Purol bij Ruwe en Schrale Huid ZOMERPRIJZEN Batavus' Rijwielen F. BRËÜRÉ liiiigiiriii P. Hifi 65.00 LA'PORTE Co. Bad en Geiser compl. f 95,- Waschtafel compl. f 46.00 Gasfornuis compl. f40.00 Willem Reith Prijsnoteering soester coöp. zuiueiiaorieK en meih! inriciiiing, middeiwiiKsir, 26, Tel. 2102 Uitgave: G, SMIT, Soestdijk. Bureau: Van Weedstraaf 35, Telefoon 2181 B. 'T LAM - KERKSTRAAT 50 VOOR ALLEN THUIS GEESTES SPORT en HERSEIl-GVIÏinftSTIEK D, F. VOIGT UituoMog van Eiiecinnerdsi's. 'casso - Coupons ProIJngatie - Deposito Safe-Deposit Steenhofstraat 5, Telef. 2045 DITJES ED DATJES UOOH DE UROUU) C'EST LE TOD. ONS KitlDERHOEKJE 6» Jaargang No. 17 Gecontroleerde oplaag te urne soEmm 8500 exemplaren Vrijdag 29 April 1927 Redactie-Adres te Soest: Van Weedestraat 11 - Soestdijk - Telefoon 2068 Adres te SoesterbergRademakerstraat 15. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f 0.20 Bijkantoor te Baam: VAN DE VEN's Boekhand 1, Nieuwstraat 29, Tel. 139. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koeriei worden bezorgd te Baarn, Soest. Soestdijk, Soesterberg, Soest- duinen en Lage en Hooge Vuurscbe. Voor de eerste maal kwam een K.L.M, Vliegtuig; met -I passagiers van het S.S. „Slamat" uit Marseille naar Holland. De famil'ie Boeningh (man, vrouw en 2 kinderen) als fa milie thans recordhoudster van den langen afstand Indië—Moederland, arriveert op Waalhaven Rotterdam. Compleet met kast en torpedo rem-naaf. DE VOGELAAR Een niet' ongewoon verschijnsel bij de pro paganda voor de verkiezingen in het alge algemeen, doet zich ook voor bij de verkie zingen in Soest, nl. de poging om zichzelf en anderen wijs te maken, dat richting of kleur op kerkelijk of politiek terrein, niets te maken heeft met het lidmaatschap van den Raad; er is maar één voorwaarde, waar aan men te voldoen heeft en dat is ge meentebelang; of soms nog beperkter zoo als de groep Soesterberg, die alléén maar vragen naar het belang van Soesterberg. Nu jj behartiging var ge^-e^nipbejang jets. _wat door alle partijen wordt geëischt, natuurlijk ieder naar eigen inzicht, maar oprecht, en dan behoeven zij daarin niet onder te doen voor hen, die het gemeentebelang als eenige voorwaarde stellen, iets waarvan zij zelf wel kunnen weten, dat het niet bestaat, of ze zijn nog te onnoozel, wat wij niet durven te veronderstellen. Zeker, een massa zaken liggen op neutraal terrein, maar wat denkt inen van het vol gende lijstje: Zondagsrust, Publieke verma kelijkheden, Misbruik van Gods Naam, Ge meentebedrijven, Bijzonder onderwijs, Steun aan het particulier initiatief of overheidszorg enz. Als deze en meer andere zaken aan de orde komen, dan blijkt het wel, dat richting en kleur wel naar buiten komen en dan zal men het zien gebeuren, dat iemand van de lijst Soesterberg stemt, geheel tegen de op vatting van zijn mede-candidaat van dezelfde lijst. Neen, laten wij allen kleur bekennen en een zuiver geluid geven; dat behoeft niet te verbitteren, integendeel, 't geeft eerder ach ting en waardeering en er kan gezonde ge meentepolitiek gevoerd worden. De A.R. partij belijdt openlijk, dat haar politiek is naar de beginselen van Gods Woord. Zij aanvaardt de scheidingslijn tusschen links en rechts en hoopt, noch verwacht, stemmen van links te zullen winnen, maar wel willen wij waarschuwen allen, die erkennen, dat Gods Woord niet uitgeschakeld moet worden op het terrein van het politieke leven, om zich niet te laten verlokken door het zoet gefluit van den vogelaar, als zou het er niets op aankomen, van welke richting men is. Zij, die aldus spreken, zijn daardoor reeds ge oordeeld. Met alle vrijmoedigheid durven wij bij U aandringen Uw stem uit te brengen op de A.R. partij, een partij met een uitge sproken beginsel en die toch geacht mag worden ook werkelijk het gemeentebelang te dienen. Daarom stemt lijst 2. Kantoor: KERKPAD 19 TELEFOON 2133 Nabij halte Soestdijk. Huis: VEENHUIZERSTR. 9 TEL. 2072 KRONIEK VAN DE WEEK Helden in de verte. Kwajongens Luchtbengels. Een geweldig fias co. Alles voor de vriendschap. De vorige week brachten een groepje Bel gen, door de Belgische Regcering „kwa jongens" genoemd, een nachtelijk bezoek aa# het Limburgsche dorp Roosteren. Daar hebben die nachthelden plakkaten aangeplakt op de boornen langs de wegen en ook op enkele huizen, waarin stond, dat ze nog eens terug zouden komen om de Limburgers te bevrijden van het Nederland- sche juk. Volgens de Brusselsche „Standaard" is de leider van dien groep „kwajongens" een officier in actieven dienst. Evenwel zal de Belgische Regeering dien officier-kwajongen wel niet kunnen vinden. Deze week heeft nu weer een vliegtuig boven Maastricht gecirkeld en daar een massa biljetten laten vallen, waar ook al op stond, dat de Belgen de Limburgers vrij zouden ko men maken. De Belgische Regeering heeft nu weer ge sproken van een* tweeden kwajongensstreek. Ze schijnen daar nogal in dat soort gesor teerd te zijn. Maar Zondag is te Brussel een openbare vergadering gehouden, waarin zou gepro testeerd worden tegen de verwerping van het Belgisch Verdrag door de Nederlandsche Eerste Kamer. Deze betooging zou plaats hebben in de groote Magdalenazaal, waar een 2500 personen plaats kunnen vinden. Een ge weldige propaganda was daar voor gemaakt. Uitnoodigingen rondgestuurd, waarboven ge drukt stond: „Lique maritime beige, socié- té royale, Sous le haut patronage de S. M. Ie Roi". AIzoo is de Koning beschermheer van die vereeniging. En nu den inhoud. Boven het manifest stond: „Holland wil ons worgen". „Men wil ons dooden, zullen wij ons dat laten welgevallen?" „Holland wil Antwerpen en de havens van Gent en Brus sel ruineeren". „Zullen wij aanvaarden, dat het ons verstikt?" Maar o wee. De vergadering was slechts bezocht door een 300 personen. Mr. Hennebicq, de voorzitter, opende deze vergadering en deelde o.a. mede, dat er door het geheele Belgische land propaganda-toch- ten zuilen worden gehouden, (hij zeide let terlijk: un pélérinage patriotique), niet al leen voor algeheele vrijmaking van de Schel- ,de. maar ook, van de Maas. Meer van dergelijk fraais werd er nog" verkondigd door het liberale kamerlid Buyl cn daarna was er efin geweldige betooging. Jawel, als alles maar mee geloopen had, maar dat was 't hem juist. Er liepen er maar 50 mede, welk aantal ten slotte ook nog door 'n geweldige regenbui uit elkander dreven. Ook kwajongens? In elk geval toonde de meer dan slechte .pkornst wel, dat deze vereeniging en deze taal niet leeft in het Belgische volk, slechts in enkele heethoofden. VANAF 1 MEI VRAAGT PRIJSOPGAAF onder leiding van GEO VAN DAM. XVII. OPLOSSINGEN Damprobleem No. 14. (Lokzet uit de partij). Zwart (Marchal) 14 schijven op 3, 7—9, 12—15, 17, 20, 21, 22, 24 en 25. Wit (v. Dam) 14 schijven op 28, 29, 33—36, 38, 40, 41, 42, 43, 45, 48 en 50. Wit speelde als lokzet 38—32, waarna zwart van de combi natie-rijke hekstelling meende te kunnen pro- fiteeren door25-30 (34 x 25), 1419 (25 x 23) en 13—18 (29 x 20) met 18x47 (de beste). Met 18x27 was het nog gelijk spel geble ven, zwart liep er nu echter juist in, daar wit liet volgen 4137 (zwart ad libi-tum), 37—31 (zw. ad lib.), 48—42 (47 x 49 de beste), 35—30 (nog juist een reddende tempo), zwart 24 x 44 en wit 50x28 (zw. 49 x 27) en wit 31x4 en won. Indien zwart in den aanvang direct 18x49 geslagen had, zou dezen mooien damzet nog sneller uitgevoerd zijn. Schaakprobleem No. 14. (Geo Kauder). De diagramstand was: Zwart 4 stukken. n.1.: K b8, P c7 en twee pionnen op b5 en f6. Wit K c6, T a3, T c5 en twee pionnen op b4 en f5. Wit speelt als sleutelzet: K c6- b6. Op P c7—a8 volgt dan T a8 x (K x a8) en T c8 mat. Op P c7—e6 of e8 volgt T a8+ (Kxa8) en T c8 mat. Op P c7—ac volgt K b6xa6 (K a8) en T c8 mat. Op P c7— d5f volgt T c5xd5 (K c8) en T a8 mat. Een aardig niet moeilijk tempo-pro bleempje. Puzzle No. 14. Voor onze rekenaars. Daar de opgegeven getallen een gemeenen factor hebben plus dezelfde rest, zal, als de getallen op onderstaande wijze van elkaar worden afgetrokken, de uitkomst dien ge- meenschappelijken factor bevatten, zonder de rest. Dus: lijke factor van beide is 79. Daarom is de gevraagde deeler 79, en de gemeenschappe lijke rest zal 51 bedragen. o 'NIEUWE OPGAVEN. DAMPROBLEEM No. 17 van P. KLEUTE Jr., Den Haag. Zwart: 6. 2 3 4 5 508S11 480608 723217 508811 28203 214406 De factoren, waarin wij 28.203 kunnen ont binden, zijn 3, 7, 17 en 79; en die van 214406 zijn 2, 23, 59, 70. De eenig gemeenschappe- Drogist. Gediplomeerd Opticien, BUROEM. QROTHESTRAAT 28 - Soestdijk Eerste Soester Electr. Briltenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN 1 BANKIERS BAARI; SOEST BUSSUM Ib? EN OM DE RAADSZAAL Het juiste standpunt. De lafste raadsvergaderingen kenmerkten zich nog?al eens door een minder aangena- men toorkbij de discussie's, en daarom te meer alt liet j>p, als de stemming eens wat mil der is. Dit w.«s ook het geval in de vergadering van 20 'pril 1.1. Toch "varen er ook wel belangrijke zaken aan de orde, o.a. een definitieve geldlee- ning" va'1- f466.000. Mr. v 'ii Doorne had oók nog enkele vra gen en rkende, dat hij er geen wijs uit had kunnen worden. Als li .en de lijst, waarop voorkomen de verschil! nde objecten waarvoor geleend moest 'orden, vergelijkt met de bedragen voorkomende op de bladzijde 81 van de bedrijfsl egrooting, dari waren er schijnbaar beduide-;de verschillen gadèring doen tenzij het niet anders kan. Misschien dat het verloop der dingen ook nog vruchtbaar is in die richting. Zeldzame eenstemmigheid. Door den heer Scheffer werd bij de rond vraag zijn leedwezen uitgesproken over het advies door B. en W. gegeven aan Ged. Staten inzake de aanvragen door de Brock- way-Maatschappij voor de exploitatie van 'n autobuslijn SoesterbergBaarn, inzonder heid ten opzichte van de door B. en W. voorgeschreven route, n.1. Nieuweweg, Wal deck Pyrmontlaan, Julianastraat Nieuwer- hoek. Door den heer Endendijk werd dit nog eens onderstreept en er op gewezen, dat we hier in de allereerste plaats het belang van Soesterberg en Soestduinen in het oog moes ten houden en dat alle andere zaken daaraan ondergeschikt moeten zijn. Deze verbinding met alle mogelijke eer lijke middelen te bevorderen, is in dit geval het behartigen van het gemeentebelang. In deze richting werd nagenoeg door alle raadsleden gesproken en een motie door den heer Van Doorne voorgesteld om deze ziens wijze van den raad bij Ged. Staten kenbaar te maken, werd met aigemeene stemmen aangenomen. Een waardig slot voor een gemoedelijke vergadering. 1 „Retrograde Analyse". Dit is een vorm van sdhaakgenot, die volkomen gelijkwaar dig is met problematiek en partij-spel. Zij bestaat in het zuiver logisch bewijzen van de zetten, die het laatst moeten zijn ge schied. Bovenstaand vraagstuk is daarvan een gemakkelijk voorbeeld. Gevraagd wordt dus aan te geven wat zwart's laatste zet moet zijn geweest en hoe wit nu in twee zetten mat kan geven. PUZZLE No. 17. TOL BETALEN Thans eens een oud Engelsch raadsel, waarop het antwoord ook door Hollanders kan worden gevonden. Een oud man moest een brug passeeren, waar hij een penny (stuiver) tol moest be talen. Hij had geen penny, noch eenig an der muntstuk of voorwerp, dat een penny waard was, en evenmin verdiende, bedelde, leende, stal, vond noch verkreeg hij op welke manier ook een penny. En toch betaalde hij den tol in gangbare (Engelsche) munt. Ra, ra, hoe kan dat? Wit: 6. De diagramstand in cijfers behoort te zijn Zwart zes schijven op 1, 3, 8, 12, 26 en 35. Wit zes schijven op 6, 27, 28, 37, 39 en 40. Wit speelt en forceert de winst. SCHAAKPROBLEEM No. 17 van F. AMELUNG, Riga. Zwart: 3. INGEZONDEN STUKKEN Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Een" nderhoud 'echter, met den chef der Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen afdeelinr comptabiliteit, die in de toelichtin- PfiltfpHIOt hPQphilfll92ir gen lie- zien de verschillende hoofdstukken t UUW UI CU lui UCOUIIIAUCICII waarov r een leening soms is verdeeld, had hem v< ikomen bevrevdigd en konden door hem zelfs geruststellende antwoorden ge geven /orden aan den heer De Koning- Het as verblijdend te zien, dat de heer- Van D orne hierin den goeden weg was in- geslage i en onwillekeurig dachten wij: jam mer, d i dit ook niet is geschied bij de be handel) jig der begrooting, dan waren veel vergissvigen voorkomen en was de gemeen te nietizoo in opspraak gekomen. Wij rerblijden ons, dat nu evenwel het juiste ^fctandpunt is ingenomen en met dit gunsüA resultaat. Hetzelfde. Jammer, dat ook datzelfde standpunt nfet is ingenomen in de voorgaande vergadering toen de vraag werd gesteld over die ge- meentemest, die in den tuin van een vriend je was terecht gekomen. In een der bladen werd daar al een schil derijtje van opgehangen alsof dat vriendje ai een heerlijk dinétje aanrichtte op kosten der gemeente. In de vergadering van 20 April 1.1. deed de voorzitter echter de mededeeling, dat al les heel gewoon was en regelmatig. De mest was verkocht en geleverd en verantwoord en wei door den directeur van P. W. 'Gewoner Icon het af niet. Eigenaardig deed het toen aan, dat nog gevraagd werd om te onderzoeken of de normale prijs was bedongen. Laat men ook zulke dingen onderzoeken bij de betrokken personen en geen ver- dachtmakende vragen in een openbare ver- GASLEVERING Mijnheer de Redacteur. Zoudt U mij een klein plaatsje willen afstaan voor het onderstaande stukje? Voor het leggen der hoofdbuizen en het maken van aansluitingen naar de perceelen is een groot bedrag aan geld geleend. Daarvan moet rente worden betaald, wat natuurlijk op de begrooting van het vol gende jaar reeds drukken zal. Waarom zorgde B. en W. niet, dat er op het tijdstip van gaslevering zooveel moge- 'iik.aansljiitingen klaar zijn aan de perceelen? De ge meen te is verplicht eeti /.eivei e nut veelheid M3 gas 'in het eerste jaar van Amersfoort at te nemen; voor wat niet af genomen wordt, moet vergoeding worden betaald aan Amersfoort. Zaterdag zag ik, dat er in een laan aan de eene zijde aansluitingen werden gemaakt. De laan werd opgebroken, de eene zijde werd klaar gemaakt en 't zaakje werd weer ge dicht. Straks moeten ze weer eens opbre ken, de andere helft aansluiten en dan maar weer dicht maken. Ter bevoegder plaatse wendden wij ons ter informatie en men verzekerde ons daar, dat dit lag aan B. en W. De Raad moet daarover besluiten, maar tot nog toe kwam het niet op de agenda, zoodat de raad zulks niet behandelen kan. Op de agenda van Woens- dat 20 April j.1. stond het weer niet. Zou één van de raadsleden nu niet eens willen injormeeren aan wie dit alles in B. DINGEN OM TE „DOEN". Werk indien ge jong zijt voor loon, dat ge niet ontvangt; als ge oud zijt, zult ge loon ontvangen voor werk, dat ge niet presteert. Het getuigt van zedelijken moed als men een begane fout èn verbetert èn erkent. en W. ligt, dat er telkens dubbel werk moet worden gedaan? En dubbel werk kos kost dubbel geld. Met dank voor de plaatsing Mijnheer de Redacteur. Hoogachtend, X. IJ. Z. .AANSTRAAT 48, BAARN - TELEF. 79 Dejiieuwste foto van New-York. De madi- sóïi Avfciiuc, uic Tn-ci-nrrsr krabbers 'n concurrentie wordt van Broadway. VAN DE Volle melk, per literf 0.11 Gepasteuriseerde volle melk, per flesch f0.12 Karnemelk, per litert0.07 Gortepap, per literfleschf0.14 Slagroom, per literf 2.— Koffieroom, per literfl.60 Roomboter met Rijksmerk volgens marktprijs. Wederverkoopers belangrijke korting. dige rand om borduren met de steel- of kruissteek. Als U van een ceintuurtje houdt is het volgende ook een gemakkelijk maak- seltje. Het jurkje wordt wijduit geknipt en een elastiek op de goede wijdte even onder „de taille" doorgehaald. 4 c.M. lager nog een elastiek. Bij het dragen bloust de jurk dan en de ceintuur is onverliesbaar. F. C. H. v. D. STAND ,Een man van stand behoort men te eeren, Dat wil ik wel, als maar die man, Door eerbied voor zijn stand te toonen, Ook maakt dat ik hem eeren kan". EERGEVOEL IN SOMMIGE LANDEN- „De eer is hersteld. Ik joeg een kogel in de borst Van den vermeet'le, die mijn naam beschimpen dorst. Nu klaagt men om zijn vrouw en zijne kind'ren weê, Maar dat is een burgerinans-idee. Op zoo iets ziet een man van eer, Natuurlijk met verachting neer. Ja, zelfs, ik heb nog nooit zoo'n onzin meer gehoord Spreekt deze en die van.... moord. Dat 's weer een burgermans-idee, Want moord en moord is immers twee. Moord is een laagheid, ja, maar als ik duelleer, Dan ben ik juist een man van eer". „Vergeef me, dat 'k een burgerman ben, Want Ik begrijp U niet, mijnheer". VIII. Nu het nieuwe seizoen alweer voor de deur staat, komen we er van zelf toe orfize garderobe vast eens na te zien, al ziet het er de laatste weken ook niet lente-achtig uit. Maar toch, het zal niet zoo heel lang meer duren of we kunnen onze fleurige zomer kleedjes te voorschijn halen. Natuurlijk valt er veel te naaien. „Van oud nieuw te ma ken", zooals men dat noemt. Daarom lijkt het mij nuttig U eens enkele aardige ideeën aan de hand te doen. De hoofdlijnen blij ven vrijwel zooals ze dezen winter waren „Kort" is nog steeds onze leus. Men ziet steeds meer de overblousende modellen. De halsvorm zal veelal een V-vorm zijn, met en zonder vest, sommige tot de taille-lijn toe ingesneden, zonder revers, die weg naar binnen worden geslagen of de insnijding wordt omgebiesd. Deux-pièces worden nog steeds graag gedragen. Ik zag hiervan kort geleden een aardig inodel, wat ik U hier be schrijven wil. De blouse van crême-kleurige zijde was van voren geheel open g-esneden en had een lengte tot 15 c.M. boven de knie. De punten waren met een bloemenmotief versierd. De ronde hals was met een door- loopende bies afgebet, zoodat de blouse aan den hals gesloten was. De mouwen van de zelfde stof waren zeer ruim ingezet en van boven tot een lengte van 10 c.M. met smock- werk versierd. Van onderen was de ruimte aan een, om de pols sluitend, manchetje ge rimpeld, terwijl om de heupen een écharpe- vormige ceintuur was aangebracht. De on derjapon was van zwart veloutine, heeie- maal recht met een tamelijk nauwen rok Mevrouw G. v. d. V. Een aardig model letje voor een kinderjurk is nog al vlug te vinden. Een steeds weer aardig model is bijv. een pasvormig bovenstuk met een vierkant halsje en korte mouwtjes en een wijd aah- gerimpeld rokje. U kunt er dan zelf een aar- VIII. Rozeknopje. Het prettigste vind ik het, wanneer je aan het eind van -je brief, je ware naam, je schuilnaam, je leeftijd en je adres zet. Dan weet ik een klein beetje wie je bent. Klein Duimpje. Natuurlijk mag je mee doen vent. Zoo, ben je zoo klein. Maar toch kan je goed leeren hè? Dat is prettig. Dit eerste briefje van je ontving ik pas deze week. Nu beantwoord ik tegelijk het tweede ook maar. Vandaar dus, dat je de vorige week niet in „Ons Hoekje" stond. Ja, je kunt bij mij dubbele plaatjes ruilen, maar alléén als er nog een nicht of neef is, die ook ruilen wil. En dat is nog niet het ge val. Misschien later. Leuk, dat je zoo genoten hebt in je vacantie. Hartelijke groeten terug hoor. Onze Jongste. Fijn, dat je bent overge gaan, wel gefeliciteerd hoor. Het was in Maart. Nu je rapport was erg mooi hoor. Zorg maar, dat net zoo blijft. Je gaat zeker graag naar school. Dag. Bellefleur. Je schrijft me altijd trouw vent, maar je moet me eens meer in je briefjes vertellen van je eigen leventje. Vertel me de volgende keer eens of je veel van bloemen houdt, van postzegels of voetballen? Ik vind het zoo prettig zulke dingen te hooren. Dag. Margot (Klein Duimpje). Zooals je ziet zet ik deze keer je schuilnaam niet. Er is n.1. al een Klein Duimpje en daar hij er eerder was als jij, moet jij een andere schuilnaam kiezen. Dat is eerlijk en dat wil je wel doen hè Margot? Ik ben nieuwsgierig om te hoo ren wat je nu gekozen hebt. Je mag de op lossingen van de raadsels aan mij sturen en ook nieuwe eigen bedachte er bij insluiten Als ze mooi zijn, komen ze in de courant Dag Margot. Sneeuwwitje. Wel beste meid, ik was erg blij met je lange brief. Nu weet ik dat ook. Waar wordt die bond gehouden? Gaat dat v^n school uit? Je vind het er zeker erg prettig. Ik wil van den zomer ook eens met jelui gaan wandelen. Maar daar hooren jelui later nog van. Daag. Rozeknopje. Onze jongste wil erg graag weten hoe je ware naam is. Mag ik haar dat de volgende keer vertellen in een briefje? Onze Jongste. Zoo je ziet heb ik het aan Rozeknopje gevraagd. Wat gebruik je prach tig postpapier. Ben ie daar niet érg zulniig op? Nu dag. Ik vind het ook leuk om zoo met jelui te babbelen, al ken ik jelui niet. Maar dat komt misschien later. Daag. Nieuwe nichtjes en neefjes moeten hun briefjes adresseeren aan: Tante Fredy, le Bureau van dit blad, Van Weedestraat 35; 2e aan Van de Ven's Boekhandel; 3e Heems- kercklaan 4. OPLOSSINGEN van de raadsels no. 26. Hooi. 27. Hooge boornen vangen veel wind. 28. Een woelwater. 29. Een handschoen. 30. Een gloeiend kooltje vuur. RAADSELS No. 36. (Ingezonden door Onze Jongste). Mijn geheel bestaat lilt twaalf letters en is voor kleine kinderen; 3, 10, 12 komt van de schapen, 12, 2, 7, leeren de kinderen, 1, 2. 12, is aan elke deur, 7, 8, 9, 4, 5, 6 gebruikt elke naaister, 6, 11, 7 is een andere naam voor een paard. No. 37. Welk oog mist een mensch gaarne? No. 38. Welke kinderen hebben hun va der zien doopen? No. 39. In welke - vaten kan men geen wijn doen? No .40. Ik spreek zonder tong, Ik roep zonder long, Zonder zin en verstand, Roep 'k vreugde en leed door 't land. TANTE FREDY.

Soester Courant | 1927 | | pagina 1