ep ako£ geneesten T 2iefcbe-©nJ5yn Sanapjrjn <uf ontstaan door kouvatten 256,1 SOtabletten 40 en 75d Schrale Huid Van een perceel aan de Lindegracht te Amsterdam de zijgevel ingestort. In den avond van Vrijdag 17 Dec. j.1., om half twaalf, stortte plotseling van het perceel Lindegracht 48 een zijgevel in. Het huis werd ontruimd en door de Brandweer gestut, zoodat verder instorten voorkomen werd. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het graven van een geul naast het huis, waaraan men den dag te voren gewerkt had. Het huis da teerde van 1757. Onze foto toont de instorting. lang bekend, dat de tegenwoordige sterkte van ons politiecorps ten eenenmale onvol doende is te achten. Van hoe goeden wil deze ambtenaren ook zijn, elke arbeidspres tatie heeft haar grenzen. En hieraan zijn wij in Soest reeds lang toe. Wel hoorden wij stemmen opgaan, die de plaatsing van een afdeeling marechaussées in Soest voorstaan, doch afgezien van de mo gelijkheid hiervan, zijn ook daaraan bezwa ren verbonden, die onder de oogen moeten worden gezien. Wij geven toe, dat het een voor de gemeente voordeelige oplossing zou zijn. Het voorstel komt in kort hierop neer, dat de formatie zal worden vastgesteld op: 1 Inspecteur, 2 Hoofdagenten, 4 Agenten 1ste klasse, 8 Agenten 2e klasse, samen 15 man personeel. Thans, de drie nachtwachten in begrepen, is de sterkte 9 man. Het ligt in de bedoeling de nachtwachts als agent 2de klasse aan te stellen. De kosten dezer uitbreiding worden ge raamd op f14.305.waarvan voor 1927 f5.500.—, voor 1928 f 10.000.— en 1929 f 15000— op de begrooting zal worden ge bracht. Wij vreezen alleen, dat vóór 1929 in het land is, deze formatie wel eenigszins uitgebreid zal moeten worden. Als het eerste schaap over de brug is, volgen er in den regel meer. Overigens, is bovenbedoelde oplossing uitgesloten, dan zien wij in dit voorstel een bescheiden poging om het po litiecorps op een behoorlijke sterkte te bren gen. Met het oog op de uitgestrektheid onzer gemeente, is echter ook het het marechaus- sée-voorstel de overweging wel waard. De hoofdstukken IV en V geven bij het vorig jaar weinig of geen wijziging. Op hoofdstuk VI „Openbare Werken" wordt meer uitgetrokken voor: Onderhoud straten en pleinen f3200.— Idem wandelplaatsen en plantsoenen f 600. Idem los. en ligplaats enz. f 100.— Aflossing geldleeningen f 5600. Bijdrage aanleg rijwielpaden (memorie) Vorig jaar f 2700.— Onkosten stofbestrijding f 800.— Subsidie rijwielpadvereeniging f 175. Vorig jaar f25.nu f200. Disagio leening f516.000.— f 1155. f 11.630.— Bovendien wordt op hetzelfde hoofdstuk van den kapitaaldienst f50.000.uitgetrok ken, op het hoofdstuk Volkshuisvesting van dien dienst f 11.000.— voor den bouw van, wij meenen, een zestal semi.permanente wo ningen, of hoofdstuk VIII f12000.— voor uitbreiding van de O. L. School aan de Beetzlaan en kosten van werkverschaffing ad f 15.000.op hoofdstuk IX. bestrijdt men snel en goed door MIJN HARDT In Buisjes van 12 lj r™ BrBÜ"Tpoth.en Pre I 1 B Wij noemen deze uitgaven in een ademt omdat zij voor het meerendeel worden uit gevoerd door „Openbare Werken". Van de kosten van werkverschaffing ad 15 mille, komt f9000.ten laste van den gewonen dienst, hoofdstuk IX, waarop te vens meer is uitgetrokken f3500.— voor ar menzorg. De kosten voor werkverschaffing worden hierdoor ongeveer f5000.hooger geraamd voor den gewonen dienst. Op hoofdstuk XI is de subsidie voor de werkeloozenkassen geraamd op f2500.—, dit jaar f2000.—. Op hoofdstuk XII, flOOO.— meer voor kwade posten; inkomstenbelasting f20.000.- inplaats van f19.000. Op hoofdstuk XIII Grondbedrijf f5500.- meer met een geraamd nadeelig slot van f1610.— en f21.750.— uitgaven gasbedrijf met een geraamd nadeelig saldo vart f3600.—. De likwidatie van het trambedrijf vordert f4600.terwijl de begrooting sluit met een post „onvoorziene uitgaven" van f 10.892.385. Over enkele van de genoemde uitgaven willen wij nog een en ander zeggen. Dat voor openbare werken een ruimere beurs beschikbaar wordt gesteld, achten wij juist. Op den gewonen dienst beloopt dit ongeveer f4000.—, waarbij echter komt de 50 mille op kapitaaldienst verantwoord. De toelichting bij deze laatste post gegeven, zegt o.m.: „Verschillende wegen eischen noodza kelijk algeheeie vernieuwing". De wegen), welke daarbij genoemd worden, laten wij voorloopig in het midden. Bij geen van al len is vernieuwing niet noodzakelijk. Alleen vreezen wij, dat de Raad niet zonder meer accoord zal gaan met één daarvan, \vaarbij slechts voor een deel sprake is van een aan- gelegden weg. Het grootste gedeelte is nog zandweg. Zonder vooruit te willen loopen op de mededeelingen van het uitzicht van B. en W. daaromtrent bij de behandeling, vreezen wij, dat hier moeilijkheden zullen rijzen ten aanzien van de bepaling in de bouwverordening, dat niet gebouwd mag worden aan niet verharde wegen, zonder storting in het wegenfonds. Aan bedoelden weg is gebouwd; ongeveer geheel bebouwd, zonder dat daarvoor ooit één cent in de gemeentekas is gevloeid. De bedoeling schijnt nu te zijn, dezen weg ge heel te verharden voor rekening van de ge meente. Had de belasting op de meerwaarde van bouwterreinen tijdig aangenomen geweest, dan had daaruit de baten een tegenwicht ge vormd. Thans lijkt ons dit voorstel een me ten met twee maten en wordt de deur voor andere, even noodzakelijke aanvragen open gezet. De kosten voor den bouw van eenige per manente woningen zijn niet hoog en de be hoefte is urgent, daartegen verwachten wij weinig bezwaren. De raming van f15.000.voor werkver schaffing is vrij hoog, gezien de onderhanden werken voor grond- en gasbedrijf, de ver deeling over gewonen- en kapitaaldienst is daarbij zeer bezwarend voor den gewonen dienst. De aard der uit te voeren werken zal hierin, wel de beslissing geven. De overige cijfers geven eveneens een ruim aanzicht. Het subsidie van f2500.voor de werkeloozenkassen is zeker niet te laag, ge-1 zien het betrekkelijk klein aantal werkeloozen dat verwacht wordt. Grond- en gasbedrijf zullen bijzondere aan dacht en zorg vragen om de verwachte te korten zooveel mogelijk te beperken. In dit verband maken wij melding van nieuwe voor- stellen van den directeur van het grondbe drijf om nu eindelijk eens een goede re clame voor onze gemeente te maken. Wij vreezen echter met groote vreeze. Er zijn nu eenmaal weinig economen in onzen raad, meest politici. Een artikel waarvan wij in dezen tijd eer overvloed, als sehaarschte hebben. De bedrijfs.begrootingen zijn afzonderlijk, tot in onderdeelen gespecificeerd, bij de be grooting gevoegd. Een knap stuk werk, waar aan blijkbaar veel zorg is besteed. Overigens bespraken wij de voornaamste zaken daarvan bij de gewone posten. Het woord is nu aan den Raad. Naar wij vernamen is de financieele commissie met haar onderzoek gereed gekomen en zal wel licht 'de behandeling in openbare vergadering nog na Kerstmis kunnen aanvangen. Wij wenschen B. en W. een goed succes en den raadsleden weinig vrees voor de ver kiezingen van 1927. Politieke munt geven wij graag cadeau. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus Arie, z. v. A. de Kruijff en J. M. Buijsen. Gijsberta Christina Aleida, d. v. G. Hilhorst en C. Kuijper. Hermijntje, d. v. J. Walet en J. v. d. Kieft. Dirk, z. v. M. Duin®- bergen en H. v. Drie. Hendrikus, z. v. J. Maassen en B. Visser. Jan, z. v. R. Veld huizen en R. J. v. Lunteren. Gerredina Eli- sabeth, d. v. F. Suurbier en H. W. Geurs. ONDERTROUWD: H. Roelofs en G. v. Geijtenbeek. OVERLEDEN: Gerhard Christiaan Haverkamp, 54 jaar, echtgen. van J. G. M. Machwirth. Aalbert Stuivenberg, 80 jaar, wedr. v. A. W. van Diermen. Arend Groeneveld>, 17 jaar. GEVESTIGD: J. v. d. Krol met gezin, van Rijsenburg, Heuvelweg 16. A. de Kruiff met gezien, van Hilversum, Laanstraat 18. J. A. Hage, van Laren (N..H.), Parklaan 16. A. J. v. Poppel met gezin, van Alkmaar, Soesterb.straat 11b. G. Bloemhof met gezin, van De Bilt, Heide weg 8. H. v. d. Greijn met gezin, van Westbroek, Nieuweweg 49a. Bar. Rengers van Weideren. M. Th. Theodora, van Wijm- britseradeel, O. Tempellaan 6. C. F. A. Hil horst.. van Rhenen .Beetzlaan 60. W. v. de Steeg .met gezin, van Baarn. Nieuwstr. 24c. VERTROKKEN: Wed. 1. Schipper, naar Dordrecht, Kas perspad 81. C. H. Westereng, van Achttien hoven, adr. Wed. Advocaat. G. N. Verweij met gezin, naar Hilversum, Soestdijkerstr. 47. F. Schouten met gezin, naar Vleuten- 9chevyeg 275bis a, Utrecht. E. W. M. Witte, naar Den Haag, Ieplaan 181. J. v. Zijtveld, met gezin, naar Hilversum, Ericastraat 28. J. N. Dumans, naar Amersfoort, Kampstraat 25. J. Bosma, naar Rhenen, Achterberg C 93. J. Th. Rijntjes met gezin, naar Zeist, Slót- laan 14. A. M. C. van Zessen, naar Utrecht, Bellamystraat 15. B. P. Mulder, naar Heem stede, Eindenhoutstr. 4. H. Bouwens, naar Leiden, Brandewijnspoort 3. P. v. d. Schoor met gezin, naar R'dam, Haringpakkerstr J8a. A. Huijzer met gezin, naar Nieuwpoort, Wal. C. Jetten met gezin, naar Bussum, N. 's.Gra- vel.weg 4. E. J. Dekker, naar Zeist. Stcin- laan 89. J. Groenesteijn, naar Baarn, p.a.Kj. Evers. A. P. Butzelaar, naar Blaricum, Fran- sche pad. B. Klein Meulekamp, naar Hil versum, de Ruitersweg 97. J. P. Martens, naar Leeuwarden, Blokhuisplein 40. EEN AANVAL IN DEN RUG Als wij in een tweede artikel terugkomen op dat van de vorige week, doen wij 'dit, niet omdat wij de A.R. partij wenschen te verdedigen tegen de ingebrachte beschuldi ging. Wij zien veeleer in het artikel van Phof. Visscher een persoonlijken aanval tegen Mr. Heemskerk. Wij schreven reeds vorige week, wat eigen lijk de hoofdinhoud van het artikel van Pro fessor Visscher is. De beschuldiging, dat enkele oud. ters, thans Kamerlid, niet meer vrij'zoi zijn geweest in hun stem, nadat Mgr. Nolens hen er aan had herinnerd, dat zij als minister aan de totstandkoming van het tractaat l^d- den medegewerkt en derhalve nu maar had den voor te stemmen. Zij konden met hun bezwaren wel inpak ken. I Prof. Visscher schreef: -» „Ik heb grooten eerbied voor Dr. No- lens' politiek genie. Niet ieder verstaat als hij de kunst te spreken als Delphi's orakel. Doch ditmaal was hij cynisch openhartig. Hij herinnerde de gegadigden onomwon den aan hun slavenb-oei, daar het tractaat was voorbereid met hunne medewerking en onder hunne verantwoordelijkheid. Vijf leden wees hij als met den vinger aan en dwong hen vollen steun -aan het ontwerp te geven. Zijn zweep moet wel pijnlijk ge striemd hebben, want zakelijk stond de heer Nolens sterk. De heer Heemskerk kromde zich in zijn gareel. Met de gratie, die hem van nature eigen is, trachtte hij te bewijzen, dat de Kamer best als een soort columbarium voor Minister kan die nen, na hun aftreden wel te verstaan. Een Minister en een Kamerlid zijn er twee, zoo betoogde hij. Dat een afgetreden Minister noodzakelijk naar de Kamer moest, toonde hij niet aan, noch ook, dat zulk een bijge zette Minister eerst naar de Lethe werd gevoerd, om met de zielen uit de onder wereld het water der ministerieeie verge telheid te drinken. De heer Heemskerk hield dan ook een mooie rede, vol fijne critiek, die mij over het geheel zeer'wel geviel, totdat hij kwam aan de conclusie. Deze deed mij zeggen: hij spreekt als'een Kamerlid, maar zal stemmen als een iMi- nister. Alzoo deed hij". L verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Hoewel wij de uitlating van Dr. Nolens niet fijn vinden, achten wij de gevolgtrek king van Dr. Visscher volkomen ontoelaat baar. Mr. Heemskerk wees dan ook Mgr. Nolens onverbiddelijk, met eenvoudiger ernst terug: (2 Nov. Handelingen blz. 294): „Ik wensch dit tractaat zoo onbevangen als het maar mogelijk is te beschouwen en mij daarbij niet te stellen op het standpunt van een ambt, dat ik vroeger heb bekleed, maar op het standpunt van Volksvertegen woordiger". Zoo antwoordt niet iemand, die zich pijn lijk door een zweep gestriemd gevoelt. Weet de heer Visscher, die in eens anders gemoed wil doordringen, dat niet? Van zijn aanval op Mr. Heemskerk neemt Prof. Visscher een sprong op de A.R. partij, om daarbij tegelijk of eigenlijk nog persoon lijker Mr. H. te treffen: ZHG. schrijft: „Gaarne breng ik hulde aan Mr. Heems- kerk's talenten, aan zijne rijke gaven, aan zijn fijne diplomatie. Wie evenaart hem in soepelheid, in courtoisie, in geestigheid. Dr. Kuijper wist hem al in deze te waar- deeren, zelfs toen hij zich beklaagde over de éénzaamheid op zijn eenzamen post. Maar zijn gelaat betrok als hij sprak over Heemskerk's politiek. Het politieke stre ven van den heer Heemskerk is geheel an-. ders georiënteerd dan dat van Dr. Kuijper. De omstandigheden hebben er toe meege werkt, maar een deel vindt ook zijn ver klaring in deze kieswet, maar de ervaring heeft de gegrondheid van Kuijper's vrees bevestigd. De A.R. partij lijdt thans aan een soort appendicitis, waarbij de Kamer fractie de appendix vormt. Hoe zal ik deze qualificeeren dan als appendicitis „coaliti- ca"? Laat ik het toelichten. We hebben eerst de kwestie van het gezantschap ge noten. Hoewel het program van actie het gevoelen van het A.R. volk weergaf, toen het er op aankwam, was het gezantschap plotseling onmisbaar. Toch was het geen levensbelang voor het Nederlandsche volk en nog nfinder voor het Gereformeerde deel. Nu hebben wij het Tractaat gehad. Welk een innig meevoelen met Dr. Nolens. En de komst van het derde is reeds aange kondigd in den loop dezer week. De heer Heemskerk zeide, dat medezeggenschap wel eens iets was om te overwegen. Dr. Nolens zong hetzelfde lied op zijne wijze. Wat voor politiek is dit nu? Ik bedoel deze geste van den heer Heemskerk. Mede zeggenschap is een soort blanco-artikel. Niemand heeft er nog begrip van. Ook de heer Heemskerk niet. Wat daarover op het Centralen-Convent ten beste is gegeven, kan allerminst als afdoende worden aan gemerkt. De lezing van den heer Smeenk was een saamlezing, in haar soort niet onverdienstelijk, doch allerminst doorge dacht uit de diepte der beginselen. Toch werd het nieuwe artikel nu al aangekon digd. Welnu, zoo dreef Dr. Kuijper geen politiek. En de heeren vergissen zich in het anti-revolutionaire volk, als zij denken op deze wijze politiek te kunnen drijven. Zij mogen bedenken, dat men met appen dicitis wel kan leven misschien, maar niet gezond zijn. Men kan er ook aan sterven. En dat kan de A.R. partij aan zijn appen- dicitis-coalitica ook". Had Prof. Visscher zuiver weergegeven, wat Mr. Heemskerk ten aanzien van de kwes tie „medezeggenschap" gesproken heeft, hij had deze woorden in de pen moeten houden. In verband met de motie Albarda, tot in voering van een wetsontwerp, regelende de medezeggenschap der arbeiders, sprak Mr. Heemskerk daarover als volgt: Nov., Handelingen, blz. 525): „Ik heb met genoegen bespeurd, dat het niet de bedoeling van den heer Alberda is, de motie over de medezeggenschap reeds bij deze beraadslaging behandeld te zien. Die medezeggenschap is een zaak, waarvan ik hoop, dat er eens iets van terecht zal komen, maar iets anders is het, om op het oogenblik van de Regeering te eischen, dat zij met een wettelijke regeling daarvan zal verschijnen, waaromtrent ik ten zeer ste twijfel, of er voldoende feitelijke gege vens voor aanwezig zijn". We leggen deze citaten eenvoudig aan onze lezers voor, waaruit reeds duidelijk blijkt, dat hier op een wijze strijd wordt gevoerd, .die zichzelf veroordeelt. De onkiesche uit latingen en verwijzingen naar een onbekend zeker even onjuist weergegeven oordeel van Dr. Kuijper wijst op een gemoedstoe stand, waarin men tot zuiver oordeelen niet meer bij machte is. De staat van dienst van den grijzen Heems kerk had hier reeds moeten beletten zoo te schrijven. Wij zijn overtuigd, dat ook straks de schrij ver in de „Groene" het zeker betreuren zal zich zoo te hebben laten gaan. sen bedankt als bestuurslid van bovenge noemde afdeeling, om de afdeeling gelegen heid te geven een bestuur te vormen, be staande uit drie Hervormde en drie Gere formeerde leden. DE R.K. KIESVEREEN1GING De R.K. Kiesvereeniging kwam vorige week Donderdagavond in vergadering bijeen. De opkomst was zeer goed. Nadat verslag was uitgebracht van de laat- PLAATSELIJK NIEUWS BEKROOND De heer D. Maagdelijn alhier behaalde op de groote Internationale Tentoonstelling van „Ornithophilia" te Utrecht een le, twee 2e, een 4e en 2 eereprijzen. FANCY-FAIR Naar w.ij vernemen, heeft de Vereeniging van Vrijzinnig.Godsdienstigen alhier het plan opgevat, het aanstaande voorjaar in haar ge bouw een bazar te organiseeren, ten behoeve van haar Orgelfonds. De bedoeling is, hierdoor in staat te wor den gesteld, binnen niet te langen tijd te kun- nen aanvangen met den bouw van een kerk orgel in „Religie en Kunst". Eenige geschen ken zijn voor het goede doel reeds toege zonden. WIJKVERPLEGING SOESTERBERG Men verzoekt ons aan de leden van de Vereeniging „Wijkverpleging Soesterberg" mede te deelen, dat de algemeene leden-ver gadering, uitgeschreven voor 8 Januari 1927, tot nader aan te geven datum is uitgesteld. NED, CHRISTEN-VROUWENBOND Hier ter plaatse werd op 17 Dec., ten hui ze van Mevr. Landweer opgericht een af deeling Soest van den Ned. Christen-Vrou wenbond, nadat Mevrouw Bakhoven in het kort de nuttige strekking van 't lidmaatschap had uiteengezet, daarbij aangevende, wat óók bereikt kan worden, wanneer men bij 'twerk. dat er verricht moet worden, niet op den voorgrond wil treden. Verder deed Mevrouw Bakhoven aan de hand van verschillende punten uitkomen, hoe noodig en hoe goed het werk van den bond is. Wanneer de chris ten vrouw achter blijft in het vereenigings- leven, wordt ze voorbijgegaan, bijv. wanneer de regeering over onderwerpen als Zondags rust, winkelsluiting enz, het oordeel van ver schillende bonden vraagt. Ontwikkeling door lezingen, clubs, leesgezelschappen, boekbe sprekingen, jeugdwerk enz., moet de chris ten vrouw op het gebied van de sociale vraag stukken de gelijke maken van de moderne vrouw. Het gezag van de ouders in het gezin en van de Overheid moet behouden blijven on der het gezag van Gods Woord. De tucht onder de rijpere jeugd moet bevorderd wor den en maatschappelijk werk als het bezoe ken van zieken, enz. is noodig. De chris|- ten vrouw moet meeleven met haar tijd. Haar taak ligt in het gezin, maar die kan juist door dit alles vergemakkelijkt worden. Tot presidente werd gekozen Mevr. De- kethPutman Cramer. Verder bestaat het bestuur uit Mevrouw Landweer, Mevrouw Bakhoven, Mevr. Be- versen en de dames Eggink en Zwier. Over eenige weken zal er een propaganda- avond georganiseerd worden en naar we ho. pen zal Mej. Mr. Frida Katz dan als spreek ster optreden. Naar we vernemen heeft Mevrouw Bever- De wereldkampioen-zwemmer, Arno Börg, zal eerstdaags in Nederland in verschillende steden demonstraties geven. Op de foto staan de de heer Börg, zittende de heer De Leeuw, die de regeling van zijn tournée in handen heeft. Dezer dagen werd te Arnhem de Eerste Nederlandsche Kalkoenenveiling gehouden in het gebouw van de Arnhemsche Eierveilng. Op onze foto de groote aanvoer der kal koenen. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 88 werkeloozen, verdeeld als volgt: 12 Metselaars, 11 Opperlieden, 25 Grond- arbeiders, 14 Losse arbeiders, 3 Landarbei ders, 1 Kantoorbediende, 6 Timmerlieden, 1 Incasseerder, 1 Bouwkundig opzichter, 4 Schilders, 1 Chauffeur, 1 Slager, 1 Zilver smid, 1 Verhuis Joop-pakknecht, 1 Electri- cien, 1 Winkeljuffrouw, 1 Kellner, 2 Reiziger bedrijfsleiders, 1 Sigarenmaker. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau te Soest. Twee dekens, Handschoen, Dameshoed, Huissleutel, Rozenkrans, Twee belasting- plaatjes. Aangeloopen twee honden, een kat en een kip. WELDADIGHEIDSZEGELS De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Soest brengt in herinnering, dat de verkoop van de Weldadigheidszegels (2, 5, 10 en 15 cent met een toeslag van resp. 2 en 3 cent) nog is opengesteld tot en met 31 December a.s. Deze zegels zijn onbepaald geldig. UITVOERING A.s. Zondag 26 Dec. (2e Kerstdag), zal door den Jongensbond, onder leiding van den heer J. van Zilt, een uitvoering gegeven worden in de zaal der R.K. Militaire Ver eeniging te Soesterberg. Opgevoerd zal wor den: „De Keizer komt" en „Gochem zijn is maar alles". BENOEMD De heer Jac. v. d. Berg te Soesterberg, is benoemd tot armmeester in de R.K. Parochie aldaar. KERSTNACHT-MELODIE De muzikale Kerstnacht-uiting door de heeren Butselaar telken jare gegeven, zal ook dit jaar wederom, onder medewerking van eenige plaatsgenooten, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, te 12 uur, plaats hebben. POSTZAKEN De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Soest, brengt ter algemeene ken nis, dat op 25 Dec. a.s. (le Kerstdag), één bestelling zal plaats vinden door de geheele gemeente. Op 26 Dec. (2e Kerstdag), be staat gelegenheid tot afhalen der correspon dentie op het gewone uur (12—1 uur nam.). Ook op Nieuwjaarsdag zal het kantoor ge opend zijn als op Zondagen. Bovendien wor den op dien dag postwissels aangenomen en uitbetaald. RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 28 December a.s., des namiddags 2 uur, met voortzetting des avonds te 7 uur, en zoo noodig op Woensdag 29 December d.a.v. des avonds te 7 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 5 en 8 November j.1. 2. Voorloopige vaststelling der gemeen te-rekening 1925. 3. Behandeling van de gemeente-begroo ting 1927. AFSCHEIDING SOESTERBERG Ged. Stafen hebben in de laatst gehouden vergadering het besluit genomen, dat het adres tot afscheiding niet in verdere behan deling zal worden genomen. CORRESPONDENTIE J. G. te Soesterberg. Hoewel we meenden deze week Uw stuk te kunnen plaatsen, is dit, door de vele copie, ook ditmaal niet mogelijk. We hopen in ons volgend nummer. Belastingbetaler te Soest. Uw stukje over de Navorderingsbelasting kunnen we niet plaat sen en behandelen, zoolang Uw naam bij ons onbekend is. UIT DEN OMTREK BAARN GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het bureau van politie, Stationsweg 22B, alhier. Witte kip, Paar wollen handschoenen, Ko peren gewicht, Kip, Handschoen, Rozen krans, Glacé handschoen, Stormlantaarn, Me. daillon, Hondje. SLIPJACHT Op 8 Januari 1927 hoopt de Koninklijke Nederlandsche Jachtvereeniging in de om streken van Baarn een slipjacht te houden. De plaats van samenkomst (meet) is vast gesteld op 2 uur aan het Stationsplein. Alle in Baarn wonende ruiters en amazones kun nen voor dezen rit geïntroduceerd worden, voor zooverre zij nog egen lid der K. N. J. V. zijn. Aangezien zoo'n rit een bijzondere ge beurtenis is voor Baarn, 'zullen wel velen per fiets of auto de jacht willen volgem Zooals ieder zich nog wel zal herinneren, deden de honden destijds mede in den jacht stoet van het landspel. In het volgend nummer hopen wij onzen lezers nauwkeurig op te geven, waar de sprongen enz. het best te zien zijn. ste Bondsvergadering, werden de candida- ten besproken voor de groslijst bij de a.s. Statenverkiezingen. Besloten werd, dal de kiesvereeniging Baarn voor deze groslijst zal opgeven: jhr. Bosch van Oud-Amelisweerd, N. G. van Doornik, H. J. F. van Hazendonk en P. H. J. Steen- hof f. Wethouder Van Doornik hield daarna een inleiding, getiteld: een kijkje in het gemeen telijk leven. In het eerste deel schetste spr. de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebesturen. Er zijn drie instanties: de burgemeester, het college van B. en W. en de Raad. Al deze drie werden uitvoerig besproken, waarna spr. aantoonde, welke de bevoegdheden zijn van Ged. Staten en van de' Kroon ten opzichte der gemeentebesturen. In het tweede deel behandelde spr. meer spe ciaal de gemeentehuishouding, het begroo- tingswerk en al wat daaraan vastzit. Uitvoerig weidde spr. uit over bedrijven en de belas tingen. Spr. sloot zijn interessante uiteenzet tingen met een gemoedelijk belasting-praat je, waarin duidelijk gemaakt werd, hoe onze belastingpenningen worden besteed. Na de rede volgde een dankbaar applaus. Een interessante gedaehtenwisseling volg de, waaraan door vele aanwezigen werd deelgenomen. Hierna sluiting. GEEN ALLEDAAGSCHE TOESTEMMING Den heer A. G. van Agtmaal alhier, is door H.M. de Koningin vergunning verleend de koninklijke paleizen in ons land in- en uit wendig te fotografeeren. Voorwaar een groote bevoorrechting voor onzen Baarnschen fotograaf. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Baarn maakt bekend, dat het kantoor op den eersten Kerstdag geopend is als op Zondagen. Dien dag zullen één brief en één pakketpost.bestelling plaats hebben, die te 8.30 uur voorm. het kantoor zullen verlaten. GEREF. KERK In de vergadering met mannelijke leden der Geref. Kerk alhier, werden tot ouder ling gekozen de heeren A. H. Brugman, J. de Ruig en H. M. Schaink. ONDERLING GENOEGEN De uitvoering der R.K. Tooneelvereeni- ging „Onderling Genoegen", onderafdeeling der R.K. Werkliedenvereniging „St. Joseph" alhier is uitgesteld tot 9 Jan. a.s. i f r-, v-H HULDIGING MEJ. DRUYVESTEYN Mej. C. A. J. Druyvesteyn vierde Donder dag haar 70en verjaardag. Er had zich een klein comité gevormd om de jubilaresse, die zich op verschillend gebied verdienstelijk heeft gemaakt en nog maakt, te huldigen. Donderdagmorgen kwam het comité in villa „Alcmaria" bijeen en sprak de heer D. W. H. Patijn de jubilaresse toe. Hij bood haar,' behalve een bloemstuk, een album aan, be vattende ongeveer 500 handteekeningen' van ingezetenen. Dit album, in donkerbruin cha- grinleder gebonden, vermeldt op den band als initialen de in geciseleerden gouddruk bewerkte letters C. D. De inhoud vangt aan met een gecalligrafeerde en met 't wapen der Druyvesteyns' verluchte opdracht, lui dende aldus: „Aan U, Cornelia Adriana Johanna Druy vesteyn, bieden wij op Uwen zeventigsten verjaardag onzen warmen heilgroet. Wij hebben behoefte uiting te geven aan onze gevoelens van oprechte sympathie en bo venal aan onze dankbare waardeering van de groote toewijding, waarmede gij in ons midden hebt gearbeid, doende wat Uwe hand vond te doen, in het volle besef van Uwe levensroeping als christin en als burgeres van Uwe U lief geworden woonplaats Baarn, 16 Dec. 1926". De bladen van het album waren van Ja- pansch papier, evenals de kaartjes met hand teekeningen. Het geheel was geborgen iri een doos met bruin lint en gereed gemaakt op de binderij van de drukkerij Oranje Nas sau alhier. Na den heer Patijn sprak de burgemeester en dankte de jubilaresse namens het ge meentebestuur voor den mooien socialen ar beid door haar verricht

Soester Courant | 1926 | | pagina 6