cnief. Mooi, schooisiraai, soost Radio-Dekking MrlsJlBES FIRMA J. BOON TE ADRES voor Koperen en OGHTENDVOEDER MIONHARDT'S Wenscht gij h/L Dr. P. DONKER. aTwHtee AlDraaH en Rijwielen ceoapë en tuiee lauteuils Aangifte van Leerlingen Christel. School Soesterberg Inschrijving van Leerlingen H. van Zaanen - Vinken weg 39 per 100 pond f7.50 W. S. VELTMAN - Soest verstopping Fa. Kareisen Rademaker Uw Baby Festiviteiten. Adwertentiën. ZONDAB AANWEZIG Dierenarts Slechts 20 Gulden. Gedipl. verpleegster flinkcn jongen Kuikens Boerenhofstsde Gevonden Broedeieten VEILING KAPITALE boerenhofstede Dinsdag 28 Febr1928, BOUWTERREN Begin van den Cursus 1 April a.s. Itll UNDER SERVICE STATION „TELEFUNKEN" complete drieiamps jeleiunken" in stallaties mei luidspreker, accu, annede- ii, anienne-maieriaai f 119,- Typwerk. Te koop gevraagd Broedmachine - - Gliché's Op de Jaarbeurs te bezichtigen. Hamer 3015 3e etage 1 Maart gevestigd Kerkstraat 24 Meubelmaker - Stoffeerder Emaille naamplaten, Rubberstempels, Nummeroteurs, Inktkussen en Stempelinkt is in linnen zak ZAADHANDËL - Nieuweweg 3 we in het hok eenige nesten met kunsteleren en vertoonen ze voldoende broedneigingen, dan kunnen 's avonds de eieren onder de kip worden gebracht. Alvorens dit plaats heeft, wordt de broedster eerst duchtig onderhan den genomen tegen ongedierte. De eieren worden eerst geschouwd. Hoe verscher de eieren zijn, hoe beter. Broed- eieren kunnen wel eenigen tijd op een koele, donkere, niet te vochtige plaats liggend als in het nest worden bewaard, doch het ver dient aanbeveling geen oudere eieren te ge bruiken dan drie weken oud. Dagelijks moe ten ze worden gekeerd om de kiem los te houden en het doorzakken van de dooier te voorkomen. De eieren worden aan een der zijden gemerkt met een streepje en aan de andere zijde met een kruisje. Door geregeld dagelijks deze teekens voorzichtig naar bo ven te draaien is men verzekerd, dat deze keering heeft plaats gehad. Bij het schouwen van de eieren, dat he^t beste door een schouwlamp kan geschieden, worden onregelmatig gevormde eieren ter zijde gelegd. Ook de kleine en de groote eieren worden naar de keuken verwezen. Eieren, welke een lichte dooier vertoonen voor de schouwlamp of barstjes, of waarvan de schaal zich gevlekt voordoet, welke de luchtkamer niet aan het stompe eind hebben of er een wandelende luchtkamer op nahou den, die zich door het geheele ei verplaatst, als we het ei omdraaien, gaan onherroepelijk hun bestemming als voedings- en genotmid del vervullen. Proefondervindelijk is bewe zen, dat hieruit geen kuikens zijn te broeden. Dit artikel wordt over 14 dagen vervolgd. vet "Beschermd 7 vervalschmg Bij Apoth en Drogisten Prijs 75,4-Oen25ct. SPORTKRONIEK Het 2e elftal speelt tegen Woudenberg III. Vertrek per bus 12.45 uur vanaf den Heer v. Veenendaal. Soest II, doe je best en breng de overwinning mee naar huis. BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Wilhelmus Bernardus, z. v. L. J. Berend- sen en A. Praag, Verl. Talmalaan 35. Bertus, z. v. W. Hilhorst en J. H. Kok, Smitsweg 11. Petrus Antonius, z. v. A. W. Hilhorst en M. v. 't Klooster, L. Brinkweg 52. GETROUWD: J. H. A. F. Stalpers, 36 j. en E. M. M. v. de Sande, 20 jaar. OVERLEDEN: Hendrika Jacoba Smit, 68 j., wed. v. G. W. de Weerd. Neeltje Schelling, 79 j. wed. A. J. Biesheuvel. Coenraad van Werkhoven, 23 jaar, ongeh. BAARN ONDERTROUWD: J. H. Heijenbrok en C. J. H. L. Frese. K. A. Maier en B. Cosijnse. H. J. P. Westra en E. A. Woudenberg. GETROUWD: P. Post en C. van Huik. OVERLEDEN: Arnold Jacob Bicker Caarten, 68 j., wednr. van A. M. E. Elink Schuurman. Willempje Appeldoorn, 19 j. Dirkje, 5 j., d. v. W. van den Hoek en J. M. de Groot. Doos 60cenb. Bij Apoth.en Drogisten KERKBERICHTEN VOETBAL E. S. V. A. C. Uitslag der op Zondag 19 Febr. gespeel den competitie.westrijd E.S.V.A.C. IV.O. P. I. 12. De stand was met rust 0—0. Voor Zondag 26 dezer is vastgesteld E.S. V.A.C. INijkerk I. Aanvang van den wed strijd 2 uur op het Esvac-terreinen aan 't einde der Bosstraat. De baten van dezen wedstrijd zijn be stemd voor het Esvac-lid, die Zondag 12 Febr. te Nijkerk zijn been brak. Alle leden en donateurs van Esvac (spelers uitgesloten) Zijn dus Zondag verplicht entree te betalen. Wij hopen, dat de publieke belangstelling grooter zal zijn dan anders; ten eerste wordt door uw bezoek een liefdadig streven ge ste -""waffireii^rer^nuuer^er^pÏHmencRfh weü- strijd. Het 2e elftal is vrij. Leden, welke zich opgegeven hebben een bezoek te willen brengen aan den wedstrijd Holland—België op 11 Maart a.s., moeten zorg dragen, het verschuldigde bedrag hun ner entréekaart uiterlijk Zondag 26 Fe bruari te hebben voldaan, daar anders hun aanvraag als vervallen wordt beschouwd. Adres; Vosseveldlaan 34 o R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De Ploeg 3Limvio 4 39. Het programma voor a.s. Zondag luicït: Bussum: S. D. O. 2—De Ploeg I. Soest: De Ploeg 2—Olympia 2. Het 1ste elftal zal den strijd aanbinden te gen de hekkensluiters. Al staan de Bussum- mers vast op de laagste plaats, toch zijn het, vooral op eigen terrein, niet te onderschatten tegenstanders. Moest Limvio 2 voor enkele weken ook niet verliezen? Het zal hier dus voor De Ploeg wel degelijk aanpakken zijn. Wanneer dit gedaan wordt, gelooven we, dat het minste hier voor ons wel een gelijk spel zal zijn. Het 2de elftal speelt op eigen terrein tegen Olympia 2 uit Hilversum. Er is hier kans eenig succes te behalen. Dus aanpakken re serves. Het derde elftal, dat moest spelen in Laren tegen L.V.V. 3, zal vermoedelijk wel in Soest kunnen blijven, daar door het bestuur om uitstel van dezen wedstrijd is aange vraagd. o CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Woudenberg ISoest I 23. Scherpenzeel IIISoest II 04. Het le elftal heeft door deze "overwinning 't kampioenschap der 2e klasse U.P.V.B. be haald. Wat de wedstrijd betreft, was in de eerste plaats de leiding in zeer goede handen en in de 2e plaats is er door de spelers van beide partijen gedurende anderhalf uur gezwoegd. Het is een van de zwaarste wedstrijden ge weest der geheele competitie. Alle „Soest"- spelers hebben stuk voor stuk gewerkt' voor wat ze konden. Het heeft den geheelen wed strijd geweldig gespannen en het buitenge woon groot aantal „Soest"-supporters heeft angstige oogenblikken meegemaakt. Tot 10 minuten voor het einde stond Soest met 21 achter. Op dat moment werd door ongeoor loofd aanvallen „Soest" een penalty toege kend, welke de partijen op gelijken voet bracht. Nog 3 minuten zijn er te spelen, als „Soest", die het Woudenbergsche doel be legerd, een corner ten deel valt, welke, door den linksbuiten prachtig voor doel geplaatst, door den midvoor onhoudbaar wordt inge kopt. Hierna kwam het einde van dezen wed. strijd, die „Soest" na zwaren strijd welver diend het kampioenschap bracht. Het 2e elftal had er ook zin in en sloeg Scherpenzeel in eigen huis met 4—0. Bravo 2e elftalspelers, ga zoo voort. Zondag a.s., 2 uur nam., terrein Soest, „Soest" I (kampioen 2e klasse U.P.V.B.) te gen En Avant (le klasse U.P.V.B.). Dat dit een spannende wedstrijd zal wor den, behoeft geen betoog, vooral als we we ten, dat zij op één na de bovenste innemen in de le klasse. SOEST Zondag 26 Februari. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Kerk), Ds. J. I. van Schaick. Nam. 6 uur (Kerk) Ds. J. C. W. Kruis- hoop. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. J. C. W. Kruishoop. Nam. 6 uur (Rembrandtzaal) Ds. J. I. van Schaick. Roomsch Katholieke Kerk. Parochie St. Petrus en PauJus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10-30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Geref. Kerk Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschettraai Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Donderdag 1 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. _d. Meulen. Bijbellezing. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond 7.30 uur Ds. B. Oosthoek. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen Gebouw Religie en Kunst. Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Dr. J. A. Beyrman, van Amsterdam. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. School aan den Postweg te Soesterberg Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst. Dinsdag 28 Febr. jaarvergadering der Herv. Wijkcommissie in de Chr. school te Soesterberg, 's avonds half acht. BAARN Zondag 26 Februari. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit. Geb. voor Christ. Belangen Weteringstraat. Woensdag 29 Februari, 's avonds 7 uur, Ds. Adriani, Bijbellezing. Onderwerp: Absalon's dood"; 2 Samuël 18. Vereeniging „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. 1. Kievit. Woensdag 29 Februari, 's avonds 7.30 uur, Ds.. 1. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Geref. Kerk binnen 't Hersteld Kerkverband Kerkgebouw Korte Schoolstraat. Voorm. 10 uur Ds. W. E. van Duin, van Amsterdam. Bediening H. Avondmaal. Nam. 5 uur Ds. W. E. van Duin. Nabe trachting. Roomsch Katholieke Kerk Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. Doopsgezinde Gemeente. Voorm. 10.30 uur Ds. P. B. Westerdijk, van Amsterdam. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur 'Dr. H. Jansen, Soera- baja. Ned. Lulhersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baam. Geen dienst. 12 Uur Zondagsschool. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur de heer Van der Knijff, van Hilversum. Donderdagavond 7 uur Ds. E. S. van der Ven, van Arnhem. „Baarnsche Evangelisatie" Zondagavond 8 uur Evangelisatiesamen komst, Gebouw Weteringstraat. Onderwerp Jezus en de verharde zondaar. Donderdagavond 8 uur, Balistraat 11, Bij belavond. Leger des Heils. (De WeUtraat 25). Geen opgave. een solied en goedkoop adres voor Schilder en Behangwerk, Glas- en Verfwaren, Behang selpapier, Zeil en Linoleum? Wendt U dan tot SCHILDERS EN BEHANGERS LAANSTRAAf 8c en 13 - Glasverzekering» PLAATSELIJK NIEUWS RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen; 685 P. Buijs, Rund- en Varkensslager, Veld- heimweg 40, Baarn. 684 Gosen Brölman, Neerlandia's Zuivelpro ducten en fijne Vleeschwaren, Lee. straat 42, Baarn. 682 G. Harmse Co., Schilders, Baarli- Zaandam, Eemnesserweg 36, Baarn. 2229 P. de Fremeri, leeraar Lyceum, Sö- phialaan 8, Soest. 681 W. K. Kramer, Architect, Noorderstraat 19, Baarn. 686 H. A. W. Lüschen, behanger, stoffeer der en matrassenmaker, Verlengde Dal- weg 28, Baarn. L. G. Verburg L Gzn., Accountant, NaÜ- saulaan 43, Baarni 683 Mevr. Wed. S. A. Vroege van Eedej, Veldstraat 8, Baarn. t 2215 J. H. Zalmann, arts, Soesterbergschj- straat lc, Soest. 687 Mevr. Wed. Prof. Dr. P. Zeemande Bruijn, Nassaulaan 37, Baarn. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken zijn te rug ontvangen te Soest in de eerste helft der maand Februari. Brieven: Ambtenaar O.M., Utrecht. Anglo-Import, Amsterdam. „De Courant", Amsterdam. C. Misset, Doetinchem. „Nieuws van den Dag", Amsterdam. Raad van Arbeid, Amersfoort. Regout, Hilversum. „Studio", Adv. Bureau, Rotterdam. Tram- en Bargedienst, Jutfaas. Briefkaarten: L. E. Bosch Zn., Utrecht. 2 Briefkaarten zonder adres. GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeente lijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 75 werkeloozen, verdeeld als volgt. 1 Metselaar, 2 Opperlieden, 22 Grondar- beiders, 19 Losse arbeiders, 2 Timmerliederf, 2 Chauffeurs, 3 Landarbeiders, 3 Letterzet* ters, 3 Kantoorbedienden, 10 Schilders, 1 Ko perbewerker, 1 Metaalslijper, 1 Bouwkundige, 1 Werkster, 2 Pannendekkers, 1 Loopknecht 1 Stucadoor. „DE MEREL" Op Woensdag 15 Februari j.1. gaf „Dt, Merel", een vereeniging van jeugdige dieren-; beschermers, een filmvoorstelling in de Ren brandtzaal. De nog jonge vereeniging wei hiertoe in staat gesteld door den steun v£ de afd. Baarn en de Ned, eéniging "tot bescherming van Dieren. Ongeveer 250 kinderen, van bijna alle scho len van Soest, woonden de voorstelling bij en volgden mei groote belangstelling d film: „Wat de dieren ons te zeggen hebben". Een groot aantal dieren verschenen op het doek en we konden opmerken, hoe de kin deren meeleefden met 't wel en wee van paard, hond, kat enz. Op aanschouwelijke wijze werd aangetoond, hoe de dieren wèl en hoe ze niet behandeld moeten worden. De heer Ennik uit Voorburg gaf explicatie bij de beelden en dit deed hij op een prettige wijze, ja soms zelfs in dichtmaat. Deze film zal zeker bij onzen schooljeugd in den smaak gevallen zijn. Zij zal de liefde voor de natuur en in 't bijzonder voor de dierenwereld ver sterkt hebben en er toe bijdragen dierenmis handeling tegen te gaan. De aanwezigen werden opgewekt tot daad werkelijke dierenbescherming en tot aanslui ting bij „De Merel". doen genieten en hoopen haar een volgend concert eens weer te hooren. Mej. Jeane v. d. Harg begeleidde zeer verdienstelijk. Beide dames werden bloemen aangeboden. Den heer v. Maurik, den dirigent van Apollo, proficiat met dezen avond. - Summa summarum 'n welgeslaagde avond. Heeren zangers, als één man trouw op de repetitie's, want daar móet het van .komen. STILLE OMGANG Dinsdagavond a.s. te 8 uur, zal door het genootschap van den Stillen Omgang te Soes terberg een vergadering gehouden worden in het gebouw der R.K. Militaire vereen. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. Twee rijwielbelastingmerken, melkbus, pa- raplui, gummibal van mötorhoorn, polshor loge, zakdoek, zweep, R.K. gebedenboekje. GOOISCHE TOONEELAVOND De tweede Gooische tooneelavond, Maan- dag j.1. gegeven in Hotel „Bosch en Duin", van den Heer v. d. Kuilen, is niet tegenstaan de het vele gebeuren op dien 'dag, zeer goed geslaagd. Bij aanvang sprak de Heer Bern. Vermeij de vele aanwezigen in de zaal toe, onder mededeeling, dat nog twee tooneelavonden zullen volgen in deze, door den eigenaar op zoo loyale wijze ter beschikking gestelde mooie zaal, met welke mededeeling alle aan. wezigen onder groot applaus instemden. Het spel was ook nu weder schitterend, waardoor de lachspieren meermalen in beroe ring kwamen. Het bal was zeer geannimeerd, waarbij op verzoek van de vele ouderen de oude dan sen en de Boerendans eveneens werden uit gevoerd, hetwelk zeer in den smaak viel bij oud en jong. Een aangename stemming heerschte tot na middernacht. Wij twijfelen niet, of de derde en vierde opvoering, welke na de Paasch dagen zullen volgen, zullen steeds grooter succes met zich brengen. ONGEVAL De heer H. van D., timmerman, kreeg de zer dagen met het omstooten van een lad der een stuk ijzer van circa 15 pond op liet fioofd. Het bloed spatte hem uit neus en mond en v. D. raakte eenigszins versuft., Verdere nadeelige gevolgen zijn tot heden Uitgebleven. SCHADEPOST In een dezer nachten werd ten nadeele van verschillende eigenaars alhier een aantal konijnen doodgebeten. Zoo werden bij den heer v. d. B. een konijn, bij J. v. d. G. drie konijnen, bij W. S. vier konijnen en bij H. G. twee konijnen vermist. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat hier een hond de dader was. Eenige konijnen, werden onder den grond verstopt terug ge vonden. De politie heeft de zaak in onder zoek. AANGEHOUDEN Door de politie te Zeist zijn eenige per sonen uit onze gemeente aangehouden, ter zake van oplichting en het, onder valsche voorspiegelingen, afhandig maken van de Spaarpenningen aldaar. Schrijnende Handen na de wlïscH verzacht en geneest men spoedig met F U R O L slaapt weder rustig als ge de branderige, ontstoken of smettende plekken behandelt met Doos 30 en 60. tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten MANNENZANGVEREEN. „APOLLO" De uitvoering van bovengenoemde vereeni ging, gehouden in „Religie en Kunst", op 1.1. Dinsdag, mag wel geslaagd heeten. De intentie's van den dirigent werden op vallend goed gevolgd en uitgevoerd; nuan ceering, rythmiek, articulatie en fraseering waren sinds de vorige uitvoering veel voor uitgegaan. Hier en daar zou men gewenschl hebben dat „Apollo" zich wat meer had la ten gaan; maar ten opzichte der eerste te noren (want 't grillige winterweer spaart ook des zangers keel niet), moest men, om een goed ensemble te behouden, eenige gere serveerdheid in acht nemen. Wat 't beste gezongen werd leek ons „De stem der Zee" (Coenen), 'n dankbaar koor werk met accompagnement en de twee a capella nummers „Avondlied" en „Salve Regina" (Oberhoffer). „Zondag op 't Meer" (Heinze) was nog niet geheel en al af, maar zal zeker wel een geliefkoosd num mer op 't reportoir worden. In „Hollands Glorie" dreven de baritons wat op, hetgeen spoedig werd hersteld. Des Heeren Spruijt's- begeeiding zou, indien wat strakker en krach tiger weergegeven, wat meer fond aan 't koor gegeven hebben. Mej. Mien Kusters had zich voor dezen avond zeker voor geen gemakkelijken taak gesteld. Zij verleende hare medewerking als piano, en sopraan-solistezij speelde een Polonaise van Chopin en een Arabesque van Debussy, die zij op de Bechsteinvleugel uit stekend vertolkte. Zij heeft ons werkelijk bij Mignonaria (Thomas), Verborgenheit (H Wolff) en Liedje (G. Mann) doen genieten en hopen wij haar op een vólgend concert eens weer te hooren. NIEUWE ZAKEN Soest is wederom eenige zaken rijker ge worden en wanneer we de vooruitgang der gemeente zouden gaan toetsen aan de vermeerdering van het aantal zaken, dan zou den wij geneigd zijn aan te nemen, dat onze gemeente lang niet sterk genoeg vooruit iat. Allereerst zouden we willen wijzen op den reeds geopenden Boek. en Muziekhan del van den heer Uithoven in het perceel v, Weedestraat 61 (gebouw Autokluis). Het geheel ziet er goed uit en geeft een goeden indruk. Een groote sorteering arti kelen op 'het gebied van den boekhandel is aanwezig. Een ander winkelbedrijf werd gevestigd in het pand Veenhuizerstraat 26. Daar is het de heer Wiersma, die een zaak naar voren bracht in Verfwaren, Glas, Behangselpapier, Borstel werk, enz. Ook deze zaak mag er zijn en ziet er goed verzorgd uit. Aan beide heeren onze beste wenschen. CRESCENDO Dezer dagen gaf de Christ. Zangver. „Cres cendo" en kinderkoor alhier een uitvoering in de Rembrandtzaal Zagen wij bij uitvoerin gen van andere zangkoren veel Duitsche of Latijnsche nummers, „Crescendo", maakte hierop *een gunstige uitzondering. Het ge heele programma was samengesteld uit Hol- landsche liederen. Het koor, dat in het af- geloopen jaar op het concours te Hilversum zoo goed uitkwam, deed ons het beste ho pen en „Crescendo" stelde geenszins teleur. Het voor eenige jaren zwakke koor gaat on der haar nieuwen directeur goed vooruit. Al zouden we op enkele kleinigheden in de uitvoering der nummers kunnen wijzen, het gebodene stond op een dusdanig peil, dat wij dit weinige niet behoefden te ont houden. Ook de nummers voor viool en piano wer den door den heer Lafeber en Burgdorffer op verdienstelijke wijze vertolkt. „Crescendo" heeft een goeden avond ge had en de bezoekers eveneens. VAN GEERESTEIN VIERT FEEST 8 Februari j.1. was het vijf jaar geleden, dat Van Geerestein een Ford-busje liet rij den van Soestdijk naar Amersfoort. De her denking van den vijf-jarigen dienst is even wel uitgesteld tot morgen Zaterdag, mede in verband met de opening van zijn nieuwe zaak aan de Birktstraat, waarvan in feen ad vertentie in dit nummer, een en ander wordt medegedeeld. Om alles te vermelden, wat in deze vijf jaar is geschied, zou voor ons te veel plaats ruimte wegnemen. Aan concurrentie heeft het Van Geerestein in deze vijf-jarige periode niet ontbroken. Hij zag echter zijn collega's komen, maar ook weer gaan. En nu thans de wet op de vervoermiddelen gewijzigd is en niemand een auto-ornnibus- dienst mag oprichten zonder toestemming van Gedeputeerde Staten zal het met concurrentie nu wel liit zijn. Hoe Van Geerestein zijn dienst onderhoudt weet ieder, die in Soest woont. Er rijden een voldoend aantal bussen op geregelde tijden. En het mag een enkele keer eens voorkomen, dat de bus wat vol loopt, regel is, dat er een behoorlijke plaats te krijgen is. Wij willen dan ook in de allereerste plaats Van Geerestein feliciteeren met het eerste lustrum en ook de Gemeente met een dienst, zooals zij dien thans bezit. We hopen, dat de nieuwe zaak goed mag gaan en dat voor v. Geerestein nog vele geluk kige herdenkingsdagen mogen volgen. Mor gen, Zaterdagavond, viert het personeel mede feest. Zooals we reeds gelezen hebben in een vorig nummer, heeft het bestuur van „Baarn's Bloei'' besloten een vergadering te beleggen met besturen van verschillende or ganisaties aldaar, teneinde samen de wen- schelijkheid en de mogelijkheid te besperken van eenheid in de festiviteiten, die dezen zo mer te Baarn gehouden zullen worden in verband met den 70sten verjaardag van H.M. de Koningin Moeder en met het oog op de Olympische spelen. Waar het hier in de allereerste plaats een feest geldt ter eere van H.M. de Koningin- Moeder, de landsvrouwe van Soest, Baarn en Eemnes, vond men hierin aanleiding te over- wegep de mogelijkheid om de drie genreen- ten gezamelijk te laten feestvieren. Tusschen het Bestuur van de Christelijke Oranje.vereeniging alhier en het Bestuur, van „,Baarns Bloei" zijn dan ook reeds meerdere besprekingen gevoerd omtrent deze zaak. Waar nu evenwel ook plannen bij „Soest Vooruit" bestaan om feest te vieren in den a.s. zomer, zou het o.i. van groot belang zijn, wanneer, hetzij de Christ. Oranje-ver voorbeeld van „Baarns Bloei" volgde om zoo spoedig mogelijk alle vereenigingen te dezer plaatse, die bij een feestelijke herdenking van den 70sten verjaardag van H.M. zouden wil len medewerken, bijeen te roepen om geza melijk plannen te beramen eenheid te bren gen in de feestviering. CORRESPONDENTIE Aan den inzender van het ingezonden stuk „Donker Soest" wordt medegedeeld, dat be doeld stuk thans wegens plaatsgebrek niet kan worden opgenomen. Opname zal in het volgend nummer geschieden. Om dezelfde reden kunnen eveneens deze week niet. worden opgenomen het stuk „V.V. Soest in feeststemming'-' en ons geïllustreerd kinderverhaal „Teun Mest en Pietje Deftig- heer". Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. Kleine advert. bij vooruitbetaling ■aaHBSHMHBaaaaflaHHa Sophialaan 13 - Telef. 2195 BB Spreekuur: 9-11 en 1-3 uur. Fondsleden 9-10 uur. Telefoon 2025 Zware balken, baddings, deelen, kraalschroten, 100 diverse deu ren, ramen en schotten. Heeren rijwiel met nieuwe Dunlop-ban- den en kast f30.Damesrijwiel, als nieuw f25.Meisjesrijwiel f20.moet weg. Molenstraat 91 O.Z., Soest. Een mooi radio-toestel te koop van partic. Zonder verplichting te zien. Br. fr. motto „Radio" aan v. d. Ven's Boekh., Baarn. biedt zich aan voor zieken-, Ze nuwen- en kraamverpleging, of bij hulpbehoevende. Heideweg 8, Soest. G. v. d. Wiel, Duinweg 4, „Jo- hannahoeve", vraagt terstond een voor pluim veebedrijf. Te ver voegen tusschen 2 en 4 uur. Gevraagd aanbieding v. ééndags Br. met handelsprijs in 't groot onder lett. A Heemskerklaan 5, Baarn. SOEST Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op Dinsdag 6 Maart '28, voorm. 11 uur, in het café „Mid. delwijk" te Soest PUBLIEK VERKOOPEN: voor den Heer W. van Winden: De zeer gunstig aan den Langen Brinkweg te Soest gelegen pl. gem. 49, strekkende van dien weg tot aan de Eem, groot 8 H.A. 81 A. 76 c.A., in 7 perc., div. comb. en massa; 1 H.A. 34 A. 90 c.A. bouwland aan den Korten Molenweg te Soest, in 3 perc. en massa. Breeder bij biljetten met situa- tiekaart gratis verkrijgbaar bij ge noemden notaris. te koop aangeboden. Anna Pau- Iownalaan 40, Soestdijk. een dameshorloge. Terug te ver krijgen tegen advertentiekosten Dallaan 13, Baarn. Witte Leghorn. (Stam lieshout). Beste leggers. In Januh 21—26 eieren per dag van 4 kippen- Prijs 15 ct. Kerkstr. H Soest. soest. Nots. TE LEUKEN te Anersfoort en DAMMERS te Soetf zullen voorm. 10.30 uur precisi in het Koffiehuis van F. Héremans, Steenhofstraat te Soes,, veilen; De uiterst gunstig in defcom der gemeente Soest geegen bij de R.K. Kerk, aan heiKerkpad Noordzijde 37 bij den Rjks9traat- weg, waarin stalling voo 25 stuks hoornvee, 4 paarden eiz., met daarachter gelegen uitnuntende wei- en hooilanden tn kade, strekkende vanaf den Brinkweg tot de Tivier De Eem tuin, 2 vijfroedige bergen, 2 schuren, benevens afzonderlijk WOON HUIS MET TUIN, saireji groot 14.92.96 H.A. in elf jerceelen, diverse comb. en mass;.' Verder 1.45.50 H.A. zeer gunstifi gelegen op den Eng, op den ioek van den Soester Engweg eniDalweg, in 7 perceelen, diverse combina ties en massa. Breeder bij biljetten mri situatie- kaart gratis verkrijgbaai bij ge noemde Notarissen, alwaar nadere inlichtingen te bekomsn zijn. Dagelijks te bezichdgen. Aanwijzing door C. re Bruin, Talmalaan 5, Soest. voor den nieuwen cursus, op Maandag en Dinsdag 27 en 28 Februari a.s., van 7—8 uur, bij het Hoofd der school W. FREDERIKS. Aangifte van nieuwe leerlingen Maandag 27 Februari, van <15 en 8—9 uur In de school. Waar in het afgeloopen jaar alle leerlingen dezer school zonder examen toegelaten werden tot H.B.S. en kopklasse U. L. O.' school en bovendien na vergelijkend examen alle leerlingen ge plaatst werden op de Ambachtsschool te Amersfoort, meent he bestuur met volle vertrouwen deze school als degelijke onder wijs-inrichting te mogen aanbevelen. In de beide hoogste leer jaren bestaat voor de leerlingen gelegenheid gratis cursussen voor Fransch en Engrelsch. Je volgen- voor den nieuwen cursus op Dinsdag 28 Febr. en Woensdag 29 Februari, 's avonds van 6.308 uur, in de school Spoorstraat 11. Alléén kinderen, welke vóór 1 October 1927 den leeftijd van vijf jaar hebben bereikt, kunnen worden geplaatst. C. N. v. d. FLIER, Hoofd der scïiooL „ERRES" „TELEFUNKEN" SCHOUTENKAMPWEG 10A SOEST, Leverancier van onderstaande merken ontvangtoestellen „Erres", „Telefunken", „Philips", „N,S,F." te bevragen M. de Jong, Bos straat 24, Soest. Iemand gezocht om thuis brie ven te typen. Prijsopg. gew. p. brief; doorloopend werk. Br. fr. lett. B., Boekh. Boering, Laan straat 105, Baarn. 140 a 150 liter melk, dagelijks te leveren. Br. fr. onder no. 381 bureau van dit blad. Te koop een broedmachine (100 eieren) zoo goed als nieuw, zon* der gebreken. Adres Julianalaan 66, Soestdijk. ^/códeï.'d. SZZot levert vlug en billijk met ontwerpteekening en rubber stempels voor elk doeleind. Vraagt prijsopgave. Eerstdaags demonstratie met eén „Erres" ontvangtoe. stel, aangesloten op het lichtnet met geheel in?C- bouwden stroombron, dus geen aparte toestellen aan te sluiten, absoluut bromvrij, in eiken uitvoering, inge. legd met coromandel ebben, ook in mahonie uitvoering. Installatie's voor ziekenhuizen. Accu laden 30 ct. „PHILIPS" „N.S.F." KERKSTRAAT - SOEST Heeft zeer billijk te koop gebruikte meubelen, waaronder mahonie gepolitoerd huiskamer-ameublement, waschtafel, stoelen. Ook buf fetten rood en zwart gepolitoerd, schommelstoel, enz. Beleefd aanbevelend, Firma J» BOON.

Soester Courant | 1928 | | pagina 2