T 5x55^ 8 o est er011 r n Omgeving Nieuws- en Adv Verschijnt eiken Zaterdag. tiftbW- Algem. Begrafenis-Ondern Soest. Fa. STRIJKER Brandstoffen en Grint Van wonderlijke dingen No. 40 Uitgever G BO^ENKAMP Soestdijk HEDEN EN MAANDAG PARTIJ WITTE FLANEL VENEMA A. FUGERS - Kerkstraat 3 VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN W. 13. BOS TELEFOON 84 Door VAN DIJK'S: MEUBEL-TRANSPORT 42? Autogarage „MIDDELWIJK" «L 'li' f/er ZlïlTl Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentie,, worden Ingewacftt tot Vrij. foormiddags 9 nor bij den Uitgever Ingezonden stukken tot Dinsdagav regels 15 et. Abonn~s naar Plaattsr))jjfff groote 50 groote "o^' rraal. 50 cent pet KY'A, DirectieJ. KOETS, Tel. 226 en J. Arend WIERSMA, Tel. 86 Eerste aanspreker W. VAN D1ERMEN, Talmalaan 17, Telefoon 118 Kantoor: Spoorstraat 24, Telef. 226 Vervoer van overledenen door geheel Nederland per trein en per auto. regeling voor crematie enz. Eigen kistenmakerij Veldweg 4. Er zijn verschillende manieren om het leven en alles wat er om ons heen ge beurt te bekijken. Er zijn er, die met een sombere bril op, om zich heen zien en zich dan nog verwonderen dat alles er zoo triest en troosteloos uitziet. Ze zien alleen maar donkere, sombere din gen, omdat hun oogen verduisterd zijn. Ze zien alleen de booze gedachten en motieven en kunnen de vele goede dingen niet zien. Maar men kan ook an ders het leven in kijken. Van een tegen overgesteld standpunt uitgaande, wetende de suprematie der goede dingen en ge dachten, kan men. wanneer men aan dachtig toeziet, heel veel opwekkende montere voorvallen ontdekken, nobele motieven achter schijnbaar onbeteeke- nende daden zien. Dan is het, als des avonds bij een helderen sterrenhemel, wanneer we steeds meer en meer sterren ontdekken, hoe langer we turen. Een wonderlijk gezicht, zoo'n sterrenhemel Wanneer we zoo turen naar den horizon onzer ervaringen, dan zien we wonder lijke dingen. Dan zien we, als we goed willen toeschouwen, merkwaardige ten minste voor de thans nog gangbare begrippenmerkwaardige motieven in het zakenleven doordringen, als on afwijsbaar resultaat van meer ethische begrippen omtrent eigenlijk doel van alle handelsiuncties, nl 'het voorzien in be hoeften, dus in zijn meest concreten vorm samengedrongen: „dienen". Wel heel wonderlijk is het dan te ontdekken, hoe op dat door velen bij uitstek als materialistisch beschouwde territorium van het zakenleven, bij uitstek ethische overwegingen zich gaan doen gelden. Is het niet wonderlijk, dat in een zakelijke toespraak in het door velen als het summum van zakelijkheid geteekende Amerika, zinsneden voorkomen als „liefde en samenwerking"? Kijk, daar stonden 1100 arbeiders bijeen, allen medewerkers van de Krenn and Dato Real Estate Org. mts. tdïth "RocfcelêlVer, die financieel bij deze onderneming geïnteresseerd is, sprak hen toe en zeide o.a. deze merk waardige woorden„wanneerwe gedach- van liefde koesteren wanneer we werken en spelenals, wanneer we thuis zijn, we ons thuis liefhebbenals, wanneer we met onze mede-arbeiders en vrienden bijeen zijn, we hen liefhebben en met hen samenwerken, dan zullen we tot de ontdekking komen, dat de uitkomsten van het vorige jaar gering zullen zijn, in vergelijking met die van het komende jaar, wanneer we zooveel liefde zullen hebben gelegd, in alles wat we doen. Zoo zijn er, hoe meer we kijken, hoe aandachtiger we toezien, steeds meer lichtende sterren te ontdekken aan den schijnbaar duisteren hemel. We leven in een tijd, waarin zekere groepen van menschen het moeilijk vinden, hun zaken op het oude peil te handhaven, of omhoog te brengen, of om alleen maar datgene te verdienen, dat zij voor hun onderhoud en behoeften, noodig achten. De vrees, dat zij in dat laatste niet zullen slagen, doet sommigen hun toevlucht nemen tot onjuiste handelingen, als daar zijn hei minder nauw nemen met de waarheid, het bestrijden van hun concurrent (of wat zij daarvoor aanzien) door deze in een ongunstig daglicht te stellen, enz. Doch waarom nog meer verkeerde gedachten op te noemen, waartoe de vrees, die onbetrouwbare adviseur, kan leiden Verder zien we in dezen tijd aan het crediet hooge eischen gesteld worden. En daarom is het zoo dubbel opmerkelijk dat in een New-Yorksch zakenblad, de Credit Monthly, een lans wordt gebroken voorde waarheid. De simpele waar heid. „Er is geen enkele karaktereigen schap, die zoozeer neigt in de richting van rechtschapenheid, eerlijkheid, voor uitgang, en goed voorbeeld, als het zeggen van de waarheid ten alle tijde en onder alle omstandigheden", aldus de auteur van het betreffende artikel „De waarheid schijnt soms nadeelig in bepaalde omstandigheden of in moeilijke oogenblikken maar de waarheid brengt nooit durend kwaad. Zij brengt haar belooning mede, als men maar geduldig genoeg is, daarop te wachten. In de zakenmoraal, in de ethica van het crediet, is waarheidsliefde de hoogst noodige eigenschap. Welk voordeel heeft iemand ervan, een verkeerde voorstelling te geven omtrent de goederen die hij verkoopt of omtrent zijn zaken We kunnen de za- ^timoraal niet opbouwen, noch de ethiek van crediet, zonder stipt in overeen- stemiïWxvg met de waarheid te blijven, hoe de onhandigheden ook mogen drin gen of hoe dg verieiding ook moge zijn, om draaien je bezigen. Van alle menschehjke ei&^chappen, levert de waarheid, onder a\\t omstandigheden, de grootste winst op\ Een wonderlijk geziciw lWn sterren. hemel. FLOfr^ Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterkenen Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten KAMERKRONIEK De Kamers beginnen het werk - Maar ze zijn nog niet erg op dreef - Van oorlog en vree. Neen, de Tweede Kamer was er nog niet bepaald „in". Of het door de lange vacantie kwam, weten we niet, maar toen ze voor het eerst weer gewoon huiselijk aan den gang was, was het dikwijls erg rumoerig en roezemoezig, zonder feitelijk bepaalde aanleiding. En Jhr. Ruys de Beerenbrouck had bij de aanvaarding van zijn voorzitterschap nog wel zoo plechtig verklaard „de vaste wil, het vaderland te dienen, vereenigt ons, hoe uiteenloopend overigens ook onze meeningen mogen zijn", en dat er niet weinig in dit zittings jaar van de Kamer gevergd zal worden. Was het een soort oorlogsgeest, die in de Kamer was binnengedrongen? Dat zou niet onmogelijk zijn, want we hadden het over allerlei militaire zaken. De heer ter Laan (s.d.) drong er op aan, dat zijn ontwapeningsvoorstel zou worden behandeld. En Dr. de Visser (c.h.) gaf uiting aan zijn ongerustheid over de vermindering der cavalerie. Minister Lambooy stelde gerust. Het was niets van belang, die vermindering met 200 paarden. Een kleine bezuiniging. Hij had gedacht, dat die kwestie eigenlijk zoo gering was, dat de Kamer daarin toch geen belang stelde, om er nog over te beraadslagen. En de paraatheid van het wapen werd er niet door ver minderd, integendeel. Want nu kreeg de cavalerie meer stalen rossen, of wel fietsen. En had hij, minister, geen be zuinigingen ingevoerd, de natuurlijke verhooging der oorlogsbegrooting met ca. iy2 millioen waren niet achterwege gebleven. Maar de heer de Visser was niet zoo gauw tevreden. Had hij goed gelezen, in de oorlogsbegrooting, dat over de voorgenomen reorganisaties bij dé behandeling van ~de bègrooting beslist zou worden? Zeker, de vermin dering van de cavaleriesterkte was op geschort, suste de minister. Toen kwam de heer van Dijk (a.r.), voorganger van minister Lambooy, zijn navolger interpelleeren over de geruchten betreffende wijziging van de hoogere legerleiding, waaronder opheffing van het commando der Vesting Holland. De minister herinnerde eraan, dat hij reeds vroeger verklaarde, dat de functies van commandant van het veldleger en van de vesting Holland in één hand behooren. Op het oogenblik is er geen commandant van de vesting Holland en de minister is niet voornemens een afzonderlijken functionaris daarvoor in aanmerking te brengen. Het werd ru moerig in de Kamer. De heer van Dijk meende uit het betoog van den minister begrepen te hebben, dat het dus de bedoeling is, de uitvoering van de maatregelen betreffende de bevelvoering, die in overweging zijn, uit te stellen MANUFACTUR EN P. C. W. FOEKEN v. WEEDESTRAAT 34-34a - TEL. 23 aanbieding van een bijzonder mooie Gezondheidsflanel. Coupon van 6 El VOOR F2.40 Zware Keperflanel, Coupon van 6 El VOOR F2.90 tot na het kamerdebat. Waarop de minister herhaalde, dat het commando in de vesting Holland niet meer wordt bezet noch de functie van sous-chef van den generalen staf, zoodat de toestand blijft zooals hij is. Zoodat naar we zoo zouden zeggen, de heer van Dijk nog net even wijs was, als te voren. Gelukkig werd hij niet boos. Maar de heer ter Laan wel hoor. Die was heel erg gegriefd, dat zoolang op het eindverslag in zake het ontwapeningsvoorstel moest gewacht worden. De M. v. A. was al 2 maanden geleden verschenen. Nu, zoo buitenge woon is dat niei te achten, oordeelde de heer Veraart (r.k dat na de vacantie het eindverslag nog niet verschenen is. Twee leden van de commissie van rapporteurs wilden nog inlichtingen. Maar op 15 October kon het verslag toch klaar zijn. Wat echter niet wegnam, dat de heeren Albarda (s.d.) en Oud (v.d.) erg ontevreden zich toonden over de vertraging. Maar vroolijke oogenblikken hadden we ook. Dat was bijv. toen, na de aangekondigde interpellaties van den communist de Visser en den heer ter Laan, de heer Duymaer van Twist aan stalten scheen te maken, om ook te gaan interpelleeren over de militaire relletjes te Assen. Duymaer wil interpel leeren, waarom hij generaal geworden is, grapjaste de heer Duys (s.d.) toen. tan heel de Kamer bulderde. De generaal goedlachs, apprecieerde zelf ook zei Top- Maar £af later *och eer rake M. v toen h'j verklaarde, dat de hem nè op het ontwapeningsvoorstel v^edegevallen, dat die meer op een verkiezingskrant leek. Enjwas. Tevens bleek weer eens voor de toen had hij de lachers op zijn hand. $<ooveelste maal, dat publicatie van het Ten slotte kwam vast te staan, datuitbreidingsplan dringend noodig was, op 14 October door de Kamer verschil-doch men hoorde, dat dat wel Januari lende wetsontwerpen zullen worden Lkan wordenwaardoor natuurlijk bij behandeld. De interpellatie-Cramer, he' uiteindelijke publicatie deze alle nut zal verdrag met België en nog ander UDerloren hebben. En we hoorden ook de wetsontwerpen zullen nog voor de b' grooting worden afgewerkt. Men veï wacht echter in parlementaire kringen,j dat het wetsontwerp inzake de zegelwet, tot belasting van verteringen in hotels, restaurants, enz. waarschijnlijk dit jaar j niet meer behandeld zal worden. Dat li oedreiging, dat als het vlugger moest 'aan, er een stuk of wat ambtenaren noesten bijkomen, voor welke bedreiging tatuurlijk direct gezwicht werd. Terwijl unslotte bleek, dat de voorstellers een neer grootschere bebouwing op het >og hadden in het belang der ontwik- zal indien het al gebeurt pas naitaeling van de gemeente, doch dat idee Januari worden. \Lerstond lieten varen, als hqt de gemeente Minister Donner gaf nog naar aan- viigendommen zelf betrof, waar best be- leiding van de vragen van den heer I) -rompen gebouwd kon worden, hetwelk Duymaer van Twist in zake de S.D.A.P.- y.et raadslid, wiens oog op deze tegen- betooging te kennen, dat de optocht opraak was gevallen, op zijn minst in- inderdaad niet zonder hinder voor den onbelemmerden toegang tot de gods dienstoefeningen in den Haag is geweest. De stoornis van de avondgodsdienst oefening in de Westduinkerk had de minister zelf geconstateerd. De politie had ervoor moeten zorgen, dat zulks niet was voorgevallen, maar daar de burgemeester verklaard heeft, dat niet op zooveel betoogers gerekend was, is er geen aanleiding voor eenig optreden van den minister. De Eerste Kamer was heel eensgezind. De nieuwe leden werden beëedigd, commissies benoemd, de heer Polak (s.d.) huldigde de huishoudelijke com missie over de veranderingen in de vergaderzaal en alles was pais en vree. Zelfs toen het gebruikelijke hoffelijke adres van antwoord op de troonrede aan de orde kwam en z.h.s. werd goed gekeurd. Zou dat een goed voorteeken voor de nu aangevangen zitting zijn? POLITICUS. Dames- en Heerenkleermakerij F. C. KUIJPERSTRAAT10 - TEL. 169 Ontvangen de nieuwste Stoffen voor winterjassen, ulsters, demi saisons, wintercostuums enz. Ruime voorraad Regenjassen R AADSOVERZICHT. Het circumlocutie kantoor onzer ge meente Tom met Dickens te' spreker») de Edel Achtbare Raad, is weer eens bij elkaar geweest. Daar alle begin moeilijk is, heeft men die moeilijkheid zeer spitsvondig opge lost door dit begin maar over te slaan en de notulen der vorige vergadering te vergeten. Daarna werd met een keurig speechje de heer Legemaat geïnstalleerd, waarna men lustig en goedsmoeds aan de wijziging der bouwverordening begon. Blijkbaar was deze zaak zoo goed voor bereid, dat B. en W. geen kans meer zagen, nog verdere, (o, ongetwijfeld totaal overbodige) toelichting te geven en ten einde raad den gemeente-architect ver zochten in de vergadering de voordracht toe te lichten en zoodoende nog voor B. en W. te redden, wat er nog te redden was. En dat was niet veel I Ware de voordracht aangenomen, dan zoude ver der bouwen aan niet verharde wegen of aan verharde wegen niet minder dan 4 Meter breedte, voortaan onmogelijk zijn. En daar dat aantal wegen nog groot is in onze gemeente, was de strekking der voordracht zéér ver, te meer daar er geen overgangsbepalingen waren voor gesteld. Genoegelijk doorkeuvelend zag men kans om een groot uur door te brengen, sprekende over zaken, die niet de voorgestelde wijziging betroffen en dus heelemaal niet aan de orde waren, doch daar anders de zitting wellicht te snel ware afgeloopen, had niemand daar eenig bezwaar tegen en zeiden alle le den nog eens hunne meening erover, ter zake of niet ter zake, interrumpeerden elkaar lustig en praatten en praatten Totdat het per slot van rekening één der Edelachtbaren al te erg werd en deze zijn collega onder den neus wreef „te zwammen" wat afgezien van de mogelijke waarheid, den eerste ver maning deed oploopen. Dank zij de oplettendheid van een der leden werd voorkómen, dat de gemeente bij veror dening een servituut ging leggen op eens anders eigendom, hoewel men dat toch zoo graag gewild had. Al spoedig bleek, dat de bezwaren zeer vele waren tegen de vaststelling der rooilijnen en erfaf- scheidingen en bleek ook de reden, tengevolge waarvan de zaak niet erg opschoothoewel van groot publiek be lang, had men het niet noodig geacht de voorstellen te publiceeren, wat wij van onzen gemeenteraad al heel gewoon vinden, daar men daar blijkbaar een ziekelijke angst heeft voor openbaarheid. Doch door gebrek aan die openbaarheid kon men thans niet oordeelen bij gemis aan feiten, zoodat ten slotte, maar niet nadat B. en W. nog het uiterste gepro beerd hadden om hun voorstel er door te sleepen, toch maar het voorstel dat een der leden reeds een uur eerder had gedaan, maar dat toen een behandeling niet waardig werd geoordeeld, werd overgenomen en besloten werd tot pu blicatie en aanhouding tot een volgende vergadering, ondanks het feit, dat een ander lid hierin een „ongeoorloofde rug gespraak met de kiezers" meende te zien. Intusschen zal ook de bouwcommissie erover worden gehoord, alsmede de commissie voor het uitbreidingsplan wat tot dusverre, gezien de vaste lijn, waarin nu eenmaal het college van B. en W. arbeidt, natuurlijk (I) nog niet gebeurd consequent noemde, doch „natuurlijk" lirect aanvaarde, dat die booze bedoeling j'.iet bij de voorstellers had voorgezeten ^ooals natuurlijk nooit eenig boos opzet jiaar voorzit. V, Daarna werd een bouwvergunning, J daarvan B. en W. vorige vergadering \i.eeds voorstelden haar, tezamen met nog ■/•ene andere, te weigeren, thans maar veer verleend, „de bouwcommissie ge- fioord". Neen, bleek spoedig, niét gehoord één lid had bericht gezonden, .yiaar de twee leden vonden het beter den wethouder alleen te laten vergaderen, «tal zelve in den tusschentijd in het musante en intéressante gezelschap van oen hond één hunner in de Soester fichoone dreven, in casu de Nieuwe Steeg, te gaan wandelen. De volgende punten werden zonder veel wereldschokkends vastgesteld, waar na men op de traditioneele aanvullings agenda belandde, een instelling, waaruit het publiek, zoo dit uit de officieele duistere agenda mogelijk nog iets zou weten te nutten, gelukkig vooruit niets kan weten. Er werden f80.000 3% bij de Amsterdamsche Bank belegd, om dat de hoofdtransactie inzake de beruchte conversie nu ook eenmaal bij die bank was ondergebracht, en waarbij wij nog hoorden, dat La Porte géén plaatselijke instelling was. Voorts werd nog een poging gedaan een ingekomen request maar snel naar de prullemand te verwijzen, doch daar bleek dat dit niet bij de stukken had gelegen, zoodat de raadsleden er geen >^r»nis van hadned kunnnen nemen, .«Vng "kc/x tuhï nist-door'en werd Iret adres aangehouden. Ten slotte de genoegelijke rondvraag. De wethouder zal de boomen aan de van Weedestraat bij de nieuwe benzine pomp eens gaan bekijken, de instructie voor den gemeente-accountant zal de volgende raadszitting worden behandeld in den vervolge zullen geen boompjes meer worden geplant gedurende hitte golven, en zal het aanbesteden van be strating maar liever, evenals vroeger, onderhands geschieden. En ging men tenslotte in comité-ge neraal maar eens vaststellen, hoeveel inkomsten posten men redelijkerwijze wel voor oninbare zou kunnen verklaren. En met een eindindruk van een zitting waar tot heil van de gemeete veel is gepraat, maar weinig is gedaan, gingen we huistoe. Om een volgend maal met nog grooter animo terug te keeren. AGNOSTICUS. GAZELLE" RIJWIELEN Publicatiën BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest brengt hetvolgende ter openbare kennis: 1. In November en Decembera.s. houdt de herkeuringsdienst in verschillende gemeenten zitting. 2. De Voorzitter van den Herkeurings- raad kan aan voor de dienstplichtig in geschreven personen, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd, en aan gewone, zoowel als aan buitengewone dienstplichtigen, die nog niet in werke- lijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een ge neeskundig onderzoek naar hun geschikt heid voor den dienstplicht te ondergaan. 3. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Oorlog worden tot het onderzoek niet toegelaten personen a. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht- de vrijwillige landstorm hier onder begrepen-, de zeemacht of de overzeesche weermacht b. die in 1926 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard. 4. Overigens wordt een persoon, als in het tweede lid bedoeld, tot het onder zoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aan vraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt, dat zich een der volgende gevallen voordoet a. dat hij vroeger door een der keurings raden voor den dienst geschikt werd verklaard, doch na de uitspraak van dien raad ziekten of gebreken heeft gekregen, waardoor hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden b. dat hij vroeger bij het onderzoek door een der keuringsraden behept was met ziekten of gebreken, welke toen niet tot K A SSIER.S JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGROND9CHE BRAND-INBRAAKVRIJE KLUIS KERKSTRAAT 20 JULIANASTRAAT 7 zijn ongeschiktverklaring voor den dienst hebben geleid, doch welke na de uitspraak van dien raad in zulk een mate zijn verergerd dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden c. dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschij nen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keuringsraden uitspraak omtrent hem heeft gedaan en hij ver moedelijk ongeschikt voor den dienst is. 5. In den aanvraag moeten worden vermeld de geslachtsnaam en de voor namen van den ingeschrevene, het jaar en de datum van zijn geboorte, de ge meente, waar hij voor den dienstplicht is ingeschreven, de lichting, voor welke hij is ingeschreven, het korps, korpson derdeel of dienstvak, waartoe hij behoort of waaraan hij is toegewezen een en ander voor zoover het hem bekend is en zijn nauwkeurig adres. 6. De aanvraag moet worden gericht aan de Voorzitter van den Herkeurings- raad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres„Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het De partement van Oorlog, Plein 5, 's Gra- venhage". 7. De aanvraag behoeft niet op geze geld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. Soest, 23 September 1926. De Burgemeester voornoemd, G. DEKETH. WORDT IJ GOEDKOOP g JÜJN IVÏ£i Jtófe VJLJÜÜSLM«D' STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 BEKENDMAKING. Dinsdag den 5en October a.s. zal hier ter plaatse de jaarlijksche Roode Kruis collecte ten bate van het Vredeswerk der Vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" gehouden worden. Het is toch niet onbekend hoe het Roode Rruis bij de gebeurtenissen van denjongsten tijd, waarin talrijke Gemeenten geteisterd zijn door de rampen die over ons land zijn gekomen, overal waar het noodig bleek te zijn, onmiddellijk met zijn per soneel en materiaal ter beschikking heeft gestaan. Juist deze gebeurtenissen hebben over tuigend aangetoond dat het Nederlandsche Volk de handen ineen dient te slaan om het Nederlandsche Roode Kruis steeds peraat te doen blijven om, wanneer zijn hulp gevraagd wordt, die onmiddellijk en overal te kunnen verleenen. Daarom niet het vreeselijke oogenblik afgewacht om Uwe gift te geven, doch thans en ieder jaar weder. Diep doordrongen van de edele roe ping van het Nederlandsche Roode Kruis doe ik thans op verzoek van het Hoofd bestuur als hoofd van deze Gemeente een beroep op U ingezetenen van deze Gemeente, om het schoone vredeswerk van deze Vereeniging naar mate van iedere draagkracht zooveel mogelijk te steunen. Soest, 27 September 1926. De Burgemeester van Soest, G. DEKETH. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn bij den Raad ter vast stelling aan te bieden een wijziging van de Bouwverordening, met de daarbij behoorende tabel, vermeldende de rooi lijnen en onderlinge afstanden der ge bouwen. Het betreffende voorstel ligt voor een ieder ter inzage ten Raadhuize en is tegen f 1.aldaar te verkrijgen. Eventueele bezwaren kunnen schrif telijk ingebracht worden bij den Raad van Soest voor 9 October 1926. Soest, 24 September 1926. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. H. BENSCHOP. G. DEKETH. Burgerlijke Stand GEBORENAntonie, z. v. J. Bakkenes en T. L. Scholte Neeltje, d. v. A. de Man en D. v. Mourik Rijk, z. v. A. Klomp en N. de Nooij Sophia Jannetta, d. v. P. de Nooij en A. Arendshorst Frans JohanL'wuc',° 2a' dan v"öie//,ng z. v. T. Wiernma en j. L. M. ,C he^ijven Vaen Yro^''Lyrde^ OVERLEDENMaria van den Heuvel, 78 jr, echtgen. v. W. v. Asch Johannes v. Rijsbergen, 63 jaar, echtgen. v. J. de Vries. VESTIGING VAN 23—30 SEPT. 1926. W. v. d. Glas, Kampweg 78, v. A'frt H. G. v. d. Schaft, Noorderweg lg, v. Driebergen G. C. Daatselaar, Am. straat 89, v. A'frt E. de Haan, F. C. Kuijpérstr. 1, v. de Bilt H. Russcher m. gez. Plaswdg 4, v. R'dam J. D. Kleef, Amersf.str. 122, v. Kesteren A. v. d. Heuvel, Banningstr. 28, v. Zeist A. Cruijff, Kerkpad Z.Z. 23, van Haaksbergen 1. Th. H. Hoks, Dijk- huisstr. 6, v. Apeldoorn M. Oldenhof, Postweg 5b, v. A'frt C. v. d. Broek m. gez, Nieuweweg 31, v. A'frt W. Dolfin, Vosseveldl. 40, v. Enschede K. F. v. Goelst, Utr.str. 26, v, Apeldoorn H. P. J. M. Willems, K. Kerkstr. 5, A'dam Wed. J. Amesz, K. Engend. weg 13, v. Wadenoijen J. C. Bijhold, Soesterengw. 54, v. Utrecht J. Heerde, idem 52, v. Utrecht T. v. Kolfschoten, Eigendomweg 4z, v. Woudenberg J. Offereins, Kerkpad Z.Z. 23, v. A'frt. 19 leerlingen in het Missiehuis St. Jan aan de Amersf.str. No. 18 te Soesterberg, allen jonger dan 15 jaar. VERTREK VAN 23—30 SEPT 1926. J. B. Diderik, Hoflaan 103. n. R'dam J. J. v. Moorsel. W.A, hoeve, n. den Dolder J. Martens m. gez, Tuindorp 622a, n. Haren J. de Bruin, K. Brandstr. 15, n. R'dam J. Zoetebier, Oude Yselstr. 44III, n. A'dam C. Stroink, A. de Ruijterw. 13, v. A'dam H. v. d. Zanden, Julianal. 271, n. Bilthoven M. E. Nijenhuis, J. v. Stolbergl. 27, v. den Haag C. Verheij, Ring 57a, n. jffcniï» e>; vt u; Haven, iVtuurh- 103b. v. A'frt M. Gomes m. gez, Vleuten- schew. 259bis, n. Utrecht B. K. v. Prooijen, idem W. v. Daatselaar, Hamersveld bij ouders, n. Leusden A. Reijersen, No. 187, n. Kortenhoef j. Pot m. gez, Nieuwstr. 117, n. de Bildt A. R. P. A. v. Heiningen, Parklaan 25, n. de Bildt J. J. Huigen m. gez. Egelinglaan 39, n. Zeist J. M. Eekhof gez. Chrysantenstr. 60, n. Hilversum W. v. d. Bosch, W.A. hoeve, n. den Dolder. Telef. No. 1 Torenstr. 7 VERHUUR-INR. VAN LUXE AUTO'S Plaatselijk Nieuws. OPGEPAST. In het Algemeen politieblad van 16 September 1926 wordt de aanhouding en voorgeleiding verzocht van een zekere F. Aichman fotograaf en wonende te Utrecht, die fotografische opnamen doet Hij laat zich vooruit betalen voorgeven de, dat hij over eenige dagen de foto's zal toezenden, doch de foto's blijven gewoonlijk achterwege. Men zij dus op zijn hoede. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen -12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van den avol- gende voorwerpen Een damesportemonnaie met inhoud, Jocypet, vulpotloodhouder, belastingplaat je, dameshandtasch met inhoud, belas tingplaatje, dameshandtasch met inhoud, portemonnaie met inhoud, eenige post zegels. DE BIG VAN HET 168STE. De N.V. Groot Tooneel heefteen zeer afwisselend repertoire en heeft bewezen zoowel in ernstige stukken als in kluch ten mooi spel te kunnen geven. Mochten wij in „Het Teeken des Kruises" en in het zedenspel „Yoshiwara" de talenten der spelers bewonderen, in de militaire klucht „De Big van het 168ste", dat genoemde Vereeniging Woensdagavond 29 Sept. 1.1. in Hotel „Eemland" opvoerde, viel het spel van alle medespelers wederom zeer te pr»J zen. oe Lachen, gieren, brullen, zoog" advertentie vermeld ston^. /er,.e &o- nnlr nvprvInpHia «TArlavi S ook overvloedig gedan uitstel de mische rollen van ^overbp Korperaal en te''e toe 5j; nl!'sten handen w^ó0 vormen.een hrnrhfpm t. /S ui.. brachlen.s. MonjmeahoR bTaM^ rentiu Balster. ONDERTROUWD GEHUWD Esser' 0neelSezelschap B''s,etaid K zal hoe

Soester Courant | 1926 | | pagina 1