezen weg te berijden met voertuigen zwaarder dan 2000 K.G. Burg. en Weth. van Soest. SOEST, 12 Augustus 1926. PLAATSELIJK NIEUWS GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 51 werkeloo- zen, verdeeld als volgt: 1 Mach. Houtbewerker, 16 Metselaars, 0 Opperlieden, 6 Grondarbeiders, 10 Losse ar beiders, 1 Kantoorbediende, 1 Timmerman, 1 Incasseerder, 1 Electro-technici, 1 Uitvoerder, 1' Metaalbewerker, 1 Loodgieter, 1 Behanger en 1 Verstelnaaister. FANCY-FAIR SOESTDIJK Het comité, belast met de regeling van bo vengenoemde Fancy-fair kan tot zijn genoe gen mededeelen, dat de bruto ontvangsten van Fancy-fair en Verloting bedragen heb ben ruim f3950. Het maakt tevens van deze gelegenheid gebruik een woord van hartelijken dank te brengen aan allen, die op eenigerlei wijze, hetzij door giften of werkzaamheden tot het welslagen dezer onderneming hebben mede gewerkt. Speciaal brengt het comité een woord van oprechten dank aan de pers voor haar groe ten steun in deze zaak ondervonden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer S. Dijkman, slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor de acte Handteekenen L.O., zulks als leer ling van den heer Th. B. Sukkel, Leeraar M.O. Teekenen, alhier. INTREDE Dinsdagavond hield Ds. J. v. d. Meulen, nieuw beroepen pred. bij de Geref. Kerk al hier, zijn intrede in het kerkgebouw aan de Julianastraat. Circa 7 uur betrad de nieuw beroepen pred. den kansel en opende deze Godsdienst samenkomst met het doen zingen van Psalm 90 vers 7 en gebed. Met een kort hartelijk woord sprak hij de vele genoodigden, doch in 't bijzonder zijn nieuwe gemeente het welkom toe. Tot text was gekozen Philip- pensen 1 vers 3 tot 11, welk schriftwoord spr. verdeelde in drie punten, nam. liefde tot de gemeente, 't bidden voor de gemeente en 't werken vbor de gemeente. In een keurige predikatie schetste spr., hoe Chr. eerst zijn gemeente had liefgehad, met als gevolg, dat die gemeente den Christus lief had. Dat die liefde van Christus geleek op een groote boom, waaraan vele takken, welke o.m. bestonden uit plicht, gehoorzaam heid, dankbaarheid en bovenal kennis van God. Ten slotte wekte spr. op, om toch vooral te komen tot dien boom, zijnde de levens boom Christi, welke al die liefde, bidden en werken in zich sloot. Na deze kernachtige rede richte spr. zich tot de vele genoodig den, n.m. dagelijksch bestuur dezer gemeente. Dr. J. Hoek, van Den Haag, Ds. D. _P. Brans, Ds. R. E .van Arkel en zoo vele ande reu, waaronder niet te vergeten Ds. B. Al- kema, alsmede ambtdrager Ds. Van der Meu len werd vervolgens toegesproken door Ds. de Boeft, die namens de classis Amersfoort zijn groote vreugde betuigde, dat Ds. v. d. Meulen het beroep naar Soest had aanvaard, in de hartelijke hoop, dat zij langen tijd samen mogen werken; door Ds. Brans, na mens het christelijk schoolbestuur, die be tuigde, hoewel behoorende tot twee kerke lijke groepen, zoo mogen wij samenwerken op het terrein van het christelijk onderwijs, tot heil van Gods kind en tenslotte door Ds. Alkema, die zeide als er een domine is be roepen op gebedsverhooring, dan zijt gij dat. Ds. v. d. Meulen, gij zijt met liefde ontvan gen door uw§ gemeente. Mogen wij dan samen mogen werken hier in deze gemeente van Soest, tot eer van Gods koninkrijk. Na deze plechtige Godsdienstoefening zong de gemeente, staande, den nieuw beroepen leeraar toe Psalm 134 vers 3. Dat 's Heeren zegen op u daal, enz. Zichtbaar ontroerd ging Ds. v. d.' Meulen voor in dankgebed en werd vers 7 van avond zang gezongen. Het kerkgebouw was stampvol. NOODLANDING Door een gebrek aan den motor mbest Dinsdag een vliegtuig van de Luchtvaart Afd. te Soesterberg, bestuurd door den sergt. vliegenier Hendriks en den leerling vliege nier v. d. Pol, een noodlanding maken op een bietenland in den Nieuwerkerkpolder. De machine kwam op den kop terecht, doch de inzittenden bleven ongedeerd. ORANJEFEEST SOESTERBERG 1 Het programma voor de a.s. Oranjefeesten •p 31 Augustus te Soesterberg, is als^tolgt amengesteld: Etalagewedstrijd; voorm. 7.30 uur revrille; 8.30 keuring versierde rijwielen en andere voertuigen; 9 uur optocht versierde rijw/elen; 10.30 kinderspelen. Nam. 2.30 volkssjAlen, bestaande uit ringrijden te paard (gecostu meerd); 3 uur ringrijden per rijwiel, Ivoor dames en heeren boven de 12 jaar; 4 uur kuipsteken, 4.30 uur mastklimmen voor hee ren boven de 16 jaar; 5 uur stoelendans voor dames, terwijl mede te 2.30 uur Athl tiek- oefeningen zullen worden gegeven, bes saan- de uit loop-, spring- en werpnummers.j 's Avonds 7.30 uur muziek- en zanguit voering. Het terrein is gelegen aan den Amersfoort- schenstraatweg. Voor deelname aan de verschillende! spe len bestaat nog gelegenheid voor aangifte tot 18 Augustus, a.s. i ZANG-UITVOERING I Zondagavond gaf de R.K. gemengde kang- vereeniging „Sancta Secilia" te Soesterberg, een uitvoering in den tuin van de R.K. Kerk aldaar, met welwillende medewerking van het strijkje „Don Bosco" uit Zeist. Er werd zeer goed gezongen en het strijkje heeft zich op' uitnemende wijze van haar taak ge kweten. Door de aanwezigen is veel ge noten. I N1EUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 zeer zeker een waarborg voor het succes van de reeks voorstellingen in de komende dagen te geven. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken werden terug ontvangen te Soest in de 2e helft van de maand Juli 1926. 1. Rijksverz. Bank, Amsterdam. 2. Mevr. j. Kramers, Den Haag. 3. J. Heemstra, Leeuwarden. 4. A. v. d. Bogaart, Naarden. 5. Mr. J. Verdam, Utrecht. 6. Mej, J. v. Wei, Raven (Dld.). VOLKSFEEST Het comité deelt ons mede, dat de intee- kenlijsten in het begin der volgende week de burgerij worden aangeboden. Het behoeft geen betoog, dat op voile medewerking en milde inteekening wordt ge rekend. Waar 't een volksfeest zal worden in den vollen zin van het woord, kan het niet anders, of 't moet slagen. BEVORDERD De agent van politie G. v. Hummel alhier, is bevorderd tot agent van politie le klasse. PROCESVERBAAL Door de politie alhier, is procesverbaal op gemaakt tegen G. M., die zich uitgaf voor rijksveldwachter en in naam van dat ambt minder fraaie dingen uithaalde. SCHADEPOST In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn door een hond, ten nadeele van den landbouwer S. alhier een dertigtal kippen doodgebeten. Sluit dus des avonds uw nacht hokken. HET TEEK^N DES KRUISES De heer Iburg, penningmeester van het openluchtspel „Het teeken des Kruises", ver zoekt ons ter kennis van het publiek te wil len brengen, dat besproken plaatsen uitslui- mmi Een foto van de prijswinnaars van den eersten prijs aardigste paar. Het doorzitten bij Wielrijden en verbranden der Huid door de zon, alsmede 't stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie te Soest: Een sjaal, Bril, Twee broches, Twee ra diobatterijen, Geldstuk, Vulpen, Reticule met inhoud, Koperen dop van auto of rijtuig, Rozenkrans. Aangeloopen twee honden. Te Soesterberg: Belastingplaatje. HET TEEKEN DES KRUISES De eerste openluchtvoorstelling van „Het Teeken des Kruises", j.1. Woensdagmiddag op het terrein aan den Soesterbergschen- straatweg gegeven, is een groot succes ge weest. Hoewel aan het houden van dergelijke voorstellingen groote risico verbonden is en niet zelden groote nadeelige posten moeten worden genoteerd, twijfelen wij er niet aan, zooals reeds eerder door ons werd opge merkt, dat zulks, gezien de keuze van het stuk, bij een zakelijke ineenzetting van .het geheel, hierbij niet het geval behoefd te zijn. De gunstige ligging van het terrein, om geven door verschillende grootere gemeen ten noemen wij hierbij als een zeer voorname factor. Woensdagmiddag reeds waren een 500 a 600-tal bezoekers samen gestroomd 0:11 van het niet alledaagsche spel te genieten. De grootsche enn smaakvolle decoratie door den kunstschilder Jac. Doeser aangebracht, draagt hiertoe mede niet weinig bij. Het spel en weergave van het stuk, hetwelk een vertaling is van het bekende Engelsche werk „the Sign of the Cross" en de omtoo- vering van het zoo gunstige terrein ver plaatst den bezoeker naar de tijden der eerste christen-vervolging; in onze verbeelding zien we het oude Rome en de gebruiken van die dagen, terwijl zich aan ons oog vertoonen de hoofdfiguren in die tijden St. Petrus en Paulus, den wreeden Nero enz. Zonder te kort te doen aan de andere medespelende personen, zouden wij hier even in het bizonder willen noemen de we dergave van de personen Marcus, den chris ten-voorganger Tanius, Nero en Licinius, ter wijl de jonge christin Mercia zeer zeker niet weinig tot de succesvolle vertooning bijdraagt. Van het begin tot het einde is het spel boeiend en voortreffelijk en indien we hier en daar een kleine opmerking willen maken, dan zouden we ons willen bepalen tot de kleinere onderdeden. De j.1. Woensdag gegeven voorstelling is tend ten zijne kantore verkrijgbaar zijn, tot anderhalf uur voor het begin van elke voor stelling. Het bespreekgeld bedraagt f0.50 per plaats. Zooals wel bekend is het kantoor geves tigd huize „Braamhage", Soestdijk. DIERENBESCHERMING Maandrapport van den Inspecteur, Schriks- laan 51, Soest. Een waarschuwing werd gegeven aan een vervoerder van kalveren en haantjes, welke kalveren hij de pooten gekruisd gebonden en zoo op een wagen vervoerde en tevens haantjes 6 bij 6 in een gonje zak had gedaan. Naar aanleiding van een klacht over mis handeling van een poes te Soest, is de eige nares hierover onderhouden, hetgeen de poes het beste zal merken, daar na geregel de controle zij in betere staat verkeert. Een hond te Eemnes, welke wegens te geringe schouderhoogte onder den wagen moest loopen inplaats van er voor, moest uitgespannen worden en op zijn plaats ge bracht, hetgeen is geschied. Te Soest is opgetreden tegen jongens, die een poes aan het jagen en gooien waren. Twee vischvrouwen uit Spakenburg wer den gewaarschuwd en gedreigd met intrek king van haar rijbewijs, als zij nogmaals haar honden mishandelen met hei naar huis rijden. Naar aanleiding van een klacht, dat er voor een kar 2 honden Inplaats van 3 >i pen, bracht het onderzoek uit, dat dit in hei be lang der honden was, ciaaa' er telkens 1 bij afwisseling thuis bleef met het oog op het doorloopen der pooten in de warme zomer dagen. OPGESPOORD In verband met een op 29 Juli j.1. alhier gepleegd zedendilict, mocht 't na een lang durig onderzoek de politie gelukken den dader, een zekeren G. uit Hilversum, op te sporen. Nadat tegen hem procesverbaal is opgemaakt, is hij weder op vrije voeten ge sjeld. RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen heden, Vrijdag 13 Augustus 1926, des voormiddags te 10 uur, ten Gemeentehuize. Ingeval de noodzakelijkheid mocht blij ken van continueering dezer vergadering, zal een nieuwe vergadering aanvangen des na middags te 2.15 uur. In deze vergadering zal het volgende wor den behandeld: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding der Gemeente-rekening en de daarbij behoorende bescheiden over het dienstjaar 1925 en benoeming van een com missie voor onderzoek, ingevolge art. 29 van het Reglement van Orde voor de vergade ringen van den Gemeenteraad. 3. Voorstel van B. en W. tot het doen aan den Commissaris der Koningin van de na volgende opgave van personen ter benoeming van Zetters voor 's Rijks Directe Belastin gen, wegens periodieke aftreding van de heeren J. D. F. van der Veen, J. Hartog en K. van de Wetering. 4. Verzoeken: a. van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Baarn; b. van de Vereeniging voor aanleg en onderhoud van rijwielpaden in Gooi- en Eemland; c. van den Heer W. A. Carpreau, ten be hoeve van de Volksturnklassen voor jongens en meisjes; d. van het Bestuur der afdeeling Baarn van den Volksbond tegen drankmisbruik; e. van het Bestuur der Floralia-vereeni- ging; f. van het Bestuur der Vereeniging tot Ziekenverzorging g. van het Bestuur van de Harmonie „Crescendo"; h. van de afdeeling Baarn van de Natio nale Christen Geheelonthouders-vereeniging; i. van het Bestuur van de afdeeling Baarn en Omstreken der Kon. Ned. Maatschaapij voor Tuinbouw- en Plantkunde; j. van de Chr. Jongemannen Vereeniging „Boaz", afdeeling Gymnastiek; k. van de Vereeniging tot Verfraaiing van Baarn; 1. van het Bestuur der Chr. Bewaarschool te Baarn; om voor het jaar 1927 een subsidie te mogen ontvangen. 5. Adres van de Vereeniging „Pro Juven- tute" te Utrecht, inhoudende verzoek haar een subsidie van f 200.te willen verleenen. 6. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de eerste alinea van art. 1 der Regelen, bedoeld in art. 114bis der Gemeentewet. 7. Nadere behandeling van het adres van bewoners van den Baarnschen dijk, de Eem en Eembrugge, houdende verzoek, dat door of voor rekening van de Gemeente een elee- trische- of gasleiding worde aangelegd, ten einde de aldaar gelegen perceelen op die leiding te kunnen aansluiten, in welks adres voorts gewezen wordt op de wenschelijkheid van verlichting van de wegen aldaar. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Raadsbesluiten d.d. 4 Juni en 2 Juli 1926, betreffende den verkoop van een viertal mid denstandswoningen aan de Ferdinand Huyck- laan. 9. Adres van H. C. Veldwijk, houde ver zoek aan zijn nader te noemen lastgever te verkoopen de woningen Ferdinand Huyck- laan Nos. 13 en 15 voor de som van f14000.-, plus de kosten van overdracht. 10. Adres van N. Broekhuijzen, houdende verzoek hem te verkoopen de woningen Fer dinand Huycklaan Nos. 13 en 15 voor de som van f14000.—. 11. Adres van A. Eijlers, houdende ver zoek hem te verkoopen voor de som van f14000.— plus de kosten van overdracht, de aan de Ferdinand Huyclaan gelegen mid denstandswoningen, plaatselijk gemerkt Nos.- 32 en 34. 12. Adres van K. van Wijk, houdende verzoek hem te verkoopen de woning Heems kerklaan no. 40, voor de som van f5000. mits de noodige herstellingen en onder houdswerken aan die woning worden aan gebracht. PARKSTRAAT 19 TELEFOON 579 Rijke keuze Kussens, Kleedjes, Tea Cosy's, Sjawls etc. etc. Fijne Lederwaren, Christofle Zilver, BYOUTERIE Deensch en Kamphof Tin, Wiener Werkstate en Boheemscb Kristal. LEERDAM GLASWERK Delftsch, Gouda, St. Lukas. Bretonsch Katwijk, Ram, Brouwers Aardewerk Theebladen, Koperwerk Kop- en Schotels, Thee- en Ontbijtserviezen SPECIAAL HUIS VOOR GESCHENKEN De enorme vraag naar de nieuwe TUM BLERS van Leerdam in 7 kleuren a 20 ets. bewijst, dat ze smaakvol en goedkoop zijn. Thans uit VOORRAAD leverbaar. nistrateur van het Gasbedrijf bij de Assuran tie Maatschappij de Nederlanden van 1845 en in verband daarmede tot het toestaan van de noodige gelden ad f 24.34 voor het tijd vak 1 September 1926—1 Januari 1927 en het wijzigen van de Gemeente-Begrooting. 16. Voorstel van B. en W.: 1. tot aankoop van plm. 4.50.40 H.A. wei land en halve sloot, kadastraal bekend Ge meente Baarn Sectie B. Nos. 227, 228, 229, 230 en 4257, van J. Zonneveld, voor de som van f22000—, met het doel deze gronden, naar gelang van behoefte, te bezigen voor de bewaring en verwerking van afval; 2. het gedeelte van de sub 1 bedoelde gronden, dat voorloopig niet voor het sub 1 omschreven doel noodig" is, te verhuren aan J. Zonneveld voornoemd tegen een huur prijs van f500.per jaar en voor den tijd van vijf jaren; 3. tot het voteeren der benoodigde gel den voor den aankoop bedoeld sub 1 en het wijzigen van de Gemeente-begrooting in verband met het sub 1 en 2 omschrevene. 17. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening krachtens artikel 33 der Lager Onderwijs-wet 1920, houdende toe kenning van een belooning ad f50.per jaar aan de onderwijzers op grond van hun aanwijzing tot plaatsvervanger van het hoofd der school. 18. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeente-begrooting dienst 1926, 19. Benoeming van Onderwijzers. Aan de openbare lagere school „De Oor sprong" moet worden voorzien in twee thans tijdelijk vervulde vacatures, alsmede in de vacature, ontstaan in verband met het be- PADANG-RAMP De bloemenverkoop op 2 Aug. j.1., ten voordeele van de Padang-ramp, heeft f379.- opgebracht. Aan allen, gevers en verkoop sters, wordt namens het comité hartelijk dank gezegd voor de welwillende medewer king. ONBESTELBARE STUKKEN Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland Commandant 16 R. I. Amersfoort, Postkan toor letter B. Voorthuizen. Briefkaarten Binnenland. Oosterdunk J. J. Amsterdam, Viruly van Tienhoven M. Baarn. Briefkaarten Buitenland. Bülof J. von Spa, Schulz F. Essen Ruhr. 2 Briefkaarten zonder adres. ONDERSCHEIDING De heer Th. van de Veer alhier, heeft van H.M. de Koningin de zilveren medaille van verdienste in de huisorde van Oranje ont vangen. ONGENOODE GAST Donderdagavond werd in „Novum" een feestje gegeven. Onder de genoodigden be hoorde de familie Koelewijn in de Laan- sfraat. 't Werd echter wat laat, zoodat de heer Koelewijn omstreeks half twee besloot even naar huis te gaan. Tot zijn groote ver bazing zag hij bij hem iemand over de schutting klimmen, die zeer zeker geen goe de bedoelingen gehad heeft. K. stelde zich en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. UIT DEN OMTREK BAARN GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau, Stationsweg 22b, alhier. Onafgewerkt kleedje, Portemonnaie, Rij- wielbelastingmerk in étui, Huissleutel, Ko peren tabaksdoos, Doublé of gouden dames horloge, Horloge met ketting, Jonge gele hond, Muts behoorende bij cape, Gebrand zilveren vulpotlood, Doublé armbandhorloge, Ceintuur, Barnsteenen sigarenpijpje, Gouden collier, Horloge met étui, Leesboek, Alpac- ca lucifersdoosje, Houten hondje, Glacé hand schoenen, Zakmes, Zadeldekje, Grijze da meshandschoen, Kinderhandtaschje, Lorgnet, Gekleurde reticule, Rozenkrans, Regenjas, Gummipopje. Zondagmiddag omstreeks half zeven reed een personenauto te Den Haag bij de Java- straat hoek Zeestraat te water. De kraan wagen brengt de auto weer op het droge. 13. Voorstel van B. en W. tot afbraak van acht aan de Borneostraat en de Sparrenlaan gelegen houten woningen alsmede tot op richting van acht eenvoudige (serni-perma- nente) woningen op een aan de Sparrenlaan gelegen terrein en in verband daarmede tot het toestaan van een crediet van f12000.—, te bestrijden uit een geldleening, en tot het aanbrengen van de daardoor noodige wijzi ging in de Gemeente-begrooting. 14. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een ingekomen schrijven van Ge deputeerde Staten tot wijziging van de ver ordening op de bedrijven der Gemeente Baarn, vastgesteld 4 Juni 1926. 15. Voorstel van B. en W. tot het sluiten met ingang van 1 September a.s. van een in braakverzekering op effecten en contanten ten Gemeentehuize en contanten en munt- gaspenningen ten kantore van den Admi- in verbinding met de politie, doch de vogel was reeds gevlogen. ONGELUK Vrijdagmiddag wilde de auto van de fir ma Klashorst uit Amersfoort op de Generaal van Heutzlaan alhier de vrachtauto van Van der Woord voorbijrijden, doch de chauffeur reed tegen een lantaarnpaal aan, die afknap te en kwam vervolgens tegen een beuken boom, die weerstand bood, zoodat de auto van voren in elkaar werd gedrukt. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Zoowel de auto als de stukken bevroren vleesch, die er zich in bevonden hadden veel bekijks.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2