Efloei F.BREURE POST manufacturen - mode Voor de Vacantie. HET KiNDERPARADIJS mmm poppenkliniek Brandstoffen- en Grinthandel en met AUGUSTUS f4,25 per H.L. Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Bouwcrediet beschikbaar. A BROUWER ARCHITECT Vacantie Slapeloosheid Zeil-, Indianen- en Motorbooten, Zandvor men, Scheppen en Harken, Vliegers, Indianen- en Conducteurs-garnituren. Kruiwagens, Trek- en Strandwagens. Fietsjes en Vliegende Hollanders. LEEUWENSTR. 26, HILVERSUM - Tel 2175 schen van begin af hebben pal gestaan tegen de revolutie. Maar dat is niet waar, want de socialisten hebben eerst de algemeene werk staking afgekondigd, om zoo de extremisten niet los te moeten laten. Maar zooals het al tijd gaat, ging het ook hier, de wilden en de extremisten namen de leiding en deelden de lakens uit. Groote barricades werden in de straten en op pleinen opgeworpen door het volk; het paleis van Justitie werd in brand gestoken; verscheidene huizen werden geplunderd; en kele bureaux en de drukkerijen van dagbla den werden vernield, enz. Eerst Tiebben de socialisten geroepen en geschreeuwd: breken, breken en op de puin hopen een nieuw maatschappelijk gebouw en nu het breken gaat, nu gaan ze roepen: houden, houden, omdat ze zien, dat ze zelf ook onder de puinhopen van het instortende gebouw terecht zullen komen. Eerst hebben ze de algemeene werksta king afgekondigd en nu de menschen aan hun bevel gehoor geven, jagen ze hen weer naar 't werk. 't Is in Engeland precies eender gegaan, ook daar werd de werkstaking geprocla meerd voor het geheele volk en nauwelijks voldeden de arbeiders aan de proclamatie, of de leiders kwamen tot bezinning en stuurden hen naar hun arbeid. Dat is het onbetrouwbare element ten allen tijde in de sociaal-democratie geweest en 't is geen wonder, dat de communisten dien heeren hun zondenregister voortdurend voor houden en daardoor vat, en steeds meer invloed krijgen op het volk in massa. Voor 't oogenblik is 't gevaar bezworen, maar wie zal zeggen, hoeveel maatschappe lijke ellende nog als nasleep komen zal? Nog altijd zitten Amerika, Engeland en Japan te Genève om de conferentietafel, 't Gaat daar met horten en stooten. De onhandelbaarheid van Amerika is nu at oorzaak geworden, dat Engeland en Ja pan weer veel dichter bij elkaar gekomen zijn. Men weet, dat Engeland vroeger een bondgenootschap had met Japan. Toen dit tractaat voor eenige jaren afliep, heeft Ame rika weten te bewerken, dat het niet weer vernieuwd werd. Maar door de onhandige diplomatie en stijfhoofdigheid van Amerika, zijn die twee oude vrienden weer veel dichter bij elkaar gekomen en gaan nu zelfs één lijn trekken. Ze gaan voor een deel hun wenschen op geven, maar dan moet Amerika ook van een deel van zijn wenschen afzien. Doet het dat straks niet, dan zal het odium voor het mislukken der conferentie op Amerika komen rusten. Inplaats dus, dat zij de leiding hebben op op de conferentie, zullen de Amerikanen Qïrpl-c nnry hlij mncrfv viin. Ha* nnp-^pr En nu zullen dan nog verschillende voor aanstaande persmannen daarover confereeren. Voor ons land zijn uitgenoodigd de H.H. H. Nijgh, directeur van de Nieuwe Rotter- damsche Courant en Plemp van Duiveland, directeur van 't Nederlandsch Persbureau van 't departement van buitenlandsche zaken. We zullen er nog genoeg van hooren, dunkt me, want persmenschen zijn in den regel nog al scheutig met het nieuws. KERKRF DICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. I. Kievit, van Baarn. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. L. M. van Noppen (wegens vacaturebeurt Ds. van Schaick). 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal) Ds. van Schaick. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevi Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. reref. Kerk. Kerkgebouw Juiianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergsch_straat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Dr. J. A. Beijerman, v. Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Oosthoek. Nam. 6 uur Ds. B. Oosthoek. SO ESTER P.ERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur te Huis ter Heide Ds. van Schaick, van Soest. Nam. 6 uur te Soesterberg in de School aan den Postweg, de Eerw. Heer. H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. 's Avonds 6 uu Ds. I. Kievit. Vereeniging Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Prof. H. Visser, van Huis ter Heide. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. K. Fern. hout, van Vreeland. Geref. Kerk binnen 't Hersteld Kerkverband Kerkgebouw Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Godsdienstoefening. Nam. 5 uur Ds. C. Vermaat, van Makkum. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. Onnekes, van Am sterdam conferentie kunnen blijven. Telkens weer blijken de groote onover brugbare verschillen tusschen de volkeren on derling en 't zal er nog van komen, dat op een ontwapenings-conferentie, de kiem wordt gelegd voor een nieuwen wereldoorlog. Kerkpad 19, nabij halte Soestdijk, Telefoon 2133 Huis: Veenhuizerstr.9, Tel. 2077 Neen, kroost van Adam, wacht niet anders dan vertooning van vrijheid, orde of rust, totdat die Vredekoning komt heerschen over d'aard, in wien de hemel juicht en voor wien eenmaal al wat leeft, de knieën buigt. Neen, wacht, Euroop, geen heil van waap'nen of verbonden. Uw moederschoot heeft nog de vuurberg niet verslonden, wiens ingewand van 't zaad des opstands woelt en blaakt; Zoo zong Da Costa reeds in 1841 en 't is nog altijd waar. Telkens komen de feiten zulks bevestigen. Nog iets waaruit de eigenlijke onmacht van de zoo machtig gedachten Volkenbond duidelijk blijkt, zal de aanstaande Pers-con ferentie te Genève te zien geven. Op 25 Augustus komen de heeren op ver zoek van den Volkenbondsraad te Genève bijeen. In 1925 stelde de afgevaardigde van Chili voor een algemeene persconferentie te hou den op aandrang van den Volkenbond, opdat de pers dan zich meer dan tot nu toe, in dienst van de volkenbondsgedachte zou stel len. Maar reeds in de zesde Volkenbondsver gadering heeft men het ijdele van deze hoop ingezien. Toch wilde men wel een conferentie, maar dan met een practisch doel. Men heeft er nu dit op gevonden: „Niet, wat kan de pers voor den Volkenbond doen; maar wat kan de Volkenbond voor de Pers doen. Dat is het onderwerp, dat op de a.s. pers conferentie zal behandeld worden te Genève Eerst hebben over dit onderwerp vergaderd de directeuren van nieuws-agentschappen, toen de directeuren van officieele persbu- reaux, en ten slotte de veel in het buitenland reizende journalisten van diverse groote bla den. Leger des Heiïs. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de „Groote Kom". Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Woensdagavond 8 uur openluchtmeeting Elisabethstraat. Donderdagavond 8 uur Heiligingsdienst. Allen geleid door kapiteine Franken. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn Voorm. 10.30 uur in de Aula van het Ly ceum (ingang Vondellaan), Ds. K. H. Wal- lien, van Weesp. 12 Uur geen Zondagsschool. Chr. Geref. Kerk (NassauFaan). Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. K. Groen. „Baarnsche Evangelisatie" Zondagavond 8 uur Evangelisatie-samen komst. Donderdagavond 8 uur Bijbelavond. Deze samenkomsten worden gehouden Ba- listraat 11. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. PLAATSELIJK NIEUWS RIJKSTELEFOONDIENST SOEST—BAARN Nieuwe aansluitingen: 59 W. H. Bax, Visch- en Fruithandel, Brinkstraat 3, Baarn. 397 Ir. G. T. H. Houben, „Het Zonneke", Regentesselaan 2, Baarn. 264 C. Hehenkamp, Techn. Handelsbureau, Sophialaan 38, Baarn. 664 C. J. H. Beckmann, Spoorweglaan 18, Baarn. 653 Mevr. C. KimballPino, Parkstraat -10, Baarn. WAARSCHUWINO De Burgemeester van Winterswijk waar schuwt tegen de praktijken van een tweetal sigarenmakers, genaamd Hendrix en Netten, wonende te 's-Hertogenbosch. Deze lieden trachten onder valsche voor wendsels sigaren aan den man te brengen. Nadere inlichtingen over deze personen kunnen worden verkregen bij den inspecteur van politie. STORMRAMP-KUNSTAVOND Onder verwijzing naar een in dit blad voor komende advertentie, vestigen wij de aan dacht op den Kunstavond, welke Donderdag 2S Juli a.s., 's avonds te 8 ure wordt gege ven in het gebouw „Religie en Kunst" aan de Rembrandtlaan alhier. De namen der medewerkenden, geenszins onbekenden voor Soest, waarborgen weder om een avond vol kunstgenot. Wij wekken ieder op, door dien avond te gaan bijwonen, het aangename te vereenigen met het nut tige en goede doel: leeniging van den nood door den stormramp in den achterhoek ont staan. ZUOt OCflAtretHL Zyt2 duurzaam tn elegant. jModel, afwerking,kwaliteit, --- voldoen aan--. - de hoogste eischen.. \Jn éen woord de ideale dracht.) dtlléénverkoop: Makelaar - Taxateur Bij 'uet station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Theodora Hendrika, d. v. A. H. v. Dor- resteijn en M. F. J. Hagebeuk. Maartje, d. v. H. v. Bloemendal en H. Ligtermoet. Jo- hanna Margaretha, d. v. V. Reijerse en J. Dashorst. Jannetje Aleide, d. v. H. H. On- wezen en M. v. d. Brakel. ONDERTROUWD: 'N. A. Spiekman en H. Berg. OVERLEDEN: Hendrika Maria Nugteren, 55 j., ongehuwd. BAARN GEBOREN: Elisabeth Jantina, d. v. D. H. Ph. Ooie vaar en B. E. Gagel. Melis, z. v. M. van Maaren en H. Heistra. Kornelis, z. v. D. van Moorselaar en M. A. van Wijk. GETROUWD: W. Prinsen en E. E. Odekerken. OVERLEDEN: Gijsbertje Radstok, 53 j., geh. met B. de Bruijn. Johannes 13 j., z. v. B. Nieuwsma en J. van Dijk. BLOEMSCHIKCURSUS Zij, die belang stellen in den bloemschik cursus, worden verzocht heden Zaterdag avond om 8 uur te komen in de waranda van „de Gouden Ploeg". De heer Noordanus, leeraar, zal daar de noodige inlichtingen verstrekken. De volgende week zullen de lessen be ginnen. Zonder eenige verplichting kan men de vergadering van heden Zaterdag bijwonen. Men verzuime niet. 't Is interessant. WAARSCHUWING De Burgemeester van Rietveld, Waarder en Barboutswaarder, waarschuwt tegen de praktijken van twee personen, reizigers in si garen, waarvan één zich noemt Kuijpers, raadslid van 's-Hertogenbosch. Zij bezoeken meer in het bijzonder de wethouders en raadsleden. Door het ophangen van sombere verhalen en door een samenweefsel van ver dichtselen, trachten zij te bewegen tot het koopen van sigaren, welke in verhouding tot de kwaliteit veel te duur zijn. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. Lederen koffer, inhoudende kistjes sigaren, Heerenhorloge, Belastingplaatje, Jongensca pe, Dameshandtaschje, Drie vischmanden. Mantelceintuur, Radioteurdop van een auto, Bankbiljet, Spiegel van een auto. Te Soesterberg: Regenjas, Paar broeks pijpen, Handfietspomp, Paar dameshand schoenen, Rijwielbelastingmerk, Lederen da meshandschoen. Aangevlogen een postduif. OPENING SANATORIUM „ZONNEGLOREN" Woensdagmiddag, vorige week, had onder zeer groote belangstelling de opening plaats van het Sanatorium „Zonnegloren" te Soestduinen. Onder de velen, die in de vergadertent aan wezig waren, merkten wij op de Minister van Arbeid, Prof. Slotemaker de Bruine, den Commissaris der Koningin Mr. 's Jacob, den griffier der Staten en de leden van Gedepu teerde Staten, Mr. Beaufort en B. J. J. Wij kamp, den Burgemeester onzer gemeente en Mevrouw, Ds. Van Schaick en vrijwel den geheelen Kerkeraad der Ned. Herv. Oem., vele predikanten en kerkeraadsleden uit den omtrek, de Burgemeester en Wethouders uit Amersfoort en ook vele leden van de Ned. Herv. Gemeente uit Soest. Te ongeveer 2 uur arriveerde de Koningin Moeder, die door den voorzitter van het Bestuur, Jhr. Mr. Rutgers van Rozenburg, lid der Tweede Kamer, oud-Burgemeester van Baarn, naar haar zitplaats werd geleid. Het gevolg van H.M. bestond uit freule Van de Poll, Jhr. Van Tets en Baron van Heemstra. De Voorzitter verzocht te zingen Psahn 150 1, waarna hij in gebed voorging, om daarna te lezen den onberijmden 103den psalm. Vervolgens hield Jhr. Rutgers van Rozen burg een openingsrede, waarin hij allereerst namens het Bestuur welkom heete H.M. de Koningin Moeder, haar ten voorbeeid stel lend wegens de groote belangstelling, die zij niet het minst aan den dag legt bij de T.B.C.-bestrijding. Vervolgens werden toegesproken de Mi nister van Arbeid, de Commissaris der Ko ningin, de leden van Ged. Staten en vele autoriteiten die aanwezig waren, zoowel uit de burgerlijke als uit de kerkelijke gemeente. In zijn verdere rede zeide de voorzitter nog, dat twee-derde van het benoodigde kapitaal was bijeengebracht door de Diaco- niën van de Ned. Herv. Gem., een derde was verkregen door leening van de Rijksverz. Bank. Vervolgens spraken nog de Minister van Arbeid, de oud-voorzitter Prof. Slotemaker, Ds. Bongers uit Kamerik namens de Alge meene Synode der Ned. Herv. Kerk, de heer P. van der Kamp namens de federatie van diaconiën, Dr. van der Meene namens het Prov. Bestuur van Utrecht, J. H. Snoek Henkemans namens de Ned. Herv. Stichting- voor Zenuw- en Geesteszieken, B. H. Vos, arts te Hellendoorn, Dr. Ferwerda namens Chr. Hulpbetoon, Ds. Klomp namens het klassikaal bestuur van Amersfoort, Dr. Droogleever Fortuin uit Den Haag namens de Mij. van Geneeskunst, Ds. Van Schaick namens den kerkeraad te Soest en Jhr. RoëlI, de Geneesheer-directeur van „Zonnegloren". Daarna bracht de voorzitter dank voor de vele blijken van belangstelling op dezen dag ondervonden en verzocht Prof. Slotemaker in dankgebed voor te gaan. Vervolgens bezichtigden de genoodigden het groote schoone gebouw en werden ver- verschingen aangeboden. ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.Z. No. 41 JUBILEUM STATIONCHEF J. WAARDENBURG De lieer J. Waardenburg, stationchef te Soest, herdenkt 26 Juli a.s. den dag, dat 40 jaar geleden zijn loopbaan begon. Achter eenvolgens was de heer Waardenburg werk zaam te Haarlem, Barneveld Voorthuizen, Rotterdam Maas, Anna Parochie en nu te Soest. 't Zal zeker dezen welwillenden, vriende lijken hulpvaardigen man niet aan belang stelling ontbreken op den herdenkingsdag. Hoewel hij den pensioengerechtigden leef tijd heeft bereikt, is het voor Soest te hopen, dat hij nog eenige jaren zijn dienstwerk hier zal blijven verrichten. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gem. Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 54 werkeloo- zen, verdeeld als volgt: 15 Metselaars, 4 Opperlieden, 10 Losse arbeiders, 1 Kantoorbediende, 5 Timmerlie den, 1 Chauffeur, 1 Slager, 1 Rijwielherstel ler, 2 Werkvrouwen, 1 Kantoorlooper (ook ander loopwerk), 1 Bakker, 1 Schilder, 1 Huishoudster, 2 Landarbeiders, 1 Monteur, 4 Mach. Houtbewerkers, 1 Handelsreiziger, 1 Bankwerker en 1 Letterzetter. NOODLANDING _W.ege.ns. een cis motor,, moesten Dinsdagmiddag Luit. Koppen en de Sergt. vliegenier Hameren, een noodlanding ma ken met het Fokker-vliegtuig S IV N 127, nabij Brielle. Het vliegtuig kwam in een sloot terecht en werd niet ernstig beschadigd. De inzittenden bleven beiden ongedeerd-. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, jongeheer H. J. de Boever, is dezer dagen voor het M.U.L.O.- diploma geslaagd. GEKOZEN Met algemeene stemmen werd in een daartoe gehouden algemeene jaarvergadering der Bouwvereeniging St. Joseph alhier tot voorzitter benoemd de heer J. H. Benschop. ONGELUK Dezer dagen had het dochtertje van den heer B. te Soesterberg het ongeluk van een stoel te vallen, waardoor het kind een been tje brak. Na voorloopige behandeling werd het kind naar het ziekenhuis te Utrecht Uovergebracht. SCHOOLNIEUWS SOESTERBERG Evenals vorige jaren zijn ook thans we derom zonder eenig toelatings-examen tot de Rijks H.B.S. met 5-jarigen cursus toege laten de leerlingen D. Lub en G. Amink; tot de mulo te Zeist J. de Ruijter en A. Siderius en tot de mulo te Amersfoort Jac. Groenewold, allen leerlingen van de openbare school te Soesterberg. Stop die pijn. 'OPEN PLEKKEN doorgeloopen plekken, smetten, de hin derlijke ongemakken bi) warm weer, kan men voorkomen door de open plekken onmiddellijk met Akkers Kloosterbalsem in te wrijven, wanneer hevig transpireeren of roodzien op de mogelijkheid van het optreden AKKERig der aandoening duiden. KLOOSTERBALSEM ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, werden te rugontvangen te Soest. 1. Letter U Haagsche Post, Den Haag. 2. H. v. d. Rob, Rotterdam. 3. P. Smit, Soestdijk. ADRESSEERING VAN POSTSTUKKEN De wnd. Directeur van het Postkantoor maakt er opmerkzaam op, dat tal van poststukken aankomen, hetzij zonder, hetzij met een fou tieve of verouderde aanwijzing van straat en huisnummer. Een en ander werkt zeer belemmerend bij het sorteeren van de stukken voor de bestelling en bevordert het maken van fou ten, vooral in een gemeente als deze, waar zich telkens nieuwe personen vestigen. In verband daarmede wordt het volgende verzocht: Zie de stukken, die gij ontvangt, na en geef zoo noodig aan uw correspon dent of aan den uitgever van het blad dat gij leest, uw volledig of veranderd adres op. Denk daarbij vooral aan de bij de huis nummers dikwijls voorkomende letters. Adreswijzigingskaarten zijn a 2 ct. ten post kantore verkrijgbaar. COLLECTE STORMRAMP Zaterdag werd ^Jiier de groote collecte ge houden voor de slachtoffers van den storm ramp in den Achterhoek. De opbrengst is zeer bevredigend geweest. De brandweer mannen, die zich met het inzamelen hebben belast, hebben f2205.— kunnen afdragen. Bij dit bedrag is niet de opbrengst van de col lecte te Soesterberg. Verder kan nog worden medegedeeld, dat de voetbal-wedstrijden, eveneens voor dit doel georganiseerd, een bedrag van plm f150.— hebben opgebracht. CONCERT Zooals uit één in ons blad voorkomende advertentie blijkt, zal door de Harmonie „Pa- tiëntia Vincit Omnia", a.s. Vrijdag (29 Juli) 's avonds te 8 uur, wederom een concert worden gegeven. Het programma wat zal worden uitgevoerd, luidt als volgt: 1. Marsch. 2. Une Nuit D'Eté, Fantaisie. Aug. Eenhals 3. Le Masqué D'Or, Ouverture F. Popy 4. Dans La Foret, Suite Z. Bajus Pauze. 5. Le Lac Maudit, Ouverture, F. Popy 6. Florica, Valse L. Golesteanu 7. Dragons de Villars, Fantaisie. Maillard 8. Marsch. BENOEMD De heer W. H. van den Berge, thans on derwijzer aan de christelijke school, Spoor straat 11, is benoemd aan de chr. school voor M.U.L.O. te Baarn. BI JENNIEUWS De afdeeling Soest van de vereeniging tot bevordering van bijenteelt, wil evenals meerdere afdeelingen trachten, dat de groote vereeniging of beter gezegd het hoofdbe stuur in het bezit komt van de nieuwe Po lygoon-film „De Bijenwerreld". Deze film toch munt uit door duidelijkheid en actu aliteit; ze is door dagbladen en deskundigen om het zeerst geroemd en behoort voor alle plaatsen beschikbaarr te zijn. Om daar toe te geraken moet een bedrag van circa f3000.— bij elkaar gebracht worden. Ook hier zal aan ieder lid van de afdeeling Soest een bijdrage worden 'gevraagd. Bovendien zal het bestuur zich in verbinding stelLen met de hoofden van de verschillende scholen alhier, om met diens hulp meerdere gave te krijgen om in ruil daarvoor later de bijen film ook voor de schooljeugd in Soest be schikbaar te stellen. Voor dit mooie doel hoopt men niet te vergeefs aan te kloppen. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huidmuggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80 ct. PlfROL VERKOOPING HANDWERKEN ENZ. De Meisjesvereeniging Tabith, van den Geref. Bond alhier, hoopt op een nader te bepa'en dstum in- Sept. of "Oei. een.-verkoo- ping te houden van de door haar vervaar digde handwerken enz. Zij doet bij dezen een beroep op diegene, die voor dit doel thuis wat willen maken, of gemaakt hebben. Ook andere voorwer pen dan handwerken zullen gaarne in ont vangst genomen of afgehaald worden door Mej. B. Haks, secretaresse, Korte Brink- weg 17. DE ABONNEMENTSCONCERTEN Naar de directie van het Intern. Concert bureau Ernst Krauss bericht, zal de serie abonnementsconcerten, welke dezen winter in „Religie en Kunst" zullen worden gege ven, bestaan uit de volgende concerten: Begin November: Dresdener Strijkkwartet. Einde November: Vioolavond Martha Linz. Half December: Pianoavond Paul Schramm. Einde Januari: Liederenavond Lien Korter. De prijs per abonnement bedraagt f4.50 plus rechten, alzoo totaal f5.17. Bovendien zal zeer waarschijnlijk in Fe bruari nog een extra-concert worden gege ven, waarvoor de houders van abonnemen ten een belangrijke reductie zullen genieten. Indien eventueel dit programma eenige wij ziging zou ondergaan, kan men er verze kerd van wezen, dat het de commissie wel is toevertrouwd, dat die verandering dan zoo mogelijk alleen verbetering beteekent. Muziekliefhebbers van Soest. Is nóg meer noodig om U als abonné te doen opgeven, ten einde aldus nader te komen tot het idea.al: permanente winterconcerten van de grootste artisten. Laat toch niemand, die voor dit schoone streven voelt, achterblij ven; maar medehelpen het totaal van 300 abonné's zoodra mogelijk te bereiken. Want daar kan en moet naar toe. De prijs kan nauwelijks een bezwaar zijn, want gaat men dergelijke concerten buiten Soest hooren, dan is men minstens dat bedrag reeds kwijt aan reiskosten. Soesterbergers. De abonnementen stroom den van Uwe zijde nog niet hard, dat, ter wijl er bij U gesnakt wordt naar iets der gelijks. Grijpt dan deze gelegenheid aan, geeft U ten spoedigste op bij den heer Qroo- tewal, het lid van de commissie voor abon nementsconcerten te Soesterberg. Voor Soest en Soestdijk kan men zich opgeven bij den secretaris der commissie, Mr. J. H. van Doorne, of inteekenen op de concerten bij de H.H. Van den Bovenkamp, Van Loon en Visser. Nogmaals muziekliefhebbers. Werkt allen mede tot het verkrijgen en behouden van dergelijke schitterende grootsteedsche con certen in Soest. Qij dient er niet alleen Uw eigen, maar ook het gemeentebelang' "bij UIT DEN OMTREK BAARN DE FEESTWEEK De plannen voor de feestweek van 16 Augustus hebben zoo langzamerhand vas ten vorm aangenomen. Het volgende programma kan thans wor den gepubliceerd. 1—6 Aug. Kunstnijverheidstentoonstelling in het Lyceum. 2—6 Aug. Winkelweek en étalagewedstrijd, waarvan de keuring op 2 Aug. 2—5 Aug. lederen avond concert op den tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar IVIijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Brink en 6 Aug. een middagconcert in het bosch, met muzikale wandeling door het dorp. 2 Aug. 's morgens kinderspelen; 's mid dags ringsteken voor ruiters en voor paren in twee- of meerwielige rijtuigen. 's Middags aubade door een groot kinder koor voor H.M. de Koningin-Moeder ten pa- leize Soestdijk; 's avonds herdenkings-bij- eenkomst door de Christ. Oranjevereeniging in de Geref. kerk, met medewerking van het Oranje-orkest. 's Avonds vuurwerk. Nader vernemen wij nog, dat door de P. U.E.M. wederom een prachtige verlichting op den Brink zal worden aangebracht. STEUN STORMRAMP De geldinzameling voor de slachtoffers van den stormramp in den Achterhoek heeft in totaal in onze gemeente opgebracht f7010.26. DANKBETUIGING Den heer A. G. van Agtmaal alhier is het gelukt, na daartoe verkregen vergunning, fo tografische opnamen te maken van het inte rieur van 't Koninklijk buitenverblijf het „Huis ten Bosch" in Den Haag. Van deze uitnemend geslaagde foto's maakte hij re producties en verzamelde die in een map, waarop een wapen en emblemen van het Koninklijk Huis, welke in 5 kleuren werden gedrukt door de Drukkerij Oranje Nassau, alhier. Dezer dagen ontving de heer v. Agtmaal die exemplaren van dit kunstwerk aan Hare Majesteit aanbood, daarvoor een schriftelij ke dankbetuiging, welke vergezeld ging van een zeer vleiend schrijven van den particu lieren secretaris van H.M. de Koningin. CONCERTEN IN DE FEESTWEEK De feestweek van 1 tot 6 Aug. belooft, ook voor wat de concerten betreft, schitte ren te worden. Dinsdagavond zal een concert gegeven .worden door de Harmonie „Crescendo"; Woensdagavond door de Muziek vereeniging Spakenburg, Donderdag door de Muziekver. „Oefening baart Kunst" te Zeist, dir. Joh. Boers, Vrijdag door de Muziekvereen. te Ankeveen, dir. E. Mooy, terwijl Zaterdag middag van 35 uur in het bosch een con cert zal gegeven worden door het Tram-Har monie-Gezelschap te Amsterdam, direct. J. Schuitmaker, waarna rondgang door de ge meente, waaraan ook Pijpers hun medewer king zullen verleenen. RAADSVERGADERING Naar wij vernemen zal de eerstvolgende raadsvergadering worden gehouden op Vrij dag 29 Juli a.s. Daarna zal in de maand Augustus riog eenmaal de oude raad sa menkomen, waarna in September het nieuwe raadscollege „joyeuse entrée" zal doen. BAARNS BLOEI Het Bestuur van „Baarn's Bloei" maakt be kend, dat de rondritten door het Gooi met de groote autocar van den Heer Van Emmerik, gedurende dit seizoen zullen plaats vinden op eiken Zaterdag van de week. De eerste rit zal gehouden worden op Za- terrdag 30 Juli a.s.. De autocar vertrekt 2 uur van het Verkeershuis alhier en arriveert aldaar weer plm. half zes. Het tarief bedraagt f 2.50 per persoon, terwijl kaarten verkrijg baar zijn aan het Verkeershuis. Om teleurstelling te voorkomen, wordt den deelnemers aangerraden, zich van kaarten te voorzien vóór 's Zaterdagsmiddags 12 uur. AUTO-ONGELUK Dezer dagen is een automobiel, komende uit de richting Bunschoten, op den Bisschop- perweg in een sloot gereden. De auto is door een tractor ter reparatie naar Baarn gesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Herhaaldelijk is er reeds op gewezen, dat de Bisschopperweg niet alleen zeer smal, maar in de bochten ook zeer gevaarlijk is. Het zal nuttig zijn, dat de betrokken auto riteiten hieraan eens de noodige aandacht wijden. OEM. BADHUIS Opgave van de in de laatst afgeloopen week in het Gemeentelijk Badhuis aan de Acacialaan verstrekte baden. (Week 1116 Juli 1927). Kuipbaden: hoog tarief 40, laag tarief 44. Stortbaden: hoog tarief 103, laag tarief 161. Schoolbaden 54, gratis 38. Totaal aantal baden 440. schietconcours den kampioensprijs „Arme de Guerre" en werd hierdoor wereldkampioen. De Heer P. Scheuter te Apeldoorn, behaal de op het te Rome gehouden internationaal

Soester Courant | 1927 | | pagina 2