Encadrementen Burgem.Gr9thestr.45, Soestdijk Opening der zaak op. Donderdag 17 Nov. a.s. 'snam. 5 uur. K. van Loon vergroote Speelgoedmagazijn HET KINDERPARADIJS Verzuim toch niet HARDT'S A. BROUWER ARCHITECT Handwondjes tabletten verstopping i riin u TH. B. SUKKEL HANDTEEKËNEN lijnteekenen: DECORATIEF- TEEKENEN Zenuwstillend V /I Handel in Lijsten, Schilderstukken, Platen, Etsen, Kunstvoorwerpen enz. - Vergrootings-inrichting. Smaakvol inlijsten van foto's, platen enz. Vakkundig en billijk. Beleefd aanbevelend, Officieele opening van de Missie Actie Congres Tentoonstelling te Amsterdam, in het Paleis van Volksvlijt. Mgr. Stroomer bezoekt den Fokker-stand en onderhoudt zich met den heer Stievend, onder-directeur van de Fokkerfabrieken te A'dam. A.s. Dinsdag 2 uur heropening van het LBlUWENfTR. 26, HILVERSUM - Tal 2175 Enorme sorteering. Extra lage prijzen. Nu spreekt het wel vanzelf, dat wij ons het meest interesseeren voor het Prot. Chris telijke jeugdwerk. En dan willen wij er even onze verheuging over uitspreken, dat dit werk op zoo rijke zegen mag zien, en zoo heerlijke bloei ver- toonen. Verblijdend is de groote groei der jeugdbonden. Aan den spits staat de Ned. Bond van Jongel. Ver. op Ger. Grondslag, met op 1 Januari 1927 niet minder dan 914 vereeni- gingen en 21277 leden. Daarop volgt het Nederlandsch Jongelingsverbond met de ge. INGEZONDEN STUKKEN voor Gereformeerde jeugd-organisatie, die de 1216 jarige jongens en meisjes in verga deringen saambrengt en die in 540 organi saties ongeveer 152000 jeugdigen heeft. Deze wordt op den voet gevolgd door den Bond van Meisjesver. op Ger. Grondslag, die in de nog geen 10 jaren van zijn bestaan, klom tot het getal van 502 vereenigingen met 12012 leden. Voeg daar dan nog bij, de Bond van Ned. Herv. Jongel. Ver. op Ger. Grondslag, die 105 vereenigingen met 2300 leden telt en de organisatie van Herv. Meisjesver. op Geref. Grondslag, met 30 vereen, en plm. 1000 leden. Voorts de Chr. Ger. Jongel. Veren. met 59 vereen, en 900 leden. Dan het jongenswerk van het Ned. Jongel. Verbond, van een 450 vereen, met 12500 leden; de Ned. Herv. Bond van knapenver. op Ger. Grondslag met 34 vereen, en 1000 leden; de Chr. Ger. knapenvereen. en de Jongensvereen. van den Luth. Bond. Al deze organisaties tesamen omvatten een 80000 jongelieden in den leeftijd van 12 tot goed 20 jaar. En verheug U dan, dat elke week een 80000 jonge menschen tesamen komen, om te arbeiden aan hun eigene opvoeding en karaktervorming, maar meer nog aan den arbeid ter bevordering van de komst van het koninkrijk Gods op aarde. Hoe wij er nu toe gekomen zijn, dit al les eens uit te spreken? Wel 't trok onze aandacht, welke een geweldige krachtsontplooiing de laatste we ken plaats had, van, met name de Calvinis tische Jeugdbeweging. En toen de A.R. Rot terdammer in enkele driestarren daarop de aandacht vestigde, was dat voor ons gereede aanleiding er iets van over te nemen en ook eens speciaal er op te wijzen. Het „Geref. Jongelingsblad" en „Bouwen en Bewaren" het orgaan van den Bond van Meisjesvereen., verschenen als propaganda nummers en werden in zeer groote getale verspreid. De Zuid-Holl. afd. van den Bond van Jongel. op Ger. Grondslag kwam ook met een propagandablad „Ten Arbeid" en verspreidde dit ten getale van 30000 ex. Laten nu de ouderen, de jongeren steunen; wijst Uw kinderen op het groote belang der Jeugdorganisatie. Zend ze naar de vergade ringen van Jongelings- en Meisjes- en Kna- penvereenigingen. In die organisaties vormen zij voor een groot deel zichzelf en elkan der en leeren ze gezamenlijk speuren in de ons heilige beginselen en in de historie; ze leeren ook, hoe ze de vijanden onzer begin selen het best kunnen bestrijden, maar bo venal, ze leeren alles bezien in het Eeuwig- heidslicht. Zij zijn het, die straks' Uwe plaatsen moe ten innemen op het terrein van kerk, staat en maatschappij. Help hen dan, dat ze klaar zijn tegen dien tijd. En staat er vooral niet onverschillig of schouderophalend tegen over. Want de jeugdorganisaties zijn een be hoefte van onzen tijd en ze zijn noodzake lijk voor de vorming van de karakters onzer kinderen. Geachte Redactie. Zoo is dan de befaamde motie door den heer Busch ingetrokken. Dat kan niet anders dan voldoening geven. De wijze, waarop hij het echter deed, kan in die voldoening niet deelen. Er hebben als bij overrompeling in eersten aanleg menschen voor die motie ge stemd, die er bij tweede stemming zich tegen zouden hebben verklaard. De heer Busch weet wel wie. Zoo zou zij roemloos zijn gesneuveld. Was het nu niet eerlijker ge weest, als de voorsteller had gezegd: „Ik heb me vergist, ik trek de motie in?" Er be stond heusch geen motief voor den heer Busch, de publieke moralist uit te hangen. Dat zelfde onvoldane kleeft aan de wijze, waarop het adres van het Bestuur der Ver- eeniging „School met den Bijbel" voor ken nisgeving is aangenomen. De heer Van Doorne heeft daarbij gezegd, dat de motie niet ging tegen het Bestuur,, maar tegen de wyse, waarop de handtee- keningen verzamdSfojn. Maar in zijn krant Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg te Soesterberg, de Eerw. Heer v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Woensdagavond 7.30 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur de Heer J. Wristers, Theol. Candidaat te Kampen. Kerkgebouw Korte Schoolstraat. Geref. Kerk binnen 't Hersteld Kerkverband Voorm. 10 uur en nam. 5 uur de heer J. v. d. Woude, Theol. Candidaat aan de Vrije Universiteit. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Het is een heerlijken zomeravond, de fa' milie wil genieten van de natuur en men gaa blijde de wandeling aanvangen, maar daai klinkt de sirene: Brand. En men ziet den va der of den broeder in hard tempo wegloo- pen, want niet waar, er is gevaar bij een on zer inwoners en de omwonenden. De brand moet worden gebluscht. 'Het is winter, men zit gezellig om den haard of kachel. De radio veraangenaamd den avond en plots, daar wordt gealarmeerd door de sirene en hij, die dacht een zeei aangenamen avond te hebben, moet wej van de zijnen om hulp te verleenen, daai waar het noodig is Dit in het kort wat het zeggen wil, lil te zijn van „De Vrijwillige Brandweer1 onze gemeente. En toch, „De Vrijwillige Brandweer", zij ij paraat, zij kent haar taak, daar waar de vrij, willig opgenomen plicht hen roept. Het volgend jaar, Woensdag 4 Juli, dai hoopt onze „Vrijwillige Brandweer" haai eerste Lustrum te herdenken en dan: Zijj hoopt van ganscher harte, dat de sirene danl Hoogmis. niet zal loeien, dan willen deze mannen van( Doopsgezinde Gemeente. Soest gaarne eens een gezellig feest vieren enj Voorm. 10.30 uur Ds. P. J. Glasz, dan meenen 'zij met het volste recht te mo-J Utrecht. gen vragen: Inwoners van Soest, offer daar-f Protestanten Bond. oor eens een gave en liefst zoo, dat „De Vrijwillige Brandweer" daaruit moge zien,j. c j Mgaarden, van Amsterdam. Schaalcollecte, Uw medeleven met ons en al hopen wij dat|b niet, U kunt er op rekenen, dat, waar U ze! onze hulp eens mocht noodig hebben, wi alles zullen doen om Uw" vriend in den nuod of Uw vijand, zoo ge het beliefd te noemen, den brand zullen bestrijden met a1' onze krachten. Dit, mede-inwoners onzer ge/heente. inleiding ter voorbereiding van ons eersti Lustrum U kunt er op rekenen, dat onderstaande! commissie alles in het werk zal stellen om onzen Burgemeester aan te toonen, dat hetl', „Baarnsche Evangelisatie" noodig is, dat er een lijst in onze gemeente j Zondagavond 8 uur, Evangelisatie-samen gaat circuleeren, om van U allen een fli^e*cumst) gebomv chr. Bel. Weteringstraat, gave te vragen, om dat feest waardig tejl Donderdagavond 8 uur Bijbelavond, Bali- vieren. Straat 11. U kunt er echter staat op maken, dat, waar 1| Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur Leesdienst. Nam. 6 uur Ds. H. Hooyendoorn, van Bunschoten. Dinsdagavond half acht Ds. W. Bijleveld, an Haarlem. ook festiviteiten worden gehouden, onze mo torspuit met alle beschikbare middelen aan wezig is en op het eerste loeien van de si rene wij ons feest in den steek laten en naar den plaats des onheils spoeden. k Maar medeburgers, voor dien eenen dag roepen wij Uwe welwillende medewerking in om op iedere lucifer oT vuurvonk te let ten en dit desnoods bij het begin zelf te? dooven. De Feestcommissie: C. UITERWIJK, Voorzitter. P. J. DROST, Secretaris. H. VOS, Penningmeester. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur bidstond, voorm. 10 uur heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur openluchtmeeting aan de „Groote Kom". Nam. 8 uur verlossingsmeeting. Donderdagavond openluchtmeeting aan de Sparrenlaan. Allen geleid door kapiteine Franken. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. 1 Zondagmiddag 2 uur Ds. Mulder, van T Bunschoten. bij het boodschappen doen, een doos Purol mede te brengen. Elk oogenblik van den dag kan het in Uw gezin te pas komen. Woensdag 16 Nov., 's avonds 6.30 uur, Ds. v. d. Berg, van Amersfoort. Dankstond voor het gewas. SPORTKRONIEK BURGERLIJKE STAND fiueff Titj fócfrr, üui uiiTters-fatc .'1 uVifK^" ken, dat het Bestuur wel verantwoordelijk was en de motie ging dus wel degelijk tegen 't Bestuur. De wijze, waarop de handteeke- ningen verzameld zijn, kunnen eiken toets van eerlijkheid doorstaan en het Bestuur stelt zich dan ook met genoegen daarvoor verantwoordelijk. De heer Van Doorne meent, dat als hij hoort, wat door de heeren van volksonder wijs gezegd is en wat de vele voorstanders van openbaar onderwijs hebben gezegd, die den onderteekenaars hebben trachten om te praten, dat de waarheid onomstootelijk aan zijn zijde is. Het zij zoo en ik zal hierover in geen krant schrijven, maar zoo lang de heer Van Doorne de moeite overbodig acht, om ook de andere zijde te hooren, heeft hij niets bewezen, ook al blaast hij nog zoo hoog van den toren. Fair ware geweest, indien èn de heer Busch èn de heer Van Doorne eens bij mij als voorzitter waren gekomen en gevraagd hadden wat er toch van aan was, als er ge zegd werd, dat er met de lijsten was ge knoeid. Ik zou den heeren hebben ingelicht en nog altijd ben ik daartoe bereid. Zoolang ze deze moeite niet hebben genomen, ont zeg ik hen het recht te oordeelen gelijk zij deden. Met dank voor de plaatsing, B. ALKEMAu. Voorzitter der Vereeniging vSchool met den Bijbel". SOEST, November 1927. VOETBAL i E. S. V. A. C. Zondag j.1. vond te Soestdijk de plaatse lijke ontmoeting plaats tusschen S.V.A. I. len E.S.V.A.C. I. Een 61 overwinning was J. P. Bos het resultaat, waardoor het le elftal in de boom en W. H. v. Zijl. Janna ,d. v. JJ» running blijft voor de bezetting der boven- Veldhuizen en S. Bijbma. Aalt, z. v. H. v. ste plaats. der Hoef en G. v. Brummelen. Margare-i Het 2e elftal moest in Amsvorde III haar tha Wilhelmina, d. v. W. v. Doorn en 0#meerdere erkennen en verloor met 2—0. W. --v- t- hc-t- -2c- elftai^een- SOEST GEBOREN: Wilhelmina Anna Maria, d. ONDERTROUWD: J. A. Woertman en G. Vel. J. Maat en A. J. Siebelink. GEHUWD: J. Rijke en N. Heuvel. JJ. Kost en F. de Groot. OVERLEDEN: Geertrui v. der Vliet, 87 j., wed. C. Wes- terveld. Johannes Bosman, 32 j., geh. met M. J. Jonkers. Pierre Jean Vandebriel, 72 j., geh. met H. A. Vreeswijk. BAARN GEBOREN: Maria Hendrika, d. v. C. van Wijk en W. Hornsveld. Cornelis, z. v. C. Koffrie en G. van Norden. Maria Johanna, d. v. S. van. de Hoef en J. H. de Vries. ONDERTROUWD: J. Luschen en A. van den Berg. OVERLEDEN: Johanna Verhaar, 65 j. ONTWERPEN BESTEKKEN - BEGROOTINGEN KERKPAD Z.2. No. 41 doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Dop» 30-60-90 ct. PUROL EEN LUSTRUM Wie onzer inwoners kent het schrille loeiende geluid van de sirene niet, geplaatst op het Raadhuis. Het is nacht, een ieder slaapt rustig, daar klinkt de sirene en vele gaan mopperen, zeg gende: „Dat akelige ding, moet dat ons nu storen in onzen slaap". Het duurt hoogstens een kwartier, de mopperaars leggen zich weer neder en slapen den slaap, dien zij meenen, dat hun toekomt. En toch, er zijn eenige inwoners, die op datzelfde geluid hun slaap uit de oogen wrijven, want zij zijn met hart en ziel lid van „T^e Vrijwillige Brandweer" en men kan nooit weten wat er gébeurd. Er dreigt gevaar, het vuur, een van de grootste elementen, is in beweging. Dat element moet worden bedwongen, ook al vraagt het lichaam zijn benoodigden slaap. Het is Zondag, de dag bij uitnemendheid in den familiekring. Men zit gezellig bij elkaar en wil aan tafel gaan, men verlangt naar het extra Zondag- sche potje, maar wat, daar klinkt de sirene. De leden van „De Vrijwillige Brandweer", al smakt de tong naar wat hen stond te wachten, verlaten de gezelligheid, slikken hun etenslust naar binnen en niet denkefide aan het extra potje, trekken zij hun uniformjas aan en gaan naar de plaats, waar hun plicht hen roept. Ooos ie gen cent. Bij Apoth.en Drogisten KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk) Ds. J. C. W. Kruis- hoop. H. Avondmaal. Nam. 6 uur (Kerk) geen dienst. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. J. I. van Schaick. Zendings-Zondag. Nam. 6 uur (Rembrandtzaal), Ds. J. C. W. Kruishoop. Nam. 230 uur (Hees) Ds. J. I. v. Schaick. Roomsch Katholieke Kerk Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria OnbevT. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk Kerkgebouw JuManastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. H. N. Basofki, Emer. pred. te Driebergen. Kerkgebouw Soesterbergscheatraat Voorm. 10 uur Ds. H. N. Basofki, Emer. pred. te Driebergen. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Vereeniging van Vrijz. Godcdienstigen Gebouw Religie en Kunst. Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. Met, van Zaandam Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Oosthoek. Nam. 6 uur Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur Ds. B. Oosthoek. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. "Voorm. 10 uur te Huis ter Heide Ds. Ger ritsen, van Amersfoort. 'zware taak; zij moeten no. 1 hunner af deeling, D.E.V. 2 te Doorn gaan bekampen. Vertrek per autobus vanaf Hotel „De Gouden Ploeg" om 12.30 uur. Het eerste elftal is vrij. o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" "Limvio IIDe Ploeg I 61. De Ploeg II—E. M. M. III 0—4. Geen van beide elftallen heeft het tot een overwinning kunnen brengen. 'Het 1ste elf tal, dat met 10 man verscheen, verloor niet minder dan met 61. Het 2de elftal viel ons tegen. Deze wisten op eigen terrein niet eens een tegenpunt te maken. Een volgende maal beter hoor. Zondag a.s. De Ploeg IEemland I. Limvio III—De Ploeg II. Eemland II—De Poleg III. Een mooi program. Bij het 1ste elftal zal het geducht spannen en verwachten we een mooieti wedstrijd. Het zal daarom de moei te waard zijn eens een kijkje te gaan nemen. Beide andere elftallen zullen het hard te verantwoorden krijgen, daar zij allen met invallers zullen moeten spelen. Maar "vast houden hoor. o CLUBNIEUWS V.V. SOEST Soest IBlaricum I 30. In een fair gespeelden wedstrijd moest Blaricum I tegen Soest I het onderspit del ven! Soest heeft verdiend gewonnen, of schoon de gasten zeker een tegenpunt ver diend hadden. Na den aftrap is de eerste aanval voor Bla ricum, doch de Soest-verdedigers zetten door harde schoten hun voorhoede aan het werk. Van dit open spel heeft Blaricum niet terug, daar het spel van „Soest" steeds iets vlug ger is. Wanneer 10 minuten gespeeld zijn, maakt Hardeman het le doelpunt. Soest blijft steeds in de meerderheid, ofschoon de uitvallen der Blaricummers zeer gevaarlijk zijn, doch De Bree is op zijn plaats. Het 2e doelpunt voor Soest komt even voor rust van de nieuwe linksbinnen, die een aan winst beloofd te worden. W. v. Veenendaal maakt er even daarna 30 van, waarmede de rust ingaat. Na de thee verslapt Soest, waardoor Bla ricum gevaarlijk komt opzetten, De Bree krijgt nu handen vol werk, doch weert zich prachtig. Een fout was het van de Soest- halflinie, dat zij te ver naar het doel der gasten stonden, wanneer de bal door De Bree het veld ingetrapt werd; hierdoor kon de Blaricum-voorhoede den bal vrij opvangen en moésten de Soest-backs direct hande lend optreden. Ofschoon er na rust 5 cor ners op het Soest-doel genomen werden, bleef de stand 3—0 voor Soest, Het 2e verloor te Doorn van D.E.V. met 4-2. A.s. Zondag is het le elftal vrij. i Het tweede elftal speelt op het Soest-ter- rein tegen N.I.O. III uit Driebergen. Aan vang 2 uur. aanvankelijk, dat het been gebroken was, met een ernstige kneuzing kwam J. B. er af. Per auto werd de man naar huis vervoerd. Dr. Rupert verleende geneeskundige hulp. PLUIMVEE- EN ANGORA-KONIJNEN TENTOONSTELLING Wanneer dit blad verschijnt, is de tentoon stelling geopend. Heden Zaterdagmorgen te 10 uur zal, naar wij hopen, onder groote belangstelling de openingsrede door den Burgemeester wor den uitgesproken. Het publiek kan dan vanaf dat uur tot des avonds 9 uur en des Zon dags van 10 tot 7 uur de tentoonstelling bezichtigen. Het ingezondene is waarlijk schitterend De jonge pluimvee-, Duiven- en Angora- konijnen-vereenigingen, die hier gezamelijk werken, hebben succes met deze show. Een kerncollectie op allerlei gebied is hier sa men gebracht. Ter opluistering zijn ook nog kanaries en witte muizen aanwezig, waarin ook vooral de jeugd veel belang zal stellen. Voor de Angora-konijnen is een aparte zaal (het gymnastieklokaal van de openbare school) ingericht. Behalve een 50 hagelwitte prachtdieren bevindt zich hier ook een stand van de goederen, die van de Angora wol zijn vervaardigd. Dit alleen reeds zou de moeite waard zijn, om een kijkje te gaan nemen. Het zal dan ook worden, dat geen oudje aan het spinnewiel blijft en de jeugd in groote getale opkomt, ja in één woord, iedere inwoner van Soest gaat op naar „De Gouden Ploeg", naar. de tentoonstelling. De entree-prijzen bedragen op Zaterdag tot 4 uur 50 ct., daarna 25 ct. Op Zondag den geheelen dag 25 ct. Persoonlijke bewij zen voor alle dagen geldig fl. GEWETENSGELD Door den Rijksontvanger is aan deze ge meente een bedrag van f24.09 overgemaakt, wegens gewetensgelden. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. Zwarte handschoen, Rijwielschroefsleutel, Kastsleutel, Gedenkpenning, Smidshamer, Koperen melkbussleutel, Zweep, Oliekanne tje, Rijwielplaatje, Parapluie, Geïsoleerde tang, Zwarte jurk. Aaogeloopen een konijn. ONREGELMATIGHEDEN Mevrouw PothuisSmit, lid van dc Eerste Kamer, heeft den minister van oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat in de pers wordt vermeld, dat het rapport in zake de onregelmatigheden aan de luchtvaartaf- deeling te Soesterberg is uitgebracht? 2. Zou wanneer dit juist is de mi nister willen mededeelen, of en wanneer dit rapport zal worden gepubliceerd, volgens de belofte van Zijn Excellentie in de vergade ring der Eerste Kamer op 27 April 1927. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug bntvangen te Soest, in de 2e helft der maand October 1927. 1. Bestuur Vereen. Huiseigenaren, Haag. 2. Briefkaart zonder adres. LICHTBEELDENAVOND R.K; \nmnEDÖ»*VERÉtNT De lichtbeeldenavond voor de leden van de R.K. Werklieden Vereeniging met hunne vrouwen, zal gegeven worden door den WelEerw. Heer D. van Wijk, uit Bemmel, op Maandag 21 Nov. over het leven van de H. Theresia. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeiders alhier ingeschreven 115 werkeloozen, verdeeld als volgt: 3 Metselaars, 15 Opperlieden, 32 Grondar- beiders, 26 Losse arbeiders, 8 Timmerlieden, 3 Chauffeurs, 1 Slager, 1 Loopknecht, 11 Landarbeiders, 3 Mach. houtbewerkers, 4 Kantoorbedienden (reizigers), 4 Schilders, 1 Pannendekker, 2 Stucadoors, 1 Koperbe werker. WERKVERSCHAFFING Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, ligt het in de bedoeling de Werkverschaffing op 15 November a.s. een aanvang te doen EVANGELISATIE-BIBLIOTHEEK Vrijdag 18 November a.s., zal de biblio theek in het lokaal achter de Geref. Kerk aan de Soesterbergschestraat weer worden geopend. Van half zeven tot half acht is er gelegenheid tot het inruilen van boeken. We hopen, evenals het vorige jaar, weer een groot getal lezers en lezeressen in te schrij ven. Een pracht-collectie boeken en dat tegen een leesprijs van 1 en 2 cent per deel. Het zal U de lange winteravonden ,op aange name wijze korten. Voor allen, voor jong en voor oud 'is er g;eschikte lectuur. BAZAR A.s. Zaterdag en Zondag, 13 en 14 Nov. zal in de concertzaal van Hotel ,,'t Zwaan tje", een bazar gehouden worden, ten bate der R.K. Muziekvereniging St. Joseph. UITVOERING Dinsdag a.s., 15 November, zal door de Tooneelvereeniging „Door Vriendschap Ver- eenigd", van Driebergen, een uitvoering ge geven worden, in de concertzaal van Hotel ,,7t Zwaantje". Opgevoerd zal worden: „Buttinger en zoon", een dag vol dwaasheden; blijspel in vier bedrijven. Na afloop gezellig samenzijn. I 1 1 I I I AUTO-ONGEVAL Woensdagmorgen reed een vrachtauto van den heer Ten Hoeve, uit Amersfoort, zwaar beladen met vaten inmaakgroenten, vermoe delijk wegens een defect aan de stuurinrich ting, tegen een boom. Het onderstel werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. LEERAAR M.O. TEEKENEN BURG.GROTHESTR.63 SOESTDIJK FEESTAVOND „APOLLO" In „Religie en Kunst" vierde het mannen koor „Apollo" haar eerste lustrum. Bij deze gelegenheid werd het koor en ook aan het kinderkoor een vaandel uitgereikt. Het Harmoniecorps „Patiëntia Vincit Om- nia" alhier, verleende medewerking. Toen de voorzitter, de heer S. de Zoete, omstreeks acht uur, met een 'kort wel komstwoord opende, was de zaal en, gaan derij stampvol. Onder de aanwezigen merk te men op het dagelijksch bestuur der ge meente. Aller|erst was echter voor een aardige ver rassing gezorgd, toen nl. een boerin en stadsdame de zaal binnenstapten en inj een Luschen, op juiste wijze de totstandkoming toch eigenlijk te doen was. Het daverend applaus bewees duidelijk, hoezeer dit in sloeg. Door het Harmoniecorps, door het man nen- en kinderkoor werden zang- en mu zieknummers gegeven en wij kunnen gerust zeggen, ook hiervoor niets dan lof. Het hoogtepunt van den avond was echter, toen de vaandels onthuld werden. Nadat de voorzitter der vaandel-commissie, de heer Luschen, op juiste wijze de totstandkoming der vaandels en haar beteekenisvol opschrift „Apollo" had uiteengezet, liet Burgemeester Deketh het doek zakken en bood in een keurige rede „Apollo" en het kinderkoor de vaandels aan, waarna de medaille's en lau werkransen door zijne EdelAchtb. aan het vaandel gehecht werden. Nadat het vaandellied was gezongen, voer den verschillende afgevaardigden het woord, wjmrhïJ. de - he-ap Wcortm&n, notnens> de' Soester Accordeonclub opnieuw een medail le aan het vaandel bechtte. Nadat gepauseerd was, werden weer ver schillende zang- en muzieknummers gege ven, welke allen op uitnemende wijze wer den uitgevoerd. Omstreeks elf uur eindigde deze schit terend geslaagde avond. Moge „Apollo" en het kinderkoor steeds meer overwinnings teekenen aan hunne vaandels hechten. (Wegens plaatsgebrek eerst heden opgeno men). GEEN SPREEKUUR Men verzoekt ons mede te deelen, dat Ds. van Schaick a.s. Maandagavond van 8—10 uur geen spreekuur houdt. en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogistend. SCHIETVEREENIGING „BAARN EN OM STREKEN" Donderdag vorige week zijn in „Novum" Baarn, de winteroefeningen der Schietvereeni- ging „Baarn en 'Omstreken" weder aange vangen. Heden Zaterdagavond te 8.30 uur zal de feestelijke uitreiking plaats vinden van de in den afgeloopen zomer behaalde prijzen. PLAATSELIJK NIEUWS BEDRIJFS-ONGEVAL Maandagmorgen kreeg de werkman J. B. alhier, werkzaam aan den bouw van het nieuwe ziekenhuis op Mariënburg, een zwa re betonnen balk tegen het been. Leek het Een van de grootste najaars-paardenmarkten markt gehouden, die zeer zéker een van de land is. Een kijkje van ons land. Xe Hedel werd een paarden- grootste najaars-paardenmarkten van ons. bij de drukte.

Soester Courant | 1927 | | pagina 2