Stormschade Luxe Auto verhuur Bulillirut P.MM f 72.00 PU ROL KOOLRAAPZAAD W.S. VELTMAN - Soest GAZELLE RIJWIELEN vanaf A. Pugers - Kerkstraat 3 Massief Gouden Trouw- en Verlovingsringen vanaf f7,50 H. W. SPIJKER Vrouwenhanden MIDDELMAN Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprufol. Bij alle Drogisten. Voor groote afstanden speciale prijzen. B. 't Lam - Kerkstraat 51 VERZEKERT U tegen Steenhofstraat 5, Telef. 2045 Wenscht gij Fa. Kareisen Rademaker per pond f 0.50. (Gele Blauwkop). Door Rijks-Landbouwproefstation te Wage- ningen gegarandeerd op grond van onderzoek. ZAADHANDËL - Nieuweweg 3 stuur van de R.K. kerk te Soest, om bedoeld pad aan den openbaren dienst te onttrek ken, zulks in verband met de schoonheid der gemeente, de veiligheid, welvoeglijkheid enz. De heer De Bruijn vraagt, waarom dit verzoek niet bij de stukken is geweest, waar. op de voorzitter mededeelt, dat dit stuk eerst heden is ingekomen. De prijs van f4.komt den heer De Bruijn ook te laag voor. In de directe omgeving worden de gronden verkocht voor t'7.- per M. De heer Busch stond in de vorige verga dering onverschillig tegenover dit punt. Vol. gens spr. wordt de zaak thans anders. Pas toor Vossenaar overdrijft. Laatstgenoemde moet geestelijk leider zijn en geen geestelijk drijver. Onder pressie van Pastoor Vossenaar! heeft een onderteekenaar zich van de lijst der verzoekers laten schrappen. Spr. zaf nu tegen stemmen op grond van den thans genoemden prijs en hetgeen achter deze zaak is verscho len. De heer Van Doorne heeft nooit geweten, dat in Soest de menschheid zoo slecht was. Zulks pleit niet voor de parochianen van pastoor Vossenaar. Het argument is gezocht, daar voor minnekoozen zeer zeker betere gelegenheden te vinden zijn. Spr. kan dit adres en het drijven als door den heer Busch bedoeld, niet ondersteunen. De heer Van Klooster juigt het toe thans niet meer alleen te staan. Spr. stelt voor den toestand te laten voor wat deze is. Over 5 jaar zal blijken, dat een goed besluit werd genomen. Mocht dit niet zoo zijn, wil spr. zich verplichten den grond tegen den nu genoemden prijs over te nemen. De heer Den Bliek kan de zienswijze van de heeren Busch en Van Doorne niet deelen. Niet pastoor Vossenaar, doch een ander, die er meer belang bij heeft, moet naar zijn meening achter deze zaak staan. De heer Grootewal meent te weten, dat de grond, welke men thans voor f4.wenscht te koopen, spoedig voor f7.zal worden verkocht. De heer Hilhorst wijst op de vele bezwa ren, welke door omwonenden tegen dit voorstel zijn ingebracht. Vele zouden nog geteekend hebben, als vrees voor nadeel in zaken hen hiertoe niet had'weerhouden. Weth. Koenders komt op tegen de uitla ting van den heer Busch, dat hij deze grond in handen van den heer Van Elten wil spelen. De heer Den Bliek meent, dat deze zaak op erge wijze wordt vertroebeld. In de vo rige vergadering was men unaniem voor op heffing. Het spreken van Pastoor Vossenaar brengt nu een geheele ommekeer. Spr. be treurt het persoonlijk karakter, dat aan deze zaak wordt gegeven. Punt 8 sub a hierna in stemming gebracht wordt verworpen met 84 stemmen. Voor onttrekking van bedoeld pad aan den openbaren dienst verklaren zich de heeren Den Bliek, Koenders, Doorman en Enden dijk. v^ïv.'CïplF.g tQïi ■dit ,wit--komt sub. b- niet in behandeling. 9. Vaststelling van een besluit tot ver huur van een perceel aan M. van Klooster. Vastgesteld. 10. Vaststelling van een besluit tot het in erfpacht geven van gemeentegrond aan de Vereeniging „Van Lennep's Sportpark". B. en W. stellen hierbij voor aan genoem de vereeniging, welke 14 Maart 1928 de Kon. goedkeuring ontving, met ingang van 1 April 1920 voor den tijd van 50 jaar in erfpacht te geven de gronden gelegen tusschen de Wal deck Pyrmontlaan en Schrikslaan, ter geza- melijke grootte van 106.42 A. tegen een erf pachtscanon van f47.89 per jaar, uitmakende voor het jaar 1928 een bedrag van f35.92. Besluit goedgekeurd. 11. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van grond van G. A. Kerkkamp, M. Hornsveld en J. Geijtenbeek. Goedgekeurd. 12. Behandeling van aanvragen tot aan koop van grond. Dit punt betreft een voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer M. Scheffer te Soesterberg, van 2 perceelen grond, aan den Schoohveg te Soesterrberg, respectievelijk groot 44.70 en 7.70 A., tegen den prijs van f 1per M2. De heer v. Klooster doet hierbij mede- deeling, dat genoemde prijs aan den heer Scheffer te hoog voorkomt. Voor dien prijs zal laatstgenoemde niet tot koop overgaan. De heer Den Bliek wijst er op, dat door de comm. deze prijs is vastgesteld, omdat verharding van den weg, waaraan de gronden gelegen zijn, wel spoedig zal plaats hebben. De heer Busch wenscht maar niet luk raak grond te verkoopen en bespreekt de wenschelijkheid, met verkoopen te wachten tot' de balansen van het grondbedrijf ver schenen zijn, terwijl hij met klem op het gereed komen dezer balansen aandringt. De heer Van Doorne hoort ook zooveel waarden, als grondwaarde, balanswaarde, verkoopwaarde enz., dat hij steeds meer hui verig wordt, om tot verkoop over te gaan. Ook spr. wenscht eerst de balansen van het grondbedrijf te zien. Waar de gronden tegen den prijs van f 1.— niet zullen worden gekocht, wordt op voor stel van weth. Koenders, dit punt ingetrok ken. 13. Behandeling van verzoeken om ont heffing van bepalingen der Bouwverordening. E. J. van Lint, Rademakerstraat 2, te Soes terberg, vraagt ontheffing van het bepaal de in art. 9 der Bouwverordening ten aan zien van den bouw van een waranda met balcon voor zijn perceel. J. de Goede Sr., Rademakerstraat 25d, te Soesterberg, vraagt ontheffing van art. 15 der Bouwverordening voor het oprichten van een gebouw, waarin 3 woonhuizen, op een terrein aan den Verlengde Postweg. C. A. de Boer te Utrecht vraagt ontheffing van het bepaalde in de artt. 5, 8 en 9 der Bouwverordening voor èen op te richten woonhuis op een terrein aan den Nieuweweg. B. en W. stellen voor goedgunstig te be> schikken. De heer Busch meent, dat Van Lint te Soesterberg dit verzoek reeds vroeger heeft gedaan en dit verzoek toen werd afgewezen. Waar thans gebleken is, dat door de ge meente vroeger meer grond genomen is dan met v. Lint werd overeengekomen, mag dit nu geen reden zijn, dit verzoek wel toe te staan. Spr. wenscht het gevraagde toe te wij zen en in een schrijven namens den raad het leedwezen te betuigen, dat voorheen op meer grond is beslag gelegd, dan was over een gekomen. Spr. wenscht tevens voor elke meter grond waarover door de gemeente te veel is beschikt, een vergoeding van fl. te geven. Spr. wil hier doen uitkomen, dat dit weer één van de vele fouten is, door den gem.-architect gemaakt. De heer Grootewal steunt de door den heer Busch gedane voorstellen. Volgens den heer Van Klooster gaat dit voorstel te ver. Een uitgebreid onderzoek zou dan toch eerst nog moeten plaats hebben. Een voorstel van den voorzitter, om een dergelijk schrijven te zenden zonder bedoel de vergoeding, wordt hierna goedgekeurd en dit punt in zijn geheel aangenomen. De heer Van Doorne bespreekt hierbij nog de wenschelijkheid geen goedkeuring 'te hechten aan de door den heer Flapper be doelde bebouwing van het terrein op Nieu- werhoek. Van Weedestraat 25 - Soestdijk 14. Adres van J. Vos, verzoekende hem een gedeelte der wegens aankoop van ge meentegrond betaalde registratiekosten terug te betalen. Door adressant wordt gevraagd een bedrag groot f 175. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken. De heer v. Doorne wijst er op, dat ge noemde persoon de dupe is geworden van een fout bij de gemeente. Nadat de grond aan J. Vos was verkocht, is kooper met bouwen begonnen en heeft daardoor later f 175.meer registratiekosten moeten beta len. Als de fout bij de gemeente is te zoe ken, dan wenscht hij aan het verzoek te voldoen. Voor den voorzitter is de zaak duister. De notaris heeft de gemeente niet opgebeld. Een verwarring zou ontstaan zijn met den gemeentewerkman Vos. Zeer duidelijk is ech ter vermeld geworden J. Vos, pensionhouder te Soest. De heer Busch wil deze zaak aanhouden en een comm. benoemen, die zal onderzoeken waar de fout zit. Er is hier weer een blunder gemaakt en er komen er nog meer. De gem- architect heeft, volgens spr., geen goed be richt gegeven. Onderzoek is noodig. De heer Van Doorne ondersteunt het voorstel Busch, tot instelling van een comm. voor onderzoek, welk voorstel wordt verwor pen met de stemmen van de heeren Van Klooster, Grootewal, Doorman, Busch en v, Doori/O1 .'gür:- Hierna doet de heer Busch nog het voor stel de vergoeding ad f 175.toe te staan, hetgeen door den heer Grootewal wordt on dersteund. De heer De Bruijn keurt dit af; hij wenscht bij Ged. Staten niet weer voor kwajongen te staan en wijst daarbij op de kolen-geschie denis. De heer Grootewal stelt voor het voorstel Busdh aan te houden en eens een onder zoek in te stellen, hetgeen wordt aangeno men. 15. Behandeling van een adres van de Wed. L. J. Th. Bekkers te Soesterberg, ver zoekende wijziging in de haar aangewezen standplaats voor een te exploiteeren kiosk. (Zie voor nadere uiteenzetting ons vorig nummer). blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door De heer Grootewal vraagt of ook hier weer een fout is gemaakt. Heeft de raad zich ver gist bij de besprekingen of is aan Wed. Beckers eigenmachtig een andere plaats aan gewezen. De voorzitter deelt mede, dat aan Wed. Beckers de plaats is aangewezen, waarom zij zelf heeft verzocht, n.f. achter Sterrenberg. Spr. meent hedenmorgen echter nog een ge schikte plaats te hebben gevonden, n.f. 15 Meter van de daar geplaatste bank en wil op deze wijze gaarne medewerken. De heer Van Doorne vraagt waarom niét vroeger werd medegedeeld, dat ook mijn heer Couturier een kiosk wenscht te plaatsen. Spr. kan zich thans met de zaak vereenigen, hoewel hij meent, dat de plaats van vorig jaar werd bedoeld. Weth. Koenders wijst er op, dat dit niet zou kunnen, daar dan plaats zou moeten verleend op den openbaren weg, hetgeen thans in strijd zou zijn met de politieverorde ning. Na een vraag van den heer Busch in welke vergadering een besluit genomen is betref fende een servituut, welke zou komen op door den heer Couturier gekochte gronden, stelt spr, voor, dat B. en W. de zaak tusschen de gemeente en Wed. Beckers tot oplossing zullen brengen, hetgeen wordt goedgekeurd, 16. Vaststelling van ontwerp-verordenin- gen op de heffing en invordering eener be lasting op de honden. De heer Den Bliek wenscht een ruimere termijn te stellen voor honden, die tijdelijk in deze gemeente zijn. De nu voorgestelde bepaling is onhoudbaar voor pensiongasten. Na eenige bespreking wordt besloten die honden van belasting vrij te stellen, waarvoor in andere gemeenten reeds belasting wordt betaald. 17. Voorstel van B. en W.: a. om te besluiten aan het hoofd van het Gasbedrijf aan te stellen een chef-fitter, met vaststelling van het aan de betrekking ver bonden weekloon; b. benoeming van een chef-fitter; c. benoeming van een fitter. De voordracht voor chef-fitter luidt: 1. W. Kerkhoft te Rijssenburg; 2. J. H. Lin- schoten te Zwammerdam; 3. J- J. Jansen te Torenstr. 3B - Veenhuizerstr. 17 DAMES., KINDER- en SPORT- De grootste sorteering. De laagste prijzen. Middelburg. Voorgesteld wordt een salaris van f40.per week, met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f2.—, vrij wonen en vrij gebruik van gas. Als fitter wordt voorgedragen S. van Gor. kum, thans in tijdelijken dienst, op een sala ris van f30.per week. De heer v. Doorne doet hierbij het ver-* wijt, dat men op de zaak is vooruit geloopen. Een oproeping is gedaan voor chef-fitter, een persoon in de verordening op het gasbe drijf onbekend. Bedoelde regeling spreekt van technisch ambtenaar. Advertentie's zijn reeds geplaatst, in welke advertenties ver zuimd wérd de 5,5 procent voor pensioen- aftrek op te nemen. Dit alles heeft plaats ge had, zonder dat de raad hierin is gekend, ter wijl deze zaak tot de competentie van den raad behoort. Spr. vraagt tevens waarom een der meeste geschikte personen, de heer v. d. Stel, is ge passeerd en niet op de voordracht is ge plaatst. Spr. maakt hiervan een verwijt aan het christelijke college van B. en W., op wiens weg het toch in de eerste plaats ligt de chris telijke naastenliefde te beoefenen. Het is spr. bekend, dat genoemde v. d. Stel een slecht verleden heeft, doch deze persoon heeft daarvoor geboet en kan thans een ieder recht .in de oogen zien. B. en W. heb ben gelegenheid gehad een zondaar op te heffen en in de maatschappij terug te bren gen. Dat dit niet gedaan wordt is in strijd met de principe's van B. en W. en in strijd met den bijbel. De heer Busch ondersteunt de gedachte van den heer v. Doorne en wenscht Mathesius in de plaats van Van Gorkum als vast fitter aan te stellen. Spr. zou den leider van het bedrijf niet direct voor vast willen aanstellen. Dan nog zal ook deze betrekking door den heer' v. d. Stel worden aangenomen. De voorzitter zegt, dat de opmerking j/an dén heer Van Doorne betreffende df-J^ 5 procent juist is. Spr. stelt daarom voorin het voorstel van B. en W. te lezen een salaris van f42.hetgeen overeenkomt met het in het voorstel van B. en W. genoemde salaris. De heer Endendijk zegt met betrekking tot de woorden van den heer Van Doorne, dat in de gascomm. de gedachte van chef- fitter tot uiting is gekomen, waardoor tevens een lager salaris kon worden gesteld, hetgeen zeker moet worden toegejuicht. Met be trekking tot de christelijke plicht, door den heer Van Doorne bedoeld, geeft spr. in over weging, dit elk voor zich in het particuliere leven te beoefenen. Iets anders is het of B. en W. moeten gaan evangeliseeren. Dit zou steeds op zeer veel moeilijkheden stuiten. Als het hier een persoon uit de gemeente betrof, zou spr. er willicht iets voor kunnen gevoelen. Aan v. d. Stel is in de gascommissie niet gedacht. Voor wat de vaste aanstelling als fitter betreft, v. Gorkum heeft hierop recht. Deze persoon is als fitter in dienst; Mathesius is als smid in dienst der gemeente. Na eenige repliek bespreekt de heer Van Doorne de wenschelijkheid v. d. Stel 'voor 1 jaar aan te stellen. De heer Den Bliek betreurt het, dat deze zaak door den heer v. Doorne, die toch tot, een partij behoort, welke absoluut scheiding wenscht tusschen godsdienst en politiek, al dus wordt behandeld. Spr. is er van overtuigd, dat, wanneer de te verdedigen persoon 'n christen was, deze stellig niet zou worden ingenomen. De comm. heeft uitgezien naar een een voudig ambtenaar. De heer Doorman meent, dat wij moeten hebben een practisch man. Spr. heeft met v. d. Stel in de gascomm. kennis gemaakt. Een betere indruk heeft spr. gekregen van de nu op de voordracht gestelde personen. De heer Busch meent, dat de heer Den Bliek de zaak vertroebelt en insinueert. No. 1 op de voordracht is Gereformeerd en de beide andere personen ook protestant. Waarom dan ook geen katholiek persoon? Verder wijst spr. erop, dat bij links goede christenen zijn te vinden, wellicht meer dan bij rechts. Men moet daarom niet spreken van links of rechts, doch van conservatisme en democratie. Aan den heer Grootewaf is de sollicitatie :n v. d. Stel in de gescommissie ontgaan. Als v. d. Stel thans genoemd wordt als een kundig persoon, wenscht hij deze als no. 1 op de voordracht te plaatsen. De heer Van Klooster deelt nog mede, dat de Katholieke fractie besloten heeft no. 1 van de voordracht te stemmen, omdat het aan de leden der fractie wil voorkomen, dat deze zaak een langdurig onderzoek heeft gehad en goed is voorbereid. De voorz. merkt nog op, dat deze voor dracht tot niets bindt. Zij, die zich met de voordracht niet kunnen vereenigen, kunnen een keus doen uit de 135 sollicitanten. Van Doorne: Waarom dan niet op de voor dracht? De Bruijn: Dat zou een slag zijn in het gezicht van de gascommissie. Nadat de benaming van chef-fitter veran derd is in techn. ambtenaar en het loon is ge bracht op f42.- onder aftrek der 5,5 pGt., wordt het voorstel in stemming gebracht. Op den heer W. Kerkhoff te Rijsenburg, No. 1 van de voordracht, werden 9 stem men en op den heer v. d. Stel 3 stemmen uitgebracht. Op voorstel van den heer v. Klooster wordt besloten met de vaste aanstelling van den fitter te wachten tot de behandeling van het ambtenaren-reglement. Rondvraag. Hierbij verzoekt de heer Busch aandacht voor de prikkeldraad-afzetting aan de Alber* Hahnweg, verbetering van de Torenstraat, afschaffing meterhuur muntgasmeters, ver betering van den Zwarteweg, beschikbaar stelling aan de pers van bescheiden, welke op de raadsvergadering betrekking hebben, spoedige verschijning van de balansen van het grondbedrijf, waterleiding vobr den Smidsweg, betere electrische verlichting in de omgeving Schoolstraat, aandacht voor de broodprijzen, welke te hoog zijn, terwijf hij er tevens op wijst, dat het salaris van den inspecteur van politie te laag is in verhou ding tot de andere ambtenaren. De heer Doorman dringt op spoed aan met het uitbreidingsplan en bespreekt eenige be palingen in het grondbedrijf. De heer Grootewal bespreekt nog een ver betering van een der wegen op Soesterberg, terwijl de heer De Bruijn inlichtingen vraagt over de Chr. school in de Kerkebuurt. Naar spr. vernam zouden in één der lokalen van de school aan de Schoolstraat niet minder dan 68 leerlingen een plaats vinden, welke toe stand hem onhoudbaar voorkomt. De Voorzitter, hierna een resumé gevende van het grondbedrijf, zegt, dat de balans 1924 klaar was overeenkomstig het raadsbesluit, welk raadsbesluit was goedgekeurd door Ged. Staten. Bij de practische uitvoering zouden de gronden door de directie van het grond bedrijf echter niet tegen de juiste waarde op de balans zijn gebracht als gevolg van een VOOR VILLA'S f 0.60 PER MILLE EN IN BOEDELS f 0.30 PER MILLE. Bij het station Soestdijk Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal en dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Leesdienst. VEREEN, v. VR1JZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst'', Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. A. R. de Jong, van Bussum. Onderwerp: Wat zoeken wij: de redding onzer ziel of kennis der waarheid? Solozang van den Heer P. Schaaf. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Nam. 6 uur te Soesterberg in de Chr. School aan den Postweg de Heer H. v. d. Heuvel, van Amersfoort. Huis ter Heide: Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. SPORTKRONIEK verkeerde lezing van het artikel, over welke lezing ook verschil ontstond tusschen den burgemeester en den weth. der bedrijven. Verschil van meening scheen te bestaan in het feit, welk bedrag moest worden ge boekt, taxatieprijs of kostprijs. De gronden aan de Anna Paulownalaan, groot 600 M2, werden verkocht voor f24000., de wegenaanleg bedroeg f9000.Het be drag van f 15000.— werd overgebracht naar de reserve, hetgeen volgens spr. niet had mogen geschieden. Dat thans zoolang op de balansen moet worden gewacht, vindt zijn oorzaak in. het z.i. niet goed naleven der verordening door de directie. Op aandringen van Ged. Staten moesten de balansen daarom wederom wor. den omgewerkt. Dit alles brengt mee, dat de gemeente thans voor 'n post staat van f 29000. Spr. zal zich nooit geven om fouten van anderen te dekken en hoopt, dat de gemaakte fouten later ook zullen worden erkend. Hierna sluiting. Yë\>\eVtev BURGERLIJKE STAND SOEST GEBOREN: Petronella Hendrika, d. v. G. Vonk en M Fulpen, Oude Utr. weg 2b. Wilhelmina, d. v. G. Westerbeek en J. v. den Hoven, Nieuweweg 46. Cornelia Theresia, d. v. C. G. v. Schalkwijk en J. v. Isselt, Kerkpad N.Z. 43. Jan Hendrik, z. v. P. J. Drost en J. A. v. Doornik, Kerkpad Z.Z. 20e. JuIIis Ja- cobus, z. v. J. Kraaijenhagen en J. M. Oos tenrijk. ONDERTROUWD: W. v. Suijdam, 22 j. en J. v. Wijk, 21 jaar. GEHUWD: J. F. S. Stalenhoef, 26 j. en E. M. v. Logtenstein, 23 j. M. v. Leeuwen, 28 jaar en W. A. Jansen, 25 j. V. Winkler Prins, 28 j. en S. C. M. Bom, 22 jaar. OVERLEDEN: Hermanus v. d. Hengel, 79 j., geh. met J. Voskuilen. Grietje v. Dijk, £>2 j., geh. mei J. Meerding. Gerbertje Zeeman, 68 j., wed. van W. P. Piccer. BAARN GEBOREN: Josephina Catharina, d. v. J. A. Th. Busch- m'an en C. A. Zloch. Antonia Geerhuijda, d. v. T. van den Hoek en J. B. Hendriks. ONDERTROUWD: C. van Dijk en H. Hut. GEHUWD: L. H. van Ee en L. van Ee. W. Natter en G. Ravenhorst. A. J. Kool en G. A. Kok. OVERDEDEN: Albertina Arnoldina Hooijer, wed. P. C. van Rossem. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 29 April. NED. HERV. KERK Kerkgebouw. Voorm. 10 uur Dr. Oberman, uit Utrecht, 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Nam. 6 uur Ds. J. I. van Schaick. Jeugd dienst. Hees Nam. 2.30 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. ROOMSCH KATHOLIEKE KERK Parochie St. Petrus en Paulus. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis, GEREFORMEERDE KERK Julianastraat. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal en dankzegging. VOETBAL E. S. V. A. C. Beide elftallen waren Zondag 1.1. op bezoek bij de vereeniging „Blaricum". Zoowel het 1ste als het 2e elftal, leden een nederlaag en wel met 21 en 42. Beide vereenigingen speelden met invallers, dus een goede krachtmeting is het niet ge weest. Zondag 29 April a.s. komt het lste elftal van "A.V.C. uit Amersfoort op bezoek. Es- vac I zal volledig partij geven en wij ver wachten een spannenden strijd. Aanvang half drie. Terrein eind 'Bosstraat. Maandag is een feestavond georganiseerd uitsluitend voor leden, donateurs, donatri ces en enkele genoodigden. Opgevoerd wor den 2 tooneelstukjes, daarna bal. Aanvang 8 uur, in de zaal van hotef „De Gouden Ploeg''. Zij, die alsnog iemand willen uitnoodigen voor dezen feestavond, kunnen dat opgeven aan den secretaris, Vosseveldlaan 16. —o IJ.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG" De aangekondigde wedstrijd De Ploeg-Ju- niorenEemland-Junioren is wegens de aan houdende regen- en hagelbuien met als stand 11 gestaakt. Voor Zondag a.s. staan geen wedstrijden op het programma. Voor den oefenwedstrijd van de kring van Gooi- en Eemland is op heden nog niets definitiefs te vertellen. We hopen daarover volgende week meer te kunnen schrijven. Vermoedelijk zaï de datum daaryan niet eer der plaats hebben dan 20 Mei. o V.V. „SOEST" Soest ILaren I 22. Zondag j.1. speelde ons lste elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen Laren 1. De elftallen waren vrijwel tegen elkander opgewassen. Veel hinder werd ondervonden van den sterken wind, wat na de rust door regenval werd verergerd. Van Soest was het een mooie prestatie om tegen Laren, dat 4e klas N.V.B. speelt, een gelijk spel te for- ceeren. Zondag a.s. Wisselprijs-wedstrijden, terrein V.V. Soest, Soesterbergschestraat. Demi-Finale. A. 12.301.30 's GravelandBreukeJen. B. 1.302.30 S.O.P.L.A.Amsforde. 34.30 uur. Winnaar A—winnaar B. Wij noodigen voetballiefhebbers in Soest uit deze interessante wedstrijden, uitgeschre- van door den U.P.V.B., te komen bijwonen, het zal zéker de moeite Ioonen. Van Lyndenlaan 10, Soestduinen. 59 J. M. R. Wouters, Poffertjes- en Wa- felenkraam, Eemstraaf bij de Brink (I April30 Sept.). R.K. KIESVEREENIGING Zondag a.s., 29 April, des nam. na het lof, zal door de R.K. Kiesvereeniging een leden vergadering gehouden worden in de zaal der R.K. Militaire vereeniging, ter bespreking van het Dr. Schaepman-fonds. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het po litiebureau alhier. Belastingplaatje, Jas met inhoud, Pet, Be lastingplaatje, Zak inhoudende meel en een Pikhouweel. Te Soesterberg gevonden: collier. Aangeloopen een herdershond. A.R. KIESVEREENIGING In de Maandagavond gehouden vergadering van de Anti-Rev. Kiesvereen. „Nederl. en Oranje'' alhier, werd wegens het bedanken van den heer H. Veldhuijzen als voorzitter, als zoodanig gekozen de heer E. J. ten Raa. De heer Ten Raa heeft deze benoeming in beraad gehouden. ONBESTELBARE STUKKEN De volgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders on6ekend zijn, zijn terug ontvangen te Soest, in de eerste helft der maand April. 1. Bureau Centrum, Utrecht. 2. G. Middelman, Soest. 3. Mevrouw N.N., Amsterdam. 4. Mej. W. Blom, Hilligersberg. 5. Mej. A. Wijbrandts, Amsterdam. 6. Briefkaart zonder adres. WAARSCHUWING Evenals andere jaren worden ook thans wederom door tal van personen en commis-' sies, onvakkundig op het gebied van den brandstoffenhandel, aan het goedgeloovige publiek, tegen onmogelijk lage prijzen, zooge naamd prima kwaliteit anthracietnootjes aan geboden. Dringend wordt het geachte publiek den goeden raad gegeven slechts bij erkende han delaren en coöperaties te bestellen, welke gelijksoortige brandstoffen eveneens kunnen leveren tegen uiterst goedkoope prijzen. BRAND Dinsdagmorgen werd de brandweer ge alarmeerd voor een brandje, die zou zijn uitgebroken aan de Veenhuizerstraat. Toen de brandweer aanwezig was, bleek, dat de brand in den aanvang was gestuit. De brand weer behoefde dan ook geen dienst te doen. een solied en goedkoop adres voor Schilder en Behangwerk, Glas- en Verfwaren, Behang selpapier, Zeil en Linoleum? Wendt U dan tot SCHILDERS EN BEHANGERS LAANSTRAAf 8c en 13 - Glasverzekering. PLAATSELIJK NIEUWS GEM. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden in de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 35 werkeloozen, verdeeld als volgt: 6 Opperlieden, 8 Grondarbeiders, 14 Losse arbeiders, 3 Landarbeiders, 1 Schilder, 1 Met selaar, 1 Kantoorbediende en 1 Typiste. Gevraagd worden: een aantal aankomende timmertlieden, leeftijd 15—20 jaar. BfJZ. VR[JW. LANDSTORM AFD. SOEST Op Zaterdag 5 Mei a.s., 's avonds 8 uur, zal in het lokaal Hotel „Eemland", op fees telijke wijze het vaandei worden aangeboden aan de afd. Soest van de Bijz. Vrijw. Land storm. Hiertoe is als spr. uitgenoodigd de WelEd, Heer J. M. Krijger Jr., lid der 2e Kamer te 's Gravenhage. Alle leden der afd. worden verzocht hier bij tegenwoordig te willen zijn met hun dames. Ook niet-leden, doch gediend heb bende en zij, die in het bezit zijn van het Mobilisatiekruis hebben vrijetoegang met dames. JEUGDDIENST Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op den Jeugddienst, welke a.s. Zondag ge houden zal worden en door Ds. van Schaick zal worden geleid. AFSCHEID MAJOOR VAN POLITIE TH. ZWARTS Maandagmiddag, 30 April a.s., des nam. te uur, zal ten gemeentehuize de Majoor van politie, de heer Th. Zwarts, officieef af scheid nemen uit zijne betrekking als zoo danig, in tegenwoordigheid van het Ge meentebestuur, het politiecorps en de amb tenaren in dienst der gemeente. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: 2280 Mej. H. Funke, Ver. v. Vrijz. Tehuizen, Vosseveldlaan 42, Soest. 1281 Herstellingsoord, tevens pension, Huize „Beukenoord'', Mej. R. Terpstra, Praamgracht 3, Soest. 436 Koning's Uitgeverij "en Boekhandel. Woonhuis G. Th. Koning, Van Was senaarlaan 18, Baarn. J. Vos, Pension „Bosch en Heide", 2283 HULDIGING H.M. KONINGIN MOEDER Tegen morgenmiddag (Zaterdag) te 2 uur, zijn door den Burgemeester onzer gemeente ten raadhuize, afgevaardigden van verschil lende vereenigingen en personen uitgenoo digd ter bespreking van de wijze, waarop de ingezetenen onzer gemeente H.M. Koningin Moeder op haar 70en verjaardag zullen hul digen. THEETUIN De zomer is in aantocht en het is begrij pelijk, dat velen zich weer opmaJcen om daarvan te profiteeren. De heer Palm aan den Nieuweweg zocht zijn profijt door de vorming van een thee tuin, die er in alle opzichten zijn mag. Het geheel is een aardig zitje en biedt gelegen heid aan wandelaars of fietsers voor een ge paste rust en een gepaste dronk. Een complete biertap-installatie is volgens de nieuwste vindingen aangebracht en waai genoemde heer in dit vak geen onbekende is, gelooven wij tot een bezoek te kunnen aanmoedigen. De aldaar gevestigde vaste stoppraats voor de autobus kan voor menig wandelaar te vens van belang zijn. INBRAAK In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken ten huize van den heer Siderius aan de Banningstraat te Soesterberg. Door het uitsnijden van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de woonka mer, uit welke kamer men een klein kastje in zijn geheel heeft medegenomen en naar een even verder gelegen in aanbouw zijnd perceel heeft gebracht, alwaar men rustig het verdere werk kon verrichten. Verschil lende gouden en zilveren voorwerpen "zijn ontvreemd alsmede eenig geld. De politie heeft de zaak in onderzoek. HULDEBLIJK KONINGIN MOEDER Op initiatief van een nationaal comité, zal aan H.M. de Koningin Moeder, ter gelegen heid van Haar 70sten verjaardag en 50-jarig Nederlanderschap namens de Ned. Vrouwen en Meisjes een huldeblijk worden aange boden. Dit huldeblijk, dat als persoonlijk ge schenk bedoeld is, zaf bestaan uit een vloer kleed, vervaardigd voor de eetzaal van het paleis Soestdijk. De overige gelden zullen, op verzoek van H.M., worden bestemd voor liefdadige doel einden. Ook te Soest in een comité gevormd, waartoe Mevr. Deketh een aantal dames heeft uitgenoodigd. De volgende week zal er door verschillen de dames met gesloten bussen een collecte gehouden worden langs de huizen. Alle gif ten, hoe klein ook, zijn welkom, 't Gaat niet in de eerste plaats om het bedrag, maar om het aantal deelneemsters, dat zoo groot mo gelijk moet zijn, wil "het huldeblijk werkelijk een nationaal karakter dragen. Ieder, die iets in de bus doet, wordt vriendelijk verzocht op een aangeboden lijst haar handteekening te plaatsen. EMMABLOEM Nog even herinneren wij er aan, dat mor gen (Zaterdag) de verkoop van het Emma- bloempje ter bestrijding der tuberculose zal plaats hebben. o Denkt U morgen vooral om het Emma- bloempje?

Soester Courant | 1928 | | pagina 2