H. STAM, SOESTDIJK TE KOOP JE ADRES BRANDSTOFFEN StlllKBIiH P. Ril Uitgave: G.SMIT, v. Weed t Bureau te BaarnVAN DE VI i Jraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 I's Boekhandel Telefoon 139 DE EERSTE OODISCHEj HULPBANK i fio. L. DE RUITER Co' Brandstoffenhandel voor alle soorten D. F, VOIGT Meisjes PUROL Vaste Waschtafel met spiegel compleet f 46,00 Rog enkele stuks. Willem Reifb Steenhofstraatö, Te!efoonS45 Bouwcrediet beschikbaar. 6e Jaargang No. 2 Gecontroleerde oplaag te Jamen 6600 exemplaren. Vrijdag 14 Januari 1627 Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat li - Soestdijk - Telefoon 68 Redactie-Adres te Baarn: VeJdheiroweg 48 Adres te Soesterberg: Rademakerstraat 15. IEUW5B1AII De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soesterberg. Soest- duinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 J. V. hield ui de bosschen bij Baarn een zeer geslaagde jachtrit. Ook van de zijde van het publiek was er veel belang-1 stelling. Hierboven een aardige ioto, genomen bij de meet op het Stationsplein te Baarn. 3 EEN AANVAL IN DEN RUG (Slot.) In het verdrag is sprake van twee kanalen, het kanaal AntwerpenMoerdijk en het ka naai Antwerpen—Ruhrort. Van die twee achten wij het laatste voor Nederland het gevaarlijkst. Kan men over het eerste van meening ver schillen, zooals er inderdaad meeningsver- schil is, over het tweede lijkt verschil van inzicht uitgesloten. Van dat kanaal staan de nadeelen o.i. bui ten debat. Het kanaal Antwerpen—Ruhrort ontneemt ons, als het tot stand komt, grootendeels den doorvoer van Duitsche stukgoederen, voor zoover wij dien thans bezitten, en treft dan in het bijzonder Amsterdam. het Verdrag, maar er is \Vel niemand, die gelooft, dat ze er beide zullen komen. Om der kosten wil en om technische re denen zal van die twee het kanaal Antwer pen—Moerdijk wel de voorkeur hebben en dat naar Ruhrort achterwege blijven. Maar.... als het Tractaat verworpen wordt en onzerzijds in het Moerdijkkanaal daarna niet meer bewilligd wordt, dan komt het kanaal naar Rhurort er o.i. zeker. Dat wil dus zeggen, dat het kanaal, waar van het gevaarlijk karakter zeker is, er dan wèl komt, terwijl het anders hoogstwaar schijnlijk achterwege zou blijven. Nu hebben we hier, in verband met het kanaal naar»Ruhrort, alleen nog maar eco nomische overwegingen in het geding ge bracht. Er zijn echter o.i. nog gewichtiger argumenten tegen dit kanaal aan te voeren; argumenten, verband houdend met de dage- lijksche oriënteering van een stuk Neder- Iandsch grondgebied op een buitenlandsche haven (Antwerpen). Nu zal van de zijde der tegenstanders het antwoord voor de hand liggen: maar dan moet, bij latere onderhandelingen, niet al leen het Moerdijkkanaal geweigerd worden, maar ook het kanaal naar Rhurort. Dat antwoord zou inderdaad logisch zijn. Maar men bedenke dan tweeërlei. Ten eerste, dat het graven van het Duit sche deel van dat kanaal reeds verzekerd is (art. 361 van het Vredesverdrag van Ver- sailles)dat Bolgië het Westelijk deel op eigen gebied graaft en dat Nederland dus welbewust het Zuidelijk deel van Limburg tot een economische barrière moet maken, tot een middel om België te isoleeren. Maar ten tweede zie men niet over het hoofd, dat die weigering, in het licht der gevoerde debatten, niet goed mogelijk meer is. De tegenstanders hebben implicite in het kanaal naar Ruhrort al toegestemd door te zeggen: als het Moerdijkkanaal vervalt, kunt ge de rest wel krijgen. Wij komen dus tot de volgende conclusie. Bij aanneming van het onderwerpelijk Ver drag blijft het kanaal, waaraan ernstige be zwaren van nationalen aard kleven en dat ons zeker economische nadeelen brengt het kanaal naar Ruhrort met vrij groote ze kerheid achterwege. Daarentegen komt dan het Moerdijkkanaal tot stand, waarvan de economische nadeelen geenszins weer zeker zijn, terwijl de bezwaren van anderen aard hier in het geheel niet drukken. Bij verwerping van het Verdrag zal men waarschijnlijk wel het Moerdijkkanaal kun nen kwijt raken, het kanaal dus, waaraan de geringste bezwaren verbonden zijn; maar het kanaal naar Ruhrort, waartegen wij zeer veel ernstiger bezwaren hebben, komt dan o.i. zeker tot stand. Daarom mag de onderstelde mogelijkheid van schade wegens het Moerdijkkanaal o.i. niet tot verwerping van het Tractaat leiden. Wat het tweede punt betreft, kunnen wij kort zijn. Door den oorlog is België een vrije mogendheid geworden, even goed als Nederland, die zich de voogdijschap niet meer laat welgevallen. Dat mag nu voor Nederland nadeelig zijn, wat niemand ontkent, een dwaas alleen kan zich inbeelden, dat Nederland tegen den wil van alle mogendheden in, België in haar ouden toestand zou kunnen terugdringen. Vanuit dit inzicht is het tractaat dan ook gesloten en voor zoover het onze verhou ding tot België aangaat, wij zen de zich ont wikkelende Europeesche toestanden op de noodzakelijkheid van samenwerking tus- sciten België en Nederland Het eigenbelang mag naar het woord van Mr. Heemskerk naar Christelijk, naar Anti revolutionair beginsel, niet uitsluitend richt snoer zijn in het onderling verkeer der Staten. Al zijn onze bezwaren tegen het tractaat dan ook niet weggenomen, voor een aan val op onzen Heemskerk als nu geschied is, bestond zeker geen rede, allerminst voor de principieele beschuldigingen. Van niemand wordt verlangd, ook niet in de A.R. partij, dat hij zijn inzicht zal prijsgeven, zelfs niet voor de eenheid der waardeering ook van andcrer meening èn wij verdragen niet dat, wie der onzen ook, in het publiek met gebruik maken van de middelen van den tegenstander in den rug wordt aangevallen. VAA.RTWEG 41 HILVERSUM VERSCHAFT CREDIETEN OP GEMAKKELIJKE VOORWAARDEN GEOPEND ALLE WERKDAGEN VAN 10—1 UUR EN MAANDAG-, WOENSDAG- EN ZATERDAG- I AVOND VAN 7-8 UUR. wegens aanschaffing 6 cyl. O. M. wagens: 4 cyl. O. M. Torpedo met Al-Weather, uitrusting 1925. 4 Cylinder O. M. Torpedo, a. b. 1922. 2 Liter Ballot. Sport Torpedo, als nieuw. TE BEVRAGEN: KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. I. Kievit, van Baarn. (Ringvacaturebeurt). 's Avonds 6 uur (Kerk), Ds. K. den Hol lander, van Amersfoort. (Ringvacaturebeurt). Voorm. 10.30 uur (Rembrandtzaal), Ds. E. B. Couvée, van Utrecht. 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. W. J. Kolkert, van Eemnes-Buiten. Donderdag 20 Jan., 's avonds 7 uur, (Rem brandtzaal), Ds. A. v. d. Kooij, van Kampen. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal en Dankzegging. Kerkgebouw Soésterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal en Dankzegging. Chr. Geref. Kerk- Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur Ds. Oost- boek. Donderdagavond 7 uur Ds. B. Oosthoek. Vereeniging van Vrljr. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Oeen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. W. A. Zeijdner, van 's-Heerenberg. 's Avonds 6 uur in de Chr. School aan den Postweg, de Eerw. Heer Dj. A. Q. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort (wegens vacaturebeurt van Ds. Kievit). Nam. 6 uur Ds. Adriani. 's Avonds i,. Trompte -? Woensdag 19 Jan., 's avonds 7 uur, de W. v. Leeuwen, Godsdienstonderwijze|\te Dordrecht. Geref Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Geref. Kerk. in het Hersteld Kerkverband (Gebouw Weteringstraat.) Voorm. 10 uur Godsdienstoefening. Nam. 5 uur Ds. E. L. Smelik, van Tien hoven. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uui Hoogmis. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Dinsdagavond 7.30 uur Ds. K. Groen. Doopsgezinde Gemeente. Voorm. 10.30 uur Ds. G. Wuite, van Den Haag. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Geen opgave. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. H. G. van Wi gaarden, van Amsterdam. Ned. Luthersch Genootschap voor In- Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Zondag 16 Januari, voorm. 10.30 uur, A'ila Lyceum, Ds. J. C. Schröder, van Amsterdam 12 Uur Zondagsschool in het Lyceum LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. NIEUWSTRAAT 14 - TELEFOON 103 duur betalen, de huisaansluitingen voor niet te lagen prijs bekostigen en de tarieven voor het water te hoog. Dat daar een einde aan moet komen en zoo spoedig mogelijk, zal ieder toestemmen. Ook door ons Gemeentebestuur is deze zaak ter hand genomen en daartoe een com missie benoemd. Het is dan ook te hopen, dat die commissie ten spoedigste deze be langrijke zaak in studie neemt en met de noodige plannen en voorstellen komt. Eiken dag, dat hiermede gewacht wordt, gaan on- noodig te hooge betalingen van onze in woners naar elders. Het is dan ook te begrijpen, dat om deze redenen in vele wegen nog geen waterlei dingbuis is gelegd, hoe dringend noodzake lijk dit soms was. Dit is vanzelf dan even eens oorzaak, dat menigeen geen aansluiting begeerde, hoeveel ongerief dit ook soms gaf. Het zal wel niet noodig zijn, hier nog eens uitvoerig te wijzen op de vele voordee- len van goed en overvloedig drinkwater voor mensch en dier. Moge deze voordeelen uit een hygiënisch oogpunt reeds van overwe genden aard zijn, zoo komt hierbij voor het platteland nog het groote belang vor de ex ploitatie van landbouwbedrijven, voor den veestapel, voor beveiliging tegen brandscha de, enz. Zoo is bijv. voor de zuivelbereiding van veel waarde het gebruik van zuiver warm water; minder zuiver water vermindert de hoedanigheid. Wat den toestand van den veestapel be treft, moge bjjv. worden gewezen op een voorbeeld, doof het toenmaals Tweede Ka merlid De Wijkerslaoth de Weerdesteijn vermeld in de vergadering van de Tweede Kamer, nl. „Hoe .groot het voordeel is voor den landbouw, is mij gebleken in mijn on- [jjf,„mldAHljike omgeving, toen Lk onlange 1 bij een landbouwer in de omgeving van Utrecht twee verschillende soorten van koeien zag. De eene soort was uitbesteed in de gemeente Nieuwkoop, de andere soort Ln de omstreken van Utrecht, waar beter water is, geweid. Het gunstige verschil wa$ duidelijk merkbaar en ten aanzien van de koeien in Utrecht geweid, ook naar oordeel van den betrokken landbouwer, uitsluitend een gevolg van het drinkwater, dat zij gedurende den zomer hadden gehad". Het wil ons dan ook voorkomen (en wij vinden steun hiervan wat in andere landelijke gemeenten is bereikt), dat bij billijker voor waarden, het aantal aansluitingen belangrijk zal toenemen. Dat hier een groot hygiënisch belang op het spel staat, behoeft geen nader betoog, want het is algemeen bekend, dat zeer veel pompwater wordt gebruikt, hetwelk niet geschikt is. Te Amsterdam werd ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den rechercheur Kok, die bij de arrestatie van opium-smokkelaars op zoo'n noodlottige wijze ziin leven verloor. Bovenstaande foto hebben wij genomen tijdens de kranslegging door kameraden uit het politiecorps. influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanapirin-tabletten (Wettig beschermd tegen vervalsching)- Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Onder de maatregelen van de gemeentelijke gezondheidszorg, waarvan de geheele bevol king de vruchten plukt, staat de drinkwater voorziening op den voorgrond. Behalve het woningvraagstuk is er mis schien geen onderdeel van het gemeentelijk bestuursbeleid, dat een zoo groote en duur zame beteekenis heeft als dit. Bij een epide mie kan óók op het platteland het gemis' van goed drinkwater de schromelijkste ge volgen hebben. Het platteland zorgt niet voor zich zelf alleen; vooral de streken, die melk leveren - aan de groote steden, kunnen voor deze laatste een bron zijn van besmet ting. DE WATERLEIDING III. (Slot.) iL ln de voorgaande twee artikelen, weiKe door omstandigheden moesten onderbroken worden, is vermeld, de nieuwe concessie voor de Bilt en hebben we daaruit kunnen zien, dat de voorwaarden belangrijk voordeeliger zijn, dan die gelden in onze gemeente. Het is dan ook van algemeene bekendheid, dat die in Soest te bezwarend zijn. Voeg daarbij de kostbare hoofdbuis, welke ook geheel en al door belanghebbenden betaald mag en moet worden, dan is het niet te verwonderen, dat er zeer ernstige grieven zijn en vele klachten hierover geuit worden. Het water wordt voor een groot gedeelte, ten behoeve van de drinkwatervoorziening in de provincie Utrecht, aan den bodem van Soest onttrokken. Dit is voor vele inwon door de verlaging van het waterpeil, een bi-Mi van ergernis geweest en heeft belangrijke kosten gegeven, voor het verdiepen van 4e putten en pompen. Het is dan ook absurd, de hoofdbuis meentebedrijf moet er steeds op gelet wor den, of het niet op eenige wijze kan worden dienstbaar gemaakt aan de groote taak der gemeente: bevordering van welvaart en ge luk in zoo groot mogelijke mate voor een zoo groot mogelijk deel der door plaatse lijke betrekkingen bijeen behoorende bevol kingsgroep. Blijkt dit mogelijk, dan mag het niet worden nagelaten, uitsluitend omdat daardoor met de eischen van z.g. goed com mercieel beheer in strijd gehandeld zou Worden Voor een particuliere maatschappij staan deze zaken geheel anders. Behalve een goed beheer, met afschrijving en reserve, wordt toch ook beoogt het maken van een zoo groot mogelijke winst. Het is bekend, dat dit voorheen wel mogelijk was. Wij behoe ven evenwel geen exploitatie-rekening, om te kunnen zien, dat het ook mogelijk is bij een bedrijf van kleiner omvang. De beste voor beelden zijn ter onzer beschikking. Is bij de opzet van een bedrijf steeds eenige risico, on danks een nauwkeurige exploitatie-rekening, welke is gebouwd op de meeste juiste gege vens, in dit geval zijn de tastbare bewijzen voorhanden bi de Bilt is een concessie tot stand ge- kom en met een inrichting gelijk aan een zelfstandig bedrijf. Hier moet en zal een behoorlijk percentage winst gemaakt worden. Voor de exploitatie rekening waren de resultaten van de ervaring, betreffende de plaats en de inwoners aanwe zig, "ZTJÜTnrr vóór OIISvaststaat, aai au c.g afzonderlijk bedrijf rendabel is, anders was een dergelijke concessie niet tot stand geJ komen. Nu zal men kunnen zeggen, dat een over heidsbedrijf nadeeliger werkt, dan één in be doelden vorm. Of deze vergelijking met een maatschappij van dezen omvang èn voor een dergelijk be drijf op zou gaan, moet sterk in twijfel worden getrokken. Dit te meer, als we de bestaande toestan den in acht nemen en waarover het ge- wenscht iSj thans in dezen vorm niet te spreken. Voor een nadeelige rekening is absoluut geen grond aanwezig, gezien de belangrijke winstuitkeeringen, welke gedaan worden. De ze mogen ook verwacht worden in de toe komst, want in vergelijking met ander gelijk soortige gemeenten, zijn de tarieven en ver dere bepalingen in meer genoemde concessie te hoog en bezwarend. Ook de vergelijking van den vorm en si tuatie der beide gemeenten is te maken err dan valt dit eerder ten gunste van Soest uit, dan omgekeerd. De Bilt is een langgerekte gemeente met verspreide bebouwing, met 8500 inwoners. Soest heeft thans plm. 13000 inwoners eri met zoo noodige, maar niet gewenschte rui men aftrek voor gedeelten, die wel te be reiken zijn, maar meerdere kosten geven dan normaal zou zijn, blijft dit toch in het voor deel van Soest. Voorts zal in de Bilt een belangrijk ge deelte leidingnet aanwezig zijn geweest, in Soest is dit niet minder en het is reeds een der gezegd, het hoofdbuizennet moest ook geheel en al bekostigd worden door de ver bruikers. Voeg daarbij de voordeelen, dat men steeds zelf beslissen kan, over de te maken uitbreidingen, de vast te stellen ta rieven enz., dan zijn wij van meening, dat in tiet belang van gemeente en inwoners, het meest gewenscht zou zijn, een eigen bedrijf. De vraag is nu, op welke wijze moet de drinkwatervoorziening geschieden: door een groot gecentraliseerd bedrijf, of op de wijze, gelijk dit nu in de Bilt geschiedt, o.f door een gemeentelijk bedrijf? Wat het eerstgenoemde betreft, dan komt men meer en meer van deze gedachte te(- rug, aangezien men daardoor te afhankelijk >s van allerlei factoren, die bij een bedrijf van beperkter omvang niet te verwachten zijn. Voorts levert het vinden van een goeden wa- tervang voor een dergelijke afname groote moeilijkheden op en het is waarschijnlijk ook deze reden geweest, waarom tnen in de Bilt, ook dit binnen engere grenzen heeft gehouden. De twee volgende gedachten zijn het best tegelijk te behandelen. Het is dan eigenaardig, dat in de Bilt een geheele in stallatie met watertoren enz. wordt ingericht en gebouw', bijna geschikt voor een afzon derlijk gehw. en dit toch door een particu- üere maatschappij wordt beheerd en geëx ploiteerd. Voor een gemeente behoeft geen enkel gemeentelijk bedrijf onvoorwaardelijk vol gens de z.g. commercieele beginselen te wor den beheerd. Bij het beheer van ieder ge- Er is geen deugdelijker middel voer het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 cent. RAADSVERSLAG Maandag 10 Januari, 's avonds te 7 uur kwam de raad in spoedvergadering bijeen teneinde een beslissing te nemen, inzake een voorstel van B. en W., tot het aangaan van een tijdelijke leening van f400.000 tegen 3 pCt. 's jaars. Alvorens dit agenda-punt aan de orde te stellen, meende de voorz. in deze eerste ver gadering in 1927, een enkel woord te moe ten spreken. Z.E.A, herinnerde aan een Latijnsch op schrift, weergevende de woorden: Heil, ze gen, voorspoed. Dit ook zou hij met betrek king tot het reeds beginnende jaar willen wenschen voor de gemeente Soest. De meest belangrijke punten van het vo rig jaar in herinnering brengend, spreekt hij zijn dank uit voor de groote welwillendheid door hein ondervonden, zoowel in den LAANSTRAAT 48, BAARN TELEF. 79 Raad als in het college van B. en W. Mochten er al eens wolken zijn geweest, die een somber aanzien gaven, toch brak het zonlicht weer vlug door. Als resultaat der werkzaamheden in 1926 werd genoemd 't opruimen van de remise der oude tram, die we niet herdenken als een oude erftante; de converteering der geldlee- ning, die niet ongunstig blijkt te zijn; de ge nomen beslissing omtrent het gasbedrijf, waarvan het product zeer spoedig in gebruik zal kunnen worden genomen. Aan het slot een woord van waardeering aan den heer Benschop, die zich, na een arbeid van 22 jaar, genoodzaakt zag eervol ontslag aan te vragen, hierin toonende zijn goed inzicht, al zal ook weemoed gevonden worden bij het scheiden van zoo'n langen arbeid. Wijzende op de toekomst, dacht aan een opschrift, voorkomende op bouw te Schiedam, weergevende de daehteWerken voor het algemeen geeft zegen. lijnen voor oogen zou TiouaëiVën0 vvL'es daaA bij op het uifbre/dingp/an, waarin de groote lijnen voof Soest in de toekomst zijn aan gegeven, daarbij zijn dank uitsprekend voor hen, die dit ontworpen en uitgewerkt heb ben. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen Behalve het ambtenaren-reglement en de salaris-regeling der ambtenaren, zal in het komende jaar aan den raad ter beslissing worden voorgelegd: de stichting van een abattoir, concessie voor waterleiding, elec- trische stroom enz. Dat allen zich tot taak zouden stellen: wer ken voor 't algemeen welzijn, dan zal zegen niet achterblijven. Door applaus werd algemeene instemming betuigd met het gesprokene, evenals met de goede wenschen voor 1927 voor den voorz., uitgesproken namens alle raadsleden, door het oudste lid P. v. d. Brem er. Het agendapunt in behandeling brengende, deelt de voorzitter mede, dat het gelukt is om tot 1 Mei een tijdelijke leening te sluiten bij het Burgelijk Pensioenfonds, groot f 400.000.tegen 3 pCt. 's jaars. Hiervan zou f 300.000.— gebruikt worden tot aflos sing van de beleende effecten en f 100.000. voor het doen van betalingen voor het gas bedrijf. Algemeen was nien van oordeel, dat B. en W. een zeer gunstige aanbieding hadden, waarom met algemeene stemmen de sanctie door den raad werd verleend. Bij de rondvraag vestigde de heer Scheffer nog eens de aandacht op het groote aantal woningen van de Bouwvereeniging „Ons Belang" te Soesterberg, dat thans reeds leeg staat, terwijl nog steeds de uittocht voort duurt. De gemeentebelangen zijn volgens spr. hier ten zeerste mee gemoeid en daarom geeft hij aan B. en W. dringend in over weging hier in te grijpen. De heer v. Eek heeft gehoord, dat door iemand van „Ons Belang" den uittocht in de hand wordt gewerkt en 't opnieuw verhuren tegenwerkt, schijnbaar met de bedoeling den minister te dwingen de huren te verlagen. Wanneer dit zoo is, zullen B. en W. maatre gelen moeten nemen en daarom vraagt deze spr. een nauwkeurig onderzoek. B. en W. zeggen dit toe. De openbare vergadering was hierna ge ëindigd, waarna de raad, op verzoek van den voorzitter, nog in officieuse vergadering bijeen bleef.

Soester Courant | 1927 | | pagina 1