I TTmeurs GASBUIZEIi. ANTHRACIET B. HUISINGH. EXPOSITION Or. GROENMAN Luxe doezen Poslpapier Banketbakkerij Nfeuwerhoei OB"M"l Het Zuivelhuis Moderne Schoorsteenklokken, Nieuwste modellen ontvangen. ^arische massieve Paarlen. Zuiverste imitatie. Onbreekbaar. --E». SPIJKER - v. Weedcstraat 25 - Telefoon 43 Vraagt onza concurrentie- 20|30 No. 3 per H.L. f2.30 Hso No. 2 per H.L f2.50 N.V. L. DE RUITER Co's BraruSstoffenhandel SAISON DHIVER MAISON PLESMAN I ONTWERPEN A. BROUWER - Bouwkundige TENTOONSTELLING BAARIISCflE KUIfSTKAIIDEL oosiersciie iii Perzische Tapijten Advertentiën snreeHuur aile uiermsaoeii Orgel- en Pianolessen Mej. 1. Jongsma UISSER'S BDEKHflHDEL w. vehwIïï Te koop aangeboden verstel naaister, Te huur leerjongen, Keuken-werkmeid Aangeboden Aangeboden. MEISJE-ALLEEN. Net dagmeisje Gevraagd, XXXXXXXXXXXXSXXXXXXXSKXXi X KERKHOF Co. X X X x. X X X X X X X XXHXXXXXXXXXSXXXXXXXHKXX! Heel Soest spreekt over Nette Commesaals Huis te huur Dagmeisje gevraagd Waarschuwing. VERLOTING Aangeboden 2 Woonhuizen te huur dagmeisje Melkgeit Kost en inwoning Te huur of te koop flink dienstmeisje Zuivelnoteering Te huur VERLOREN Varkensvlsesch IliïllliïiïïlïIisïsfïSïlllSSi!; Nog één week volvette EDJMMER Mei-kaas f2.25 XXXXmi'iXmS dagmeisje Vrij wonen Piano, Te huur SLAAPKAMER-, AMEUBLEMENT A. Sieberg-IVIaassen m.Doprestein. Eem rug. Baarn Net dagmeisje Roomboter f 1-10 HARTEMINK Wasscherij KA'-DEWAIJ „DeSpaarzatmheid" H \A C'6 étalage. Zie de Etalage. KRU1DMOES ijssel moes 's een 'n c'e Graafschap, Over- pplipfu" de ^e'uvve om zijn pikante smaak een kost. Wij willen eens zien of zere politieke „Kruidmoes" onzen le- at en toe smaken wil). I. I ^P^^bladen vermeldden dezer dagen dat wat CZen in Ned' Oost-Indië zich iet" j aan roeren zijn, omdat zij niet vol- enae worden erkend door de wettige re- geermg. Weshalve hebben zij een request gezonden. Dat is meesttijds de eerstaan- vnmeZCn we^ om a'thans te trachten eenige doening te krijgen, alhoewel, het resul- *5 kan ook „nul op 't request" zijn. P gfvaar af, dat ook wij misschien maar een klein kansje hebben op succes, zouden wij toch de Soester.Chineezen wel eens wil- en 0Proepen voor een algemeene actie. Er zijn i* Soest meer Chineezen dan men wel denken zou. Vooral onder de kiezers en belastingbetalers, dat wil zeggen, personen, die als Chineezen worden behandeld. Wat dunkt U als het volgende request eens werd ingezonden. Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, allen ingeze. tenen, kiezers en belastingbetalers der gemeente Soest; dat zij hoe langer hoe meer gevoelen door de hooge regeering van Soest be schouwd te worden als onmondigen, die alleen maar goed genoeg zijn om af en toe enkele personen op het groene kus sen te helpen en de zuur verdiende cent j.es op het belastingkantoor te brengen; dat zij dus niet den Status hebben van Burgers der gemeente en dat zij zich daarom in vele opzichten voelen ten ach. tergesteld dat dit gemis aan erkenning vooral gevoeld wordt door de wijze van ver. gaderen van Uw College, hetwelk hoe langer hoe meer in het geheim geschiedt, waardoor wel „bij ons, doch zonder ons over ons" wordt beschikt; dat zulks vooral voor de meer belang stellenden van ons zeer onaangenaam is, omdat Uw College niet zorgt voor een welvoorzien buffet, waarbij de wacht, uren kunnen worden gesleten; dat gereedelijk wordt toegegeven, dat er onder de Soesters wel zijn, die in hoogheid en wijsheid niet kunnen wor den gelijkgesteld met de hoogstgezete- nen onder U, doch dat 't toch niet aangaat alle kiezers en belastingbetalers over één kam te scheren en te houden buiten de verheven politieke samen, leving; dat 't naar 't oordeel van ondergetee kenden zelfs niet onmogelijk geacht wordt, dat eronder hen zijn, die ge voegelijk bekwaam geacht kunnen wor den mede te oordeelen over de dege lijkheid der gerechten, die door de koks aan Uwen keuken zijn toebereid en wor den opgediend; dat 't ondergeteekenden vooral niet bevalt zooveel belastinggeld te moeten andragen voor lawaaisausjes, als daar zijn onvoldoend voorbereide voordrach ten en voorstellen, die blijkbaar in ge heime vergaderingen worden afgewezen als ongenietbaar. Redenen waarom adressanten Uwe Achtbaren, Edelachtbaren en HoogEdel- achtbaren eerbiedig verzoeken het daar heen te willen leiden, dat de artikelen 6 der Kieswet en 1 der Belastingwet zoo danig worden toegepast, dat de inwoners van Soest niet langer als Chineezen wor den aangemerkt. 't Welk doende, enz. Afmetingen NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 RAADSVERSLAG Nieuw bloed. 6 Punten in 255.67 minuten. Rooi lijnen en erfscheidin- gen. Te groot en te klein. Hellend vlak. Hebben is hebben. Te rug. Cadeautje voor den weth. De Raad onzer gemeente kwam j.1. Don derdag in openbare vergadering bijeen, ter afdoening van een 6-tal punten. Alle leden waren aanwezig, terwijl de heer Benschop, wegens verlof van den heer Ba tenburg, als secretaris fungeerde. Hoewel de agenda ditmaal slechts 6 pun ten aangaf, waarvan nog 1 geheim, (in te genstelling met andere vergaderingen, waarin vaak een 20-tal punten moeten worden af gehandeld), wist de raad over de 5 punten, die voor openbare behandeling in aanmer king kwamen, toch nog 3,5 uur vol te praten. 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid E. Legemaat. Als de heer Legemaat de vergadering is binnengeleid, legt hij in handen van den voorzitter de gebruikelijke eed af, waarna de voorzitter hem met een kort woord welkom heet, de hoop uitsprekende, dat, waar hij de plaats van den heer Rietveld gaat inne men, zich een waardig opvolger van hem zal toonen. 2. Behandeling van een voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot wijziging van de artt. 8 en 13 der bouwverordening. Dit punt beoogt een nadere vaststelling voor alle wegen, van de rooilijnen en de erfscheidingen. De toekomst onzer gemeente acht een na der bezien van de vastgestelde maten noodig en wel in dien geest, dat de noodige ver ruiming wordt verkregen. Bij de behandeling van art. 8^(rooilijnen), wijst de heer Endendijk op een bepaling, waarbij wordt vastgesteld, dat alleen aan die wegen zou mogen worden gebouwd, waar van de verharding een breedte van 4 M. be draagt. Waar het van algemeene bekendheid is, dat zich in onze gemeente veel wegen bevinden met een verharding van minder dan 4 M., stelt hij voor de redactie zoodanig te doen lezen, dat zulks alleen van toepassing is op nieuw aan te leggen wegen, daar 't toch niet de bedoeling kan zijn, dat aan die minder breed verharde wegen in de toekomst niet meer mag worden gebouwd. OudeUtrechtscheweglO, Baarn, Tel. 295 VOOR EEN ARTISTIEK, FRAAI AFGEWERKT PORTRET HET AANGEWEZEN ADRES. tot de oude maat, 10 M. Hiertegen komt weth. Van Elten en an deren in het geweer, omdat in de toekomst, mede als gevolg van het uitbreidingsplan, deze wegen veel meer beteekenis zullen krij gen. Als door den heer Hilhorst van het door hom besprokene een voorstel wordt ge maakt, wordt zulks verworpen met 12 stem men tegen. Nu de heer De Koning het woord uit breidingsplan hoort fluisteren, grijpt hij deze gelegenheid aan, om te bewerken, dat toch zoo spoedig mogelijk hieraan de noodige bekendheid wordt gegeven, waarop weth. v. Elten meent te moeten antwoorden, dat hieraan met spoed gewerkt wordt, dat het de verschillende werkzaamheden met betrekking tot de gas-affaire zijn, die hierin vertraging brengen en dat er op de afdeeling van den gemeente-architect krachten te Jcor^ komen om het vele werk spoediger af te maken, waarop de heer Van Eek een zacht verwijt laat hooren, waarom dan toch eigenlijk de zoon van den heer Rietveld, die een, volsla gen ambtenaar verving, is onfslageh ge worden. De heer Van Vliet, gemeente-architect, die voor het geven van inlichtingen mede ter vergadering aanwezig is, zet eenige zaken uit een, mede tot betrekking van het uit breidingsplan. De heer Hilhorst bespreekt hierna''nog 't feit, dat verschillende personen dure gron den van de gemeente hebben gekocht waar van zij nu door de verhooging van dtf maten met betrekking tot de rooilijnen, veel grond aan de gemeente gratis zullen moeten af staan. Het zou aanbeveling verdienen zulke menschen schadeloos te stellen; waarop de heer Van Elten meent te mogen aannemen, dat de niet af te geven grond daardoor ook aanmerkelijk in waarde zal stijgen. Bij de behandeling van de erfscheidingen, doet de heer Foeken de opmerking, dat het hem opgevallen is, dat juist in de eigendom men van de gemeente de kleinere- maten worden aangenomen, waardoor dus zoo min mogelijk gemeentegrond verloren zo.u gaan. Spreker ziet hierin tegenover de eigenaren der gronden een onbillijkheid en zou wen- schen, dat deze zaak consequent werd door gevoerd. De gemeente mag hierbij niet be voordeeld worden. Onderricht in: Bouwkundig teekenen, het maken van Bestekken en Begroo tingen, Landmeten en Waterpassen enz. DALWEG 2 SOEST 1926-1927 LAANSTRAAT 77 BAARN TELEFOON 104 INGEZONDEN STUKKEN SOESTERBERO, 21 Sept. 1926 Oeachte Redactie. Naar aanleiding van Uw artikel „Soester- berg" in Uw blad van 3 Sept. 1.1., brengen wij hiermede onder Uw aandacht, dat het in genoemd artikel besproken request niet is ingezonden door de vereeniging „Soes- terberg's Bloei", doch door plm. 94 pCt. der meerderjarige inwoners van Soesterberg. Namens de Ver. „Soesterb. Bloei", HET BESTUUR. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Adriaan, z. v. J. Camper en A. v. Donse laar. Hendrica Everarda, d. v. A. v. d. Deijs- #el en W. v. Doorn. Reijertje, d. v. A. v^' d. Essenburg en J. M. v. d. Duine. Antonius Johannes, z. v. M. v. d. Berg en P. Zweze- rijn. Wilhelmina Petronella Theresia, d. v. J. R. Kok en W. Kuijer. Antoniuis Gerardus, z. v. J. R. Kok en W. Kuijer. Antoine Jo- 6eph Maria, z. v. J. J. E. Marée en L. J. M. Baars. Arris, z. v. W. v. Hornsveld en W. Kramer. Gerrit, z. v. H. v. d. Duine en M. Rosendal. Gerarda Sophia, d. v. D. v. Velzen en A. Roest. Jacob, z. v. J. v. Wessel en K. Schaap. ONDERTROUWD: Klaas Damsma en Johanna Ida Visser. GEHUWD: Johan Hermanus Bakker en Sophia Ag- netiia Molier. OVERLEDEN: Een als levenloos aangegeven kind van tJanse" e" ,E' v' d' Veer' Gerarda Maria -j", uie in ae toekomst vee Johanna Meddens, 75 j., wed. v. C. L. B. grond _yan hun perceelen moeten afgeven relK- Iwenscht hij de maten teruggebracht te zien Deze bepaling mag tegelijk geen middel zijn om iemand het bouwen aan die wegen onmogelijk te maken, hetgeen bij deze Ie zing zou kunnen j>laats hebben. De heer Van Elten wijst er hierna op, dat deze bepaling uit de oude redactie is over genomen, hetgeen tot op heden nog geen moeilijkheden heeft gebracht. Algemeen is men van oordeel, dat hieruit in de toekomst moeilijkheden kunnen ont staan, waarom door den heer Foeken redac tie-wijziging wordt voorgesteld. De heer Hilhorst wenscht de breedtebe paling van de verharding geheel weg te la ten, hetwelk wordt ondersteund door den heer Van Esch. Ook dit wordt als onaannemelijk be schouwd, daar dan zelfs de gelegenheid zou worden geschapen, dat gebouwd zou wor den aan zandwegen, waarbij bijv. een ver hard pad zou zijn aangelegd. Als gevolg van de gehouden bespreking geeft de heer De Koning in overweging een overgangsbepaling in te lasschen, waarin uitkomt, dat de bestaande wegen, die als verharde wegen worden beschouwd^ hier onder niet begrepen zijn. Aldus besloten. Nadat nog verschillende besprekingen heb ben plaats gehad, wordt, op voorstel van den voorzitter, art. 8 als afgehandeld be schouwd. De raad heeft altijd nog gele genheid wijzigingen aan te brengen. Bij de behandeling van art. 13 (erfscheidin gen) zijn het de heeren Foeken en Enden dijk, die dit punt aansnijden en waarbij on der de oogen wordt gezien het door de eigenaren verleggen der erfscheidingen enz., waardoor de vereischte tusschenruimte, bij de bebouwing niet zou worden verkregen. Iets vlugger dan bij de behandeling van art. 8 wordt ook dit art. afgehandeld. Hierna volgt vaststelling van een staat, vermeldende alle wegen in de gemeente en aangevende de voor elke straat geldende rooi lijnen en afscheidingen. Met betrekking tot de rooilijnen vraagt de heer Foeken eenige inlichtingen, waarna, op zijn verzoek, voor enkele straten eenige ma ten worden verminderd. Ook de lieer Hilhorst vraagt naar de zoo ruim genomen maten voor den Klaarwater- weg, Smitsweg en Oude Grachtje. Waar vooral aan deze wegen het juist de kleinere m-enschen zijn, die in de toekomst veel De heer Van Vliet geeft hierop eenige in lichtingen, waardoor het geheel in een iet wat ander licht komt te staan. Waar we kun nen verwachten, dat de uitbreiding in de eerste tijden zich hoofdzakelijk zal bewegen op den Eng tusschen Julianaplein ^n de Molenstraat, j.\)n voor een goede bef®\ying complexen gevormd, waarvoor in meerdere of mindere mate ruimere bebouwing wordt noodig geacht, waaruit dus ook het verschil in de uitgedrukte meters valt af te leiden. Deze indeeling is gemaakt op aandringen en onder goedkeuring van den adviseur van Ged. Staten. Nu wil het, dat een gedeelte van de ge meentegronden vallen in de minder ruimere bebouwing, terwijl wederom een ander ge deelte is begrepen onder dat gedeelte, waar voor een meer ruimere bebouwing wordt noodig geacht, zoodat hieruit kon blijken, dat bij de vaststelling van de maten geen nevenbedoelingen een rol hebben gespeeld. Algemeen is men tevens van meening, dat door de opvoering van het aantal meters aan verschillende eigenaren van gronden een groote schade zal worden toegebracht, doordat verschillende perceelen zullen ont staan, waarop, door de verplichting van het onbebouwd laten van meerdere ruimte aan weerszijden van de grensscheidingen, geen gebouw meer zal kunnen worden geplaatst De raad is hiermede op een gevaarlijke helling, hetgeen ook zeer goed wordt ge voeld. Tevens is er voor den heer Foeken een groot gevaar aan verbonden, omdat de raad, bij eventueele beslissing in dezen geest en goedkeuring door Ged. Staten, zoo noodig nooit meer gelegenheid zal hebben op haar schreden terug te keeren. Hebben is hebben, dacht de heer Schef fer en doet nog een voorstel om de aange geven maat voor enkele wegen te Soester berg, waaronder de Verl. Postweg, welke was opgevoerd van 2,5 tot 5 M., terug te brengen tot 3,5 M., welk voorstel met 7—6 stemmen werd verworpen. De heer De Koning komt 't wenschelijk voor de verdere behandeling op te schorten, de zaak in de bladen bekend te maken en aan het publiek gelegenheid te geven tot het in dienen van hun bezwaren, waarmee dan even tueel rekening kan worden gehouden. Ten slotte wordt besloten de zaak te stel len in handen van de bouwcommissie voor onderzoek, terwijl gelegenheid zal worden gegeven tot het indienen van bezwaren. 't Was intusschen half elf geworden. En er was genoeg over gesproken. Dit willen wij alleen nog zeggen, dat het ons voor komt, dat deze zaak niet voldoende was voor bereid. Wanneer de voorbereiding meer „af" was geweest, zou men o.i. veel tijd heb ben bespaard. 3. Behandeling van het beroepschrift van den heer Bakker te Baarn inzake weigering eener bouwvergunning. Hierbij stellen B. en W. voor, gezien het advies van de bouwcommissie, de gevraag de vergunning alsnog te verleenen. Goedge keurd. 4. Aanvrage van een verhoogd crediet voor onderhoud van straten, pleinen en wegen. Dit crediet, door weth. Van Elten in één der vorige vergaderingen reeds genoemd, is hoofdzakelijk bestemd voor verbetering van de Beetzlaan. Goedgekeurd. 5. Vaststelling van een huishoudelijk reg lement voor de Commissie tot wering van schoolverzuim. Na een toelichting van den voorzitter goedgekeurd. Het volgende punt is geheim en betreft de oninbaar ea nog te verhalen posten van de rekening 1925. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, wenscht de voorzitter nog één punt in te lasschen. Er is een overschot aan kasgeld tot 31 Dec., groot f80.000. De financieele commissie gehoord hebben de, wenschen B. en W. dit bedrag te beleg gen bij de Amsterdamsche Bank, op dezelf de wijze als het grootere bedrag, hetwelk bij de conversie der leening ook tot 31 Dec. was vrijgekomen. Voor den heer Van Doorn is zulks onbe grijpelijk. De heer Foeken heeft als lid der comm. in de vorige vergadering zijn bezwaren tegen zulk een belegging geuit, doordat een plaat selijke instelling was gepasseerd, terwijl nu datgene wordt voorgesteld, waar men voor 8 dagen tegen was, waarop door den heer Foeken wordt medegedeeld, dat de com missie van oordeel was, dat ook dit bedrag als een onderdeel van de conversie moet worden beschouwd. Waar nu toch het an dere bedrag rechtstreeks bij de Amsterdam sche Bank was belegd, kon men er zich mede vereenigen, dat ook dit bedrag recht streeks bij hetzelfde lichaam werd onderge bracht. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Foeken wenscht weth. Van El ten er alleen even op te wijzen, dat er voor de Autokluis wel boomen staan. In de vo rige vergadering zou de weth. ons hebben willen wijsmaken, dat dit niet het geval was. Weth. Van Elten: Ja, maar de boomen die ik bedoel, staan er niet. Gelach. De heer Van Doorn vraagt naar de in structie voor den accountant. Zal in de vol gende vergadering in behandeling komen. De heer Van Eek vraagt eenig toezicht voor den Alb. Hannweg. Alle vuil wordt daar neergeworpen. Vraagt tevens naar het plan ten van boomen bij zeer warm weer. De heer Besselsen vraagt aandacht voor den Dahveg en Olijkeweg en het niet ge richt staan van de boompjes van den heer Van Eek. Tevens zijn veel trottoirbanden stuk ge gooid op de terreinen aan de Spoorstraat. De heer Van Eek bespreekt nog het even tueel uitbesteden van straatweg. Alles wordt naar .genoegen beantwoord. Alles komt in orde. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Zomer tijd zal eindigen den derden October a.s., ten drie ure m den voormiddag. De klokken zullen dus om 3 uur in den nacht van 2 op 3 October a.s. een uur moe ten worden teruggezet. o Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat zij voorne mens zijn bij den Raad ter vaststelling aan te bieden een wijziging van de Bouwveror dening, met de daarbij behoorende tabel, vermeldende de rooilijnen en onderlinge af standen der gebouwen. Het betreffende voorstel ligt voor een ieder ter inzage ten Raadhuize en is tegen fl.— aldaar te verkrijgen. Eventueele bezwaren kunnen schriftelijk ingebracht worden bij den Raad van Soest BESTEKKEN - BBGROOTINGEN ■i KERKPAD Z.Z. 41 - SOEST Burg. en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat: Gelegenheid tot kostelooze inenting zal worden gegeveh op: Dinsdag 28 September 1926, des namid dags om 3 uur in de O.L. school in de Ker- kebuurt te Soest. Op Woensdag 29 Sept. 1926, des namid- igs om 3 uur, in de O.L. school aan de Beetzlaan te Soest en op Woensdag 29 Sept. 1926, des namiddags om 4 uur in de School met den Bijbel op Hees te Soest. Het nazien der ingeente kjnderen zal ge schieden: Op Dinsdag 5 Oct. 1926, des namiddags om 3 ,uur in de O. L. school in de Kerke- buurt. Op Woensdag 6 Oct. 1926, des namiddags om 3 uur in de O. L. school aan de Beetz laan en Op Woensdag 6 Oct. 1926, des namiddags te 4 uur in de School met den Bijbel op Hees. De ouders worden er met nadruk aan her innerd hunne trouwboekjes of andere ge boortebewijzen der in te enten kinderen mede te brengen, terwijl het voorts aanbeveling verdient, dat de armen der kinderen vooraf goed met water en zeep gewasschen worden. PLAATSELIJK NIEUWS „SAMUEL" De Leesbibliotheek „Samuel" wordt in gaande 2 October 1926, elke Zaterdagavond van 7 tot 9 uur opengesteld, 't Adres is: Van Lume, Rembrandtlaan 15. NED. HERV. KERK De kerkelijke ontvanger houdt zitting he. den (Zaterdag)middag, van 2—5 uur in de kerkekainer. POSTERIJEN Met ingang van 1 October a.s., wordt het port der binnenlandsche briefkaarten ver laagd tot 5 cent, der postpakketten tot resp. 30, 40 en 50 cent en der expressestukken (binnenland) tot 30 cent voor postpakketten en 20 cent voor de andere stukken. Het briefport van brieven en briefkaarten naar Oost- en West-Indië zal bedragen 10 en 5 cent, ook per landmail. RADIO-UITZENDING Zondagavond 26 Sept., te 8.10 uur, zal een uitzending gegeven worden door den V. P. R. O., in samenwerking met den H. D. O. Het programma is als volgt: I. Ouverture „1'Isola disabitata", Haydn 2. 5e Symphonie Besdur Schubert 3. Prof. R. Cazimir over „Godsdienstige opvoeding in het huisgezin". 4. 4e Symphonie Besdur Beethoven Deze uitzending kan door ieder kosteloos worden bijgewoond in de kleine zaal van „Religie en Kunst". CORRESPONDENTIE Wegens overvloed van copie moet veel nieuws overstaan. van 23 Sepi, tot 8 Oct. a.s., in den PARKSTRAAT 19 Expositie eener fraaie collectie LEERDAM UNICA, ontworpen door den kunstenaar Copier een zeldzame sorteering origineele Vrije bezichtiging Kleine advert. bij vooruitbetaling MORGEN*^Zondag) AANWEZIG Soesterbergschestr. 10c - Soest Ziekenf. Dinsd., Dond., Zaterd., 9-10 Gedipl. Kerkorganiste KERKPAD Zuid 19B - SOEST Bij dezen betuigen wij onzen diep gevoelden dank aan allen, die ter gelegenheid van ons dia manten huwelijksfeest, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, van hunne belangstelling hebben doen blijken. Inzonderheid een woord van hartelijken dank aan de Eerw. Heeren Geestelijken, die zooveel bijgedragen hebben tot het op luisteren van den feestdag. Nog een woord van hulde aan den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. Rupert voor de uitnemende zorg tijdens onze ongesteldheid aan ons gewijd. Door al deze blijken van be langstelling is deze dag voor ons tot een onvergetelijken feestdag- gemaakt. W. F. RENCKENS en echtgenoote. SOEST, 25 Sept. 1926. voordeelig bij KERKSTRAAT 20A - SOEST Schrift, en mond. opleiding tot de examens. Dit voorjaar zijn mijne 5 leer lingen geslaagd, waaronder voor Staatspraktijkdiploma. J. J. NAGELHOUT, Leeraar M. O. Boekh., A'foort en Soest. Inl. VISSER's Boekhandel, KERKSTRAAT 20a. Leerares M.O, Fransch L.O. Engelsch MARIASTR AAT 2, SOESTDIfK. GRAMOPHOON en platen. Nijverheidstraat 6, Baarn. Gevraagd een bekwaam voor 1 dag per week. ook goed kunn. machine-stoppen. Br. onder lett. E. T. van de Ven's Boekh., Baarn gedeelte woning (geheel vrij) bev. Huisk.. slaapk., overloop en keuken, schuurtje en flinke tuin. Voorzien van Gas en Waterl. Huurprijs f 5.— per week. Te bevragen Laanstraat 66, Baarn Er wordt gevraagd een om in het vak te worden opgeleid. W. Jansen, Coiffeur, Eschdoornlaan 1, Baarn. Gevraagd 1 of 15 Oct. flinke Hoofdzaak goed kunnende koken. Br. lett. E.B. aan Van de Ven's Boek handel, Baarn. BIfBEL-VERKL. MATTH, HEN- RY, compl. weinig gebruikt(nieuw f 87.75) voor f 45.Br. onder motto „Henry", bur. dezer courant. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met volledig pension voor echtpaar, of Heer of Dame. f75.per maand. Huize „Mieke", Julianastraat 6c, Soestdijk. Mevr. STERNEBERG-Marcelis, Kerkstr. 2, Baarn. vraagt zoo spoedig mogelijk een Spreekuur 's avonds na 8 uur. gevraagd voor de morgenuren. Mevrouw DE KLERK, Ferdlnand Huycklaan 38, Baarn. een Dagmeisje van 16 of 17 jaar, voor den geheelen dag, bij Mevrouw AVed. J. E. KUIPERS, Emmalaan 7, Baarn. Koken geen vereischte. Meerdere hulp aanwezig. Aanmel ding s avonds tusschen 7 en 8 uur. er GEZELLIGHEID en oud-HoIIandsche DE GELIJKHEID stralen uit van een geleverd en geplaatst door STEENHOFSTRAAT 63 SOEST Koopt bij ons en U zult absoluut tevrjden zijn over: Afwerking, plaatsing, brandstof- I verbruik en prijs. Fijne Patisserie Billijke prijzen Gebakjes 7 ct. per stuk Boter-allerhande 80 et. p. por Steeds aanbevelend, F. H. Euw kunnen geplaatst worden bij de Wed. Rootselaar, Beetzlaan 17, f9.per week. Te bevr. Soes- terbergschestraat 13. of meisje voor dag en nacht, in klein _gezin, even buiten Soest. Zich aanmelden bij Mevr. Albers, Beukenlaan 29, Soest. Levert geen goederen aan M( G. van 't Klooster, Molenstr. 5 daar de betalingen achterweg blijven. Inlichtingen tie bekomt bij G. de Beer, Molenstraat. 3 A.s. Dinsdag 28 Sept. door Zangvereen. „Kunst en Vriendschap", in het gebouw „Religie en Kunst". Door 't koor zullen eenige liederen worden ge zongen. Aan de piano de heer Lancker. Toegang vrij. zit- en slaapk. en zit-slaapk., met of zonder pension. Soesterberg. schestraat 15. bij J. DALSTRA, Soesterberg. Mevrouw VAN DIJK,-Spoorsl 17, vraagt een van 9—3 a 4 uur. Loon f5.- 's Zondags vrij. Beste witte geit te koop, zond: horens. L. Brinkweg no. 31 i Soest. aangeboden voor 1 of 2 neti personen, omtrek Nièuweweg. Adres te bevragen bureau va •dit blad. VERKRIJGBAAR EERSTE KWALITEIT halve Landhuisjes, vlak bij 't sta tion Soest, met aangel. voor- en achtertuin, schuur; bev. 2 ka mers, keuken, kelder, gang, clo set, waterleiding. Boven 3 ka mers, vaste waschtafel, afvoerbuis waterleiding, overal electr. licht, vliering. Koopprijs f3600. Huur prijs f27.— per maand. Te be vragen Kerkpad 20 N.Z., Soest Gevraagd met 1 Nov. een voor dag of dag en nacht. Adres te vernemen bur. van dit blad. Volle melk, per liter 12 cent Karnemelk, per liter 8 cent Gortepap, per flesch 15 cent Eieren, per stuk 9 cent Tevens zoo goed als nieuwe Sin. gertrapnaaimachinete koop. J. v, Duinkerken. Nieuweweg 6. een huis op mooien stand. Huur prijs f9.—. Br. fr. onder no. 510 bureau van dit blad. gaande vice.versa Baarn—Soest dijk, een vierkant, dof gouden heeren-manchetknoop met opge zet monogram H. H., kettinkje en dwarsstift. Terug te bezorgen s. v.p. tegen belooning Korte Berg straat 3, Soestdijk. van jonge paarden. Biefstuk70 c Biefstuk (haas)80 c Rosbief 50 o Stukjes 45 ci Rollade 45 cl Magere lappen40 cl Doorregen lappen 35 cl Gehakt j35 cl a contant. Concurreerenje prijzen BELEEFD A£i=£i#ELSNDr R. B0KMA, BEUKENLAAN 20 E Soestdijk EEN HEERLIJKE Concurrentie in dezé kwaliteil onmogeliik.j Beleefd aanbevelend. J. C. v. HAARLEM, VAN WEEDESTR. 45 - Tel. 159 SOESTDIJK Mevi. JAARSMA, Kerkstraat 1, Soest, vraagt een net Vrij wonen aangeboden in wijk. gebouw Doldersche weg 24, te Huis'ter Heide, tegen 15 Oct. of later, aan echtpaar z. k. of moe der en dochter, tegen nader overeen te komen voorwaarden Br. fr. aan Mej. Meischke, Dol. derscheweg, Huis ter Heide. Wegens vertrek Piano te koop, merk Gerstenberger, nagenoeg- nieuw, dubbel kruissnarig, sierlijk van bouw, rijk van toon. Eiken dag te bezichtigen. Prijs f275.—. Adres Molenstraat 10 O.Z. twee ongemeubileerde Kamers met keuken en halve zolder, bij het Julianaplein. Billijken prijs. Adres te bevragen bureau van dit blad. GEHEEL MASSIEF EIKEN Linnenkast, Wascbkast met spiegel, 2 pers. Ledikant, TafeLNachtkasje. 2 Stoelen met rieten zitting Compleet f 137.50 MEUBELMAGAZIJN N ST07TEERDERIJ Havenstraat 12b-i2c.35-93b. TELEFOON 435 - HILVERSUM FRANCO LEIERING. Tuingrind f4.50 per voer. Gerggrind f 6.00 per voer. Betongrind f7.00 per M*. gevraagd, zoo spoedig mogelijk, in klein gezin, zelfstandig kuvu nende werken. Wilhelminalaan ".28. Soestdijk. voor het LOSSEN van Inlichtingen J. v. ASCH,, Kerk. pad Z.Z. 9. (met Rijksmerk) s per 5 ons. MIDDELWIJKSTRAAT 3 Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering .Hijke prijzen thans gevestici'l te HILVERSUM Gijsfciecfat van Amsteki(aat- No. 111 Aan. welk: adres steed: Hle boekjes .inwisselbaar >i'U.

Soester Courant | 1926 | | pagina 2