moiiiioiireiü f. iifl D. F, VOIGT BouworetSiet beschikbaar, FOEHEN'S BEDDEMtZUH hoori lot de Slaapüamer inrionting UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraaf 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 tmm SteenhofstraatS, TslefoonS45 MIJNHARDT's Hoofdhuid P U ROL 5e Jaargang No. 35 Gecontroleerde oplaag te surnen 6500 exemplaren. Vrijdag 10 September 1926 SOFm fflHMi/lD Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en '„De Baatnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn,$Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge^Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk EW Eerste Soester Electrische Btillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Aan de Beukelsdijk te Rotterdam is Vrijdag heel afgebrand. De schade wordt j.1. een reparatieloods der Spoorwegen ge- op anderhalven ton geraamd. KAPPEIJNE, KUfJPER, DE BEAUFORT Een vos verliest wel z'n haar, maar niet zijn streken. Wat zijn we liberaal. Een huishouden van Jan. Steen. Nog enkele dagen en ook in onze gemeen te, zal „de" collecte, de Unie-collecte we der gehouden worden. Die komt nu al haast 50 jaren even regelmatig weer, als de sei zoenen. Maar hoe is men er toch toe gekomen deze collecte te houden, en telken jare weer? Wat is daarvan de geschiedenis? Kappeijne, een onvervalseht liberaal ka merlid, had het harde woord gesproken: „dan moeten de minderheden maar onderdrukt worden". Die ras-liberaal was minister geworden en kwam in 1878 met z'n nieuwe schoolwet. De bede om recht, van de voorstanders van de School met den Bijbel, werd afge wezen met tartende hooghartigheid. Geen tegemoetkoming; geen subsidie, geen restitutie; niets alleen onderdrukking. De belastingpenningen van de christelijke burgers zt>ucl«it -gcIjnrUrt--wordett -voor de openbare, godsdienstlooze school. Er werden zeer bezwarende bepalingen in de nieuwe wet vastgelegd, die den bouw en oprichting alsmede de kosten voor de in richting van bijzondere scholen buitenge meen verzwaarden. Kweekelingen zouden niet meer meetellen als leerkrachten. Dr. Kuijper schreef in „De Standaard" van 18 Maart 1878: „Nooit of nimmer is de vrije school zóó ruw en zóó hardhandig aangepakt en op zóó barbaarsche manier van de stoep afgedrongen als in dit koele, onbarmhartige, diep krenkende staatsstuk". In Mei 1878 bij het bezoek van koning Willem III aan Amsterdam, overhandigde Klaas Kater namens „Patrimonium" een vu rig smeekschrift, waarin deze woorden: „Evenals Uwe Majesteit en Uwer Majes. teits kinderen, zijn ook onze kinderen ge doopt in den Naam van den Drieëenigen God, en bij dien doop hebben wij plechtig beloofd, aan onze kinderen een christelijke opvoeding te zullen geven. Dat nu kunnen wij niet, Sire, indien wij geen christelijke scholen voor ons volk krijgen. Uwe Majes teit gelieve toch te bedenken, dat wij ons deel niet uitsluitend in deze wereld hebben en dus de ellendigste van alle menschen wor den, indien wij onze kinderen ook nog het DE MOLENS VAN BAARN EN SOEST door T. PLUIM. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop ven Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen deel voor den hemel zouden bemoeilijken". Mr. de Beaufort Jr., welke thans in „De Gids" over onze staatkundige geschiedenis schrijft, publiceert een aanteekening van z'n vader, den oud-minister, over de beraadsla gingen van het wetsontwerp in de kamer: „Zelden zijn zoovele sofismen verkondigd als thans door de katholieken en anti-revo lutionairen". Ja, ja. Mr. de Beaufort noemde ons „so fisten". Bij Margaretha, waren de driehon derd edelen in 1566 „maar bedelaars", en Alva, zou ook die minderheden wel eens even onderdrukken, dat- volk vftn boter zou hij wel klein krijgen. 't Is anders geloopen, toen en nu. De liberale partij is door de schoolkwestie ten grave gedaald. Nu noemen ze zich „Vrij- heids"-bondersVrij"-zinnig-democraten, maar 't zijn armzalige resten van de eens zoo machtige liberale partij, die hier in 't land regeerde, en de minderheden naar har telust onderdrukte. Maar al hebben die partijen een deel van hun haren verloren, de streken zitten er nog even diep in als toen, dat kun je nog wel lezen en beluisteren als het gaat over de school, aan welke de natie gehecht heet. Maar tot het houden van die collecte, de Unie-collecte werd besloten, nadat men het volks-petitionement had ingediend. En welke ieder jaar gehouden is en ge houden wordt. O zeker, er is wel ruimte gekomen, ons christenvolk heeft de knoet aan de liberale handen ontwrongen, maar zooals ik boven reeds zeide, de streken zijn er nog niet uit. Er zijn ook nog tal van voorschriften in de wet, die door tegenstanders, of onkundi gen, of bloodaards verkeerd kunnen worden uitgelegd, en zoodoende het christelijk on derwijs schaden. De schoolcommissies hier in Soest kunnen daar van meepraten. Maar dat onze christenmenschen geden- Boven een der oudste en mooiste molens van geheel Eemland, n.1. „de Windhond" op den Soestereng, hangt dezer dagen het zwaard van Damocles: binnenkort wordt zijn lot beslist, n.1. „te zijn of niet te zijn". Immers hij wordt zoo bouwvallig, dat de eigenaar hem wil sloopen. Nog één kans is er, dat Soest dit prachtstuk van een molen behouden zal: misschien koopt de vereeni. ging „de oud-hollandsche Molen" hem aan. Het is inderdaad te hopen, want niet al leen om zijn versiering van het landschap, is deze molen merkwaardig, neen hij mag met recht „historisch" heeten, want tweemaal werd hij met een vorstelijk bezoek vereerd, In „Eigen Haard" schreef ik in 1923: „Geen won dier, dat hij zulk hoog bezoek trok, want van zijn „tinnen" (de forsche reus maakt •den indruk van een ouden wachttoren, die een verren omtrek bespiedt), van zijn „tin nen" dan, geniet men een onvergetelijk schil derachtig panorama, zoodat zoowel de Dom van Utrecht als de schepen op de Zuiderzee te zien zijn. En evenmin is het wonder, dat deze plek eenmaal tot zijn standplaats werd uitgekozen: van alle zijden kan hier de wind met volle longen op hem aanvallen, zoodat hij spoedig als een „windhond" aan 't hij gen slaat. Minstens 3 eeuwen staat hij daar. Want reeds in 1640 wordt hij door de Staten van Utrecht als „de molen op den Soester Eng" genoemd. Het was op 26 Oct. 1682, dat een heldere najaarszon haar stralend licht over de Sticht- sche heuvels uitgoot. Dit lokte dan ook een vorstelijk bezoek aan den molen. Constantijn Huijgens, de geheimschrijver van Stadhouder Willem III, vertoefde toen op 't Paleis Soest dijk en nu beklom hij met de „Princesse" (Maria van Engeland, gemalin van Prtos Willem III) den molen, om, zooals hij in zijn dagboek schrijft „om met myn verrekyeker de clock van Uytrecht te sien", m.a.w hoe laat het op den Dom was. En op 12 Aug. 1911, reeds des morgens om 8 uur, kwam er opnieuw hoog bezoek. Toen nl. beklom onze Koningin met het twee-jarig Prinsesje en eenige hofdames óók den molen. Juliaantje had reeds vroeger veel vermaak gevonden in het draaien der wieken, die zoo grappig met elkaar krijgertje speel den, maar elkander nooit konden krijgen. Daarom wilde zij nu wel eens den molen van binnen zien. Eerst werd de benedenverdieping (gelijk vloers) met de zakken koren bezichtigd en hoe koddig als van zelf zoo'n zak aan een touw naar boven werd getrokken. Toen ging het hooge' gezelschap de trap op naar den eersten zolder. H.M. de Koningin ver maande de Hofdame, die 't Prinsesje bege leidde, zich vooral goed vast te houden aan het touw, dat voor trapleuning diende. Nadat deze verdieping bezichtigd was, ging men naar buiten op den omloop en genoot daar van het heerlijke vergezicht. Hierna werd het Prinsesje weer naar beneden ge bracht, maar de Koningin zelf klom langs een smal laddertje dapper nog een verdie ping hooger, waar de groote molensteenen liggen en hun eentonig, maar nuttig werk verrichten. Belangstellend liet H.M. zich door den molenaar alles uitleggen. Bij de afdaling vertoefde de Koningin nogmaals op den omloop, om nog een laat- sten blik op het heerlijke panorama te wer pen; daar werd zij met blijde verrassing opgemerkt door het Prinsesje, dat al meer malen beneden had gevraagd: „Waar blijft Moeder nu?" De Koningin onderhield zich op minzame wijze nog eenige oogenblikken met het mo lenaarsgezin (de familie Smits), naast den molen wonende; daarna liet de mulder op den wensch van het Prinsesje de molenwie ken, in dankbaarheid gedenken, de strijd en moeite onzer vaderen voor ons en de ruim te, die God de Heere aan ons christelijk onderwijs heeft willen tóebedeelen. Offer dus daarvoor dan met mildheid. In Mexico heeft de regeering het goed gevonden, tot een godsdienstvervolging over te gaan. De roode pers in ons land is thans bezig zoo „overtuigend" mogelijk die godsdienst vervolging te verdedigen. Hoe dat kan, in een partij, die godsdienst als privaatzaak beschouwt? Dan de president van Mexico Calles is partijgenoot, soc-dernocraat, en nu bewe ren die roode heeren hier, dat de schuld geheel ligt bij de petroleuim-bisschoppen. Als zoo'n woord gebezigd wordt bij de zelfbe- wusten, krijgen ze al een petroleumlucht in hun neus. En dus is president Calles de verdediger van de proletarische groepen en houdt hij een gerechte strafoefening. Mr. Téleez, de Mexicaansche gezant in die Ver. Staten, komt nu zoo'n roode broe ders te hulp en verklaart: „Onze wetten zijn liberaal, zij garandeeren de vrijheid van eiken eeredienst". Dat komt precies uit. Liberale wetten zijn uitnemend, als ze maar door sociaal-democraten worden uitge voerd. Dan is militairisme niet verachtelijk meer, maar wordt het gebruikt om de liberale wet ten uit te voeren. Een Mexicaansche wet verbiedt 't gods dienstonderwijs in alle scholen. Daar weten we hier van mee te praten. Dat js echt liberaal. Een andere wet verbiedt de kloosterorden. Ook prachtig liberaal. Weer een andere wet spot met het recht der kerk om goederen te'bezitten en confis- keerc die .goederen zonder eenige schade vergoeding. Schitterend liberaal. Hoera! Hoera!! Dom volkje, dat niet denkt als wij. Dat hen de duivel haal Wat zijn we liberaal. De Heer v. d. Veen schreef voor enkele weken in 't populair wetenschappelijk Bij voeg- el van „Het Volk" over „socialistische morail in het algemeen". Hi wees daarbij op de geheel verschil lende. standpunten van partijgenooten Thij- sen en Bonger. De eerste als tolk van 't mee.v extreme individualisme, en de ander sprak» met kracht van overtuiging voor de sociale gebondenheid. In verband daarmede werd de opmerking gemaakt, dat het bij de sociaal-democraten tegen" voordig „een huishouden van Jan Steen'' is. De heer v. d. Veen kwam tot de conclusie, dat het geen kwaad kon, als over zoo nindarnenteele zaken als 't vrijheidspro- bleeir, in de S.D.A.P. wat meer eenheid kwan. en dat de zware meubelen in 't so cialistisch huis wel eens op hun plaats moc'h- ten worden gezet, zoodat het het den indruk maak^ van bewoonbaar te zijn". In werkelijkheid staan dan ook zoowat alle zwart meubelen hier en daar verspreid, al thans niet op hun plaats. Men is 't niet eens over „socialisatie" en de middelen en we gen ym daartoe te komen. Men is 't niet eens over het militaire vraagstuk. Niet over de finantieele en eco nomische vragen. En de kwestie Stenhuis? Zeer terecht werd gesproken van een huis houden van Jan Steen. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorin. 10 uur (Kerk), Ds. C. Bonthoorn, van Aust. 's..%mds 6 uur ^Kerk), Ds. D. P. Brans, afsen&dsprediking. Voorin. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. K. den Hollander, van Amersfoort. 's Avonds geen dienst. Chr. School, Hees, geen dienst. Zaterdag j.1. is te Amsterdam aangekomen het Duitsche groote touristenschip „Cap Po- lonio". Het schip is 202 Meter lang en 24 Meter breed en is ruim 20.000 ton grooti ken nog even krijgertje spelen. Vriendelijk namen de Hooge Gasten van den molenaar afscheid. Mij is verteld, dat de eenvoudige man bij dat afscheid even gulhartig als naïf gezegd zou hebben: „Uwe Majesteit moet het maar eens gauw komen hervatten". Oorspronkelijk was de molen van hout opgetrokken; hij wordt reeds in 1640 in de „Ordonnantie der Staten 's Lands Utrecht" vermeld, met 't otJg op de belasting op 'i gemaal. Honderd jaar later, in 1737, wordt hij geheel in steen gebouwd, zooals wij hem nog kennen. Hij behoorde toen reeds aan de familie Smits, die tot 1920 er eigenaar van geweest is. In de Herv. Kerk van Soest ligt nog een grafzerk met drie gebeitelde windhonden en daaronder „Willem Smits, molenaar te Soest, 1789". Toen ik in Aug. 1923 den molen voor „Eigen Haard" kiekte, zag ik duidelijk, dat de ouderdom hem reeds besloop en de jon gens, die vlug als eekhoorns den omloop beklommen, om óók gekiekt te worden, zei den, dat hij niet meer kon malen, zóó kraak te hij al. De huidige eigenaar, de heer J. P. Mulders, die hem in 1920 overnam, heeft hein sinds November van 't vorige jaar laten stilstaan, wegens de hooge exploitatie-kos ten. Hij heeft hein aangeboden tegen billijken prijs aan de Ver. „de Oud-hol landsche Molen". Laten wij voor het Soester landschap ho pen, dat deze historische molen behouden blijft. Maar dit was niet de eenige molen van Soest. In de reeds genoemde „Ordonnantie" van 1640 worden er nog twee andere ver meldt en wel één in het Veen en één in de Birkt. Iri 't Soestervcen heeft wijlen Ds. Bos een bergje van 2 a 3 M. hoogte gevonden, dat hij voor de oude molenwerf houdt. Ds. Bos was van 24 Oct. tot 1 Nov. 1892 Herv. predikant te Soest en was een groot geschiedvorscher. Hij heeft een lijvige ge schiedenis van zijn standplaats geschreven, welk handschrift na zijn dood door Dr. Schoojienbeek werd aangekocht. Toen Ds. Bos 94 jaar oud was(!), beschreef bij nog als aanvulling in zijn handschrift het boven genoemde bezoek van de Koningin en het Prinsesje aan den molen „De Windhond". Dr. Schoonenbeek, thans in Den Haag, gaf mij indertijd het hoogst belangrijke hand schrift welwillend eenigen tijd ter lezing. Ligt het niet op den weg van Soest om dit handschrift voor het archief aan te koopen? De derde molen, in 1640 vermeld, stond, zoo ik reeds zeide, in de Birkt. Ook deze is geheel verdwenen, maar op de grens van Soest en Am'ersfoort werd aan Ds. Bos in dertijd nog de molenwerf aangewezen. En 't klooster in de Birkt bezat volgens de nog bestaande lijsten „een meulenhuysken". In 1852 werd de nog bestaande molen „De Vlijt" gebouwd, in de Kerkebuurt. Ook Baarn heeft in vroeger dagen drie molens gehad, evenals Soest, maar.... geen enkele is er meer van over. In 1603 wordt er van een tnolen op „Sant- voort aan den Nieuwen Weg" gesproken. Waar die molen stond, blijkt uit dat stuk niet en ook geen enkele inwoner van Baarn kon mij eenige aanwijzing geven. Maar een gelukkig toeval heeft mij zijn standplaats doen vinden. In 1740 legt de eigenaar van de Eult (bij de Naald) een laan aan van zijn boerderij naar den „Zandvoortschen Mo len", die aan 't eind stond. Deze laan was de huidige „Dennenlaan" in 't Bosch en verder op Prins Hendriklaan geheeten. Men leest, dat men in die laan een fraai gezicht op den molen had. Als men dus de Den nenlaan verlengt tot den Zandvoortweg, weet Herstelling van de beroemde moskee te Sofia. Bij het hersteilen van de beroemde moskee te Sofia kwam bij het afschuiven en reinigen der muren mosaic bloot, die tot de eerste en oudste christelijke kunst mag gerekend worden. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Godsdienst oefening. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorin. 10.30 uur Ds. G. Wuite Jr., van Den Haag. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Ds. J. v. d. Meulen. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de Chr. School te Soester berg de Eerw. Heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Chr. Geref. Kerk (NassauJaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorin. 7 en 8.30 uur H. Mis. en te 10 uui Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Voorin. 10.30 uur Ds. P. B. Westerdijk, van Amsterdam. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. men de plaats van den ouden molen; men vindt dan het punt tegenover de Eschdoorn- laan. Deze molen was indertijd een „dwangmo- len", d.w.z. alle ingezetenen van Baarn en Eemnes-binnen moesten daar hun broodko ren laten malen, om er tevens de belasting op 't gemaal te betalen. (Bakkers waren er nog weinig, bijna ieder bakte voor zich zelf). Maar wat blijkt in 1680? Dat vele ingeze tenen elders lieten malen, om die belasting te ontduiken. Doch nu verscheen er van de Staten van Utrecht een ordonnantie, waar bij met f 100.boete tegen overtreding ge dreigd werd. Wanneer die Zandvoortsche molen ver dwenen is, weet ik niet, maar zeker al vroeg, daar niemand er eenige heugenis van- had. Op een kaart van 1770 komt hij dan ook niet meer voor. Wel wordt in dat jaar een andere molen aangegeven en wel aan de Eem, achter de Ijsfabriek. Als men de Heemskerklaan inslaat en deze volgt door 't weiland de weg heet daar nog „Molen- steeg" komt men ten laatste op een ron den heuvel, de oude molenwerf. Zelfs zag ik er nog steenen van de fundeering in den grond zitten. Op aanwijzing van een onzer ingezetenen vond ik van dezen molen nog een teeke. ning in waterverf (Eernweg no. 5, ten huize van Molenaar). Zij werd omstreeks 1830 ver vaardigd door den Baarnschen kunstschilder Veldhuysen, en kwam in bezit van de fami lie Van den Hoek, waartoe de vrouw van Molenaar behoort. Dezen molen vind ik in 1724 vermeld, toen Gerrit Willemsz Vare- carnp er mulder was. En dezer dagen ver schafte mij onze Baarnsche speurder, de heer Jos. Goudswaard twee foto's van koop- acten (nl. van 1728 en 1736), die op dezen Varecamp en den molen betrekking hebben en waarin de „Molensteeg" genoemd wordt. Wanneer deze molen verdwenen is, kon ik Van Weedestraat 34-34A Telcf. 23 Onze meer dan 30-jarige ervaring waar borgt kwaliteit Zeer concurr. prijzen Geleid door ensigne Valkenier. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote Kom. 's Avonds 8 uur openbare verlossingssa menkomst. Woensdagavond 8 uur openbare verlos- singssam enkomst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Geleid door kapiteine Venus en luitenante Strootman. Ned. Luthersch Genootschap voor In- er Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. G. J. Sirks, van Den Haag. Schaalcollecte. 's Avonds 7 uur Jongerenkerk Dr, W. J. Wegerif, van Utrecht. Donderdag 16 Sept., nam. half 2, huwe lijksinzegening van A. J. Meijer en Suze J. v. Steenwijk door Ds. Reijnders, van Drie bergen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. 's Avonds 6 uur geen dienst. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig doorheen te wrijven. ook niet opsporen. Wel is mij verteld door een betrouwbaar ingezetene, dat deze mo len werd afgebroken om aan 't Hoogt (Ja- cob v. Lennepstraat) te worden opgebouwd. Deze laatstgenoemde, derde molen, komt reeds voor op een kaartje van 1842; wij mo gen dus aannemen, dat hij omstreeks 1835 gebouwd is. Hij stond, zoo ik reeds zeide, aan de hui dige Jacob van Lennepstraat; dc nummers 43 en 45 vormen samen het voormalige mul dershuis. Men ziet hier nog den ouden weg, die in een halven cirkel om den molen heen liep. (Die weg werd in 1920 beplant, toen de heer C. G. Veth van Berg en Dal het ter rein aankocht). Ouderen van dagen hebben dezen molen nog gekend en zijn ook den laatsten Mulder, Versteeg, nog niet verge ten. Om van Baarn uit dezen molen te be reiken, sloeg men tegenover 't huidige Heu veloord den „Molenweg" in (de naam be staat dus nog). Aan 't einde boog hij rechts langs 't Maarschalkerbosch, liep eenige me ters de huidige Ferdinand Huycklaan op, tot waar links het huidige afsluithek tusschen no. 1 en no. 3 staat en vormde dan een muilen zandweg, nog altijd de „oude Molenweg" geheeten, om daarna rechts de reeds ge noemde Jacob van Lennepstraat te volgen. Deze molen is omstreeks 1872 afgebroken (het juiste jaar kon men mij niet meer op geven). De nieuwe eigenaar van 't landgoed „Buitenzorg", waartoe de molen behoorde, nl. de heer Fred. van TaSck Trakanen, liet hem sloopen. Zoo is er dus van de drie Baarnsche mo lens niets meer over dan van een tweetal al leen een naam, dien weinigen meer kennen: Molenweg en Molensteeg. BAARN, Aug. 1926.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1