Ufeniigmren f. im D. F, VOIGT d UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Als Uw zich bezeerd hebben Sol S§ff MIJNHARDT's Steenhofstraat5, Telefoons45 Bouwcrediet beschikbaar. 5e Jaargang No. 37 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 24 September 1926 SOFm ÏÏIHMl/lD Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat 11 - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: Veldhelmweg 48 Adres te SoesterbergRademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk. Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel neer f 0.20 Drogist. Gediploraeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electriscbe Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN DE TROONREDE Voor de rede, waarmede H.M. de Koningin Dinsdag j.1. de zitting van 't parlement heeft geopend, was maar matige belangstelling. Het was niet de inzet van een nieuwe par lementaire periode, want het tegenwoordige kabinet had nog betrekkelijk kort geleden zijn houding bepaald en de wijze, volgens welke het wenschte te handelen, was reeds zakelijk toegelicht. Men was dus tevoren reeds op de hoogte van hetgeen in de oude Ridderzaal zou gesproken worden. En zooals de verwachting was, is ook de uitkomst geweest; een zakelijke beschouwing over de positie van ons land temidden der volken; een rustig bezien van den toestand binnenslands en een opgave van hetgeen dit kabinet in het volgend jaar als zijn taak beschouwd, vormde de inhoud van een rede, die nóch door belangstelling wekkende pers pectieven, nóch door kloekheid van bouw of rijkdom aan inhoud uitmuntte. Nu is de inhoud van een troonrede altijd weloverwogen en vrij van bravour. Naarmate een kabinet dc leiding van 's lands zaken heeft gehad, neemt de jaa'rlijksche troonrede in beteekenis af. De eerste rede van een pas gevormd of vervormd kabinet is altijd de belangrijkste. Vooral is dit het geval als het nieuw opgetreden kabinet zijn ontstaan aan eene verkiezing dankt, die heel het land in spanning heeft gehouden, en, al naar mate de richting die gevierd heeft, zijn optreden motiveert door te bewijzen, dat de richting die ingeslagen zal worden en de koers, die gekozen is, overeenstemt met de gevoelens en staatkundige wenschen, die bij den stem busstrijd, het meest de instemming van de bevolking hebben verkregen. In deze troonrede zwijgt echter de poli tiek en treedt de strijd der politieke partijen op den achtergrond. Dit kabinet toch is een intermezzo, een tusschenverschijnsel pp po litiek gebied. Evenals het kabinet Cort van der Linden, óók geboren uit de onmogelijk heid om een politiek kabinet, in den goeden zin des woords, samen te stellen, treedt dit kabinet op als een zakenkabinet en in dezen naam wordt het karakter van zulk een mini sterie voldoende geteekend. Het beperkt zich tot het afdoen van loopende zaken en de behartiging van die Ijelangen, die 's lands toestand vereischt, zonder dat hierbij de bot sing van beginselen uitgelokt wordt. gebruik dan dadelijk De inleidende zinnen, „dat de toestand van ons volk tot dankbaarheid stemt, al ont breken de schaduwen niet", dat het econo misch herstel zich niet dan zeer geleidelijk volstrekte inzinkingen niet aqhterwege blij ven; dat handel en scheepvaart nog steeds de ongunst der tijden ondervinden en land en tuinbouw door invoer-belemmeringen ern stig geschaad worden, zullen bij niemand weerspraak vinden. Na een sympathiek ge steld overzicht over de gevolgen van den watersnood, die een groot gedeelte van ons land heeft geteisterd, volgen dan de verkla ringen, dat de finantieele toestand van ons land voortdurende zorg blijft eischen, en verder worden een reeks maatregelen ge noemd, wier uitvaardiging van dit kabinet te wachten is. Belangrijker is de koloniale pa ragraaf, waarin vollediger uitwerking der nieuwe Indische staatsregeling in uitzicht wordt gesteld en bevordering van het Hooger Onderwijs. En met een bede om Gods zege op dezen arbeid, wordt gesloten. AIzoo geen nadere mededeeling omtrent het verreikend verdrag met België, over orga nisatie of wijziging in den dienst van marine en leger; behalve de toezegging inzake de ziektewet, geen belangrijke mededeeling be treffende de sociale politiek. Dit staatsstuk is zond-er groote lijnen en eenvoudig in alles. En dit vormt zijn verdienste. Want het is in overeenstemming met de verklaring door dit kabinet bij zijn optreden afgelegd. Dat dit kabinet een, politiek gesproken, abnor maal verschijnsel is, wordt in iederen regel erkend en hieruit blijkt, dat de mannen, die het vormen, zich van hun taak ontslagen zullen rekenen als gewijzigde toestanden het optreden van een politiek ministerie moge lijk maken. Wat ook uit deze verklaringl blijkt is dit, dat zij de door het vorige mi nisterie gevolgde koers niet zullen verlaten. De economisch sociale taak, door het mini sterie Colijn met zooveel kracht en ver antwoordelijkheidsgevoel uitgevoerd, wen. schen zij verder te volvoeren tot heil van het gemeenebest en tot normaliseering van al les, vvat nu nog de bloei van ons volksleven belet. «Ook deze arbeid heeft haar waarde en vrucht. Het is zelfs een geluk te achten, dat die arbeid bevorderd kan worden zon der door het partijleven te worden beïnvloed of beheerscht. Slaagt zij, dan kan de strijd tusschen levensovertuiging en politiek inzicht straks weder gestreden op dat terrein, waar hij in de eerste plaats thuis hoort: het terrein des geestes, en met die ernst, welke de Ne- derlandsche politiek meer dan een halve eeuw heeft gekenmerkt. ONTACTISCHE LEGERLEIDING Het rijk der fabelen. Graat en en puntige stekels. Flodderi ge franje. Onvermoeid. Zware dienstverrichting. Bijzonder warm. Geen rekening mee ge houden. Niet afgelast. Geen rust. Geen tenten. Marschvaar- digheid overschat, 't Waren invaliden. Verpleegduur. Mocht niet geklaagd worden. De officier moet maar weg loopen. Of men moet zijn bevordering maar opschorten. In de A.R. „Rotterdammer" verscheen op 1 Sept. 1.1. een puntig en scherp artikel over „Ontactische legerleiding". Dit werd geschreven naar aanleiding van de meer dan buitengewone marsch van het 13e Regiment in het Limburgsche. We kon den dit artikel niet opnemen. Intusschen verscheen het officieele rapport over deze zaak en de vele klachten door de pers aan de groote klok gehangen. Daarop, op dit rapport, reageerde de vo rige week bovengenoemd blad weer en gaf toen een artikel, getiteld: „Niet gezegd, maar gedaan". We laten het hier in z'n geheel volgen, mede, omdat we het er goed mee eens zijn. „De uitdrukking: „al moeten zij er heen kruipen, komen zullen ze er", door enkele berichtgevers den majoor in den mond ge legd, en die zooveel stof heeft doen op waaien, kan gevoeglijk naar het rijk der fa belen worden verwezen." Aldus in den aanhef het officieele rap port, uitgebracht over den marsch van het 13e regiment in het Limburgsche. Sterker nog: „Uit het gehouden onder zoek is gebleken, dat tegen den majoor Froe- Iing geen enkele klacht is geuit over ruwe bejegening zijner minderen". Wel mag dus gezegd worden aan 't slot van het rapport: „Het is zeer te betreuren, dat zich tegen zijn persoon een perscampagne ontwikkeld heeft van den aard en den omvang als heeft plaats gegrepen". Een perscampagne gevoerd. Misschien wel met een anti-militaristischen inslag. Of met een persoonlijke bedoeling. Daaraan hebben wij dus meegedaan.'Het zou meer dan "droe vig, het zou onvergeeflijk zijn. Een journa listiek, ons blad en onze richting totaal on waardig. Moeten wij dus amende honorable doen? Ja, indien er tusschen kop en staart van het rapport de visch zit, welke ons over tuigen kan. Doch laten we het maar direct zeg gen het rapport is voor de legerleiding niets, letterlijk niets dan graat en puntige stekels. De ontkenning, waarmee men begint en de conclusie aan het slot zijn niets dan fran je, flodderige, verfrommelde franje, volstrekt niet passend bij de doorloopende veroor deeling van de legerleiding in deze aange legenheid. Wij voeren een perscampagne tegen het leger of eenige legerautoriteit; in ons artikel komt de naam van den verantwoordelijken majoor zelfs niet voor; en daarom hindert ons deze officieele goedpraterij, dit sleur- pleidooi voor een zaak, welke onverdedig baar is. Dat is nu geen conclusie, gebouwd op be richten, welke overdreven kunnen zijn wat aanstonds door ons toegegeven is maar het is de nuchterste logica uit het officieele rapport. Een uittreksel er van kwam reeds onder de oogen onzer lezers. Hoe oordeelen de bevoegde autoriteiten over de legerleiding bij dezen marsch? De kwalificaties liggen in het rapport voor het grijpen. Als puntige pijlen vliegen ze op den schuldige aan. „Een groot aantal manschappen was werkelijk in een toestand van oververmoeidheid geraakt". s Maandagsmorgens hadden 44 deelne mers reeds 40 K.M. of minder gefietst om tijdig present te zijn „voor een zware dienst verrichting". „De marsch moest op 't warmste gedeelte van den dag plaats hebben", ,,'s Middags werd het vrij plotseling bijzonder warm". „Hiermee is ten onrechte geen re kening gehouden". Prof. Dr. K. de Snoo, te Rotterdam, die in- plaats van Prof. Kouwer benoemd is tot hoogleeraar in de gynaecologie te Utrecht. Ivfr m ft- mIW W De Royal Gathering te Braemar. Onze foto toont Z.M. de Koning en Koningin van Engeland bij hunne aankomst op de beroemde H-.ghland Games in Schotland. Z.M. draagt hier de schilderachtige Schotsche kleeclerdracht met „voetvrije rokje". Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten. 75 ct Bij Apoth. en Drogisten „De troep was meer dan normaal vermoeid en daarom had de leider de nachtoefening behooren af te gelasten en door den troep op de heide absolute rust moeten doen hou den. Van de medegenomen tenten is geen al gemeen gebruik gemaakt. Het uitgeven der tenten aan de compagnieën is wel gelast, doch door een misverstand niet uitgevoerd". „Men was abnormaal vermoeid". „De marschvaardigheid is overschat". De leider had grooter omzichtigheid moeten be trachten". Wat Dr. Barger over het ziek melden op merkt, zouden we feitelijk heelemaal moe ten herhalen. „Volgens den officier van gezondheid. Nieuwenhuis, had dit ziekmelden volkomen terecht plaats, de meeste zieken hadden voetblaren, doorgeloopen voeten, klachten over pijn in den middenvoet en andere voet klachten". 't Was toch geen oefening met invaliden? „De verpleegduur bedroeg resp. 11, 7, 11, 7, 7, 6, 5, 7 en 7 dagen; een man met een fractuur van jniddenvoet wordt nog in het hospitaal te Utrecht verpleegd". Ziehier slechts enkele zinnen. Niet van een berichtgever, die gaarne overdrijft. Niet van soldaten, die gaarne „kankeren", maar van officieele rapporteurs. Met stomme verbazing struikelt men dan ook over dezen zin: „Algemeen werd bij het onderzoek de meening geuit, dat de oefening wel zeer zwaar was, doch dat de in de couranten ge dane mededeelingen zeer overdreven wa ren". Geen enkele krant heeft een scherper oor deel gegeven, dan dit rapport, dat de leger leiding nu nog in bescherming neemt. Het is wel een zonderlinge mentaliteit. Op elke handeling wordt straffe critiek ge oefend; 't was een reeks van misslagen; 't was geen marsch, maar een drama en dan krijgt de pers, die de publieke opinie in letterlijk alle kringen weergaf, te hooren dat een campagne gevoerd werd. De minderen hebben ook niet geklaagd. Hoe kwam dat? Daarvan vertelt het rap port niets., terwijl het telkenmale herhaalt, dat er overvloedig reden was tot rechtvaar dige klacht. Pertinent is beweerd, dat de militairen niet mochten klagen, doch alleen gunstige verklaringen mochten afleggen. Blijkbaar hadden ze daaraan geen behoefte. Doch waarom spreekt het rapport niet tegen, dat hun verboden was te klagen? Waarom ver wijst men dit niet „naar 't rijk der fabelen?" Daar, zoo wordt gezegd, hoort het ver haal over 't „loopen en kruipen" thuis. Ons best. Dat is dus niet gezegd. Maar het on derzoek wees helaas overduidelijk uit, dat men wel gedaan heeft, alsof dit commando gold. Gelukkig, dat de pers sprak. Zij moet pro testeeren tegen een militair-automaat, die met menschen handelt alsof het pionnen op een schaakbord zijn. Een perscampagne voeren tegen een ma joor? We denken er niet aan. Doch na zgo'n rapport zijn er slechts twee mogelijkheden: de officier, die zoo'n testimonium krijgt, loopt weg, óf men schort £ijn bevordering op. Wie hem gemis aan tact ten laste legde, deed hem geen onrecht aan. Zoo juist vernemen we, dat de zoo zeer besproken bevordering van majoor Froeling dezer dagen heeft plaats gehad. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. Voorbereiding H. Avondmaal. 's Avonds 6 uur (Kerk), Ds. E. Reeser, van Hoogland. Voprm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Prof. Dr. J. A. Cramer, Hoogleeraar te Utrecht. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. R. Bartlema, van Zeist. Chr. School, Hees, geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Geen opgave. Vereenlging van Vrljz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. Beyerman, van Meppel. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Vobrm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. zegt, dat, als er sandwichman met borden binnengekomen waren, waarop stond kiest Perzië of kiest Roemenië, zou men zich niet eens zoo verwonderd hebben. En nu mag men toasten op het belang der menschheid, dat de Volkenbond stelt boven het belang der nationaliteiten, bij het verkiezen van Raadsleden was dat belang der volkeren finaal zoek en was 't een egoïstisch zoeken van eigenbelang, 't Was een sukkelen en intrigeeren over vaste, losvaste en niet- vaste zetels en men had maling aan de vei ligheid der volkeren, men dreef het eigen belang op de spits. En nu kan men wel doen of men dat niet ziet en luisteren naar staatslieden, wien woorden gegeven zijn, om hun gedachten te verbergen, maar daarom is men er daar mede niet. Want al dat luisteren naar mooie woorden, brengt ons niet vooruit en dat Urugay niet gekozen werd, was voor dat land een rede om ook weer z'n lidmaatschap op te zeggen. 't Is er ditmaal geweest een triomf voor de Fransche politiek. Het Fransche blok heeft gezegevierd. En terwijl de Franschen jubelen, kijken de Engelschen schemerdon ker. Weer een nieuwe lont is aangestoken en we zijn benieuwd of die gedoofd kan wor. den, voor het tot een ontploffing komt. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat 'Vuüfrri. 1U uur Us. j. v. u. Meuien. Nam. 6 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 6 uur Ds. J. v. d. Meulen. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de Chr. School te Soester berg de Eerw. Heer H. v. d. Heuvel, vani Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging" „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Zaterdag a.s., 's avonds 8 uur bijzondere samenkomst. Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de Groote l^oin met gewijde muziek, 's Avonds 7.30 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door kapiteine Venus. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. J. C. Wanneé, van Den Haag. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur Ds. Gunning. KRONIEK VAN DE WEEK Konkeren en sjacheren. Ma ling aan de veiligheid. De ze ge van het Fransche blok. „Pas op voor advocaten". Sprekende cijfers. Christelijk onderwijs in Hongarije. We komen thans nog even terug op de Volkenbondsvergadering, waar de losvaste Raadszetels verdeeld zijn. Volgens de verschillende correspondenten moet het een weerzinwekkend gekonkel ge weest zijn, een gesjacher van je vvelste. De ster-correspondent van de N. R. C. In het Londensche blad „The Star" komt een beschrijving voor, hoe de heer Percy E. Hurst, uit Crydon sinds een viertal jaren gedurende het badseizoen in de badplaats Eestbourne met een draaibare hooge hoed rondloopt, waarop met groote witte letters staat: „Pas op voor advocaten". Een zelfde waarschuwing komt met witte letters voor op z'n zwarte jas. „U moet heusch niet denken", zei Hurst tegen een correspondent van „The Star", dat ik deze dwaze kleeding voor m'n pleizier draag. Ze dient enkel om de verspreiding van m'n strooibiljetten te bevorderen. Toen ik nog gewoon gekleed was, wilden de men schen ze niet aannemen, daarom heb ik dit bedacht, om reclame voor me zelf te maken. Hij dringt niemand z'n strooibiljet op, of biedt ze niemand aan, hij wacht af tot iemand er om vraagt. Op deze manier raakt hij er toch eiken dag een paar honderd kwijt. Hij maakt reclame voor benoeming van een ,,lcck" als minister van justitie in Enge land. Hij is secretaris van den Bond voor Wetshervorming, welke bond zich ten doel stelt, de onmogelijke punten uit de wetten te verwijderen. Zoo'n bon^ zou hier ook nog wel werk hebben, dunkt me. Volgens het „Soer. Handelsblad" zijn er bij comptabele landsdienaren alleen in 1925 „maar" 360, zegge driehonderd en zestig gevallen van fraude, diefstal, verduistering en oplichting gepleegd, waardoor aan het land een schade is toegebracht van f554.297. Zouden ze het elkaar leeren daar? Maar bovendien werd nog in 99 gevallen, waarin geen fraude kon bewezen worden, schadevergoeding opgelegd. In nog 27 an dere gevallen werd van alle schadevergoeding afgezien en in 81 gevallen een termijn tot restitutie van bepaalde sommen opgelegd. Als de inboorlingen daar maar goede voor beelden krijgen, worden ze ook spoedig ge noeg „beschaafd". Oud-minister Colijn vertoeft op 't oogen- blik in Hongarije en heeft daar de eerste christelijke school op Gereformeerden grond slag geopend. Dat is daar een gebeurtenis geworden. Vele hooggeplaatsten in Hongarije woonden de opening bij. Mejuffrouw C. M. E. Kuijper, dochter van wijlen Dr. A. Kuijper, sprak in het Hon- gaarsch de aanwezigen toe en wees op bladzijden uit onze geschieddenis, waar die geschiedenis parallel loopt met de Hongaar. sche. In Napels reikt de onderkoning, omringd van z'n edelen, aan Michiel de Ruijter 'n gou. den keten en handen vol diamanten uit als loon voor zijn roemrijke overwinning. Maar het gelaat van den zeeheld staat droevig. Op de vraag van den onderkoning van Na pels, waarom hij zoo droevig kijkt, zegt hij: Hoe zou ik verheugd kunnen zijn, zoolang mijn 23 broeders, Hongaarsche predikanten op de galeien zoo mishandeld worden". £n op zijn bede werden die 23 predikanten be vrijd en naar Holland gebracht. De oprichting van deze Julianaschool aan het Wilhelminaplein te Budapest in Honga rije is een daad van durf geweest, waarbij de Hongaren gesteund werden door een co mité hier in Holland. De toekomst zal de beteekenis van deze daad wel meer en meer in 't licht stellen. Moge deze school de eersteling zijn van een rijke oogst. Makelaar - Taxateur Bi) het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen IN EN OM DE RAADSZAAL Te Utrecht werd ter gelegenheid van het 121 /2-jarig ambtsjubileum van den burge meester, Mr. Fockema Andreae, hem Zater dag 18 September een monumentale bank aangeboden. Op onze foto links de burge meester van Utrecht. Vergadering van 20 Aug. j.1. Verschil van meening. Nog een tweetal opmerkingen naar aan leiding van de raadsvergadering van 20 Au gustus j.1. In de eerste plaats over de kwestie van converteering der geldleening en waarvan de discussie's zelf een onaangenaam karakter kregen, toen het ging over het al of niet wenschelijke van het advies der commissie. Over de beteekenis dier commissie bleek een principieel verschil te bestaan. De raad wenschte, dat de finantieele commissie ook eckend werd in de voorbereidende aaogele- genheden bij een belangrijke zaak als deze. ,Neen", zeggen B. en W., ,,'t is geen com missie van voorbereiding, maar van advies". Let men nu echter op de vragen, die al gemeen uit den raad werden gedaan, bijv. ,Was er nu werkelijk zoo'n haast bij"; „Is dit nu de voordeeligste mogelijkheid"; „Bij wie is onderzocht" en „Waar is de corres pondentie over al die dingen", enz. enz.; dan blijkt, dat de raad zich voor de zaak interresseerde, maar de gegevens miste om zich een oordeel te vormen en begrijpelijk daarom de aandrang om bij dergelijke be langrijke zaken het advies van de betreffende commissie over te leggen. Ongepast vonden wij daarom de uitval van wethouder Van den Berg tot den heer Schef- fers: „Ieder moet hier zelf zijn hersens mee brengen en niet qp het oordeel van de com missie drijven". 't Maakte een indruk of de wethouder zelf de hersenen kwijt was, althans de voor zitter oordeelde het noodig om hem tot de orde te roepen. Inmiddels is de kwestie over de taak der commissie nog niet opgelost en dat is toch hoofdzaak. Ieder moet zijn po sitie kennen, ook een commissie. Geduld oefenen. Bij de rondvraag deed de heer De Koning op vriendelijke wijze een onderzoek, hoe het stond met de eens gegeven belofte, dat de zetels van den Burgemeester en die der raads leden zouden worden versierd met het wa pen der gemeente. Ongeveer 3 jaar geleden had zelfs een de monstratie plaats gehad, door een aldus ver sierde stoel ter bezichtigng te stellen en de daarop betrekking hebbende oorkonde hangt steeds in de raadszaal, maar de wapens blij ven afwezig. Door verschillende dames, die er aan ge arbeid hebben, zelfs in nachtelijke uren, wordt daarover met ontstemming gesproken. Dat die zaak op deze wijze nog weer eens ter sprake werd gebracht, vond instemming bij den geheelen raad. De voorzitter heeft een onderzoek toegezegd; dus afwachten. Vergadering van 15 September j.1. Dankbaarheid. In ons vorig raadsverslag beloofden wij op enkele punten nog eens terug te komen. We zouden willen beginnen met de openbare ver gadering, omdat over de geheime zitting niets te zeggen valt, al wordt door menigeen wel een vermoeden geuit, wat daar zal zijn behandeld. 't Begin dan was al dadelijk een afwijking van de agenda, door de mededeeling van den voorzitter, dat ingekomen was een schrij ven van den heer Rietveld, waarbij door hem bedankt werd als lid van den raad, wegens vertrek naar Utrecht. De voorzitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat ZEd. niet in de gelegenheid was ge weest om jn de vorige vergadering een woord van waardeering tot den heer R. te richten en nam nu deze gelegenheid waar om het alsnog te doen. Dit had plaats in sobere zinnen, die het kenmerk droegen van echt en waar te zijn zonder ophemelen of vleien van den persoon. Met algemeen applaus werd door den raad instemming betuigd met het voorstel, om een schrijven aan den heer R. te richten, in den geest van het gesprokene. Voor den heer R. is hiermede de zaak aan 't eind, maar in den raad zal zijn afwezigheid meermalen als een gemis worden gevoeld.

Soester Courant | 1926 | | pagina 1