Stormschade 1 HDliHIliira F. HM Hallo! met 2279 Uliinliande!SleeRi!0ls(r.62 OCHTENDVOEDER inen. Likeuren, Bier. Limonades, minerale- en medicinale UUaleren enz. A. per 100 pond f7.50 W.S.VELTMAN - Soest Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten VERZEKERT O tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Wenschf gij Fa. Kareisen Rademaker Tc in linnen zak ZAADHANDEL - Nieuweweg 3 VOOR ONZE TUINEN IN DEN GROENTENTUIN Gecombineerde teelten. Dit stelsel wordt door den beroepskwee- ker toegepast, om een zoo groot mogelijke productie te verkrijgen. De hooge pacht- of koopprijzen dwingen hem tot deze wijze van exploitatie, waardoor het mogelijk wordt ge maakt, meerdere gewassen op denzelfden grond te verbouwen. Deze gewassen wor den zoodanig door hem gekozen, dat ze in verschillende tijdstippen van het jaar, liefst zoo ver mogelijk uit elkaar liggende, hun volledige ontwikkeling bereiken. De groente- kweeker moet woekeren met den beschikba ren grond en een doelmatige combineering van de verschillende gewassen is hierbij voor hem een machtige steun. Zonder dit systeem is een loonende groenteteelt niet meer mo gelijk en wordt daarom reeds jaren lang al gemeen toegepast. De amateur tuinier tracht dit natuurlijk in zijn tuintje ook toe te passen. Vooral de bezitters van kleine tuintjes, willen ze voor een groot gedeelte in hun eigen behoeften kunnen voorzien, zijn hierop aangewezen. Een nadeel van het combineeren is, dat elk gewas geen volledige opbrengst kan geven, daar ze voor hun volledige ontwikkeling moeten worden opgeruimd, wijl ze anders de ver dere groei van het opvolgend gewas der combinatie te veel belemmeren. Bij een ge combineerde teelt moet bovendien iets meer tusschenruimte worden genomen. Er bestaan natuurlijk heel wat combinaties van gewassen, zoodat het niet doenlijk is, hier na te gaan, hoe men kan combineeren. Wij zullen vol staan met eenige combinaties aan te geven, om den lezer een idee van dit systeem te ge ven. Want hoewel het stelsel al oud is, vindt het tot op heden nog niet algemeen voldoen de toepassing. Een voorbeeld van een goede combinatie is de teelt van spinazie of radijs tusschen doperwten, met als navrucht augurken. De spinazie of radijs heeft in April haar volle ontwikkeling bereikt en kan alsdan worden geoogst. De doperwt bereikt einde Mei of begin Juni haar volle ontwikkeling. De augurk wordt einde Mei tusschen de rijen doperwten geplant. Voordat de augurken den geheelen grond in beslag nemen, zijn ook de doperwten verdwenen. Op deze wijze kan men dus bereiken, dat drie verschillende ge wassen achtereenvolgens op hetzelfde stukje grond groeien. De afstand tusschen de rijen doperwten moest iets ruimer worden geno men, doch hier staat een drie-voudige vrucht tegenover. Bij combineeren moet worden ver meden, dat de vruchten ongeveer op denzelf den tijd tot volle ontwikkeling komen, daar anders alle voordeelen vervallen, immers, dan zouden wij voor iedere vrucht de volle op pervlakte grond noodig hebben op ongeveer denzelfden tijd. Een ander voorbeeld van een goede com binatie is de teelt van kropsla, vroege bloem kool en stokboonen. Hierbij wordt vroeg in het voorjaar vde kropsla geplant en direct hier tusschen de bloemkool op de gewensch- ten afstand. De kropsla is veel vroeger rijp dan de bloemkool en zoodra de kropsla wordt geoogst of soms zelfs eerder, gorden de stoksla of stoksnijboonen gepoot. Dit kan zonder bezwaar plaats hebben, daar de bloem kool reeds uit den tuin is verdwenen, als de boonen de volle ruimte noodig hebben. Er kan op allerlei manieren worden gecombi neerd, doch hierbij dient tevens niet uit het oog te worden verloren, dat bij een gecombi neerde teelt, de bemesting hierbij veel zwaar der moet zijn, daar anders de tweede of derde vrucht niet tot een behoorlijke ontwik keling kan komen. het voorjaar, koop tijdig een pot Stalmest Bij groenteteelt speelt de stalmest altijd een zeer groote rol. Er bestaat een zeer groot verschil tusschen de bemesting van groente teelt en die van den landbouw. Bij landbouw is een geringe hoeveelheid humus in den grond voldoende, om met toevoeging van kunstmest een uitstekenden oogst te geven. Bij de groenteteelt moet de grond uit een derde aan milde humus bestaan, welke bij ruime toetreding van de lucht uit planten- deelen wordt gevormd. Daarom is de groen teteelt op het gebruik van stalmest aange wezen, daar aanwending hiervan de humus- vorming in de hand werkt. Vooral op zand gronden is dit een dringende eisch, zonder welke groenteteelt niet mogelijk is. Zand grond heeft voor groenteteelt twee belangrij ke nadeelen, welke door toevoeging van stalmest (organische stoffen van planten en dieren) kunnen worden ondervangen. Deze twee nadeelen zijn: le Zandgrond is licht van kleur en daarom moeilijk te verwai'men, daar ze niet zooveel warmte opslurpen en de opgenomen warmte spoedig weer afgeven. Donkere stoffen kun nen meer warmte opnemen en houden deze warmte beter vast; 2e Zandgrond is weinig waterhoudend, zoo dat op deze gronden reeds vroeg in het jaar aan droogte lijden. Toevoeging van stalmest, welke door ont binding tot humus overgaat is hierom ge- wenscht. Deze humus bestaat hoofdzakelijk uit koolstof, waterstof en zuurstof en geeft aan den zandgrond een donkere kleur. Waar humus bovendien zeer waterhoudend is, worden beide bezwaren dus door toevoeging van stalmest opgeheven. Natuurlijk kan kunst mest worden toegevoegd, doch om uitslui tend hiermede te werken, verdient geen aan beveling. Over deze humusvorming nog even het volgende: Wij hebben opgemerkt, dat bij groenteteelt de grond uit een derde aan milde humus moet bestaan. De vorming van deze milde humus is alleen mogelijk, indien de grond behoor lijk is losgespit of geploegd. Dan pas heeft de lucht voldoende toegang en kan het zijn functie bij het ontbindingsproces der stal- mest naar behooren vervullen. SPORTKRONIEK VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest IBussum1 I 25. Bij den aanvang van dezen wedstrijd, ge speeld op Zondag j.I., werd door den voor zitter van Bussum, de V.V. „Soest'', gecom plimenteerd met 't behaalde kampioenschap van 'tle elftal. Hierna werd aan den aanvoer der van „Soest'' een prachtige mand bloe men uitgereikt. Wat de wedstrijd zelve betreft, kunnen we zeggen, dat de gasten verdiend gewonnen hebben. Hun samenspel was veel beter dan „Soest'', zoordat training voor onze leden zeer gewenscht is, wil „Soest'' I in de ko- komende competitie een behoorlijke plaats innemen. Soest II—E.S.V.A.C. II Voor de derde maal in deze competitie versloeg ons tweede elftal het 2e elftal onzer zustervereeniging, thans met 42. De lei ding berustte bij den heer Masterd en was in zeer goede handen. Ook het 2e elftal is nu voor de competitie uitgespeeld. Zondag a.s., nam. 2 uur, wordt op het „Soesf'-terrein een prachtwedstrijd gespeeld voor het U.P.V.B.-elftal. We verwachten voor dezen interessanten wedstrijd veel be langstelling. R.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" Bussum: S.D.O. II—De Ploeg I 1—3. Soest: De Ploeg 3—L. V. V. 3 2—6. Het is de Ploeg.menschen gelukt niet een, doch zelfs beide punten mede naar Soest te nemen en dus revanche te nemen van de onverdiende nederlaag is Soest geleden. Door hard werken is deze overwinning verkregen en het vertoonde spel was 'dan ook heel wat beter als voor enkele weken geleden tegen Be Fair. Het 1ste doelpunt werd gemaakt door de Bussummers, toen De Ploeg met 9 man speelde. Toen echter het elftal compleet was, was de stand spoedig gelijk. Na hard wer ken werd een eindstand behaald van 31. Door deze overwinning is De Ploeg enkele plaatsen gestegen en staat thans op de vierde plaats van boven af, wat een mooi resultaat is op heden. Het kampioenschap in deze afdeeling is nog niet behaald. Het gaat thans tusschen Saestum en Eemland. Saestum is uitge speeld, terwijl Eemland nog 3 wedstrijden moet spelen. Worden deze 3 wedstrijden gewonnen, dan kan het aantal punten van Saestum worden bereikt. We twijfelen echter of dit het geval zal zijn. We geven daarom Saestum de meeste kans. Het derde elftal kon het zooals we schre ven, niet bolwerken tegen L.V.V. 3 en moest met 62 het onderspit delven. Zondag a.s. slechts één wedstrijd, het 3e elftal gaat naar Laren en zal wel niet veel plezier van deze reis hebben. o E. S. V. A. C. Zondag 4 Maart was het eerste elftal bij de vereeniging Soesterberg op bezoek voor een oefenwedstrijd, terwijl de opbrengst van dezen wedstrijd door de Soes(erbegers wel willend werd afgestaan aan het Esvac-lid. P. Stalenhoef. Het is een prettigen en leerzamen wedstrijd geweest; Soesterberg won en kreeg alzoo de fraaie bronzen plak, welke door een Es- vaccer was geschonken. Het 2de elftal boekte eveneens een neder laag tegen Soest II en wel met 24. Onge oefendheid is wel een der eerste oorzaken van dezen nederlaag, daar onze spelers in verscheidene weken niet gespeeld hadden, alzoo een aansporing om bijv. Zaterdagmid dag meer .te komen oefenen. Zondag a.s. zijn beide elftallen vrij. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 11 Maart. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur (Kerk) Ds. Ter Linden, van Amsterdam. Donderdagavond 7.30 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Bidstond voor het gewas. 's Avonds 6 uur (Kerk) Ds. J. C. W. Kruishoop. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. J. C. W. Kruishoop. Nam. 6uur (Rembrandtzaal) Ds. J. L van Schaick. Jeugddienst. Geref. Kerk Kerkgebouw Jullanastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Kerkgebouw Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. B. Oosthoek. Woensdagavond 7.30 uur Ds. B. Oosthoek. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstige^ Gebouw Religie en Kunst. Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. W. J. Wegerif, van Utrecht. In dezen dienst zal het nieuwe orgel in gebruik worden genomen. Dinsdag 13 Maart, 's avonds 7.30 uur, His torische Kring „Ferdinand Huyck'', in de kleine zaal van „Religie en Kunst", Rem brandtlaan 20. SOESTERBERO Ned. Herv. Kerk. Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. School aan den Postweg te Soesterberg de Heer H. v. d. Heuvel, Adj. dir. „Kinderzorg", Amersfoort. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. PLAATSELIJK NIEUWS SOEST REEDS IN 1006 OENOEMD De heer T. Pluim schrijft ons: In een Amersfoortsch blad was men er trotsch op, dat het dit jaar juist 9 eeuwen geleden was (op 3 Febr.), dat Amersfoort in de oorkonden voor 't eerst vermeld wordt. Maar Soest en Hees gaan nog verder terug, die worden reeds op 16 Nov. 1006 genoemd. Ik zal daarover binnenkort een en ander nader mededeelen. R.K. WERKLIEDEN-VEREENIOING Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging verzoekt ons er nog eens op te willen wijzen, dat de jaarvergadering van deze [ver eeniging zal worden gehouden op Dingdag 13 Maart, 's avonds 7.30 uur, in het gebouw der St. Joseph Jongelingen Vereeniging! In verband met de propagandistische1 re de van den hoofdbestuurder, hoopt het be stuur, dat alle leden zullen tegenwoordig zijn. TREURIG Het 15-jarige eenige zoontje van den heer B. te Soesterberg stapte hedenmorgen (Vrij dag) te Soesterberg in de reeds in beweging, zijnde tram, waardoor de jongen kwam te vallen en door de tram werd overreden. De jongen was terstond dood. Men kan zich de droefheid der ouders bij diit droevig gebeu ren indenken. ONDERSTEUNINGSFONDS BOND VAN OUD-ONDEROFF. Ten bate van het Ondersteuningsfonds van den Bond van Oud-Onderofficieren, afdee ling Soest, is met toestemming van B. en W. een. loterij georganiseerd, waarvan de uitlo ting zal plaats hebben op Zaterdag 25 Maart a.s., des namiddags half drie, in Huize „Oranjehof", ten overstaan van de commissie van toezicht. Eenige van de vele prijzen, bestaande uit prachtig dameshandwerk, luxe en huishoude lijke artikelen, zijn vanaf heden uitgestald in de etalage van den Heer G. Maris, drogis terij, Torenstraat alhier, waar tevens nog lo ten verkrijgbaar zijn tegen den geringen prij9 van slechts f0.25 per stuk. Wij vertrouwen, dat vele van onze lezers het goede doel zullen steunen, door het aankoopen van één of meer loten. VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdljk PROPAGANDA-KUNST AVOND Men vërzoekt ons te melden, dat de Ne- derlandsche Blindenbond Vrijdag 23 Ma3rt a.s. een propaganda-kunstavond zal geven in het gebouw „Religie en Kunst" alhier, waarover de volgende week nadere bijzon derheden bekend gemaakt zullen worden: Het comité van voorbereiding: de dames Mevrouw L. W. de KoeyerSmit, Mej. H. Funke en Mej. R. H. Wagenborg en de hee- ren L. den Bliek, J. J. de Koeyer, G. H. Veenstra en J. Rink. OPLICHTING Door de politie alhier is een zekere J. Al. B. aangehouden, terzake oplichting. De man logeerde in hotels zonder te betalen. B. is ter beschikking der Justitie gesteld. 1 BENOEMD De heer H. C. L. Meijer, thans korpordm bij de militaire politie te Haarlem, is mét ingang van 1 April a.s. benoemd tot ageiit van politie 2e klasse alhier. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande 'gevonden voo pen zijn inlichtingen te bekomen aan h^ti politiebureau alhier. Geldstuk, insigne, dainesportemonnaie met inhoud, drie motor-bandlichters, knipmes, roode zakdoek, rozenkrans, nummerplaat, twee. portemonnaies met inhoud. RAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest is in open baren vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 13 Maart a.s., des avonds 7.30 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 31 Januari en 28 Fbr. j.I. 2. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting 1927 en 192S, be grooting van het Grondbedrijf 1927 en '28, en Gasbedrijf 1927. 3. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener kasgeldleening. In de vergadering van den raad van 13 Dec. 1927 werd een besluit genomen tot het aangaan van een kasgeldleening met de Coöp. Centrale Raifeissenbank, groot f 100.000.welke leening 1 April moet wor den afgelost. Ten einde tegen dien tijd over de noodige gelden te kunnen beschikken, alsmede voor het- doen van loopende uitgaven, stellen B. en W. thans voor een kasgeldleening aan te gaan van f135.000. Hoewel rond f200.000.— bij de Nederl. Bank te Utrecht kan worden opgenomen; wenschen B. en W., zoolang voordeeliger voorwaarden voor geldopnamen zijn te be dingen, hiervan geen gebruik te maken. 4. Vaststelling van besluiten inzake be legging van gelden. B. en W. stellen voor ten laste van den dienst 1927 alsnog te beleggen een bedrag van f2680.door aankoop van obligatien van geldleeningen ten laste van den Staat der Nederlanden, Nederl. Indië of van ge meenten. 5. Voorstel van B. en W. tot het geven van bevoegdheid aan een 2-tal ambtenaren van het Centraal Bureau voor Verificatie der Vereeniging van Nederl. Gemeenten om kas en boeken van den ontvanger en an dere comptabele ambtenaren op te nemen. Bedoelde bevoegdheid wordt op voor stel van B. en W. verzocht voor de heeren J. H. Jansen te Utrecht en W. C. v. Doorn te Amersfoort. 6. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot aankoop van een boerderij met bijbehoorend groenland, gelegen aan den Lange Brink- weg en credietaanvrage daarvoor met wijzi ging der gemeente- en grondbedrijfs-begroo- ting 1928. Gezien den omvang van het effectenbezit der gemeente, wordt het wenschelijk ge acht het gemeentelijk vermogen te beleg gen in onroerend goed, meer in het bijzon der in landerijen. Deze zaak is voor de gemeente mede van belang in verband met de toekomstige uit breiding der gemeente, daar een directe spoorvinding met de gemeente kan tot stand komen op de spoorlijn AmsterdamAmers- voort, waarvoor het noodig zal zijn grond te bezitten voor den aanleg van een verbin dingsweg tusschen de bebouwde kom en deze spoorlijn. Heden telefonisch aangesloten Vragen en bezorgen zonder prijsverhooging. Aanbevelend, J. C. BROUWER B- en W. stellen daarom voor over te gaan 'tot aankoop van een boerderij, tuin, wei- en hooilanden, ter grootte van 8.81.76 H.A., thans in eigendom aan den heer W. v. Winden, Lange Brinkweg. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f50.000.—, benoodigd voor de koopsom, zijnde f46.000.en ter bestrijding van de kosten van overdracht, het geheele bedrag te dekken uit de opbrengst wegens ver koop van gronden en voorts uit een tijdelijke kapitaalsverstrekking aan het grondbedrijf, in welk bedrijf bedoeld perceel zal worden on dergebracht. 7. Vaststelling van een besluit tot aan vaarding van een strook grond ter verbree ding van een weg. Deze aanbieding betreft een strook grond aan den Verlengde Postweg door Mèj. E. A. M. Speet te Leiden. 8. Credietaanvrage voor vernieuwing en verbreeding van de Talmalaan. B. en W. stellen den raad voor de Talma laan vanat den Rijksstraatweg tot den spoor overweg te verbreeden en van een klinker bestrating te voorzien. De kosten hieraan verbonden worden ge raamd op f3552.of rond f36.000. B. en W. stellen voor tot deze verbetering alleen over te gaan wanneer alle aan dezen weg grenzende grondeigenaren wenschen mede te werken door afstand van de voor de verbreeding noodigen grond. 9. Voorstel van B. en W. tot uitkeering van een voorschot op de vergoeding ex art. 101 der Lager Onderwijswet aan de bijzon dere scholen. 10. Behandeling van een 2-taL verzoeken van schoolbesturen tot het verleenen van medewerking door beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van schoolbanken. Bedoelde verzoeken betreffen een aanvra ge voor schoolbanken voor de R.K. Jongens, school en de Mariaschool, wegens uitbrei ding van het aantal leerlingen. 11. Behandeling van het verzoek van het Bestuur der R.K. Meisjesschool om mede werking te verleenen tot uitbreiding dier school. 12. Adres van G. Meerding, inhoudende bezwaren tegen door B. en W. opgelegde verplichting inzake ophalen asch en vuilnis. Bovenstaande betreft een door den raad te nemen beslissing, dat door adressant, als ophaler van asch en vuilnis, ook tuinvuil moet worden opgehaald. 13. Voorstel van B. en W. inzake uitbrei ding van het gasnet met credietaanvrage daarvoor en wijziging der begrooting van het Gasbedrijf 1928. B. en W. stellen den raad voor: - Uitbreiding Birkstraat. - B. en W. machtiging machtiging te geven adressanten te berichten, dat tot aanleg van de hoofdbuisleiding in de Birkstraat zal wor den overgegaan, indien een gasafname van 10.000 M3 per jaar wordt gegarandeerd.' 2. Uitbreiding Lange Brinkweg. Te besluiten tot de gevraagde uitbreiding en daarvoor een crediet te verleenen van 1446.25. 3. Uitbreiding Da Costalaan. Te besluiten tot de gevraagde uitbreiding en daarvoor een crediet te verleenen van f1585.—. 4. Uitbreiding Oude Utrechtscheweg. Te besluiten tot de gevraagde uitbreiding en daarvoor een crediet te verleenen van f497.50. 5. Uitbreiding Niieuwe Steeg. B. en W. machtiging te geven de gevraag de uitbreiding tot stand te brengen wan neer een gasafname van 5800 M3 per jaar zal zijn gegarandeerd of de drie onder de gemeente Baarn gelegen perceelen tot gas afname zullen overgaan indien het gemeen tebestuur van Baarn op het inmiddels ge daan verzoek tot het mogen leveren van gas gunstig zal hebben beschikt, en onder dit voorbehoud daarvoor een crediet te ver leenen van f 4827.50. 6. Uitbreiding Schoutenkampweg. Te besluiten tot de gevraagde uitbrei ding, aangezien de N.V. Bouwterrein Ex ploitatie Maatschappij „Heidebloesem" te La ren (N..H.) zich bereid verklaard heeft de afname van 6x365 M3 gas per jaar te ga randeeren, en voor deze uitbreiding een crediet te verleenen van f 1242.50. 14. Voorstel van B. en W. tot toekenning eener rijwieltoelage aan den fitter-opnemer bij het Gasbedrijf. B. en W. stellen een toelage voor groot 1-0.—. 15. Behandeling van een adres van L. J. Th. Bekkers te Soesterberg, verzoekende be schikbaarstelling van gemeente-grond voor plaatsing eener kiosk. Bovenstaand adres betreft een verzoek van L. J. Th. Bekkers (inmiddels overleden) om in gebruik te mogen ontvangen een perceel gemeentegrond in de onmiddellijke nabij heid van het vliegkamp en toestemming te verleenen tot plaatsing op dien grond van een kiosk voor verkoop van consumptie-ar tikelen. i In verband met een servituut, gelegd op een gedeelte der gemeente-gronden bij aan koop van grond door den heer Couterier, alsmede met het oog op het drukke ver keer aldaar en een eventueele concurrentie aan de Soesterbergsche winkeliers, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. 16. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een ingekomen adres van W. A. L. Cou turier te Amsterdam, vezoekende medewer king te verleenen door aan H.M. de Konin gin te verzoeken B. en W. te machtigen een vergunning ingevolge art. 5 der Drankwet boven het vastgestelde maximum te ver leenen. 17. Vaststelling van een ontwerp-regle- ent -van orde voor de vergaderingen van den Raad. 18. Mededeeling van ingekomen stukken. 19. Behandeling belasting-reclames. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbéstelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, zijn terug ont vangen te Soest. 1. Directie Pharusbank, Den Haag. FILMAVOND De Pluimvee.vereeniging organiseert Vrij dag 16 Maart a.s. een belangrijken filmavond in de groote zaal van het stations koffiehuis te Soest. Prachtbeelden zullen worden ver toond. 't Zal een hoogst leerzamen avond worden. Men zie ,de advertentie in dit num mer. MANNENZANGVER. „APOLLO" Naar wij vernemen zal „ApoIIo" op Don derdag 15 Maart a.s. een uitvoering geven in het sanatorium „Zonnegloren", Soester- bergschestr., terwijl door 't kinderkoor ver moedelijk op 29 Maart a.s. een uitvoering zal worden gegeven. Wo |j/pr üc^j^erm(^ 'fegen7e"alsch,n9 Bij Apoth en Drogisten Prijs 75,40 en 25ct ONTVREEMD Ten nadeele van een bewoonster aan de Kerkstraat werd een damesrijwiel ontvreemd, hetwelk achter de woning stond. De politie heeft de zaak in onderzoek. STILLE OMGANG A.s. Zaterdagavond vertrekken uit Soes terberg een 40-tal personen om aan den Stil len Omgang te Amsterdam deel te nemen GROENE KRUIS SOESTERBERG In verband met de samenvoeging van 'i Groene Kruis en de Wijkverpleging heeft deze week de laatste jaarvergadering van 't Groene Kruis plaats gehad in het Hotel „Huis ten Halve". De jaarverslagen door de secretaresse en den penningmeester worden goedgekeurd, waarna het nieuwe bestuur zitting nam. Dit bestuur bestaat thans uit de dames Desta de Keizer, Goudoever, Van Stotk, Van Hasselt Tegelenberg en de heeren Alberda, Dr. Brou wer en Fijlstra. Nadat o.m. statuten en reglement van de nieuwe vereeniging waren behandeld, werd met een dankwoord aan de aftredende be stuursleden de vergadering gesloten. BENOEMD Tot onderwijzeres aan de Lagere School met den Bijbel aan de Spoorstraat is benoemd Mej. Veen endaal, Thans onderwijzeres te Bar. neveld, voorheen alhier woonachtig. BEROEPEN Ds. B. Oosthoek alhier heeft deze week een beroep ontvangen naar de Chr. Geref. Kerk te Dokkum. WINTERLEZING Voor het comité voor Chr. Winterlezingen zal Donderdag 15 Maart in de Rembrandtzaal optreden Ds. P. Ch. v. d. Vliet, van Utrecht, met het onderwerp: „Een meester en vier discipelen". STILLE OMGANG Men verzoekt ons nog even te wijzen op de in ons vorig nummer opgenomen regeling voor de deelnemers uit onze gemeente aan den Stillen Omgang. Zooals bekend bestaat gelegenheid tot aan gifte bij den heer J. H. Benschop, Steenhof straat 17, Soest. Verder verzoekt men ons er op te wijzen, dat in genoemd bericht was vermeld, dat f0.70 moet worden betaald door hen, die per autobus tot Baarn en terug willen gaan, doch geen goedkoop spoorkaartje verlangen. Dit moet zijn f0.90. CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek moet een groot ver slag van den feestavond van Volksonderwijs te Soesterberg tot een volgend numme: overstaan. een soiied en goedkoop adres voor Schilder en Behangwerk, Glas- en Verfwaren, Behang selpapier, Zeil en Linoleum? Wendt U dan tot SCHILDERS EN BEHANGERS LAANSTRAAT 8c en 13 - Glasverzekering. Ook dat komt vanwege 't onreëele en om wegjes willen, maken, 't Gevolg is, dat 't prestige verdwijnt en mogelijk óók 't be staansrecht. U dankend voor de afgestane ruimte, tee- ken ik Hoogachtend, UEd. Dw. Dnr., A. W. P. VISSER. DE LOTGEVALLEN VAN TEUN MEST EN PIETJE DEFTIGHEER Teun en Pietje nog steeds bij Zilverbaard. Zeg Vederzwart, dat vind ik aardig, Zei leuk het man'tje uit de maan Dat jij, om mij hier te bezoeken, Die lange luchtreis hebt gedaan. Kom daad'Iijk met je vrienden binnen, Mijn kok maakt fluks een nieuw diner, En ik eet dan (het is gezellig) Maar weer een stukje met je mee. Wij kunnen dan wat samen babb'len, Er is ook wel wat nieuws misschien, En dan laat ik je beide vriendjes Mijn mooie maan eens even zien. Zij kunnen dan beneê verhalen Van al mijn wond're heerlijkheid, En hoe het zacht.gebraden duifje Hier zoo maar in de monden glijdt. Zij moeten maar een tijdje blijven, Daartegen heb ik geen bezwaar Ze zullen veel en fijn genieten; Geloof me, wat ik zeg is waar. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatige» Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn, Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. INGEZONDEN STUKKEN SOEST, 6 Maart '28. POLITIEK OF JOURNALISTIEKE ONVRUCHTBAARHEID? Geachte Redactie. In een redactioneel stukje in het „Soester Nieuwsblad" (F. C. Kuijperstr. 8) trof mij 't opschrift „Niet volgens de Wet''. Nog meer verbaasde echter den inhoud van het stuk. 't Gaat in 't kort over de bepaling van B en W. inzake 't overleggen van een pokken briefje. Nu wil de Redactie van het „Soester. Nieuwsblad deze omschrijving van B. en W. tot ambtenarij verklaren en ten slotte als ongeldig bestempelen. En den ouders wordt 'geadviseerd deze bepaling te saboteeren. Mis schien zou ik over 't geheele geval geen let ter geschreven hebben, als zich nog geen ernstiger geval had voorgedaan. De zaak toch wordt bedenkelijk uit jounalistiek oog punt, als men den moed niet heeft, iets rui terlijks te erkennen. Ik heb in een ingezonden stuk per 14 Fe bruari op deze bepaling van B. en W. geat tendeerd op een m.i. juiste en nette manier. Er is om bij de Latijnen te blijven een bekend gezegde, dat luidt, „Verba volent, scripta manent" d.w.z. „'t Gesprokene ver vliegt, 't geschrevene blijft''. Dit gezegde moet feitelijk steeds eene overweging zijn voor een ieder, die vooral de publieke opinie voorlicht. Licht eens méér voor over de te Soest ge volgde grondpolitiék. Schrijft U eens over de openbare Over heidszorg inzake Volksgezondheid. Enfin, alles kan niet ineens, en de bedoe ling, dat ik eenigszins afdwaal, is om meer te doep uitkomen de journalistieke onvrucht baarheid van bedoeld stukje, zóó zelfs, dat een door mij vorige maand ingezonden stuk in „De Soester", geheel onjuist en onnoodig scherp, het publiek wordt voorgezet. U gaat aardig de kant uit van onze Re geering; deze heeft deze week in korten tijd haar vierde nederlaag. Zij gaan des morgens met me jagen, Daar op het groote hazenveld, En in mijn kelders liggen nooten, Die moeten ook nog afgepeld. Het zal hun vast hier best bevallen Dat kranig.flinke jongens.tal, Want op de maan is steeds de leuze: Pleizier-maken staat bovenal. Die Zilverrbaard dat is een leukerd Zei Teun heel zacht tot vriendje Piet - Ik dacht het wel, een oude grommerd, Dat is hij heelemaal toch niet. We zullen ons wel amuseeren, Geloof me vrij, wat ik je brom Kijk, kijkdaar komt al een bediende Met een reusachtige Turksche trom. Nou denk je vast, zei Zilverbaard hun Dat wij een Jazzband maken gaan, Maar dat is mis, aan die muzieksoort Vergrijpt men zich niet op de maan. Die trom die dient voor heel wat anders Let maar eens even duchtig op; En ziet, toen sloeg de kleine Maanman Er met zijn vuist geweldig op. De trommel sprong in duizend stukken Met een vervaarlijk knalgeluid; En toen je zou het niet gelooven Kwam plots een reuzentaart er uit. En, hemel wat was dat toevallig, Teun was gewoon er mee verlegen: Over zijn hoofd kwam plotseling Een groote bruid suikertjesregen. En op Piet Deftigheer zijn plaatsje Daalde wel minstens vijftig keer Een straal van apennootjes en Gepieperde kastanjes neer. En allen hieven toen hun glaasjes En zongen luid en onvervaard: Hoezee, hoezee, lang zal hij leven, Onz' goede koning Zilverbaard. Nadruk verboden. (Wordt vervolgd.)

Soester Courant | 1928 | | pagina 2