St. Nicolaas-Cadeaux St. Nicolaas - Cadeaux a J. Th- Voskuilen I 4 P. C W. FOEKEN FOEKEN'S HEEREN OVERHEMDEN Dr. GROENMAN STAATSLOTERIJ as :<s as :«s MANUFACT UREN j BEDDEN MAGAZIJN WARME ONDERKLEEDING KOUSEN - SOKKEN - TRUIEN - VESTEN MUTSEN - HANDSCHOENEN Zakdoeken Schorten Lingerie'» WOLLEN DEKENS GEWATTEERDE DEKENS Molton Dekens vanaf f 1.20 Gem. Zit- en Slaapkamer «I. TOERING TREKKING MAANDAG a.s. BURGEM. GROTHESTRAAT 11a TELEFOON 251 jy in zeer groote verscheidenheid. j)i Fantasie-, Zegel- en Gladde Ringen Di Broches, Colliers en Armbanden dj Glad en Zaanlandsch Zilverwerk dj Horloges, Klokken en Wekkers Beleefd aanbevelend Beleefd aanbevelend w kampeerverbod in bewerking is, daar het politie-toezicht, ondanks alle hulp troepen, niet bij machte schijnt te zijn, zijn taak naar behooren te vervullen. Doch hierover zal het laatste woord nog wel niet gesproken zijn I Wat voor de vrijheid van ons volk maar gelukkig is ook. Een gedeelte van de helaas vervallen gemeentelijke coupons wordt nog door het betrokken kantoor vergoed, hoewel men daar, vanzelfsprekend, geen zweem van schuld heeft. En tenslotte zullen wij het Openlucht spel het volgend jaar niet terug zien. Daarna werd, na de traditioneele vragen over de straat- en nachtverlichting en het even traditioneele antwoord daarop, de vergadering gesloten. AGNOSTICUS. Verkoudheden en Koorts verdrijft men spoedig met Mijnhardt's Sanapirin-tabletten Genezend, pijnstillend, koortswerend. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 8 November 1926, 's middags 2 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Alle leden, behalve Mr. van Doorne, aanwezig. De vergadering wordt geopend en het gebed lezen. De Voorzitter zegt het adres van het Comité Openluchtspelen behelzendeden opstal van het theater voor f 750.— voor de gemeente beschikbaar te stellen na behandeling der agenda aan de orde te brengen, daar de mogelijkheid bestaat dat Mr. van Doorne nog de zitting zal komen bijwonen. 1. Adres van de Middenstands vereenigingen verzoekende van gemeen tewege niet over te gaan tot verkoop van gastoestelien enz. Wordt z.d. aldus besloten. 2. Behandeling van eenige verzoe ken om ontheffing der Bouwverorde uing. De N.V. Hollandia Hout- p,n Bouw- vergunning voor een klein achteruit- bouwtje. B. en W. hebben geen bezwa ren. De heer Besselsen ook niet, maar hij vindt dit verzoek vreemd, daar hij heden morgen zag dat dit werkje al gereed was. De Voorzitter hoort er van op, en zal er nota van nemen. Weth. van Elten toelichtend verteld hoe hier de vork aan den steel kan zitten, toen hij na pertinente bevesti ging van den heer Besselsen het onge- loofijke moest gelooven. Adressant vroeg verlof de houten bergplaats voor krullen en afval in een van steen te mogen omtooveren, waartegen de Weth meende dat geen bezwaren zouden bestaan Adressante zal toen gemeend hebben tot deze betrekkelijke kleine verandering te mogen overgaan, hangende het verzoek omdat er eenige haast achter zat. De heer Van Eek verzoekt tegen dergelijke voorbarige en eigenmachtig optreden van verzoekers voortaan krasse maatregelen te nemen en werk, waarvoor de vergunning nog niet is gegeven te doen afbreken. Het verzoek wordt ingewilligd. Bij een adres van Mr. van Doorne verzoekende verlof tot een kleine afwij king bij een zij-afscheiding tenbehoeve van den uitbouw van een kantoortje, stellen B. en W. voor afwijzend te be schikken daar de bouwverordening geen ontheffing toelaat. De heer Besselsen begrijpt dit niet goed, zooiets gebeurt toch wel meer. Weth. van Elten is hiervan niets be kend. Voor achterscheidingen kunnen ontheffingen verleend worden. Uit de discussie, blijkt echter, dat de raad niet bevoegd is in deze te oor- deelen, 'tgeen adressant op voorstel van den heer Foeken zal worden be richt. 3. Vaststelling van a. Een ontwerp-instructie voor den Gemeente-accountant b. Een ontwerp-besluit waarbij Bur gemeester en Wethouders de bevoegd heid gegeven wordt de opname van de boeken en kas van de Gemeente- Ontvanger op te dragen aan den Ge meente-accountant. Zonder hoofdelijke stemming conform besloten, nadat een poging van den heer Foeken om in art. 12 een kleine wijziging aan te brengen geen bijval heeft geworden. 4. Voordracht van Burgemeester en Wethouders betreffende uit te voeren buitengewone werken bij wijze van werkverschaffing. Burgemeester en Wethouders stellen voor als objecten voor werkverschaffing van 1 November 1926 tot 15 Maart 1927 aan te wijzen 1. het laten inrichten van het z.g. Paardegat, nabij de Waldeek Pyrmontl. tot wandelpark 2. het aanleggen van een plantsoen nabij het Vliedkamp en den Schoolweg te Soesterberg; 3. het aanleggen van een rijwielpad loopende vanaf het wachthuis no. 13 aan de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort naar de Soesterbergschestraat nabij de stichting „Zonnegloren", zulks met de bedoeling dit pad in het volgend sei zoen door te trekken tot aan den Wiek- slooterweg O.Z. en 4. het vervaardigen van rioolbuizen en trottoirbanden van cement. De heer De Koning opent de rij der sprekers. Hij heeft gezien, dat als werk verschaffing ook gekozen werd het Paardegat, om dat mooier te maken en het aanleggen van een plantsoen. Spr. wijst er op. dat we langzamerhand een flink aantal plantsoens krijgen, maar aan het onderhoud mankeert nog al wat, omdat daar geen geld voor is. Enkele vervallen reeds. Bij de begrooting zal voor onderhoud zeer zeker een post daarvoor gevoteerd dienen te worden. De bedoeling is te waarschuwen om in die richting voort te gaan. De heer Van Eek acht f 4000.voor een rijwielpad van een 1000 meter lengte wel wat hoog. De Voorzitter antwoord, dat het pad wat bochtig is genomen om heuvels te sparen. Wat de kosten aangaat, deze kunnen beter te hoog dan te laag j raamd worden. De heer Van Eek zag gaarne langs de Albert Hahnweg een pad gemaakt, tot beteren verbinding met de Wieksloot en Bilthoven. Aangezien echter van den aanleg van dit fietspad verloopig niets komt, daar de uitgetrokken soms voor andere meer direct noodzakelijke werken zal worden besteed, heeft het geen zin de meenin gen der verschillende debaters over dit pad mede te deelen. Alleen dit, dat bij dit debat, toen liet bleek dat een ver vulling van alle naar voren gekomen wenschen, veel geld zouden eischen. De heer v. d. Breemer hoopte, dat ook de werkloozen een handje wil mede werken door met wat lager dagloon dan het bepaalde genoegen te nemen. Spr. zou dit dagloon op f2.inplaats van f2.50 gesteld zien, daar er voor den werkloozen steeds een prikkel moest zijn uit te zien naar werk bij boer of anderen tegen hooger loon. De heer Van Eek reageerde op deze opmerking van den vorigen spr. Hij zal zich niet leenen om deboeren aan goedkoope werkkrachten te helpen. De heer v. d. Breemer blijft bedaard d°f de y~":rre Snr. als. nij iets van den boerenstand afwist, wel anders zou spreken. Spr. verwon dert zich vaak hoe menig boer het nog redt. En er zijn onder de werkloozen, die er voor bedanken bij anderen te werken, omdat al is bij de werkverschaf fing dan het loon niet zoo hoog de werktijd toch ook niet zoo lang is. De heer Hilhorst is danbaar, dat B. en W. verschillende posten hebben uit getrokken om de werkloozen door den winter te helpen. Of de posten hoog of niet hoog zijn zal de ervaring leeren. Maar Spr. betreurt dat de commissie en B. en W. deze objecten kozen. Dit geld kon besteed aan dingen waaraan grootere behoefte is, Weth. v. d. BergDan is 't geen werkverschaffing meer. De heer Hilhorst herinnert er verder aan, dat de heer de Koning al weer op de gevolgen van het aanleggen van plantsoenen en wijst er op, dat het bedrag voor het inrichten van het z.g. Paardegat, tot wandelpark slechts voor een derde den werkloozen ten goede komt, daar een f 3000.zal verslonden worden door materiaal. Volgens Spr. zou dit bedrag veel doelmatiger aan gewend voor het verbeteren van zoovele wegen, welke thans in deplorablen toe stand verkeeren en wier bewoners toch ook recht hebben op wat beteren toe gang tot hunne woningen, al is 'tdan maar als medische en geestelijke hulp daar noodig is. Spr. zou er op willen wijzen deze werken voor te laten gaan al wordt aangevoerd dat dit productief werk is en noemt dan vele dergel. wegen, maar wenscht ook, dat de arbeiders dit zullen begrijpen in deze tijden waarin bijna iedereen moet piekeren en tobben om aan een bestaan te komen zich niet zullen blind staren op een loon van productieven arbeid doch al zou 't iets meer moeten kosten dan nog acht spr. 't noodig deze wer ken voor te laten gaan. Spr. adviseert de objecten door de commissie te doen herzien en het loon voor dit soort ar beid zoo te bepalen, dat de menschen hun maag niet op den kapstok behoeven te hangen De heer Foeken kan zich zeer goed de groote moeilijkheden indenken waarvoor de commissie voor werkver schaffing en armenzorg te staan kwamen om objecten te zoeken die niet liggen mochten in het kader van productieven arbeid en zegt vervolgens: M. de V. Ik heb mij eerst maar eens even te luisteren gezet omdat ik wilde afwachten of er ook anderen zouden zijn die soms dezelfde bezwaren als die ik heb naar voren zouden brengen Inderdaad is dat voor een deel zoo Wat hier voor ons ligt M. de V. is een werk van de Commissie waarvoor ik lof heb. 'tls een mooi stuk werk, maar alles wat mooi is M. de V. is daarom nog niet altijd goed en ik ge loof M. de V. dat wij thans voor een beslissing gesteld worden ten opzichte van voorstellen waarvan de grondlijn niet in orde is. Ik heb M. de V. geen bezwaar tegen de objecten onder 3 en 4 genoemd, het aanleggen van het rij wielpad, -waarvoor wij ook nog subsi die kunnen vragen-, en het maken van rioolbuizen en trottoirbanden. Maar ik heb overwegend bezwaar tegen het aanleggen van wandelpaden en plant soenen die absoluut niet noodig zijn, zoolang er zooveel wegen nog wachten op verbetering, en zoolang wij op de inwoners nog zulk een zware belasting druk moeten leggen. Door den heer de Koning is 't m.i. zeer juist opgemerkt dat wij al aardig wat plantsoenen hebben en dat we bij gestadige uitbreiding ook moeten denken aan het aanstellen van een persoon voor het onderhoud. Zie M. de V. daarmede is tegelijk uitgespro ken de principieele fout van de voorstel len. Er moet gezocht worden naar werk dat indirect productief is, -en hier hebben we de omgekeerde wereld. Dat gezocht wordt naar iets anders dan het voor zooveel menschen geesldoodende werk van dennetjes poten, iets dat ook min of meer productief werd wordtin de verre toekomst, juich ik toe, -maar kan er dan niet wat meer aandacht gegeven worden aan de door den heer Hilhorst uitgesproken gedachten? Wij moeten hier samen trachten een oplos sing te vinden, en ik zou gaarne willen dat er een regeling kwam waarmede ook de organisaties konden imstemmen. Dat is m.i. niet onmogelijk, maar dan moet in tijden van werkloosheid niet alleen gedacht worden aan werkver schaffing maar ook aan werkverruiming. Zij die dat niet willen, maken van het vraagstuk een dogma en daaraan doé ik niet mee. De heer Scheffer sluit zich bij de vorige sprekers aan, maar hoopt, dat de raad een uitzondering zal maken voor Soesterberg en dezen post zal vö- teeren. Aan de verfraaiing dier omge ving werd nooit iets gedaan. De heer Besselsen heeft met belang stelling het betoog des heeren Hilhorst gevolgd. Er zit wel iets waars in dat dat lid zeidemaar dan zouden we over honderdduizenden te beschikken moeten hebben, en hadden we dan eigenlijk ook geen werkverschaffing noodig. Aangezien we die middelen niet hebben, zou, wat de heer Hilhorst wil, lapwerk blijven, wat opkalefateren. Spr. ziet derhalve zulk verbeteren den door den heer Hilhorst genoemde we gen niet zoo in temeer daar het geen drukke verkeerswegen zijn, zijverkeer is er ook niet. Tegenover de bezwaren van den heer Foeken voert spr. aan dat verfraaiing van Soest dit indirecte gevolg kan hebben, dat de vestiging in de gemeente zal toenemen. Verder zegt spr. nog zijne meening over het ver vaardigen van rioolbuizen met het oog op de naar spr. zich uitdrukt geweldi ge rioolplannen en denkt hij daarbij aan productiefwerk. De heer Van Eek had gedacht, dat de heer Foeken als handeldrijvend-mid denstander het verfraaien der gemeente zou toegejuicht hebben. Als we zien, hoe andere gemeenten veel verwachting hebben van verfraaiing, liggen wij nog een stuk achter. Onze finant. toestand moge dan niet zoo schitterend zijn, zerft spr. het bedrag van f4600.— is niqt zoo groot om dat smerige gat ond no. 1 aangegeven weg te krijgen. A; een tuinman ontkom' M Wij moeten nu eenmaal met onzen tijl mede. En spr. schildert ons dan ho mooi dat wandelpark kan worden waarin hij tevens de muziektent geplaatst wil zien. Het zal dan een genot worden naar de concerten te luisteren, inplaats van een ergernis zooals nu het geval is door de ongunstige ligging aan den straatweg van het terrein, waar zich nu de tent bevindt. Van de muziek is meermalen niets te hooren, door het getoeter van passeerende auto's en fietsen. De heer Hilhorst heeft ook met be langstelling geluisterd naar de andere sprekers. Laten die gemeente verfraaien die dat doen kunnen, maar wat hebt ge aan een mooie tafel en ge eet er niet van. Neen, zegt spr. dan hebben de menschen die al jaren hun belasting betaalde het eerste recht. En wat geeft verfraaien van een deel, als men het andere deel der gemeente verwaarloosd. Spr. bedoeling is niet de door hem genoemde wegen te bestraten of ver harden, daarvoor is geen geld, maar zij kunnen begaanbaar wordep gemaakt. De heer Endendijk denkt bij werk verschaffing ook een weinig aan werk verruiming en vestigt de aandacht op dat deel van den Vinkenweg, dat daar nog steeds onafgewerkt ligt. Spr. deelt niet geheel en al de meening, dat het aanleggen van plantsoenen waardeloos werk is, daar volgens spr. de omlig gende gemeente-terreinen er door in waarde zullen stijgen. De heer Foeken moet even iets recht zetten, hij heeft van geen productief werk gesproken. De heer Endendijk merkt op, dat hij dit niet gezegd heeft. Hij heeft van waardeloos gesproken, De heer Scheffer antwoordt den heer Foeken, dat hij niet op de hoogte is. Hij moet 's winters maar eens naar Soesterberg gaan, dan zal hij wel anders spreken. De heer Legemaat is 't met zijn col lega weer niet zoo eens en valt meer den heer Foeken bij. De heer Van Eek zegt dat het ver beteren der wegen is voor rekening van het wegenfonds, mag niet als werkver schaffing worden genomen. De heer Foeken die geen voorstander is die waardevermeerdering nu al te disconteeren zegt daarna M. de V. Nog een paar opmerkingen, naar aanleiding van wat door de hee ren Scheffer en Van Eek gezegd is. Als de heer Scheffer zegt dat ik blijkbaar niet bij ben wanneer ik beweer dat het plantsoen te Soesterberg totaal overbodig is, dan merk ik op dat de heer Legemaat zeker ook niet bij is, want die is het geheel met mij eens. Ik blijf zeggen dat Soesterberg een en al natuurschoon is, en een plantsoen ibij het vliegkamp zal het heusch niet mooier maken. Bij den heer Van Eek schijn ik wel heelemaal uit de gratie te zijn, dat hij mij zoo ineens maar in den conserva tieven hoek duwt. Ik dacht dat ik daar nog niet oud genoeg voor was. Of ik minder geschikt wordt om de midden- standsbelangen te verdedigen en dat die beter konden worden toevertrouwd Van Weedeslraat 34>34a Telefoon 23 ZIE ONZE SPECIALE ETALAOE'S ZIE ONZE SPECIALE ETALAOE'S IN GEBREID, TRICOT EN OEMOLTONNEERD Zelfbinders, H. Dassen, Cols, Bretels, Sokhouders IN GEWONE EN LUXE VERPAKKING Prachtige sorteering FANTASIESCHORTJES PRIMA KWALITEITEN EN AFWERKING. Effen met Streepbalk, Marmer, Fantasie, Medaillon TWEE EN DRIEKLEURIG 2-Persoons vanaff 5 90 Effen WEET U 'T dat een zware Deken niet altijd bewijs is van een goede Deken WEET U 'T dat zware wollen Dekens dikwijls zijn vermengd met 5 tot 25 pCt. katoen WEET U 'T dat men het warmst blijft en 't lekkerst slaapt onder zuiver wollen Dekens? WEET U 'T dat U bij ons voor zeer lage prijzen gegarandeerd Wollen Dekens koopt in Cretonne en Satinets. Pracht kwaliteiten, lage prijzen Groote 2-pers. CONCURRENTIE-DEKEN voor f 7.90 Kapokmatrassen en Bedstellen - Ledikanten, Spiraal matrassen - Stoomatrassen - Waschtafels - Wasch- stellen - Nachtkastjes - Tafels - Stoelen - Spiegels Bedkruiken - Vachten - Bedspreien - Hospitaaldoek - Bedlakens - Sloopen - enz. enz. aan den heer van Eek zullen we maar als een vraag laten staan. Maar wat ik niet wil nalaten, dat is den heer Van Eek wijzen op' zijn zeer sterke incon sequenties. De financieele toestand zegt de heer Van Eek is wel niet zoo schit terend, maar het maken van plantsoenen en parken moet toch gebeuren, laten we het dan in werkverschaffing doen. Welnu, als iet wat moet gebeuren, in werkverschaffing gedaan kan worden, wat is er dan tegen om verschillende wegen op te knappen. Dat moet zeer zeker gebeuren, maar de heer Van Eek spreekt daar zijn veto over uit, en dat noem ik zeer inconsequent. Trouwens in het ook door hem verdedigde vierde voorstel, het maken van rioolbuizen enz., m.i. indirect productieve arbeid ligt ook een weerspreking van eigen principe. M. de V. Het spijt mij maar ik kan mijn stem niet geven voor een bedrag van zesduizend gulden voor plantsoen- aanleg. Weth. van Elten betoogt, dat het verbeteren der wegen, zooals de lieer een weg onderhanden genomen worden doé het dan goed, maar dat kost dui zenden en het geld is er niet voor. De heer Endendijk hoopt niet, dat de Weth. zal gaan beweren, dat het geld het vorig jaar aan de wegen be steed weggegooid is. De heer Hilhorst is 't niet met den Weth. eens. Het behoeft geen duizenden te kosten. Het bedrag van f3100.— benoodigd voor materialen voor het Paardegat, kan als zuiver arbeidsloon verwerkt worden. De wegen kunnen wat geegaliseerd en in orde gemaakt. De heer de Koning gehoord de ver schillende opinies stelt voor de objecten onder 1, 2 en 4, uit te voeren en ob ject 3 aan te houden tot bij de begrooting en noemt egaliseeren een breed woord. Er komt meer bij te pas dan een schop en hark. De Voorzitter heeft met evenveel belangstelling als de sprekers de dis cussies gevolgd en zet uiteen hoe de Commissie en B. en W. tot deze ob jecten zijn gekomen. Voorzat de gedachte die werken te laten uitvoeren, waarvan het niet dubieus was, of ze al- of niet productief genoemd kunnen worden. Spr, meent dat voor Soesterberg, dat ook zijn aandeel in de belasting te dragen heeft, wel degelijk iets gedaan mag worden. Ook het laten inrichten van het Paardegat tot wandelpark acht Spr. van groot idieel belang, al laat spr. in het midden, of daar voortaan de muziek tent moet komen. De andere objecten acht spr. eveneens een mooie werkverschaffing. Weth. v. d. Berg ziet er geen heil in om de voordracht weer naar de com missie terug te zenden. Meer dan de helft der leden van den Raad heeft deze voordracht opgemaakt De commissie bestaat uit vier leden plus B. en W. maakt zeven, voegt spr. er ter verdui delijking aan toe. Eenige leden wenschen werkverschaf fing toch wel zooveel mogelijk produc tief te maken. De heer Hilhorst merkt op, dat die werken kunnen uitgevoerd worden, welke anders in een loop van jaren nog niet onderhanden zouden worden genomen, wegens gebrek aan middelen en de belasting zoo laag mogelijk moet blijven in het belang der gemeente. Spr. maakt zich sterk, dat de organisaties zullen begrijpen dat dè gestelde werken nood maatregelen zijn. Weth. v. d. Berg herhaalt, dat een terugzenden naar de Commissie niets zal uitwerken. Critiek uitoefenen is makkelijk, maar geen der leden, met uitzondering van den heer Hilhorst slaagde er in eenig ander werk naar voren te brengen. En voor Spr. zou uitstel veel moeilijkheden geven. Waren er Zaterdag 13 werkloozen, heden-mor gen kwamen cr 30 binnenstappen. Wat moet spr. bij uitstel doen vraagt hij die verder eenigen Commissieleden verwijt dat zij er nu anders over denken. De heer Foeken protesteert er tegen dat een Commissielid in den raad niet tot andere gedachten mag komen. De Voorzitter brengt, nadat nog lang en breed gesproken is geworden over het begrip van al- of niet productief werk en de moeilijkheid van het vinden van geschikten arbeid, het voorstel van B. en W. in stemming Uitslag 6 tegen 6. Voor stemden Mevr. Droste en de heeren van Elten, Van Eek, Besselsen, Scheffer en v. d. Berg. Tegen waren de heeren Foeken, v. d. Breemer, de Koning, Hilhorst, Lege maat en Endendijk. Weth. v. d. Berg constateert, nu de stemmen staken, niets te kunnen uit voeren, en vraagt hoe hij de werkloozen moet helpen. De heer Van Eek vindt het zeer inconsequent, dat twee leden tegen hun eigen voorstel stemden. De heer de Koning noemt dat zeer consequent, het zou zeis zeer stom zijn zijn oordeel niet te wijzigen, nadat men menschen gehoord heeft, die ook hun verstand hebben, en tot ander inzicht kwam. Spr. accepteert die aanmerking van den vorigen spr. niet. Na eenige uitwisseling van gedachten wordt be sloten na afhandeling der agenda, de zitting even te schorsen, om B. en W. met -eon voordracht te komen overeenkomstig de geuite wenschen. 5. Vaststelling van een ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebe- grooting 1926. De heer Foeken bespreekt een post van f 131.70 overschrijding der politie- uitgaven, voor noodzakelijk extra toe zicht door de bij het kampeeren aan de Bosstraat. Spr. verheugt zich, dat maatregelen worden genomen om der gelijk kampeeren te verbieden, dat aan dergelijk onzedelijk gedoe een einde komt. De Voorzitter brengt thans aan orde het adres van het Comité voor het houden van openluchtspelen, verzoeken de de overname van den opstal van het openluchtspeltheater aan de Soesterb. straat, met het voorstel van B. en W. dat afwijzend luidt met het oog op de finant.-omstandigheden der gemeente. Zonder bespreking en stemming con form besloten. (Mr. van Doorne was niet aanwezig). De vergadering wordt thans geschorst Na heropening deelt de Voorzitter mede dat B. en W. voorstellen de punten 1, 2 en 4 van de plannen voor werk verschaffing te doen uitvoeren en in plaats van object sub. 3 verschillende wegen begaanbaar te maken volgens een door B. en W. op te maken plan. Dit voorstel vindt aller instemming behalve van den heer Foeken, die tegen stemde. De daarop gehouden rondvraag doet weinig belangrijks hooren. De heer van Eek betoogt de wen- schelijkheid om bij het ontslaan van los-vast gemeente-personeel de billijk heid te betrachten ten opzichte van hen die reeds jaren los-vastendienst zijn. De heer Besselsen hoopt, dat een regeling der rechtspositie van het per soneel deze klachten zullen wegnemen. Weth. van Elten geeft een bevredig de verklaringaan een onbillijke be jegening wordt niet meer gedacht. De heer Besselsen wijst op onvol doende verlichting van Vinkenweg en Dorresteinweg en de heer Scheffer had gaarne een lichtpunt voor het Post kantoor te Soesterberg en op den Ver lengden Postweg en wijst op de mod derpoelen tegenover den Schoolweg. De vergadering wordt gesloten. Voor a.s. Zondag speelt het 2de elftal een competitie-wedstrijd tegen Blaricum 1! op het terrein aan den Koudhoornweg Het 1ste elftal gaat naar de nieuwe combinatie D.U.C. Duiventerrein te den Dolder om een vriendschappelijke wed strijd te spelen. Vertrek per rijwiel uiter lijk 1 uur van den Koudehoekstraat. Zaterdagmiddag oefenen. Kerk berichten. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Zondag n.tn. 2 uur Soest 1Naarden aan de Socsterb.straat. Aanvang 2 uur. E.S.V.AC. Wegens afkeuring van het terrein van „Sopla" ging de wedstrijd Sopla 1— Esvac I te Amersfoort niet door. Zondag 21 November 1926 SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur (Ringvacalurebeurt) Ds. G. J. v. d. Burgt van Nuenen, wegens ziekte van Ds. Radix van Soesterberg. 's avonds 6 uur Ds. B. N B. Bout hoorn van Zeist. SOEST DIJK Rembrand-tzaal Voorm. 10 uur Ds. R. Bartlema, van Zeist. 's Avonds 6.30 uur Ds. M G. Ger ritsen van AYóort. Woensdag 24 Nov., 's avonds 7 uur (Rembr.zaal), Ds. J. W. P. Ie Roy van Sloterdijk. Collecte voor de „stad zonder Tempel". HEES C h r. School Geen dienst. G e r e f. Kerk Juiianastraat Voorm. 10 uur Cand. K. Bronkema. Nam. half zes Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J v. d. Meulen 's Avonds half zes Cand. K. Bron kema. Christel. Geref. Kerk. Voorm 10 en nam. half 6 Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur Ds. B. Oost hoek. V r ij z. Godsdie nstigen. Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Dr. R. Miedema, van A'foort. Zondag 21 November is aanwezig ADVERTENTIËN Zoo spoedig mogelijk gevraagd, niet beneden 14 jaar. Adres C. VAN EE, Kerkstraat 7, Soest. met PENSION aangeboden, a d. Hoofdstraat. Brieven onder no. 647 Bureau van dit Blad. Een ZILVER ARMBANDHORLOGE, met dito ARMBAND, gaande van Torenstraat naar Middelwijkstraat. De vinder wordt beloond. Adres Middelwijkstraat 7. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig PÜROL Doos 30, Tube 80 ct. Briefjes spelende hierop verkrijgbaar bij BURGEMEESTER GROTHESTR. 6

Soester Courant | 1926 | | pagina 2