Mngiira ieiüMii alle Bann en EliecienzaKen. LA PORTE Co. TURFSTR00ISEL Db F, VOSGT Bouwcrediet beschikbaar. #ü8 r- UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 j iL. 11. tlküSJKHjiilS i 11 j u VLl.'- ;i mSÊ Steanhofstraat5, TeleloonS45 Ruwe Huid m- f GAS Soest Bad en Geiser f75.00 Gasfornuis f 71,00 Willem Relth R^XDICHANDCL ÉS rBESSELSCWl SPOORSTRAAT- SOEST n.V. L. DE RUITER Co's BrandstoffenhandeS Je adres voor Brandstoffen voor alle doeleinden voor TUIN en STAL. 5e Jaargang No. 46 Gecontroleerde oplaag te samen 6500 exemplaren. Vrijdag 26 November :326 Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat II - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baaro: Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baamsche Koerier worden bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soesterberg, Soest- duinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 In een stroomende regen werd Zaterdagmiddag j.1. de gedenksteen onthuld in het huis van Jan Steen te Warmond. Hierbij een -|pto van den gedenksteen. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BUROEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERWG FOTO-ARTIKELEN OVER ZONDAGSRUST II. Waar we ons eerste artikel eindigden met te wijzen op de bevolking van gevangenis sen en krankzinnigen-gestichten, moeten we daar thans nog iets aan toevoegen. Het heele leven is door de uitvindingen van stoom en techniek als ondersteboven ge keerd. Alles gaat in haast. Zie in een groote stad het dooreenkrioe- len van de duizenden, den heelen langen dag en nog een stuk van den nacht er aan pas send. Hoor het krankzinnig lawaai door ge toeter van auto's, gebel en geraas van trams, gedaver van wagens en geef u rekenschap, hoe zenuwsloopend zulks is. Denk u in in het zakenleven, waar courant en post op gezette tijden moeten afgewerkt, maar waar tusschen in telkens door telegraaf, telefoon, radio, veranderingen worden ges- seind en medegedeeld, andere berichten ge geven, nieuwe gezichtspunten geopend, die den arbeid van soms heel een dag ongedaan maakt, wat dan weer in koortsachtigen haast moet worden ingehaald. Zoo gaat het leven van mannen van zaken in de groote steden in eindelooze gejaagdheid voorbij, niet maar eens een enkele dag, maar jaar uit jaar in. Men is toen een tijdlang bevrediging gaan zoeken in bedwelming van drank, maar om dat dit nog verder van huis bracht, liet men het weer los en zocht veeleer z'n heil in het vermijden van wijn en drank. Toen wierp men zich op de sport. Die zou redding brengen. Rijwiel, auto, motor, de vliegmachine, ook zij hebben de rust in het leven niet ver hoogd. Veeleer is de onrust door de sport verergerd. Ons zenuwleven kan al die prikkeling niet doorstaan, 't Raakt achterop. En wie zal de duizenden tellen, die vruchteloos zoeken naar rust, naar een handvol rust. Men moet ook niet vergeten, dat deze ze nuwachtigheid, deze prikkelbaarheid der ze nuwen, door de generatie in de geslachten toeneemt. De wetenschap leert ons, dat een kind geboren uit ouders, die reeds slachtoffers van hooge zenuwspanning waren, in aan leg weer veel gevoeliger daarvoor is, zoodat enkele geslachten verder geprikkeldheid van het leven een onrustbarende hoogte berei ken zal. Een Fransch schrijver voorspelde dan ook reeds, dat het eind zal zijn, dat de wereld enkel door waanzinnigen bewoond zal wezen. Welk een schrikbeeld. Is het wonder, dat de menschheid naar middelen omziet ter bekoming van rust. Men trachtte voorheen de onrust, welke de volken benauwde te bedwingen, door ge weldige bewapeningen. Eilacie, het roofde de rust, en de pas ge voerde verschrikkelijke wereldoorlog is daar, om zulks tastbaar te bewijzen. Nu heeft men de bakens verzet en zoekt men z'n heil en z'n rust in ontwapening. En men houdt vergaderingen, conferenties, con gressen en meetings, waar tienduizenden hun weinige rust aan offeren. Maar 't kan niet uitblijven, het begeerde doel wijkt hoe lan ger zoo meer weg en vervaagt, en straks zullen de menschen, de duizenden, als ze hun idealen zien vervluchtigen en wegwijken als een nevel, het onbehagelijke gevoel heb ben van een overprikkeld mensch en vloe ken en foeteren en afgeven op een samen leving, die hun geen rust geeft en per saldo naar de wapens doet grijpen om zich zelf en anderen te treffen. Want alle ontwapenings geroep en alle ontwapenings-conferenties en meetings ten spijt, zal de oorlog z'n slacht offers blijven eischen. De H. Schrift voor spelt het ons en zegt, dat de tijden hoe lan ger zoo onrustiger zullen worden, tenzij dan, dat de tnenschen die rust zoeken, waar die in der waarheid te vinden is. Rust en berusting, dat is het wat de mensch noodig heeft om niet te verwilderen. Maar ook weer niet in verkeerden geest uitge legd. Want nooit zullen christenen berusten in iets, dat met satanische bedoeling hen wordt opgedrongen; ook nooit in wat met goede bedoeling wordt aangeprezen, maar in 't eind tegen het christelijk beginsel over staat. Als we nu dus zeggen, dat ook de Zon dagsrust een schakel is in de noodzakelijke rustperioden, welke den menschen gegeven is bij scheppingsordinantie, dan moeten de lezers dat niet verwarren met Zondagshei liging. Want zoo zeker als het bevorderen van Zondagsrust op den weg der overheid ligt, zoo ver ligt de Zondagsheiliging er van af. Wel tracht men in pers en vergadering de eenvoudige menschen wijs te maken, dat Zondagsrust maar als een aanloopje be schouwd wordt, om straks dwingende Zon- dagsheiKgi.ig Joo» U- o-itTuud voor te schrijven, maar dat is een praatje voor de vaak. Gebrek aan argumenten. Er wordt dan een verhaal opgehangen, dat eerst de absolute Zondagsrust wordt inge voerd en daarna zou dan een gebod komen, dat ieder verplicht is naar een kerk te gaan, terwijl er straks nog een bepaalde kerk wordt aangewezen, waar men dan alleen maar te recht kan. Wie zulke praatjes in de 20e eeuw nog rondstrooid, is een lasteraar en wie ze ge loofd is achterlijk. De christelijke partijen verlangen, dat de overheid van het terrein der Zondagsheili ging hare handen afhoudt. Met de Zondagsrust is het anders gesteld. Die heeft de overheid te bevorderen waar zij kan. Voor ons christenen, omdat de overheid dienaresse Gods is, die naar Gods ordinan tiën heeft te regeeren en alle beletselen heeft weg te nemen, die het openbare leven aan Zondagsrust in den weg stelt. Voor ons als staatsburgers, omdat wij even veel rechten hebben op rust als andere men schen. Wanneer nu die andere menschen met alle geweld middelen of met goede bedoelingen die rust verstoren, is de overheid geroepen en verplicht, bij de wet te verbieden alles wat die rust schaden kan. En voor ons als menschen, omdat rust op vaste tijden voor ons leven onontbeer lijk i-s. Zijn er dus, die dat niet inzien, dan is de overheid gehouden het maatschappelijk leven te beschermen en voor ondergang te behoeden, door met gepaste middelen en maatregelen alles wat die noodzakelijke rust verstoord, te beteugelen of te verbieden. Makelaar - Taxateur Bi) het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen KERKBERÏCHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk) Ds. B. Kleijwegt, van Woudenberg. (Ringvacaturebeurt). 's Avonds 6 uur (Kerk) geen dienst. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Prof. Dr. J. A. Cramer, Hoogleeraar te Utrecht. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. Voorm. 10 uur (Chr. school Hees), Ds. K. W. Vethake, van Utrecht. Donderdag 2 December, 's avonds 7 uur, (Rembrandtzaal), Ds. S. Goverts, van Ol- denbroek. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uui Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Chr. Geref. Kerk- Voormiddag 10 uur en nam. 5.30 uur Ds. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur Ds. Oosthoek. Vereenlging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. W. J. M. Baar, van Alkmaar. Maandag 29 Nov., 's avonds 8 uur, kleine zaal: Causerie van den Heer Fred. Breek- veldt over: Het kerkorgel en zijn bouw. Toegang vrij voor leden en belangstellen den. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur te Den Dokter, Ds. Stam van Rotterdam. Voorm. 10 uur te Huis ter Heide Ds. Panne bakker, van Amersfoort. Nam. 6 uur in de Chr. School te Soes berg de Eerw. Heer v. d. Heuvel, van Amers foort. BAARN BANKIERS SOEST - BUSSUM In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.— per jaar en hooger. BAARN Ned. Herv. Kerk. voórrri.' uur Ds. i. Kievit. Nam. 6 uur Ds. Adriani. Heilig Avondmaal. Woensdagavond, 7 Dec., 7 uur, Ds. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Woensdagavond 7 uur, Ds. Timmer, van Ermelo. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. Chr. Geref. Kerk (Nassauïaan). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. I<. Groen. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 28 Nov., voorm. 10.30 uur, Ds. J. M. Erkelens, van Amersfoort. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsmeeting. 's Avonds 8 uur verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur openbare samen komst. Donderdagavond 8 uur heiligingsmeeting. Allen geleid door Ensigne Venus. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur, Ds. K. H. Boersema, van Leiden. 's Avonds 7 uur Jongerenkerk Ds. L. R. v. d. Broek, van Berken woud e. Ned. Luthersch Genootschap voor In- er Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 28 November, voorm. 10.30 uur, Aula Lyceum, Vondellaan, Ds. L. Schutte, van Amsterdam. 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum. Geref. Kerk buiten het Synodaal Verband. Voorm. 10 uur Ds. E. E. Smelik, van Tien hoven. Doopsbediening. Nam. 5 uur Ds. E. L. Smelik, van Tient- hoven. De diensten worden gehouden in het ge bouw ,,Baarnsch Mannenkoor", in de Eem- straat. per waardoor spaarders en beleggers meer dai, tweemaal getierceerd zijn. Ja, men heeft het kunnen gadeslaan in eigm land en in eigen nabijheid. I n toch, als men nu de jammerklachten hO'.rt, die de verschillende bladen en com- mi\,iën aanheffen, dan zou men tot de con- clu.ïe moeten komen, dat een hooge valuta vetl verschrikkelijker is voor een land» dan inffoüe. /Ten moet er echter rekening mee houden, wie het zeggen. En dan zijn er allereerst de bankiers. Vol- gei.;i een oud-minister van finantiën van Fn.'nkrijk, zijn alle bankiers in alle landen vo< inflatie. Ze weten wel, dat daardoor he- grootste deel van het eigen volk uitge legd wordt, maar voor hen zijn het dan' gu-yen tijden. 41 daarom kon die ex-minister begrijpen, daK ze voor inflatie waren en begreep hij, da ze nu ook jammeren, omdat de franc om, oog gaat. ij zouden evenwel zeggen, dat Ford nog zor ongelijk niet gehad heeft, toen hij zei, dai hij nooit wat met een bankier te maken wil hebben, want velen er van zijn parasieten in en handel, veelal belemmeren ze den han delj| zoo zeide hij ongeveer. n als die menschen (zooals nu wel blijkt in Frankrijk en ook uit de openhartige uit spraak van dien ex-minister van Finantiën), zoo voor inflatie zijn, omdat het dan voor hu») zulke beste tijden zijn, dan zijn ze even- alsjdat andere soort, dat juicht en danst als er oorlog is, omdat ze dan hun lusten kunnen boïvieren en op de slagvelden kunnen rooven en j plunderen. Hoe noemt men zulke indi- vidpeen bok weer. G ja Slagveld-hyena's van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Door 30. Tube 80 cent RUROL KRONIEK VAN DE WEEK ïjen eigenaardige uitverkoop is er voor eerjigen tijd gehouden in een Museum te Mcjskou. haar bevonden zich al geruim en tijd een greute partij schilderijen, die uit allerlei hu: en en ka steel en gehaald waren en zoolang stolden opgeborgen in het Historisch Mu- seu n te Moskou. De inhoud dier kisten was nie. geïnventariseerd en niemand wist aan- vaikelijk, wat er in zat. Voor een paar jaar evenwel, werden ze do< r den directeur geopend en een voorloo- pigi onderzoek naar den inhoud ingesteld. Als gevolg van dat onderzoek meldde de direc- teui- aan het al-Russische Museum-bestuur, yich in de magazijnen van het Museum r-v:' roru bevonden en hij vroeg machtiging, die rom mel te verkoop en. Hij verkreeg die machtiging en zoo is in dat tijdsverloop een groot aantal schilde rijen, tegen belachelijke prijzen verkocht. Doeken van Rafael werden verkocht van 3 tot 30 Roebel en werken van Russische meesters tegen 5—10 kopeken per stuk. Vooral dit laatste maakt de zaak ingewik keld, want die Russische meesters zijn zeker bij den directeur wel bekend geweest. Daar komt nog bij, dat die directeur voor hij tot den verkoop overging, een commissie benoemd heeft, van experts (kunstschilders, antiquairs enz.), die de schilderijen getaxeerd hebben op de waarde, of ongeveer de waarde waarvoor ze verkocht zijn. De heele commissie, directeur en museum beambten zijn thans gearresteerd en zullen zich moeten verantwoorden. Die zullen wel moeten „brommen". 't Is zoo erg niet. Welke voordeel en heeft Nederland nu eigenlijk wel van het tractaat met België? De voorstanders hebben zich uitgesloofd om die uit te diepen uit het Verdrag. Maar 't is een poovere optocht. Toen hebben ze geprobeerd, de voordeelen van België te ver kleinen (niet in waarheid, was dat maar waar), maar in woorden. En dat is ook niet gelukt. Om nu onze lezers nog eens te her inneren, schrijven we hier nog zoo maar en kele zaken af, die ons voor den geest komen. Nederland moet zorgen, dat de Schelde voldoet, nu en in de toekomst, aan de hoog ste eischen van de scheepvaart op Antwerpen. Het moet, zoo noodig 15 millioen kubieke meter zand wegbaggeren in 20 jaren en dat zelf betalen. Moet er nog meer weggebaggerd worden, dan zal daarover en over de beta ling onderhandeld worden. (Voorheen moest België daar zelf voor zorgen, maar moest voor alle werken toe stemming vragen aan de Nederlandsche re geering. De kosten waren toen alle voor België). -A» r.; '.vil&j>. !%'"V £rt>: Vrijdag j.1. herdacht de Ned. Bond van Steendrukkerijen zijn 25-jarig bestaan. Ter gelegen heid hiervan werd ook een bezoek gebracht aaii de papierfabriek v. Gelder Zonen te Velzen.- LAANSTRAAT 8AARN TELEF. 79 Krokodillen-tranen. Hyena's en landhaaien. Ook experts. Uitver koop. Brommers, 't Is zoo erg niet. Een lange optocht. Een reuzentrap. De Fransche franc is bezig te herstellen. Hij loopt voortdurend omhoog. Nu zou men zeggen, dat men daarover in Frankrijk wel verheugd zou zijn. Men heeft vandaar toch ook de ellende kunnen waarnemen, die de waardevermindering van het geld in Duitschland te weeg bracht. Men kan weten, dat het in België net zoo Te Havelte is in den ouderdom van 82 jaar is gegaan, dat tenslotte de Belgische regee- overleden de oud-commissaris der Koningin ring, de franc gestabiliseerd heeft op een»in Drente, de Heer Mr. J. Linthorst Homan. Nederland verplicht zich, de scheepvaart- belangen vóór te laten gaan, boven de oever- belangen van het eigen land. Indien het voor de scheepvaart op Ant werpen gewenscht is, zal Nederland zelfs de dijken en polders moeten doorsteken. Goeie morgen, buurman. Mocht op de een of andere wijze de Schelr d<e als zeeweg onklaar raken, dan moet Ne derland zorgen voor een anderen uitweg van Antwerpen naar zee, 'k Weet nog een mooi artikel voor dat verdrag: Mocht op de een of andere ma nier de maan onklaar raken als hemellichaam, dan moeten die domme Hollanders zorgVn voor 'n ander lichie. Nederland neemt op zich voor de beton ning en verlichting te zorgen op de Schelde voor zoover deze 'Nederlandsch grondgebied :-3 - e:i - :r. >et dót zelf be':o (De oude regeling was, dat Nederland er voor zorgde, maar dat België 't betaalde). Nederland doet afstand van z'n recht, om op de Schelde, schepen, die in doorvaart zijn, aan te houden. Nederland geeft toe stemming, dat op de Schelde zich Belgische oorlogschepen mogen bevinden. (Voorheen was de Schelde voor alle andere oorlogsche pen dan Nederlandsche gesloten). Minister Van Karnebeek verdedigde deze bepaling met te zeggen, dat Nederland dit i gerust kon toestaan, want België had in het geheel geen oorlogschepen. De logica ontgaat ons, want als hij toch geen schepen heeft, waarvoor is dan de ver gunning noodig? Nederland verplicht zich tot medewerking tot het .graven van een kanaal LuikMaas tricht en draagt het zijne bij in de kosten. Nederland verplicht zich mede te werken aan een kanaal AntwerpenRuhrort, dwars door Limburg heen en de kosten van eigen traject te betalen. Nederland verplicht zich tot het graven van een kanaal AntwerpenMoerdijk, dat ge schikt is voor de grootste lichters en aken en wel zoo, dat drie sleepen ongehinderd el kaar kunnen passeëren. Nederland draagt daarin zijn aandeel in de kosten bij, maar zorgt voor verlichting langs het kanaal en natuurlijk bij sterke vorst voor ijsbrekers om het vaarwater open te houden. Mocht over een der bepalingen in het verdrag, verschil van meening heerschen, dan beslist een com missie voor de helft uit Belgen en voor de andere helft uit Hollanders, maar de voor zitter wordt benoemd door den koning van Spanje of de koning van Denemarken. Dan zijn er nog wat kleinigheden, zooals de loodsgelden, die voor Antwerpen nooit hooger mogen zijn dan voor Rotterdam, enz. En dat verdrag geldt niet voor 4 of 5 jaar of voor 25 of 30 jaar, dan zou men nog kunnen zeggen, nu ja, als 't dan in dien tijd niet gaat kunnen we weer zien; maar dit ver drag is een altijd durend verdrag, dat is niet op te zeggen of te wijzigen door ons land. Met recht en reden kan er dan ook gezegd worden: Als de Eerste Kamer dit verdrag nu ook aanneemt, heeft ons land een reuzen strop. Maar we verwachten van de Eerste Kamer, dat zij de fout van de Tweede Ka mer herstellen zal. vies, gehoord de besprekingen, niet is aan genomen, want dan zou er misschien een oplossing zijn gevonden, die meer algemeen bevredigd had. Nu werd wel met op één- na algemeene stemmen het nadere voorstel van B. en W. aangenomen, maar niet van veeier harte, zoo als bleek uit de wijze,-waarop het „voor" werd uitgesproken; doch men vreesde ze ker weer in het moeras' te geraken zooals even te voren en toch zulleu- sommigen nu reeds spijt hebben. Nu moeten de inzenders niet denken, dat hun beschouwing de eenig juiste is; daarvoor oordeelen zij te oppervlakkig, zonder kennis van zaken. Er zijn enkele moeilijkheden, waarmede het publiek geen rekening houdt en zoodoende is het vrij gemakkelijk aanmerkingen te ma ken. Enkele van die moeilijkheden willen wij even aanstippen. ALtES OP RA1ICGIHIH) IN EN OM DE RAADSZAAL Ingezonden stukken* Blijkens de verschillende ingezonden stuk ken, die bij de redactie inkwamen, is er nog al belangstelling voor het behandelde in de beide laatste raadsvergaderingen; inzonder heid geldt dat de punten gas en werkt verschaffing en van dit laatste vooral de uit te voeren werken. Jammer is, dat de inzenders veelal te per soonlijk - worden, waardoor plaatsing minder gewenscht wordt geacht. Ook verdient het aanbeveling om ingezonden stukken te on derteekenen, wat enkelen niet deden. In 't algemeen is men tegen het maken van plantsoentjes en vóór het in orde maken van wegen. Ook in den raad was een sterke strooming in die richting, waarvan de heer Hilhorst de woordvoerder was; jammer is, dat het voor stel Endendijk om de zaak weer te stellen in handen der commissie, voor nader ad- Stuurlui aan wal. Natuurlijk is er iii een plaats als Soest over vloedig arbeid, arbeid, die op zichzelf of nuttig of noodig genoemd kan worden. En zoodra het eigenbelang der inwoners aan een bepaalde weg er mede gediend is, heeft men er zeker geen bezwaar tegen, dat een weg wordt verhard, of verlichting wordt aangebracht en buizen voor gas worden ge legd, enz. Voor dat speciale geval wordt de belasting op dat oogenblik er niet tegen over gesteld als „het" onoverkomelijk be zwaar. Is het een werk verder af gelegen!, dan beschouwt men dat geheel anders. Dwingen de omstandigheden dat er toch geld beschikbaar moet gesteld worden, bijv. voor werkverschaffing, dan weet iéder, wat er niet moet gebeuren, weinigen wat er wel voor in aanmerking komt. Blijkens de ingezonden stukken preekt ieder voor eigen parochie en is de wereld beperkt tot de eigen omgeving. De Soesterbergers zien alleen wat daar nog hapert en in Soest rijkt de blik niet over den berg heen. Boven dien vergeten haast allen, dat bij werkver schaffing altijd een kleinzielige vrees is voor wat men noemt NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 Vraagt onze Parel cokes en Viertjes. Productieve arbeid. Een van de kwesties bij werkverschaffing is altoos: Wat is productieve arbeid en moei lijk is het om de juiste grens te bepalen.». De heer De Koning weet het heel mooi te zeggen: Werkverschaffingsarbeid moet zoq productief mogelijk zijn, natuurlijk zegt iedereen, maar wat valt nu onder „werkver schaffingsarbeid". in het algemeen kan men productieve arbeid noemen, die arbeid, die in een of anderen vorm, direct aanwijsbare winst pro duceert. Een voorbeeld, dat voor ieder dui delijk spreekt, is het volgende; Een terrein

Soester Courant | 1926 | | pagina 2