RADIOHANDEL tuaIcL PUROL BESSELSEN 7MyrtAot/vdis Voor de Pinksteren. HET KINDERPARADIJS A. BROUWER ARCHITECT Vraagt prijs en monster voor Uw N.V. L. de Ruiter Co.'s Brandstoffenhandel J* Th. Voskuilen Massief gouden Verlovings- en Trouwringen. Prijzen vanaf f7,50 Termijnbetaling Fietstochten GRATIS Voetonder- zoek. J. V. GRATIS Voetonder zoek. Hall Gediplomeerd Voetkundige. Zomersproeten v zemtAvtaö&tim Kruiwagens, Trekkarren, Strandwagens, Vlie gende Hollanders met kamrad en ketting. Twee- en driewieler fietsjes, Autopeds, Rug zakken en Veldflesschen. Zandvormen en Sproeiwagens. Zeilbooten, Cano's, Botters, Jachten, Mo torbooten, van de eenvoudigste tot de fijnste soorten. LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel. 2175 Mfl POPP£NKLINiEK H9 wereldverkeer, en het verkeer door het lucht ruim. Maar 't geldt hier meestal het maken van een record. Nog zijn de lijken van de twee Franschen die voor een 14 dagen geleden het waag stuk ondernamen, niet gevonden en hoopt men zelfs nog hen levend te vinden, of een Amerikaan onderneemt de tocht op z'n eentje. Trots allerlei waarschuwingen, dat het weer niet goed was, dat z'n navigatie-toestellen niet deugden, dat z'n vliegtuig er niet voor geschikt was, enz., 'heeft hij toch z'n voor nemen doorgezet en den grooten sprong ge. waagd. I En hij is geslaagd ook. vreeselijk inconsequent. Jammer is het fok, dat H.M. de Koningin het voorbeeld tiet geeft op dit gebied, door al deze dingei* af te schaffen. Wat zou dit een navolging vin den. Naar we vernemen begint de Koninklijke Familie reeds meer belangstelling te toojjen voor onze zaak en wie weet, of binnen hor ten tijd aigrettes en bontvellen niet zullen vervangen worden door andere mooiere mo de-artikelen, die er in overvloed verkrijgbaar zijn. DIERENVRIEND. ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z. No. 41 SOEST KERKRERICHTEN De laadbrug No. 8 staande op de terreinen van Thomson's havenbedrijf aan de Maas haven te Rotterdam, is ineen gestort, nadat ze was aangevaren door den hopper-zuiger „Nicolaas Qalcagno". Het voorste gedeelte van de laadbrug is op twee andere wagons gevallen, die eveneens werden verbrijzeld. De rails zijn door den zwaren val geheel, verbogen. De schade wordt geschat op plm. 2,5 ton. Een machinist werd ernstig verwond ters mogen het wezen, doch niet de toon van het boek". In een hoofdartikel in dat zelfde bijvoeg sel komt de Redactie onder den titel „Kunst en Moraal" ook op dit boek terug en zegt dan o.a. „Scherp gesteld komt de zaak hierop neer: mag men een kunstwerk beoordeelen naar andere dan zuiver artistieke kenmerken? Heeft het zin, om een goed geschreven ro man af te keuren op grond dat de inhoud zie kelijk, naargeestig, heterodox, onzedelijk is?" En ze haalt dan de uitspraak aan van L. V in de Literaire Qids: „De kunstenaar is een schepper van mooie dingen. Er bestaan een voudig geen zedelijke of onzedelijke boe ken. Boeken zijn goed geschreven of slecht geschreven. Dat is alles. Voor den kunstenaar zijn gedachte en taal het materiaal voor kunst. We kunnen Tiet iemanH vergeven, dat hij iets nuttigs maakt, mits hij het niet be wondert. Alle kunst is volkomen onnut". „Dat een boek alleen naar een artistieken stan daard moet beoordeeld worden, is een dog ma, dat tegenwoordig door ieder be schaafd mensch wordt gehuldigd in theo rie. In praktijk laat nagenoeg iedereen an dere overwegingen meegelden bij het vast stellen van zijn oordeel". N1EUWSTRAAT 14, SOEST - TEL. 2103 Ongetwijfeld is dit een sterk staaltje van moed, doorzettingsvermogen en doodsver achting. En voor die geweldige prestatie heb ben wij diepen eerbied. 't Is geen kleinigheid, ruim 33 uren in groo- te spanning achter het stuur van een vlieg tuig te zitten, waarbij de minste verkeerde manouvre omlaagstorten tot gevolg kan heb ben. Ruim 33 uren zonder slaap, zonder voedsel bijna, met onder zich een eentonige waterwoestijn, boven en om zich hageljacht en sneeuwstorm, en aldoor het daverend ge- ronk van de motor. Men moet zich dit in- Doos 30-60,Tube 80ct,BijApot;h.en Droqisten voorstraat 38 - Soesfdijfk Vert. der Ned. Radiowerken te Utrecht. het sla gen te voorkomen. Edoch hij is geslaagd, het is hem gelukt. En voor heldenmoed en durf heeft het pu bliek achting. Toch achten we 't van die menschen spe len met hun leven, om de eer van het verste in één stuk, het hoogste, het langste te hebb«4v-g-evlogcr.. -'t—ïa-spcfcc.r- imrt-lrct" tcveirj dat God hun schonk om toch maar een re cord te vestigen. We hebben eerbied voor de prestatie, maat voor de motieven niet. denken, om de omstandigheden te kunnen De schrijver laat dan deze theorie zoowati begrijpen, waarin de vlieger verkeerde geheel los, als hij zegt: „Een roman kaal Alles scheen mede te werken om hl artistiek voortreffelijk zijn en toch een nood-' lottigen invloed hebben. Er zijn talrijke voorbeelden in de letterkun dige geschiedenis van romans, die, zonder het te beoogen, hebben aangezet tot on maatschappelijke daden en allerlei hartstoch ten hebben losgebonden". Behalve doktoren weten niemand zoo goed als leeraars, hoe heilloos zinneprikkelende lectuur op de jeugd inwerkt en ten slotte: „Een roman als de laatste van Ali Smeding is een kunstwerk en toch wilden wij, dat- hij ongeschreven was gebleven". We zouden zeggen, daarmede is die ro man dan ook geoordeeld als vies en onge schikt voor menschen. En daarmede heeft ook deze schrijver zijn neutraal standpunt losge laten en partij gekozen. Evenals de recen sent van de „Nieuwe Courant" indertijd schreef bij de beoordeeling van een moder nen roman: „Bij het lezen van dit boek kregen we de gewaarwording, of we lang zaam in een stinksloot zakten". Dit woord past volkomen op het boek van Ali Smeding. En dat wordt ons aangeprezen als artistiek. Als kunst. Volgens dat systeem hebben dan een beer put en een stinksloot, de hoogste kunstwaar, de. De christenen hebben een andere moraal. Burgem. Grothestraat 11a - Telef. 2251 SOEST Ned. Herv. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. van Schaick, van Soest. Nam. 6 uur (Kerk) geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal), Ds. 43a- telaan, van Utrecht. Nam. 6 uur (Rembrandtzaal) Ds. den Hol lander, van Amersfoort. 's Middags 2.30 uur (schoollokaal He$s), Ds. van Schaick, van Soest. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur (Kerk) geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. van Schaick, van Soest. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Eerste en tweede Pinksterdag. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Eerste en tweede Pinksterdag. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hopgmis. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. G. Meijnen, van Baarn. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Tweede Pinksterdag geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Oosthoek. Nam. 6 uur Ds. B. Oosthoek. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Oosthoek. Vereenlging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlajtn Eerste Pinksterdag, .VttAtm. -10 -in uur -MU. van Oosterbeek. SOESTERBERO Ned. Herv. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur in de Christ. School aan den Postweg te Soesterberg Ds. v. d. Spek, van Soest. Nam. 2 uur te Huis ter Heide Ds. Gun ning, van Lage Vuursche. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur te Huis ter Heide Ds. Vet- hake, van Utrecht. Tweede Pinksterdag. Evangelisatietocht. Woensdag en Donderdag belangrijke sa menkomsten. Chr. Geref. Kerk (Nassautaan). Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. K. Groen. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. K. Groen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10.30 uur in de Aula van het Ly ceum Ds. P. Groote, van Amsterdam. Extra collecte voor Uitw. Zending van Ned. Luth. Genootschap. 12 Uur geen Zondagschool. „Baarnsche Evangelisatie" Eerste Pinksterdag. Zondagavond 8 uur Evangelisatie-samen komst. Vrijdagavond 8 uur Bijbelavond. Deze samenkomsten worden gehouden Ba- listraat 11. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 9.30 uur Ds. Gunning. Nam. 6 uur geen dienst. Tweede Pinksterdag. Voorm. 9.30 uur de heer Treffers, van Eemnes-Buiten. Nadere bijzonderheden in een volgend nummer. Verder deelen wij nog mede, dat nog enkele loten a 25 ct. verkrijgbaar zijn bij de bestuursleden. 2200 Loten en 150 prijzen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier. Zilveren halsketting, Drie belastingplaatjes, Geldbeursje, PadvinderstTuit, Beurs met in houd, Kinderbaret, Huissleutel. Aangeloopen een bruin hondje. Te Soesterberg: Rozenkrans. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 70 werkeloozen, verdeeld als volgt: 12 Metselaars, 15 Opperlieden, 13 Grond- arbeiders, 7 Losse arbeiders, 2 Landarbeiders, Kantoorbedienden, 6 Timmerlieden, 3 Chauffeurs, 2 Slagers, 1 Meubelbeitser, 1 Rijwielhersteller, 2 Werkvrouwen, 1 Stucadoor en 1 Letterzetter. INGEZONDEN STUKKEN unst, Kembrandtlajm. ksterdag. i - i in r;^i Weerstandversterkingstoestel, Type 426 C, compleet met alle toebehooren, te weten: 1 serie honingraatspoelen 25/400, 4 lampen accumulator, annodebatterij 120 volt, hoofd telefoon en Brown luidspreker. Eerste betaling f 37.50. 12 Maandtermijnen van f 11. Contant f 150.—. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. Er zijn van die tijden, dat verschillende menschen hun leven in de waagschaal stellen, om iets te bereiken, dat wel niet altijd ge heel nutteloos is, maar waarvan toch de waar de dikwerf fictief is. Zoo hebben we, om maar iets te noemen, den tijd gekend, dat tientallen probeerden over het Engelsche kanaal te zwemmen. Op een anderen tijd moest en zou men over het kanaal vliegen. Nu zijn er zeker een dozijn menschen, die zich voorgenomen hebben over den Atlan tische Oceaan te vliegen. Namen ze nu de kortste route, van New- York bijv. tot aan New-Foundland en vandaar naar de kust van Ierland, dan zou men nog kunnen zeggen: 't is in 't belang van het begrijpelijk en voor dierenbeschermsters zoo EEN PRAATJE OVER DIERENBESCHERMING In Soest wordt tegenwoordig nog al wat gedaan om het lijden onzer mede-schepse len, de dieren, te verzachten. Toch gebeurd er nog wel, nog zeer veel, dat niet moest plaats hebben. Zoo heeft men deze week weer kunnen lezen op de biljetten, die rond gebracht werden van een circus met beren- tent enz. Wij hebben de voorstelling niet gezien, doch weten, dat men beren niet an ders dan op zeer wreede wijze hun kunstjes kan leeren. Eigenlijk moesten toch dergelijke vertooningen overal verboden worden. In Zaandam verleenen B. en W. al reeds geen vergunningen meer voor vertooningen met dieren. Zal Soest dit goede voorbeeld niet volgen? Soest behoort tot de af deeling Baarn van de Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren, die een eigen inspecteur heeft en vele leden zijn in Soest woonachtig. Ook zijn er hier veel personen, die, hoewel geen lid van die vereeniging, toch overal i waar zij zien, dat onze medeschepselen on recht wordt aangedaan, krachtig optreden en hun best doen, dit. onrecht recht te ma ken. Thans zijn weer eenige dames en hee- ren aan het werk om hier een asyl te krij gen en zeker zullen deze pogingen van harte worden toegejuicht door vele ingezetenen; Daar kunnen de arme zwerfdieren worden opgenomen en tevens kan men er zijn die ren in pension doen, wanneer men eenige dagen van huis gaat. Toch is het wel eigen aardig, dat zooveel dames, die geen dier zouden kwaad doen, integendeel hun huis dieren dikwijls akelig vertroetelen, zich zelf bekleeden met alle mogelijke dierenlijken en -veeren. ledereen weet nu toch wel, dat men bont verkrijgt door het plaatsen van klemmen, waarin de dieren soms wel een week lang gevangen zitten, zoodat ze soms, indien slechts een poot of staart daar tus- schen is geraakt, dit lichaamsdeel van honger en uit doodsangst maar afknagen, om de vrijheid te herkrijgen. De aigrette, die men mooi vindt, ook al leen omdat zij duur is, kost aan een geheel nest met jongen het leven. De reiger heeft deze begeerde en duur be taalde veeren alléén in den broedtijd. Is de moeder dus geschoten, dan verhongeren de jongen. Dat nu iemand, die al deze dingen niet weet, zich opschikt met deze wreed verkregen kleedingstukken en sieraden, is niet kwalijk te nemen. Men ziet er echter zoovele ontwikkelde en beschaafde dames mede en dit is nu zoo on- Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL Nieuwstraat 26 Telefoon 303 BURGERLIJKE STAND dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. BAARN Ned. Herv. Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. Adriani. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Eerste Pinksterdag. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. Meijnen. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. E. Schouten, van Amers foort. Geref. Kerk binnen 't Hersteld Kerkverband Kerkgebouw Korte Schoolstraat. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur de heer T. Keuning. Nam. 5 uur de heer T. G. v. d. Hooff, van Amersfoort. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. E. L. Smelik, van Tienhoven. Roomsch Katholieke Kerk. Eerste en tweede Pinksterdag. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10.30 uur Ds. F. Kuiper, van Amersfoort. Protestanten Bond. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10.30 uur Prof. Dr. H. Y. Groene- wegen, van Huis ter Heide. Schaalcollecte. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Eerste Pinksterdag. Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsdien st. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de „Groote Kom". Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Allen geleid door kapiteine Franken. SOEST GEBOREN: Margaretha, d. v. T. Groenesteijn en W. Ploqij. Aleida Petronella, d. v. Th. v. d. Tweel en N. v. Hamcrsveld. Veronika Maria Theresia, d. v. J. v. Werf en N. V. J. Thei- ken. Benjamin, z. v. B. Veldhuijzen en C. Kuijper. Algonda, d. v. H. J. Barneveld en J. J. v. d. Rijst. Hendrik, z. v. T. v. Leuve- ren en A. C. Blijleven. ONDERTROUWD: "j. C? v. d.' Woord en J. A. v. K.001. M d. Brink en A. M. Bantjes. GETROUWD: H. v. Rouwendaal en H. v. Duinkerken. OVERLEDEN: Cornelis Kuijper, 42 j., geh. met L. v. d. Brink. Geertje v. d. Kamp, 46 j., geh. met D. v. d. Broek. Maria Jacoba Ten Brumme- len, 75 j., wed. v. M. Both. Elbertje Pieper, 33 j., geh. met O. v. d. Pol. Pieter Chris- tiaan Wilhelm Toeken, 55 j., geh. met D. van Raaij. BAARN GEBOREN: Daniël, z. v. W. Radstok en T. F. A. Dijs. ONDERTROUWD: J. W. van Gelder en A. Graffelman. GETROUWD: M. Webber en E. Evertse. A. Grolle en J. M. Bongers. N. Hornsveld en H. v. d. Hoef. J. B. Moester en S. G. Moen. F. H. Hiddinga en A. H. Mozijn. OVERLEDEN: Cornelia Koudijs, 83 j., wed. G. van Driesten. Charles Daniël van Rossem, 53 j., geh. met A. Bongaards. Jan van der Hei den, 77 j., weduwn. van H. Verhagen. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. PLAATSELIJK NIEUWS AANGENOMEN Ds. J. C. W. Kruishoop te Arnemuiden heeft het beroep als 2de predikant, bij de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. MARKTPLANNEN In een adres aan de Kamer van Koophandel is door de Pluimveevereeniging alhier ver zocht, hare medewerking te willen verleenen tot stichting van een markt voor Pluimvee, eieren enz. GEMEENTERAAD Door hein overlijden van den heer Foeken is in den gemeenteraad een vacature ont staan, waarvoor als eerstaangewezene op de Chr. Hist. lijst in aanmerking komt. H. Pas- tunink te Soesterberg. Opvolger van den heer Pastunink is de heer D. Hoohverf. EXPOSITIE In de etalage van den Soester Kunsthan del, Burg. Grothestraat, zal gedurende de volgende week geëxposeerd worden een der laatste werken van den schilder Jac. Doeser: „Gebed tot Jezus". 2e VERLOTING TEN BATE DER NIEU WE R.K. KERK TE SOESTDIJK De commissie voor de verloting deelt me de, dat de trekking van bovenstaande ver loting is vastgesteld op DONDERDAG 30 JUNI A.S. PLEIZIERVLUCHTEN K.L.M. Naar wij vernemen staat thans vast, dat van Maandag 20 tot en met Zaterdag 25 Juni a s. door de voetbalvereeniging te Soes terberg een groote kermis-dété wordt ge organiseerd, met medewerking van de K. L. M., die gedurende die dagen pleiziervluch- ten zal organiseeren. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg in samen werking met den ambt. van de Belastingen, zijn tegen een tweetal autobestuurders pro cesverbaal opgemaakt, terzake overtreding van de wet op de wegenbelasting. UITBREIDING SCHOOL BEETZLAAN Het bijbouwen van één lokaal aan de school aan de Beetzlaan, is na gehouden aanbesteding door B. en W. opgedragen aan J. Mets, alhier, voor den som van f6890.— Li,J_. .JJ J I 1 J -. GROOTE KOOKDEMONSTRATIE 't Was een goede gedachte van de Han delmaatschappij R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam, bij advertentie in dit blad be kend te maken, dat zij voornemens waren op Dinsdag 24 en Woensdag 25 Mei j.L, des middags en des avonds groote kookdemon straties te houden in de Rembrandtzaal al hier, op Inventa-Gasfornuizen. Vele dames en ook heeren waren dan ook opgekomen om een dezer demonstraties bij te wonen. En ongetwijfeld zijn allen zeer voldaan huiswaarts gekeerd. De heer Reckman, vertegenwoordiger van bovengenoemde Mij. begon zijn rede, die aan de kookdemonstraties vooraf ging met een stukje geschiedenis, over de wijze, waar op in verschillende tijden kooktoestellen wer den gebruikt. De haard, het kolenfornuis, het petroleum toestel en het 'gasfornuis of gascomfoor kregen elk zijn beurt. Ouitleüj.'i werd aangetoond^ thft het gaS- kooktoestel het in alle opzichten wint. Steeds wordt ernstige studie gemaakt tot verbeteringen en de Inventa-gasfornuizen en -comforen voldoen wel aan alle eischen, die onze moderne tijd er aan mag stellen. Ook de ^ascomforen doen voor het In- venta-gasfornuis niet onder wat afwerking, zuinig gebruik, gemakkelijk onderhoud, enz. betreft. Een ramp voor de huisvrouw is het over koken. En dit gebeurd, vooral bij iemand, die voor 't eerst gas gebruikt, nog al eens. De brander wordt bij overkoken verontrei nigd, men kan die bijna niet schoon krij gen. Inventa lost ook deze moeilijkheden op. Alle branders zijn voorzien van bolvormige dekplaatjes, waardoor overkooksel onmoge lijk in den brander kan komen, daarbij is de brander uitneembaar en kan gemakkelijk ge reinigd worden. Tenslotte bleek de Heer Reckman ook uitnemend kok te zijn. In korten tijd, met zeer weinig gasverbruik voor een waarde van slechts 14,5 cent werd een menu voor zes personen klaar gemaakt. Vleesch en visch werden op bijzondere wijze gebraden en gebakken, n.l. zonder vet of boter. De smaak was bijzonder goed. Alle dames pre zen de gerechten. Wij twijfelen dan ook niet of de Inventa- fornuizen zullen hun weg vinden. Behalve een reclame voor de Inventa-artikelen, was deze demonstratie ook eeai reclame voor het gas in 't algemeen. Wie gezien heeft wat met gas bereikt kan worden, hoe goedkoop en zindelijk het is, zal niet langer dralen, ma^r spoedig een aansluiting vragen, vooral nu de noodige toestellen in huurkoop kun nen worden verkregen. Men wende zich daartoe tot de directie van- het gasbedrijf. AFSCHEID Ds. J. A. RADIX TE SOES TERBERG Ds. J. A. Radix, sinds 1902 predikant in de Ned. Herv. Kerk te Soesterberg, wegens gezondheidsredenen emeritaat ontvangen heb bende, nam Zondag 29 Mei afscheid van zijn Gemeente. De consulent, Ds. Barendrecht, las de af scheidspreek van Ds Radix, genomen uit 1 Joh. 2 vers 28 en bepaalde ons bij: le een veronderstelling, 2e een bemoediging, 3e een taak, 4e een gevaar, ons toeroepende: „Blijft in Hem". Na het lezen van deze preek betrad Ds. Radix den kansel en vroeg, daar de gemeen te zoo talrijk opgekomen was, nu een Zen dingscollecte te mogen doen houden. Daarna sprak hij woorden van dank aan allen, die hem gesteund en ter zijde hadden gestaan. Namens de predikanten uit den Ring sprak Ds. Pannebakker, namens ouderlingen de heer Hoogendoorn, namens kerkvoogdij de president kerkvoogd Dr. v. d. Spek, den scheidenden leeraar hartelijk toe. De Gemeente zong Psalm 121 :4, terwijl op verzoek van Ds. Radix tenslotte nog ge zongen werd Psalm 72:11. SPELDJESDAG A.s. Maandag, 2de Pinksterdag, zal door de vereeniging „Het Groene Kruis" Soes terberg, een speldjesdag worden gehouden ten bate der vereeniging, waarbij vele jonge dames hun medewerking zullen verleenen. NAAR.INDIE Naar wij vernemen zal de Luit.-vliegenier Koppen, van de Luchtv.-afd. alhier, 1 Oc- tober a.s. de reis per vliegtuig naar Indië aanvaarden. PROCESVERBAAL Door de politie te Soesterberg is proces verbaal opgemaakt tegen een inwoner alhier, terzake bedrog. Het niet leveren wat ge kocht is. ^iiulMVEÈ-TENTdoNSTELLINQ" In verband met de in het najaar in deze gemeente te houden pluimvee-tentoonstelling, heeft de Pluimvee-vereeniging alhier aan den Raad der gemeente een verzoek gericht tot deelname in een garantiefonds voor een be drag van f50— en tot beschikbaarstelling van eenige medailles of prijzen. CORRESPONDENTIE G. J. L. te Soestdijk. Wegens de vele copie konden we Uw „ingezonden" ditmaal niet opnemen. In ons volgend nummer zul len wij hiervoor plaats inruimen. ka'meeren en worden gesterkt door ^^^^Suis)e 75ct Bij Apoth en Drogisten UIT DEN OMTREK BAARN CONCERT Op 2en Pinksterdag, des namiddags van 3 tot 5 uur zal in het Bosch van H.M. de Koningin Moeder een concert gegeven wor den door het bekende Amsterd. Harmonie gezelschap „Sarphati", Dir. de heer Joh. Schuitmaker. Evenals het vorig jaar zal vanaf het Station door Amalialaan, Prins Hendrik laan en Van Heutzlaan naar het Bosch ge marcheerd worden met muziek en na afloop een muzikale wandeling door 't dorp. Bij mooi weer zal dit .een attractie voor Baarn zijn en Baarns öloei bevorderen. Onderstaand programma zal uitgevoerd worden. 1. Les Jeux Olympiques, marsch Fr. Popy 2. La Rocher Fantóme, ouverture 3. Andante le Symphonie, Beethoven par. E. Avon 4. Cavalleria Rusticana, Mascagni par. J. Bouchel 5. Ballet Faust, Gounot par. L. Chomel 6. Kunstier Leben, valse Joh. Strauss 7. Les Cloches de Cornevilla (Planquette) par. Eug. Roux 8. The Bella of Chicago, marsch J. P. Sousa BELANGRIJKE VONDST Onder leiding van den heer Lanting van het museum te Groningen werden de vorige week te Lage Vuursche (gemeente Baarn) oudheidkundige opgravingen gedaan. Nabij de z.g. „Grot" op het landgoed, „Groot Drakestein" werd een grafplaats uit den tijd van vóór Christus blootgelegd. In het graf werd een groote rood gekleurden aarden pot of urn gevonden met nog men- schelijke overblijfselen, benevens eenig ge reedschap uit het steenen tijdperk, als een hamer, beitel en een scherp hoornachtig mes je. Alles bevindt zich nog in vrij gaven toe stand. Het gevondene is opgezonden naar het Museum van oudheden voor de provincie en de stad Groningen. PROGRAMMA van het concert, te geven door de Hiiver- sumsche Harmonie, dirigent M. Kleij, op Woensdag 8 Juni 1927, des avonds 8 uur op den Brink. 1. Einzung der Gaste auf der Watburg aus der Oper „Tannhauser" Wagner 2. Ouverture „La Bohemienne" Balfe 3. Suite Ballet Champêtre Rousseau 1. Valse, 2 Mazurka, 3 Pas de Quatre, 4 Polka Final 4. Fantaisie sur 1' Opera „Cavalleria Rus ticana" Mascagnie 5. Ouverture „Piqué Dame" Suppi 6. La Süürterelle, Polka pour Piccolo Solo Damari Voor te dragen door den heer B. Poeni. 7. Ange d' Amour, Valse Waldteufel 8. Fantassie sur 1' Opera „Carinen" Bizet 9. Hilversumsche Harmonie, Marsch Kley Ter gelegenheid van het bezoek aan ons land van den Amerikaanschen kruiser „Mem- phis", heeft de minister van 'Marine Maan dagmiddag in Huize „Voorburg" teDen Haag een noenmaal aangeboden aan den Amerikaanschen Admiraal Burrage. Boven v. l.n.r.: De Atnerikaansche gezant 'Tobin, Mi nister Lambooy, Admiraal Burrage, Minister Beelaerts van Blokland en Admiraal Zeeman.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2