loiiiiiure» r. mi 3ÜCL wm* GAS Soest f ■mms UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestri at 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN Boekhandel - Telefoon 139 Steenhofstraat5, TelefoonS45 Bouwcrediet beschikbaar. BERICHT NIEUWJAARSGROETEN 50 GENT. DE EERSTE GOOISCHE HULPBANK Willem Reith 5e Jaargang No. SI Vrijdag 24 December 1926 Gecontroleerde oplaag Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat 11 - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergRademakerstraat 15. De Christelijke bladen het ,,Soester Nieuwsblad" en „De Baamsche Koerier" worden bezorgd te Baam, Soest, Soestdijk, Soesterberg, Soest- duinen en Lage en Hooge Vuursche. Zaterdag j.1. werd in het Stedelijk Museum te Amsterdam de kunsttentoonstelling van de Ver. „St. Lucas" geopend. Op onze foto v.l.n.r.: Krabbé, Lizzijn Ansingh, Breeman, Prins, Smout, Jurres, Gerder, Schaap, Mevr. Roëll, Jhr. Roëll, Mej. A. v. d. Bergh, Mevrouw Pieters. KERSTLIED O, Wat zon is komen dalen in den inaagdelijken schoot, Ziet, hoe schijnt ze met heur stralen Alle glansen dof en dood. Ai, hoe schijnt dit Hemelsch Kind, Aller zielen licht en hoeder, Zon en maan en sterren blind, Uit den schoot der zuiv're moeder. Engelen, daalt van 't paradijs, Zingt den Hemel eer en prijs, En met vree de harten kroont, Daar een goede wil in woont. Ai, Hoe staart een waardige oude achter deze maagd op 't pand, dat de hemel hem vertrouwde, dat de kroon der ootmoed spant. Salomon, vol majesteit, rijk van diamanten stralen, mag het in zijn heerlijkheid, bij Gods needrigheid niet halen. Engelen, daalt van 't paradijs, Zingt den Hemel eer en prijs, En met vree de harten kroont, Daar een goede wil in woont. Komt, gij koningin en heeren, ii hier spieg'len in dit licht, Jezus zal u ootmoed leeren, Die zijn hof in stallen sticht. Ziet den moeder, ziet den Zoon, Kust de windsels, kust de doeken, buigt uw hoofden, buigt uw kroon, zwijgt vernuftigen en kloeken. Engelen, daalt van 't paradijs, Zingt den Hemel eer en prijs, En met vree de harten kroont, Daar een goede wil in woont. VONDEL. Makelaar - Taxateur Bi) het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen Met het oog op het a.s. Kerstfeest ver schijnt ons blad ditmaal vervroegd. Ook ons nummer in de volgende week zal, m|et het oog op Nieuwjaar één dag ver vroegd worden uitgegeven. In dit nummer zal gelegenheid zijn tot het plaatsen van tegen den prijs van Deze Nieuwjaarsgroeten, alsmede de ad- vertentie's, worden tot Donderdagmiddag aangenomen. DE UITGEVER, KERKBER1CHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur (Kerk), (Ring Vacature beurt), Ds. J. H. Gunning, van De Vuursche. 's Avonds 7 uur (Kerk), Lithurgische Wij. dingsdienst. Voorganger Ds. E. Reeser, van Hoogland. Huurders van plaatsen hebben daarop recht tot 10 minuten voor 7. Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Dr. G. P. Marang, van Utrecht. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. R. Bartlema, van Zeist. Tweede Kerstdag Voorm. 10.30 uur (Kerk), Dr. J. P. Bee- rens, van Utrecht. 's Avonds geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Ds. R. Bartlema, van Zeist. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. J. Goslinga, van Utrecht. Dinsdag 28 Dec., 's avonds 7 uur (Rem^ brandtzaal), Ds. J. D. van Hof, van Wilnis. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Eerste Kerstdag Tl.H. Missen voorm. 4 uur, 7 uur en 0 uur. Tweede Kerstdag Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uuf Hoogmis. Parochie Maria Onbev! Ontv. Eerste Kerstdag H.H. Missen voorm. te 4 uur en 9 uur. Tweede Kerstdag Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. J. G. Meijnen, van Baarn. Nam. 5.30 uur Ds. F. A. den Boeft, van Amersfoort. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.3Ó uur Ds. B. Alkema. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur de heer v. Sijs, Hulppre diker te Amersfoort. Nam. 3.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Chr. Geref. Kerk. Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Ds. B. Oosthoek. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Ds. B, Oosthoek. 5 Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Tweede Kerstdag Voorm. 10.30 uur Ds. H. H. Dorgelo, van Naarden. Kerstliederen door het dubbel-mannenkwar- tet „Onder Ons", te Baarn. Collecte voor het Godsdienstonderwijs. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Eerste Kerstdag Nam. 2 uur Ds. v. d. Berg, van Amersfoort. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur, Ds. Gerritsen, van A'foort. Nam. 6 uur in de Christel. School te Soesterbdfg de Eerw. heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Eerste Kerstdag Veorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. Adriani. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Collecte voor Kinderzorg. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Eerste Kerstdag 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur en narn. 6 'uur Ds. J. G. Meijnen. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen, van Soest. Nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Geref. Kerk. in het Hersteld Kerkverband (Eerste Kerstdag gebouw Weteringstr.) Voorm. 10.15 uur Dr. C. Koppenaal, van Zandvoort. Tweede Kerstdag (Gebouw Eemstr. Baarnsch Mannenkoor) Voorm. 10 uur Leesdienst. Nam. 5 uur Ds. W. E. van Duin, van Haar lemmermeer. Roomsch Katholieke Kerk. Eerste Kerstdag H.H. Missen voorm. te 4 uur, 7 uur en 9. uur. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 VAART WEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDBETEGS3 OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10-1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG AVOND VAN 7-8 UUR. Tweede Kerstdag Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. Chr. Geref. Kerk (Nassauhian). Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur en nam'.. 6 uur Ds. K. Groen. Tweede Kerstdag Voorm. 10 uur en nam'. 6 uur Ds. K. Groen. Doopsgezinde Gemeente. Tweede Kerstdag Voorm. 10.30 uur Ds. F. Kuiper, van Amersfoort. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Eerste Kerstag. Voorm. 6 uur Kerstbidstond. Voorm. 10 uur Heiligingssamenkomst. Nam. 3 uur J. L.-demonstratie. Nam. 8 uur Verlossingssamenkomst. Tweede Kerstag. Voorm. 10 uur Heiligingssamenkomst. Voorm. 7 uur Bidstond. Voorm. 10 uur heiligingsdienst. Nam. 3 uur verblijdingssamenkomst. Nam. 8 uur Verlossingssamenkomst. Allen geleid door Envoy Mijzen, a Utrecht. Woensdag- en Donderdagavond 8 uur bij zondere samenkomst. Protestanten Bond. Eerste Kerstdag Ds. H. H. Dorgelo, te Naarden. Tweede Kerstdag Nam. 2.30 uur Mej. S. Kütsch Loyenga, van Baarn. 's Middags 2.30 uur Kerstfeest van de leer lingen der Zondagsschool, onder leiding van Dc. W, j. Wcgcrif, tc Utrecht. - Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Hedenavond (Vrijdag) 7 uur, Nutsgebouw Penstraat, Kerstfeest der Zondagsschool Eerste Kerstdag Voorm. 10.30 uur Aula Lvceum Vondel laan, Prof. J. Loosjes, van Amsterdam. Li turgische dienst. Dameskoor. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Eerste Kerstdag Voorm. 9.30 uur de heer Van Stekelen burg, van Utrecht. 's Avonds geen dienst. Tweede Kerstdag Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur Ds. Gunning. Mijnhardt's HOESTTABLETTEN tegen hoest en verkoudheid. Bij Apoth. en Drog. Doos inzicht zelfs bezuiniging gezocht, waar zy beter achterwege had kunnen blijven. Vy; 'hopen deze gevallen straks nader te noe- m :n. Wat wij echter bedoelen met den ruimeren oézet dezer begrooting, is dit, dat enkele b^ ïauwende posten, die den gewonen d.y.-nst van vorige jaren drukten, thans zoo- w t geheel zijn vervallen en weer uitgezien kt'ii worden naar vervulling van behoeften, dy eigenlijk reeds te lang waren opgeschort. pe riem was vooral voor enkele gedeel te', van het gemeentelijk leven wat al te st ak aangehaald geweest. De wethouder van o: -nbare werken zat dikwijls danig in de wde klachten over slecht onderhouden w/gen, enz., waren niet van de lucht. opzicht vooral toont de begrooting ■szVV ruimte, welke wij niet hadden verwacht, er, tegen enkele onderdeden waarvan mis- sc.iien nog wel eenig verzet zal rijzen, v/oordat wij echter de onderdeden der bijgrooting en de voorstellen, welke B. en Vil ter tafel brengen, bezien, gelooven wij g<- ed te doen onzen lezers eerst in te lichten or.trent hoofdstuk Xll der begrooting, de belastingen. Wij zouden daaromtrent zeer kort kun ne zijn met te zeggen: „de zaak wordt op de:i ouden voet voortgezet". Met andere W'orden, de belastingen blijven gelijk aan het ni haast afgeloopen jaar. Wij zullen de laatste zijn om dit als van geringe beteekenis voor te stellen. Zeker daar zija enkele gemeenten in ons land. waar verlaging der inkomstenbelasting mogelijk bleekin verreweg de meeste gemeenten van ee iigen omvang behoort dit ideaal nog tot he( rijk der droom en en in schier alle groote steden is het passen en meten en niet sluiten. bi zooverre zijn wij dus niet ondankbaar, dat er bij het doen van grootere, al zijn het dan ook dringende uitgaven, redelijke verwachting is, dat verhooging van belas' ting" niet op het program schijnt te staan Waar de belastingfactor eerst in Mei 1927 wordt vastgesteld, wordt thans daarover nog gejm beslissing genomen. De becijfering in dej memorie van toelichting geeft echter wel zekerheid, dat deze verwachting niet zal wor de beschaamd. 'ICat ons echter wel teleurstelt is de ha'dhaving van de straat, of wegbelasting^ die onder hoofdstuk VI, openbare werken wr jdt verantwoord. ,'eleurstellend hierom, wijl deze belasting he|ft moeten dienen om de tekorten van Werkzaamheden Olympisch Stadion te Amsterdam. Zouden onze kampioenen in 1928 óók zoo kalm over de baan loopen? GEMEENTE-BEGROOTING 1927 De vorige week gaven wij de cijfers. In een kort overzicht willen wij nu enkele van de belangrijkste zaken even bezien. Al dadelijk kan dan worden opgemerkt, dat deze begrooting een eenigszins ruimer karakter heeft, dan hare voorgangers van de laatste jaren. Reeds vanaf 1920 moest regelmatig het snoeimes worden gehanteerd en vele begee- renswaardige dingen worden afgesneden, die, hoe gewenscht ook, geheel of tot later moes ten worden uitgesteld. Hiermede zij in het geheel niet gezegd, dat deze begrooting niet in het teeken der be* zuiniging zou staan; integendeel hier en daar, is het dan slechts een enkele maal, is naar Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Laren, dat Maandagavond officieel in ge bruik is genomen. X%L'yifiren te voorkomen en daarna zou worden ingetrokken óf dienen zou ter ver mindering der inkomstenbelasting. Deze tekorten, ontstaan door de sterk ver minderde opbrengst der inkomstenbelasting, waardoor nu vooral de groote steden zoo in de moeiten zitten en de maatregelen, die moesten genomen worden om de verzuimde splitsing dezer baten naar de opvolgende dienstjaren over te boeken, zijn nu over wonnen. Moest op de begrooting 1926 nog een be drag van 35 duizend gulden in uitgaaf wor den gebracht voor het diensfjaar 1925, om deze gaten te stoppen, in deze begrooting behoefden daarvoor geen gelden meer te worden gereserveerd en kon zij hierdoor aan vangen met een batig slot der rekening '25 van bijna 5 duizend gulden. In aanmerking nemende, dat de begroo' ting 1926 begon met een batig slot van f8000.komt aan deze begrooting in wer kelijkheid een bedrag van rond 32 mille ten goede. De opbrengst der wegbel. wordt geraamd op f 26000.—, waaruit wij de gevolgtrekking mogen maken, dat wij over 1927, gezien nog enkele hooger geraamde ontvangsten;, minstens 60 mille meerdere uitgaven heb ben, als enkele jaren geleden. Men versta ons wel. Wij bedoelen geen verwijt. Een sluitende begrooting, zonder vermeerdering van lasten, is in deze jaren geen kleine zaak. Niettemin stelt het ons toch te leur, dat uit de memorie van toe lichting op de ingediende begrooting ner gens blijkt, dat een poging is gewaagd om deze onsympathieke belasting kwijt te raken. De opbrengst der grondlasten wordt f 2000.die der opcenten op de personeele belasting f3000.der inkomstenbelasting f6600.— en der hondenbelasting f1000. hooger geraamd, alles becijferd naar de laatst bekende kohieren, tezamen rond f12000.—. Wij geven deze cijfers nu verder zonder commentaar, zij 'stellen ons echter in het gelijk als wij in den aanvang zeiden, dat de begrooting 1927 een eenigszins ruimer ka rakter vertoont. Bij de bespreking der uit gaven komen we op een en ander terug. Gemeente-begrooting. Voordat wij onze aandacht geven aan de i,,Uitgaven" in deze begrooting, willen wij eerst een der voorstellen van B. en W. tot vermeerdering van „Ontvangsten" nader be zien. Zooals wij reeds hierboven opmerkten, is deze begrooting aan den ruimen kant. zoodai reeds daaruit mag worden afgeleid, dat het college van B. en W. de mogelijkheid aanr wezig achten, zonder buitengewone maat regelen de uitgaven te dekken uit de ont vangsten. Dit blijkt dan ook juist te zijn, behalve ten aanzien van één punt. Het pensioenver- haal op de salarissen en loonen van ambte naren en werklieden in vasten en los-vasten djenst, wenscht dit college nog verder te ver- hoogen, dan reeds in 1925 werd besloten. Voor zoover wij konden nagaan, gaan deze wenschen nog niet verder, dan een voorstel aan den Raad en zijn de eventueele baten, bij aanneming van dit voorstel, nog niet in de begrooting verwerkt. In Maart 1926 besloot de Raad tot ver haal van de pensioenlasten op de salarissen van gemeente-personeel tot een bijdrage van 5,5 pCt. van den pensioengrondslag. Thans stelt het college voor 8,5 pCt. te doen inhouden. Wij stellen op den voorgrond geen be zwaar te hebben, indien de gemeente-finan ciën zulks noodzakelijk eischen en de loonen overigens op peil zijn, tegen een gedeeltelijk verhaal van de pensioenlasten, hoe groot voorstander wij ook zijn van het ideaal van premie-vrij pensioen. Gaat het om een beslissing tusschen de vraag „een rieele loonsverlaging of pensioen- verhaal, dan kiezen we uit zakelijk belang het laatste. Nu echter ten vorige jare besloten werd tot verhaal van 5,5 pCt., kunnen wij niet inzien, welke rechtsgeldige motieven thans kunnen worden aangevoerd, deze bijdragen tot 8,5 pCt. op te voeren. Er behoort zeker heid te zijn van eenige vastheid in de loon politiek. Alleen dan, als overtuigend bleek, dat de gemeente.financiën een hernieuwd of fer van het gemeente-personeel onafwijsbaar '/acfste-ldeji, zouden wi' een d&r-reF'kèn maat regel willen verdedigen. Bovendien, en wij verwijzen hiervoor naar het pas verschenen artikel in „De Telegraaf" van de hand van Mr. A. R. Zimmerman, zijn het juist naast de klasse der middenstanders, de personen met middelmatige vaste inko mens, die het meest van den duren levens' standaard te lijden hebben. Bij andere gemeenten vergeleken zijn de loonen van het gemeente-personeel aan den lagen kant en uit deze begrooting is zulk een nieuw offer niet te rechtvaardigen. Wij gelooven niet, dat het voorstel kans van slagen heeft. Wij meenen hiermede aan de afdeeling Ontvangsten" voldoende aandacht te heb ben geschonken. Een bespreking van hoofd stuk VII der begrooting „opbrengst van eigendommen" en rente van belegde kapi talen, laten wij ditmaal rusten, wijl het wei nig afwijkt van het vorig jaar,, toen wij daaraan een afzonderlijke beschouwing heb ben vastgeknoopt. Wij memoreeren alleen nog, dat de groote 6,5 pCt. leening van f516.000.—, al behoort dit niet direct bij ontvangsten" thuis, is omgezet in een van 4,5 pCt., waardoor een belangrijke besparing is verkregen in de uitgaven. GROOTE KEUZE IN VOORRAAD GASCOMFOREN GASFORNUIZEN LAANSTRAAT 48, BAARN TELEF. 79 f 42.489.zoodat ook hier wel een voordeel van enkele duizenden guldens te boeken is. Deze laatste opmerking brengt ons vanzelf bij de „Uitgaven", waarvan zeer belangrijke dingen de aandacht vragen. Uit den Staat van schulden, achter de be grooting afgedrukt, welke meer nog dan het vorig jaar zeer overzichtelijk is samenge steld, zien wij, dat de totale schuldenlast der gemeente heeft bedragen f 1.108.632.— waarvan natuurlijk jaarlijks is afgelost. Hoe groot de schuld per 1 Januari 1927 is, kunnen wij uit dit overzicht niet dan na becijfering vaststellen. Wij zouden het op prijs stellen, indien in een volgende begrooting ook deze cijfers werden gerecapituleerd. Hebben wij goed geteld, dan zal de totale schuldenlast op 1 Januari beloopen f936.015, waarin begre pen een nog te sluiten leening van rond f119.000.—, ter corisolideering- van de vlot tende schuld der gemeente. Waarom voor deze leening een rentevoet van 5 pCt. is genomen, kunnen wij niet ver klaren. Wij dachten bij den tegenvvoordigen kapitaalvloed in ons land wel voor 4,5 of althans 4 3/4 pCt. te kunnen slagen. Overi gens achten wij het een bewijs van goed fi nancieel beleid om deze vlottende schuld in een vaste leening om te zetten. Naar een mede goed overzicht bedraagt aflossing en rente voor 1927 respectievelijk '18.235.71 en f44.263.57.5, waarbij een spe cificatie is gevoegd, welke bedragen hier van op de verschillende hoofdstukken ziin •overgebracht. Hieronder zijn niet begrepen de schulden bij wijze van annuïteit, aangegaan voor wo ningbouw, welke schulden sléchts voor een klein gedeelte de financiën der gemeente be ïnvloeden. Uit de begrooting van 1926 konden wij vaststellen, dat rente en aflossing over dit jaar hebben bedragen resp. f53.371.— en Door H.H. Ged. Staten zijn de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Gemeente ontvanger gebracht in overeenstemming met het aantal inwoners, waarnaar in de provincie Utrecht deze honoraria worden geregeld. Teleurstellend is het, dat genoemd college geen gevolg heefttgegeven aan het verzoek van den Raad, om het salaris van den Bur gemeester boven het minimum vast te stel len. Het is voor onze Gemeente van het allergrootste belang, stabiliteit te hebben in het dagelijksch Bestuur der gemeente. Een salaris evenredig althans eenigszins even redig aan den gevergden arbeid, is daarbij zeer gewenscht. Van het verhoogde salaris van derf ge meente-secretaris geniet déze geen voordee- len, aangezien hij van de functie van amb tenaar van den Burgelijken Stand wordt ont heven en het daaraan verbonden salaris, on geveer gelijk aan de verhooging, komt te vervallen. In zijn plaats is benoemd tot le ambtenaar van den Burgelijken Stand de heer G. J. van Vleuten, commies-chef ter secretarie, wiens gewone salaris met dat van de nieuwe func tie wordt verminderd. Een handigheid, die wel f550.bezuinigt, maar die wij overigens slechts ten deele kunnen billijken, wijl elke functie zijn afzonderlijke werkzaamheden meebrengt en door welke beslissing de pen sioen-aanspraken in de eerstvolgende tien jaren bedenkelijk worden benadeeld. De salarissen van de wethouders blijven vastgesteld op f1020.Een wijziging hier in kunnen H.H. Ged. Staten brengen op voordracht van den Raad. Wij meenen, bij de uitbreiding hunner werkzaamheden, dat ook daarvoor eenige reden niet ontbreekt. Voorgesteld wordt f1000.— uit te trekken voor een typiste, waardoor deze werkzaam heden niet door veel duurdere ambtenaren behoeft te worden verricht. Wij achten dit voorstel een eerste stap in de goede econo mische richting. HOOfdDÜn-lahlpffpnfiOrT Ho of d pi j n - tabletten 6 O C* Laxeer-tabletten 6 Oct Z©nUW-tabietten 7 Staal -tabletten 9O et Maag -tabletten 75d au APOTH. E.N DROGISTEN Bij dc kosten voor de telefoon-aanslui tingen zeggen B. en W., dat zij van oordeel blijven, dat de aansluitingen voor de heeren secretaris, directeur Publieke Werken en Di recteur Grondbedrijf door het college niet noodzakelijk worden geacht, weshalve zij voorstellen deze in te trekken. Eenigszins vreemd doet het aan, deze voor stellen opnieuw aan te treffen, nadat de Raad twee achtereenvolgende jaren gelijke voor stellen heeft afgewezen. Wij zouden den betrokken ambtenaren willen adviseeren, B. en W. hierin te steunen. De moeilijkheden zouden het onjuiste van deze bezuiniging spoedig genoeg aan het licht brengen. Op het hoofdstuk „Openbare Veiligheid" wordt een dikke f5000.— meer uitgetrokken in verband met de voorgestelde reorgani satie en uitbreiding van de politie. In een afzonderlijke memorie is het plan van den heer Burgemeester, overgenomen door B. en W„ achter de begrooting opge nomen. Een voorstel, dat in drie jaren tot uitvoe ring zal komen, mits door den Raad goed gekeurd. Dat het tot dit voorstel komen moest, zal wel niemand verwonderen. Het was reeds

Soester Courant | 1926 | | pagina 5